جمعه ۰۲ آبانساعت ۰۰:۰۳Oct 2020 23

جدیدترین‌های «طرح تحول نظام سلامت»

شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان قم گفت: مردم از طرح تحول نظام سلامت رضایت دارند ارتقاء سلامت جامعه و درمحوریت قرارگرفتن اقشار آسیب پذیر مناطق محروم از ثمرات اجرای طرح تحول نظام سلامت بوده است.
هرمز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
خلق اصل با تاکید بر اینکه دولت یازدهم در اجرای طرح تحول نظام سلامت از مسیر صحیح منحرف شده است گفت: هسته های مسئله محور بسیج دانشجویی از مدت ها پیش به واکاوی طرح تحول نظام سلامت و بحران جمعیت پرداخته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۱:۵۰    
کرمانشاه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از افزایش 100درصدی تعداد تخت های روانی در بیمارستان های استان خبر داد و گفت: به یمن اجرای طرح تحول نظام سلامت تعداد این تخت ها از 137مورد به 253 تخت افزایش یافته است.
روزنامه دریا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۹:۰۰    
دریانیوز: دولت روحانی طرح خوبی را باعنوان بیمه رایگان همگانی برای افراد فاقد بیمه در کشور در راستای طرح تحول نظام سلامت اجرا کرد تا افراد محروم فاقد بیمه هم بتوانند بیمه شوند واز خدمات درمانی بهره مند گردند که بیماران برای درمان در مراکز درمانی دولتی، هزینه بسیار کمی را پرداخت می کردند ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۶:۰۹    
ایلام -مدیر فرودگاه شهدای ایلام از راه اندازی اورژانس هوایی در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت در این فرودگاه خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیر فرودگاه شهدای ایلام از راه اندازی اورژانس هوایی در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت در این فرودگاه خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۰۷:۴۶    
زنجان - ایرنا - عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تحول سلامت مهمترین اقدام دولت یازدهم برای ارتقای نظام سلامت بود که کمک حال شرایط کرونایی کشور شد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۱۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
قلم/اصفهان_ رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان یکی از مهمترین دستاوردهای دولت یازدهم و دوازدهم در بخش بهداشت و درمان را اجرای طرح تحول نظام سلامت برشمرد و گفت: بهبود و ارتقای زیرساخت ها یکی از اهداف اصلی اجرای این طرح بود به طوری که استان ها به کارگاه عمرانی بخش بهداشت و درمان تبدیل شدند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۰۶:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
دولت یازدهم و دوازدهم بی شک توانست اتفاقات مثبتی را در نظام درمانی کشور رقم بزند؛ اتفاقات و اصلاحاتی که می توان از آنها به عنوان جراحی عظیم در بدنه سلامت کشور یاد کرد ...
تامین اجتماعی   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۲:۲۷    
برنامه راهبردی دولت تدبیر و امید با عنوان طرح تحول نظام سلامت (مشتمل بر تدوین کتاب خدمات و مراقبت های نظام سلامت در قالب اصلاح تعرفه های خدمات تشخیصی، درمانی – افزودن خدمات پزشکی و روش های درمانی نوین به فهرست خدمات قابل ارائه در مراکز درمانی - برنامه ساماندهی به هتلینگ بیمارستان ها توسعه و احداث ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - سلامت سرمایه بزرگ جامعه است که پیش از دولت تدبیر و امید نفس آن به شماره افتاده بود و کمتر طیفی در کشور توان بر دوش کشیدن هزینه های سربار درمانی داشت و کاستی ها و مشکلات رنج بیمارداری را برای اغلب مردم دشوار کرده بود که اقدام ملی دولت در قالب طرح تحول نظام سلامت در کشور و استان مرکزی ...
موج   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۱۶:۰۷   + ۶۷ سایت دیگر  
رئیس قوه قضاییه به سازمان بازرسی کل کشور مأموریت داد با بررسی نحوه اجرای طرح تحول نظام سلامت گزارشی ویژه از اشکالات مربوط به اجرای این طرح تهیه و ارائه نماید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد: سهم پرداختی بیماران بستری در بیمارستان های استان بعد از اجرای طرح تحول نظام سلامت به 6.31 درصد کاهش یافته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۰۹:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/قم استاندار قم گفت : گام های موثر دولت دردر طرح تحول نظام سلامت ، گسترش دولت الکترونیکی و اقتصاد دانش بنیان از مولفه های تاثیرگذار در مقابله با کروناست
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۰۸:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
سالاری با بیان اینکه تکمیل زیرساخت های بهداشت ودرمان گیلان نیازمند 2 هزار میلیارد تومان اعتبار است گفت: عدم اجرای طرح تحول نظام سلامت از بزرگ ترین ضعف ها و چالش های حوزه سلامت گیلان در بخش عمرانی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۱۴:۵۲    
بندرعباس - ایرنا - مدیر کل بهداشت و درمان زندان های کشور گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت در زندان ها جهت ارتقای سطح سلامت زندانیان و پیشگیری و تشخیص بیماری ها و درمان آن، امری بسیار ضروری است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۰۸:۴۸    
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان؛ دکتر شهرام موحدی در معیت مهندس مهرداد مرادمند رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیران ستادی این سازمان و دستگاه های تابعه، با حضور در محل مجمع نمایندگان شهرستان اصفهان ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۲۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر رئیس جهاد دانشگاهی بوشهر عنوان کرد: طرح تحول نظام سلامت اقدام بزرگی بوده است، زیرا مردم پیش از این بابت هزینه های درمان بسیار در مضیقه بودند و بیمه بخش عمده هزینه های درمان را و اعمال جراحی را پرداخت می کند.
خط نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۲:۱۷    
نزدیک به 60درصد بیمارستان های کشور فرسوده اند و با بروز هر حادثه ای، احتمال تخریبشان وجود دارد. دولت نیز بودجه کافی برای بازسازی و نوسازی بیمارستان ها در اختیار ندارد، اما یکی از نکاتی که می توان به آن اشاره کرد، بی توجهی طرح تحول نظام سلامت به نوسازی بیمارستان هاست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۰۷:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
خمین - ایرنا - حوزه سلامت به عنوان یکی از اولویت های کلان کشور در سال های گذشته با شکنندگی و تنگناهای بسیاری همراه بود اما تولد طرح تحول نظام سلامت را باید انقلابی در ارائه دستاوردهای حوزه بهداشت و درمان دانست که رضایتمندی قابل توجهی در بین شهروندان ایجاد کرد.
خبر ماکو   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۰۱:۵۷    
به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ؛ جواد آقازاده در جلسه بررسی مسائل و مشکلات بخش بهداشت و درمان شهرستان چالدران که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: اجرای این طرح ها در قالب طرح تحول نظام سلامت در 17 شهرستان استان آذربایجان غربی آغاز شده است . ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۰۸:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
گناوه - ایرنا - رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دیلم استان بوشهر گفت : اجرای طرح تحول نظام سلامت در دولت تدبیر و امید یک اقدام تاریخی و سند افتخار در خدمات رسانی عرصه سلامت جامعه است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۱۰:۳۲    
طرح تحول نظام سلامت را می توان یکی از سیاست های راهبردی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در راستای ایجاد عدالت و بهره مندی بهتر اقشار مختلف جامعه از خدمات پزشکی دانست.
پانا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ - ۲۱:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
خرم آباد(پانا)- مدیر حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی لرستان اعلام کرد حدود 34 پروژه بهداشتی و درمانی استان با اعتبار 84 میلیارد تومان آماده افتتاح است. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ - ۱۸:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
مهم ترین منبع مالی تأمین هزینه های بخش درمان از محل 9 درصد درآمد مأخذ محاسبه حق بیمه مذکور در ماده 29 قانون تأمین اجتماعی است. در حالی که رشد منابع مالیِ بخش درمان تابعی از سطح درآمد بیمه شدگان است، هزینه های درمانی، متأثر از متغیرهای برون زایی همچون مخاطرات پیش بینی نشده سلامت بیمه شدگان ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۸:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
سنندج - نماینده مردم شهرستانهای سنندج دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور را نیازمند تجدید نظر در کوتاه ترین زمان ممکن دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۴:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
پروین صالحی مبارکه گفت: نماینده هایی که در رشته های اقتصاد، مدیریت و برنامه ریزی تحصیل کرده اند باید در کمیسیون بهداشت مجلس عضو شوند تا شائبه تعارض منافع در این کمیسیون رفع شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر-ایرنا- اجرای طرح تحول نظام سلامت در دولت تدبیر و امید و افزایش زیرساخت های بهداشتی و درمانی نقشی مهم در افزایش کمیت و کیفیت خدمات دهی، بیماریابی و مدیریت مقابله بیماری ویروسی کووید 19 داشته است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۴ - ۰۸:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
طرح تحول نظام سلامت به دلیل ناکارآمدهای های سیستمی نتوانست در پیشگیری از بیماری ها و البته تامین رفاه نیروهایی که بار اصلی شبکه ی پیشگیری و بهداشت منطقه ای را بر دوش دارند، موفق باشد.
تابناک اصفهان   ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ - ۱۷:۱۳    
طرح تحول سلامت از اردیبهشت سال 1393 به اهتمام دولت یازدهم در کشور اجرا شد و کاهش پرداختی مردم به مراکز درمانی دولتی، بهبود هتلینگ بیمارستانی و افزایش جمعیت زیر پوشش خدمات درمانی به ویژه در مراکز کم برخوردار و حاشیه شهر و سکونتگاه های غیررسمی از جمله نتایج آن است.
فرمانداری فریدن   ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ - ۱۳:۳۰    
روستایی معاون فرماندار طی سخنانی کوتاه ضمن تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ع) کریم اهل بیت و تقدیر از زحمات و پیگیریهای مدیر شبکه بهداشت و درمان در خصوص تحویل آمبولانس اظهار داشت فریدن بعنوان مرکز اداری غرب استان از دیرباز سطح دو ارجاع بوده و به همین دلیل انتظار می رود امکانات و خدماتی در خور و مناسب ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ - ۱۲:۲۹    
اصفهان- ایرنا- نتایج اجرای طرح تحول نظام سلامت در 6 سال گذشته را می توان در توسعه خدمات و تجهیزات از مناطق محروم گرفته تا شهرهای بزرگ دید که به گفته کارشناسان، نقش بسزایی در آمادگی مراکز بهداشتی و درمانی کشور در مواجهه با بحران شیوع بیماری کرونا داشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ - ۱۱:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
همه گیری ویروس کرونای جدید موسوم به کووید- 19 آزمون بزرگی برای نظام سلامت ایران بود، ساختاری که شش سال قبل در چنین روز هایی شاهد آغاز طرح تحول نظام سلامت بود تا چالش های بهداشت و درمان ایران را درمان کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - مازندران در حالی در آستانه گذر از سومین ماه همه گیری ویروس کرونا به عنوان یکی از خطرناکترین بیماری یک قرن اخیر است که در کنار تلاش کادر درمانی ، موفقیت در مدیریت و کنترل این ویروس را به زیرساخت های درمانی ناشی از اجرای طرح تحول نظام سلامت بدهکار است .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ - ۰۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- طرح تحول نظام سلامت به واسطه زیرساخت های مناسبی که در حوزه بهداشت و درمان کشور و به ویژه در استان های کمتر برخوردار نظیر چهارمحال و بختیاری ایجاد کرد، این روزها در مهار ویروس کرونا بیش از هر زمان دیگری ، کارآمدی خود را در معرض نمایش گذاشته است.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ - ۱۰:۲۳   + ۱۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز : معاون سابق فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت، افزایش تخت های بیمارستانی و بویژه تخت های ICU را از برکات طرح تحول سلامت خواند و گفت: اگر این توسعه و افزایش نبود، شاید 50 درصد بیماران کرونا را از دست داده بودیم. ...
آمد خبر   ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ - ۰۱:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : معاون بهداشت سابق وزارت بهداشت ضمن مرور تاریخچه آغاز به کار طرح تحول نظام سلامت در سال 93، این طرح را در کنترل اپیدمی کرونا موثر دانست و گفت: اکنون غربالگری کرونا در بستر سایت Salamat.gov ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ - ۰۰:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر سابق بهداشت ضمن اشاره به دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت و نقش آن در کنترل کرونا و همچنین کاهش مرگ های ناشی از آن در کشور، در عین حال از دولت و مجلس خواست که اجازه ندهند از این طرح تنها نام و گذشته ای پرافتخار باقی بماند و با اصلاح ایرادات آن کمک کنند تا مردم طی 10 تا 15 سال آینده و با تکمیل و ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۲/۰۹ - ۰۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
هم زمان با پیشرفت ها و ارائه خدمات ارزنده حوزه سلامت در سال های اخیر ابلاغ سیاست های کلان سلامت از سوی مقام معظم رهبری به جهت حمایت از تولید باکیفیت داخلی و اجرای طرح تحول نظام سلامت در ضرورت انجام مسئولیت های اجتماعی صنایع پیشرو در این حوزه را دوچندان می کند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۰۸ - ۱۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
گناوه - ایرنا - سرپرست فرمانداری دیلم استان بوشهر گفت: در دولت تدبیر و امید با اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت که نشات گرفته از تعامل و همکاری مجموعه بهداشت و پزشکی بود یک انقلاب در این حوزه صورت گرفت.
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ - ۱۸:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
سعید نمکی در نامه ای به رؤسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور ضمن تاکید بر عدم اخذ وجه از بیماران مبتلا به بیماری کرونا با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا، بر استفاده از ظرفیت بیمه سلامت تاکید کرد. ...
آمد خبر   ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ - ۱۲:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
به نقل از وزارت بهداشت، سعید نمکی در این نامه همچنین تاکید کرد: در مورد افرادی که فاقد پوشش بیمه، بی بضاعت و یا اتباع خارجی هستند از محل منابع طرح تحول نظام سلامت محاسبه و در حساب های بستانکار آن دانشگاه لحاظ شود. ...
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ - ۱۰:۴۵   + ۱۱۴ سایت دیگر  
به گزارش جماران، دکتر سعیدنمکی در نامه به روسای دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور تاکید کرده است: در مورد افرادی که فاقد پوشش بیمه، بی بضاعت و یا اتباع خارجی هستند از محل منابع طرح تحول نظام سلامت محاسبه و در حسابهای بستانکار آن دانشگاه لحاظ شود. انتهای پیام
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۷:۳۸    
مشهد- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در اجرای طرح تحول نظام سلامت حدود 2 میلیون و 300 هزار نفر از جمعیت مناطق کم برخوردار و محروم استان خراسان رضوی از خدمات بهداشتی رایگان بهره مند شدند.
روزنامه همدان پیام   ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ - ۰۹:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان از افزایش تعداد تخت های آی.سی.یو و دیالیز در یک ماه گذشته در همدان خبر داد. رشید حیدری مقدم در گفت وگو با ایرنا، بیان کرد: در استان همدان تا پیش از اجرای طرح تحول نظام سلامت 60 تخت آی.سی ...
جماران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۲۱:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
دکتر محمدرضا وفایی نسب عصر یکشنبه در حاشیه سفر به ابرکوه در گفت و گو با گزارشگر ایرنا افزود: این مبلغ صرف خرید و تجهیزات لوازم اساسی پزشکی از جمله آمبولانس، دستگاه های سی تی اسکن، ماموگرافی و ... شده است. ...
تابناک خوزستان   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
غلامرضا شریعتی بیان کرد: خوزستان با کمبود 100 پایگاه فوریت پزشکی جاده ای و شهری مواجه است که در این راستا سال گذشته طی امضای تفاهمنامه استانداری با دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، مقرر شد 50 پایگاه احداث شوند.
جماران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۳:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در حاشیه این برنامه در جمع خبرنگاران گفت: اورژانس هوایی خوزستان از سال 86 با استفاده از بالگردهای نظامی در موارد بسیار خاص راه اندازی شد که هزینه آن از محل درآمدهای اختصاصی دانشگاه بود. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۲:۰۱    
قم - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: راه اندازی 24 هزار تخت بیمارستانی در استان های مختلف کشور یکی از دستاوردهای اجرای طرح تحول نظام سلامت است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۲:۰۱    
قم - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: راه اندازی 24 هزار تخت بیمارستانی در استان های مختلف کشور یکی از دستاوردهای اجرای طرح تحول نظام سلامت است.