چهارشنبه ۰۶ اسفندساعت ۲۱:۳۳Feb 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اتاق تهران»

تحول با یک ت بزرگ عنوان چهارمین مقاله ای است که مرکز نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران ترجمه و منتشر می کند. در این مقاله به کسب وکارها توصیه می شود که خود را از تفکر و رفتار روزمره دور کنند و البته راهکارهایی برای گام نهادن شرکت ها در مسیر تحول ارائه می کند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۴۷    
معاون امور بین الملل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: با پیگیری اتاق تهران و مساعدت سفیر عراق، مشکل صدور روادید برای تجار و فعالان اقتصادی کشور رفع شد.
اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۲۶    
نایب رئیس کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران می گوید که برنامه راهبردی درازمدت مرکز نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران با عنوان مدیریت نوآفرینی تدوین شده که این برنامه قرار است به دو بخش اکوسیستم نوآوری کشور، مجموعه های استارت آپی و بنگاه های اقتصادی متقدم کمک کند.
اعضای کمیسیون بهبود محیط کسب وکار و رفع موانع تولید اتاق تهران درسی وسومین گردهمایی خود اقدامات صورت گرفته برای اصلاح آیین نامه قانون مشاغل سخت وزیان آور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
راه امروز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۵:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس اتاق تهران گفت: سپس به برخی چالش های حوزه صادرات اشاره کرد وگفت: عدم برون گرایی و نداشتن جایگاهی معنادار در فضای تجارت بین الملل یکی از مهم ترین چالش های حوزه صادرات تلقی می شود.
در بیست وچهارمین جلسه کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران که با حضور رئیس سازمان توسعه تجارت، اعضای کارگروه انتخاب صادرکنندگان نمونه و تعدادی از صادرکنندگان منتخب برگزار شد، این پیشنهاد مطرح شد که سازمان توسعه تجارت پیش نویسی را برای تشویق صادرکنندگان نمونه به شورای عالی صادرات ارائه کند ...
اعضای کمیسیون گردشگری اتاق تهران در سی امین جلسه این کمیسیون نسبت به تعطیلی کسب وکارهای باقی مانده صنعت گردشگری در صورت عدم برنامه ریزی دولت برای تعطیلات نوروز ابراز نگرانی کردند.
در بیست وهفتمین نشست کمیسیون صنعت ومعدن اتاق تهران دو موضوع عدالت یارانه ای و پیگیری پرونده زنجیره ارزش و لغو معافیت مالیاتی و برخورد سازمان امور مالیاتی با مناطق ویژه و آزاد و اخذ مالیات عملکرد و ارزش افزوده از فروش شرکت های ایرانی به بحث و بررسی گذاشته شد.
اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۸:۵۶    
انتقاد فعالان اقتصادی و کارفرمایان از صدور برخی آرای به گفته آنان نقض، در هیات های بدوی و تجدیدنظر سازمان تامین اجتماعی، معاون کسب و کار اتاق تهران را بر آن داشت تا در نامه ای به سرپرست دبیرخانه هیات های تشخیص مطالبات این سازمان، با برشمردن برخی از ایرادات مربوط به صدور آرا در این هیات ها ...
می متالز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۰:۵۴    
می متالز - معاون بین الملل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با اشاره به محدودیت های بانکی برای نقل و انتقال پول گفت که این اتاق در حال طراحی مکانیزمی برای تهاتر کالا با کشورهای مختلف است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۷:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
عبقری، مدیر امور حقوقی اتاق تهران گفت: پس از پیگیری های اتاق بازرگانی و موافقت رئیس قوه قضائیه، امکان تبدیل شرکت ها در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری فراهم شد و از این پس متقاضیان تبدیل شرکت با مسولیت محدود به سهامی خاص می توانند درخواست خود را روی سامانه جامع ثبت شرکت ها به ثبت برسانند.
مدیرعامل موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق تهران با بیان اینکه گروه مپنا شامل 44 شرکت زیر مجموعه و نزدیک به 22 هزار پرسنل است، از آغاز همکاری های آموزشی اتاق تهران و این بنگاه اقتصادی خبر داد.
امروزه فولاد و میزان استفاده از آن تاثیر بسزایی در رفاه و زندگی انسان در جوامع مختلف داشته و نقش بسیار مهم و اساسی در اقتصاد کشور ها ایفا می کند و به دلیل کاربرد های وسیع و گسترده آن در حوزه های مختلف صنعتی و سایر ابعاد زندگی بشر ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۳:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: روزنامه جهان صنعت نوشت: زیان خودروسازان اصلی ایران 43 هزار میلیارد تومان برآورد می شود. این عدد با کمی تسامح معادل دو میلیارد دلار است که بنا به گفته یک کارشناس قدیمی صنعت خودرو اقتصاد ایران در حال پرداخت آن از جیب مصرف کننده نهایی است. ...
اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۴:۵۱    
احمدرضا فرشچیان، رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیل اتاق تهران معتقد است که فعالان اقتصادی بخش خصوصی از برگزاری نمایشگاه مجازی ایران حمایت خواهند کرد.
راه امروز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۹:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
فرهاد نیلی درنشست هیات نمایندگان اتاق تهران به الزامات اصلاح نظام بانکداری در کشور پرداخت و با اشاره به قانون جامع نظام بانکداری کشور که در کمیسیون اقتصادی مجلس در حال بررسی است به نقطه ضعف ها و نقاط قوت این طرح پرداخت.
راه امروز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۲۰:۳۷    
نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران، در نطق پیش از دستور نشست هیات نمایندگان اتاق تهران به ضرورت الحاق ایران به گروه ویژه اقدام مالی و اجرای مقررات اف ای تی اف (FATF) پرداخت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۲۰:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
بیستمین جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، صبح امروز در ساختمان مرکزی این اتاق برگزار شد و رییس اتاق تهران به انتقاد تند از صدور دائمی بخش نامه های اقتصادی جدید پرداخت.
می متالز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۹:۵۶    
می متالز - رئیس اتاق تهران گفت: نباید همه تقصیرات را متوجه تحریم کرد بلکه بخشی از مشکلات مربوط به وضعیت داخلی از جمله فضای کسب وکار است.
راه امروز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
برابر دستورجلسه، بعد از این سخنان، ارائه گزارشی از نتایج بررسی تیم پژوهشی اتاق تهران در مورد طرح قانون جامع بانکداری در دستورکار قرار گرفت اما پیش از آن که فرهاد نیلی به عنوان مدیر این تیم پژوهشی گزارش خود را ارائه کند، فریال مستوفی، رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران ...
راه امروز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۸:۵۷    
رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران که ریاست دبیرخانه کارگروه انتخاب صادرکنندگان نمونه استان تهران را نیز عهده دار است، گزارشی از فرآیند انتخاب صادرکنندگان ارائه و اشاره کرد که این فرآیند برای چهارمین سال متوالی به اتاق تهران به عنوان واگذار شده است.
اقتصاد آنلاین / آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۹:۰۷   + ۲۱ سایت دیگر  
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: رانتی بالغ بر 100 هزار میلیارد تومان ناشی از مابه التفاوت قیمت کارخانه و بازار خودرو در کشور وجود دارد.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۶:۴۲   + ۲۴ سایت دیگر  
رئیس اتاق تهران در جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: نباید همه تقصیرات را متوجه تحریم کرد بلکه بخشی از مشکلات مربوط به وضعیت داخلی ازجمله فضای کسب وکار است.
بیستمین نشست دور نهم هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران برگزار شد و در آن نمایندگان بخش خصوصی به مسائل روز اقتصاد پرداختند و عملکرد نهادهای اجرایی را از منظر صدور بخشنامه های متعدد نقد کردند ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۱:۲۱   + ۳۲ سایت دیگر  
رئیس اتاق تهران گفت: در حالی در سه سال گذشته افزایش 10 برابری قیمت ها را شاهد هستیم که نرخ دلار از 4045 تومان در سال 96 به دوازده هزار و 918 تومان در سال 98 رسیده بود یعنی تقریباً افزایش سه برابری داشت.
راه امروز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۰:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اتاق تهران با بیان اینکه یکی از عوامل مهم و مشکلات اصلی محیط کسب و کار صدور بخشنامه های متعدد است، گفت: مجموعه اجرایی کشور تبدیل به کارخانه تولید بخشنامه شده است؛ هر روز ما بخشنامه های متعددی داریم که متناقض با بخشنامه های قبلی است و یا اینکه بخشنامه جدیدی است که پای فعال اقتصادی، تولیدکننده ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۸:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
کلاهی صمدی، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران معتقد است، رمز ارزها نه تنها برای اقتصاد کشور تهدید نیست، بلکه فرصتی است که باید از آن برای ترمیم بخشی از آسیب های وارد شده به اقتصاد و تجارت کشور، استفاده کرد.
اتاق تهران دوره های آموزشی مدیریت منابع انسانی ، مسئول دفتر حرفه ای ، تجارت بین الملل ، ایجاد اکشن پلن بازاریابی صادراتی به کمک لینکدین ، آشنایی با آخرین مقررات و بخشنامه های گمرکی و آشنایی با بلاکچین و کاربرد آن در مبادلات بین المللی را در روزهای پایانی بهمن و در اسفند ماه امسال برگزار می کند.
برابر تفاهم نامه ای که اتاق تهران برای بهبود خدمات خود به اعضا با بیمه آسیا منعقد کرده است، خدمات بیمه تکمیلی درمان، علاوه بر اعضای حقوقی به اعضای حقیقی نیز تعمیم یافت. همچنین به موجب توافقات جدید، طرح بیمه سنوات و بازنشستگی نیز به این خدمات بیمه ای افزوده شد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
رضا پدیدار رئیس کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق تهران بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران اقتصادی بر این موضوع تاکید دارند که رشد صنعت پتروشیمی در جهان چند برابر نفت خام تخمین زده می شود، به گونه ای که رشد صنعت نفت خام در دنیا یک درصد و صنعت پتروشیمی حداقل معادل 9 درصد است ...
روزنامه شروع   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۰:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
مدیر امور بین الملل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس از پیوستن اتاق بندرعباس به زنجیره اعتبار بخشی گواهی مبدا به عنوان دومین اتاق کشور بعد از اتاق تهران خبر داد و گفت: این مهم با پیگیری های مکرر اتاق بازرگانی بندرعباس و همکاری کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی محقق شده است .
معاون کسب و کار اتاق تهران از راه اندازی سامانه مشاوران مالیاتی و تامین اجتماعی در اتاق تهران خبر داد. هومن حاجی پور با اعلام این خبر، افزود: ساز و کار ارزیابی و رتبه بندی نمایندگان و مشاوران مالیاتی و تامین اجتماعی آغاز شده و در حال حاضر نیز دوره های بازآموزی نمایندگان اتاق تهران در هیات های تشخیص ...
اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۰:۳۶    
اتاق بازرگانی باید به عنوان حلقه واسط در تعامل مردم با بخشی از خودشان که همان فعالان اقتصادی است، عمل کند. در دو سال گذشته، اتاق تهران تلاش کرده در این مسیر گام های بلندی دارد و یکی از مهم ترین کارهای پارلمان بخش خصوصی، و شاید بهترین آن، توجه به سینمای مستند برای انجام این وظیفه است.
مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران در مراسم تجلیل از برگزیدگان چهارمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان که توسط بنیاد نیکوکاری جمیلی برگزار می شود، به این نکته اشاره کرد که هدف از راه اندازی مرکز نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۰:۲۲    
دنیای اقتصاد : در ملاقات سفیر جمهوری عراق در تهران و رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، دو طرف برای تشکیل کمیته بازرگانی مشترک میان اتاق تهران و بخش بازرگانی سفارت عراق در تهران، توافق کردند ...
در ملاقات سفیر جمهوری عراق در تهران و رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، دو طرف برای تشکیل کمیته بازرگانی مشترک میان اتاق تهران و بخش بازرگانی سفارت عراق در تهران، توافق کردند ...
مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت در نشست کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق تهران از تخصیص 45 میلیارد دلار ارز برای متقاضیان در سال جاری خبر داد که به گفته وی، از این میزان، 30 میلیارد دلار تامین ارز شده است ...
حمید حسن زاده، معاون حقوقی و اجرائی مرکز داوری اتاق تهران اعلام کرد که همایش تقدیر از آرای برتر اقتصادی در حوزه اقتصاد توسط اتاق تهران و معاونت اجتماعی قوه قضایی برگزار می شود و هدف آن ترویج صدور آرایی است که در عین رعایت عدالت و انصاف، برای فعالیت های اقتصادی نیز چالش بی مورد ایجاد نکند.
احمد آتش هوش، نایب رئیس کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد اتاق تهران می گوید، تغییر ماهیت اتاق بازرگانی ایران به موسسه عمومی غیردولتی، علاوه بر سلب استقلال و مطالبه گری از این نهاد، محدودیت های بسیاری را برای پارلمان بخش خصوصی ایجاد خواهد کرد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۸:۳۵    
عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با اشاره به احتمال رفع تحریم ها به دلیل تغییر جریان های سیاسی خارج از مرزهای ایران گفت: امروز بهترین زمان است که با استفاده از تجارب برجام گذشته برای آینده اقتصاد کشورمان برنامه ریزی دقیق و اصولی داشته باشیم.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۰:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
عباس آرگون عضو هیات نمایندگان اتاق تهران در عصر حاضر که در مسیر جهانی شدن اقتصاد پیش می رویم، نیاز به صادرات و واردات کالاها برای همه کشورها امری اجتناب ناپذیر است ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۰:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
فریال مستوفی رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران رایزن های بازرگانی در توسعه و گسترش روابط تجاری میان کشورهای مختلف نقش بسیار مهمی ایفا می کنند. اولین نکته ای که درخصوص رایزن بازرگانی باید عنوان کرد این است که وظیفه اصلی یک رایزن بازرگانی توسعه صادرات کشور خویش است ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : نمایندگان بخش خصوصی در نشست کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق تهران به بررسی لایحه تاسیس نهاد مستقل تنظیم گر بخش برق و همچنین طرح اصلاح قانون اتاق بازرگانی و نقد تبعات آنها در صورت تصویب نهایی پرداختند و از نمایندگان مردم خواستند بدون شتاب زدگی و با مشورت با نمایندگان بخش خصوصی به اصلاح ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۰۸:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیات نمایندگان اتاق تهران معتقد است اقتصادهای موفق و آنهایی که تولید پُررونق و رشد اقتصادی دارند، اکثرا سعی می کنند از افزایش نرخ ارز ملی خودشان جلوگیری کنند.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۷:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: سیده فاطمه مقیمی، رئیس اتاق بازرگانی ایران و گرجستان و عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران اظهار کرد: با اعمال ممنوعیت های تازه ای از سوی گرجستان ...
سیدحسین سلیمی، رییس اتاق مشترک ایران و افغانستان در گفت وگو با سایت خبری اتاق تهران سردرگمی اتباع افغانستانی را ناشی از تاخیر بانک ها در اجرای مقررات مربوط به پولشویی می داند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۶:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تهران گفت: محصولات کشاورزی جایگاه خاصی در مبادلات تجاری ایران و اوراسیا دارد.
اتاق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۴:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایلنا، مسعود خوانساری در نشست دیپلماسی اقتصادی ایران و اوراسیا گفت: حجم تجارت به روز افزایش یافته و رفاه و درآمد مردم دنیا بیشتر شده است. جهانی شدن اقتصاد هم باعث به هم تنیده شدن کشورها شده که این موضوع نیز فواید زیادی داشته است از جمله فواید اقتصادی و امنیتی. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۲:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران خواستار تأسیس صندوق تأمین مالی پروژه های مشترک میان ایران و اتحادیه اوراسیا شد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۰۰:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : ریسک گریزی، تمرکز ناکافی بر مشتری و طرز فکرهای جزیره ای مدت هاست که سازمان ها را با مشکل مواجه کرده است. در دنیای دیجیتالی، رفع این مشکلات فرهنگی، دیگر اختیاری نیست ...