یکشنبه ۱۴ آذرساعت ۲۰:۳۱Dec 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پارک های علم و فناوری»

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی یکی از مهم ترین رسالت های پارک های علم و فناوری را برقراری ارتباط بین دانشگاه و صنعت عنوان کرد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۸:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان شرقی بیان کرد: تولیدکنندگان بعد از توجه به حوزه آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی، به پارک های علم و فناوری و مراکز رشد به عنوان اصلی ترین عامل گره زننده بین تولید کننده و دانشگاه اهمیت دهند.
موج   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۲۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
در آستانه هفته پژوهش و فناوری، محمد مهدی لطفی، رئیس پارک علم و فناوری یزد، در قالب این مقاله، نوآوری در صنایع توسط پارک های علم و فناوری را تشریح کرد.
روزنامه بازار کار   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۲:۰۸    
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم بر ضرورت توجه به بحث کارآفرینی در دانشگاه ها تأکید و پیشنهاد ایجاد مرکز کاریابی و مدرسه اشتغال در دانشگاه ها را نیز ارائه کرد. ...
دکتر علی خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اجلاس معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، موسسات آموزش عالی و پارک های علم و فناوری گفت: باید گفتمان فناوری را در کشور گسترش دهیم و هفته پژوهش و فناوری بهترین بستر برای این مهم است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۵:۲۹   + ۱۶ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان شرقی، راه اندازی اکوسیستم نوآوری و فناوری را یکی از اهداف میان مدت در مسیر توسعه استان برشمرد و گفت: پارک علم و فناوری و مراکز رشد باید یکی از نقش های اصلی را در این مسیر عهده دار باشند.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۵:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان گفت: تحقق شعار ما می توانیم با تفکر و پشتکار جوانان فعال در پارک علم و فناوری میسر خواهد شد.
راه پرداخت   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۰:۲۶    
راه پرداخت بهترین منبع شما برای دانستن هر چیزی در زمینه فناوری های مالی است. عصر تراکنش 51 / پارک های علم و فناوری یکی از ارکان اصلی اکوسیستم فناوری در کشورها محسوب می شوند ...
بسیج   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۷:۴۳    
مسئول بسیج علمی پژوهشی و فناوری سپاه گفت:هدف از راه اندازی مراکز رشد، گسترش و رشد واحدهای فن آوری دانش محور و همچنین توسعه کسب و کارهای دانش بنیان است
جام جم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۶:۳۶    
شرکت دانش بنیان اکسون مستقر در پارک علم و فناوری البرز، به عنوان تنها نماینده ایران از پارک های علم و فناوری در نمایشگاه دوسلدورف آلمان حضور یافت.
روزنامه بازار کار   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۰:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
باتوجه زیرساخت های علمی و آزمایشگاهی موجود و هزینه های صرف شده در دانشگاه ها، سطح فعلی همکاری دانشگاه و صنعت قابل قبول نیست. به طوری که بر اساس جدیدترین گزارش سازمان مالکیت فکری جهان(WIPO) ایران در 4 سال گذشته در شاخص ارتباط دانشگاه و صنعت به عنوان یکی از شاخص های نوآوری 31 پله افت کرده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۱:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
با تصویب آئین نامه اجرایی مربوط به عوارض ارزش افزوده دریافتی از شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری، هزینه جاری شرکت های فناور مستقر در این پارک ها کاهش می یابد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۰۹:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
معاون فناوری پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی کشور با اشاره به رویکرد مثبت پارک های علمی در کشور گفت: تخصصی شدن پارک ها می تواند به پیدا کردن موضوعات مختلف و به سوی اهدافی که مدنظر مقام معظم رهبری و کشور است منجر شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۲۳:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: در حال حاضر بیش از 50 پارک علم و فناوری، ده ها کارخانه نوآوری در حال ساخت، هفت هزار شرکت دانش بنیان و صد ها هزار جوان فعال در این حوزه ها در کشور داریم.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۳:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
فاطمی با اشاره به اهمیت توجه به پارک های علم و فناوری گفت: ریل گذاری استان بایستی بر پایه اقتصاد دانش بنیان و فناوری صورت گیرد.
وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۳:۴۱    
مدیر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه علوم پزشکی تهران، نوع نگاه به تولید و فناوری به عنوان مسئله ای زود بازده را مهم ترین چالش کشور در بحث فناوری دانست و بر ضرورت حمایت از مراکز رشد و سرمایه گذاری در پارک های علم و فناوری تاکید کرد.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۴:۲۲   + ۱۸ سایت دیگر  
سهم شهرداری ها از عوارض ارزش افزوده، به پارک های علم و فناوری مسترد می شود تا با کاهش هزینه ها، زمینه زیست بوم نوآوری را فراهم کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۱:۵۶    
ایسنا/خراسان رضوی تاسیس مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در دنیا شتاب قابل ملاحظه ای داشته و نقش این مؤسسات و کارکردهای متنوع آن به عنوان بخشی از زیرساخت های نوآوری و فناوری در هر کشوری روز به روز آشکارتر و نمایان تر می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۰۸:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
پارک های علم و فناوری از طریق تجمیع شرکت های دانش بنیان و به اشتراک گذاری منابع و خدمات، هزینه های توسعه فناوری را کاهش می دهند.
آنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۰۰:۰۹    
رئیس جهاد دانشگاهی تهران با اشاره به اینکه باید تعداد بیشتری از فارغ التحصیلان مشغول به کار شوند، گفت: بهترین الگو استفاده از مراکز رشد، پارک های علم وفناوری یا مراکز نوآوری است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۰۹:۴۲    
زاهدان - حسینی، فعال بخش خصوصی در حوزه گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: پارک های علم و فناوری باید با خلق ایده های نو در صنعت گردشگری نقش آفرینی کنند.
آنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۱۲:۳۰   + ۱۳ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دیدار با وزیر آموزش عالی و پژوهش های علمی سوریه بر گسترش روابط علمی میان دو کشور تأکید کرد و گفت: می خواهیم از سطح ارتباطات و تبادلات دانشجویی به سطوح بالاتری قدم برداریم و در حوزه دانش و فناوری های نوین روابط دو کشور را گسترش دهیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۰۹:۴۳   + ۱۶ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از اختصاص چهار درصد مالیات بر ارزش افزوده سهم شهرداری ها به پارک های علم و فناوری خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۰۶:۵۸    
اصفهان- ایرنا- سیدرضا مرتضوی،استاندار اصفهان شامگاه یکشنبه از شهرک علمی، تحقیقاتی اصفهان بازدید کرد.این شهرک بعنوان نخستین سازمان مؤسس مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در کشور در محدوده اتوبان آزادگان خمینی شهر و جنب دانشگاه صنعتی اصفهان و در جوار شهرک های صنعتی استان واقع شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۲۰:۰۱    
امروز در نشست روسای پارک های علم و فناوری سراسر کشور آخرین وضعیت موجود مورد بررسی و تاسیس معاونت فناوری بعنوان راهکاری موثر در توسعه شرکت های دانش بنیان در دستورکار قرار گرفت.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: مراکز رشد و پارک های علم وفناوری بستری مناسبی هستند که در آن زنجیره از ایده تا محصول عملی می شود و علم نافع که همان کاربردی شدن دانش و تبدیل علم به ثروت است محقق می شود.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
وزیر علوم در نشست روسای پارک های علم و فناوری گفت: در زمینه تولید علم رتبه نخست منطقه را با بیش از 70 هزار سند علمی داریم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۱۴:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی گفت: یکی از خواسته های مهم رؤسای پارک های علم و فناوری تأسیس معاونت ویژه فناوری برای ارتقاء سطح فعالیت علم و فناوری در کشور است.
سرپرست دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم از افزایش فروش شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری کشور خبر داد و گفت: در سال گذشته میزان فروش این شرکت ها به بیش از 18 هزار میلیارد تومان رسید.
اقتصاد آنلاین / روند بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۱۴ - ۲۳:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
زلفی گل گفت: اگر دانشگاه ها کلاس های خود را حضوری کنند، قطعا امتحانات پایان ترم هم به همان شیوه برگزار خواهند شد.
اعتدال   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۱۳:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به وجود 20 هزار دانش آموخته دانشگاه ها در کشور گفت: تنها راهکار ایجاد اشتغال این افراد توسعه فناوری و تقویت پارک های علم و فناوری است؛ از این رو علاوه بر آنکه در اولین فرصت معاونت فناوری در این وزارتخانه راه اندازی می شود، مجوز ایجاد صندوق علوم ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۱۲:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با انتقاد نسبت به کاهش واحدهای متقاضی برای استقرار در پارک های علم و فناوری، گفت: در چند سال اول معاونت علمی، وزارت علوم و صندوق نوآوری و شکوفایی توجه نمی کردند که تقاضا برای دانش بنیان شدن شرکت ها همیشگی نیست.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۱۱:۵۰   + ۴۱ سایت دیگر  
خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان: محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری صبح امروز در نشست پارک های علم و فناوری کشور که در محل وزارت علوم برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: صندوق علوم ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۱۱:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
مشاور وزیر علوم در امور علمی، تحقیقاتی و فناوری، بودجه معاونت پژوهش وفناوری این وزارتخانه را 120 میلیارد تومان ذکر کرد که تنها 10 درصد آن محقق شده، با تاکید بر اینکه با این میزان اعتبارات نمی توان کاری را در حوزه فناوری انجام داد ...
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به وجود 20 میلیون نفر دارای تحصیلات دانشگاهی در کشور گفت: یکی از بهترین بسترها و زمینه ها برای اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد هستند.
آنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۱۱:۲۴    
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف گفت: پارک های علم و فناوری باید تسهیل گر ارتباط بین شرکت ها باشند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز سه شنبه در نشست روسای پارک های علم و فناوری کشور گفت: هزینه کردن برای پارک های علم و فناوری بهترین نوع سرمایه گذاری برای آینده کشور است و توسعه فناوری باید به یک مطالبه عمومی تبدیل شود.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۰۹:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
فرهیختگان: رتبه علمی ایران در جهان به پانزدهمین کشور جهان ارتقا پیدا کرد. زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: امروز علاوه بر حفظ و صیانت از برج تولید، علم کشورمان در منطقه و جهان خود نمایی می کند. رتبه 15 علمی ایران در جهان یک افتخار برای کشورمان است. ...
عصر کاسپین   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۰۸:۵۸    
شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی برگزار می کند. عصر کاسپین/ شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی مستقر در پارک علم و فناوری گیلان مجموعه کارگاه های بین المللی با عنوان “ثبت اختراع: پارادایم برای محافظت” را با همکاری کمیته دائمی همکاریهای علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی (کامستک) ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۰۸:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
در نشست روسای پارک های علم و فناوری سراسر کشور که با حضور وزیر علوم برگزار شده است، وضعیت این پارک ها از لحاظ تعداد متقاضیان و میزان درآمد های حاصله بررسی می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - رئیس پارک علم و فناوری گلستان با بیان اینکه تسهیلات پرداختی به واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان نسبت به سال گذشته سه برابر بیشتر شده است، گفت: از ابتدای امسال تا کنون 12 میلیارد و 700 میلیون تومان تسهیلات به این واحدها پرداخت شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۹ - ۱۴:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با بیان اینکه توسعه کارآفرینی، مهارت آموزی و خلق تولیدات دانش بنیان از جمله اهداف و دستاوردهای ایجاداشتغال است گفت: پارک های علم و فناوری در توسعه اشتغال و کارآفرینی دانش بنیان نقش بسیار مهم و چشمگیری برعهده دارند.
رییس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت اعلام کرد: دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، امتیازات و فرصت هایی را که برای پارک های فناوری حوزه سلامت در تعامل با سازمان غذا و دارو فراهم شده، جهت استفاده شرکت های حوزه سلامت مستقر در سایر پارک های علم و فناوری قابل اشتراک گذاری کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۲۲:۲۳    
به میزبانی معاونت علمی و فناوری رییس جمهور جمعی از نمایندگان مجلس به بازدید از پارک فناوری پردیس پرداختند. در این بازدید موضوعاتی همچون حضور و فعالیت شرکت های دانش بنیان در صنعت خودرو سازی و ساخت قطعات وارداتی این صنعت مطرح شد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با بیان اینکه وضعیت استان کرمان در پارک علم و فنآوری باید توسعه پیدا کند، افزود: تعداد پارک های علم و فناوری در کرمان باید افزایش یابد.
عصر کاسپین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۵:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
دومین کنفرانس ملی انجمن علمی پارک های علم و فناوری و مراکز رشد ایران به عنوان بزرگترین گردهمایی مدیران و کارشناسان پارک های علم و فناوری کشور در روزهای 18 و 9 آبان ماه 1401 به میزبانی پارک علم و فناوری گیلان برگزار خواهد شد. ...
روزنامه بازار کار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۲:۳۵    
دومین کنفرانس ملی انجمن علمی پارک های علم و فناوری و مراکز رشد ایران به عنوان بزرگترین گردهمایی مدیران و کارشناسان پارک های علم و فناوری کشور در روزهای 18 و 9 آبان ماه 1401 به میزبانی پارک علم و فناوری گیلان برگزار خواهد شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۴:۳۸    
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: در استان کرمان قرار است تعداد پارک های علم و فناوری افزایش پیدا کند تا از ظرفیت این پارک ها در استان بیشتر استفاده شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۵۳    
گروه استان ها- استاندار کرمان گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان توسعه اقتصادی را به دنبال دارد و پارک های علم و فناوری و دانشگاه ها باید تولید ثروت و رفاه برای مردم داشته باشند.