پنجشنبه ۱۷ آذرساعت ۰۷:۴۰Dec 2022 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خشونت علیه زنان»

شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
در جوامعی مثل کشور ما اگر قرار بر این باشد که بحث خشونت طرح شود، این خشونت علیه زنان کاربرد دارد.
سلامت نیوز / فرارو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۳:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت که پس از گذشت نزدیک به 10 سال از تدوینش بالاخره دی ماه سال گذشته در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد، همچنان در دست بررسی بهارستان نشین هاست و به گفته سخنگوی فراکسیون زنان مجلس ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
در پی مطرح شدن محکومیت خشونت علیه زنان در پارلمان سنگال، نزاع خشونت آمیزی رخ داد. این نزاع با سیلی یک نماینده مرد به یکی از نمایندگان زن آغاز شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۷:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شریعتی گفت: یکی از برنامه های انجمن اسلامی که به حوزه زنان مرتبط است برگزاری ویژه برنامه با موضوع منع خشونت علیه زنان با نگاه ویژه به خشونت های رسانه ای و پرداخت به نقش ویژه دانشجویان دختر در جامعه به همراه توزیع نشریه، خواهد بود.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۸:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی روابط خارجی اتحادیه اروپا در توییتی درخصوص وضعیت زنان در ایران، اوکراین و افغانستان نوشت. اظهارات سخنگوی روابط خارجی اتحادیه اروپا درباره زنان ایرانی ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
برگزاری مجمع جهانی زنان پس از سه سال وقفه، به رسمیت شناخته شدن زنان حامی صلح در مومباسا، گردهمایی زنان بومی منیتوبا در پایتخت، علل و پیامدهای خشونت علیه زنان را در این خبر می خوانید.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مسئولان شهر برلین برای حمایت از زنان در مقابل خشونت خانگی، اپلیکیشنی را طراحی کرده اند که قربانیان می توانند از طریق آن رخدادهای آزار پیش آمده را مستند کنند و در دادگاه از آن به عنوان مدرک استفاده کنند.
اکو فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۲:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
تظاهرات اعتراضی چینی ها علیه محدودیت های کرونایی/ رویترز تظاهرات اعتراضی فعالان حقوق حیوانات علیه طرح جمع آوری خشونت بار سگ های ولگرد در شهر استانبول ترکیه/ رویترز تظاهرات به مناسبت روز جهانی منع خشونت علیه زنان در شهر مادرید اسپانیا/ رویترز ...
کیهان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۲۲:۳۵    
با وجود ادعای مقامات سعودی درخصوص رفع محدودیت ها علیه زنان در عربستان و در سایه سکوت مجامع بین المللی ، بیش از 100 زن در زندان های آل سعود در شرایطی غیرانسانی به سر می برند. ...
رکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۸:۴۳   + ۱۲ سایت دیگر  
رکنا: بیش از 2 هزار زن در معرض خشونت های خانگی به همراه فرزندانشان در مراکز امن بهزیستی استان اردبیل اسکان داده شده است.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۶:۲۶   + ۲۷ سایت دیگر  
شفقنا افغانستان- سخنگوی وزارت خارجه حکومت طالبان مدعی شد که افغانستان تحت تسلط طالبان برای زنان کشور امن تر از امریکا است. به گزارش خبرگزاری شفقنا افغانستان، عبدالقهار بلخی، سخنگوی وزارت خارجه طالبان به گزارش سازمان ملل مبنی بر افزایش خشونت علیه زنان در جهان واکنش نشان داد ...
سلامت نیوز / شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۴:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
25 نوامبر را روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان نام گذاری کرده اند که تا 10 دسامبر ادامه دارد؛ روزی که سازمان ملل آن را به نام روز نارنجی نام گذاری کرده. مجمع عمومی سازمان ملل متحد در 17 اکتبر 1999 نام گذاری این روز را به عنوان روزی جهانی (نارنجی) تصویب کرد.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۷:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
رکنا:روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان گذشت و دوباره شاهد همان حرف های تکراری از سوی مسئولان بودیم. برای مثال دوباره بحث ارسال لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت که پیش از این با نام لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت مطرح بود از سوی مدیرکل دفتر بررسی های امور حقوقی معاونت ریاست ...
تقریب   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۳:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
جهان در حالی 25 نوامبر روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان را جشن گرفت که بیش از 100 زن در عربستان در زندان های آل سعود به سر می برند که همه آنها زندانی اندیشه اند و با شکنجه های روحی و جسمی روبرو هستند.
سلام نو / طلا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۱:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
حمیدرضا آقابابائیان وکیل پایه یک دادگستری، در روزنامه شرق درباره مفهوم تجاوز جنسی در ادیان آسمانی، قانون داخلی و بین المللی و نحوه اثبات و مجازات آن توضیح می دهد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۳:۵۹    
دانش آموزان مدرسه طارند دیانت شهرستان پیشوا به مناسبت 4 آذر ماه که روز جهانی منع خشونت علیه زنان نامگذاری شده است با هدف “منع خشونت علیه زنان” تحت آموزش قرار گرفتند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
دیروز روز جهانی منع خشونت علیه زنان بود. بین 30 تا 80 درصد زنان ایرانی هم طبق تحقیقات با یکی از انواع با خشونت همواره مواجه هستند. همچنین سال گذشته 77 هزار و 637 مورد معاینه مربوط به مدعیان همسر آزاری جسمانی بوده که 96.7 درصد از این معاینات مربوط به زنان گزارش شده است.
سلامت نیوز / شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۰:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
روز بیست و پنجم نوامبر مصادف با چهارم آذرماه، روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان است. این روز که سالگرد قتل خواهران میرابل است، از سوی سازمان ملل متحد مبنایی نمادین برای الزام به توجه و اهمیت به زنان و انواع خشونت علیه آنان نام گذاری شده است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۹:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
خشونت علیه زنان چالشی است که زنان و دختران بسیاری در سراسر دنیا با آن مواجه هستند؛ خشونتی که بیشتر زنان در برابر آن سکوت می کنند، زیرا می دانند برخلاف شعارهایی که سر داده می شود، حمایت چندانی از آن ها نخواهد شد، بنابراین هدف از این روز، نشان دادن ماهیت واقعی این موضوع است.
قانونگذاران فرانسوی با تصویب قطعنامه ای علیه ایران خواستار اعمال فشار روی ایران برای تحقیق در خصوص مرگ مهسا امینی شدند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان که به عنوان روز نارنجی نیز شناخته می شود، مناسبتی برای بسیج تلاش های جهانی به منظور دستیابی به هدف حذف خشونت علیه زنان و دختران تا سال 2030 است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۲۱:۵۶   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا : سخنگوی روابط خارجی اتحادیه اروپا، روز جمعه با اشاره به برگزاری جلسه ای در مورد خشونت علیه زنان در کمیسیون اروپا در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: درخصوص دختران و زنان به ویژه در ایران، اوکراین و افغانستان فکر می کنم که به طور سیستماتیک و اسفناکی مورد هدف قرار می گیرند.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۴:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
رکنا:در سال 2020، 81000 زن و دختر در جهان کشته شدند که حدود 47000 نفر از آنها (58 درصد) به دست یکی از اعضای خانواده یا شریک زندگی خود جان باختند، که برابر با کشته شدن یک زن یا دختر در هر 11 دقیقه در خانه است ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۴:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بررسی های امور حقوقی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: پدیده خشونت علیه زنان یک بحران جهانی است و غنی و فقیر نمی شناسد و آمارهای جهانی تکان دهنده تهاجم فیزیکی و روانی علیه زنان حتی با سانسور خبری دائما در حال روزآمد شدن بوده و این مساله در ایران نیز قابل انکار نیست.
اینتیتر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۳:۱۴    
امروز 25 نوامبر مصادف با چهارم آذر به عنوان روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان شناخته می شود.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۲:۰۱    
شفقنا افغانستان – دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان به مناسبت روز جهانی محو خشونت علیه زنان گفته است که زنان افغانستان از تابستان سال 2021 به بسیاری از حقوق اساسی خود دسترسی ندارد. ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- عمار حکیم ، رئیس ائتلاف نیروهای ملی عراق بر لزوم مقابله با خشونت علیه زنان تأکید کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرات نیوز، عمار حکیم در بیانیه ای به مناسبت روز جهانی پایان دادن به خشونت علیه زنان عنوان کرد ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - چهارم آذر مصادف با 25 دسامبر، روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان نامگذاری شده است؛ مقابله با خشونت علیه زنان یکی از موضوعات بسیار مهم در جامعه امروزی به شمار می رود تا جایگاه و کرامت زنان که سهم بزرگی از جامعه دارند، حفظ شود و شاهد خشونت کلامی، فیزیکی یا ارتباطی نباشند.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۱:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
هدف اصلی روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان جلب توجه جهان به تبعیض گسترده علیه بسیاری از زنان در سراسر جهان است، اما در این میان خشونت علیه زنان مسلمان در غرب به طور کامل به دست فراموشی سپرده شده است.
همگردی   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۰:۰۲    
25 نوامبر روزیست که در سال 1999 بعنوان روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان در مجمع سازمان ملل به تصویب رسید. این خشونت ها شامل خشونت فیزیکی، خشونت جنسی، خشونت جنسی غیرتماسی، خشونت کلامی، خشونت در مورد جهیزیه، تن فروشی اجباری، ختنه دختران، خشونت در زندان، بارداری اجباری، خرید و فروش زنان و دختران ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۶:۲۱   + ۵۹ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: کنعانی در توئیتی از رئیس جمهور آمریکا که مدعی آزاد کردن زنان ایرانی شده، پرسید: آیا در تحریم حداکثری شما علیه ملت ایران، زنان و مادران ایرانی مستثنی بودند؟
رکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۵:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: همایش روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان با حضور مسئولین استانی، جمعی از روانشناسان، عوامل اجرایی موسسه خیریه ائمه اطهار(ع)، اساتید دانشگاه و اصحاب قلم و رسانه در فرهنگسرای پارک بانوان اردبیل برگزار شد.
سبلان ما   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۲:۵۱    
مدیرعامل موسسه ائمه اطهار(ع) به تشریح عملکرد خانه امن استان اردبیل پرداخت و گفت: مراقبت از زنان خشونت دیده در خانواده، ارائه خدمات مشاوره ای به زنان و استحکام بخشیدن به نهاد خانواده های آسیب دیده از خشونت از جمله کارکردهای خانه امن در استان اردبیل است.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
خشونت علیه زنان یکی از مسایل مهم در کشورهای مختلف جهان است، به همین دلیل به مناسبت روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان گذری کوتاه به وضعیت زنان شیعه در عربستان خواهیم کرد.
تازه نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۰:۳۹   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا به بهانه حمایت از حقوق زنان بار دیگر از ناآرامی ها در ایران اعلام حمایت کرد و مدعی شد که در کنار زنان ایرانی ایستاده است.
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۹:۰۲   + ۴۲ سایت دیگر  
جو بایدن رئیس جمهور آمریکا که به رغم شعار رویکرد دیپلماسی در قبال ایران از زمان آغاز حوادث اخیر ایران، تمرکز خود و دولتش را بر حمایت از این ناآرامی ها قرار داده است، ژست دروغین دفاع از حقوق بشر و زنان ایران را تکرار کرد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۸:۴۱    
روز 25 نوامبر برابر با 4 آذر ماه، روز جهانی منع خشونت علیه زنان نامگذاری شده است. مجمع عمومی سازمان ملل در سال 1999 میلادی روز 25 نوامبر که مصادف با 4 آذر ماه می باشد را بعنوان روز جهانی “منع خشونت علیه زنان” تعیین کرد.
معاونت برون مرزی صدا وسیما   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۴:۱۱    
در برنامه مسائل و حلول از شبکه الکوثر موضوع اعمال خشونت علیه زنان و راه های مقابله با آن مورد بررسی و واکاوی قرار می گیرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۳:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی فقر باعث افزایش آسیب پذیری زنان در برابر خشونت می شود و فرصت های شغلی، مرخصی استحقاقی و دسترسی به مشاوره حقوقی می تواند به کنترل خشونت علیه زنان کمک کند.
آنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۱۰:۳۰    
بی توجهی پلیس بلژیک به شکایت های زنان از افزایش خشونت خانگی به موازات رشد قتل زنان در سال های اخیر، سبب شده تا دولت این کشور به ناچار قانونی برای محافظت از زنان را تصویب کند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ - ۱۲:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
خزعلی درباره این موضوع که روند اجرایی شدن لایحه منع خشونت علیه زنان به کجا رسیده است گفت: این لایحه الان در مجلس هست و جلسات متعدد مشورتی تشکیل شده و نظرات معاونت و نمایندگان مجلس درباره آن درحال اعمال است. امیدواریم با فوریت به مرحله اجرا برسد.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۰۸:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: یک فعال حقوق زنان معتقد است که در تمام 30 سالی که معاونت امور زنان ریاست جمهوری تشکیل شد، حتی یک لایحه جهت رفع تبعیض از زندگی زنان تدوین نشد. حتی لایحه منع خشونت علیه زنان که این روزها در مجلس شورای اسلامی خاک می خورد هم در جهت بهره برداری سیاسی بود و ضمانت اجرایی ندارد.
برترین ها / رویداد 24   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۱۲:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
کارشناس برنامه تلویزیونی شیوه در کنایه به محمدعلی نجفی گفت: زنش را با 5 گلوله در خانه کشت، یک نفر هم نگفت خشونت علیه زنان رخ داده است.
برترین ها / خبر فوری   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۲۳:۰۸   + ۱۳ سایت دیگر  
کنایه کارشناس مناظره شیوه به محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران که همسرش میترا استاد را به قتل رساند؛ زنش را با 5 گلوله در خانه کشت، یک نفر هم نگفت خشونت علیه زنان رخ داده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۲۰:۱۱    
این روز ها تصویر واقعی خشونت علیه زنان را می شود در خیابان های پاریس و دیگر شهر های فرانسه به وضوح شاهد بود، اما هنرپیشه های زن فرانسه ترجیح دادند زنان این کشور را نبینند در عوض مو های خود را برای زن ایرانی کوتاه کنند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۷/۲۹ - ۱۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
آزار های کلامی در محیط کاری شامل داستان ها، شوخی ها و طنز های جنسی، پرسیدن سوالات شخصی به صورت مکرر (در حالی که فرد تمایلی به پاسخ نداشته باشد) یا مطرح کردن هرگونه بیاناتی با مصادیق جنسی، نوعی خشونت علیه زنان تلقی می شود.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۲۷ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
آمارها نشان می دهد که خشونت علیه زنان و کودکان از درصد بسیار بالاتری برخوردار است که علل مختلفی دارد و برای پیشگیری از گسترش این مسئله به جرم انگاری دقیق تر و تدوین، تصویب و اجرای قانون نیاز است.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۷/۲۷ - ۰۸:۳۱    
فاطمه روغنی*؛ شیوع گسترده خشونت خانگی درجامعه وخانواده ها درچند سال اخیر برکسی پوشیده نیست. با نگاهی به اخبار اخیر به راحتی به افزایش این نوع از بد رفتاری در بین افراد جامعه پی خواهیم برد. ...