یکشنبه ۱۰ اسفندساعت ۰۹:۳۰Feb 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «طب ایرانی»

خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۸:۵۹   + ۲۹ سایت دیگر  
متخصص طب ایرانی اطفال گفت: پُر ادراری، ادرار شبانه، بی اختیاری در ادرار، پُرنوشی، پرخوری و کاهش وزن از علامت های ابتلای کودکان به دیابت است.
روزنامه راه مردم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۹:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار سلامت ، از زمان های گذشته، عقیده بر این بود که سیر، خواص درمانی زیادی دارد و دارویی موثر برای کاهش فشار خون است، اما متخصصان طب ایرانی در باره برخی ویژگی های درمانی سیر، نظراتی داده اند که شاید تا به حال، آن را نشنیده باشید. سیر تند با تحریک سیستم سمپاتیک، منجر به [...] ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر ایرانی موسسه پژوهشی کنفوسیوس دانشگاه تهران از برنامه این مرکز برای ورود به طب چینی و مقایسه آن با طب ایرانی خبر داد و گفت: فعالیت در حوزه سینما، نمایش و ادبیات از دیگر برنامه های ما است.
پایگاه اطلاع رسانی سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۸:۵۰    
برنامه تلویزیونی انارستان که روزهای زوج از شبکه افق سیما پخش می شود، به بررسی موضوعات پزشکی خاصه طب سنتی و طب ایرانی می پردازد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رییس دانشکده طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: رشته طب سوزنی برای اولین بار در کشور با مجوز وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در این دانشکده راه اندازی شد.
صبحانه انلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۱:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
اصولاً پنیر غذایی خوبی برای صبحانه نیست؛ از نظر طب ایرانی مزاج پنیر سرد و تر بوده و مانع فعالیت مغزی کامل می شود که معمولاً در صبحگاه برای کار و تلاش مورد نیاز است؛ توصیه به مصرف و علاوه بر آن مصرف پنیر با خیار و گوجه فرنگی آن هم در فصل سرما اثرات نامطلوب آن را چندین برابر می کند.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
اصولاً پنیر غذایی خوبی برای صبحانه نیست؛ از نظر طب ایرانی مزاج پنیر سرد و تر بوده و مانع فعالیت مغزی کامل می شود که معمولاً در صبحگاه برای کار و تلاش مورد نیاز است؛ توصیه به مصرف و علاوه بر آن مصرف پنیر با خیار و گوجه فرنگی آن هم در فصل سرما اثرات نامطلوب آن را چندین برابر می کند.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۰:۰۱    
معاون توسعه سلامت دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در مورد مقابله طب ایرانی با بیماری کرونا توضیحاتی ارائه داد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۳:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
برنامه تلویزیونی انارستان که روزهای زوج از شبکه افق سیما پخش می شود، به بررسی موضوعات پزشکی خاصه طب سنتی و طب ایرانی می پردازد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه تلویزیونی انارستان که روزهای زوج از شبکه افق سیما پخش می شود، به بررسی موضوعات پزشکی خاصه طب سنتی و طب ایرانی می پردازد ...
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۳:۴۵    
خبر: همدان آزمونه مشاوره تخصصی طب ایرانی این کار با شهر بوعلی سینا مطابقت داره. خبر: تأکید بر ادامه نشر آگهی در مطبوعات قابل توجه کسانی که کمتر دقت به خرج می دهند! مدیر: نجات 1028 نفر از خطر بیکاری دست مریزاد تلاش خود را چندبرابر کنید. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
اردبیل - کارشناس درمان دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به تاثیر طب ایرانی در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، گفت: این بیماری با رعایت اصول مراقبتی و بهداشتی قابل کنترل و مهار است.
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۵:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس دانشکده طب ایرانی علوم پزشکی تهران گفت: از این به بعد هر تشخیص جدیدی احتمالا کرونای انگلیسی است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۶:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، مریم نواب زاده در برنامه طبیب با اشاره به اینکه طب ایرانی طب حِکَمی بوده و بسیار جامع و کامل است، عنوان کرد: طب نوین و طب ایرانی مکمل هم هستند و برای بیماری هایی مثل کرونا باید از هر دو آنها بهره گرفته شود ...
عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۵:۴۳    
عصر ایران - در حالی که کرونا همچنان می کشد، واکسن در مراحل اولیه است و از همه بدتر، بیم آن می رود موج چهارم کرونا وخیم تر از قبل باشد، دستور ساخت دارویی که توسط یک محقق طب ایرانی برای بهبود بیماران کرونایی پیشنهاد شده، در فضای مجازی دست به دست می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۲:۴۳   + ۱۸ سایت دیگر  
متخصص طب ایرانی تکنیک هایی برای تقویت و افزایش حجم ریه ها ارائه داد.
دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در نامه ای به دکتر عبدالعلی علی عسکری، رییس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، پیشنهاد تشکیل کارگروه تخصصی با عنوان کارگروه طب ایرانی ذیل شورای سیاستگذاری سلامت آن سازمان و هماهنگ با دفتر طب ایرانی و مکمل و مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۹:۳۷   + ۲۲ سایت دیگر  
وزیر بهداشت، با اشاره به جایگاه طب ایرانی، گفت: باید تکلیف مان را با جریان فرصت طلب سودجو روشن کنیم.
خبرهای فوری   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
خبرمهم: اعتدال، زبان گفتمان با عقلا است و دیگر با اعتدال نمی توان با شارلاتانیسم مقابله کرد. امروز باید تکلیف مان را با یک جریان فرصت طلب سودجو روشن کنیم و و البته مستندات برای طب ایرانی تقویت شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۹:۴۴   + ۳۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای گسترش طب ایرانی و مکمل به صورت علمی باید هم فهمی و درک متقابل را تقویت و آشتی بین دو جناح طب مدرن و ایرانی را ایجاد کنیم و در شورای سیاستگذاری طب ایرانی و مکمل باید کمیته ها و زیر کمیته هایی تشکیل شود تا هر دو طرف تعامل و گفت وگو کنند.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۶:۱۵    
نصف جهان: ناصر رضایی پور، در مورد رژیم غذایی گفت: خوردن مستمر سالاد کاهو و گوجه خیار با هدف لاغر شدن باعث افزایش رطوبت بدن می شود و به جای لاغر شدن بیشتر زمینه ابتلا به بیماری های گوارشی، کبدی، رحمی، پوست و مو و...، را پدید می آورد. ...
پیام فوری   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۶:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
دکتر حسین روازاده گفت: گزارشی از سوی دانشگاه تهران در زمینه غربالگری در کشورمان صورت گرفته است و نشان می دهد که برای کشف یک جنین متبلا به سندروم داون در برنامه غربالگری، 16 جنین سالم را سقط می کنند! ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۳:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: طب ایرانی یکی از طرح هایی است که باید در کشور پیگیری و اجرایی شود لذا با توجه به ظرفیت موجود در دماوند پیگیر اجرای طرح به صورت پایلوت در این منطقه هستیم.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۰:۳۹   + ۱۶ سایت دیگر  
یک متخصص طب ایرانی با بیان اینکه هر گرید کبد چرب 10 سال از طول عمر انسان می کاهد و بیماریهای قلبی را جلو می اندازد، مهم ترین پرهیزات غذایی برای پیشگیری از ابتلا به کبد چرب و راهکارهای درمانی طب سنتی برای درمان آن را تشریح کرد.
خبر فوری   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۹:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
دکتر مرتضی مجاهدی، هیئت علمی دانشکده طب ایرانی دانشگاه بابل، با می گوید: یک کار ساده شست وشوی مداوم حلق و بینی با آب نمک رقیق است. روزی دو سه بار و این کمک می کند که اگر ویروس در این مناطق وارد شده، از بین برود. ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۵:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
دکتر مریم نواب زاده متخصص طب سنتی ایرانی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: طب ایرانی برای بیماری ها چهار مرحله قائل است: 1 ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۴:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیر طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: نظارت بر فعالیت عطاری ها و مراکز ارائه خدمات درمانی طب سنتی در شرایط کرونایی ادامه دارد.
پایگاه اطلاع رسانی سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۳:۴۲    
حاجی میرزایی ، وزیر آموزش و پرورش و لیلا شیربیگی متخصص طب ایرانی از جمله میهمان های برنامه های زنده شنبه 11 بهمن شبکه آموزش بودند.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۰۹:۴۹    
متخصص طب ایرانی گفت: در دنیا در حال حاضر در زمینه آلزایمر و فراموشی درمان دارویی کنار رفته و به این نتیجه رسیدند که باید قبل از درگیری افراد درمان های غیر دارویی را وارد زندگی افراد کنیم.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۲۰:۱۹    
به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد ؛ دکتر محمد حسن نجفی عضو هیئت علمی دانشکده طب ایرانی اردکان اظهار کرد: یکی از مسائلی که اکنون به عنوان یک باور غلط در بین مردم توسط عده ای رایج شده این است که در طب سنتی چیزی به نام واکسیناسیون نداریم و واکسیناسیون دستاورد علم غرب بوده و ممکن است به ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۶:۱۶   + ۱۹ سایت دیگر  
متخصص طب ایرانی گفت: در دنیا در حال حاضر در زمینه آلزایمر و فراموشی درمان دارویی کنار رفته و به این نتیجه رسیدند که باید قبل از درگیری افراد درمان های غیر دارویی را وارد زندگی افراد کنیم.
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مرتضی مجاهدی، متخصص طب سنتی در گفت وگو با خبرآنلاین: ▫️کارگروهی ویژه در دفتر طب ایرانی تشکیل شد و ما خدمت مراجع رفتیم و از آنها سوال کردیم که اینکه چیزی به نام طب اسلامی به عنوان یک مکتب طبی در اسلام وجود دارد؟ گفتند چنین چیزی وجود نداشته است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۰۸:۰۱    
متخصصین طب ایرانی با اشاره به اهمیت تغذیه در سلامت افراد میگویند: مغز گردو بسیار مغذی و سرشار از املاح معدنی و ملین است و برای افراد دیابتی نیز توصیه می شود.
در سفر مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل به قم با حضور رییس و هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی قم، فرصت ها و چالش های پیش روی توسعه طب ایرانی در این دانشگاه، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
همه پزشکان این مرکز دارای تحصیلات پزشکی و دکتری طب ایرانی و مکمل هستند
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۹:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - نخستین دوره آموزشی ویژه خبرنگاران رسانه ملی، رسانه های مکتوب، خبرگزاری ها و فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی فعال در حوزه سلامت با موضوع طب سنتی در ایران ، توسط دفتر طب ایرانی و مکمل و مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برگزار می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۴:۲۲    
ایسنا/خراسان رضوی مدیر کل طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه گفته می شود داروی امام کاظم برگرفته از روایات است، عنوان کرد: باید علمای علم رجال و علم حدیث در مورد این موضوع نظر بدهند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی سلامتکده طب ایرانی و مکمل برای درمان کرونا در مشهد افتتاح شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر بیش از 25 سلامتکده طب سنتی یا طب ایرانی و مکمل در کشور فعال است.
با حضور مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نخستین سلامتکده ارائه دهنده خدمات سرپایی بیماران کرونایی بر پایه نظام ارجاع در مشهد افتتاح شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- نخستین سلامتکده ویژه درمان کرونا با رویکرد طب ایرانی و مکمل روز سه شنبه با حضور سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مشهد افتتاح شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مسئول کارگروه اطلاع رسانی بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با مشارکت اعضای هیات علمی و پزشکان متخصص دانشکده طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارائه خدمات درمانی طب ایرانی و مکمل به بیماران سرپایی مبتلا به کووید-19 در مشهد فراهم شد.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر آرمان زرگران عضو هیئت علمی دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران در برنامه گفتگوی علمی گفت: مداخله گرهای بسیار زیادی از جمله آلودگی هوا و سبک زندگی غلط اثرات تخریبی بر سلامت انسان دارند. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
دکتر راحله زارع شاهی متخصص داروسازی و عضو هیئت علمی دانشکده داروسازی طب سنتی ایرانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد گفت: طب ایرانی در واقع طب پیشگیری از بیماری هاست ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۸:۵۸    
دکتر محمد حسن نجفی عضو هیئت علمی دانشکده طب ایرانی اردکان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد گفت: این روزها برخی باورهای نادرست در مورد طب سنتی در زمینه مقابله با کرونا در فضای مجازی منتشر شده است ...
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر امیرحسین جمشیدی، رئیس دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی ایران در مصاحبه تلفنی با برنامه گفتگوی علمی با اشاره به تفاوت رویکردها به دو طب ایرانی و کلاسیک رایج گفت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۹:۵۴   + ۱۸ سایت دیگر  
جمعی از اطبا، حکما و فعالان طب ایرانی اسلامی طی نامه ای خطاب به رهبر معظم انقلاب اسلامی حمایت قاطع خود از تصمیم معظم له در ممنوعیت واردات واکسن های کرونای آمریکایی و انگلیسی به کشور اعلام کردند.
عصر اترک   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۰:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت برای کادر درمان و مراقبان سلامت مشارکت کننده در طرح شهید سلیمانی، به منظور آشنایی با آموزه های طب ایرانی در پیشگیری و کمک به درمان کرونا، کارگاه آموزشی برگزار می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشکده طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: کمیته علمی طب سنتی کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعال شد.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۱:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
مردم نیوز : دکتر حسین روازاده، پژوهشگر طب ایرانی اسلامی با اشاره به سابقه موفق کشورمان در تولید انواع واکسن ها از جمله واکسن خوراکی فلج اطفال اظهار کرد: با توجه به ساخت واکسن قطره فلج اطفال می توانستیم تولیدات خود را علاوه بر مصرف در داخل ...