دوشنبه ۳۱ اردیبهشتساعت ۱۹:۲۶May 2024 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بنگاه داری»

روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۶:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
لیلا ابوالفتحی آیا فروش اقساطی لوازم خانگی به مدت 60 ماه با سود یک درصد و نهایت 7 درصد برای فروشنده توجیه اقتصادی دارد؟ اگر حمایت های پشت پرده ای در کار نباشد چنین کاری امکان پذیر است؟! در ادامه به آن می پردازیم. ...
می متالز - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه تحقیق و تفحص از بانک ها با هدف اینکه مشخص شود منابع خود را کجا هزینه می کنند، ضروری است، گفت: بانک ها به شدت مشغول بنگاه داری هستند.
می متالز - عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در حالی بانک ها مدعی تلاش برای جلوگیری از افزایش نقدینگی با عدم پرداخت وام های ضرور به مردم هستند که خود با تمام توان مشغول بنگاه داری بوده و خلاف قوانین رفتار می کنند.
رجا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۸:۵۲    
رویکرد بانک ملی ایران در سال جاری تقویت خروج از بنگاه داری است تا از این طریق منابع بانک به چرخه تسهیلات دهی و انجام سرمایه گذاری های جدید بازگردد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
مهم تر از تاثیر تعطیلی شنبه بر اقتصاد، تعطیلی و انحلال بانک های خصوصی و بنگاه داری بانک های دولتی است اگر در ادعای خود صادق هستند!
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۰:۱۲    
رئیس دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه با پیشنهاد صندوق توسعه ملی درباره فعالیت در حوزه میدان های مشترک نفتی و گازی یا انرژی به شدت مخالفیم گفت: صندوق باید برای برداشت صیانتی از منابع مشترک ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۲۳:۱۱    
معاون صندوق توسعه ملی گفت: استان کرمان تاکنون 1.6 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی استفاده کرده است.
تجارت گردان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۲۲:۵۲   + ۲۱ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن تبریک به مدیران و کارکنان بانک ملی ایران برای دستاوردهای سال 1402، گفت: واگذاری پتروشیمی شازند قله خروج از بنگاهداری بود که بانک ملی ایران اجرایی کرد و امسال باید برای خروج از بنگاه داری و واگذاری شرکت ها در بانک اقدامات چشمگیری رخ دهد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۰:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرعامل پتروشیمی شازند گفت: موافق اصل واگذاری سهام این شرکت بزرگ و تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری برای خروج بانک ها از بنگاه داری هستیم اما ابهامات قیمت گذاری باید رفع شود.
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۹:۵۰   + ۳۰ سایت دیگر  
ارزیابی عملکرد شرکت ایمیدرو توسط دیوان محاسبات کشور نشان دهنده تداوم بنگاه داری 23 شرکت مشمول واگذاری در این مجموعه است.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۴:۲۷    
وزارت اقتصاد اعلام کرد: از سال 1394 که قانون خروج بانک ها از بنگاهداری تصویب شد، تا شهریور 1400 یعنی طی 6سال حدود 55هزار میلیارد تومان مجموع دارایی های مازاد بانک ها فروخته شده بود اما در دولت سیزدهم 77هزار میلیارد تومان از دارایی های مازاد بانک ها فروخته شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۰۹:۱۵   + ۲۶ سایت دیگر  
رئیس کل دیوان محاسبات کشور با تاکید بر شفاف سازی بیشتر در عملکرد صندوق توسعه ملی گفت: به زودی گزارش این نهاد نظارتی در خصوص عملکرد صندوق توسعه ملی منتشر و در اختیار تصمیم گیران اقتصادی قرار می گیرد.
انتخاب   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۴:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
سید احمد رضا دستغیب امروز در همایش صندوق توسعه ملی اظهار داشت: دیوان محاسبات کشور و اینجانب، بر اساس تحقیقات کارشناسان به شدت با بنگاهداری صندوق توسعه ملی حتی در میادین مشترک نفت و گاز مخالفیم، بلکه باید از طریق بخش خصوصی و تعاونی باید انجام شود.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۳:۵۶   + ۳۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزارت امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به مطلبی تحت عنوان بنگاه داری به جای مردم داری ، اعلام کرد: افزایش رشد نقدینگی و به دنبال آن تشدید تورم موجب شد تا دولت سیزدهم سیاست کنترل ترازنامه را برای مهار رشد نقدینگی اجرا کند و این سیاست با کاهش رشد نقدینگی از 40 درصد در پایان دولت قبل به ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۲:۱۲   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه با پیشنهاد صندوق توسعه ملی در خصوص فعالیت در حوزه میادین مشترک یا انرژی به شدت مخالفیم، گفت: صندوق باید برای برداشت صیانتی از منابع مشترک، پشتوانه بخش خصوصی باشد. دلیلی برای بنگاه داری یا اقدام مستقیم صندوق توسعه ملی در سرمایه گذاری در میادین مشترک وجود ندارد.
بازار نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۳:۳۴    
وزیر سابق اقتصاد با انتقاد از بنگاه داری نظام بانکی کشور، درباره خرید سهام باشگاه پرسپولیس توسط چند بانک گفت: به همان دلیلی که نظام بانکی نمی تواند بنگاه داری کند به همان دلیل هم نمی توانند باشگاه داری کند.
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۱:۵۵    
یک نماینده مجلس درباره تأثیر توجه به اقتصاد دانش بنیان در تحقق شعار سال و افزایش مشارکت مردم در جهش تولید گفت: مردمی سازی اقتصاد و خروج دولت از وضعیت بنگاه داری و تبدیل به بخش رگولاتوری، مهم ترین مزیت تحقق مشارکت مردم است.
تیتر ۱   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۰۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
کاندیدای دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کرج گفت: کاهش سود تسهیلات بانکی در افزایش تولید مؤثر است اما بانک ها به جای تسهیل کسب و کار به بنگاه داری روی آورده اند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۰۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
فرهاد شریفی بقا/ دکترای تخصصی اقتصاد مالی_پولی در این روز ها، بحث داغ محافل اقتصادی ناترازی بانک ها و بنگاه داری بانک ها است. ابتدا بهتر است درباره شفاف سازی برخی واژه های به کار رفته توسط سیاستگذاران پولی کشور و آگاه سازی افکار عمومی مردم به برخی نکات به صورت عمیق تر پرداخته شود.
عصر بانک   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۰:۳۱    
بانک ملی ایران در راستای قانون رفع موانع تولید و تقویت نظام مالی و پولی کشور، پتروشیمی شازند را به مبلغ 36 همت به شرکت پالایشگاه تهران واگذار کرد و عملکرد شاخص در خروج از بانکداری ارائه کرده است.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۸:۰۶    
این روزها آن قدر غلظت دود تصمیمات عجولانه بالا رفته که دیگر چشمی از گزند آن مصون نخواهد ماند؛ چرا که قرار است هزینه فوتبالیست ها را هم از جیب ما بپردازند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۲۱:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
کرج- کاندیدای دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان البرز با تاکید بر ضرورت پایان دادن به بنگاه داری بانک ها گفت: دولت تصدی گری خود را باید کاهش دهد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۴:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
حجت الله فرزانی، کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه مشکلات زیادی باعث سخت گیری بانک ها در زمینه اعطای تسهیلات خرد به مردم می شود، گفت: در قانون گفته شده است بنگاه داری بانک ها نباید بار مالی و هزینه داشته باشد، لذا هزینه ها باید به وسیله بانک مرکزی پیش بینی شود ...
قم پرس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۰۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر بر اساس قانون، بانک های کشور مکلف به خروج از بنگاه داری هستند، بانک ملی ایران در راستای عمل به قانون و اجرای تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر خروج از بنگاه داری بانک ها اقدام به واگذاری سهام شرکت پتروشیمی شازند به منظوراجرای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر کرد. ...
روز نو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۵:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
اشاره رئیس مرکز پژوهش های مجلس به بند 16 قانون رفع موانع تولید است که بر اساس آن بانک ها مجاز به بنگاه داری نیستند و همین مساله باعث شد تا عملاً پروژه واگذاری سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بانک ها خلاف قانون وضع شده باشد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در مسیر تحقق شعار سال تشکل های کارگری و کارفرمایی برای افزایش مشارکت مردمی در جهش تولید نقش آفرینی ویژه ای خواهند داشت.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۲:۱۷   + ۴۱ سایت دیگر  
واگذاری تیم فوتبال پرسپولیس به کنسرسیوم بانکی و تیم فوتبال استقلال به هُلدینگ خلیج فارس، به رغم تاکید قانون بر خروج دولت و بانک ها از بنگاه داری اتفاق افتاد ...
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۳:۴۱    
کسب و کار نیوز - مدیرعامل یک سازمان، سکان دار و راهبر یک مجموعه است. در واقع، موفقیت و پیشرفت هر سازمانی، وابسته به نحوه عملکرد مدیریت عالی آن مجموعه می باشد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۱۴:۲۲    
تربت حیدریه- امام جمعه تربت حیدریه گفت: بانک ها اعتبارات را به سمت تولید سوق دهند و از بنگاه داری خود داری کنند.
نیروگاهیان   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۰:۱۷    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از برق نیوز، ” علی اکبر محرابیان” در نشست مشترک با مدیران ارشد صنعت برق کشور با تاکید بر لزوم تسریع در فرایند اصلاح نظام مالی و اقتصادی صنعت برق کشور گفت ...
نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۰۹:۲۱    
در حالی که هایپر های لوازم خانگی روز به روز با حمایت بانک ها توسعه می یابند، کسب و کار های خرد این حوزه به دلیل عدم پشتیبانی در حال نابودی هستند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۳:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل اسبق بانک صادرات گفت: از جنبه قانونی بانک ها از فعالیت های بنگاه داری منع نشده اند، اما با توجه به اینکه بخشی از مدیریت سرخابی ها به بخش بانکی کشور واگذار شده، لازم است برای سودآوری و سرمایه گذاری بر روی این باشگاه ها اقدام شود.
8 صبح   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۱:۱۹    
به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر : به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، زارع با بیان این که بانک ملی ایران رکوردهای مهمی را در خروج از بنگاه داری در مقایسه با سایر بانک های کشور به ثبت رسانده است، تأکید کرد: وظیفه ذاتی بانک ها ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۰۰:۰۷    
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: بنگاه داری بانک ها یکی از آفت های بزرگ بازار مسکن کشور است و بنیاد مسکن باید به گونه ای میدان داری کند که دست مافیا از بازار مسکن دور بماند.
کیهان   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۲۰:۳۹   + ۴۶ سایت دیگر  
واگذاری سهام باشگاه های استقلال و پرسپولیس انجام شد و دو باشگاه پرطرفدار کشور، مالکان جدید خود را شناختند؛ هر چند بانک ها حق بنگاه داری ندارند. به گزارش ایسنا، طبق اعلام فرابورس، مزایده رسمی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۶:۰۷   + ۱۹ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: مهم تر از هر چیز این است که مردم برای تأمین مسکن امید داشته باشند زیرا امروزه وضعیت طوری است که خانه دار شدن برای برخی اقشار به منزله یک امر غیرقابل تحقق و موهوم محسوب می شود و این ناامیدی باید ریشه کن شود.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۸:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
امروز در شرایطی قرار است 85درصد از سهام پرسپولیس به بانک ها واگذار شودکه طبق قانون و همین طور اعلام سازمان بورس، واگذاری سهام پرسپولیس و استقلال مغایر قانون رفع موانع تولید است. در چنین شرایطی مشخص نیست چرا بانک مرکزی که بارها بر خروج بانک ها از بنگاه داری تأکید کرده، سکوت کرده است.
نیروگاهیان   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۵:۱۵    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه خبری توانیر، علی اکبر محرابیان در نشست مشترک با مدیران ارشد صنعت برق کشور با تاکید بر لزوم تسریع در فرایند اصلاح نظام مالی و اقتصادی صنعت برق کشور گفت ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۵:۰۰    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از خبرگزاری مهر ، ” علی اکبر محرابیان” در نشست مشترک با مدیران ارشد صنعت برق کشور با تاکید بر لزوم تسریع در فرایند اصلاح نظام مالی و اقتصادی صنعت برق کشور گفت ...
بانک ملی   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۴:۲۰   + ۸۴ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، زارع با بیان این که بانک ملی ایران رکوردهای مهمی را در خروج از بنگاه داری در مقایسه با سایر بانک های کشور به ثبت رسانده است، تأکید کرد: وظیفه ذاتی بانک ها ...
اخبار بانک   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۰:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
بانک شهر با زیان انباشته سهامدار باشگاه پرسپولیس می شود.این رد حالی است که بنگاه داری بانک ها، آنهم بنگاه زیان ده همیشه مورد انتقاد بود!
به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛ علی اکبر محرابیان وزیر نیرو در نشست مشترک با مدیران ارشد صنعت برق کشور با تاکید بر لزوم تسریع در فرایند اصلاح نظام مالی و اقتصادی صنعت برق کشور گفت ...
بانک ملی   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۱۱:۰۹   + ۲۸ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران؛ ابوالفضل نجار زاده در این دیدارها با ارائه گزارش در خصوص اقدامات بانک ملی ایران در حوزه اعطاء تسهیلات و گره گشایی از اقشار مختلف جامعه، گفت: بانک ملی ایران با توجه به حجم خدماتی که ارائه می دهد ...
اقتصاد آنلاین / جماران   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۱:۵۰   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور:وقتی بانک یک واحد تولیدی را تملک می کند، به دلیل اشتغال در زمینه پولی و مالی به تولید و صنعت توجه نمی کند.وزارت صمت، ستاد واحدهای تولیدی و صنعتی و بانک مرکزی با تشکیل کارگروهی مشترک، فعال شدن واحدهای تولیدی احیاشده در تملک بانک ها را پیگیری کنند ...
روزنامه 19 دی   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۵:۵۳   + ۲۹ سایت دیگر  
سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه 30 فروردین 1403 در ادامه برنامه های سفر دوم دولت مردمی به استان سمنان، با حضور در جشن احیای 201 واحد راکد تولیدی و صنعتی سمنان از حضور در این مراسم و نیز یکی از کارخانه های احیا شده ابراز خرسندی کرد و گفت ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۵:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس جمهور در جشن احیای 201 واحد راکد تولیدی و صنعتی استان سمنان گفت: وقتی بانک یک واحد تولیدی را تملک می کند، به دلیل اشتغال در زمینه پولی و مالی به تولید و صنعت توجه نمی کند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۳:۳۵   + ۲۰ سایت دیگر  
ابراهیم رئیسی گفت: وزارت صمت و بانک مرکزی با تشکیل کارگروهی، فعال شدن واحد های تولیدی احیاشده در تملک بانک ها را پیگیری کنند.
یکتا پرس   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۳:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور با بیان این که برنامه جدی دولت مردمی حمایت از تولید، کار و کارگر است گفت: همانگونه که وعده صادق با همت جوانان این کشور تحقق یافت و باعث ذلت رژیم صهیونیستی و حامیانش شد، جهش تولید نیز با مشارکت شما مردم و جوانان کشور تحقق خواهد یافت.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
ویدیو/ رئیس جمهور:به تبعیت از فرمان رهبر معظم انقلاب بانک ها حق بنگاه داری ندارند؛ واحد های تولیدی باید به بخش خصوصی و فعالان اقتصادی واگذار شوند.