جمعه ۱۱ اسفندساعت ۰۰:۲۴Mar 2024 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «طب ایرانی»

ایلنا   ۶ ساعت پیش    
معاون تعالی دفتر طب ایرانی و مکمل با اشاره به افزایش بیماریها در فصول سرد سال گفت: افرادی که مزاج سرد دارند در فصول سرد سال بیشتر بیمار می شوند و در مقابل افراد گرم مزاج کمتر بیمار شده و در صورت بیماری به سرعت بهبود می یابند.
جام جم   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۳:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
افکارعمومی شاید اتفاقاتی را که سال قبل در گناباد و بجستان رخ داد و سبب شد یک نوزاد فوت کند وچند نوزاد چهارروزه، یک هفته ای و15روزه دربخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها بستری شوند، فراموش کرده باشد اما این نوزادان قربانی مدعیان طب سنتی بودند که درمکان های غیربهداشتی و پرت ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۱:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
یک متخصص طب ایرانی از عواملی همچون خواب کافی، فعالیت بدنی، تغذیه سالم و نشاط روحی به عنوان مهم ترین عوامل تاثیرگذار در سلامت باروری یاد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۳:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
معاون اقتصادی استاندار کرمان گفت: حمام باغ لله به مرکز طب ایرانی تبدیل می شود.
سالم خبر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۷:۱۳    
سالم خبر: سقوط 200 پله ای رتبه دانشگاه های معتبر پزشکی کشور در آخرین رتبه بندی جهانی در حالیست که این روزها طیفی شناخته شده به فعالان شبه علم و خرافات در ذیل طب سنتی این روزها با تشکیل ائتلاف طب ایرانی اسلامی برای ورود به مجلس و دستیابی به تصمیم سازی ها و قانون گذاری در بخش بهداشت و درمان خیز ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۵:۰۱    
کارگاه آموزشی شیوه زندگی سالم بر اساس آموزه های طب ایرانی در شبکه بهداشت و درمان شوط برگزار شد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۴:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
متخصص طب سوزنی و عضو هیأت علمی دانشکده طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: اثرات مثبت طب سوزنی در رفع بسیاری از مشکلات گروه های مختلف بیماران از جمله درمان ناباروری و انجام زایمان های ایمن مادران باردار به خوبی دیده شده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۴:۲۱    
اولین کنگره ملی طب ایرانی در شش محور از جمله هوش مصنوعی و توسعه طب ایرانی اعلام فراخوان کرد.
آنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
یک متخصص طب ایرانی گفت: خواب باکیفیت، فعالیت بدنی کافی، تغذیه سالم و مدیریت احساسات، 4 عامل نشاط سلول های جنسی هستند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۸:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
اساتید دانشگاهها و مدیران نظام سلامت در دوره های متفاوت نسبت به گسترش طب سنتی بدون پشتوانه علمی هشدار دادند اما حالا در بزنگاه انتخابات گروهی که ادعای ارتباط اصلح با تمدن و طب ایرانی اسلامی دارند گردهمایی بزرگی ایجاد کرده و در صدد تصاحب کرسی های مجلس هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
نخستین رویداد ملی دانش آموزی گیاهان دارویی و طب ایرانی در فرهنگستان علوم تهران برگزار شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: دانشکده طب سنتی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور فعالیت می کنند و ایران توانسته است به مدت سه سال در جایگاه چهارم طب سنتی قرار بگیرد.
جام جم   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۴:۰۶    
به گزارش جام جم آنلاین ، نفیسه حسینی یکتا در بازدید از غرفه جام جم در نمایشگاه رسانه های ایران درباره رشد قارچ گونه عطاری ها و لزوم ساماندهی آن ها عنوان کرد: عطاری ها یک صنف هستند که مجوز فعالیت خود را از وزارت صمت دریافت می کنند و فعالیت آن ها فقط به فروش گیاهان دارویی باید محدود باشد. ...
مرجع دانش سیویلیکا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۳:۴۳    
محورهای همایش: سلامت: 1) روان پزشکی، روانشناسی و علوم تربیتی 2) پرستاری و مامایی 3) علوم پایه و بالینی پزشکی 4) علوم تغذیه و صنایع غذایی 5) دندان پزشکی 6) دارو سازی 7) توانبخشی و پیراپزشکی 8) طب ایرانی بهداشت: 1) آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت 2) اپیدمیولوژی و آمار زیستی ...
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 3 خدمت طب سنتی در صورت تصویب شورای عالی بیمه، تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۱:۵۰    
یکی از عوامل موثر و حیاتی در درمان ناباروری، توجه به سبک زندگی و روش صحیح آن است , از جمله مواردی که در تاثیرگذاری بر ناباروری نقش دارد، می توان به کیفیت و اصول صحیح خواب اشاره کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۰:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، از برنامه وزارت بهداشت برای آموزش صنف عطاری ها خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۹:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل طب ایرانی و درمان مکمل وزارت بهداشت گفت: ویزیت پزشکان طب مکمل تحت پوشش بیمه است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۸:۲۶    
مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، با اشاره به فعالیت هشت دانشکده، 12 گروه طب سنتی و 12 پژوهشکده داروهای طب سنتی و گیاهان دارویی، گفت: رتبه چهارم تولید علم در طب های مکمل در جهان را دارا هستیم.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۷:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 56 قلم دارو از فرآورده های طبیعی تحت پوشش بیمه است و تحت پوشش قرار گرفتن چندین داروی دیگر هم جزو برنامه های وزارت بهداشت قرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۷:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به دوران پاندمی کرونا گفت: در این دوران، 20 طرح تحقیقاتی در حوزه طب سنتی منجر به تولید دارو برای کمک به درمان کرونا شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۷:۱۸   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت اعلام کرد: 56 فرآورده دارویی طب سنتی تحت پوشش خدمات بیمه قرار دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۷:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، از پوشش بیمه ای 56 قلم فرآورده طبیعی خبر داد.
مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت ضمن تشریح ظرفیت و برنامه های طب ایرانی و مکمل در نظام سلامت، گفت: طب ایرانی گنجینه منحصربفرد و رتبه علمی چهارم دنیاست.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۷:۰۵    
مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل گفت: ما ویزیت تخصصی طب ایرانی در پوشش بیمه داریم. هم اکنون 56 قلم از دارو های طب ایرانی تحت پوشش بیمه قرار دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۶:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
حسینی یکتا گفت: اکنون در سطوح مختلف از طب ایرانی برای پیشگیری و درمان بیماری ها استفاده می شود و 56 قلم داروی طب ایرانی تحت پوشش بیمه قرار دارد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۳:۵۷    
در فصل های سرد سال افراد به علت تغییرات دمایی بیشتر دچار سرماخوردگی و سرفه می شوند. سرفه می تواند به دلایلی چون عفونت های تنفسی، آلرژی ها، تحریکات محیطی یا حتی خشکی هوا نیز به وجود آید. در ادامه در رادیو ایمنا همراه ما باشید با توصیه های طب ایرانی برای درمان سرفه های مزمن خشک و خلط دار.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۳:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، به جایگاه طب ایرانی در پیشگیری و کنترل بیماری سرطان اشاره کرد.
دبیر هیات ممتحنه و ارزشیابی رشته طب سنتی و تاریخ علوم پزشکی با تاکید بر اهمیت توجه به ظرفیت های طب ایرانی، گفت: باید به سراغ مزیت های طب ایرانی برویم که در طب های سنتی دیگر کشورها وجود ندارد.
8 صبح   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۲۳:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
پایگاه خبری هشت صبح : فعال سیاسی اصلاح طلب به گردهمایی در خصوص حمایت از جایگاه تمدن و طب ایرانی اسلامی در مجلس شورای اسلامی واکنش نشان داد. عباس عبدی، فعال سیاسی اصلاح طلب، با انتشار تصویری در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: پس از تخریب اخلاق و قرار دادن دین در سراشیبی نفوذ، اکنون برای [...]
معاون تعالی دفتر طب ایرانی و مکمل، طب ایرانی را یکی از غنی ترین، قدیمی ترین و منطقی ترین مکاتب طبی دنیا دانست و بر ضرورت عرضه توانمندی های این مکتب به مردم سراسر دنیا تاکید کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۲۱:۵۴    
دبیر کمیته گردشگری طب ایرانی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه البرز اولین مرکز سلامتکده طب ایرانی را در سال 94 ایجاد کرده است، گفت: گردشگری طب سنتی ایرانی البرز در البرز از جایگاه ویژه ای برخوردار است که به دلیل اقلیم متنوع و وجود گیاهان مختلف دارویی است که ظرفیت بالایی برای توسعه دارد.
سرپرست توسعه سلامت دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، با اشاره به ظرفیت های گسترده ایران در حوزه گردشگری طب ایرانی و مکمل، از فعالان بخش خصوصی و دولتی دعوت کرد تا با مشارکت در این حوزه، در توسعه گردشگری طب ایرانی و مکمل و بهره مندی از مزایای آن، سهیم باشند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۴:۲۰    
مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: 2300 گونه گیاه در کشور ما در 4 فصل می روید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۱:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت از ابلاغ استاندارد 7 خدمت طب سنتی خبر داد و گفت: بیمه های تکمیلی می توانند این خدمات را تحت پوشش قرار دهند.
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
یک متخصص طب ایرانی با تشریح خواص میوه به گفت: بر اساس پژوهش ها شربت به برای کاهش علائم رفلاکس در کودکان و نوجوانان از امپرازول مؤثرتر است.
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۵:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
دکتر معصومه جودکی ، معاون بهداشت دانشگاه با اعلام این خبر افزود: بر اساس برنامه های وزارت بهداشت ، اجرای آموزش ها و برنامه های طب ایرانی و سنتی در نظام سلامت پس از برگزاری کمیته های هماهنگی و آموزش 1200 نفر ازکارشناسان ستادی ، مربیان آموزشگاه بهورزی ، مراقبین سلامت و بهورزان توسط متخصص طب ایرانی ...
معاون تعالی دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، طب ایرانی را یکی از غنی ترین، قدیمی ترین و منطقی ترین مکاتب طبی دنیا دانست و بر ضرورت عرضه توانمندی های این مکتب به مردم سراسر دنیا تاکید کرد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۲۲:۵۵    
یک متخصص طب سنتی چند توصیه تغذیه ای طب ایرانی برای پیشگیری از ابتلا به کبد چرب را بیان کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۲:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با برپایی میز خدمت در قالب 15 غرفه در راهپیمایی 22 بهمن 1402 حضور دارد و خدماتی همچون طب ایرانی را به مردم ارائه می کند.
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۱:۵۰    
مسئول روابط عمومی دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت گفت: راهپیمایی 22 بهمن بهانه خوبی است که مردم را بیشتر با طب ایرانی و مفاهیم آن آشنا کنیم.
همزمان با چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، دفتر طب ایرانی و مکمل در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن با برپایی غرفه، خدمات متنوعی را به عموم مردم ارائه می دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۰۶:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
معاون تعالی دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: طب ایرانی، جاذبه گردشگری منحصر به فردی دارد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۲۰:۱۸   + ۱۹ سایت دیگر  
میخچه و پینه لایه های ضخیم پوست هستند که بر اثر فشار یا اصطکاک مکرر ایجاد می شوند و در واقع نواحی کوچک و حساسی از پوست به شمار می روند که در قسمت بالایی یا کناری انگشت پا ایجاد می شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۰:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
آزمون سه تک درس مجازی آشنایی با مبانی طب ایرانی و مکمل ، اصول و مبانی مدیریت خطر حوادث و بلایا و مفاهیم تامین مالی و بیمه سلامت این هفته توسط دانشگاه علوم پزشکی هوشمند برگزار می شود.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۰۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
یک متخصص طب سنتی چند توصیه تغذیه ای طب ایرانی برای پیشگیری از ابتلا به کبد چرب را بیان کرد
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۰۰:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - متخصص طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی ایران با تاکید بر اینکه استفاده از لبنیات به بهبود خواب کمک می کند، گفت: بر هم خوردن نظم طبیعی خواب و از دست دادن خواب شبانه می تواند باعث کسالت و کاهش تمرکز، چاقی، دیابت، مشکلات گوارشی و قلبی شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۱۱:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
مشاور بین الملل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: طب سنتی ایران به عنوان میراث ارزشمند کشور، پتانسیل فراوانی در حوزه گردشگری و روابط بین الملل دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۱۲:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، بر استفاده از ظرفیت اقلیم ایران در پیشگیری و درمان بیماری ها تاکید کرد.
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۰:۲۱    
یک متخصص طب ایرانی با اشاره به مزایای مصرف شیر در بهبود کیفیت خواب، گفت: نوشیدن شیر گرم به همراه شیرین کننده هایی مانند عسل یا شیره انگور یک میان وعده مغذی و حتی یک شام مناسب برای خوابی آرام است.