شنبه ۰۵ فروردینساعت ۱۴:۴۰Mar 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «طب ایرانی»

برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۲:۲۰   + ۳۰ سایت دیگر  
طب ایرانی و سنتی، برای کاهش تشنگی در ساعات روزه داری، راه کارهایی دارد.
رمضان، سبک درست زیستن است و به ما الگویی برای زیست درست در ماه های آینده می دهد. با رعایت تدابیر طب ایرانی و حفظ سلامت جسم و روح می توان بیشترین بهره را از این ماه مبارک برد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۱:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
یک مدرس طب ایرانی در خراسان جنوبی گفت: برخی به اشتباه فکر می کنند باید در وعده سحری و افطار بسیار غذا میل کنند تا جبران گرسنگی روز شود که این امر اشتباه است.
نواندیش   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۷:۰۹    
مهر : مواد غذایی مختلف از نظر کیفیت و ویژگی ها با هم متفاوت هستند و در نتیجه هضم آنها یکسان نخواهد بود. وقتی دو یا چند غذای مختلف با هم خورده شود، معده و دستگاه گوارش نمی تواند همه آنها را به حد نهایی هضم کند و در نتیجه فساد هضم رخ می دهد. ...
برترین ها / فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۷:۰۶   + ۴۳ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: از نگاه طب ایرانی هر فصل مزاجی دارد و در سرزمینی معتدل، مزاج فصل بهار گرم و تر و در حد اعتدال است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۶:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
متخصص طب ایرانی: تغذیه سالم، تحرک کافی و خواب مناسب برای جلوگیری از ابتلا به بیماری دیابت موثر است.
سلام نو / بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۰:۳۰   + ۴۸ سایت دیگر  
محمد عسکرفراشاه متخصص طب ایرانی، درباره مضرات مصرف پنیر در وعده صبحانه توضیحاتی داد و گفت: جذب کلسیم در شب بیشتر است.
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۸:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
اصولاً پنیر غذایی خوبی برای صبحانه نیست؛ از نظر طب ایرانی مزاج پنیر سرد و تر بوده و مانع فعالیت مغزی کامل می شود که معمولاً در صبحگاه برای کار و تلاش مورد نیاز است؛ توصیه به مصرف و علاوه بر آن مصرف پنیر با خیار و گوجه فرنگی آن هم در فصل سرما اثرات نامطلوب آن را چندین برابر می کند.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۰:۰۵   + ۲۲ سایت دیگر  
بهترین شربت برای پذیرایی از مهمان ها در ایام نوروز شربت سکنجبین است. این معجون هزار خواص معروف طب سنتی ایرانی می تواند بدن را پاکسازی نماید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۶:۲۵    
متخصص طب ایرانی گفت: تغذیه سالم، تحرک بدنی مناسب و تنظیم خواب و بیداری مهم ترین اصول برای بهبود سردد های میگرنی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۲۳:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت گفت: برنامه ریزی های لازم برای تحت پوشش قرار دادن تمام فرآورده ها و دارو های گیاهی انجام شده است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
عضوکمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در توئیتی به مصوبات مجلس در حوزه طب ایرانی اشاره کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۸:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
دوره آموزشی نقش طب ایرانی در ناباروری ویژه کارشناسان بهداشت شبکه بهداشت و درمان مهریز برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۱:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: وزارت بهداشت مکلف شده ادغام طب ایرانی در شبکه بهداشتی کشور را تا پایان سال 1402 به صورت کامل اجرا کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
پوشش بیمه ای برای خدمات طب ایرانی در بودجه سال آینده لحاظ شد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۹:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت با یادآوری مصوبه مجلس در مورد اجرای برنامه نظام ارجاع و پزشک خانواده در سطوح یک تا 3 توسط وزارت بهداشت، اجرای این برنامه ها را در رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان بسیار موثر دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۵:۱۴   + ۳۲ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در مجلس وزارت بهداشت را مکلف کردند تا پایان سال 1402 ادغام خدمات طب ایرانی را در شبکه بهداشتی کشور به پوشش 100 درصدی برساند و نیز به منظور کاهش پرداخت از جیب مردم حداقل 3 خدمت حوزه طب ایرانی را تحت پوشش بیمه ای قرار دهد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۴:۵۷   + ۱۸ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در مجلس وزارت بهداشت را مکلف کردند تا پایان سال 1402 ادغام خدمات طب ایرانی را در شبکه بهداشتی کشور به پوشش 100 درصدی برساند و نیز به منظور کاهش پرداخت از جیب مردم حداقل 3 خدمت حوزه طب ایرانی را تحت پوشش بیمه ای قرار دهد.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۵:۵۲    
جواد بازرگان به همراه اسماعیلی معاون جوانان ،در دومین روز از هفته جوان از کارگاه آموزشی که به مناسبت گرامیداشت هفته جوان برگزار شد، بازدید کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۵:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون طب سنتی ایران در مجلس با ابراز خرسندی از تصویب ارتقاء ساختار تشکیلاتی طب ایرانی در وزارت بهداشت؛ گفت: امیدوار هستیم تا سازمان اداری استخدامی با تسریع در عملیاتی کردن این مصوبه هرچه سریعتر زمینه اجرای اسناد بالادستی را مهیا کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۲۱:۰۱    
مدیر کل طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: در 15 دانشکده کشور ادغام طب سنتی در نظام سلامت را دنبال کرده ایم.
معاون تعالی دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت استانداردسازی واژگان را از اولویت های استراتژیک طب ایرانی و مکمل و پیش نیاز معرفی آن به جامعه بین الملل اعلام کرد.
دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برگزاری رویداد استارتاپی نوداک خبر داد.
جهان نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۰:۲۲    
متخصص طب ایرانی در ارتباط با خواص اسپند، گفت: اسپند در بعضی از نازایی های ثانویه که جامعه ما درگیر آن شده بسیار مفید است، این ماده در طب روایی و نیز در دیدگاه حکمایی ما از حلق گرفته، تا اعماق بدن تأثیرگذار است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۱۱:۰۵    
متخصص طب ایرانی گفت: سه اصل مهم سلامتی شامل خواب، تحرک بدنی و تغذیه سالم در طب ایرانی در پیشگیری از ریزش مو اهمیت دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۹:۳۰    
مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: اگر قرار باشد هنرستان های طب ایرانی عملیاتی شود با نظارت دقیق وزارت بهداشت اتفاق خواهد افتاد و وزارت آموزش و پرورش هم در این باره اعلام آمادگی کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۳:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه استفاده از طب ایرانی به افزایش قدرت باروری کمک می کند گفت: بر اساس تحقیقات انجام شده، طب ایرانی می تواند درصد موفقیت را در درمان ناباروری افزایش دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۰۸:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
رئیس دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران، بر اهمیت نقش طب ایرانی در حوزه درمان ناباروری و باروری زوجین تاکید کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۰۹:۴۰    
متخصص طب ایرانی گفت: مراقبت از تغذیه و رعایت طب ایرانی در بیماران مبتلا به آلرژی، در پیشگیری و تسکین علائم این بیماری موثر است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۰۰:۱۶    
دبیر کمیته گردشگری طب ایرانی وزارت بهداشت در بازدید از غرفه البرز در نمایشگاه ظرفیت های البرز در زمینه گردشگری سلامت و زیر شاخه های این نوع گردشگری از جمله طبیعت درمانی و طب ایرانی را مناسب جذب گردشگران عنوان کرد.
گردشگری سلامت یک حوزه تخصصی است که با فرهنگ و تاریخ ایران آمیخته است و میتوانیم برای گردشگری طب ایرانی و مکمل یک سر فصل جداگانه باز کنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: یکی از نتایج عملکرد دانشکده های طب ایرانی ، قرار گرفتن نام ایران در رتبه چهارم تولید دانش در حوزه طب های مکمل و جایگزین بوده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۴:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: توسعه گردشگری طب ایرانی می تواند تاثیر مشهودی بر اشتغال زایی و اقتصاد بگذارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون تعالی دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به ظرفیت غنی طب ایرانی در حوزه گردشگری، بر توجه بیشتر مسئولین کشور نسبت به این حوزه مغفول تاکید کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۱:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: طب ایرانی یک داشته منحصر به فرد ملی برای کشورمان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۷:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
معاون تعالی دفتر طب ایرانی و مکمل بر ضرورت توجه ویژه مسئولان به ظرفیت های طب ایرانی در گردشگری تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۳:۰۷    
انجمن علمی دانشجویی طب سنتی ایرانی و طب مکمل دانشگاه علوم پزشکی تهران، وبینار قدم به قدم با طب ایرانی برای داشتن فرزندی سالم از سلسله جلسات مجازی سبک زندگی سالم با طب سنتی ایرانی، را برگزار می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۱:۱۵   + ۱۵ سایت دیگر  
با تشکیل دانشکده های طب ایرانی در سال 2006 و حمایت از توسعه طب ایرانی ذیل سند ملی گیاهان دارویی، مقالات حوزه طب سنتی طی 15 سال به حدود 10 برابر افزایش پیدا کرد.
در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته، ظرفیت های طب ایرانی در حوزه های مختلف گردشگری مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۱:۴۲   + ۳۸ سایت دیگر  
با تشکیل دانشکده های طب ایرانی در سال 2006 و حمایت از توسعه طب ایرانی ذیل سند ملی گیاهان دارویی، مقالات حوزه طب سنتی طی 15 سال به حدود 10 برابر افزایش پیدا کرد. ایران پس از کشورهای چین، آمریکا و هند رتبه چهارم تولید مقالات حوزه طب سنتی را دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۵:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
اصفهان – کلنگ دانشکده های تغذیه وعلوم غذایی و طب ایرانی سنتی توسط خیران دانشگاه ساز حوزه سلامت همزمان با میلاد حضرت امیرالمومنین و ایام الله دهه فجر بر زمین زده شد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
برنامه انارستان از برنامه های خاص شبکه افق سیماست که با محور طب سنتی و نگاه به پزشکی مدرن، با حضور متخصصان طب ایرانی ، به ارائه راهکارهای عملی برای مقابله با بیماری ها و زندگی سالم می پردازد. ...
ادغام طب ایرانی در سطوح اول تا سوم ارائه خدمت در نظام سلامت و همچنین نظام آموزش پزشکی، از جمله دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه طب ایرانی و مکمل است.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۰۵:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
یکی از مشکلات تغذیه امروز ما ایرانی ها اهمیت ندادن خیلی از مردم به وعده مهم صبحانه است به طوریکه خیلی از افراد این وعده مهم غذایی را نادیده می گیرند و در میان سایر افرادی که صبحانه می خورند, رایج ترین ماده مصرفی آنها نان و پنیر است! ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۳:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
دهکده ایرانی با رویکرد ترویج طب سنتی، سبک زندگی سالم و توریسم سلامت طی مراسمی با حضور دستیار ویژه رئیس جمهور در امور مردمی سازی دولت در منطقه جماران تهران افتتاح شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۹:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
استادیار دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: طی پنج تا 10 سال آینده طب ایرانی در عرصه بین المللی به مرجعیت علمی تبدیل می شود.
برترین ها / باز خبر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۸:۵۰   + ۲۴ سایت دیگر  
اظهار نظر وزیر آموزش و پرورش در سومین جشنواره طب ایرانی مبنی بر این که طب ایرانی باعث ارتباط با فرهنگ اصیل مان می شود و آموزش و پرورش آمادگی تدارک تشکیلات دانش آموزی و تاسیس هنرستان های طب ایرانی را دارد تا از ظرفیت معلمان و دانش آموزان در این مسیر استفاده شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: ما راه اندازی هنرستان های طب ایرانی را جهشی برای آموزش اصلاح سبک زندگی می دانیم.