جمعه ۰۲ آبانساعت ۰۸:۳۳Oct 2020 23

جدیدترین‌های «زنان کارگر»

ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
با وجود صراحت قانون درباره عدم تبعیض مزدی، اقشار مختلفی از نیروی کار مانند زنان، معلولان و کودکان از این مساله رنج می برند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۰:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
بیشترین شکاف دستمزدی در طبقه کارگر ترکیه بین کارگران روزانه مرد و زن است، به طوری که کارگران روزانه مرد حدود 86 درصد بیشتر از کارگران روزانه زن دستمزد می گیرند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۲۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
بررسی مکانیسمِ عملکرد دلالان فرش آشکارا نشان می دهد که نه تنها کلمه ی واسطه و حتی شخص واسطه، دارای تمام صفات منفی همراه با این کلمه است، بلکه آن ها یکی از منفی ترین وجوه واسطه گری در میان همه ی اقسام دلالی هستند که زنان کارگر فرش باف را تا سرحد یک کارگر نوعی نساجی قرن شانزدهم بریتانیایی تنزل می ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۳:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
شکوری گفت: مسئولان سازمان تامین اجتماعی پیگیر موضوع افزایش مرخصی زایمان برای بیمه شدگان این سازمان از 6 به 9 ماه هستند.
پولی مالی   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۱۱:۲۵    
توئیت- شرایط بازنشستگی از نظر سن و سابقه در حال حاضر برای آقایان و خانمها به شرح وشرایط ذیل می باشد: دارا بودن 42سال سن و 20 سال سابقه اشتغال و پرداخت حق بیمه برای زنان کارگر مشمول قانون کار، داشتن 35سال سابقه پرداخت بیمه بدون شرایط سنی برای مردان وزنان ...
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۱۵:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
محمد حقیقی راد - گیتی آنلاین - زنان خدمتکار خانگی، اغلب تمام وظائف مطابق تعریف سنتی زنانه را باید در خانه های فرادستانشان انجام دهند.زندگی این زنان کارگر پس از رها شدن از کار خانگی مزدی و بازگشت به خانه ی خود، تفاوت چندانی با زندگی در محل کار ندارد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۱:۳۲    
زنان کارگر همواره در نقطه ای از این قانون ایستاده اند که از یک طرف زن بودن و نقش های مرتبط با آن از جمله مادری و همسری شرایط حضور اقتصادی را برای آنان دشوار می کند و از طرف دیگر نبود حمایت های مؤثر قانونی و هزینه بر کردن بیش از حد استفاده از کارگر زن برای کارفرما او را در معرض حذف از حضور پررنگ تر ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۰۹:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
در گام نخست باید سامانه جامع برای پالایش زنان بی سرپرست آسیب دیده از کرونا راه اندازی شود و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان متولی اصلی حمایت از این قشر آسیب دیده در بستر تحت وب، نسبت به طراحی و راه اندازی سامانه جامع برای ثبت نام و پالایش زنان را در دستور کار قرار دهد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۱۵:۴۹    
یک فعال حقوق زنان کارگر می گوید: دولت با طراحی سامانه ای، زنان بی سرپرست آسیب دیده از کرونا را شناسایی و با یک ساز و کار مشخص، با اختصاص بسته های حمایتی از آنان حمایت کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - اختلافات مالی میان پیمانکار و مدیران سایت مدیریت پسماند صفیره سبب بلاتکلیفی کارگران و پرداخت نشدن چند ماه حقوق آنها شده است.
عصر خبر   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۵:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان دستگاه متولی باید با حساسیت بیشتری نسبت به این موضوع ورود کند و جلوی این اقدامات غیر قانونی ،غیر اخلاقی و غیر حرفه ای را بگیرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۷ - ۱۲:۰۶    
رئیس اتحادیه زنان کارگر استان فارس با انتقاد از اختصاص دو درصد سهام شستا به بازنشستگان افزود: اختصاص دو درصد سهام شستا به بازنشستگان به هیچ وجه در شان این جامعه نیست چرا که شستا متعلق به کارگران و بازنشستگان است و از پول این افراد شکل گرفته است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۰۸:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه زنان کارگر استان فارس با بیان اینکه سالهاست که دست دولت در صندوق کارگران و بازنشستگان است، گفت: دولت به هیچ وجه حاضر نیست بدهی 220 هزار میلیاردی خود را به این سازمان که حق کارگران و بازنشستگان است، پرداخت کند.
اقتصاد آنلاین / ایبنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۹:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
براساس اعلام سازمان جهانی کار (ILO) بازار جهانی کار در بحبوحه پاندمی کرونا، در نیمه دوم سال با احیای به شدت مبهمی روبرو بوده و زنان کارگر به مراتب با ضربه سنگین تری مواجه خواهند شد.
کارگر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۰۸:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان ضمن آسیب شناسی مشکلات زنان و دختران استان گفت: قوانین حمایتی بسیاری در این زمینه وجود دارد که یا نیاز به بازنگری دارد یا به درستی اجرا نمی شود و اگر برای جامعه،ساختار خانواده و جایگاه زن و مادر اهمیت دارد باید برای حقوق زنان بویژه بانوان شاغل فکری شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ - ۰۸:۴۶   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس کمیته بانوان کانون عالی انجمن صنفی کارگری زنان گفت: نابرابری مزد، ساعت طولانی کار و تهدید از دست دادن شغل، بیم های زنان کارگر است و امیدواریم سیاستگذاران با تدوین الگوی شایسته کار، از این قشر حمایت کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۲ - ۱۵:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی خشونت مبتنی بر جنسیت در محل کار موضوع بسیار پیچیده ای است که ریشه در روابط براساس قدرت جنسیتی در جامعه، اقتصاد، بازار کار، اشتغال و رابطه فرهنگ سازمانی دارد.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ - ۲۲:۵۱    
مریم فروغی/دانش آموخته مطالعات فرهنگی به نظر می رسد که از خلال همه گیری کرونا، یک چیز را به خوبی باید تا کنون فرا گرفته باشیم: هیچ بحرانی تنها یک سویه و بُعد ندارد ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۲/۰۸ - ۱۷:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه زنان کارگر در مراسم مجازی گرامیداشت زنان کارگ؛ بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان، افزایش حداقل دستمزد و عرضه سهام شستا در بورس را مورد بررسی قرار داد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ - ۱۲:۳۵   + ۱۵ سایت دیگر  
شرایط بازنشستگی از نظر سن و سابقه در حال حاضر برای مردان و زنان به شرح و شرایط ذیل است: * به استناد تبصره 4 ماده 76قانون تأمین اجتماعی: دارا بودن 42سال سن و 20 سال سابقه اشتغال و پرداخت حق بیمه برای زنان کارگر مشمول قانون کار. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۲/۰۴ - ۱۴:۲۵    
رئیس اتحادیه زنان کارگر فارس گفت: اگرچه نیاز است تا در هفته کارگر ، روز کارگر را جشن گرفت اما با تورم ( 43 درصدی) و سفره خالی آن هم با بی توجهی و تنها افزایش (21درصد) دستمزد چه انگیزه ای برای قشر ضعیف و همیشه در صحنه باقی مانده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۱/۳۱ - ۰۷:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
اشتغال برای همه زنان انتخاب نیست، برخی مجبور به کار هستند اما خیلی از زنان کارگر با افزایش هزینه های مهدهای کودک نمی دانند، فرزندانشان را کجا بفرستند.
روزنامه شهروند   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۲۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
[مهتاب جودکی] زنان کارگر خم شده اند روی ردیف گلدان ها. در دست هایشان بذر دارند. سه بذر داغداغان برای هر گلدان. بذرها زود جوانه می زنند، نهال می شوند و نهال های جوان در زمین های مُرده، جنگل خواهند شد. سال های قبل، بیابان داشت ایلام را می بلعید. خشکی از جنوب می آمد تا سبزی شمال را بگیرد ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۸/۱۲/۱۸ - ۱۷:۳۲    
هشتم مارس روز جهانی زن در بسیاری از کشورهای جهان است. سالانه میلیونها نفر در نقاط مختلف جهان در روز هشتم مارس با ترتیب اجتماعات و گردهماییها این روز را گرامی میدارند. انتخاب روز هشتم مارس به عنوان روز زن به مبارزۀ زنان کارگر در سال 1857 میلادی در شهر نیویورک آمریکا برمیگردد ...
شعار سال   ۱۳۹۸/۱۲/۱۸ - ۱۷:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
انتخاب روز هشتم مارس به عنوان روز جهانی زن به خاطر مبارزۀ زنان کارگر در سال 1857 میلادی در آمریکا بر می گردد. هر سال میلیون ها زن و مرد در اقصاء نقاط جهان در روز هشتم مارس با ترتیب اجتماعات و گردهمایی ها این روز را گرامی می دارند.
دین آنلاین   ۱۳۹۸/۱۲/۱۸ - ۱۴:۵۹    
روز جهانی همبستگی زنان کارگر که در تقویم جهانی عمری صد وچند ساله دارد، در کشور ما هنوز مانند کودکی است که حتی قادر به درک و فهم درست فریادِ این کودک صد ساله نیستیم. به همین بهانه خواستم تأملی بر دو نوع نگاه جنسی زن گرا و مردگرا داشته باشم.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۱۲/۱۸ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تهران پرس ، بسیاری از روزنامه های ترکیه، امروز در عکس و تیتر صفحه نخست، مساله پناه جویان را برجسته کرده اند. جمهوریت: روز زنان کارگر مبارک باد اعتراض همسران روزنامه نگاران زندانی به حکومت ملی گازته: دورویی آمریکا ...
بهار نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۱۸ - ۱۰:۳۱    
گروه جامعه: امروز یکشنبه 18 اسفند ماه همزمان است با 8 مارس روز جهانی زن. روزی که در سال 1875 زنان کارگر کارگاه های پارچه بافی و لباس دوزی در نیویورک آمریکا به خیابان ها ریختند و خواهان افزایش دستمزد، کاهش ساعات کار و بهبود شرایط بسیار نامناسب کار شدند ...
مازنی نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۰:۲۳    
در آستانه یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران گفت: جامعه کارگری مازندران که متشکل از خانه کارگر ، کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی ، کانون هماهنگی شوراهای کار استان ، انجمنهای صنفی حرف و کارگران ساختمانی ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۰۸:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
عضو فراکسیون کارگری تصریح کرد: متاسفانه کارگران به تعداد انگشتان یک دست هم در مجلس نماینده ندارند و اگر قرار باشد همین چند نماینده را هم از دست بدهیم، باید فاتحه تامین اجتماعی و بانک رفاه کارگران را هم که برای ماندن آن در سازمان جان کندیم، بخوانیم.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۰۸:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
دبیرکل خانه کارگر با بیان اینکه باید امکان اعتراضات صنفی برای زنان کارگر هم فراهم باشد، گفت: برنامه های ما در دوره های کوتاه مدت، خانه کارگر این است که زنان با ارائه مجموعه راهکارهایی درهای بازار کار را به روی خود بازکنند.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۰۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
خانه کارگر استان خوزستان، کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان، اتحادیه صنایع دستی و اتحادیه زنان کارگر خوزستان با رویکرد صنفی، کاندیداهای مورد حمایت این تشکل ها در 4 حوزه انتخابیه استان را اعلام کردند.
اقتصاد آنلاین / جماران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۰۲:۳۶   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین ، علی ربیعی ، سخنگوی دولت در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: روز زن و مادر را به تمامی بانوان هموطن ایرانی، خصوصا زنان کارگر که در طلب معاش برای خانواده خود، تلاشی سخت دارند، به زنان معلولی که حقوق شان در جامعه ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ - ۱۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: زنان کارگر و بازنشسته نمایندگان خود را به مجلس بفرستند و نسبت به آنچه حق شان است مطالبه گر باشند.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه تشکیلات خانه کارگر عادلانه ترین رفتار را با زنان دارد.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
افتتاحیه المپیاد ورزشی زنان کارگر عصر روز گذشته در ورزشگاه کارگری شهید معتمدی، برگزار شد.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ - ۱۸:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: زنان باید در انتخابات حضور یابند و کسانی را انتخاب کنند که برای زنان و حضور آنها در جامعه ارزش قائل باشند.
روزنامه شهروند   ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۲۳:۰۶    
سومین دوره المپیاد ورزشی اتحادیه بانوان کارگر طی روزهای 16 تا 18 بهمن ماه برگزار می شود؛ مسابقاتی که دست اندرکاران آن معتقدند باعث روی آوردن زنان کارگر به سمت رشته های مختلف ورزشی شده است ...
تهران پرس   ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ - ۱۳:۱۰    
به گزارش خبرنگار تهران پرس مسابقات انتخابی المپیاد بانوان کارگر برگزار گردید که در این مسابقات سرکار خانم سهیلا جلودار زاده نماینده محترم مجلس جمهوری اسلامی ایران و رئیس اتحادیه زنان کارگر ، خانم دانشور نایب رئیس ورزش بانوان هیئت فدراسیون ورزش خانه کارگر ...
مازنی نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ - ۲۱:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
نصرالله دریابیگی دبیر اجرائی خانه کارگر مازندران گفت: جامعه کارگری و بازنشستگی استان مازندران شامل تشکلاتی مانند کانون کارگران بازنشسته، خانه کارگر، انجمن صنفی کارگران ساختمانی، شورای اسلامی کار ، اتحادیه زنان کارگر و ... به مناسبت 29 آبان سالروز تصویب قانون کار ، بیانیه ای صادر کرد ...
عصر ایران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۲:۱۲    
اینک شاکیان پرونده خواهان غرامت 200 میلیون وون کره جنوبی ( 172 هزار دلار آمریکا) برای هر قربانی هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۰۶:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
زنان مشغول به کار در انگلیس، 8.9 درصد کمتر از مردان انگلیسی حقوق دریافت می کنند، در حالی که در سال 2018، این رقم 8.6 درصد بوده است! شکاف کلی حقوق بین زن و مرد که شامل کارگران پاره وقت است، تقریباً دو برابر اختلاف برای کار تمام وقت است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ - ۰۰:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
بسیاری از زنان کارگر بار ها توسط کارفرمایان آزار و اذیت شدند اما به خاطر ترس جان و بی کار شدن سکوت کردند.
انتخاب   ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۱۷:۰۰    
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : خوش و بش کلی کرافت نماینده جدید آمریکا در سازمان ملل با همتای خود از آفریقای جنوبی یک بت فیل نماد خدای هندوها در بمبئی درگیری زنان کارگر کارخانه پوشاک با نیروهای پلیس در داکا پایتخت بنگلادش ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ - ۱۹:۴۵    
رئیس اتحادیه زنان کارگر گفت: شیعه امام حسین(ع) دزدی، اختلاس، ظلم و ستم نمی کند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۶/۰۸ - ۱۷:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس کمیته بانون کانون عالی انجمن صنفی کارگری زنان نبود بیمه، دریافت چک و سفته، ساعت طولانی کار، کار ارزان و نبود بیمه را مشکل اصلی زنان کارگر بیان کرد و راه حل آن را در افزایش سواد حقوقی، تهیه الگوی کار زنان و نظارت دانست.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ - ۲۳:۳۱    
خیلی وقت ها کارگاه های زیرزمینی؛ محیط های کاری غیراستانداردی که تحت نظارت وزارت کار هم نیستند از نیاز زنان و مردان کارگر سوء استفاده می کنند و با حداقل دستمزد بدون اینکه حتی آن ها را بیمه کنند، آن ها را به کار می گیرند ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۰۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
به طور میانگین از هر 10 زن کارگر حدود 4 یا 5 نفر بیمه شده اند و باقی زنان کارگر فاقد بیمه هستند، یعنی بیش از نیمی از کارگران زن فاقد بیمه اند، بر اساس برآوردهایی که در این حوزه صورت گرفته بیش از 3 میلیون کارگر مشغول به فعالیت و کار هستند اما تحت هیچ شرایطی اطلاعات آنان در جایی ثبت نشده است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۵/۱۸ - ۱۶:۴۴    
نمایش اژدهای طلایی در یک رستوران چینی، تایوانی و... که می تواند هر جایی باشد؛ توکیو، تهران، پکن و... می گذرد. در این نمایش شبی و ساعتی از کار مردان و زنان کارگر آشپزخانه، مهمانان، همسایه ها و حتی مورچه و جیرجیرک حواشی این رستوران روایت می شود ...
همسو نیوز   ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ - ۱۱:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از خانه ملت، سیده فاطمه ذوالقدر ، عضو فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی ، جهت شرکت در اجلاس اتحادیه جهانی زنان کارگر به میزبانی کشورعراق زیر نظر سازمان ملل به بغداد سفر کرد ...