یکشنبه ۲۶ فروردینساعت ۰۱:۱۲Apr 2024 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «محوطه تاریخی»

ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۱۵:۰۵    
دبیر برگزاری جشن اقوام ایرانی از استقبال چندهزارنفری مردم از این رویداد فرهنگی در محوطه تاریخی اشکفت سلمان ایذه خبر داد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۱:۴۱    
جزئیات تاریخی نشان می دهد پارک قیطریه یک محوطه تاریخی در امتداد تپه های باستانی قیطریه است که به واسطه وجود درخت ها و برای عدم کندن درخت ها، گودبرداری و مورد کشف قرار نگرفته و با توجه به یافته ها در تپه های قیطریه ...
رادیو فرهنگ   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۳:۰۳    
دکتر کارگر در این برنامه در مورد موزه سنگ طاق بستان صحبت کرد و گفت : یکی از جاذبه های گردشگری و تماشایی استان کرمانشاه، موزه سنگ آن می باشد که در محوطه تاریخی طاق بستان قرار گرفته است. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۵:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مدیر پایگاه ملی محوطه تاریخی حسنلو گفت: طی تعطیلات نوروزی سه هزار گردشگر نوروزی از این تپه تاریخی بازدید کرده و با زیبایی های آن آشنا شدند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۵:۰۶    
بجنورد- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: چهار محوطه تاریخی استان در سال گذشته با هدف معرفی و حفظ ارزش های هنری، تاریخی و فرهنگی تعیین حریم شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۸:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
کرمانشاه- معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه از بازدید بیش از 98هزار نفر از مجموعه تاریخی طاقبستان طی ایام تعطیلات نوروز خبر داد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۴:۰۹   + ۲۷ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: در پی پرتاب چند کوکتل مولوتف به محوطه مقبره اِستر و مُردخای، بنا هیچ آسیبی ندیده است.
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۲:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز گفت: تاکنون بیش از 267 هزار نفر از جاذبه های تاریخی استان البرز بازدید کردند. رحیم خاکی با اعلام این خبر اظهار کرد: از ابتدای ایام ستاد خدمات سفر در 24 اسفند تا 13 فرودین 267 هزار نفر از اماکن تاریخی استان بازدید کرده اند ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۱:۱۶    
مدیر پایگاه ملی گندی شاپور و ایوان کرخه از سامان دهی وایجاد زیرساخت های مناسب گردشگری برای اولین بار در محوطه تاریخی گندی شاپور خبر داد.
صما   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۴:۲۲    
صبح روز، 13 فروردین، تعدادی از شهروندان در اعتراض به ساخت مسجد در پارک قیطریه توسط شهرداری تهران، تجمعی برگزار کردند. این تجمع تنها حرکت اعتراضی شهروندان نبود. در روزهای اخیر کارزاری هم با همین هدف راه اندازی شد و ظرف مدت کوتاهی و تا لحظه تنظیم این گزارش حدود 70 هزار نفر آن را امضا کردند ...
همدان پرس   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۳:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
در بازه زمانی 26 اسفند سال قبل تا پایان تعطیلات سال جاری بیش از 90هزار نفر در مراکز اقامتی همدان اسکان گزیدند | غار علیصدر، آرامگاه های بوعلی سینا، آرامگاه باباطاهر و محوطه تاریخی هگمتانه در صدر بازدیدهای نوروزی همدان قرار داشت.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۲۱:۵۵    
در آخرین روزهای باقی مانده از تعطیلات نوروزی و با حضور گسترده مردم و گردشگران، نخستین نمایشگاه تخصصی شخصیت های شاهنامه حکیم طوس در ورودی معبد تا ری شا اشکفت سلمان ایذه برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛ رحیم خاکی ضمن تسلیت ایام شهادت امام علی (ع) اظهار کرد: در روز طبیعت تمام اماکن و محوطه های تاریخی گردشگری استان از جمله کاروانسرای ینگی امام، کاخ سلیمانیه و محوطه تاریخی ازبکی تعطیل هستند. ...
مرصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۱۴:۳۷    
تصاویری از محوطه تاریخی طاق بستان را در نوروز 1403 مشاهده کنید.
مرصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۱۵:۲۷    
تصاویری از نمایشگاه نوروزی کرمانشاه در محوطه تاریخی طاقبستان را مشاهده کنید.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۱۴:۲۱    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از اجرای نمایش نذری برای مولا در محوطه باغ تاریخی گلستان در خرم آباد خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۱۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
کنگاور – ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه از نیاز محوطه تاریخی معبدآناهیتا کنگاور در شرق کرمانشاه برای انجام کاوش های باستان شناسی خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ - ۱۸:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث فرهنگی آیاپیر از برگزاری یک ورگشاپ تخصصی در محوطه تاریخی اشکفت سلمان خبر داد.
مرصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ - ۱۴:۱۹    
این روزها شاهد حضور پر شور مسافران نوروزی در اماکن تاریخی کرمانشاه هستیم.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۱۵:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر پایگاه محوطه تاریخی هگمتانه گفت: مراسم افطار ساده با حضور گردشگران و بازدیدکنندگان در محوطه باستانی هگمتانه و کلیسای آنجلی برگزار شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۲:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: از 26 اسفندماه سال قبل تا 6 فروردین سال جاری، غارعلیصدر، آرامگاه های بوعلی سینا و باباطاهر، محوطه تاریخی هگمتانه و باغ موزه دفاع مقدس با مجموع 89هزار و 300 بازدید در صدر اماکن گردشگری استان همدان قرار دارند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۳:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
طاق بستان مجموعه ای از سنگ نگاره ها و سنگ نوشته های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه واقع شده است. این اثر ملی با دریاچه ای به همین نام و کوهستانی پیرامون، فضای دلپذیری را برای گردشگران داخلی و خارجی فراهم کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان نمایش های آیینی تکم گردانی در قالب اجرای برنامه نوروزگاه در محوطه تاریخی ارگ سلطانیه برای گردشگران اجرا می شود.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۱:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: همزمان با تعطیلات نوروز و ماه مبارک رمضان، برنامه های شاد قرآنی در محوطه باغ تاریخی فرهنگی گلستان خرم آباد اجرا می شود.
همگردی   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۱۸:۰۲    
با آمدن نوروز همه چیز تغییر می کند و رو به راه می شود؛ کهنه ها را دور می ریزیم و آزاد و رها به پیشواز بهاری دیگر می رویم. در این نوشته قصد من همراهی با شما در شهری زیبا با مردمانی خونگرم است؛ کرمانشاه ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۱۳:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- استاندار همدان مسافت کوتاه همدان به تهران را یکی از مزیت های خوب استان در حوزه گردشگری برای پایتخت نشینان دانست و گفت: غار شگفت انگیز علیصدر و محوطه تاریخی هگمتانه دو بال قدرتمند گردشگری همدان هستند.
موج رسا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
نمایش های آئینی تکم گردانی و نارنارکه؛ در محوطه تاریخی ارگ سلطانیه و در مجاورت بنای باشکوه گنبد سلطانیه و با استقبال گسترده گردشگران نوروزی اجرا شد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۱۱:۱۷    
زنجان - ایرنا - نمایش های آیینی تکم گردانی در قالب اجرای برنامه نوروزگاه در محوطه تاریخی ارگ سلطانیه برای گردشگران اجرا می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۰۰:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
خرم آباد - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: محوطه تاریخی گردشگری باغ گلستان ، قلعه فلک الافلاک و آبشار بیشه در صدر بازدید گردشگران نوروزی این استان قرار دارند.
نواندیش   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۱۸:۱۶    
اثر مشهور آتشکده اسپاخو در روستایی به همین نام و در 61 کیلومتری جنوب غرب شهر آشخانه، مرکز شهرستان مانه و سملقان در نزدیکی جاده گرگان به بجنورد قرار دارد. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۱۰:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه از افتتاح بزرگترین نمایشگاه نوروزی صنایع دستی در کرمانشاه در محوطه تاریخی طاق بستان خبرداد.
همدان پرس   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۲۱:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
از 26 تا 29 اسفندماه سال گذشته 23 هزار و 182 نفر از جاذبه های گردشگری همدان بازدید کردند | غار علیصدر، آرامگاه های بوعلی و باباطاهر، کتیبه های گنجنامه و محوطه تاریخی هگمتانه در راس جاذبه های پر بازدید همدان قرار دارند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۱۹:۳۰    
کرمانشاه- ایرنا- مجموعه طاقبستان از آثار تاریخی معروف در کشور محسوب می شود که هر ساله مسافران زیادی با سفر به کرمانشاه از آن بازدید می کنند. تصاویر بازدید مسافران نوروزی از مجموعه تاریخی طاقبستان در تاریخ یک فروردین 1403 را نشان می دهد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۸:۲۵    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به حضور 4 هزار گردشگر خارجی در استان کرمان طی سالجاری ، از تداوم کاوش های علمی در حوزه تمدنی جیرفت و محوطه تاریخی کنارصندل خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۶:۰۷    
معاون صنایع دستی لرستان از برگزاری نمایشگاه صنایع دستی برای نخستین بار در محوطه تاریخی آرامگاه سرباز گمنام خرم آباد خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۱۱:۳۰    
مدیر پایگاه محوطه باستانی هگمتانه گفت: در روز جمعه 25 اسفند مصادف با روز پایان سرایش شاهنامه، با حضور شعرا، هنرمندان و اندیشمندان فرهنگ و ادب فارسی و نوجوانان شاهنامه خوان، نشست شاهنامه خوانی در محوطه تاریخی هگمتانه و موزه تاریخ و فرهنگ ملایر برگزار شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۱۰:۱۵    
در قسمت شرقی محوطه تاریخی هگمتانه همدان، دو کلیسا وجود دارد. کلیسای قدیمی تر کلیسای گریگوری استپان و متعلق به مذهب ارتدکس است و کلیسای جدیدتر به نام کلیسای حضرت مریم به مذهب پروتستان تعلق دارد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۵ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث فرهنگی آیاپیر ایذه از برگزاری یک دوره کارگاه آموزشی طراحی و نقاشی شیرهای سنگی در محوطه تاریخی شهسوار با حضور برخی از هنرمندان، مردم و انجمن های دوستدار میراث فرهنگی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۲۲:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
محاکمه یک فیلمساز پس از نیم قرن، تبرئه شدن فیلم اصغر فرهادی از اتهام، آرامستان های ایرانیان در داغستان روسیه، حال و هوای نوروز در صداوسیما، جزئیات آخرین اجرای ارکستر ملی ایران در 1402، ثبت نام بیش از 2هزار ناشر برای نمایشگاه کتاب و... از اخبار فرهنگی بیست وسوم اسفند بود.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۱۲:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی شهرستان گتوند گفت: علائم و نشانگرهای مخصوص محدوده عرصه قانونی تپه باستانی چغا در شهرستان گتوند نصب شد. به گزارش ایرنا یعقوب نگهداری روز چهارشنبه در گفت و گویی رسانه ای بیان کرد: این اقدام به منظور حفظ ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۰۹:۱۲    
مشهد- ایرنا- سایت موزه شادیاخ محوطه تاریخی و کهنی در حاشیه شهر نیشابور است که بازدید آن تجربه ای حقیقی از سفر به اعماق تاریخ کهن است که دیدن آن می تواند لمس عینی از نوع زیست اجداد ما باشد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۱۳:۳۷    
مدیر پایگاه محوطه تاریخی هگمتانه گفت: در یک اقدام به مناسبت هفته محیط زیست در استان همدان، محوطه باستانی و تاریخی هگمتانه توسط دوستداران طبیعت و میراث فرهنگی از وجود زباله پاکسازی شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۴:۰۶    
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هیرمند در سیستان و بلوچستان از کاشت نهال در محوطه تاریخی ارگ خان ملک این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۴:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مدیر پایگاه ملی محوطه تاریخی حسنلو گفت: سه هزار گردشگر طی سال جاری از این اثر تاریخی درآذربایجان غربی بازدید کرده اند که مورد توجه بسیاری از آنان نیز قرارگرفته است.
میلاد لارستان   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
مرحله دوم کاوش های باستان شناسی در محوطه تاریخی دانیال خنج آغاز شد. به گزارش میلاد لارستان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، رییس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۱۸ - ۰۷:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: 16 اثر استان از یافته های باستان شناسی محوطه تاریخی ریوی در سملقان در نمایشگاه یافته های باستان شناسی ایران در محل موزه ملی ایران به نمایش گذاشته شد.
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ - ۲۳:۱۳    
دانستنی آنلاین: بیستون به عنوان بزرگ ترین سنگ نبشته جهان از جمله آثار تاریخی مربوط به دوره هخامنشیان است که در حدود سال 520 پیش از میلاد ساخته شده است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ - ۱۲:۵۴    
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان هامون در سیستان و بلوچستان از پاکسازی اطراف اثر تاریخی آتشکده کرکو خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ - ۱۲:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
فصل دوازدهم کاوش های باستان شناسی مشترک ایران - ایتالیا در تل آجری پارسه، فارس و فصل پنجم کاوش باستان شناسی در محوطه تاریخی بازه هور، آتشکده قلعه دختر بررسی شد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ - ۱۲:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
محمدجواد جعفری سرپرست پایگاه باستانی ریوی در دشت سملقان در شهرستان مانه و سملقان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه محوطه ریوی در شمال شرق دشت کوچک سِمِلقان و در 10 کیلومتری جنوب جلگه رود اترک قرار دارد، گفت: این محوطه از چهار تپه A، B، C و D تشکیل شده است. ...