جمعه ۱۴ آذرساعت ۱۵:۲۴Dec 2020 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بنگاه داری»

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی، رونمایی از سامانه های جدید بورسی را آغاز تحولی شگرف در نظام بنگاه داری کشور ارزیابی کرد.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۸:۳۶    
یک کارشناس اقتصادی بیان کرد: اولین و عمده ترین دلیل بنگاه داری بانک ها و ایجاد اموال مازاد به قوانین و مقرراتی بازمی گردد که به بانک ها این اجازه را می دهد تا به سمت بنگاهداری قدم بردارند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۳:۱۷   + ۱۶ سایت دیگر  
بنیانگذار بانک سامان گفت : مصوبه جدید شورای عالی بورس در اصل کمک به مردم یا حتی کمک به بازار سرمایه نیست، بلکه جمع آوری نقدینگی هدف اصلی بانک مرکزی و دولت است.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۳:۱۷    
تحلیل شما از اهداف نظام بانکی در توافق با مصوبه اخیر شورای عالی بورس چیست؟ یکی از مهمترین موضوعات مترتب بر صندوق های سرمایه گذاری نبود محدودیت یا کاهش محدودیت پرداخت سود نسبت به نظام بانکی است، به عبارت دیگر می توان گفت صندوق های سرمایه گذاری بورسی بیشتر شبیه بخش خصوصی عمل می کنند ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۲۱:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
هلدینگ فدک به عنوان بزرگترین هلدینگ ریلی بخش خصوصی کشور دارای ساختار چابک و متخصص در دو حوزه ریلی و سرمایه گذاری است. موفقیت هایی که در سال های اخیر در این گروه به دست آمده نتیجه ترکیب متمایزی از دانش حمل و نقل و بنگاه داری است؛ به تعبیری این گروه به یک تکنولوژی توسعه خاص خود رسیده است ...
راه امروز   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
یکی از برنامه های اصلی فرشاد مقیمی در ایران خودرو واگذاری شرکت های غیرخودرویی به منظور کاهش بنگاه داری غیرضروری است که از ابتدای مدیریت وی تاکنون اقدام خوبی در این خصوص صورت گرفته است.
صاحب نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر حرکت صندوق در مسیر خروج از بنگاه داری، تصریح کرد: تغییر سیاست بنگاه داری به سمت سبدگردانی و ارتقای بهره وری سرمایه های موجود باید به طور جدی و با استفاده از استانداردهای حسابرسی و مدیریت اقتصادی انجام شود که با توجه به تاکیدهای فراوان رئیس جمهور و وزیر ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۰:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : فضای جدید بازار سرمایه فرصتی را ایجاد کرده که اگرچه نمی توان با اطمینان در میزان دوام و طول مدت آن سخن گفت، اما در صورت سیاست گذاری مناسب دولت و مطالبه گری هوشمندانه بخش خصوصی می تواند زمینه ساز تحولات مثبتی در نظام بنگاه داری و تا مین مالی تولید باشد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۰:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه بسیاری از افراد از طریق دلال بازی و بنگاه داری غیرمولد به سودهای کلان می رسند اما در عین حال هیچگونه مالیاتی نمی پردازند، گفت: اصلاح نظام مالیاتی راهکار میان مدت و بلند مدت پیشرفت کشور است.
رشت 20   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۰۹:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش رشت20 به نقل از فارس از رشت، شرکت ایران پوپلین وابسته به هلدینگ مدیریت توسعه نگاه پویا و از شرکت های گروه توسعه ملی و زیرمجموعه بانک ملی می بایست در راستای قوانین مربوط به غیرقانونی بودن بنگاه داری برای بانک ها و بر اساس مصوبه تسهیل و رفع موانع تولید تا پایان مهرماه اقدام به واگذاری این ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۷:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
تغییر نگاه تأمین اجتماعی از بنگاه داری به سهام داری این روز ها خبرساز شده و قرار است این سازمان تا پایان برنامه ششم توسعه از بنگاه داری خارج شود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۹:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه برای بهبود بازار اجاره مسکن، سیستم بنگاه داری باید اصلاح شود، گفت: در شرایط کنونی دولت قیمت بازار مسکن را مدیریت نمی کند، بلکه دلالان این موضوع را در دست گرفته اند، اگر بتوان زمینه ها و دلایل موجود برای افزایش قیمت و بروز تلاطم در بازار را حذف کرد ...
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز - در حالی بیش از 50 درصد منابع مالی بانک ها صرف بنگاه داری و شرکت داری شده است که آثار مخرب آن بر تولید و رشد نرخ تورم غیرقابل انکار است. تداوم بنگاه داری برخی بانک ها موجب ضربه به تولید و افزایش تورم شده است ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
امروز مطالبی همچون ریزش قیمت دلار در بازار امروز، ارزش سهام عدالت و دارایکم در 5 آبان 99، بانک ایران زمین چه اقداماتی برای خروج از بنگاه داری انجام داد؟، طلای جهانی کشش صعود ندارد، از سهام پالایشی یکم چه خبر؟، نوسان شاخص های آسیا اقیانوسیه، قیمت نفت سقوط کرد؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
نبض بورس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
بانک ایران زمین در راستای اجرای ماده 16 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، در سال جاری طی چند مرحله اقدام به خروج از بنگاهداری نموده است. به عنوان نمونه این بانک بخشی از شرکت های زیرمجموعه شرکت داتام را به فروش رسانده است.
اعتدال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
جبران هزینه نگهداری سرمایه علت دلال بازی بانک ها در عرصه اقتصادی؛ بانک ها باید تنها بانکداری کنند / بنگاه داری بانک ها درعرصه اقتصادی، ضد نظام تولید کشور است
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۰۵    
کارشناس مسائل بانکی اظهار کرد: متأسفانه برخی بانک ها در سال های اخیر از نقش اصلی خود در اقتصاد دور شده و به اموری مانند بنگاه داری که ارتباطی به حوزه مسئولیت آنها ندارد مشغول شده اند و این موضوع یکی از دلایل بی ثباتی اقتصاد است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۵:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
هدایت گفت: مجوز بنگاه داری را در شهر پردیس طی چند هفته گذشته کاهش داده ایم تا دلالان ساماندهی شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۰:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
برخی واسطه های ملکی می گویند که با کاهش نرخ کمیسیون دفاتر املاک تهران، دیگر دخل و خرجشان با هم نمی خواند و قصد خروج از این شغل را دارند.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۲۰   + ۵۷ سایت دیگر  
فعالیت هایی که در گروه مالی پاسارگاد انجام شده در واقع بنگاه داری نیست، بلکه مشتمل بر سرمایه گذاری های بسیار مهمّی بوده که توانسته دانش پروری، دانش بنیانی پیش تازی در دانش بنیانی و ارزش افزوده در اقتصاد ملی را گسترش دهد که در بند دوم اقتصاد مقاومتی نیز به آن تأکید شده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۷:۱۵    
سعید مدنی مدیرعامل سابق سایپا در گفتگو با بازار وظیفه اصلی وزیر جدید وزارت صمت را در زمان کوتاهی که تا پایان دولت دوازدهم مانده را زمینه سازی برای برقراری ارتباط نظارتی وزارت صمت بر خودروسازان دانست و گفت ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۰:۳۰    
حسن قره خانی / کارشناس توسعه بازار فلزات رنگی بهره وری (PRODUCTIVITY) در لغت به معنی قدرت تولید و بارور بودن و مولد بودن به کار رفته است. بهره وری هدفی است که ازطریق بهسازی مستمر تجهیزات مادی و نیروی انسانی قابل حصول است.
روزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۱:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
علی شیرکانی در گفت وگو با ایسنا، درباره بودجه مصوب دولتی این صندوق توضیح داد و اظهار کرد: بودجه مصوب دولت برای صندوق 850 میلیارد تومان است. وی افزود: اما نوع سرمایه گذاری های اقتصادی ما از ابتدا کاملا با صندوق های دیگر متفاوت بود و به بنگاه داری ورود نکردیم. ...
طی سال های گذشته، عدم توجه به سود اقتصادی، سبب شده است که همواره بعد از هر جهش نرخ ارز یا سایر شوک های اقتصادی، با مشکل کمبود شدید سرمایه در گردش بنگاه های تولیدی مواجه شویم.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۵:۲۶    
اردبیل- نظری، عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بانک ها باید از بنگاه داری دست بردارند چرا که این وضعیت به ضرر خودشان است.
هفته نامه شما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
سالک با اشاره به اینکه آنچه اجرا نمی شود اجرای قانون است،گفت:2500کارخانه به دلیل بنگاه داری بانک ها به تعطیلی کشیده شده و این نشان دهنده آن است که حرکت ضد جهش تولید در بانک ها حاکم است و آنها اجازه نمی دهند که تولید رشد کند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۷:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: حدود 2000 شعبه از شعب بانک های سراسر کشور زیان ده هستند که بیشتر آنها متعلق به بانک ملی هستند.
در حالی که گمانه زنی می شود که قرار است با کاهش نرخ های بهره بانکی، جذابیت بورس بیشتر شده و بازار سرمایه مجدداً با افزایش و رشد روبه رو شود، یک تحلیل گر اقتصادی این مسئله را یک اشتباه فاحش برای اقتصاد کشور دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۸:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی از مهاجرت جمعیت از این شهرستان مهاجرپذیر به سبب بی مهری در توزیع منابع خبر داد و گفت: متأسفانه بخش عمده ای از شرکت ها در شهر صنعتی لوشان تعطیل و نیمه تعطیل و بانک ها نیز بنگاه داری می کنند.
بانکداری ایرانی   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
دبیر کانون بانک های خصوصی و موسسات اعتباری گفت : بانک ها طبق قانون رفع موانع تولید از بنگاه داری منع شده اند و برخلاف نظر بورس و وزارت اقتصاد نمی توانند اقدام به خرید سهام کنند. ...
برترین ها / پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۹:۴۰   + ۴۱ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: درحالیکه مدیر عامل بورس تهران از ابلاغ مصوبه لغو ممنوعیت سرمایه گذاری بانک ها در بورس خبر داده است، دبیر کانون بانک های خصوصی و موسسات اعتباری گفت که بانک ها فقط براساس ابلاغیه های بانک مرکزی و تایید شورای پول و اعتبار عمل می کنند که تاکنون ابلاغیه ای در این زمینه دریافت نکرده اند و ...
موج   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
بانک ملی ایران از جمله سازمانهای اقتصادی پیشگام در زمینه اجرای ماده 16 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور است. طبق این قانون، بانکها موظفند ظرف سه سال کلیه اموال مازاد خود اعم از منقول، غیرمنقول و سرقفلی را به بخش خصوصی واگذار کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۵:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جهاد دانشگاهی کشور گفت: اغلب بنگاه های بزرگ اقتصادی کشور به معنی واقعی خصوصی نیستند و بیشتر شکلی از شبه دولتی یا خصوصی دولتی دارند؛ به این معنی که با رانت سرپا مانده اند و اگر رانت ها قطع شود، دیگر اقتصادی نیستند.
جانبازی بابیان اینکه شاید برای عده ای این پرسش را مطرح شود که چه تضمینی برای بانک ها برای بازپرداخت اقساط از طرف دریافت کنندگان تسهیلات وجود دارد که در جواب این پرسش ها باید گفت همان سیستم بانکی می تواند با پرداخت تسهیلات برای خرید کالاهای تولید داخل ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۱:۵۱    
براساس آخرین برآوردها، پیش بینی می شود سرمایه گذاری های سیستم بانکی در بنگاه داری (مجموع شرکت داری و املاک و مستغلات) مبلغی بالغ بر 11 میلیون میلیارد ریال باشد که حدودا معادل 42درصد حجم نقدینگی کل کشور است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۲:۳۵   + ۲۵ سایت دیگر  
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، تنها راه بهبود وضعیت این صندوق را تغییر مسیر سرمایه گذاری در بنگاه های پربازده و بهبود بنگاه داری دانست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۹:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت:بانک ها نه تنها از ورود به بازار سرمایه منع شده اند بلکه مکلف هستند که بنگاه داری و فروش اموال آزاد را کاهش دهند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
متأسفانه با اینکه بانک های کشور مکلف به ترک بنگاه داری شده اند؛ اما همچنان با بی توجهی به این امر، با قدرت شرکت داری می کنند و بانک مرکزی نیز فقط نظاره گر موضوع است!
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۹:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
سود بالای بنگاه داری سبب شده تا بانک ها به جای هدایت جریان نقدینگی به سمت تولید، به این فعالیت ها روی آورند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۶:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
مراسم رونمایی از عرضه اولیه سهام گروه مالی سپهر صادرات در فرابورس با نماد" وسپهر" برگزار شد. خدارحمی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر اظهار کرد: امیدوارم روزی قوانین کشور به سمتی برود که بنگاه داری را با سهام داری در بورس اشتباه نگیریم. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۱:۴۶   + ۵۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام درویشیان گفت: یکی از اشکالاتی که درباره بنگاه داری بانک ها مطرح می شود، این است که بانک ها تسهیلات ارزان قیمت را به بنگاه های خود اختصاص می دهند.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۹:۳۵   + ۸۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه بخشی از منابع تحقق بودجه 1400 از مالیات ها خواهد بود، گفت: بخش دیگری از منابع، از واگذاری سهام های دولت از طریق بورس تامین خواهد شد ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۹:۴۵    
اگر بانک قرار است منابع سپرده گذاران بانکی را در بورس سرمایه گذاری کند، در صورت از دست رفتن این منابع به دلیل ذات نوسانی بازار سرمایه، چه کسی ریسک حضور منابع بانکی در بازار سرمایه را تضمین خواهد کرد؟ ضمن اینکه بانک ها صراحتا از سوی بانک مرکزی از بنگاه داری منع شده اند اما عملا حضور بانک ها در بازار ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۱:۲۰   + ۱۸ سایت دیگر  
یک تحلیلگر اقتصادی با بیان اینکه نتیجه افزایش نقدینگی در سود حاصل از سپرده های بانکی نمایان می شود، گفت: بانک ها از افزایش نقدینگی سود می برند زیرا، وقتی سپرده های بانکی جمع می شود، بانک ها موظف هستند تا از طریق اعتبارات ...
احمد فاضلی، معاون مالی بانک صادرات ایران از عرضه اولیه سهام شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات از روز یکشنبه هفته آینده خبر داد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۹:۴۰   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: دور شدن بانک ها از بنگاه داری چابک سازی شبکه بانکی را تسریع می کند.
سعید اسلامی بیدگلی، شایعه عدم اجرایی بودن مصوبه شورای عالی بورس و مغایرت این مصوبه را با قانون رفع موانع تولید و خروج بانک ها از بنگاه داری، تکذیب کرد و گفت: این مصوبه کاملا قابل اجرا است و بندهایی از آن به موضوع قانون خروج بانک ها از بنگاه داری اشاره و آن را حل کرده است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که بالای 50درصد منابع بانکی صرف بنگاه داری شده است گفت: بخشی از تورم موجود ناشی از بی نظمی نظام بانکی و بنگاهداری آنها است.
دولت   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۳:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اقتصاد تعاونی، اقتصادی مشارکت جویانه است و بنگاه داری در ایران محسوب نمی شود، بلکه نظام تعاونی یک نظام مبتنی بر فکر و اندیشه در جهان امروز است که می تواند زمینه مشارکت بیشتر مردم درامور اقتصادی و فعالیت های مشترک اجتماعی و فرهنگی را فراهم کند. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۸:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
فعال بازار کار و کارگری گفت: به دلیل نگاه سنتی غلطی که دولت در خصوص مساله تصدی گری در بخش های مختلف اقتصادی دارد از بخش خصوصی حمایت چندانی نمی نماید و مردم را در تولید شریک نمی کند.