دوشنبه ۲۸ خردادساعت ۱۷:۰۴Jun 2024 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آبریزش»

فوت وفن   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۵:۴۲    
در فصل بهار و در کنار شکوفه های زیبا و هوای دل نشین، عطسه های پی درپی و آبریزش بینی هم برای بعضی از ما به ارمغان می آورد. تب یونجه یا رینیت آلرژیک، وضعیتی است که در آن سیستم ایمنی بدن به گرده، گردوغبار یا سایر ذرات حساسیت نشان می دهد و باعث ایجاد علائمی مانند احتقان بینی، خارش چشم ...
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۱:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
گروه سلامت:بیماری های تنفسی می تواند باعث علائمی مانند تب، سرفه، گلودرد، آبریزش بینی، درد عضلانی و خستگی شود. در حالی که این بیماری معمولا در فصل زمستان شایع تر است اما در یکی دو ماه گذشته شاهد ابتلای افراد به این بیماری ها بوده ایم. ...
فوت وفن   ۱۴۰۳/۰۳/۱۵ - ۰۹:۳۵    
احتمالاً فکر می کنید سرماخوردگی یه بیماری مختص فصل سرده و با رسیدن تابستون دیگه خبری از آبریزش بینی و عطسه های پی در پی نیست. اما آیا اینطوره؟ قطعا نه! سرماخوردگی می تونه تو هر فصلی سراغمون بیاد، حتی تو اوج گرما ...
تجارت امروز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۸:۰۷    
درمان حساسیت و آبریزش بینی در تابستان یک معضل بزرگ است. زیرا افراد زیادی دچار حساسیت و آلرژی در این فصل می شوند. در ادامه همراه ما باشید تا بهترین روش برای درمان حساسیت را در اختیار شما بگذاریم.
نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۰۳:۰۲   + ۱۷ سایت دیگر  
با فرا رسیدن فصل بهار بسیاری از افراد با عطسه، آبریزش بینی و خارش چشم روبرو می شوند.طب سنتی راهکارهای موثری برای رهایی از این آزار و اذیت ها ارائه می دهد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۰۸:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
چه کسی از تماشا کردن گل های زیبا و درختان سرسبز می تواند لذت نبرد؟ شاید در پاسخ به این سئوال بتوان گفت کسی وجود ندارد که از این زیبایی ها لذت نبرد. واقعیت این است که در نگاه اول، واقعا کسی وجود ندارد اما وقتی پای آلرژی در میان باشد، مسئله کمی فرق می کند. عطسه ، آبریزش بینی، سرفه و.. ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۸:۴۶   + ۲۰ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان یک متخصص طب ایرانی گفت: آلرژی فصلی مثل عطسه، آبریزش بینی، خارش گلو، خارش پوست و کهیر، دمل ها و جوش های پوستی از مشکلات شایع فصل بهار است که با رعایت برخی از اصول ساده زندگی و تغذیه سالم می توان از ابتلا به بیماری های این فصل و همچنین از ابتلا به آلرژی فصلی پیشگیری کرد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۳:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو هیات علمی گروه آلرژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با شروع فصل بهار عده ای از افراد با بیماری های آلرژی فصلی، مواجه میشوند که نشانه های آن به صورت مشکلات تنفسی فوقانی، همراه با آبریزش بینی و چشم، عطسه بروز کرده و در صورت تداوم، خارش گوش و چشم نیز اتفاق می افتد.
سلام نو / بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۰۸:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
هنگام درمان عفونت یا جراحت ها، بدن ملتهب می شود و این التهاب ضروری است. اما وقتی بدن به التهاب بیش از حد مبتلا می شود، تمام سیستم های ایمنی بدن از جمله، سیستم سم زدایی دچار اختلال می شوند. ورزش منظم از ابتلا به بیماری های مختلف و همچنین التهاب می کاهد و فرد را سلامت نگه می دارد.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۹:۴۶   + ۲۱ سایت دیگر  
سیده سمیه اصغری بیان کرد: آلرژی فصلی که در فصل بهار و تابستان بیشتر شایع است، زمانی رخ می دهد که سیستم ایمنی بیش از حد به مواد حساسیت زا مانند گرده گیاهان واکنش نشان داده و منجر به احتقان، عطسه و خارش زیاد می شود. ...
شیعه نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۱۰:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
قرار گرفتن در معرض مواد حساسیت زا می تواند باعث قرمزی، آبریزش و خارش چشم ها شود. کنژنکتیویت آلرژیک شایع است که در آن بدن به موادی که معمولاً مضر نیستند، واکنش بیش ازحد نشان می دهد.
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۱۲:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
محققان همچنین خاطرنشان کردند که فعال سازی گیرنده های TRPV 1 توسط کپسایسین از طریق افزایش مصرف انرژی و تاثیر بر چربی های خون، بر چاقی تاثیر می گذارد. بر اساس بررسی انجام شده در سال 2016 در تحقیقات ضد سرطان، کپسایسین موجود در غذاهای تند می تواند از سلول های ما در برابر سرطان محافظت ...
اول فارس   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۱۵:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
اول فارس آبریزش بینی هرچند دوره بیماری های زمستان و آلرژی فصل بهار روبه پایان است، احتمال دارد آبریزش بینی به قوت خودش باقی باشد. اگر داروهای آلرژی هم علاج این آبریزش مدوام نبودند، وقتش رسیده که بدانید احتمالا به عارضه ای متفاوت دچارید. ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۱۶:۴۱    
آبریزش بینی تولید بیش از حد ترشحات توسط بافت های بینی و بافت های مجاور و رگ های خونی در بینی است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۲:۳۰   + ۱۷ سایت دیگر  
سرخک یکی از مسری ترین بیماری های عفونی تنفسی است. افراد مبتلا به سرخک دچار تب، سرفه، آبریزش بینی و ورم ملتحمه می شوند. همچنین بثوراتی که از روی صورت شروع و در سراسر بدن پخش می شود، حدود چهار روز بعد از ابتلا ممکن است ایجاد شود.
نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۰۶:۰۲    
5 راهکار برای رهایی از عطسه، آبریزش بینی و خارش چشم.
اقتصاد آنلاین / بهداشت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۴:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
بدن درد و لرز اغلب پیش از تب یا همراه با تب اتفاق می افتد. اما ممکن است بدون تب و آبریزش بینی و احساس بیماری هم دچار بدن درد شوید.
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۴:۴۱    
گروه سلامت:آبریزی و خارش و تحریک چشم ها، آبریزش و گرفتگی بینی، عطسه، سردرد، کهیر و بثورات پوستی، خارش گلو، سرفه و خس خس سینه، حلقه های تیره پای چشم و ... در موارد شدیدتر، مشکل در تنفس یا آنافیلاکسی که یک واکنش آلرژیک با احتمال مرگ است. ...
جام جم   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۳:۳۷    
بعضی وقت ها ممکن است دوره بیماری طولانی تر شود ومابه جای یک پزشک به چند پزشک مراجعه کنیم. اینجاست که هرکدام از این پزشکان کیسه ای دارو برای مان تجویزمی کنند وماهم معمولا به شکل انتخابی برخی ازاین داروها رامصرف می کنیم وبخش دیگری ازآنها هم باقی می ماند ...
ساعت24   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۱:۲۲    
ساعت 24-عطسه، آبریزش بینی، آبریزش و خارش چشم ها و دیگر عوارض ناشی از آلرژی های بهار ممکن است این فصل را به کامتان تلخ کند و مانع از این شود که از سرسبزی و هوای مطبوع بهاری لذت کامل ببرید.
خوزنیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۹:۰۵   + ۱۷ سایت دیگر  
عطسه، آبریزش بینی، آبریزش و خارش چشم ها و دیگر عوارض ناشی از آلرژی های بهار ممکن است این فصل را به کامتان تلخ کند و مانع از این شود که از سرسبزی و هوای مطبوع بهاری لذت کامل ببرید.
فوت وفن   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۹:۰۲    
فصل بهار با شکوفه های زیبا، نسیم ملایم و روزهای آفتابی فرامی رسد. اما برای برخی از افراد، این فصل روپایی با عطسه، آبریزش بینی و چشمان قرمز همراه است. بله، درست حدس زدید! منظور ما آلرژی های بهاری است. ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۳:۰۵    
یک متخصص داخلی بر زدن ماسک در فضای باز توسط افراد آلرژی دار در فصل بهار تاکید کرد و گفت: از جمله علائم آلرژی در فصل بهار عطسه، خارش، گرفتگی و یا آبریزش بینی است.
سلام نو / یکتا پرس   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۹:۴۷   + ۲۶ سایت دیگر  
افراد سالمند، کودکان و نوزادان و همچنین افراد مبتلا به بیماری های تنفسی بیشتر در معرض آسیب ناشی از قرار گرفتن در معرض کپک هستند.
تبیان   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۱:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
بدن درد و لرز اغلب پیش از تب یا همراه با تب اتفاق می افتد. اما ممکن است بدون تب و آبریزش بینی و احساس بیماری هم دچار بدن درد شوید.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۰۰:۰۷    
به طور کلی سیستم ایمنی بدن انسان از ورود میکروب ها مثل ویروس و باکتری به بدن جلوگیری می کند، و در مقابل آن ها دفاع می کند. زمانی که یک فرد به گرده گل آلرژی دارد سیستم ایمنی بدن به طور اشتباهی فکر می کند گرده گل یک عامل مهاجم است و مواد شیمیایی را ترشح می کند تا بتواند با گرده گل مبارزه کند ...
سلام نو / زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
همراه باشید تا به طور جامع به بررسی آلرژی بهاری، راه های پیشگیری و روش های درمان آن بپردازیم.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۰۹:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، روزنامه ایران نوشت: مهدی جزو افرادی است که آلرژی فصلی دارد. به قول خودش در فصل بهار بخصوص فروردین و اردیبهشت همین که پایش را بیرون از خانه می گذارد، آنقدر درگیر آبریزش بینی ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۶:۰۵    
در فصل بهار معمولا افراد با سردرد، آبریزش بینی، خارش گلو و عطسه های مکرر مواجه می شوند که می تواند متاثر از آلرژی فصلی یا ابتلا به سرماخوردگی باشد. در این مطلب با ارائه راهکارها و اطلاعاتی، سعی در تسهیل شناسایی آن ها داریم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۰:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
شهرکرد-یک پزشک عمومی در چهارمحال و بختیاری با اشاره به علائم حساسیت های فصلی، گفت: ایجاد آلرژی در افراد با علائمی مانند عطسه های مکرر، آبریزش بینی، خارش گوش، گلو و چشم همراه است.
اقتصاد آنلاین / ایتنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۱:۵۳   + ۲۲ سایت دیگر  
بهار با همه زیبایی و طراوتی که همراه می آورد، برای برخی افراد آغاز عذاب و دردسر می شود، وقتی همراه با آن مشکلاتی چون خارش چشم و آبریزش بینی و سرازیر شدن اشک و عطسه های مداوم هم از راه می رسند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۵:۰۶    
آبریزش بینی، خارش چشم، عطسه و ... از علائم آزار دهندهٔ آلرژی بهاری هستند؛ البته شما می توانید با برخی روش ها آن ها را مهار کنید.
سلامت نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۰:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
عطسه، خارش و آبریزش بینی، خارش چشم، سرفه و...؛ احتمالا این روزها در دیدار با همکاران و دیگر دوستان، اینها از رایج ترین علائمی باشند که می بینید.
اقتصاد آنلاین / بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۰۶:۳۰   + ۱۶ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این که همه ساله با شروع فصل بهار تعداد زیادی از مردم دچار علائم عطسه، خارش و آبریزش بینی، خارش چشم، اشک ریزش، احیانا سرفه و تنگی نفس می شوند، گفت: این دسته از بیماران در واقع دارای آلرژی بهاره و یا به اصطلاح علمی رینیت آلرژیک هستند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۱۲:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این که همه ساله با شروع فصل بهار تعداد زیادی از مردم دچار علائم عطسه، خارش و آبریزش بینی، خارش چشم، اشک ریزش، احیانا سرفه و تنگی نفس می شوند، گفت: این دسته از بیماران در واقع دارای آلرژی بهاره و یا به اصطلاح علمی رینیت آلرژیک هستند.
آنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۰۰:۰۵    
فصل بهار همیشه با طراوت و شادابی همراه بوده؛ اما در این فصل دوست داشتنی ممکن است برای شما مشکلاتی مانند آبریزش بینی، عطسه و... رخ دهد که این موضوع بسیار آزاردهنده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۰۷:۲۲   + ۴۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: همه ساله با شروع فصل بهار تعداد زیادی از مردم دچار علائم عطسه، خارش و آبریزش بینی، خارش چشم، اشک ریزش، احیاناً سرفه و تنگی نفس می شوند. این دسته از بیماران در واقع دارای آلرژی بهاره و یا به اصطلاح علمی رینیت آلرژیک هستند.
سلام نو / ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۰۸:۴۶   + ۳۵ سایت دیگر  
ر طول فصل آلرژی می توان از مرکباتی همچون پرتقال، گریپ فروت، لیوم و لیموترش نیز استفاده کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۰۸:۳۳    
آلرژی یا حساسیت فصلی معمولا با فرا رسیدن فصل بهار گریبان گیر بسیاری از افراد می شود. عطسه، سرفه، آبریزش بینی، سوزش و آبریزش چشم، خارش گلو، خارش چشم، ورم چشم، سرفه آلرژیک، گرفتگی صدا، بینی و گلو همگی از جمله علائم حساسیت فصلی به شمار می روند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۱۰:۳۲   + ۲۴ سایت دیگر  
در بهار، علایم آلرژی فصلی همچون عطسه، سرفه، آبریزش بینی و خارش چشم ها در بسیاری از افراد بروز می کند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
دمکرده پونه: رفع آبریزش بینی و حساسیت دمکرده گل گاوزبان: تقویت سیستم عمومی بدن و درمان فوری مسمومیت معده و سرما خوردگی دمکرده نعنا: ضد سرماخوردگی و اسهال عفونی دمکرده بنفشه: رفع حساسیت و سرفه های خشک دمکرده آویشن: رفع خلط و شستشوی مجاری گوارشی و درمان سرما خوردگی ...
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۲۰:۳۱   + ۴۶ سایت دیگر  
نتایج بررسی های وزارت بهداشت از ویروس های در گردش نشان دهنده این است که ویروس های آنفلوانزا و رینوویروس در راس ویروس های در گردش در کشور قرار دارد و پس از آن، ویروس RSV با 18.9 و سپس کرونا با 10.8 در رتبه سوم قرار دارند ...
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : با ورود به فصل های سرد سال، بیماری آنفلوانزا به یکی از مسائل پراهمیت و گسترده در جامعه تبدیل می شود. علائم آنفلوانزا ناگهانی آغاز می شود و معمولاً شامل تب، سرفه، عطسه، آبریزش بینی و درد عضلانی است ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۰۹:۲۰    
تب یونجه که رینیت آلرژیک نیز نامیده می شود، علائمی شبیه سرماخوردگی ایجاد می کند. این علائم ممکن است شامل آبریزش بینی، خارش چشم، احتقان، عطسه و فشار سینوسی باشد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۹:۰۳    
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرانا دکتر محمدحسین سرمست یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نیازی نیست فرد به دنبال آن باشد که ثابت کند بیماری او اُمیکرون است چرا که در شرایط موجود هر آبریزش بینی و گلو درد را باید اُمیکرون فرض کرد که با استراحت ساده و زدن ماسک می توان [...]
رویداد 24   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۸:۳۰    
آلرژی به گرده می تواند فعالیت های روزمره شما را با ایجاد عطسه، گرفتگی بینی و آبریزش چشم ها مختل کند. تغییر شیوه زندگی و داروها می توانند به کاهش این علائم کمک کنند.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۸:۳۱   + ۱۶ سایت دیگر  
اگر عاشق شکوفه های بهاری یا برگ های رنگارنگ پاییزی هستید اما این زیبایی های طبیعت، برای تان یادآور علائمی آزاردهنده همچون عطسه های پی در پی، خارش چشم ها و آبریزش (یا گرفتگی) بینی است، احتمالا در این فصل ها در معرض ابتلا به تب یونجه قرار می گیرید.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۰:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
خراش قرنیه در اثر ضربات سطحی خیلی ساده به قرنیه با کاغذ، ناخن یا انگشت ایجاد می شود که اولین علامت آن درد، سوزش و آبریزش است
اقتصاد آنلاین / بازتاب   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۸:۲۸   + ۲۴ سایت دیگر  
یک متخصص بیماری های عفونی، در خصوص استفاده از داروهای بدون نسخه برای سرماخوردگی کودکان، توضیحاتی داد.
روزنامه هموطن سلام   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۸:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
مردم اغلب آنتی هیستامین های بدون نسخه یا نسخه ای را برای آلرژی های فصلی مصرف می کنند، اما برخی از آنتی هیستامین های طبیعی نیز وجود دارند که ممکن است به کاهش علائمی مانند عطسه، خارش، آبریزش بینی و خارش گلو کمک کنند.