پنجشنبه ۱۰ اسفندساعت ۰۱:۰۸Feb 2024 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ضرب المثل»

سلام نو / خبر فوری   ۱۰ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
فال حافظ امروز چهارشنبه 9 اسفند 1402 توصیه جالبی کرده است. برای اینکه فال حافظ امروز خود یا عزیزانتان را بدانید با ما همراه باشید.
سلام نو / خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
فال حافظ امروز سه شنبه 8 اسفند 1402 توصیه جالبی کرده است. برای اینکه فال حافظ امروز خود یا عزیزانتان را بدانید با ما همراه باشید.
ایبنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۶:۱۷    
خراسان رضوی- استاد دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه گفت: ضرب المثل های دهخدا در امثال و حکم، صیقل یافته و تراش خورده و در نهایت ایجاز هستند و از طرفی ایجاز گوهر خرد است و این کلمات و واژگان در عین خلاصه گویی و ایجاز اعجازگونه سراسر خرد و پند و اندرز برای ایرانیان و جهانیان هستند.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۱:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
اعتماد نوشت: شاید ساده ترین تعبیر از آنچه تحت عنوان لیست مشترک شورای ائتلاف نیرو های انقلاب و جبهه پایداری که در روز گذشته منتشر شد، ضرب المثل عامیانه و قدیمی باشد: کوه موش زایید ...
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۰۹:۱۶   + ۲۴ سایت دیگر  
برخلاف ضرب المثل معروف خواستن توانستن است در اینجا خواستن، غیر از توانستن است. مافیای فساد از دولت ها قدرتمندتر است و این قدرتمندتر بودن است که مانع غلبه دولت ها بر فساد می شود.
سلام نو / خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۳:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
فال حافظ امروز دوشنبه 7 اسفند 1402 توصیه جالبی کرده است. برای اینکه فال حافظ امروز خود یا عزیزانتان را بدانید با ما همراه باشید.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۰۸:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
به فال اعتقاد نداشته باش، ولی نیم نگاهی به آن داشته باش، اگر موافق این ضرب المثل هستید فال حافظ یکشنبه 6 اسفند را بخوانید.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۰۶:۰۷    
مهدی غنی در ضمیمه انتظار صبح روزنامه اطلاعات با تاملی در فرهنگ انتظار از دیدگاه دکترعلی شریعتی نوشت: سالیان قبل از پیروزی انقلاب، اعتقاد رایج سنتی این بود که اوضاع دنیا رو به وخامت می رود. هر روز بدتر از روز قبل خواهد بود. ورد زبان مردم این ضرب المثل بود که هر چه آید سال [...]
هورگان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۲۲:۱۲    
یکی از ضرب المثل های مشهور ایرانی این است: دست و پای کسی را توی پوست گردو گذاشتن این ضرب المثل هنگامی به کار می رود که شخصی را به انجام کاری تشویق کنند و او بدون دوراندیشی و بررسی های لازم آن کار را انجام دهد و به این ترتیب در بن بست گرفتار شود. ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۶:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
همین ابتدا تکلیف یک چیز را مشخص کنیم؛ این که نساجی یک تیم شخصی است و با هزینه شخصی اداره می شود و ما ایرانی ها ضرب المثل های زیادی در مورد اموال شخصی داریم، دلیل نمی شود که کسی حق اظهارنظر پیرامون این مجموعه را ندارد ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۳:۵۲    
همزمان با روز جهانی زبان مادری آیین رونمایی از کتاب "اینه واری" (همانند آینه) و نیز چاپ دوم کتاب "قلمین نازی و ضرب المثلی" (ناز قلم و ضرب المثل ها) نوشته محمدابراهیم سهرابی استاد خوشنویس و شاعر برگزار شد.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۸:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
به فال اعتقاد نداشته باش، ولی نیم نگاهی به آن داشته باش، اگر موافق این ضرب المثل هستید فال حافظ شنبه 5 اسفند را بخوانید.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۰۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
به فال اعتقاد نداشته باش، ولی نیم نگاهی به آن داشته باش، اگر موافق این ضرب المثل هستید فال حافظ جمعه 4 اسفند را بخوانید.
سلام نو / خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۲:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
فال حافظ امروز چهارشنبه 2 اسفند 1402 توصیه جالبی کرده است. برای اینکه فال حافظ امروز خود یا عزیزانتان را بدانید با ما همراه باشید.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : به گفته کارشناسان به طور کلی خطری ندارد اگر یک اینچ اطراف یک تکه کپک زده روی پنیر سفت یا شکلات را ببرید و باقی را مصرف کنید، اما موادغذایی با بافت نرم مانند گوجه فرنگی و همچنین نان های نرم و پنیر نرم باید دور ریخته شوند ...
همشهری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۸:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
همین که به یکی از روستاهای کرمان پا می گذاریم و از جلوی در نیمه باز خانه ها رد می شویم، نواهای آهنگین را می شنویم.
معاونت امور استان ها   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، مسابقه هفت خوان با هدف آشنایی بیشتر مردم استان با روستاهای استان، گویش ها، آداب و رسوم، ضرب المثل های بومی استان، قابلیت های استان در بخش روستا و... تهیه و تولید می شود. ...
سلام نو / خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۳:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
فال حافظ امروز سه شنبه 1 اسفند 1402 توصیه جالبی کرده است. برای اینکه فال حافظ امروز خود یا عزیزانتان را بدانید با ما همراه باشید.
ستاره   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۲۰:۰۳    
اگر ضرب المثل “بر خرمگس معرکه لعنت!” را شنیده اید؛ اما داستان و معانی پشت آن را نمی دانید با ما همراه باشید.
آفتاب یزد   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۸:۱۳    
زبان غنی و ریشه دار فارسی سرشار است از ضرب المثل هایی است که با جرأت می گویم بی نظیر است. مثل این یکی: تب تُند زود عرق می کنه! این ضرب المثل را در مواقعی به کار می گیرند که شخصی، علاقه ای وافر برای انجام کاری از خود بروز می دهد اما ناگهان، تمامی آن علاقه ی فوران کرده به سردی [...]
همشهری   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۱:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
شاید شما هم این ضرب المثل را شنیده باشید که پنیر مفت فقط در تله موش پیدا می شود! پس بدانید در اقتصاد ناهار مجانی نمی دهند و هرچه وعده غذای چرب تر باشد، سلامتی شما در خطر بزرگتری قرار می گیرد.
سلام نو / خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۵:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
فال حافظ امروز دوشنبه 30 بهمن 1402 توصیه جالبی کرده است. برای اینکه فال حافظ امروز خود یا عزیزانتان را بدانید با ما همراه باشید.
آناج   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۱:۴۲    
خبرنگاران این پایگاه خبری، این بار در خیابان نصف راه تبریز مستقر بودند تا معنی ضرب المثل ائل گوجو سئل گوجو را از شهروندان سوال کنند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۲۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
کتاب پیرامون ضرب المثل های ادب فارسی نوشته بختیار مالکی منتشر شد.
کیان آنلاین _ ایسنا نوشت: توئیت انتقادآمیز رئیس سابق بانک مرکزی به رئیس جمهور که با پاسخ ها و انتقادات بسیاری از کارشناسان رو به رو شد مخاطب را شاید یاد این ضرب المثل بیاندازد که می گوید: تو اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی! ...
سلام نو / خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
فال حافظ امروز یکشنبه 29 بهمن 1402 توصیه جالبی کرده است. برای اینکه فال حافظ امروز خود یا عزیزانتان را بدانید با ما همراه باشید.
سلام نو / خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۳:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
فال حافظ امروز شنبه 28 بهمن 1402 توصیه جالبی کرده است. برای اینکه فال حافظ امروز خود یا عزیزانتان را بدانید با ما همراه باشید.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۰۸:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
به فال اعتقاد نداشته باش، ولی نیم نگاهی به آن داشته باش، اگر موافق این ضرب المثل هستید فال حافظ جمعه 27 بهمن را بخوانید.
سلام نو / خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۲:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
فال حافظ امروز چهارشنبه 25 بهمن 1402 توصیه جالبی کرده است. برای اینکه فال حافظ امروز خود یا عزیزانتان را بدانید با ما همراه باشید.
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۲۱:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
ضرب المثل هایی که از قدیمی ها در فرهنگ ما مانده و راه و چاه را نشانمان می دهد، عموما از دل یک داستان یا یک حکایت می آید. اتفاقی که در گذشته دور و نزدیک افتاده و ماحصل و نتیجه آن به شکل یک جمله یا یک بیت شعر در فرهنگ فارسی سینه به سینه منتقل شده است. ...
خبرورزشی   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۴:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
تا به حال ضرب المثل روغن ریخته را نذر امامزاده کردن را شنیده اید؟ حالا مصداق عینی این مثل را در فوتبال ایران ببینید!
سلام نو / خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۱:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
فال حافظ امروز سه شنبه 24 بهمن 1402 توصیه جالبی کرده است. برای اینکه فال حافظ امروز خود یا عزیزانتان را بدانید با ما همراه باشید.
سلام نو / خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۱:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
فال حافظ امروز دوشنبه 23 بهمن 1402 توصیه جالبی کرده است. برای اینکه فال حافظ امروز خود یا عزیزانتان را بدانید با ما همراه باشید.
ستاره   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۹:۰۷    
اگر بارها در مکالمات روزمره خود از ضرب المثل “آتش بیار معرکه” استفاده کردید و یا آن را شنیده اید؛ اما معنا و داستان جالب آن را نمی دانید با ما همراه باشید.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۰۹:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
گروه فیلم: جواد خیابانی در آنتن زنده ی ویژه برنامه جام ملت های آسیا گفت: کسانی می برند که می بازند! تا به این شکل ضرب المثل جدیدی ساخته باشد. ....
سلام نو / خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۲:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
فال حافظ امروز شنبه 21 بهمن 1402 توصیه جالبی کرده است. برای اینکه فال حافظ امروز خود یا عزیزانتان را بدانید با ما همراه باشید.
ستاره   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۱۹:۰۲    
آیا می دانید ریشه و تاریخچه اصطلاح بادمجان دور قاب چین چیست؟ این ضرب المثل به چه معنایی است؟
خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۰۸:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
به فال اعتقاد نداشته باش، ولی نیم نگاهی به آن داشته باش، اگر موافق این ضرب المثل هستید فال حافظ جمعه 20 بهمن را بخوانید.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
بسیاری از ما ضرب المثل عقل سالم در بدن سالم را شنیده ایم، و بنا به معنا و مفهوم آن همیشه سعی کرده ایم که بیشترین توجه خودرا معطوف به سلامت و مراقبت از بدنمان کنیم.
سلام نو / خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۳:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
فال حافظ امروز چهارشنبه 18 بهمن 1402 توصیه جالبی کرده است. برای اینکه فال حافظ امروز خود یا عزیزانتان را بدانید با ما همراه باشید.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۲۲:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
روزنامه جوان نوشت: برای مایی که با همه انتقادات جدی و شدید همیشگی، اینجا برای ظریف دست زدیم و به بیانش افتخار کردیم، سخت است که ببینیم او همین ها را هم دارد خاک می کند و چنانکه پیش تر هم در یادداشتی دیگر نوشتم، گویی ابایی ندارد که رفتار سیاسی اش مصداق آن ضرب المثل باشد که دیگی که برای من نجوشد ... !
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۶:۰۰    
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان مازندران درباره سیره عبادی، اخلاقی و سیاسی امام موسی بن جعفر(ع) گفت: این امام همام شب ها از خانه بیرون می رفت و کیسه هایی از درهم همراه داشت و به هر کس می رسید یا به کسانی که به احسان او چشم داشتند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۲:۱۷   + ۱۷ سایت دیگر  
برای مایی که با همه انتقادات جدی و شدید همیشگی، اینجا برای ظریف دست زدیم و به بیانش افتخار کردیم، سخت است که ببینیم او همین ها را هم دارد خاک می کند و گویی ابایی ندارد که رفتار سیاسی اش مصداق آن ضرب المثل باشد که دیگی که برای من نجوشد ... !
خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۰۷:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
به فال اعتقاد نداشته باش، ولی نیم نگاهی به آن داشته باش، اگر موافق این ضرب المثل هستید فال حافظ سه شنبه 17 بهمن را بخوانید.
سلام نو / خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
حافظ امروز به متولدین ماه های مختلف توصیه های جالبی را کرده است. برای اینکه فال حافظ امروزتان را بدانید این مطلب را از دست ندهید.
سلام نو / خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۱:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
فال حافظ امروز یکشنبه 15 بهمن 1402 توصیه جالبی کرده است. برای اینکه فال حافظ امروز خود یا عزیزانتان را بدانید با ما همراه باشید.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
برنامه جام آسیا 2023 شبکه ورزش سیما در سیزدهم بهمن ماه بخش جالبی از تغییر در ساختار ضرب المثل قدیمی توسط جواد خیابانی را به نمایش گذاشت. مبنع: فوتبالی
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مسابقه سین جیم جمعه ها از رادیو یزد پخش می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این برنامه به مدت 25 دقیقه و با دو گروه شرکت کننده در پنج بخش اطلاعات عمومی، معرفی شخصیت، بله و نخیر برعکس و اصطلاحات و ضرب المثل های یزدی و بخش سوال پیامکی ویژه شنوندگان تولید و پخش می شود ...
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
مهدی بستانچی فعال صنعتی نوشت: درخواست آنی و حایز اهمیت علی آبادی وزیر صمت به رییس کل بانک مرکزی برای درخواست اعتبار 15هزار میلیارد تومانی برای ایران خودرو و سایپا و ندادن تسهیلات به سایر صنایع منو یاد این ضرب المثل انداخت: برای خودروسازان خودی مادره برای سایر صنایع زن بابا!