سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۲۲:۳۴Oct 2020 27

جدیدترین‌های «زنان روستایی»

بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۲:۲۷    
مدیرکل امور بانوان وخانواده استانداری مازندران گفت: طرح تولید و مصرف محصولات گواهی شده با مشارکت زنان روستایی در سال گذشته در پنج محصول و در سال جاری در 15 محصول در دست اجرا است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۹:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل امور بانوان وخانواده استانداری مازندران گفت: طرح تولید و مصرف محصولات گواهی شده با مشارکت زنان روستایی در سال گذشته در پنج محصول و در سال جاری در 15 محصول در دست اجرا است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۸:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به فعالیت 66 هزار بهره بردار در بخش کشاورزی گفت: حدود 30 درصد از نیروی بخش کشاورزی در این استان را زنان روستایی تشکیل می دهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
جهانگیری از وزارت جهاد کشاورزی خواست تا سایت ها و برنامه های عرضه محصولات زنان روستایی و عشایری را تکمیل کند.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۰۷    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز در چهارمین همایش نقش آفرینی زنان روستایی که به صورت وبینار در سطح وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، گفت : مناطق روستایی ظرفیت بالایی در زمینه کسب و کار روستایی دارند.
پایگاه خبری تحلیلی حرا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۸:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
هزاوه یکی از روستاهای شهرستان اراک در استان مرکزی است. این روستا در 18 کیلومتری غرب اراک قرار دارد و دارای بافت روستایی کوهستانی است که دارای آب و هوای مناسب و مزارع وسیع انگور است. روستای هزاوه زادگاه امیرکبیر قطب تولید شیره در استان مرکزی است که هرساله آیین شیره پزان در این روستا برگزار می شود ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۰۷    
مسئول توسعه و آموزش تعاونی های روستایی زنان سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: تعاونی های روستایی زنان به عنوان بزرگترین تشکل فراگیر زنان روستایی در سطح کشور با 347 شرکت تعاونی روستایی زنان و 60هزار نفر عضو در حوزه تولید محصولات کشاورزی و دامی، صنایع دستی و صنایع روستایی و عشایری بومی ...
وزارت ورزش و جوانان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
بمناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی وورزش دومین دوره اجرای طرح قامتی زنان روستایی همزمان باهفته تربیت بدنی در روستاهای شهرستان مشکین شهرآغاز شد.
موج   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
با حضور مدیران و کارشناسان امور زنان روستایی شهرستان ها و دهستان های استان کرمانشاه در کنار بیش از 350 زن روستایی و عشایری به صورت مجازی و از طریق ویدئوکنفرانس مراسم بزرگداشت زن روستایی برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۹:۵۲    
شهرکرد- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری گفت: بخش عظیمی از نیروی بخش کشاورزی در این استان را زنان روستایی تشکیل می دهند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۷:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
4 محصول تولیدی زنان بهره بردار روستایی آذربایجان شرقی که نشان استاندارد تشویقی به آنها اعطا شده است رونمایی شد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۳۰    
وبینار توانمندی های زنان روستایی و عشایری خراسان شمالی با حضور رییس سازمان ، مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی ، مدیر روابط عمومی، مشاورامور بانوان و خانواده ، کارشناس مسئول امور زنان روستایی سازمان و کارشناس امور زنان روستایی شهرستانها، مدیرعامل صندوق اعتباری خرد زنان روستایی ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
در حاشیه چهارمین همایش نقش آفرینی زنان روستایی و عشایری در توسعه پایدار از 4 محصول تولیدی زنان بهره بردار روستایی با نشان محصول استاندارد تشویقی در آذربایجان شرقی رونمایی شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۴۵    
مدیر هماهنگی ترویج جهادکشاورزی استان هرمزگان گفت: بازار روستایی زنان روستایی این مرز وبوم با پایلوت استان هرمزگان توسط دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهوری به بهره برداری رسید.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
چاپ دوم کتاب نان سال های جنگ که خاطرات زنان روستایی در پشتیبانی دفاع مقدس را روایت می کند، با ویرایشی جدید و توسط انتشارات راه یار روانه بازار نشر شد.
جهان نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
مراسم رونمایی از تلاش ها و توانمندی های زنان روستایی و عشایری
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مسئول ورزش بانوان استان کرمانشاه گفت: بزودی طرح قامت سنجی زنان در 35 روستای استان اجرایی می شود.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۳:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
اسحاق جهانگیری عصر امروز (دوشنبه) در مراسم رونمایی از تلاش ها و توانمندی های زنان روستایی و عشایری، با تبریک ایام ماه ربیع و روز جهانی زنان روستایی اظهار داشت ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان گفت: تاکنون 140 صندوق خرد زنان روستایی در لرستان تشکیل شده و برای امسال نیز تشکیل 50 صندوق جدید پیشنهاد شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۲:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیر ترویج سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از راه اندازی 124 صندوق کارآفرینی و اشتغالزایی به منظورحمایت از زنان روستایی استان خبر داد.
نسیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۱:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
اسحاق جهانگیری عصر امروز (دوشنبه) در مراسم رونمایی از تلاش ها و توانمندی های زنان روستایی و عشایری، با تبریک ایام ماه ربیع و روز جهانی زنان روستایی اظهار داشت ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۰:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: بسیاری از زنان روستایی و عشایری تحصیل کرده هستند که می توانند روستا را به کانون بالندگی و توسعه کشور تبدیل کنند.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۰:۰۳   + ۶۰ سایت دیگر  
معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: از سوی دولت به مردم اطمینان می دهم، لحظه ای تردید نداشته باشند که امنیت غذایی و تأمین کالاهای اساسی و اصلی مورد نیاز مردم در هر شرایطی تأمین خواهد شد. ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۹:۵۰    
معاون اول رئیس جمهور بر ضرورت حمایت جدی از صندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی و عشایری تاکید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
تهران - وزیر جهاد کشاورزی گفت: اکنون 10 میلیون نفر جمعیت زنان روستایی و عشایری داریم که بالغ بر 6 میلیون نفر از این زنان با سن حدود 18 سالگی فعالیت دارند.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۱۰   + ۱۸ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت: زنان روستایی و عشایری ظرفیتی عظیم برای توسعه کشاورزی خانوادگی و تحول در نظام های خرد کشاورزی هستند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مسئول امور زنان روستایی و عشایری جهادکشاورزی شهرستان قیروکارزین در استان فارس از آغاز طرح ملی پوشش بیمه ی روستائیان و عشایر در این شهرستان خبر داد و افراد را برای ثبت نام در این طرح تشویق کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۴۸   + ۱۲ سایت دیگر  
چاپ دوم کتاب نان سال های جنگ که خاطرات زنان روستایی در پشتیبانی دفاع مقدس را روایت می کند، توسط انتشارات راه یار با ویرایش جدید راهی بازار نشر شد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۳۹    
کارشناس مسئول زنان روستایی جهاد کشاورزی خراسان رضوی در روزجهانی زنان روستایی و عشایری با اشاره به اینکه از یک میلیون زن روستایی و عشایری استان بیش از 808584.نفر به صورت مستقیم در بخش کشاورزی فعالند، گفت: زنان روستایی در تولید محصولات مختلف کشاورزی و دامی کشور نقش تعیین کننده ای دارند.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۲۵    
رئیس اداره ورزش و جوانان پارس آباد از برگزاری طرح سنجش ناهنجاریهای قامتی زنان روستایی و عشایری به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش در 10 روستای این شهرستان خبر داد.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۵۵   + ۱۴ سایت دیگر  
رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی گفت: همایش روز زن روستایی، دوشنبه 28 مهر ماه با حضور معاون اول رئیس جمهور و معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده به صورت مجازی برگزار می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
روستای هزاوه زادگاه امیرکبیر قطب تولید شیره در استان مرکزی است که هرساله اواخر تابستان ماه آیین شیره پزان در این روستا برگزار می شود. شیره فرآورده ای با ارزش غذایی از انگور است که بیشتر به روش سنتی و از سوی زنان روستایی استان مرکزی به خصوص روستای هزاوه اراک تهیه می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۹:۰۰    
یک جامعه شناس به مناسبت روز جهانی زنان روستایی درباره زنان روستایی و حقوق آنان، توضیحاتی داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند- توبافی هنری با آوازه جهانی که زنان روستایی خراسان جنوبی با لبیک به فرمان رهبری امسال جهش تولید را برای آن رقم زدند اما این روزها در بازار فروش با مشکل مواجه شده است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۲۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
امسال در روز جهانی زنان روستایی (15 اکتبر) ، بر توجه ویژه و فوری به ایجاد مقاومت زنان روستایی در برابر COVID-19 و "بازسازی موثر" درجهت تقویت معیشت و رفاه پایدار زنان روستایی تأکید شده است ...
استانداری خوزستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۸:۰۹   + ۱۶ سایت دیگر  
سرپرست امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان روز گذشته وبمناسبت روز جهانی زنان روستایی گفت:معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری با همکاری صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر طرح “افزایش بستر سازی مناسب برای گسترش پوشش بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر” را با اولویت زنان سرپرست خانوار در ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۵:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مدیرکل دفتر توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری در پیامی به مناسبت روز جهانی زن روستایی، این روز را فرصتی برای آگاهی از تلاش ها، توانمندی ها، نیازها و نقش اساسی زنان روستایی و عشایری در توسعه پایدار دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۵:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر استان البرز ضمن گرامیداشت روز جهانی روستا، گفت: زنان روستایی تقریبا 30٪ جمعیت زنان کشور را تشکیل می دهند که علاوه بر مسژولیت خانه داری در تولید محصولات کشاورزی و دامی فعالیت دارند از این رو بیمه این قشر در دستور کار قرار دارد.
اولین روز بین المللی زنان روستایی در 15 اکتبر 2008 تثبیت شد. در این روز به نقش حیاتی و مشارکت زنان روستایی در توسعه کشاورزی و روستایی، بهبود امنیت غذایی و ریشه کنی فقر روستایی تاکید شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۳:۴۸    
کرج - ایرنا - مدیر هماهنگی ترویج جهاد کشاورزی استان البرز زنان روستایی را کنش گران اصلی عرصه تولید و توسعه دانست که سهم قابل توجهی از تولیدات کشاورزی برعهده این قشر از جامعه است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۳:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
بیرجند- مدیر هماهنگی ترویج جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: 238 صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در خراسان جنوبی فعالیت دارند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۲:۵۸    
همواره نادیده گرفتن پتانسیل های درونی یک جامعه آسیب هایی قابل توجه برای مردم به همراه داشته است و جامعه را از مسیری صحیح و مناسب که با توجه به دارایی هایش فراهم بوده، دور کرده است. پانزده اکتبر روز جهانی زنان روستایی نامگذاری شده که در ادامه به اهمیت این قشر خواهیم پرداخت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۲:۱۰    
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیات علمی گروه اگروتکنولوژی دانشگاه فردوسی گفت: زنان به عنوان عناصر فعال اقتصادی در روستا و نیمی از سرمایه های اجتماعی مورد غفلت واقع شده اند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرجهادکشاورزی کرج از اجرای طرح باغچه های خانگی با همکاری بهداشت خبر داد و گفت: این طرح با هدف بهبود تغذیه زنان روستایی اجرایی شده است، طی این اقدام سعی داریم بیمار های غیر واگیردار را در زنان کاهش داده و کنترل کنیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۰۹    
ایسنا/خراسان جنوبی زنان روستایی خراسان جنوبی با گره زدن تار و پود فرش و سایر صنایع دستی، گرهی از مشکلات جامعه می گشایند، گرهی که گاهی شاید تنها به دست این زنان باز می شود.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران (پانا) - جمعیتی مشتاق از زنان روستایی بویژه بانوان جوان و میانسال، با طرح ها و ایده هایی خلاقانه در حوزه صنایع دستی، گردشگری، کشاورزی و دامپروری در حال تلاش برای راه اندازی کسب و کاری هستند که با آن به درآمد مستقل برسند. ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۰:۲۳    
زنان روستایی به عنوان رکنی از واحدهای تولیدی مطرح و ساختار اقتصادی جوامع نقش مؤثر و تعیین کننده ای ایفا می کنند.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۹:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
حسن نظیفی از تاسیس 2 صندوق اعتباری خرد زنان روستایی در شهرستان پارس آباد خبر داد.
شوشان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۸:۴۵    
شوشان - جواد الهایی سحر: زنان روستایی عوامل فعال در تحولات اقتصادی ، اجتماعی و حفاظت از محیط زیست هستند که از بسیاری جهات و درجات مختلف در نقش کشاورزان ، تولید کنندگان ، سرمایه گذاران ، مراقبان و مصرف کنندگان محدود هستند ...