سه شنبه ۰۵ تیرساعت ۱۸:۱۲Jun 2024 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فلوراید»

ایتنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۰۴:۰۴   + ۱۳ سایت دیگر  
ایتنا - مطالعات جدید از ارتباط میان مقدار زیاد فلوراید در دوران بارداری و مشکلات رفتاری نوزادان و کودکان خبر می دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۰۳:۳۷   + ۲۴ سایت دیگر  
تحقیقات جدید نشان می دهد قرار گرفتن جنین در معرض فلوراید موجود در آب آشامیدنی مادر باردار ممکن است احتمال بروز مشکلات جسمی و روانی در کودکان نوپا را افزایش دهد.
سلام نو / ایران جیب   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۲۰:۰۹   + ۱۵ سایت دیگر  
خمیردندان ها حاوی فلوراید هستند که مینای دندان را تقویت می کنند پس بهتر از که بعد از مسواک زدن دهان خود را با آب نشویید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۰۸:۴۰    
طرح فلوراید تراپی به منظور پیشگیری از پوسیدگی دندان برای بیش از 90 درصد دانش آموزان میرجاوه انجام شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۸:۵۴    
طرح وارنیش فلوراید برای کاهش پوسیدگی دندان در مدارس دوره ابتدایی شهرستان رزن در حال اجراست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۵:۲۰    
طرح وارنیش فلوراید برای کاهش پوسیدگی دندان در مدارس دوره ابتدایی شهرستان رزن در حال اجراست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۲۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مسئول واحد سلامت دهان و دندان مرکز بهداشت شهرستان بوکان، از اجرای برنامه وارنیش فلوراید تراپی در مدارس ابتدایی شهرستان بوکان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
12 هزار و 626 دانش آموز خراسان جنوبی سال گذشته از فلورایدتراپی دندان بهره مند شدند.
جهان نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
یک متخصص بهداشت و سلامت دهان گفت: حداقل روزی دو بار با استفاده از خمیر دندان حاوی فلوراید افراد مسواک بزنند.
شهروند البرز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۱:۱۲    
فلوراید یک ماده طبیعی است که باعث افزایش مقاومت دندان ها در برابر پوسیدگی می شود. این ماده معمولا از راه آب آشامیدنی و به مقدار کم از خوردن غذاهای دریایی مثل ماهی و میگو، چای، بعضی میو ه ها به بدن انسان می رسد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
مینای دندان لایه خارجی تاج دندان بوده و از کریستال های معدنی فشرده تشکیل شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۰۷:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
بیش از 4 هزار و 500 نفر از دانش آموزان مقطع ابتدایی شهرستان آباده در طرح وارنیش فلوراید تراپی مشارکت داشته اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۲:۳۳    
طرح وارنیش فلوراید تراپی در مدارس تحت پوشش مراکز خدمات جامع سلامت نیشابور اجرا شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۳:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی نیشابور از پیشگیری 40 درصدی پوسیدگی دندان دانش آموزان با ماده وارنیش فلوراید خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۰:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به اجرای طرح کشوری وارنیش فلورایدتراپی گفت: این طرح در سال تحصیلی 1403- 1402 در سطح دانشگاه علوم پزشکی اهواز اجرا و تاکنون 76 هزار و 328 نفر از دانش آموزان روستایی زیر پوشش قرار گرفتند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۲:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
دزفول - ایرنا - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: 36 هزار نفر از کودکان سه تا 14 سال دزفول در نوبت اول فلوراید تراپی خدمات دندانپزشکی دریافت کردند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
اخیراً در شبکه اجتماعی تیک تاک (TikTok) ویدیو هایی معروف شده که روش مسواک زدن بسیاری از مردم را به چالش کشیده است. توصیه این ویدیو این است که دندان های خود را با خمیر دندان حاوی فلوراید مسواک بزنید و سپس آن را بیرون بریزید، اما دهان خود را آبکشی نکنید.
سبلان ما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۴:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس گروه سلامت دهان و دندان مرکز بهداشت اردبیل گفت: استان اردبیل باتوجه به به کوهستانی بودن، ذاتاً مشکل کمبود فلوراید آب آشامیدنی داشته و از دیرباز شیوع پوسیدگی دندانی بالا دارد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
یک متخصص بهداشت و سلامت دهان گفت: حداقل روزی دو بار با استفاده از خمیر دندان حاوی فلوراید افراد مسواک بزنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۱۲:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت گفت: یکی از اقدامات لازم در زمینه پیشگیری از پوسیدگی دندان دانش آموزان اجرای طرح فلوراید تراپی دو نوبت در سال در مدارس و با اولویت مناطق محروم است.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۳:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس، در این درمان از ماده فلوراید دی آمین نقره(SDF) استفاده شده که یک مایع ارزان قیمت برای جلوگیری از پوسیدگی است و حتی اجازه نمی دهد وضعیت پوسیدگی های موجود نیز بدتر شود. طبق بیانیه محققان این مایع مقابله با پوسیدگی مشابه سیلانت های دندانی عمل می کند. به نقل از مهر، [...]
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۲:۲۱   + ۱۷ سایت دیگر  
بزرگترین مطالعه ایالات متحده نشان می دهد که یک مایع ضد حفره از 80 درصد از ایجاد حفره دندانی جلوگیری می کند. این درمان جدید از دیامین فلوراید نقره(SDF) استفاده می کند که مایع ارزان قیمتی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۱۶:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان در سال جاری از توزیع 90 هزار وارنیش فلوراید در بین مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه ها و خانه های بهداشت استان خبر داد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۵:۰۷    
برای کودکان، با استفاده از خمیردندانی که آن را دوست دارند، برنامه بهداشت دهان و دندان را شروع کنید. چندین مورد در بازار موجود است و مخصوصاً برای کودکانی طراحی شده اند که دهان آنها به طعم قوی تر خمیر دندان بزرگسالان حساس تر است. آنها حاوی غلظت کمتری از فلوراید با توجه به نیازهای سنی هستند.
آنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۱:۰۱    
گزارشی جدید نگرانی هایی را در مورد اثرات منفی فلوراید بر سلامت مغز کودکان، به ویژه در دوران جنینی و نوزادی، برانگیخته است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۹:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
فلوراید بیش از حد می تواند باعث فلوئوروزیس شود که به صورت رگه ها یا لکه های سفید روی مینای دندان ظاهر می شود.
دولت   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۹:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
همزمان با چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ایام دهه فجر پروژه های مختلفی در راستای خودکفایی ایران در عرصه صنعت هسته ای به اجرا درآمد و از دستاوردهای گوناگونی رونمایی شد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۰۹:۵۲   + ۴۱ سایت دیگر  
رییس سازمان انرژی اتمی گفت: اکنون شاهد دستاوردهای فراوان در عرصه فناوری هسته ای هستیم به طوریکه در یک هفته اخیر خط تولید نیمه صنعتی هگزا فلوراید تلوریم در سایت UCF اصفهان افتتاح شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۲۲:۲۱    
محمد وحیدی وزیر کشور ظهر امروز چهارشنبه (18 بهمن 1402) جهت افتتاح چندین پروژه صنعتی به خراسان شمالی سفر کرد. طرح تولید شمس منیزیم و آلومینیوم فلوراید شهرستان گرمه با سه هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار از مهمترین پروژه های این سفر بود که توسط وزیر کشور به بهره برداری رسید.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۴:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
در هفتمین روز از دهه مبارک فجر اولین کارخانه تولید آلومینیوم فلوراید و کریولیت با حضور دکتر وحیدی وزیر کشور، دکتر حسین نژاد استاندار خراسان شمالی و سایر مسئولان استان در محل ناحیه صنعتی شهید محمدزاده شهرستان گرمه افتتاح شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۴:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی زنجیره تولید آلومینیوم فلوراید در کشور با دو کلنگ زنی و یک افتتاح در خراسان شمالی با حضور وزیر کشور تکمیل شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۳:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- احمد وحیدی وزیر کشور امروز (چهارشنبه) همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر در سفر به خراسان شمالی طرح تولید شمس منیزیم و آلومینیوم فلوراید شهرستان گرمه را با سه هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار افتتاح کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۵:۴۰    
بهره برداری از واحد نیمه صنعتی تولید هگزا فلوراید تلوریم در اصفهان مصداق آغاز یک ریل گذاری است و در آینده نزدیک، رونمایی از جدیدترین دستاورد های سازمان انرژی اتمی در زمینه تولید رادیودارو های ایرانی را در پی دارد.
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۳:۵۲   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از دولت_ پاد، رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: در اصفهان سه راکتور هسته ای داریم و چهارمین آن در حال ساخت است و از این منظر این مرکز می تواند یکی از قطب های هسته ای در این منطقه محسوب شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۲۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
در پنجمین روز از دهه مبارک فجر، با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی، خط تولید نیمه صنعتی هگزا فلوراید تلوریم افتتاح شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۴:۳۸   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون سازمان انرژی اتمی ایران گفت: با بهره برداری از واحد نیمه صنعتی تولید هگزا فلوراید تلوریم ما زنجیره کامل جداسازی ایزتوپ های تلوریم که در حقیقت ماده اصلی تولید رادیوایزوتوپ ها ید 131 برای درمان سرطان تیروئید است را در اختیار خواهیم داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۴:۱۱   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون سازمان انرژی اتمی ایران گفت: با افتتاح و بهره برداری از واحد نیمه صنعتی تولید هگزا فلوراید تلوریم در اصفهان می توانیم نیاز سالانه کشور به این محصول را تامین کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۳:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
همزمان با سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به اصفهان، طرح واحد نیمه صنعتی تولید هگزا فلوراید تلوریم در سایت UCF راه اندازی شد.
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۲:۴۲   + ۱۹ سایت دیگر  
ساخت (بتن ریزی) رآکتور تحقیقاتی 10 مگاوات در سایت هسته ای اصفهان با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی کشور آغاز شد. به گزارش راه مردم- محمد اسلامی روز دوشنبه در آیین پروژه واحد نیمه صنعتی تولید هگزا فلوراید تلوریم سایت هسته ای اصفهان در جمع خبرنگاران گفت: مطالعات تفصیلی، آماده سازی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۲:۳۵   + ۳۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: امروز با راه اندازی پروژه واحد نیمه صنعتی تولید هگزا فلوراید تلوریم (TeF6) در اصفهان شاهد یک اتفاق بزرگ در صنعت هسته ای کشور هستیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۱:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
پروژه واحد نیمه صنعتی تولید هگزا فلوراید تلوریم در سایت UCF اصفهان با حضور رییس سازمان انرژی اتمی راه اندازی شد.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۰:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
با حضور محمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی، برخی از معاونان وی و نیز جمعی از مدیران صنعت هسته ای، پروژه واحد نیمه صنعتی تولید هگزا فلوراید تلوریم در سایت هسته ای اصفهان راه اندازی و افتتاح شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۰:۱۵   + ۲۹ سایت دیگر  
واحد نیمه صنعتی تولید هگزا فلوراید تلوریم در سایت UCF اصفهان افتتاح وراه اندازی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست مرکز بهداشت غرب اهواز: وارنیش فلوراید از دندان ها در برابر پوسیدگی محافظت می کند و حساسیت آنها را کاهش می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۰۹:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
معاون اجرایی مرکز بهداشت خوزستان: در راستای ارتقای سطح سلامت دهان و دندان دانش آموزان مقطع ابتدایی طرح کشوری وارنیش، فلوراید تراپی برای دانش آموزان خوزستانی اجرا می شود.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ - ۱۰:۳۴    
معمولا دندانپزشکان متخصص کودکان انجام فلورایدتراپی و تکرار آن در فواصل زمانی مشخص برای پیشگیری از پوسیده شدن دندان ها را توصیه می کنند، ولی بعضی از والدین سوال می کنند آیا فلوراید می تواند برای کودکشان آسیب رسان باشد؟ آیا فلوراید تاثیری بر رشد استخوان ها و مغز دارد؟ آیا فلوراید یک ماده سمی است؟ در ...
دانا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۱:۰۲    
فلوراید تراپی یکی از روش های درمانی بدون درد و کم خطر در دندانپزشکی است که به منظور جلوگیری از پوسیدگی دندان و تقویت مینای دندان استفاده می شود.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۰۱ - ۲۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت دزفول گفت: 40 هزار دانش آموز دزفولی در سه ماهه نخست سال تحصیلی جاری از خدمات پیشگیرانه سلامت دهان و دندان (وارنیش فلوراید) مرکز بهداشت دزفول بهره مند شدند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ - ۱۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: طی سال تحصیلی جاری 114 هزار دانش آموز ابتدایی در یک هزار و 50 مدرسه سراسر استان تحت پوشش برنامه وارنیش فلورایدتراپی قرار می گیرند.