سه شنبه ۱۵ اسفندساعت ۰۳:۲۱Mar 2024 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مدیریت اقتصاد»

تصمیم گیری بر پایه اطلاعات، استفاده از ظرفیت سامانه های اطلاعاتی و ارتقاء آن ها و کاهش هزینه ها به مدیریت اقتصاد در بخش حمل و نقل مسافری می انجامد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۴:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
عکسی از یک آگهی تبلیغاتی تور سفر به امارات در سال 1385 مورد توجه قرار گرفته است. آزاده مختاری، خبرنگار نوشت: سال 1385 امکان این امکان وجود داشت با 119 هزار تومان به امارات سفر کرد اما حالا با این پول یک ژامبون تنوری مخصوص سهم مان می شود! نمایی از وضعیت مدیریت اقتصاد کشور... برترین [...]
اقتصاد آنلاین / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
نظرسنجی های فایننشال تایمز و دانشکده بازرگانی دانشگاه میشیگان راس نشان می دهد که رای دهندگان حتی با بهبود وضعیت مالی به رئیس جمهور اعتباری نمی دهند. دونالد ترامپ در نظرسنجی ها از برتری قابل توجهی نسبت به جو بایدن در میان آمریکایی های کم درآمد برخوردار است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۳:۰۸    
تهران – ایرنا - یافته های نظرسنجی جدید و مشترک روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز و دانشگاه میشیگان نشان می دهد که با وجود ماه ها رشد خوب اقتصادی، آمریکایی ها دونالد ترامپ را شایسته تر از جو بایدن در رسیدگی به اوضاع اقتصادی آمریکا می دانند.
پول نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۷:۰۳    
مدیر روابط عمومی سالکو آینده را روشن توصیف کرد و گفت: مدیریت بخشی از اقتصاد کشور با فعال شدن ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی لامرد صورت می گیرد.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۳:۰۵    
سرویس اقتصادی، انصاف نیوز: سهام داران خرد که از انتشار گزارش های عملکرد شرکت ها در دوره های منتهی به انتهای آذرماه 402 و زیان دهی پرچم داران بازار به خشم آمده اند، انتقادات تندی به مدیریت بازار و مدیریت اقتصاد کلان وارد می دانند و از تشدید فرار سرمایه از بورس تهران سخن می گویند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۲۸ - ۰۹:۵۰   + ۱۳ سایت دیگر  
دبیر ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد: آینده تحت تاثیر هوش مصنوعی خواهد بود واستان یزد باید قطب فناوری هوش مصنوعی در کشور شود.
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۱۱:۵۷   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصادی عصر قانون، ، امروز 26 دی 1402 نخستین همایش ملی “ظرفیت روستا در اقتصاد ملی” با حضور محمد مخبر معاون اول رئیس جمهوری، امیرحسین مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، علی کیانی را رئیس مؤسسه پژوهش های اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی و.. ...
حامیان ولایت   ۱۴۰۲/۱۰/۱۱ - ۱۹:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
اندیشکده روسی "ولدای" در گزارشی مفصل به نقش کشورهای بریکس در مدیریت اقتصاد جهانی پرداخته و معتقد است این سازمان از ظرفیت های گسترده ای برای حل معضل نابرابری در اقتصاد جهانی برخوردار است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۰/۱۱ - ۰۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، روزنامه هیل در گزارشی درباره چالش های پیش روی جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در سال میلادی جدید نوشته است: بایدن با مسائل مختلفی مواجه است؛ از نگرانی نسبت به کهولت سن گرفته تا انتقاد از هم حزبی هایش در حوزه سیاست های داخلی و خارجی ...
دنیای معدن   ۱۴۰۲/۱۰/۰۹ - ۰۹:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
دنیای معدن: مهدی محمودی سرپرست مدیریت اقتصاد و توسعه و بازارمنطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس شد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ - ۰۸:۱۲   + ۱۶ سایت دیگر  
غلامرضا نوری قزلجه، نماینده مجلس، درباره افزایش شدید مالیات به در خواست دولت گفت: در شرایط تورمی و رکودی، افزایش مالیات اصلا روش درستی برای مدیریت اقتصاد کشور نیست. اضافه شدن شدید مالیات ها در چند سال یعنی فشار به سفره و معیشت مردم!
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۱۳:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
برخی رسانه های رژیم صهیونیستی با اشاره به اینکه این رژیم در حال مدیریت اقتصاد جنگ است، اعلام کردند که هزینه های این جنگ بسیار بالا بوده و با کل بودجه امنیتی سالانه آن برابری می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۰۲ - ۱۴:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
تراز تجاری دماسنج توان مدیریت اقتصاد است و این شاخص در ایران بدون احتساب بخش نفت در 7 ماه اول سال 1402 کاهش 80 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را تجربه کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - ۲۳:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان دومین کنفرانس بین المللی توسعه کسب و کاربا محوریت شرکت های دانش بنیان به همت گروه مدیریت دانشگاه اصفهان و مرکز تحقیقات مدیریت اقتصاد سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به مدت دو روز 29و 30 آذرماه 1402 برگزار شد.
اقتصاد آنلاین / شادا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۱ - ۲۱:۳۴   + ۳۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه ها گفت: در سازمان هدفمندی یارانه ها از ابتدای امسال تاکنون 71 درصد منابع و حدود 102 درصد مصارف را داشته ایم و این یعنی 30 درصد انحراف و 106 هزار میلیارد تومان ناترازی در منابع و مصارف وجود دارد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۲۱ - ۰۸:۰۳    
به گزارش خبرنگار مهر، رسانه های اصلاح طلب اخیراً به صحبت های وزیر اقتصاد اشاره کرده و گفته اند سید احسان خاندوزی به طور تلویحی اعتراف کرده که تحریم ها منجر به کاهش رشد اقتصاد کشور شده و درآمد سرانه را کاهش داده است. در بخشی از این مطالب آمده است گروهی که تصمیم گیران اصلی اقتصاد کشور هستند [...]
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۲۱ - ۰۶:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
اصلاح طلبان اخیرا به بخشی از صحبت های وزیر اقتصاد اشاره کرده و گفته اند وزیر اقتصاد دولت سیزدهم اعتراف کرده است که در شرایط تحریم نمی توان اقتصاد را مدیریت کرد.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۱:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
ندری درباره شیوه رفتار مردم برای دریافت وام گفت: اینجا مردم قابل ملامت نیستند. مردم مشاهده می کنند که دولت ارز را با نرخ پایینتر از قیمت بازار می دهد و مردم متوسل به هر وسیله ای می شوند که بتوانند ارز ارزان را دریافت کنند. پس دوباره ایراد از نحوه مدیریت اقتصاد است.
صدای ایران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۷:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران ، قیمت دلار امروز با کاهش 100 تومانی، از الگوی نزولی دو روز گذشته پیروی کرد. این اسکناس در روز جاری با قیمت 51 هزار و 100 تا 150 تومان معامله شد. ...
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۷:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
با تاسیس شرکت تاسا در بانک ایران زمین، مدیریت اقتصاد با هدایت سرمایه های سرگردان رقم خورد.
نواندیش   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۱۲:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
نواندیش، سعید شمس: حسن صادقی گفت: با دولتی روبرو هستیم که هم از تخصص، هم از تجربه محروم است و به همین دلیل، مشکلات مردم به ویژه قشر کارگر نه تنها رفع نمی شود، بلکه اقشار مختلف مردم روز به روز نسبت به آرامش معیشتی ناامیدتر می شوند. ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۱۳:۴۳    
رویکرد اقتصاد خوشبختی برای عملیاتی کردن هدف خود به تنظیم و ارائه الگو و روش های بودجه بندی و مدیریت اقتصاد خانواده پرداخته است. مهمی که در مددکاری اجتماعی کاربرد فراوانی دارد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۲۲:۱۷    
فرمانده حوزه حضرت زینب(س) شهرستان ملارد در جلسه ای با اعضای شورا پایگاه زکیه این شهرستان عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی و مدیریت اقتصاد در خانواده های ایرانی اصلی ترین گام برای مقابله با تحریم ها است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۰۰:۱۹    
یکی از موضوعات مهمی که نمی توان آن را نادیده گرفت مشکلات دولت در مدیریت اقتصاد کشور در سال های گذشته است آن هم در حالی که بخش خصوصی توانسته با وجود تمام چالش ها نه تنها گلیم خود را از آب بیرون بکشد که حتی گشایش هایی را برای اقتصاد کشور نیز به ارمغان بیاورد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۱۴ - ۱۳:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: شهریار حیدری نماینده قصرشیرین و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، یکی از منتقدان جدی به عملکرد دولت سیزدهم است. او در این رابطه با رویداد24 گفت وگو کرده است که در ادامه می توانید مهمترین بخش های این مصاحبه را بخوانید: ...
هرمز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۹:۲۱    
همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس کارگاه گوهرتراشی و تراش سنگ های قیمتی در محلات محروم شهرستان بندرعباس با حضور مسئول بسیج سازندگی استان و مدیریت اقتصاد مقاومتی افتتاح شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۰:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: نظرسنجی واشنگتن پست و ای بی سی نیوز نشان می دهد که بایدن، رئیس جمهور آمریکا در تلاش برای جلب رضایت مردمی بدبین آن هم با افزایش نارضایتی از او برای مدیریت اقتصاد و مهاجرت است ...
ایفنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران- گروه G20 قرار است مجمع برتر برای مدیریت اقتصاد جهانی باشد. در حال حاضر، بزرگترین مشکل اقتصادی در جهان کمبود مزمن تقاضا در چین است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۳:۱۶   + ۴۰ سایت دیگر  
دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی در نشست خبری در نمایشگاه سیفیت چین، در آینده نزدیک کشور ها و اقتصاد های نوظهور اقتصاد جدید جهانی را ایجاد خواهند کرد؛ اقتصادی عاری از فشار و بحران برخلاف نظام اقتصادی که امریکایی ها بر جهان حاکم کردند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۱:۱۵    
مدیریت اقتصاد در کشورهای پیش رو در حوزه اقتصادی بسیار شبیه است به یک تکنیک کهن هنری در شرق دور: کاربرد حداقل قلم مو با حداکثر انضباط.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۸:۰۰    
: چرا به دولت موازی اجازه فعالیت داده اید؟ مدیریت اقتصاد دیجیتال را به سکوهایی سپرده اید که اهداف دیکته شده دشمنان مردم را به اجرا می گذارند؛ دلال و جاسوس هستند! مدیرمسئول کیهان: ...
شهر سخت افزار   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
محبوبیت برنامه نویسی جهانی است و با توجه به اینکه دانش برنامه نویسی لزوما در تمام ابعاد علمی جهان همچون تجارت ، پزشکی، مهندسی عمران، بانکداری، مدیریت اقتصاد و... کاربرد روزافزونی دارد و استانداردهای این دانش در کشورهای مختلف بسیار نزدیک به هم می باشد. ...
شهدای ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۰:۵۳   + ۱۲ سایت دیگر  
شهدای ایران : حسین شریعتمداری در یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت : 1- یادداشت 22 مرداد نگارنده با عنوان سکوهای مجازی یا دولت موازی بازتاب گسترده ای در محافل سیاسی و رسانه های داخلی و شبکه های خارجی داشت. ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۱:۲۱    
اقتصاد دانان سوری معتقدند برای مهار قیمت روبه افزایش دلار در این کشور باید راه حل هایی از جمله بازنگری در رویکردهای اقتصادی دولت، وضع نقشه راه اقتصادی برای مدیریت اقتصاد جنگ زده و پرهیز از معرفی تحریم ها به عنوان عامل همه بحران ها دنبال شود.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۰:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس حقوقی مناطق آزاد گفت: متأسفانه ظرف سه دهه بعد از تصویب قانون و شروع به فعالیت مناطق آزاد تجاری صنعتی در عرصه اقتصادی و مدیریت اقتصاد کشور، به جای شناسایی و بهره برداری حداکثری از ظرفیت ها و فرصت های مغفول مانده، با برداشت های ناصحیح، ناصواب ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۰۱:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
عدم تشتت در سیاست گذاری بانک مرکزی و رویکرد فعالانه این نهاد در مدیریت اقتصاد کلان موجب شده تا بازار ارز باثباتی داشته باشیم.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۰۸:۱۰   + ۱۵ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: اقتصادی که قرآن معرفی می کند از همه مقاومتی تر است. ادبیات اقتصادی اسلامی در صورتی که پیاده و نهادینه شود یکی از مهمترین تئوری های اقتصاد مقاومتی می تواند باشد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۷:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سرپرست دفتر مدیریت اقتصاد و فناوری محیط زیست گفت: خدمات اکوسیستمی منطقه یک آمایش کشور شامل استان های گلستان، مازندران و گیلان که از اکوسیستم های غنی و در عین حال حساس و شکننده کشور به شمار می آیند، ارزش گذاری خواهند شد.
کلام تازه   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۹:۲۷    
کلام تازه | شهردار گلبهار گفت: کارگاه آموزشی مدیریت اقتصادی حریق و حوادث در سازمانهای آتش نشانی در گلبهار با حضور مدیر دفتر اروپایی سازمان جهانی ایمنی( WSO ) در محل سالن اجتماعات شهرداری گلبهار برگزار شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۱۷:۳۰    
ساری- حمیدیان، رئیس انجمن صنفی جایگاه های سوخت مازندران استفاده از کارت سوخت هوشمند شخصی را لازم دانست و آن را در مدیریت اقتصاد خانوار مهم برشمرد.
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۱۱:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، سیاست تثبیت اقتصادی به معنای مدیریت اقتصاد برای طی کردن یک روند طبیعی و در دست کنترل است و در واقع دولت ها با اجرای سیاست تثبیت اقتصادی از به وجود آمدن نوسانات اقتصادی جلوگیری کرده و شرایط را برای بهبود اقتصاد فراهم می کنند ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۱۶:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
محبوبیت برنامه نویسی جهانی است؛ با توجه به اینکه دانش برنامه نویسی لزوما در تمام ابعاد علمی جهان همچون تجارت، پزشکی، مهندسی عمران، بانکداری، مدیریت اقتصاد و.. ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۱۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
آیا طالبان می تواند خود را در قدرت حفظ کند؟ پاسخ بستگی به نحوه برخورد و جلوگیری از مخالفت مسلحانه با حاکمیت و مدیریت اقتصاد کشور و روابط با بازیگران خارجی دارد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۰۶:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
مصرف صحیح از امکانات و لوازم در اختیار یک خانواده از اصول و ارکان اصلی مدیریت اقتصاد هر خانواده است، اما مدیریت مصرف برق در اقتصاد خانوار ایرانی چه جایگاهی دارد؟
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۱۹:۲۶    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران ؛ در نشستی با حضور رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی، مدیر همکاری های پژوهشی و ارتباط با صنعت و جامعه، رئیس مرکز نوآوری پژوهشکده علوم محیطی و سرپرست دفتر مدیریت اقتصاد و فناوری محیط زیست ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۳:۲۵    
خانه فناور محیط زیست با حضور سرپرست دفتر مدیریت اقتصاد و فناوری محیط زیست در محل پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان افتتاح شد.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۰:۰۷   + ۱۴ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: یکی از اولویت های دولت سیزدهم در مدیریت اقتصاد کلان کشور، ساماندهی نظام پولی و ارزی کشور بوده است که در این راستا 4 راهبرد مهم با دولت در اولویت قرار گرفت .