دوشنبه ۱۱ اسفندساعت ۰۷:۱۸Mar 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پارک های علم و فناوری»

ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۷:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی پیشنهاد 4 گانه ای برای همکاری ایران با بوسنی ارائه داد و گفت: در حال حاضر نزدیک به 6 هزار شرکت دانش بنیان، 10 هزار شرکت فناور مستقر در پارک های علم و فناوری و 6 هزار شرکت استارت آپی تحت عنوان نوآفرین در ایران مشغول به فعالیت هستند و این پیشنهادات در دو کشور ارمنستان و ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۰:۰۸    
ایسنا/کرمان استاندار کرمان گفت: در اشتغال بخش خدمات حدود 11 درصد از استان های همجوار عقب هستیم و کرمان در شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری به شدت از استان های اطراف عقب افتاده است و این موارد را به عنوان یکی از راهبردهای برنامه ریزی در سال آینده باید برجسته کنیم.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۲۳:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
از آغاز شروع تحریم های همه جانبه علیه ملت ایران، تلاش مسؤولان برخنثی سازی تحریم ها متمرکز شد، یکی از بسترهای کارآمدی که در طول دودهه اخیر از آن استفاده شده ظرفیت پارک های علم وفناوری است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۶:۰۱    
آئین معرفی و تجلیل از برترین های مراکز رشد و پارک های علم و فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در سال های 98 و 99 صبح امروز _چهارشنبه 06 اسفند 99 _در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار شد. در این مراسم از خبرگزاری ایمنا به عنوان رسانه همکار برتر شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تقدیر شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان برترین های مراکز رشد و پارک های علم و فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در سال های 98 و 99 معرفی و تجلیل شدند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۲:۱۸   + ۳۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی سازوکار اخذ تسهیلات دانشگاه ها، مؤسسات آموزشی و پژوهشی و پارک های علم و فناوری از بانک ها را مشخص کردند.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۰۳    
مجتمع عظیم گاز پارس جنوبی در سال های اخیر توانسته با توجه ویژه به شرکت های داخلی و پارک های علم و فناوری در استفاده از قطعات و تجهیزات داخلی سرآمد و الگو باشد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۰:۰۴    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری در حال حاضر توسعه پایدار و فناورانه، ایجاد اشتغال و تکنولوژی در هر جامعه ای حرف اول را می زند، فضای پارک های علم و فناوری موجب هدایت دانش های بومی و تبدیل آن ها به تکنولوژی می شود، در واقع پارک های علم و فناوری، حلقه اتصال دانشگاه با صنعت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۵:۰۵    
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار سمنان از راه اندازی پارک اقتصاد دیجیتال و کارخانه های نوآوری در استان سمنان خبر داد.
دولت   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۳:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه گفت: ایران با لغو تحریم ها و فشارهای اقتصادی می تواند قطب علم و فناوری در منطقه باشد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، محمدجواد ظریف در دیدار با روسای پارک های علم و فناوری که در محل وزارت امور خارجه برگزار شد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۳:۰۴   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون تحقیقات و پژوهش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به همراه منتخبی از روسای پارک های علم و فناوری کشور روز سه شنبه با محمد جواد ظریف، وزیر امورخارجه دیدار کردند.
وزیر امور خارجه در دیدار با برخی از روسای پارک های علم و فناوری گفت: صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان با ورود گسترده به بازارهای خارجی باید افزایش یابد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۸:۴۶    
روسای پارک های علم و فناوری در جلسه ای با حضور وزیر امور خارجه به بیان دیدگاه و دغدغه هایشان در حوزه دیپلماسی اقتصادی پرداختند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۸:۱۷    
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه سه شنبه 28 بهمن 1399 با برخی روسای پارک های علم و فناوری وزارت علوم و تحقیقات و فناوری در محل دفتر مطالعات وزارت امور خارجه دیدار و گفت و گو کرد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۷:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه روز سه شنبه با برخی روسای پارک های علم و فناوری وزارت علوم و تحقیقات و فناوری در محل دفتر مطالعات وزارت امور خارجه دیدار و گفت و گو کرد.
گیل خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۶:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
فریبرز سعیدی کیا مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان طی گزارشی با برنامه من ایرانیم از شبکه رادیویی گیلان به اهمیت نقش صنایع کوچک در بهبود روند اقتصادی کشور و ایجاد کارآفرینی و اشتغال در جامعه پرداخت و از صنایع کوچک به عنوان پل مواصلاتی توسعه صنعتی و رونق اقتصادی نام برد .
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۵:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
در نخستین گردهمایی دانشگاه های ایران و اسپانیا موضوعاتی چون اعزام دانشجویان به دانشگاه های اسپانیا و همچنین حضور پارک های علم و فناوری اروپایی در شهر دانش مطرح شد.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۴:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه کار و دانش: بر اساس جدیدترین آمارها میزان صادرات و فروش دانش بنیان با وجود تحریم ها در سال 98 افزایش داشته و فروش شرکت های مستقر در پارک ها و مراکز رشد در چند سال اخیر با رشد همراه بوده است. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۲:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس پارک فاوای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور گفت: تا اقتصاد بزرگ نشود، حجم اشتغال افزایش نمی یابد و این فقط در بستر پارک های علم و فناوری امکان پذیر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۰:۱۰    
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: پارک های علم و فناروی بستری برای فعالیت حوزه کار آفرینی و کسب و کار های دانش بنیان است.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
برنامه روزنه با موضوع پارک های علم و فناوری پدافند غیرعامل و کرونا، در ارتباط تلفنی با دکتر نورالدین بختیاری (عضو هیئت علمی دانشگاه و رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت. ...
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۸:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
برنامه روزنه با موضوع پارک های علم و فناوری پدافند غیرعامل و کرونا، در ارتباط تلفنی با دکتر محمدصادق سبط شیخ انصاری (معاون برنامه ریزی و توسعه پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت. ...
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: فناوری ها دو وجه دارد یک وجه علمی و وجه دیگر معطوف به بازار فناوری هایی دارای اهمیت بالاست که وجه علمی قوی داشته باشد. پارک های علم و فناوری باید نهادهایی باشند که دائماً در حال داد و ستد علم و فناوری با دانشگاه ها باشند.
رئیس مرکز هیات های امنا و هیات های ممیزه در نشست هیئت مدیره انجمن علمی پارک های علم و فناوری و مراکز رشد ایران، گفت: بسترسازی توسعه فناوری و ترویج فرهنگ پژوهش و فناوری از مهم ترین رویکردهایی است که انجمن علمی پارک های علم و فناوری باید به دنبال آن باشد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در شرایطی که دنیا به سرعت در حال تغییر و تحول است، باید پیش بینی ها و پیش قراول ها را تعیین کرد. به همین دلیل باید انجمن علمی پارک های علم و فناوری، پایشی برای آینده پژوهی داشته باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۴:۴۹   + ۳۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با تاکید بر اینکه ارتباط موثرتر صنعت با علم از حلقه های مفقوده پژوهش است، گفت: بستر مطلوبی که پارک های علم و فناوری برای محققان ایجاد می کنند، می تواند کشور را بیش از پیش به بالندگی و بلوغ علمی و صنعتی نزدیک کند.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۳:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
نصف جهان: رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در نشست مشترک شورای پژوهش پالایشگاه و مدیران شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان که با محوریت اقتصاد دانش محور در بازار برگزارشده بود ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مهدی غفاری در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری استان گلستان یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی را توسعه فناوری و شرکت های دانش بنیان برشمرد و گفت: این حوزه کمتر از 20 سال و از دهه 70 از طریق دانشگاه صنعتی اصفهان آغاز شده است. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۴:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: بر اساس آمارها در سال 1398 تعداد 513 فناوری از سوی پارک های علم و فناوری به کشورهای دیگر به ارزش بیش از 98 میلیون دلار صادر شده و بالغ بر 13 هزار میلیارد تومان محصولات دانش بنیان توسط شرکت ها و واحدهای فناور مستقر در پارک ها به فروش رسیده است.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
برنامه " بر بلندای افتخار " که به مناسبت ایام دهه فجر از رادیو گفت وگو پخش می شود، بیستم بهمن ماه با حضور کارشناسان برنامه، پروژه های مربوط به عملکرد پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان را مورد بررسی قرار می دهد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۵:۲۰    
در مسیر موفقیت شرکت ها و کارآمدی و اثرگذاری سیاست های توسعه فناوری لازم است مجموعه خدمات لازم در پارک های علم و فناوری (به عنوان نهادی سرویس دهنده) گرد هم آیند، از جمله عناصر خدماتی بسیار مهم در این زیست بوم، کارگزاران (بروکرها) توسعه فناوری هستند.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۳:۳۴    
حمیدرضا ترقی گفت: نخستین نمایشگاه فناوری نرم و فرهنگی نمایشی از توانمندی های بسیار امیدوار کننده نسل جوان کشور ما است. به گزارش بازارکار حمیدرضا ترقی عضو هیات امنای کمیته امداد امام خمینی (ره) در گفت و گو با سیناپرس ضمن بیان این که رشد و پیشرفت نسل جوان ما در استارت آپ ها و فعالیت های خلاق خوشحال ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۷:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: وزارت بهداشت درصدد راه اندازی پارک های علم وفناوری در کشور است و ما آمادگی واگذاری پارک های خود به این وزارتخانه هستیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به نقش پارک های علم و فناوری گفت: تدابیر لازم را باید انجام دهیم تا برای حرکت به سوی اقتصاد دانش بنیان و بدون نفت از مشکلات کاسته شود و در حوزه علم و فناوری سرمایه زیرساختی برای آینده کشور در نظر گرفته شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۲۲:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
گروه استان ها- معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: شمار شرکت های دانش بنیان به بیش از پنج هزار و 700 شرکت و پارک های علم و فناوری به 45 پارک رسیده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۸:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
بوشهر - معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر افزایش اعتبارات پژوهشی دستگاه های اجرایی گفت: محدودیتی برای توسعه پارک های علم و فناوری نداریم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۷:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی گفت: این دانشگاه در حوزه تعداد واحدهای فناور مستقر در پارک های علم و فناوری یا مراکز رشد وابسته به دانشگاه با 105 واحد مستقر موفق به کسب رتبه سوم کشور پس از دانشگاه های صنعتی امیرکبیر و پیام نور شده است.
برترین ها / مدیر اینفو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۴:۱۱   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: معاون علمی و فناوری گفت: خراسان رضوی ظرفیت های بالقوه بسیاری در توسعه فناوری های پیشرفته دارد و اکنون محیط مشهد آماده برای هوشمند شدن است. ...
دکتر غلامحسین رحیمی، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: حوزه فناوری اولین محل پیونددهنده مراکز رشد، پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان با صنعت است و از آن جایی که شهرک های صنعتی مراکز تولید کشور هستند، پیوند این شهرک ها با مراکز دانشگاهی از گام های اساسی به شمار می رود.
سازمان امور مالیاتی کشور   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۲:۴۲    
معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از بهره گیری ظرفیت پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان سراسر کشور درمعاونت فناوری سازمان امور مالیاتی کشورخبر داد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۵:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی گفت: از آنجا که وظیفه اصلی پارک های علم و فناوری حمایت از ایده ها و شرکت های استارتاپی است. این مجموعه از استارتاپ ها در زمینه صنایع فرهنگی حمایت می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۵:۳۳   + ۱۸ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به وجود 6 هزار شرکت دانش بنیان فعال در کشور گفت: تعداد یک هزار و 800 شرکت از این تعداد تحت حمایت جدی پارک های علم و فناوری قرار دارند.
سازمان امور مالیاتی کشور   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۴:۲۲    
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان قم، در راستای هوشمند سازی، اجرای فرآیند داده کاوی و موارد مرتبط با فناوری اطلاعات جلسه ای با حضور خانی معاون فناوری های مالیاتی و دکتر اخوان علوی رئیس پارک علم و فناوری قم و هیات همراه در سالن جلسات اداره کل امور مالیاتی استان قم برگزار گردید. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
در ششمین همایش و فن بازار سلامت بر تقویت، توسعه و بهبود ساختار مراکز رشد، پارک های علم و فناوری و مراکز تحقیقات دانشگاه های علوم پزشکی کشور، توانمندسازی و حمایت از اعضای هیات علمی ...
سینا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۰۹:۱۹    
استان مرکزی به عنوان یکی از استان های فعال در زمینه های صنعتی شناخته می شود. پارک های علم و فناوری که در هر کدام از استان های کشور راه اندازی می شوند ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۹:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
ساری- عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از افزایش ظرفیت بودجه ای پارک های علم و فناوری در بخش هزینه ای و عمرانی خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۲۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اساس کار وزارت علوم توسعه پارک های علم و فناوری، مراکز رشد و واحدهای فناور است و استان خوزستان باید در این زمینه گام بردارد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۰۶:۴۲   + ۱۴ سایت دیگر  
وزیر علوم در دیدار با سفیر سوریه در تهران، بر گسترش همکاری های علمی تحقیقاتی در زمینه فناوری های نوین و همچنین انتقال تجربیات پارک های علم و فناوری به سوریه تاکید کرد.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۴:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
در نشست روسای پارک های علم و فناوری به میزبانی پارک ملی علوم وفناوری های نرم وصنایع فرهنگی وابسته به جهاددانشگاهی مطرح شد: یکی از مهمترین رسالت های پارک های جامع استانی اهتمام به تشکیل و تقویت و توسعه مراکز رشد و نوآوری در شهرستان های مختلف یک استان است ...
مدیر اینفو   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۱:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
دهمین نشست هیئت امنای پارک فناوری پردیس با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری برگزار شد. این نشست در کارخانه نوآوری های وی پارک برگزار شد و در حاشیه آن از فعالیت های این مرکز نوآوری هم بازدید شد. ...