یکشنبه ۰۴ آبانساعت ۰۲:۵۹Oct 2020 25

جدیدترین‌های «پارک های علم و فناوری»

ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۱:۱۹    
مهدی عظیمیان زواره با حضور در برنامه "خیابان فرصت" از شبکه رادیویی گفت وگو با بیان اینکه پارک های علم و فناوری در کشور آنگونه که باید، بزرگ و دارای رشد نیستند، آن ها را به مراکز رشدی توسعه یافته تشبیه کرد که زمین هایی از دولت و استانداری در اختیار دارند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیئت عامل صندق نوآوری و شکوفایی گفت: رویداد جذب سرمایه برای استارت آپ ها و فناوران مستقر در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می شود.
مرور نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۱۵   + ۱۸ سایت دیگر  
غلامرضا غفاری در نامه ای به رؤسای دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری فراخوان جشنواره ملی زن و علم را اعلام کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۷:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول با اشاره به مهم ترین فعالیت های این دانشگاه در حوزه آموزشی، پژوهشی، اجرایی و فرهنگی، گفت: دانشگاه باید به سمت دانشگاه های نسل سوم و چهارم حرکت کند و رفتن به این سمت زیرساخت هایی لازم دارد که یکی از آن ها شکوفا کردن استعداد دانشجویان ...
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مهندس مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز و دکتر سید اسحاق جلالیان رئیس دانشگاه پیام نور استان البرز با هدف تحقق اقتصاد دانش بنیان و حمایت از شرکت های دانش بنیان دیدار و گفتگو کردند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۱:۰۱    
معاون تکنولوژی فولاد مبارکه اصفهان گفت: برای پیشبرد تحول دیجیتال نیازمند کمک پارک های علم و فناوری و دانشگاه ها هستیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۷:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پارک خراسان از معدود پارک های رشدیافته در کشور است و دانشگاه ها باید از ظرفیت پارک های علم وفناوری استان ها استفاده کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۸:۴۰   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت:در مجموعه پارک های علم و فناوری و مراکز رشد کشور 10 هزار شرکت مستقر هستند که هزارو 700 شرکت آن دانش بنیان است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۶:۱۴    
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان مستقر در آن ها در فاصله سه یا چهار ماه توانستند بیش از 80 درصد نیازهای کشور به تمامی اقلام کرونایی را تأمین کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت: پارکهای علم و فناوری، شرکتهای دانش بنیان و مراکز رشد افزون، تاکنون 80 درصد نیاز کشور به اقلام کرونایی را تامین کرده اند.
دولت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۴:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
واحدها و شرکت های فناور مستقر در پار کهای علم و فناوری با همکاری مشترک سازمان ملی استاندارد ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بمنظور تسهیل تجاری سازی تحت پوشش استاندارد قرار خواهند گرفت. ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۲:۳۰    
معاون اداری و مالی وزیر علوم با بیان این که اقتصاد آموزش عالی در زمان کرونا باید بررسی شود، گفت: 640 میلیارد تومان اعتبار برای تجهیزات آموزش الکترونیک در دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری لازم است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۰:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم با اشاره به ورود فعالانه بخش خصوصی برای ایجاد پارک های علم و فناوری گفت: 3 وزارتخانه در صدد راه اندازی پارک تخصصی علم و فناوری است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۹:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی و پارک های علم و فناوری 640 میلیارد تومان برای تهیه زیرساخت های آموزش الکترونیکی نیاز دارند.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۲۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید. استاندار گلستان با اشاره اهمیت جایگاه فناوری های نوین اظهار کرد: پارک های علم و فناوری فاصله کسب دانش و تولید محصول را که برای زندگی مردم مفید باشد را به حداقل می رسانند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۸:۱۷    
گرگان- استاندار گلستان گفت: باید فاصله بین کسب دانش و محصول را کوتاه کرد که این عمل با استقرار پارک های علم و فناوری و مرکز رشد در دانشگاه اتفاق خواهد افتاد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۷:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: پارک های علم و فناوری بهترین فرصت برای سرمایه گذاری بخش خصوصی هستند.
دکتر غلامحسین رحیمی، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بر لزوم گسترش پارک های علم و فناوری استانی در کشور تاکید کرد.
نشست روسای پارک های علم و فناوری در پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) برگزار شد. به گزارش روابط عمومی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات، دکتر صدیق رئیس پارک فاوا که میزبانی این نشست را به عهده داشت ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان با بیان اینکه بودجه پارک های علم و فناوری استان زنجان در مقایسه با استان های همجوار فقط 2 میلیارد تومان است، گفت: مدیران زنجانی در تخصیص زمین به پارک علم و فناوری همکاری نمی کنند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۰:۳۳    
تبریز- نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: پارک های علم و فناوری در کشور محل تولد و رشد شرکت های دانش بنیان هستند.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۱:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
دکتر عباس زارعی هنزکی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در حاشیه دومین نشست تخصصی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور که در سالن همایش های پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد با تاکید بر نقش شرکت های دانش بنیان در توسعه اقتصادی کشور گفت ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۰:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
بندرعباس - ایرنا - در دیدار مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس جمهور با استاندار هرمزگان 80 میلیارد ریال بودجه حمایتی معاونت علمی و فناوری رییس جمهور به پارک های علم و فناوری استان هرمزگان اختصاص یافت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۲۱:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
زارعی هنزکی با اشاره به نقش شرکت های دانش بنیان در توسعه اقتصادی کشور گفت: باید به توسعه شرکت های دانش بنیان برای اشتغالزایی در مناطق آزاد توجه ویژه شود.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۹:۲۲    
رئیس پارک علم و فناوری البرز با حضور در صدا و سیمای استان البرز با مهندس مقدسی رییس صدا و سیمای استان دیدار و دستاوردها و توانمندی های این پارک را تشریح کرد. ...
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با هدف به کارگیری نیروهای متخصص با مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری در دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری سراسر کشور جهت بهره مندی از خدمات آنان در امور پژوهشی و کار در آزمایشگاه ها به تشخیص معاونت پژوهش و فناوری از مشمولان واجد شرایط دعوت به همکاری می نماید.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
دانش شهرها عملکرد پارک های علم وفناوری را در عملکردهای شهری ترکیب می کنند و قصد پرورش دانایی را دارند. به همین دلیل گفته می شود آنها می توانند در افزایش کیفیت زندگی شهروندان، ایجاد اشتغال و ثروت، افزایش درآمد جامعه و... مؤثر باشند.
شارا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۵:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
لزوم انتخاب دبیر منطقه، مزایا و معایب شرایط کنونی، چاپ خبرنامه مختص منطقه و برگزاری جلسات به صورت غیرحضوری بخشی از سخنان مدیران روابط عمومی حاضر در این نشست بود.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۰:۴۳    
رئیس پارک علم و فناوری البرز در گفت و گو با رادیو البرز گفت: پارک های علم و فناوری یکی از حلقه های اکوسیستم اقتصاد دانش بنیان هستند و پارک علم و فناوری البرز آماده همکاری با صاحبان ایده و طرح برای تجاری سازی و تولید ثروت است و در این زمینه تلاش می کنیم تا بستر مناسبی برای توسعه اقتصاد دانش بنیان و ...
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین امضای تفاهم نامه های واگذاری اراضی دانشگاه های قم، بین المللی امام خمینی(ره) قزوین و ایلام به پارک های علم و فناوری این سه استان تاکید کرد ...
دکتر مهدی کشمیری، مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، در جلسه امضای توافقنامه واگذاری اراضی دانشگاه های قم، قزوین و ایلام به پارک های استان های ذیربط ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۸:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: پارک های علم و فناوری در این استان حمایت های ویژه می شوند و در راستای رفع مشکلات و توانمندسازی آن ها تلاش خواهیم کرد.
سیتنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۳۲    
سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه یکی از اهداف این کمیسیون حمایت از پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان است، تاکید کرد که مجلس در این راستا از صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان نهاد تامین مالی اکوسیستم نوآوری کشور حمایت خواهد کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
وبینار تخصصی "توسعه عمرانی پارک های علم و فناوری" با حمایت ستاد توسعه فرهنگ سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد توسعه نوآوری و فناوری محمود شیخ زین الدین برگزار می شود.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۱:۲۹    
به گزارش مشرق، مهدی شریفیان، نماینده مجلس شورای اسلامی طی توییتی نوشت: حرکت رو به پیشرفت فعالیت های دانش بنیان در پارک های علم و فناوری باید بدون توقف ادامه یابد. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۲۰:۴۱    
تبریز- معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اهمیت پارک های علم و فناوری در استان ها گفت: پارک های علم و فناوری شالوده اصلی توسعه اقتصاد دانش بنیان هستند.
میبد خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۲۰:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
روابط عمومی دانشگاه میبد در جشنواره روابط عمومی های برتر دانشگاه ها، مراکز پژوهشی، پارک های علم و فناوری منطقه 6 کشور موفق به کسب رتبه اول در شاخص ” اطلاع رسانی و ارتباط با رسانه ها” در بین دانشگاه های منطقه 6کشور شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۳:۵۱    
رئیس پارک علم وفناوری دانشگاه تهران بیان کرد: هم اکنون باید به ایجاد network of network بپردازیم تا بتوانیم میان عناصر اصلی اکوسیستم مانند مراکز نوآوری، مناطق نوآوری، دانشگاه ها و مراکز رشد، پارک های علم و فناوری و... ارتباطات مشخص تری را شکل دهیم ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۲۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
پارک علم و فناوری سازمانی است که به وسیله متخصص ها مدیریت می شود و هدف اصلی آن، افزایش ثروت در جامعه، از طریق بهبود فرهنگ نوآوری و همکاری میان شرکت های حاضر در پارک و موسسه های متکی بر علم و دانش می باشد. ایران با داشتن 42 پارک علم و فناوری و 200 مرکز رشد حدود 4000 شرکت فناوری فعال دارد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۹:۲۶   + ۲۱ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گردهمایی مجازی مدیران حراست دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و پارک های علم و فناوری تاکید کرد: انتظار ما از حراست دانشگاه ها، مراقبت از خانواده آموزش عالی است و تک تک اعضای این خانواده باید تحت پوشش حراست دانشگاه ها و مراکز پژوهشی قرار گیرند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۲۳:۵۰    
ایسنا/اردبیل مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در حال حاضر پارک های علم و فناوری و مراکز رشد وزارت علوم بیش از 15 هزار میلیارد تومان گردش مالی دارند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۹:۲۱    
ایسنا/لرستان رئیس بنیاد نخبگان لرستان گفت: تاکنون چندین مورد ایده خلاقانه در بحث کشت گیاهان دارویی، دامپزشکی، IT، خدمات و طراحی نرم افزار را به مراکز رشد و پارک های علم و فناوری برای ادامه فرآیند و پیگیری های لازم معرفی کردیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۸:۰۵    
نماینده مردم تهران در مجلس: اوضاع شهرک های صنعتی و اوضاع صنعت خوب نیست و باید مجموعه ستاد پارک های علم و فناوری و مراکز رشد برای بهره مندی از ظرفیت های تعطیل شده به کمک شهرک های صنعتی بیایند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۶:۴۵    
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: یکی از تفاوت های پارک فناوری پردیس با دیگر پارک های علم و فناوری کشور مدل توسعه آن است که به شکل شهر فناوری انجام می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۶:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: پارک های علم و فناوری به حمایت های ویژه نیاز دارند تا به این طریق شرکت های دانش بنیان بیشتر شده و در راستای حل مشکلات اثرگذار باشند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۰۷:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - کارافرینی، مراکز رشد و پارک های علم و فناوری راهبرد توسعه کسب و کار دانش بنیان عنوان کتابی است که به کوشش مهتاب عشقی عراقی نوشته شده و رویکرد آن اقتصاد مقاومتی و رونق تولید داخلی است.
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، چهار اقدام مهم این وزارتخانه در هفت سال گذشته را افزایش سطح روابط علمی بین المللی، ساماندهی مراکز آموزش عالی، رشد پارک های علم و فناوری و بازنگری برنامه های درسی دانست و گفت: این برنامه ها به طور جدی پیگیری شده و پیشرفت های خوبی داشته اند.
دکترمحمدتقی نظرپور، معاون اداری ، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در آیین افتتاح مجازی افتتاح پروژه های عمرانی قابل بهره برداری دانشگاه ها ومراکز پژوهشی و فناوری گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، 160 پروژه عمرانی در دانشگاه ها ...
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۳:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
این طرح ها در ارتباط تصویری وزیر علوم با دانشگاه ها، مراکز آموزشی و پارک های علم و فناوری افتتاح شدند.