دوشنبه ۰۵ مهرساعت ۲۰:۱۷Sep 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دفن زباله»

روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۵:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
کارخانه تفکیک و بازیافت پسماند یاسوج در یک قدمی افتتاح قرار دارد و گویی طبیعت دوپشته نیز جان تازه ای گرفته است و حال و هوای دوپشته عجیب شبیه روزهای پیش از زباله قبل از آخرین کوچ شده است. ...
ساوالان خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۱:۰۲    
بخشی از تفاله قهوه ، تبدیل به کمپوست و بخش عمده ای از آن در محل های دفن زباله ریخته می شود که برای محیط زیست ضرر دارد.
کازرون نما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۳:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش کازرون نما، کارشناس سلامت محیط مرکز بهداشت شهید پیرویان کازرون گفت: بر اساس شیوه نامه های الزامی سلامت محیط و کار در زمینه مدیریت سریع پسماند های واکسیناسیون ...
باریش نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۳:۰۶    
با افزایش مدرنیته و شهرنشینی میزان آمار تولیدات زباله در سطح شهر نیز بالا رفته است و سوال اینجاست که تکلیف این حجم عظیم از زباله که امروزه تولید می شود چیست؟
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
یک کودک در محل دفن زباله منتظر پدرش است که زباله ها را جمع آوری می کند تا دوباره بفروشد.
راه چشمه لر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
محل دفن زباله سرعین که روایت زندگی آن همچون کلاف سردرگم به هم تنیده است و گاه فربه و شاد است گاه نحیف و غمگین دیده می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۱:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
یکی از چالش های مدیریت شهری تهران طی سال های اخیر نحوه جمع آوری و دفن زباله بوده است و علاوه بر آن در مرکز پردازش زباله ها نیز با چالش هایی همچون انتشار بوی نامطبوع مواجه بوده و راه های گوناگونی از جمله خرید تجهیزات به روز و اجرای طرح های مختلف از جمله طرح کاپ دنبال شده ...
استانداری تهران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۹:۴۸    
وحید تاجیک سرپرست شهرداری پاکدشت از مرکز سکوی زباله پل شش چشمه و مرکز دفن زباله کولیک بازدید نمود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۸:۲۱    
گروه استان ها - دفن غیرمجاز و غیراصولی زباله در جنگل های بلوط لردگان ادامه دارد؛ اتفاق تلخی که تداوم آن سبب از بین رفتن جنگل های این منطقه و آسیب جدی به آن شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۴:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان گفت که اقدامات لازم برای واگذاری زمین و افزایش 100 هکتاری وسعت سایت دفن زباله همدان انجام شده که به ازای آن سالانه 10 هکتار جنگل کاری در سطح منطقه انجام شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: شهرداری تهران باید برای جابه جایی سایت دفن زباله در آرادکوه اقدام کند و مثل گذشته این کار دچار بوروکراسی اداری نشود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۴:۱۳    
قزوین - در حالی که سایت پسماند محمدآباد برای دفن پسماندهای خانگی در نظر گرفته شده بود اما برخی اخبار از دفن زباله های غیرخانگی در این محل خبر می دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۲:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
بوشهر - رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بوشهر گفت: سایت دفن زباله بوشهر باید به خارج از شهر منتقل شود.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
سلامت نیوز : تذکرها و توصیه های محیط زیستی برای دفع بهداشتی زباله های بیمارستانی کرمانشاه ، راه به جایی نبرده و این پسماندهای عفونی همچنان در فضایی باز نزدیک این شهر رها می شود. ...
هانا خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۱:۱۸    
معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری اهر از ساماندهی کامل محل دفن زباله شهرستان اهر خبر داد.
شهر فردا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۲۲:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: باید دفن زباله ها به صفر برسد و مدیریت پسماند که در حال حاضر هزینه بر است به فرآیندی با درآمد پایدار تبدیل شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
چندی پیش مجوز و پروانه احداث یکی از کشتارگاه های صنعتی دام در حاشیه شهرستان زرقان صادر شده که به دلیل مجاورت این واحد صنعتی با سایت دفن زباله شهرداری زرقان ، نگرانی بسیاری از شهروندان و دوست داران محیط زیست را برانگیخته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ - ۱۶:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/فارس همزمان با هفته دولت، عملیات احداث سایت دفن اصولی پسماندهای بخش ارژن در محلی به وسعت 14 هکتار آغاز شد.
شیوا بیان   ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
سومین جلسه شورای ششم شهر اردبیل شامگاه چهارشنبه(3 شهریور) برگزار شد و لوایح فروش اراضی شهرداری جهت تامین مالی این سازمان، جابجایی اعتبارات احداث حوضچه شیرآبه در محل دفن زباله و تکمیل پروژه روشنایی پل های منطقه چهار اردبیل بررسی و به رای گذاشته شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۴:۲۵    
قلعه ایرج پیشوا در سایه بی مهری و کم لطفی مسوولان میراث فرهنگی استان تهران و شهرستان پیشوا محل دفن زباله ساختمانی و کشاورزی شده که قسمت هایی از این قلعه توسط عوامل انسانی درحال و گذشته تخریب شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۰۸:۰۹    
تجمع و دفن زباله ها و پسماندها در حوالی یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، در کنار مشکلات زیست محیطی و تولید بوی نامطبوع در این منطقه، باعث تجمع حشرات موذی و بالا رفتن ریسک ابتلا به بیماری های مختلف شده است ...
کاشف اسرار   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۰۰:۴۴    
کاشف اسرار-مدیرکل منابع طبیعی گیلان، انباشت زباله در جنگل ها را از دیگر چالش ها دانست و گفت: متاسفانه در گذشته عرصه های جنگلی بسیار زیادی برای دفن زباله در نظر گرفته شده است، اما در حال حاضر به هیچ عنوان اجازه دفن زباله در جنگل را به هیچ دستگاهی نمی دهیم. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۰۸:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل منابع طبیعی گیلان، انباشت زباله در جنگل ها را از دیگر چالش ها دانست و گفت: متاسفانه در گذشته عرصه های جنگلی بسیار زیادی برای دفن زباله در نظر گرفته شده است، اما در حال حاضر به هیچ عنوان اجازه دفن زباله در جنگل را به هیچ دستگاهی نمی دهیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان در پاسخ به این سوال که آیا کرمان مشکل محیط زیستی در زمینه دفن زباله ندارد؟ اظهار کرد: سایت دفن زباله شهرداری کرمان مورد تایید محیط زیست است.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ۱۲:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
همین یک قدم ممکن است کوچک به نظر برسد اما بار بزرگی را از روی سیستم جمع آوری، دفع و دفن زباله برمی دارد و به محیط زیست کمک می کند.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ۱۱:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
با توجه به رشد گسترده انتشار متان در جو زمین، دانشمندان ناسا سعی دارند راه حل های جدیدی را برای کاهش انتشار آن ارائه دهند. *** ناسا در تلاش برای کاهش انتشار متان در جو زمین ...
هه وال موکریان   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۱۷:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش هه وال موکریان ، حسین پناهی در نشست خبری با خبرنگاران، افزود: سایت دفن زباله در دوره قبل شورا، از شهرک امیریه به نازلو انتقال یافت و اکنون بزرگترین مشکل سایت های دفن زباله، شیرابه و احتمال آلودگی آب های زیرزمینی است. روزانه ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۲ - ۱۴:۰۲    
قزوین-ایرنا- یک کارشناس محیط زیست شهری و توسعه پایدار گفت: مرکز دفن زباله محمدآباد قزوین، زنگ خطری جدی برای شهرداری و سازمان محیط زیست استان قزوین است و باید هرچه زودتر مشکلات آن حل و فصل شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ - ۰۹:۱۱    
اگر سری به سال های قبل بزنیم خواهیم دید که معضل دفن زباله درکوه باباموسی بجنورد از سال 93 مطرح بوده و همان سال نیز بسیار حاشیه ساز و رسانه ای شده بود که جزئیات نیز توسط مسؤولان وقت، بررسی شد اما نتیجه ای حاصل نشد.
برترین ها / سیتنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۲:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا: شرکت آمازون برای این که به محصولات مرجوعی به فروشگاه اینترنتی این شرکت یا کالاهای فروش نرفته فرصت حیات دوباره ای دهد، دو برنامه را به اجرا گذاشت. فروشگاه اینترنتی آمازون در یک پست وبلاگ اعلام کرد این برنامه ها به ایجاد یک اقتصاد چرخشی کمک خواهند کرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
ساخت سایت جدید دفن زباله در شهرستان بهبهان تا کنون 85 درصد پیشرفت داشته است .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۵:۰۱    
دامنه های کوه بابا موسی به محلی برای دفن زباله های شهری تبدیل شده و مشکلات جدی محیط زیستی ایجاد کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی حرا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۲۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
دریاچه بختگان به عنوان دومین دریاچه بزرگ کشور هر روز با یک مسئله جدید دست و پنجه نرم می کند و این روزها ایجاد سایت دفن زباله، فعالان محیط زیست را نگران کرده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۸:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
تالاب های طشک، بختگان و کمجان که سال هاست به دلیل سدسازی مفرط خشکانده و حالا مورد هجمه زباله واقع شده اند. در این شرایط تن بی جان این تالاب ها برخی را بر آن داشته تا آنها را به محلی برای دفن زباله تبدیل کنند.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۲۱:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، گزارش های رسانه ای از انفجار در منطقه ای در شهر لورکوزن در جنوب ایالت نوردراین وستفالن حکایت دارد. روز سه شنبه در اثر انفجار در محل دفن زباله در کارخانه ای در لورکوزن چندین نفر زخمی شدند. ...
عصر مسجد سلیمان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
عصر مسجدسلیمان // رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مسجدسلیمان ازمحکومیت شهرداری این شهربه دلیل عدم کنترل انتشارآلودگی وسوء مدیریت درسایت دفن زباله شهرستان خبرداد. به گزارش پایگاه خبری عصر مسجدسلیمان ، مصطفی یوسفی اظهار ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
بعد از فاجعه دفن زباله در ساحل دریا، جنگل و کوه حالا زباله های مرکز مازندران به داخل شهر نزدیک زباله سوزی که نیست رسیدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۲:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
تصاویر صفحه نخست روزنامه های استان فارس روز شنبه دوم مردادماه 1400 را مشاهده می کنید.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۱:۴۸    
سایت پسماند زباله شهری البرز قم در مسیر کاهش دفن زباله پیاده روی های بصیر زنگ خطر برای ایران زمین! جدال شهر با طبیعت-9 روز جهانی زمین پاک نخاله های ساختمانی در حاشیه شهر - شیراز
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۹:۲۷    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سلماس گفت: دومین جلسه کارگروه مدیریت پسمانداین شهرستان در سال جاری با محوریت تعیین محل جدید دفن زباله برگزار و از این طریق مشکلات پسماند این شهرستان نیز رفع می شود.
اهر خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۹:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست اهر بابیان این که رسیدگی به شکایات شهروندان از بابت زباله گاه در اولویت شورای شهر و شهرداری قرار گیرد، گفت: متأسفانه حمل و دفن زباله در شهر اهر اصولی نیست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۲:۵۸   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: طرح های احداث و ساماندهی مراکز دفن زباله در 5 شهر استان در حال اجراست.
پیک هشت رود   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۰:۳۴    
مغازه داران و دست فروشان محترم؛ جویهای آب محل دفن زباله نیست، لطفا در تمیز نگه داشتن آنها سهیم باشیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۰:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با اشاره به ابراز گله مندی برخی از شهروندان در خصوص عدم جمع آوری بموقع پسماندهای شهری در مراکز دپوی موقت و گاها سوزاندن آنها توسط عوامل ناشناس ...
هانا خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۲۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان اشنویه گفت: سایت جدید پسماند 15 هکتار مساحت دارد و عملیات راهسازی آن انجام و سایت آماده دفن پسماند است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۶:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - شهردار ایذه گفت: کار احداث سایت جدید دفن زباله ایذه با جدیت و سرعت عمل بالا در حال انجام است و اکنون در مراحل پایانی خود قرار دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۲:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
گروه استان ها- زباله های شهر یاسوج و روستاهای اطراف در منطقه زیبای دو پشته دشتروم دفن می شود و وعده مسئولان برای کارخانه بازیافت زباله تاکنون به سرانجام نرسیده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ - ۱۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : یک مرد انگلیسی قصد دارد 400,000 تن زباله را در محل دفن زباله به مساحت 200 متر مربع جستجو کند تا سرانجام دیسک هارد درایو خود را که حاوی 275 میلیون پوند (حدود 378 میلیون دلار) بیت کوین است، پیدا کند.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
نصف جهان: فرماندار خور و بیابانک گفت: استانداردهای بهداشتی و محیط زیستی در محل دفن زباله های این شهرستان رعایت نمی شود. عباس نظام الاسلامی افزود: محل فعلی دفن زباله های شهر خور مناسب نیست از این رو باید برای ساماندهی مکان جدید اقدام شود. ...