جمعه ۱۹ خردادساعت ۱۸:۴۲Jun 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حفره»

سینا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
برای اولین بار، محققان باکتری را پیدا کردند که وقتی در تله های چسبناک ساخته شده توسط باکتری های دیگر گرفتار می شود، ابرساختارها را تشکیل داده و به آن کمک می کند تا مینای دندان را فرسایش دهد و حفره ایجاد کند. این یافته می تواند به راه های جدیدی برای دور نگه داشتن دندان هایمان از مهاجمان منجر شود. ...
تابناک اصفهان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۱:۵۲    
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: علت اولیه این حادثه آن بود که خاک های زیر لوله در عمق 12 متری ریزش کرده و لوله سست شده بود و در دو جا شکستگی داشت، به تدریج فاضلاب نشت کرده و در زمان های متوالی نشت فاضلاب موجب ریزش خاک های اطراف و ایجاد یک حفره بزرگ زیر اتوبان شده بود.
اروتک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
زد تی ای در سکوت خبری از یک گوشی هوشمند جدید از سری بلید (Blade) با نام زد تی ای بلید وی 70 (ZTE Blade V70) رونمایی کرد. این گوشی دارای یک نمایشگر امولد 6.67 اینچی با وضوح +FHD و نرخ نوسازی 90 هرتزی، چیپست دایمنسیتی 810 مدیاتک و باتری 5100 میلی آمپر ساعتی با شارژ سیمی 66 واتی است. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: علت اولیه این حادثه آن بود که خاک های زیر لوله در عمق 12 متری ریزش کرده و لوله سست شده بود و در دو جا شکستگی داشت، به تدریج فاضلاب نشت کرده و در زمان های متوالی نشت فاضلاب موجب ریزش خاک های اطراف و ایجاد یک حفره بزرگ زیر اتوبان شده بود.
سلام نو / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۰:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
شکست خط انتقال فاضلاب در اصفهان منجر به شکافتن زمین در محور اتوبان شهید آقابابایی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۲۳:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از اتمام عملیات تعویض لوله و بازسازی خط جنوب به شمال بزرگراه شهید آقابابایی به علت ترمیم حفره ایجاد شده خبر داد.
لالی نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۲۱:۰۲    
باستان شناسان اخیراً اعلام کردند اسکن اشعه کیهانی می تواند حفره های پنهان در هرم بزرگ جیزه را آشکار کند. باستان شناسان اخیراً اعلام کردند اسکن اشعه کیهانی می تواند حفره های پنهان در هرم بزرگ جیزه را آشکار کند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۴:۳۱    
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به عملیات شبانه روزی پس از گذشت 48 ساعت از وقوع حادثه نشست زمین و ایجاد حفره در اتوبان شهید آقابابایی گفت: عملیات بلوکاژ روی لوله فاضلاب تعویض شده در این اتوبان به اتمام رسید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۹:۰۲    
اصفهان – عملیات بازسازی حفره بزرگ ایجاد شده ناشی از نشست زمین در اتوبان شهید آقابابایی اصفهان ادامه دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۸:۵۰    
داود بحیرایی گفت : کار نصب لوله جدید فاضلاب در اتوبان شهید آقابابایی به پایان رسیده است .
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۷:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه طی شب گذشته تا صبح امروز تخلیه فاضلاب از روی لوله و تعویض لوله آسیب دیده توسط عوامل شرکت آب و فاضلاب انجام شد، گفت: در حال حاضر عملیات بلوکاژ و بسترسازی و اتصال لوله به منهول در حال انجام است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: با توجه به حفره ایجاد شده در اتوبان شهید آقابابایی و مسدود بودن محور جنوب_شمال اتوبان، محورهای جایگزین برای رفاه حال شهروندان در نظر گرفته شده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۰:۳۳    
از شب گذشته حفره ای به دلیل گسست زیر خط لوله 500 میلی متری انتقال فاضلاب اتوبان شهید آقابابایی در عمق 12 متری زمین ایجاد شده است و تمام عوامل از جمله شهرداری منطقه، آتش نشانی، پلیس راهور، شرکت آب و فاضلاب و تیم های امدادی در حال تلاش برای ترمیم حفره به وجود آمده هستند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان درخصوص آخرین وضعیت ترمیم حفره ایجاد شده در اتوبان شهید آقابابایی، گفت: به این دلیل که لوله های مسیر پر از خاک شده بود، امروز به طور مرتب خاک برداری انجام شد، اما حجم فاضلاب خیلی زیاد است و 12 متر از لوله باید تعویض شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۲۰:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
شهردار اصفهان گفت: عوامل شرکت آب و فاضلاب و شهرداری در محل حادثه حفره در اتوبان شهید آقابابایی حضور دارند و مشغول فعالیت هستند که امیدواریم تا صبح فردا مشکل رفع شود.
برترین ها / خرداد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۸:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
داستان چاه ابرژرف کولا، یا "ورودی جهنم" ، در نوع خود داستان جالب توجه و منحصر به فردی است که حفر آن اطلاعات ارزشمندی را در اختیار دانشمندان قرار داد
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۹:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیر منطقه 10 شهرداری اصفهان آخرین وضعیت ترمیم محل فرونشست زمین در اتوبان شهید آقابابایی را تشریح کرد.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۲:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
چاه ابرژرف کولا مشهور به دروازه جهنم یک چاله بسیار عمیق است که در شبه جزیره کولا در مناطق یخبندان شمال غرب روسیه و در نزدیکی مرز این کشور با شمال نروژ قرار گرفته است.
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۹:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: عوامل امدادی بعداز ظهر امروز در پی ایجاد حفره ای به ابعاد یک متر مربع در لاین جنوب به شمال بزرگراه شهید آقابابایی اصفهان اعزام شدند و محدودیت ترافیکی در این محل اعمال شد.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۲۳:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اظهار داشت: عصر امروز در محور اتوبان شهید آقابابایی لاین جنوب به شمال در اثر شکستگی خط انتقال فاضلاب، زمین دچار فرونشست شد و حفره ای ایجاد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۲۰:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری از نشست زمین و ایجاد حفره در اتوبان شهید آقابابایی و مسدود شدن مسیر جنوب به شمال این محور خبر داد.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
دانشمندان چینی در حال حفاری حفره ای به عمق بیش از 10 هزار متر در پوسته زمین هستند. این پروژه حفاری که توسط بزرگترین تولیدکننده نفت کشور، شرکت ملی نفت چین انجام می شود، یکی از عمیق ترین حفاری هایی خواهد بود که تاکنون انجام شده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۸:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از نشست زمین و ایجاد حفره در اتوبان آقابابایی خبر داد.
شهر سخت افزار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۶:۱۰    
چین برای انجام اکتشافات علمی قصد دارد حفره ای به عمق 10 هزار متر (کمی بیش از شش مایل) در پوسته زمین ایجاد کند. این حفره که عمیق ترین چاه حفر شده در کشور چین محسوب خواهد شد، در منطقه نفت خیز سین کیانگ واقع خواهد شد. ...
زوم تک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۱:۴۲    
Redmi 12 در وب سایت پرتغال شیائومی مشاهده شد. این لیست مشخصات کلیدی و قیمت گوشی هوشمند را نشان می دهد. اطلاعات را کاربر Kacper Skrzypek توییتر کشف کرده است. ...
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
دوربین های مادون قرمز، پاندای آلبینویی (زال) را در حال نزدیک شدن به یک مادر و توله اش در حفاظت گاه ملی ولونگ (Wolong) در استان سیچوان کشور چین ضبط کرده اند
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
یک روز پس از آن که سازنده نرم افزار انتقال فایل MOVEit Transfer از کشف یک حفره امنیتی خبر داد، محققان امنیتی اعلام کردند هکرها، اطلاعات سیستم های تعدادی از کاربران این ابزار انتقال فایل مدیریت شده را به سرقت بردند.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۷:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
دانشمندان چینی شروع به حفر حفره ای به طول 10000 متر (32808 فوت) در زمین کرده اند که عمیق ترین حفره ای است که تاکنون در این کشور حفر شده است.
زوم تک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۲۰:۴۳    
موتورولا دو گوشی جدید تاشو در چین معرفی کرد که باید به مدل ریزر 40 اولترا و مدل ریزر 40 اشاره کنیم. هر دو گوشی متفاوت هستند و در واقع نسخه اولترا یک گوشی پرچمدار محسوب می شود. ...
زوم تک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۲۰:۴۳    
در کنار عرضه موتورولا Razr 40 Ultra، برند متعلق به لنوو همچنین از یک گوشی تاشوی مقرون به صرفه نیز خبر داد. این دستگاه موتورولا Razr 40 نام دارد.گوشی که دارای مشخصات میان رده بوده و ویژگی های جذابی ارائه می دهد. ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۷:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
آرمان کیانی: دوباره یک فرونشست دیگر در زمین های شهر اصفهان؛ این بار فقط به فاصله 3 روز از فرو نشست اولی. بر اثر شکستگی خط انتقال فاضلاب جنوب اصفهان به تصفیه خانه خیابان آبشار در عمق 3/5 متری، زمین نشست کرده و باعث ایجاد حفره در قسمت فضای سبز زیر پل غدیر شد ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۶:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
فرهود فرمند گفت: فقدان وجود کاراکتر های کارتونی جهان پسند در ایران همچون حفره ای تاریک بر روح هویت جوی جوانان ایرانی سال ها سایه افکنده و باید برطرف شود.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی مانور دیدنی موشک بالستیک تاکتیکی KTSSM-I را مشاهده می کنید. دقت فوق العاده بالا و باورنکردنی موشک بالستیک تاکتیکی KTSSM-I ساخت کره جنوبی که با نام Ure-1 نیز شناخته می شود. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۱۲    
دانش آموزان مدرسه ردام هاوس (Reddam House) انگلستان، با گذاشتن هدست های واقعیت مجازی، می توانند سیاره ها را در منظومه شمسی ببینند، شخصا نزدیک یک ماموت پشمالو شوند، یا وارد حفره های قلب انسان شوند و درون آن قدم بزنند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۶:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: شکستگی خط انتقال فاضلاب جنوب اصفهان بر اثر نشست زمین موجب ایجاد حفره ای در فضای سبز زیر پل غدیر شد.
برترین ها / تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
در این مقاله قرار است همراه هم اطلاعات جالب و شگفت انگیزی را مرور کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۶:۵۴   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: بر اثر شکستگی خط انتقال فاضلاب جنوب اصفهان به تصفیه خانه خیابان آبشار در عمق 3.5 متری، زمین نشست کرده و باعث ایجاد حفره در قسمت فضای سبز زیر پل غدیر شده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۸:۴۹    
حفره هایی که حاوی دفینه و آثار باستانی هستند معمولاً از خود گازهایی تولید می کنند. این گاز تولید شده باعث ایجاد تغییرات دمایی بین خاک و اجسام دفن شده می شود. دستگاه دوربین حرارتی نسبت به کوچک ترین تغییرات دمایی در خاک حساس است ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۱:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
زهرا خلجی-روزنامه نگار سامانه جراحی روباتیک از راه دور سینا، یکی از مهم ترین دستاوردهای پزشکی ایران است. این روبات جراح که با همتای آمریکایی خود به نام داوینچی رقابت می کند، می تواند با بالاترین دقت در جراحی ها به شیوه لاپاروسکوپی در حفره های شکمی و قفسه سینه به کار گرفته شود ...
برترین ها / رکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
این روایت یکی از نادرترین اتفاقاتی است که می تواند برای یک نفر در ارتفاع 5 هزار متری بیفتد و در حالی که دسترسی به آذوقه دارد از آن استفاده نمی کند و تنها با امید به سر می کند تا دوستان و خانواده اش اقدام به نجات او کنند.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۲۳:۰۳   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد ریاست جمهوری دانش بنیان، در ادامه سفر هیأت ایرانی به کشور اندونزی با حضور روح الله دهقانی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان سلامت سامانه جراحی رباتیک از راه دور سینا به بهره برداری رسید. ...
زوم تک   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۲۱:۲۹    
ویوو دو گوشی جدید سری Y را در اندونزی معرفی کرد. این گوشی ها دو مدل Y36 4G و Y36 5G را دربرمی گیرند. هر دو گوشی به غیر از پردازنده متفاوت، مشخصات یکسانی دارند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۹:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
یک کامیون در حفره ای که در زمین ایجاد شد، فرو رفت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۲:۰۰   + ۱۴ سایت دیگر  
گوگل یک برنامه پاداش جدید برای یافتن حفره های امنیتی بزرگترین اپلیکیشن های اندرویدی اعلام کرده است و ده ها هزار دلار پاداش به افرادی ارایه می کند که از تخصص خود برای این منظور بهره می برند.
تیک   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۰:۲۸   + ۲۰ سایت دیگر  
فرادید: پگاه پوراحمد دختر کیومرث پوراحمد کارگردان سینما در چهلمین روز درگذشت پدرش با انتشار یادداشتی طولانی در صفحه اینستاگرام خود از تردید در خودکشی کیومرث پوراحمد نوشت. ...
زوم تک   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۲:۰۵    
اوپو بی سر و صدا یک گوشی جدید سری K را در چین معرفی کرده است. این مدل به عنوان K11x شناخته شده و جدیدترین دستگاه به عنوان جانشین K10x بوده که در سپتامبر سال گذشته معرفی شد. K11x با ارتقاء تدریجی نسبت به نسل قبلی خود به فروش خواهد رسید. ...
زوم تک   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۸:۴۰    
روز گذشته، شیائومی طراحی بخش عقب Xiaomi Civi 3 را آشکار کرد، یک گوشی هوشمند مناسب برای بانوان که تنها راهی بازار چین می شود و به تازگی جزئیات بیشتر و طراحی بخش جلو دستگاه نیز فاش شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۸:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
در گویش دزفولی کت به معنای حفره های غار مانندی است که به واسطه انسان یا به طور طبیعی در دیواره های سنگی حاشیه رودخانه دز حفر شده اند؛ در روزگار دور کت های دزفول خنک کننده یا پناهگاه های ساخت بشر بودند ...
وبگاه خبری قلم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۱۹   + ۱۷ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه سیاسی: حشمت الله فلاحت پیشه نماینده پیشین مجلس در روزنامه اعتماد نوشت: به نظرم در نظام سیاسی و حکومتی ایران، یک خلأ جدی وجود دارد که مشکلات بسیاری را شکل می دهند؛ خلئی که بین مسوول مستقیم حوزه سیاست خارجی کشور و مجریان آن به چشم می خورد ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: اگر نتوانیم در یک هم افزایی میان نخبگان و مؤسسات تولید دانش، به مجموعه ای از اصول، قواعد و رویکردها در حوزه علم قرآنی برسیم احتمالاً انباشت کمیِ این دانش ها ما را به هدف نمی رساند لذا حفره بزرگی در زمینه علوم انسانی قرآنی خواهیم داشت که فاصله حوزه و ...