جمعه ۲۸ خردادساعت ۰۰:۰۵Jun 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «طب ایرانی»

روزنامه راه مردم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۸:۲۷    
دبیر همایش و عضو شورای سیاستگزاری کنفرانس بین المللی طب اسلامی: با درایت بزرگان طب ایرانی، تبدیل به ابر قدرتی که تعیین کننده تمام مناسبات ملی منطقه ای و جهانی است میشویم. ...
پانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - طبیب معینی متخصص طب ایرانی توضیح می دهد. منبع: آخرین خبر
مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در بازدید از روند اجرای طرح آزمایشی ادغام خدمات طب ایرانی در نظام شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان، پژوهش محوری را نقطه مثبت این طرح دانست و ابراز امیدواری کرد به زودی زمینه اجرای آن در سراسر کشور فراهم شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۲:۲۱    
مشاور بین الملل دفتر طب ایرانی، از به رسمیت شناخته شدن طب ایرانی در سازمان جهانی بهداشت خبر داد.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۰۶:۰۵    
متخصص طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی بابل با تاکید بر اینکه زالو درمانی یکی از درمان های طبیعی است که در طول تاریخ مورد توجه بشر قرار گرفت، گفت: زالو درمانی بر درمان بیماری های مختلفی همچون آرتروز و یا اعمالی مانند پیوند پوست موثر است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مقاله اعضای هیات علمی دانشکده طب ایرانی با موضوع داروهای گیاهی قلب و عروق در مجله اروپایی قلب منتشر شد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۰۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
دکتر معینی متخصص طب ایرانی در این باره توضیح می دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
همدان_ مدیر گروه طب ایرانی دانشکده پزشکی همدان گفت: از لحاظ دانشگاهی، از نظر جغرافیایی و هم از لحاظ قدمت تاریخی ظرفیت خیلی خوبی در همدان برای طب سنتی وجود دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۰۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی یک متخصص و مدرس طب ایرانی با اشاره به اینکه مصرف اسفناج می تواند در لطافت پوست نقش بسزایی داشته باشد، گفت: برای حفظ خواص و مواد مفیدی که در اسفناج وجود دارد هرگز آن را آب پز نکنید.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۰۸:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه یک متخصص طب ایرانی با بیان اینکه حجامت در درمان بیماری های مختلف کاربرد دارد، تاکید کرد: نکته مهم در انجام حجامت این است که افراد باید پیش از انجام حجامت با پزشک مشورت کرده و در صورت تشخیص پزشک به این کار اقدام کنند.
با حکم نایب رییس شورای سیاستگذاری و دبیر دومین جشنواره طب ایرانی، دبیر کمیته های علمی، اجرایی و نظارت و ارزیابی این دوره از جشنواره منصوب شدند.
دکتر نفیسه حسینی یکتا، مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت طی احکامی اعضای شورای سیاستگذاری دومین جشنواره طب ایرانی را منصوب کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۶:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
مقاله ای با عنوان توصیه های گیاهی برای درمان علائم کووید 19 بر مبنای طب ایرانی در فصلنامه گیاهان دارویی جهاددانشگاهی منتشر شد که نتایج این پژوهش نشان می دهد برخی از گیاهان در بهبود علائم کرونا موثر می باشند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۵:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی متخصص و مدرس طب ایرانی با بیان اینکه کاهو سبزی مخصوص بهار و تابستان است، گفت: کاهو نقش مهمی در روند سلامت اعصاب دارد و بنابراین برای مقابله با مشکلات روانی مانند افسردگی کمک می کند.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۰:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
برترین ها: در حالی که چندی پیش جمعی از مخالفان استفاده از ماسک و واکسن کرونا، مقابل ساختمان وزارت بهداشت تجمع کرده بودند، بار دیگر گروهی با در دست داشتن پلاکاردهایی در اعتراض به تزریق واکسن کرونا دست به اعتراض زدند.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
دریافت فایل نفیسه حسینی یکتا در برنامه "صبح وگفتگو" با بیان اینکه نباید بدون اطلاعات کافی وارد حوزه طب سنتی شد، گفت: طب سنتی ایرانی یک رشته تخصصی در دل دانشگاه های علوم پزشکی گنجانده شده است و به تربیت نیرو می پردازد. ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر غلامرضا کردافشاری متخصص طب سنتی با برنامه گفتگوی علمی درمورد نقش طب سنتی در پیشگیری و درمان کرونا گفتگو کرد. ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۳/۰۷ - ۱۰:۲۸   + ۲۲ سایت دیگر  
دبیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: عطاری ها تنها دارای مجوز ارایه خدمت برای فروش گیاهان دارویی، آن هم به صورت تک گیاه مفرده هستند.
انجمن علمی طب ایرانی کانادا با هدف معرفی و توسعه طب ایرانی علمی و دانشگاهی در سطح بین الملل و ارتباط با مراکز طب تلفیقی مطرح در سطح جهان تاسیس شده است.
ایران پزشک   ۱۴۰۰/۰۲/۳۱ - ۰۴:۳۶   + ۴۵ سایت دیگر  
دبیر کمیته علمی کشوری کووید 19 گفت: ویرایش دهم راهنمای تشخیص و درمان کرونا این هفته به مراکز درمانی و دانشگاه های علوم پزشکی ارائه می شود و بخش هایی مثل طب ایرانی و مباحث مربوط به کودکان هم در آن گنجانده شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ - ۱۱:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
معاونت آموزشی وزارت بهداشت پیشنهاد کرده است دانشکده های طب ایرانی و مکمل در دانشکده های پزشکی و داروسازی ادغام شوند.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۲:۳۱    
امروزه خشکی پوست از مشکلات شایع بین مردم است، حال آنکه باید دانست چه عواملی باعث بروز خشکی می شود و راههای درمان آن چیست؟
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۱۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- عضو هیات علمی دانشکده طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تاثیر حجامت در پیشگیری یا درمان کرونا تاکنون اثبات نشده است بنابراین رعایت دستورالعمل های بهداشتی در پیشگیری از بیماری مهمترین اصل به شمار می رود.
مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: دانشگاه علوم پزشکی مجازی نقش تاثیرگذاری در همگام کردن تجربه جهانی، ادغام آموزش طب سنتی و مکمل در کوریکولوم آموزشی دانشجویان و نوآوری در آموزش این حوزه به دانشجویان علوم پزشکی دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۱:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان "برخی کشورها واردات و تزریق برخی واکسن های کرونا را متوقف کردند اما هنوز هم این واکسن ها به کشور ما وارد می شود"، گفت: متأسفانه در کشورمان از ظرفیت طب ایرانی در درمان کرونا استفاده ای نمی شود.
پانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۰۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - برخی مستندات نشان داده است که طب سنتی می تواند در درمان یا پیشگیری از ابتلا به کوید19 کمک کند. به گزارش خبرآنلاین، مرتضی مجاهدی، هیئت علمی دانشکده طب ایرانی دانشگاه بابل و متخصص طب سنتی می گوید: یک کار ساده شست وشوی مداوم حلق و بینی با آب نمک رقیق است ...
پانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۲:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
تهران (پانا) - برنامه طب ایرانی پنجشنبه ها زنده از ساعت 8 و 15 دقیقه روانه آنتن رادیو سلامت می شود و پاسخگوی سئوالات شنوندگان درحوزه طب سنتی است. به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت، برنامه طب ایرانی با محوریت طب سنتی روزهای پنجشنبه از رادیو سلامت پخش می شود ...
ترجمه انگلیسی و عربی توصیه های پیشگیرانه و درمان های کمکی طب ایرانی در کووید 19، ویژه پزشکان، با هدف بهره گیری کادر درمان تمامی جوامع درگیر با بحران کرونا، منتشر شد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۵۰   + ۲۴ سایت دیگر  
یک پزشک طب سنتی گفت: حجامت نوعی واکسینه کردن بدن است که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل بیماری ها می شود بنابراین در این ایام کرونایی، مبتلایان می توانند گاهی با تشخیص و زیرنظر طبیب حجامت کنند. ...
با حکمی از سوی دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دکتر نفیسه حسینی یکتا، مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل به عنوان نایب رییس شورای سیاستگذاری و دبیر دومین جشنواره طب ایرانی منصوب شد.
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مسعود پزشکیان، وزیر بهداشت دولت خاتمی و نماینده ی مردم در مجلس گفت: ما طب ایرانی داریم اما چیزی به نام طلب اسلامی به این شکلی که عرضه می شود نداریم. طب که اسلامی و غیر اسلامی ندارد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۹:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
یک متخصص طب سنتی با اشاره به این که فصل بهار علی رغم نشاط و سرزندگی ذاتی اش، برای بسیاری از ما با بی حالی و خواب آلودگی همراه است گفت: افراد می توانند از طریق طب ایرانی بدن خود را پاکسازی کرده و با خروج مواد زائد وسموم از بدن بهار وتابستان با نشاطی را سپری کنند.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر مریم مشهدی پزشک و متخصص طب ایرانی درمورد مراقبتهای پزشکی قبل بارداری برای حاملگی و تولد فرزند سالم با برنامه نوای جوانی گفتگوی تلفنی کرد. ...
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۰۳:۴۵    
بر اساس منابع طب ایرانی طبیعت قارچ سرد و تر و مولد خون غلیظ و ناصالح است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۰۱:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیته طب ایرانی در مجلس شورای اسلامی گفت: 96 طرح کارآزمایی بالینی با رویکرد طب ایرانی در کشور ثبت علمی شده اما در کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا تعداد بسیار اندکی از آنها مطرح شده و مواردی که مطرح شده نیز اجازه اجرا در بیمارستانها را ندارند.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۴:۱۱    
متخصص طب ایرانی با اشاره به اینکه مزاج مغز انسان سرد و تر است توصیه کرد از خوراکی های با طبع گرم مثل ارده شیره به همراه عسل برای تقویت و افزایش حافظه استفاده کرد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۲:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشکده طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در شرایط بحرانی کرونایی سیستم ایمنی بدن افراد نه تنها با روزه داری تضعیف نمی شود، بلکه برخی قسمت های آن به ویژه دستگاه گوارش با عمل به این فریضه دینی و الهی بیش از پیش تقویت می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۰:۲۶   + ۱۷ سایت دیگر  
متخصص طب ایرانی با اشاره به اینکه مزاج مغز انسان سرد و تر است توصیه کرد از خوراکی های با طبع گرم مثل ارده شیره به همراه عسل برای تقویت و افزایش حافظه استفاده کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
گنبدکاووس - ایرنا - رییس اداره طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه چیزی به نام "طب اسلامی نداریم" گفت: اگرچه اسلام توصیه هایی برای زندگی بهتر دارد اما بهتر است مردم استان در صورت نیاز به دریافت خدمات طب سنتی به 6 متخصص، 10 پزشک عمومی و 2 مامای آموزش دیده گلستان مراجعه کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۰:۴۱   + ۲۲ سایت دیگر  
متخصص طب ایرانی گفت: راهکارهایی وجود دارد که می تواند موجب رفع عطش و تقویت بدن در ایام روزه داری شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۱۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
کمیته ای با حضور نمایندگان تام الاختیار سه معاونت وزارت بهداشت، دفتر طب ایرانی جهت تایید و اولویت بندی طرح ها و پروژه های مرتبط با سند راهبردی قرآن و سلامت تشکیل می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۱۰:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
ثبت نام چهارمین فراخوان ارائه دو واحد درسی مجازی آشنایی با مبانی طب ایرانی و مکمل از فردا 4 اردیبهشت ماه 1400 آغاز می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۰۴:۴۵   + ۱۸ سایت دیگر  
زندگی امروزی، به شیوه خواب و بیداری انسانها بیشترین ضربه را وارد کرده است. برای برخی حتی تصور اینکه زودتر از ساعت 12 شب بخوابند ممکن نیست و این امر در نسل جوان نمود بیشتری دارد.
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم اصفهان با بیان اینکه محتوای طب ایرانی اسلامی و بهره گیری جامعه از آن برای ارتقای سطح سلامت همیت دارد، گفت: از آنجایی که متخصصان طب نوین، شناختی از چیستی و چگونگی ابعاد مختلف طب سنتی ندارند ...
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۰۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
پزشکان و کارشناسان بهترین راهکار روزه داری سلامت را تعادل در تغذیه و پرهیز از پرخوری، روی هم خوری و مصرف غذاهای چرب و شیرین با هم در وعده افطار و سحر عنوان کرده و معتقدند که هرگونه افراط و تفریط در زمینه تغذیه، موجب اختلال در روزه داری و بروز بیماری های مختلف در فرد روزه دار می شود. ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۲۰:۳۰    
مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت گفت: برای افطار حتما از آب گرم استفاده کنید چرا که مصرف آب یخ در افطار به علت بالا رفتن حرارت معده در اثر گرسنگی طولانی مدت، کارکرد معده برای هضم غذا را دچار اختلال می کند.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۸:۱۷   + ۳۶ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، با اشاره به تاکید طب ایرانی بر اصلاح سبک زندگی و حفظ تندرستی، این مکتب را ظرفیتی غنی در راستای ترویج خودمراقبتی دانست و با تبریک فرارسیدن ماه رمضان، به بیان توصیه هایی مبتنی بر آموزه های طب ایرانی برای روزه داران پرداخت.
اقتصاد آنلاین / جام جم   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۴:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
خشکی پوست از جمله مشکلات شایعی است که اغلب افراد نمی دانند چرا و چطور دچارش می شوند.