سه شنبه ۰۴ آذرساعت ۱۹:۱۹Nov 2020 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پرخاشگری»

همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۰:۱۲    
سید طه یحیوی- روانپزشک شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که فردی را با رفتارهای عجیب در خیابان مشاهده کنید. فردی که مثلا پشت سر هم سلام نظامی می دهد، با خودش حرف می زند و می خندد، حرف های نامربوط و بی ربط می زند، لباسش را در آورده است یا به طرز نامعقولی عصبانی است و پرخاشگری می کند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
یک روانشناس با اشاره به بحران کووید 19 و افزایش اختلافات زوجین در منزل اظهار کرد: زوجین باید بحران ها را بخشی از زندگی مشترک محسوب کنند و آگاه باشند که در هنگام بحران استرس و ترس افزایش می یابد بنابراین لازم است درباره ترس هایشان با یکدیگر صحبت کنند چراکه اگر ترس ها مطرح و حل نشوند منجر به بروز ...
روزنامه وارش   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۹:۲۲    
شیوع کرونا و قرنطینه خانگی پیامدهایی را به دنبال داشته و خواهد داشت که مهمترین آن پرخاشگری خانوادگی است و از طرفی خستگی و افسردگی این روزها به وجود آورده خلق و خوی منفی در افراد بویژه والدین شده که این شرایط خشم و پرخاشگری را شدت بخشیده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۰:۰۳   + ۲۲ سایت دیگر  
کارشناس داوری از وضعیت موجود در فوتبال کشور و بداخلاقی هایی که می شود انتقاد کرد.
خبرنما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۳:۴۲    
“معصومه رضائی پور” کارشناس ارشد روان شناسی بالینی: رفتار قهرآمیز با کودکان خشن، باد زدن آتش پرخاشگری است! بسیاری از والدین دوست دارند فرزندان شان به ویژه در شرایط کنونی که کرونا همه را خانه نشین کرده است و فرزندان هم مدرسه را به صورت آنلاین در خانه تجربه می کنند آرام و [...]
حوزه علمیه خواهران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۵:۲۹    
مشاور موسسه آموزش عالی فاطمه معصومه(سلام الله علیها) بندرعباس، علت بسیاری از پرخاشگری ها در خانواده را احساس ناامنی دانست و افزود: همسران باید بتوانند تعادل روحی و روانی یکدیگر را کنترل کنند.
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۰:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر – گروه ورزشی: بی خشونتی، بزرگترین نیرویی است که بشر در اختیار دارد. این جمله را یونسکو در صفحه ایسنتاگرامش به مناسبت روز شکیبایی از قول ماهاتما گاندی ، مردی که پیام آور صلح و دوستی بود، منتشر کرد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۰۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
ارتباط معناداری میان میزان خشم رانندگان با درگیری در تصادفات رانندگی وجود دارد.
گلونی   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۰۰:۳۳    
طالع بینی متولدین 18 آبان؛ شپش را تهدید کنید به گزارش گلونی تبریک می گویم شما امروز متولد شدید. شما فردی عصبی و پرخاشگری هستید. وقت آن رسیده که دیگر عصبی و پرخاشگر نباشید. مدتی است که درگیر درست بودن طول و عرض پتوی خود هستید. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۰:۲۰    
تماشای برنامه های نامناسب تلویزیونی، مانند برنامه های دارای صحنه خشن یا جنسی، پیامدهای تمایل به پرخاشگری و بلوغ زودرس کودکان را دارد.
کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۲۲:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
ایجاد مزاحمت برای مطب خصوصی پزشکان که در هفته اخیر نیز شاهد یکی دیگر از این اتفاقات نادر در کشور و معمول در استان بودیم در ساعت ده ونیم شب با ورود دو فرد ناشناس با سنگ و پرخاشگری به منشی های مطب و شکستن شیشه های مطب صورت گرفت و منجر شد که تعدادی از بیماران با رعب و وحشت از درب مطب به بیرون فرار ...
سینما پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
سینماپرس: شدت و گستره حضور روابط جنسی و انگاره سازی از روابط عاشقانه میان دختران و پسران، آن هم به عنوان بستر تعلیق درام در عموم آثار و تولیدات سینمایی از آنچنان ظرفیت مخربی برای کودکان و نوجوانان برخوردار است که قطعا اختلال پرخاشگری (Aggression) تنها نمودی بسیار کوچک از بروز آسیب های آن به شمار ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۰۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگران با مطالعه ی کودکان پرخاشگر دریافتند که 55 درصد پسران و 41 درصد دختران از دوسالگی رفتار های پرخاشگرانه از خود نشان می دهند.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۵:۲۱    
پرخاشگری کودکان یکی از اختلالات رفتاری کودکان است که اغلب به مسئله ای مهم و نگران کننده ای برای والدین و معلمان تبدیل می شود. در واقع این رفتار نوعی از اضطراب، خجالت، شرم و حتی عصبانیت در والدین ایجاد می کند که باعث می شود گاها مستاصل شده و ندانند چگونه در مقابل آن برخورد کنند.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۲۰:۳۶    
پرخاشگری در کودکان یک مسئله و داشتن دست بزن و اقدام به کتک زدن دیگران بحثی دیگر در مشکلات تربیتی کودکان است که متاسفانه در جامعه پرتنش امروزی این رفتار به وفور در بین بچه ها دیده می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۰:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان یک روانشناس گفت: پرخاشگری به ایجاد ارتباط مؤثر بین کودک و والدین لطمه می زند و می توان آن ها بزرگ ترین آسیب دانست.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
پرخاشگری در جامعۀ ما در بسیاری افراد، من جمله کودکان، تا حدود زیادی شایع است. یکی از عوامل بروز پرخاشگری کمبود محبت است.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
پرخاشگری و زورگویی کودکان جزء مشکلات بزرگ والدین است و آن ها را آزار می دهد، نحوه رفتار با کودک زورگو بسیار مهم است و می تواند از بروز رفتارهای پرخاشگرانه در آینده جلوگیری کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۸:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس ارشد روانشناسی کودکان در خوزستان گفت: پرخاشگری و جرات ورزی در کودکان دو مقوله جداگانه هستند و نباید برداشت اشتباه از آن ها داشته باشیم.
ویکی روان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۱۲    
اگر از مشکلاتی مانند عصبی بودن و حتی پرخاشگری رنج می برید، می توانید در بخش مشاوره آنلاین روانشناسی سایت ویکی روان ، با بهترین مشاورین کشور به صورت صوتی و تصویری از هر جای دنیا که هستید صحبت نمائید. ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۹:۰۰    
این روزها با وجود شرایط کرونایی و سخت، کودکان از بازی و سرگرمی های مثل پارک رفتن و رفت و آمدهای خانوادگی محروم شده اند و بیش از پیش، دچار پرخاشگری می شوند و نمی توانند به درستی آن را ابراز کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۸:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
پرخاشگری کودکان، یکی از ناهنجاری های آزاردهنده است که علاوه بر کودکان، والدین آن ها را نیز به شدت دچار ناامیدی می کند. محققان کشور برای رفع این عارضه روان شناختی، آموزش نقاشی و موسیقی را توصیه کرده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۱:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
"منبع و منشاء اغلب اختلالات سلامت روان در شرایط فعلی جامعه یعنی اضطراب ها، استرس ها، ترس و نا امیدی، پرخاشگری و غیره، علاوه بر آنچه از پیش موجود بوده؛ از خود بحران کرونا سرچشمه گرفته است ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۰:۰۲    
محبوبه خوزان_روانپزشک و استادیار دانشگاه خشم، واکنش طبیعی انسان به موقعیت هایی است که در آن دچار ناکامی شده یا احساس تهدید می کند. از این رو، پرخاشگری یک رفتار با هدف صدمه زدن به فردی دیگر یا اموال اوست، ولی خشم یک احساس است که الزاما منجر به پرخاشگری نمی شود ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۸:۴۶   + ۵۰ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: بی اخلاقی و پرخاشگری و توهین در درازمدت آثار سیاسی بر جای می گذارد و در نقطه ای به احساس بی دولتی هم منجر می شود.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۸:۰۴   + ۱۹ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران: براساس آنچه "دیلی میل" انگلیس منتشر کرده است، محققان دانشگاه کلرادو استدلال کرده اند که سطح پایین فروکتوز منجر به مسیری می شود که باعث تقویت کنجکاوی در مورد غذا و ذخیره انرژی به شکل چربی می شود، اما در صورت مصرف بیش از حد، این مسیر موجب بیش فعالی ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۴۶    
خشم کنترل نشده در کودکان می تواند به پرخاشگری منجر شود و آسیب های درونی و بیرونی زیادی برجا بگذارد
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۳۰    
فحش دادن نوعی پرخاشگری کلامی است و در بسیاری از موارد جنبه یادگیری دارد. کودک از والدین یا در مهد و حتی از فیلم ها و برنامه های کودک الفاظ زشت را می آموزد و برای جلب توجه اطرافیان و ابراز خود یا تحریک احساسات دیگران و به خشم آوردنشان و حتی برای لجبازی و شکستن محدودیت ها، از آن استفاده می کند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۵:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
ایرنا نوشت: نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: روسای جمهوری آمریکا از کارتر تا ترامپ همواره در مسیر دشمنی با ایران حرکت کرده اند و در هر شرایطی به دنبال ضربه زدن به پایه های انقلاب اسلامی بوده اند
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۶:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
حوزه / نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: امر به معروف به معنای پرخاشگری و نا امن کردن فضا برای دیگران نیست، بلکه امر به معروف مظهر مهرورزی و مبتنی بر روابط انسانی و ایجاد احساس امنیت در جامعه است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
دبیرکل حزب اسلامی کار گفت: نمایندگان مجلس یازدهم قبل از انتخابات به مردم وعده هایی داده اند که امروز از پاسخگویی به آنها عاجزند، بنابراین با این گونه صحنه سازی و صحنه پردازی ها می خواهند توجه افکار عمومی را از ناکارآمدی های خود دور کنند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۰۸    
عرفانی گفت: خانواده ها با مشکلات روانشناختی گوناگونی روبرورهستند که شرایط کرونا موجب تشدید آن شده است، افزایش افسردگی و پرخاشگری و بروز خشونت های خانوادگی از جمله مسائلی است که خانواده ها را درگیر خود کرده است.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
طلاق والدین و نداشتن مهر آنها در کنار یکدیگر باعث پرخاشگری کودکان می شود و این محرومیت را با خشم نشان می دهد.حسادت کودکان طلاق از دیگر تبعات این پدیده است آنها به مقایسه خود با کودکان هم سن خود می پردازند و دچار حسرت و حسادت می شوند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۲۵    
با ورود وسایل و تکنولوژی های جدید به خانه ها والدین و فرزندان ساعت های متمادی در کنار یکدیگر می نشینندبدون آنکه حرفی برای گفتن داشته باشند. تاثیر استفاده از اینترنت و عدم مدیریت در شبکه های اجتماعی بر روابط اعضای خانواده: 1-افت اخلاقی و پرخاشگری 2-دوستان ناباب و رفتارهای پرخطر ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
انتخابات آمریکا و به ویژه نحوه مناظره زشتی که انجام شد اثبات کرد که امریکای امروز دیگر آن قدرت چند دهه قبل نیست. رقبای انتخابات ماه نوامبر هیچ راهکاری نداشتند و تنها پرخاشگری کردند. این موارد نشانه های همان سقوط است که البته بسیاری از اندیشمندان چه داخل امریکا چه خارج آن پیش بینی کرده اند.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۴۶    
یک روانشناس معتقد است؛ پرخاشگری نوجوانان در محیط خانه الزاما به معنای جنگ قدرت با والدین نیست بلکه این نوع خشونت می تواند ناشی از اضطراب، ترس و حتی افسردگی پنهان باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس شورای مرکزی حزب همبستگی ایران اسلامی گفت: تعدادی از نمایندگان مجرب هستند و نگاهی واقع بینانه به مشکلات کشور دارند، ولی برخی از آنها خیلی ساده انگارانه، ادبیات پرخاشگری و وارد کردن هجمه به مسوولان دولتی را پیش گرفته اند، رویکردی که دردی از مشکلات کشور درمان نمی کند.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
پرخاشگری در کودکان پدیده شایعی است که به صورت های مختلفِ جسمی، عاطفی و تنشِ قابل توجه در آنها دیده می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد یک متخصص اطفال از ضرورت توجه به تفریح فیزیکی کودکان و حضور آنها در فضای بیرون از خانه خبر داد و برهم خوردن نظم خواب کودکان در دوران کرونا را عامل پرخاشگری آن ها دانست.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
قشقرق کودکان قاعدتاً منظره ی زیبایی نیست. اصلا چرا اتفاق می افتد و چگونه باید آن را مدیریت کرد؟
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۵:۳۸    
حوزه / نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: افرادی که اهل خشونت هستند و قانون را قبول ندارند جزو ما نیستند، چرا که نه قانون، نه اسلام و نه سیاست های نظام اجازه این نوع برخورد را نمی دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
نتایج به دست آمده از یک مطالعه نشان داد؛ رویارو شدن کودک با خشونت پدر علیه مادر، خشونت در محله و مدرسه، مشاجره والدین، خشونت بزرگسالان علیه کودک، رویارویی با خشونت از طریق استفاده از فناوری های تصویری خشونت بار و جهت گیری هم نوایی؛ می تواند پرخاشگری کودکان را پیش بینی کند.
یک پزشک   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۰:۴۸    
تمِ قصه های کابوس چهاربُعدی خود زمان است، که با بلند پروازی های تخیلِ شگفت و تکان دهنده و شاعرانه و جنون آمیز یا واقع بین جیمز گراهام بالارد پرداخت شده است و اسم – کابوس چهاربعدی – نیز از همین تم ناشی می شود: بُعد چهارم همانا بُعد زمان است. پرخاشگری و تندخویی قلم سرکش بالارد حد و مرزی نمی شناسد. ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۰۹:۵۶    
رئیس سازمان نظام روانشناسی ایران گفت: بدگویی والدین از هم موجب غمزدگی، گوشه گیری، خانه گریزی، اضطراب و افسردگی فرزندان طلاق می شود. غلامعلی افروز اظهار کرد: یکی از آثار شوم طلاق، سرگردانی، نگرانی و تعارض های روانی فرزند یا فرزندان است که می تواند به صورت های مختلف همچون غم زدگی، گوشه گیری ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۵:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا که برای معالجه کووید-19 با داروی استروئید تحت درمان قرار گرفته است، در معرض بروز عوارض جانبی بسیار جدی این دارو از جمله پرخاشگری، پریشانی ذهنی و تغییرات خلق و خو قرار دارد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۱:۱۳    
گاهی اوقات اطرافیان نزدیک کودک مثل پدربزرگ، مادربزرگ، عمو، دایی و... با رفتارهایی که دارند پرخاشگری را در کودک تشدید می کنند. مثلا خیلی سر به سرش می گذارند، به او القاب ناشایست می دهند، مقایسه و امر و نهی می کنند. ...