پنجشنبه ۰۷ اسفندساعت ۱۱:۲۱Feb 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دانشگاه تبریز»

کنفرانس آلرت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۱:۰۲    
اولین همایش بین المللی بزرگداشت خواجه رشیدالدین فضل الله همدانی با محوریت وقف و علم الأدیان در تاریخ 12 اسفند 1399 توسط دانشگاه تبریز در شهر تبریز برگزار می شود. این همایش توسط پایگاه اینترنتی کنفرانس الرت اطلاع رسانی می شود. محورهای همایش: ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۶:۲۲    
سلسله نشست های تحکیم اندیشه با محوریت خصوصی سازی از سوی انجمن اسلامی دانشجویان تحکیم وحدت دانشگاه تبریز برگزار می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۰۰    
رئیس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز از آغاز به کار هفتمین کنفرانس بین المللی کنترل، ابزار دقیق و اتوماسیون مدت دو روز به صورت مجازی در این دانشگاه تبریز آغاز بکار کرد.
وقت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۱:۱۴    
وقت نیوز - همزمان با برگزاری پنجمین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی دانشگاه تبریز بیش از 200 دانشجوی مستعد از استان های آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل و زنجان تحت پوشش جایزه و حمایت های مالی "علی پولاد" کارآفرین تبریزی مقیم ترکیه قرار می گیرند.
تبریز بیدار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
کارگاه مجازی دِگَرِش با محوریت تشکیلات، جریان شناسی، امید اجتماعی و عدالت اجتماعی توسط انجمن اسلامی دانشجویان دفتر تحکیم وحدت دانشگاه تبریز با حضور فعالین اجتماعی، رسانه ای و دانشجویی در بستر فضای مجازی برگزار شد.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۲۰    
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز یکی از آن تشکل هاست که در روزهایی که کرکره دانشگاه ها پایین است، آستین بالازده و در پی حل مشکلات شهری و استانی هستند.
روزان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۱۲   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش ایسنا، امروزه رشته های مهندسی در ایران شرایط پیچیده ای را تجربه می کنند و این رشته ها به نوعی می توان گفت که در اولویت انتخاب داوطلبان ورود به دانشگاه ها نیستند و استادان و دانشجویان این رشته نیز از رخوت حاکم بر دانشگاه ها شکایت دارند ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۲:۰۶    
زمان ثبت نام وام های دانشجویی دانشگاه تبریز در نیمسال دوم سال تحصیلی 1400-1399 در اطلاعیه ای اعلام شد.
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۷:۵۳   + ۱۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام دکتر سیدمحمدرضا میرتاج الدینی روز پنجشنبه در پیش همایش معلمان و دانش آموزان شیخ شهید محمد خیابانی اعلام کرد: آئین افتتاحیۀ همایش بین المللی شیخ شهید محمد خیابانی ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۱:۱۶    
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز گفت: نتایج نهایی اولین فراخوان طرح های پژوهشی بین المللی TabrizU-300 اعلام شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۲۲:۴۹    
ایسنا/آذربایجان شرقی دومین جلسه از سلسله نشست های دانشجوی مطالبه گر در گام دوم انقلاب اسلامی به همت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز، امروز سه شنبه 28 بهمن ماه با حضور ایرج شهین باهر، شهردار کلانشهر تبریز و محمدحسن اسوتچی و علی آجودان زاده ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۷:۴۵    
دوره مطالعاتی درس هایی از نهج البلاغه از سوی کانون قرآن و عترت دانشگاه تبریز برگزار می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی قائم مقام رئیس دانشگاه و معاون پشتیبانی و توسعه منابع دانشگاه تبریز با تاکید بر لزوم تجدید نظر در آیین نامه استخدامی اعضای غیر هیأت علمی دانشگاه ها گفت: با لحاظ کردن کلیات قانون مدیریت خدمات کشوری، می توان مشکلات موجود با صندوق های بازنشستگی، سازمان برنامه و بودجه ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۵:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: دانشیار گروه تاریخ دانشگاه تبریز گفت: قیام ها و جنبش های سیاسی در ایران پس از انقلاب مشروطیت، یکی از مهمترین رویدادهای صحنه سیاسی و اجتماعی تاریخ معاصر ایران به شمار می رود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۳:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - فعال سیاسی و استاد دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه تبریز گفت: مردم با شرکت در انتخابات و رای حداکثری رییس جمهوری را انتخاب کرده اند و کسانی که به رییس جمهوری توهین می کنند در واقع توهین آن ها به رای مردم است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۱:۰۷    
نحوه ارائه دروس مجازی در نیمسال دوم سال تحصیلی 1399 دانشگاه تبریز از سوی معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی اعلام شد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۵:۱۵   + ۲۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری فارس، سید محمدرضا فاضل هاشمی مسئول امور ارزشیابی نسخ خطی آستان قدس رضوی گفت: استاد بازنشسته دانشگاه تبریز در سفر به مشهد مقدس ، نخستین کتاب چاپ سنگی ایران به قدمت چاپ 1249 قمری که یک جلد قرآن کریم است را وقف کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی کرد ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۲:۳۷    
فراخوان مسابقه طراحی لوگو برای همایش مجازی دوسالانه بین المللی چالش های نوین علوم ورزشی از سوی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تبریز در اطلاعیه ای اعلام شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
یکی از این دانشگاه های تأثیرگذار در سرنوشت پیروزی انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس، دانشگاه تبریز بوده است. شهادت شهید محمد تجلا و شهید محمد باقر رنجبر آذرفام در قیام 29 بهمن 1356 و شهادت شهیدان محمد غلامی و پرویز میرزایی در روز 18 اردیبهشت 1357 در محوطه دانشگاه ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۳:۲۶    
نشست مجازی بررسی مختصات اقتصاد ایران پس از انقلاب اسلامی امروز، 20 بهمن ماه از سوی انجمن اسلامی دانشجویان دفتر تحکیم وحدت دانشگاه تبریز برگزار می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
دانشگاه تبریز و کارشناسان حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی معتقدند کارخانه کاوه سودا آلاینده بوده و 300 هکتار از اراضی پایین دستی خود را آلوده کرده است.
جماران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۲۲:۳۳   + ۳۱ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آگاهی و شناخت دقیق از دهه پنجم است که ما را در آزمون های پیش رو موفق می کند برای عبور از سخت ترین دهه کشور، نیازمند وحدت هستیم. در دهه پنجم باید از گذشته به آینده عبور کنیم که لازمه اش دولت جوان انقلابی و جوانگرایی است. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۶:۵۰    
جشنواره روایات فاطمی از سوی کانون قرآن و عترت دانشگاه تبریز برگزار می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۸:۲۲    
فراخوان پذیرش پژوهشگران فرادکتری فروردین ماه 1400 دانشگاه تبریز در اطلاعیه ای اعلام شد.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۳:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
فدراسیون مسابقات دوچرخه سواری ضمن اعلام پایان لیگ دوچرخه سواری، تیم دانشگاه تبریز را قهرمان کراس کانتری بزرگسالان آقایان اعلام کرد.
دامپزشکان تبریزی و چشم پزشک تبریزی، ظهر تا عصر چهارشنبه، پانزدهم بهمن ماه را به انجام اعمال جراحی و لنز گذاری بر روی پنج حیوان، اختصاص دادند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۰۹:۱۶    
مدیر مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز گفت: نمایشگاه مشترک عرضه محصولات مرکز رشد و نوآوری این دانشگاه و معاونت اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) استان آذربایجان شرقی به مدت سه روز دایر شد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۰۰:۲۶    
دنیای اقتصاد : دکتر ایرج نوبخت، نویسنده و مترجم درگذشت. او متولد سال 1321 در تبریز بود و لیسانس ادبیات را از دانشگاه تبریز و فوق لیسانس و دکترای تاریخ هنر را از دانشگاه استانبول دریافت کرده بود. او عضو هیات علمی دانشگاه آزاد تنکابن بود و سال ها در این واحد تدریس می کرد و شاگردان بسیاری تربیت کرد ...
برترین ها / ایمنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۶:۴۰   + ۳۲ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: ایرج نوبخت، مترجم و نویسنده در سن 78سالگی درگذشت. یاسین نمکچیان، شاعر و روزنامه نگار گفت: خبر درگذشت شان را از طریق برخی دوستانم در گیلان که با ایشان در ارتباط بودند، شنیدم. او درخصوص علت درگذشت ایرج نوبخت بیان کرد: بیماری ای نداشتند و به نظر به دلیل کهولت سن فوت کردند. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس رتبه بندی جدید دانشگاه های جهان اسلام ISC، دانشگاه تبریز همچنان در جمع برترین دانشگاه های جهان اسلام قرار گرفته است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۴:۳۶    
دوازدهمین کنفرانس بین ه المللی فناوری ها و سیستم های الکترونیک قدرت و محرکه های الکتریکی در دانشگاه تبریز آغاز به کار کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۳:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس دانشگاه تبریز گفت: این دانشگاه، چهارمین دانشگاه برتر کشور در تولید علم نانو است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۲:۵۹    
ایسنا/آذربایجان شرقی پوستر دومین همایش ملی انقلاب اسلامی، کارآمدی، فرصت ها و چالش ها با حضور عوامل اجرایی همایش در تالار علامه طباطبایی دانشگاه تبریز، رونمایی شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۲:۵۷    
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس دانشگاه تبریز با تاکید بر اینکه مردم باید در تمامی صحنه ها حضور داشته باشند، گفت: انقلاب اسلامی ایران برای مردم بوده و باید سرمایه گذاری بیشتری در حوزه ی مردمی بودن نظام کرد و این مهم را مورد تاکید بیشتری قرار داد، چرا که انقلاب بدون پشتیبانی مردم به پیروزی نمی رسید.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۴:۳۵    
سرپرست پژوهشکده مهندسی و علوم آب دانشگاه تبریز با تاکید بر ضرورت استفاده از مدیریت پایدار و یکپارچه گفت: دغدغه های حوزه محیط زیست باید با زبان علمی، فنی پژوهشی، نظارتی و مطالعاتی دقیق بررسی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشکده برنامه ریزی و علوم محیطی دانشگاه تبریز از توانایی آزمایشگاه داده های ماهواره ای دانشگاه تبریز در تشخیص مخاطره آب و هواشناسی یخ زدگی هواپیما Icing Disaster در تمام مسیرهای هواپیمایی کشور و خاورمیانه خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۷:۰۵    
ایسنا/آذربایجان شرقی رییس دانشگاه الهیات و علوم اسلامی دانشگاه تبریز با اشاره به مقام علمی علامه مصباح یزدی، گفت: جامعیت علمی ایشان از جمله ویژگی های بارز بوده و آیت الله مصباح یزدی یک انسان ذوفنون بودند که در علوم و فنون مختلف اسلامی صاحب نظر بوده و آثاری از خود برجای گذاشته اند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۶:۴۱    
عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز ضمن تبیین ویژگی های علمی و عملی آیت الله مصباح یزدی بیان کرد: ایشان در کنار تمام فعالیت های علمی خود، برای تربیت اسلام شناسان آگاه و عمیق، تا آخر عمر از هیچ تلاشی فروگذار نکرد و همکاری ایشان در تأسیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
حوزه / نشست علمی بزرگداشت مقام علمی آیت الله مصباح یزدی در تبریز با حضور اساتید علوم انسانی، در تالار علامه طباطبایی (ره) دانشگاه تبریز برگزار شد.
خبر روز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۴:۵۹    
با حضور مسئولین دانشگاه تبریز و سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری تبریز، راهکارهای گسترش همکاری علمی، پژوهشی و فناورانه بررسی و پیش نویس تفاهمنامه انجام گرفت.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
استادیار گروه مهندسی بیوسیستم دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز در هشتمین جشنواره ملی فناوری و نواوری ربع رشیدی (رینوتکس 2020) رتبه دوم را بدست آورد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
نشست علمی بزرگداشت آیت الله محمد تقی مصباح یزدی به صورت مجازی در دانشکده الهیات دانشگاه تبریز برگزار می شود.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۲۰:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
دانشگاه تبریز در طول بیش از 7 دهه فعالیت خود، فراز و نشیب ها و روزهای تلخ و شیرین بسیاری را پشت سر گذاشته ولی هیچ کدام از این وقایع و حوادث به اندازه شب 27 دی سال 1365 برای این دانشگاه مقدس و با عظمت نبوده ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۰۸:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان مستقر در دانشگاه تبریز گفت: دریچه های نانوکامپوزیت بتنی به عنوان جایگزینی مهم برای دریچه های چدنی کانال های فاضلاب توسط این شرکت تولید شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون دانشجویی دانشگاه تبریز گفت: در حال حاضر دانشگاه تبریز خوابگاه متاهلی ندارد؛ اما تصمیم داریم یکی از خوابگاه های نیمه کاره دانشگاه را به خوابگاه متاهلی اختصاص بدهیم.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۰۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
رحیم کاویان شبستری ، استاد شعر و ادبیات فارسی و مدیر انجمن شعر بهاران در منطقه 21 است. کاویان سال 1326 در شهرستان شبستر به دنیا آمد و پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه تبریز ، تدریس رشته ادبیات را در دانشگاه آغاز کرد ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۶:۲۱    
مدیر امور اجتماعی دانشگاه تبریز گفت: بیش از 2000 بسته فرهنگی و اجتماعی به دانشجویان ورودی جدید دانشگاه تبریز از طریق پست ارسال شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۲۲:۵۰    
حوزه / نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز، کلیپ "راه شهیدان" به مناسبت سالگرد شهادت 22 تن از دانشجویان دانشگاه تبریز در پی بمباران دانشکده فنی دانشگاه تبریز تهیه و تولید کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۴:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی دکتر محمد مقدم واحد، عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز از سوی انجمن ژنتیک ایران به عنوان چهره تاثیرگذار حوزه ژنتیک کشور انتخاب شد.
استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مراسم بزرگداشت شهدای بمباران دانشکده فنی دانشگاه تبریز در 27 دی سال 1365، بر ادامه راه مقدس این شهیدان والامقام توسط جوانان دانشمند و متخصص تأکید کرد.