دوشنبه ۳۰ فروردینساعت ۱۴:۱۴Apr 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اداره میراث فرهنگی»

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان خلخال از ثبت اشتغال 163 صنعتگر صنایع دستی شهرستان خلخال در سامانه پنجره واحد اشتغال خبر داد.
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان مشگین شهر گفت: با توجه به پیشرفت اجرا، پیش بینی می شود فاز اول پایگاه ملی محوطه باستانی شهر یری تا یک ماه آینده افتتاح شود.
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
ایسنا/اصفهان رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان اردستان بر لزوم اقدامات کاوش شناسی جدید برای شناسایی بهتر آثار تاریخی و باستانی این شهرستان تاکید کرد.
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رئیس اداره میراث فرهنگی سنقر و کلیایی بااشاره به تعدد حمام های تاریخی در این شهرستان، گفت: پرونده سه حمام تاریخی سنقر برای قرار گرفتن در فهرست آثار ملی تکمیل شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۴ ساعت پیش    
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان سرپلذهاب از اجرای پروژه راه دسترسی به گوردخمه باستانی "دکان داوود" خبر داد.
نصیر نیوز   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدت زیادی از تعامل بین شهرداری و اداره میراث فرهنگی مراغه و در نتیجه ساماندهی محوطه گنبد سرخ نمی گذرد و شاید به همین دلیل حال ناخوش عرصه این اثر هنوز هم از ذهن بسیاری از مردم پاک نشده است. وضعیت گنبد سرخ قبل از واگذاری نگهداری آن به شهرداری تغییر محسوس در وضعیت عرصه گنبد سرخ طی [...]
کازرون نما   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۰۱:۲۱    
به گزارش دریافتی کازرون نما، در پی تخریب یک ملک قدیمی و تاریخی و انتشار خبر آن در فضای مجازی و ایجاد شائبه دخالت شهرداری در این موضوع، شهردار کازرون ظهر امروز با حضور رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان کازرون از این بنا بازدید کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۲:۵۱    
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان اردبیل گفت: پارسال 278 پروانه بهره برداری صنایع دستی در سطح شهرستان اردبیل تمدید و صادر شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۰:۱۱    
رئیس اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اردبیل گفت : درصورت تامین اعتبار نسبت به تملک وخریداری خانه مشروطیه اردبیل اقدام می کنیم در غیراین صورت تلاش می کنیم با همکاری مالک مرمت و تعمیر بنا را آغاز کنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۳:۴۲    
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان پارس آباد گفت: 450 مورد نظارت بر آثار تاریخی شهرستان پارس آباد انجام شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۳:۴۳    
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان مشگین شهر گفت: اقامتگاه بوم گردی ساوالان لاهرود با اعتبار 100 میلیارد ریال امسال به بهره برداری می رسد.
خمام نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۰:۳۷    
در پاسخ روابط عمومی، آمده است : واحد حقوقی اداره میراث فرهنگی رشت از موضوع فروش مطلع بوده و برای حفاظت از بنای مذکور که به ثبت ملی رسیده، ناظر و پیگیر می باشد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۲۱:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
رشت- ایرنا- رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی صومعه سرا گفت: مهارت سنتی تهیه رشته خشکار طاهرگوراب در فهرست آثار ناملموس کشور ثبت شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۹:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی داراب گفت: دومین اثر ناملموس شهرستان داراب تحت عنوان مجموعه نان های سنتی تابه ای به ثبت ملی رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۱:۳۵    
رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گفت: جشنواره شکوفه های گیلاس با هدف معرفی روستای زشک به مردم کشور برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس اداره میراث فرهنگی اردستان اعلام کرد که با بهره برداری از حدود 15 مجموعه اقامتی تا پایان سال جاری، هدف تبدیل شدن اردستان به سومین مقصد گردشگری استان اصفهان، دست یافتنی تر می شود.
موج   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۲:۴۰    
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان مشگین شهر گفت: در سال گذشته اشتغال 150 فعال صنایع دستی شهرستان مشگین شهر در پنجره واحد اشتغال استان به ثبت رسیده است.
توسعه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۱:۴۵    
با وجود اینکه انتظار می رفت وزارت میراث فرهنگی و گردشگری کشور فردی توانمند و دارای سابقه شفاف را برای مدیریت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه را برگزیند متاسفانه وزیر این وزارتخانه روز دوشنبه طی حکمی آقای جبارگوهری را که تنها سمت اجرایی وی شهرداری جوانرود ! ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۵:۵۱    
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان بیله سوار گفت: در سال گذشته 132 فقره پروانه تولید انفرادی و 13 پروانه مشاغل صنایع دستی در این شهرستان صادر شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۳:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی نیشابور گفت: باغ و عمارت قوامی نیشابور در فهرست آثار ملی کشور قرار گرفتند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان مهریز از توقف ساخت و ساز غیرمجاز در محدوده ثبتی این باغشهر تاریخی استان یزد خبر داد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
نقاشی روی کاه گل، بعنوان یکی از منحصر به فرد ترین نقاشی ها است که توسط منصورمهدی زاده در گناباد تهیه می شود. اداره میراث فرهنگی گناباد، قصد دارد این سبک از نقاشی را بعنوان آثار معنوی ثبت کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۲:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان مشگین شهر گفت: در سال گذشته بیش از 15 محوطه سنگ نگاره های نقوش صخره ای در مشگین شهر شناسایی و مستندنگاری شد.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۴:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه خبر: رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ملایر گفت: اتمام مرمت یخدان میرفتاح نیازمند تخصیص اعتبار است و در صورت تأمین اعتبار، مرمت این بنا طی روزهای آینده انجام می شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان اردبیل گفت: با توافق انجام شده با شهردار هیر مشکل ترافیکی و تردد مسافران در ورودی پل معلق هیر برطرف می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۱:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی تربت حیدریه گفت: زلزله شب گذشته در تربت حیدریه به مجموعه تاریخی قطب الدین حیدر و خانه تاریخی امینی آسیب زده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۲۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی لارستان با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 40 خانه ارزشمند تاریخی شناسایی شده که مالکین آنها تمایلی به ثبت منزل خود در فهرست آثار ملی ندارند، گفت: مالکین این خانه های تاریخی بر این باور هستند که حق مالکیت از آنها سلب می شود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۳:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
ری- رئیس اداره میراث فرهنگی ری از حفر تونل غیر مجاز در منزل مسکونی شهرری خبر داد و گفت: طی این عملیات 2 نفر دستگیر و تعدادی نیز متواری شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۲:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان ری ازحفر یک تونل غیرمجاز در منزل مسکونی در بخش خاوران خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۴:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی مراغه گفت: از 25 اسفند سال 1399 تا 12 فروردین امسال 89 هزار و 747 نفر بازدید در جاذبه های طبیعی و اماکن تاریخی و فرهنگی شهرستان مراغه به ثبت رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان از تعطیلی تمامی ابنیه تاریخی کاشان تا اطلاع ثانوی به دلیل قرمز شدن شرایط کرونایی این شهرستان خبر داد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۴:۴۱    
مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شیروان گفت: امسال 51 جلد کتاب به اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این شهرستان اهداء شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۰۹:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
رییس اداره میراث فرهنگی بافق گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا از اوایل اسفند ماه 1398 تاکنون و رکود بازار فروش تولیدات هنرمدان سبب شد تا میزان تولید محصولات حصیری در این شهرستان به نصف کاهش یابد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۰۷:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - عملیات میدانی کاوش در محوطه باستانی مکریان سقز با مجوز پژوهشکده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در قالب هیاتی کارشناسی به سرپرستی پژوهشگر باستان شناس ذبیح الله بختیاری و با مشارکت کارشناسان باستان شناسی اداره میراث فرهنگی شهرستان سقز، آغاز شد. عکس از وفا رحیمی
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۸:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
دزفول-ایرنا-رئیس اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دزفول از اتمام مرمت خانه صنیعی توسط این اداره و تبدیل آن به اقامتگاه سنتی توسط بخش خصوصی طی امسال خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۳:۰۰    
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان ابهر گفت: موزه ها و اماکن تاریخی زنجان و ابهر تعطیل شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۰۸:۱۶    
رییس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ساوه گفت: آثار صنایع دستی هنرمندان ساوجی با حمایت مردم روبرو است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۶:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان از تعطیلی ابنیه تاریخی کاشان در روز 12 و 13 فرودین خبر داد.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۵:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان سرپلذهاب از بازدید بیش از 25هزار نفر مهمان و مسافر نوروزی از جاذبه های طبیعی و تاریخی شهرستان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۰:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
رییس اداره میراث فرهنگی سقز گفت: کاوش باستان شناسی در محوطه باستانی مکریان در شهرستان سقز توسط پژوهشگر و کارشناسان این اداره آغاز شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۴:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس اداره میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی اسدآباد از بازدید 4573 نفر از مناطق تفریحی ،گردشگری و تاریخی این شهرستان از 29 اسفند سال 99 تا 10 فرودین 1400 خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی دشتستان گفت: کاروانسرای مشیر برازجان تنها کاروانسرای تمام سنگ ایران است که نمای آن از سنگ تراشیده شده ساخته شده است.
میلاد لارستان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۰۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
ویژه برنامه شاو برات به همت پایگاه شهید فانی، کانون بسیج هنرمندان، کاروانسرای معتمد و اداره میراث فرهنگی لارستان در کاروانسرای معتمد لار برگزار و توسط رادیو اینترنتی لارگپ به صورت...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۲۰:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
رییس اداره میراث فرهنگی شاهرود با بیان اینکه در تعطیلات نوروزی چهار هزار و 200 گردشگر در این شهرستان اقامت کردند، گفت: بیش از 60 درصد اقامت گردشگران در شرق استان سمنان انجام شد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۴:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان دامغان به پیام های مردمی در خصوص دریافت مبلغ ورودی از گردشگران در دریاچه نمک دامغان اشاره کرد و گفت: دریافت هرگونه ورودی در این محل فاقد وجاهت قانونی بوده و هیچگونه مجوزی در این زمینه صادر نشده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۲۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
شهرری - ایرنا - معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 20 تهران، مرکز ری شناسی این منطقه را پایگاه فرهنگی برشمرد و از برپایی نمایشگاه گردشگری با همکاری اداره میراث فرهنگی در این مرکز همزمان با تعطیلات نوروزی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۳:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رئیس اداره میراث فرهنگی ابرکوه از بازدید چهار هزار و 150 گردشگر و اقامت 350 نفر در بوگردی های ابرکوه تا روز پنجم فروردین ماه 1400 خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۰۹:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی تنگستان گفت: شهرداری دلوار به جمع آوری پسماندهای اطراف موزه رئیسعلی دلواری توجهی ندارد و این موضوع باعث ناراحتی مردم و بازدیدکنندگان شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۲۲:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان دزفول با اشاره به بازداشت عوامل یک تور گردشگری غیرمجاز در این شهرستان گفت: گردشگری با بی بندباری متفاوت است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۱۷:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی کاشان گفت: از 28 اسفند سال گذشته تا چهارم فروردین امسال تاکنون 9 هزار و 28 نفر از اماکن گردشگری و تاریخی کاشان بازدید کرده اند.