شنبه ۰۲ مردادساعت ۱۸:۴۹Jul 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زایمان طبیعی»

آبادان نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ - ۱۲:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
رئیس اورژانس دانشگاه علوم پزشکی آبادان از زایمان طبیعی و موفق در آمبولانس توسط کارشناسان فوریت های پزشکی خرمشهر خبر داد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۰۷:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
یک متخصص زنان و زایمان در چهارمحال و بختیاری در خصوص اهمیت زایمان طبیعی، گفت: در این نوع زایمان، میزان خونریزی از مادر بسیار کم است، اقامت مادر در بیمارستان کاهش پیدا کرده و مادر سریع تر به فعالیت های روزانه خود بازمی گردد و ارتباط عاطفی میان مادر و جنین سریع تر صورت می گیرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ - ۰۱:۲۹    
در اتفاقی عجیب پسر یک خانواده با دختری جابجا می شود و همچنین زن باردار به جای زایمان طبیعی به اشتباه سزارین می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۱۳:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران با انجام یک مطالعه عوامل مرتبط با ترس از زایمان واژینال را در مادران باردار بررسی کردند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ - ۱۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز : بر اساس آمار جهانی از میان هر دو هزار کودکی که متولد می شوند، 3 کودک در بدو تولد بر اثر آسیب های هنگام زایمان طبیعی (و حتی گاهی سزارین) دچار آسیب اعصاب شبکه براکیال (شبکه بازویی) (Bracial Plexus Birth Palsy) می شوند که می تواند به صورت فلج دست که با عنوان فلج ارب (Erb s Palsy) شناخته ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۲۲:۳۴    
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آران وبیدگل از انجام نخستین زایمان طبیعی در بیمارستان جدیدالتاسیس ثامن الحجج(ع) این شهرستان خبر داد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۲۱:۲۲    
درد زایمان طبیعی خیلی بیشتر از حد تصور است و مردان توانایی درک و تحمل آن را ندارند، این جمله را می توانید با دیدن تصاویر پسر دانشجو جوانی که این درد را تجربه کرد مشاهده نمایید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۴:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
قشم- ایرنا - رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از انجام یک مورد زایمان طبیعی موفق توسط پرسنل مرکز فوریت های پزشکی شهرستان قشم در داخل آمبولانس خبر داد.
سازمان نظام پزشکی   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۴:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
درپی پیگیری معاونت فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی و نیز رئیس نظام پزشکی قم قرار جلب خانمی که بدون داشتن صلاحیت اقدام به برگزاری کارگاه و دوره های آموزشی زایمان طبیعی و نیز دخالت در امور پزشکی کرده بود، صادر شد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۱:۴۲    
مرضیه یداللهی گفت: زایمان طبیعی می تواند بهترین هدیه برای مادر و نوزاد باشد به شرط آنکه همه شرایط نرمال برای وی فراهم بوده و مادر در این حین آسیب نبیند.
اقتصاد ایران: عضو هیأت علمی گروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی تهران، روش زایمان بی درد را در تشویق مادر به زایمان طبیعی مؤثر دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۰۸:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
آنچه به عنوان دغدغه امروز تولد نوزادان مطرح است ترجیح مادران به سزارین نسبت به زایمان طبیعی است در حالی که در صورت آگاهی از عوارض و مزایای هر یک بهتر می توانند در این زمینه تصمیم گیری داشته باشند.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۲:۲۳    
هرمزگان/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در نخستین نشست کمیته دانشگاهی ترویج زایمان طبیعی در سال 1400 گفت: زایمان بدون درد نقطه امیدی در ترویج و افزایش زایمان طبیعی است.
ساوالان خبر   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۰۰:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
درد زایمان طبیعی چگونه است؟ درد زایمان طبیعی برای مادران به خصوص بانوانی که برای اولین بار لذت مادر شدن را تجربه می کنند، همیشه بزرگ ترین ترس به شمار می آید.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۰۹:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
عضی از مادران احساس می کنند که برنامه ریزی برای زایمان از صبر کردن برای تولد کودک راحت تر است. این کار به آنها اجازۀ تنظیم راحت، مرخصی زایمان و برخورداری از کمک های بیشتری را در منزل می دهد ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۲۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهشی مبنا با اشاره به ظرفیت تشویقی در افزایش جمعیت، اظهارکرد: رایگان کردن هزینه زایمان طبیعی و پرداخت هزینه آن به اندازه سزارین به پزشکان، همچنین اختصاص زمین برای دو سالگی فرزندان آن و ارائه سند آن به والدین یا اعتبار آن از جمله مولفه های تشویقی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
با تلاش ماماها آمار سزارین کاهش و زایمان طبیعی افزایش یافته است. ماماها در دوران شیوع کرونا روزهای پرکارتری را می گذرانند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۱۶    
زمانی که که خانمی متوجه بارداری خود می شود، بیش از پیش مراقبت های لازم را در بارداری انجام می دهد. از نوع غذا خوردن تا انجام تمرینات ورزشی مناسب از اقداماتی است که خانم های باردار برای سلامت خود و کودکشان انجام می دهند. ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۵:۵۱    
یکی از اصلی ترین اقدامات برای ارتقای سلامت مادران باردار در کشور، بهبود شرایط زایمان طبیعی و خوشایندسازی زایمان است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۰۸:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- دبیر انجمن علمی مامایی ایران گفت: توسعه " زایمان در منزل(Home birth) و ایجاد زمینه مناسب جهت حضور ماماها برای زایمان طبیعی در دوران شیوع ویروس کرونا به خاطر وجود نگرانی مراجعه به بیمارستان ضروری است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۳:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پیامی روز جهانی ماما را به جامعه پرتلاش مامایی کشور تبریک گفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۲:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست مدیریت درمان تامین اجتماعی همدان از کسب رتبه اول زایمان طبیعی بیمارستان آتیه همدان در استان و رتبه سوم در بین بیمارستان های سازمان تامین اجتماعی خبر داد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۱:۱۲    
از میان وقایع چهارگانه حیات یعنی ولادت، وفات، ازدواج و طلاق، واقعه نخست از اهمیت بسزایی برخوردار است، چرا که این اتفاق تا مدت ها بر ساختار جسم و روان افراد تأثیر می گذارد ...
آبادان نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۱:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اورژانس دانشکده علوم پزشکی آبادان از زایمان طبیعی و موفق در منزل توسط کارشناسان فوریت های پزشکی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مسئول مامایی دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان، گفت: ماماها با یک برنامه منظم و تدوین شده مراقبت های قبل و حین بارداری را برای یک بارداری بی خطر ارائه می دهند و در انجام و ترویج زایمان طبیعی نقش بسیار مؤثری داشته و این نقش ها با توجه به کوریکولوم تحصیلی آنان در تمام دنیا پذیرفته شده ...
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۰۲:۳۰    
تحقیقات نشان میدهد زنانی که زایمان طبیعی را انتخاب میکنند نوزادانی با سیستم ایمنی قوی تر دارند!
آبادان نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۰۹:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز اورژانس دانشگاه علوم پزشکی آبادان از زایمان طبیعی موفق در آمبولانس توسط کارشناسان فوریت های پزشکی خبر داد.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۷:۱۱   + ۲۳ سایت دیگر  
ایرنا: مدیر بیمارستان دامپزشکی مریوان کردستان گفت: در یک اتفاق نادر، سگی صاحب 20 توله شد که با رکورد جهانی آن، چهار توله فاصله دارد. آکو شبرندی اظهار داشت: این سگ از نژاد اصیل پژدر است که در عمل جراحی سزارین و تحت بیهوشی صاحب این توله ها شد چون زایمان طبیعی برایش مقدور نبود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۹:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
یک پژوهشگر جمعیت با تأکید بر اینکه زایمان سزارین ریسک آسم را در نوزادان بالا می برد گفت: این رویکرد به هیچ وجه صحیح نیست که سزارین نسبت به زایمان طبیعی روش بهتری است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۰۸:۳۳   + ۲۸ سایت دیگر  
سوم آذر ماه سال 99 بود که قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت طی نامه ای به معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور انجام تولدهای تقویمی به روش سزارین را خلاف برنامه ها و سیاست های اجرایی وزارت بهداشت در حوزه ترویج زایمان طبیعی و کاهش سزارین های الکتیو دانست
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
پزشکان فوق تخصص درد در بررسی، تشخیص و درمان انواع درد توانایی و تخصص بالایی دارند. زمانی که علت درد در بیماران تشخیص داده می شود، بهترین درمان را جهت تسکین درد برای بیماران در نظر می گیرند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۰۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
در سه ماه گذشته آمار زایمان طبیعی در شهرستان زرقان افزایش یافته است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۰:۵۳    
فرستنده:مسلم باقری با سلام و خسته نباشید اینجانب در تاریخ نوزدهم اسفند ماه جهت بستری همسر باردارم جهت زایمان در بیمارستان امیر مازندرانی ساری اقدام کردم علیرغم اینکه در سونوگرافی ها قبل زایمان ذکر شده بود که جنین ماکروزومی و بزرگ جثه هست پزشک متخصص زنان دکتر .. ...
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۳:۱۳   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش سپید به نقل از وبدا، معاونت بهداشت وزارت بهداشت، در مجموعه ای از پیام های بهداشتی در زمینه شعار اعلام شده به مناسب روز جهانی شنوایی، بر ایمن سازی نوزادان و کودکان در برابر بیماری های عفونی، غربالگری شنوایی نوزادان و کودکان و تشخیص و درمان به موقع کم شنوایی ...
الف   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۷:۰۴    
بسیاری از خانم هایی که زایمان طبیعی داشته اند بعد از مدتی سفتی عضلات واژن خود را از دست می دهند و این امر طبیعی می باشد . بر همین اساس آنها به دنبال بهترین روش های ترمیم این مشکل بعد از زایمان هستند . در واقع شما باید بدانید که ناحیه تناسلی از دو قسمت خارجی و داخلی تشکیل می شود ...
پایگاه خبری ماسال   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۰۸:۴۸    
بخش LDR زایمان طبیعی بیمارستان رسالت ماسال همزمان با دهه مبارک فجر امسال رونمایی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۰۷:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
یک متخصص بیهوشی، درد و مراقبت های ویژه گفت: انجام زایمان بدون درد در هر زایمان طبیعی و حتی مادری که قبلاً سزارین کرده و اکنون درخواست زایمان طبیعی دارد، امکان پذیر است.
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۰۰:۰۵    
برگزاری کلاس های آموزشی ویژه برای زنان باردار ترس آنها از زایمان طبیعی را از بین می برد و بدین ترتیب مادران بیشتری ترغیب می شوند فرزندان خود را به شکل طبیعی به دنیا بیاورند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۲:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
دهلران -رئیس بیمارستان شهدای دهلران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 200 زایمان طبیعی در بیمارستان شهدای دهلران انجام شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۲۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
7 هزار و 350 نوزاد با زایمان طبیعی در آب در بیمارستان های زنجان به دنیا آمدند.
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۰:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
روش های متنوعی برای کاهش درد زایمان طبیعی وجود دارد تا روند تولد برای مادران آسان تر شود. بسیاری از این روش ها در بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور نیز انجام می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۰۹:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین یک فلوشیپ طب مادر و جنین گفت: به مادران باردار توصیه می شود که در شرایط کرونا ترجیحاً زایمان طبیعی داشته باشند که برای مادر و نوزاد بهتر است، زیرا بعد از آن به کمک کمتری نیاز دارند و رفت وآمد در منزلشان کاهش می یابد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
روش های بسیاری برای زایمان طبیعی وجود دارد که مادران می توانند با توجه به سابقه پزشکی و روند بارداری یکی از آنها را برای تولد نوزاد خود انتخاب کنند.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۰۷:۰۳   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا با اشاره به علائم بروز دیابت بارداری درباره عوارض آن، گفت: مسمومیت حاملگی، شروع زایمان زودرس، عدم پیشرفت در زایمان طبیعی و... از عوارض دیابت بارداری است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
طی مراسمی بلوک زایمان طبیعی بیمارستان غرضی سیرجان با حضور مسئولان و مدیر درمان بیمه تامین اجتماعی استان کرمان امروز به بهره برداری رسید.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۶:۲۰    
راهنمای این هفته نی نی بان قرار است درباره روش اصلی و مهم زایمان یعنی زایمان طبیعی توضیح های مفصلی را در اختیار شما قرار دهد. علاوه بر این می توانید متوجه شوید که فرق زایمان طبیعی با سزارین چیست.
سینا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۲:۰۴    
گسترش روزافزون درخواست برای سزارین در کشور ما بالاخص در سال های اخیر، مسوولان کشور را به اجرای سیاست هایی برای تشویق زایمان طبیعی وادار کرد. نتایج یک تحقیق میزان موفقیت این طرح و راهکارهایی برای بهبود آن را ارائه داده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۲۷ - ۰۶:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، بر فرهنگ سازی زایمان طبیعی در جامعه به عنوان رسالت اجتماعی دانشگاه تاکید کرد.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۱۸:۲۸    
تولد نوزاد به دو صورت طبیعی و سزارین اتفاق می افتد، اما پزشکان همیشه زایمان طبیعی را پیشنهاد می دهند، در این گزارش به فرق زایمان طبیعی با سزارین و فوائد انجام زایمان طبیعی پرداخته ایم که در ادامه خواهید خواند.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۱:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه خبر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: آمار سزارین در کرمانشاه کمتر از میانگین کشوری است. محمود رضا مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه در دیدار با اعضای انجمن متخصصین زنان و مامایی استان با تاکید بر لزوم کاهش آمار سزارین، اظهار کرد: فرهنگ سازی ...