سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۰۷:۵۹Oct 2020 27

جدیدترین‌های «دفن زباله»

خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
خلیج فارس: بشر سالیانه بیش از 300 میلیون تن پلاستیک تولید می کند که نیمی از آن یکبار مصرف است و حدود 26.8 میلیون تن به محل دفن زباله می رود، اما بیش از هشت میلیون تن به اقیانوس راه پیدا می کند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
باید از شورای شهر و شهرداری اهواز پرسید تا چه زمانی باید دود اختلافات و سوء مدیریت ها، در چشم مردم برود و نفس مردم از شنیدن وعده های بی پایان برای حل مسأله دفن زباله یک کلانشهر به تنگ بیاید؟ آیا دود فلرهای نفتی، ماشین آلات و کارخانجات صنعتی و ... کافی نیست؟
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار میاندوآب گفت: کار مطالعاتی جانمایی سایت دفن زباله میاندوآب، با نظارت کارشناسان حفاظت محیط زیست استان به اتمام رسیده و مقرر شده یک سایت برای 2 شهر میاندوآب و مهاباد ایجاد شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با اشاره به رفع مشکلات مرکز دفن زباله تموشل در لاهیجان گفت: با تحقق بودجه پیش بینی شده و همچنین برنامه ریزی های صورت گرفته این مرکز دفن زباله تا سه سال آینده از این وضعیت خارج و بهسازی می شود.
استانداری اردبیل   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
کمیته پسمانده شهرستان نیر با حضور اعضا در محل فرمانداری تشکیل جلسه داد . دراین جلسه اقبالی سرپرست فرمانداری نیر با اشاره به مناسب نبودن محل دفن زباله شهر نیر از جایگزین مکان مناسب خبر داد و گفت: ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۵:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
لاهیجان – ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته و با تحقق بودجه پیش بینی شده، مرکز دفع زباله شهرستان لاهیجان حداکثر طی سه سال آتی بهسازی و از وضعیت فعلی خارج خواهد شد.
سبلانه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۸:۲۳    
استاندار اردبیل گفت: قرار گاه خاتم همکاری خوبی در حوزه عمران و آبادانی استان اردبیل شروع کرده است و طی تفاهم نامه 400میلیارد تومانی تقاطع های غیر همسطح ، پارک ها و محل دفن زباله بهسازی و احداث می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج از آغاز به کار آزمایشی کارخانه بیوکمپوست این سازمان در مرکز دفن زباله حلقه دره خبرداد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۵۶    
شهرری - ایرنا – آغاز کار مطالعاتی انتقال مرکز دفن زباله آرادکوه آن هم پس از چند دهه، هرچند نویدبخش تحولی در حوزه محیط زیست استان تهران به شمار می رود اما تا حصول نتیجه و اجرای کامل این طرح زمان باقی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس دادگستری کل استان قزوین از تشکیل کارگروه ویژه برای تسریع در ساماندهی وضعیت پسماند مرکز دفن زباله محمدآباد خبر داد.
مازنی نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۷:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران، گفت: مدیریت زباله در شهرهای استان باید به شکلی باشد که در نهایت رضایت مردم را در پی داشته باشد. مهدی رازجویان در جلسه مدیریت زباله شهرستان آمل با تاکید بر اینکه دفن زباله در محل های غیراستاندارد از سوی شهرداری ها پذیرفتنی نیست ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۹:۳۹    
معاون استاندار مازندران از دفن زباله شهری در مکان های غیراستاندارد ابراز نگرانی کرد.
استانداری مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۷:۴۴   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران، گفت: مدیریت زباله در شهرهای استان باید به شکلی باشد که در نهایت رضایت مردم را در پی داشته باشد. مهدی رازجویان در جلسه مدیریت زباله شهرستان آمل با تاکید بر اینکه دفن زباله در محل های غیراستاندارد از سوی شهرداری ها پذیرفتنی نیست ...
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
نصف جهان: مسئول بهداشت محیط بیمارستان های استان اصفهان با اشاره به تولید روزانه 9 تُن زباله عفونی در استان اصفهان گفت: دستگاه های متولی برای گذر از بحران فعلی با بیمارستان ها همکاری کنند. ...
ترنجی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۶:۱۲    
اپل روز سه شنبه اعلام کرد که مدل های جدید آیفون 12 را بدون هندزفری و سرشارژر ارایه می کند. آن ها این را به عنوان راهی برای جلوگیری از رسیدن لوازم جانبی در محل دفن زباله عنوان کردند. با این حال، در فرانسه دستگاه های جدید دارای هندزفری درون جبعبه خواهند بود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۸:۵۱    
سایت دفن زباله محمد آباد با عارضه های عدیده نفس های آخر را می کشد و توصیه های کلی و توپ را به زمین دیگری انداختن نسخه نجاتش نیست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۸:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
شهرری - ایرنا - فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: پیگیری مشکلات پیرامون بارگذاری آسیب ها و معضلات پایتخت در این شهرستان منجر به فراخوان شهرداری تهران به منظور انجام کار مطالعاتی انتقال مرکز دفن زباله آرادکوه شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
روزانه 40 تن زباله در شهرستان سمیرم تولید می شود، اما مکان های دفن زباله این شهرستان استاندارد های لازم را ندارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۶:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار عجب شیر با اشاره به اینکه زباله ها باید به سایت دفن زباله این شهر منتقل شوند گفت: در صورت انتقال زباله به حاشیه و اطراف شهر باید محیط زیست دهیاران و شهرداری با افراد برخورد قانونی کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر سمیرم گفت: جایگاه و محل دفن زباله های این شهر مناسب نبوده و استاندارد نیست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- خطر آلودگی آب رودخانه و چاه های کشاورزی باشت به دلیل جانمایی نامناسب محل دفن زباله های شهرستان باشت در بالادست رودخانه را تهدید می کند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۸:۱۶    
جان از تن آواز رفت ، سیاه نمایی را حداقل تا پایان کرونا تعطیل کنیم ، محل دفن زباله در جنگل سراوان کانون بحران استان گیلان است و باید به مشکلات بزرگترین کارخانه فولاد کشور توجه بیشتری شود از عناوین روزنامه های امروز گیلان است.
دیار میرزا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۲۲:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
مرحبا با انتقاد از وضعیت خدمات رسانی در بیمارستان شهید بهشتی آستارا گفت: حال بیمارستان آستارا خوب نیست و مردم این شهرستان از نحوه ارائه خدمات در بیمارستان شهید بهشتی راضی نیستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۳:۵۵    
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت : شیرابه زباله های مرکز دفن زباله محمدآباد باید تصفیه شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۸:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - فرماندار ملکشاهی گفت: پروژه ساماندهی سایت دفن زباله این شهرستان آغاز شد که برای اجرای آن سه میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار هزینه می شود.
سیمان خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۷:۱۰    
به گزارش سیمان خبر ، این واحد تولیدی فعالیت خود را از ماه جاری میلادی آغاز کرده است و سرپرست شهرداری عجمان همراه با معاون وزارت محیط زیست امارات از عملکرد آن بازدید کردند. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
سید محمد فخار خبرنگار 5هزار هکتار از عرصه های طبیعی کشور محل دفن زباله است. براساس آنچه معاون سازمان جنگل ها در فراکسیون توسعه پایدار مجلس گفته است، از این عرصه گسترده، 117.5هکتار در ساری، 28.4هکتار در نوشهر، 197 ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها نماینده مردم رشت در مجلس گفت: ورود شیرابه های محل دفن زباله در سایت سراوان رشت به زرجوب و گوهررود عامل اصلی آلودگی این دو رودخانه است.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۱:۲۶    
فرماندار شهرستان رباط کریم به همراه نماینده حوزه انتخابیه شهرستان های رباط کریم و بهارستان از ساختمان اداری الغدیر و سایت مرکز دفن زباله شهرستان بازدید نمود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم ابهر و خرمدره بر لزوم حل مشکلات دفن زباله ها و پسماند های شرکت ها در خرمدره در دیدار با رئیس اداره محیط زیست خرم دره تاکید کرد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۵:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
نیروگاه بیوگازسوز مشهد به عنوان اولین مرکز تولید برق از گاز تولیدشده در مراکز دفن زباله در سطح خاورمیانه، 600 کیلووات ساعت برق تولید کرد.
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۴:۴۱    
گروه بین الملل: جگوار لندرور در حال کار با نایلون برای تولید فضای داخلی با کیفیت عالی، ساخته شده از زباله های اقیانوس و محل دفن زباله است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۱:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
شهردار قزوین گفت: از شرکت های دانش بنیان و سرمایه گذاران بخش خصوصی که طرحی برای مدیریت پسماند ها در مرکز دفن زباله محمدآباد داشته باشند، حمایت می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: هیچگونه پسماندی از خارج استان وارد مرکز دفن زباله محمدآباد نمی شود.
جماران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۱:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ روزنامه اعتماد نوشت: معلوم نیست صدای سهره جنگلی است یا چرخ ریسک هیرکانی چیزی در میانه جاده خاکی جنگلی فرود می آید، پرنده نیست، برگ درختی است که زرد شده و آرام آرام و رقص کنان به زمین می رسد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۲:۴۰   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون شهرداری تهران: روزانه 500 تن پسماند تر در میادین میوه و تره بار تولید می شود که قرار است در قالب یک طرح زیست محیطی این میزان پسماند به خوراک دام و کمپوست تبدیل شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۷:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مرودشت گفت: 15 هزار و 840 کیلوگرم رب گوجه فرنگی غیر بهداشتی در این شهرستان کشف و در سایت دفن زباله این شهر معدوم شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۱:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل محیط زیست استان گفت: 70 درصد پسماند های استان قزوین زباله های تر است و فقط 3 درصد از آن ها در مرکز دفن زباله تفکیک می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۰:۵۲    
اردبیل _ ایرنا _ معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار و مسوول قرارگاه زیستی خلخال گفت: شهرداری این شهر همت و اراده ای برای حل مشکل محل دفن زباله های فعلی و راه اندازی محل جدید پسماند زباله ندارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۹:۳۶    
شهردار بهبهان گفت: زمینی به مساحت 20 هکتار برای احداث جایگاه دفن زباله در نزدیک جاده اصلی بهبهان - گچساران اختصاص داده شد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۵:۴۶    
در محل های دفن زباله موضوع بسیار با اهمیت این است که تا زمان اتمام تجزیۀ مواد و پساب های مخاطره انگیز برای محیط زیست، نفوذی از محل دفن به خاک های زیرین صورت نگیرد ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
نیر- رئیس شورای شهر نیر گفت: احتمال نفوذ شیرآبه زباله از محل دفن پسماند شهر نیر که در بالا دست سد یامچی تامین کننده آب شرب اردبیل است وجود دارد و سلامت آب شرب اردبیل را تهدید می کند.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۲۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
حدود 50 نفر از کارگران سایت مدیریت پسماند اهواز، در اعتراض به مشخص نبودن تکلیف 6ماهه پرداخت حقوق و مطالبات خود، مقابل ساختمان شهرداری و شورای اسلامی شهر اهواز حضور یافتند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر کرج گفت: گام هایی جدی برای استفاده از فناوری های نو در چرخه بازیافت پسماند باید انجام شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل- ایرنا - سرپرست فرمانداری نیر با اشاره به مشکل دفن غیراصولی زباله ها بر لزوم ساماندهی پسماندها و محل دفن زباله شهر نیر و در صورت امکان جابجایی آن تاکید کرد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۲۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
بیمارستان های کشور به عنوان یکی از بزرگترین منابع تولید پسماندهای بیمارستانی روزانه مقدار زیادی پسماند تولید می کنند. در تعریف زباله های عفونی از واژه 'خطرناک' استفاده شده که دفع آن با توجه به شرایط بهداشتی موجود، باید در شرایط ویژه ای انجام شود ...
شهرخوان   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۹:۰۱    
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: ضروری است محل دفن زباله شهر خلخال به صورت بهداشتی و اصولی ساماندهی شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: ضروری است محل دفن زباله شهر خلخال به صورت بهداشتی و اصولی ساماندهی شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۷:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان برای ساماندهی مرکز دفن زباله محمد آباد به همراه مسئولان استان، از این مجتمع بازدید کرد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۶:۳۶    
انتخاب آراد کوه به عنوان مرکزی برای دفن زباله های شهری موجب ناراحتی بسیاری از مردم اطراف آن منطقه شده است.