شنبه ۰۵ خردادساعت ۰۷:۴۴May 2024 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زنان کارگر»

ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۷:۵۹    
گردهمایی زنان کارگر با حضور سهیلا جلودارزاده در خانه کارگر برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۴:۵۰   + ۲۷ سایت دیگر  
وزیرکار گفت:از مجموع 16میلیون و 191هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی در بخش کارگری، حدود سه میلیون و 795هزار نفر کارگر زن داریم و در حوزه های آموزش و پرورش، پرستاران و اساتید دانشگاه نیز زنان جزو سرآمدان جامعه هستند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۳:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر کار گفت: بر اساس آمار بیش از 16 میلیون بیمه شده تامین اجتماعی در حوزه کارگری در کشور وجود دارد که از این عدد بیش از 3 میلیون نفر مربوط به جامعه زنان است.
در آیین اعطای نشان برتر به واحدهای تولیدی دوستدار خانواده نمونه کشوری و تجلیل از زنان کارگر، کارگران و بانوان فعال در عرصه کار و تولید، نشان برتر را از سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دریافت کردند.
مدیریت اجتماعی و امور بانوان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در نظر دارد مسابقه ای با متن دلنوشته های شما عزیزان به مناسبت گرامیداشت مقام بانوان کارگر در هفته کار و کارگر با محورهای زیر برگزار نماید.
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۵:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
روزنامه کانادایی ونکوورسان در روزهای گذشته جزئیاتی از پرونده الناز حاجی محمد منتشر کرد؛ زنی ایرانی که گفته می شود سردسته و رئیس گروهی از زنان کارگر جنسی در بریتیش کلمبیاست و از مردان زیادی اخاذی و دزدی کرده است.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۰۱:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
زیرنویس؛ گروه مجله _ مبینا افراخته: نزدیک به صد سال پیش، زنان کارگر در نیویورک تظاهراتی در اعتراض به استثمار و تبعیض برپا کردند. رسانه ها مصمم می شوند درباره موضوع زنان، یک نمادسازی تاریخی انجام دهند؛ بنابراین 8 مارس را به عنوان روز گرامیداشت زن مشخص می کنند و آن را به عنوان یک رویداد مهم در [...]
اطلاع با ما   ۱۴۰۲/۱۲/۱۸ - ۲۲:۳۹    
لطفا بدون آگاهی تقلید نکنید، هشت مارس برای مظلومیت زنان کارگر غربی است که با گرامیداشت این روز، غرب در تلاش هست کیفیت کارگری و زندگی را برای کارگران زن سیستم سرمایه داری بهبود بخشد.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۹:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
در مطالعه جدید معلوم شده است که در هیچ کشوری در جهان برابری برای زنان کارگر وجود ندارد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۲۲:۴۵    
شیراز-ایرنا- کاندیدای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از قشر وسیع جامعه زنان از جمله زنان بی سرپرست، خودسرپرست و جامعه زنان کارگر و شاغل در مشاغل سخت و همچنین خانواده های تک نفره نیازمند تدوین قوانین جدید است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۰:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگی سابقِ وزارت کار گفت: اوضاع کارگران به طورکلی در ایران بد است، اما اوضاع زنان کارگر بدتر از مردان است. بسیاری از حقوقی که در قانون برای کارگران زن تعیین شده، اجرا نمی شود.
سلام نو / رکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۲۳:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون اشتغال وزارت کار گفت: فقط 1.5 میلیون نفر اتباع مجاز هستند و باقی به شکل غیرمجاز در ایران کار و اقامت دارند.
رکنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۷ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رکنا، عضو کارگری شورای عالی کار گفت:ورشکستگی تأمین اجتماعی ربطی به کارگران ندارد، کارگر حق بیمه اش را پرداخت کرده و حق طبیعی اش است که در دوران بازنشستگی از مزایای آن برخوردار شود. اینکه تأمین اجتماعی ادعا می کند دخلش به خرجش نمی خورد ناشی از سوء مدیریت و بریز و بپاش هایش در شرکت های شستاست.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - ۰۹:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه زنان کارگر فارس با اشاره به گرانی اقلام خوراکی و ناکافی بودن در آمد این قشر، گفت: کارگران اگر قصد داشته باشند یک شب را با خانواده خود کنار هم و از غذا و میوه درجه یک برخوردار باشند باید بیشتر حقوق شان را هزینه کنند.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - ۱۸:۳۰    
تصویری جالب از خشک کردن ماهی در بنگلادش + نوشته های مرتبط:تصویری جالب از خیابان فردوسی تهرانتصویری جالب از زنان کارگر در اوج دوران کمونیستی شورویتصویری جالب از دورهمی سربازان شوروی در قزوین!اثر هنری جالب ناصرالدین شاه در اوقات فراغتعجیب ترین ماهی دنیا که در خاک زندگی می کند ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۳:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه زنان کارگر فارس معتقد است؛ عدم همخوانی نسبت منابع به مصارف سازمان تامین اجتماعی در شرایط فعلی، مشکلاتی را برای جامعه کارگران و بازنشستگان ایجاد کرده است.
برترین ها / زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۷:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
پایگاه خبری چند ثانیه تصویری از یک درخت کهن سال منتشر کرد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۰۸:۱۳    
اطلاعات آنلاین تصویری قدیمی از میدان شمیران منتشر کرد. + نوشته های مرتبط:تصویری دیدنی از محله قدیمی تهران؛ 60 سال قبلتصویری از ساعت لاکچری ،سه میلیاردی مهران رجبی+ عکستصویری جالب از زنان کارگر در اوج دوران کمونیستی شورویتصویری تامل برانگیز از قیمت گوشت در 90 سال پیشتصویری جالب از دورهمی سربازان ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۰۷:۲۱    
کنوانسیون شماره 190 سازمان جهانی کار و متمم و اصلاحیه شماره 206 این سازمان، درباره پایان دادن به آزار و اذیت و خشونت در بازار کار جهانی بوده و متمم یاد شده با تاکید بر منع انواع خشونت کلامی، فیزیکی و جنسیتی علیه زنان شاغل در محیط کار است.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۹:۴۷    
تصویری جالب از سربازان شوروی در بیرون گراندهتل قزوین در سال 1320 خورشیدی که در فضای مجازی منتشر شده است. + نوشته های مرتبط:تصویری جالب از زنان کارگر در اوج دوران کمونیستی شورویدستگیری باند فساد اداری اقتصادی در دانشگاه علم پزشکی قزوینتصویری جالب از خیابان فردوسی تهرانکشف باند فساد در دانشگاه علوم ...
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۲۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
در شرایطی که معادن اوکراین با کمبود نیروی انسانی مواجه شده، زنان بسیاری برای اشتغال در آن داوطلب شده اند.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۰۸:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
عصر ایران تصویری از سال 1961 که تعدادی از زنان کارگر در یک پروژه ساختمانی مسکونی در مسکو در حال کار هستند را منتشر کرده است.
مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست مشترک با نرجس بختیارخلج مشاور امور بانوان و خانواده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت اجرای کار مشترک برای آموزش های تخصصی ایمنی در منازل ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۲ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس اطلاعات سایت تشکل های پشتیبان اعتصاب، انتظار می رود اعتصاب امروز زنان ایسلندی بزرگترین اعتصاب زنان کارگر در تقریباً نیم قرن گذشته باشد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۶:۳۱    
مسئول اتحادیه زنان کارگر مازندران با بیان اینکه نمایندگان مردم در مجلس باید گوش شنوای کارگران باشند، گفت: نمایندگان هر استان پل ارتباطی بین کارگران و مجلس هستند و باید مطالبات جامعه کارگری را به مجلس برسانند.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
زنان کارگر خانگی که با روزنامه "گاردین" صحبت کرده اند اشاره می کنند که در امارات به آنان غذا و گذرنامه شان داده نمی شود، اسیر شده اند و در رسانه های اجتماعی به "فروش" گذاشته می شوند.
عصر خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۷:۰۴    
پیش از این نیز در زمانی که رئیس کمیته زنان کانون عالی انجمن های صنفی کارگران بودم نیز از شرکت کروز بازدید داشته و خوشحالم که طی این مدت شاهد حرکت رو به جلو مجموعه بوده ایم از جمله ایجاد مهد کودک ،تسهیلات درمان برای کارگران ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
زنان کارگر عربستانی در یک کارخانه کولر گازی در دمام کار می کنند. در این کارخانه 25 کارگر مشغول به کار هستند. صباح المولید، کارگر سعودی گفت: همه از من انتقاد می کردند که چگونه یک زن می تواند یک حرفه مردانه را انجام دهد؟ چگونه یک زن می تواند وسایل سنگین حمل کند؟ خدا را شکر از 12 سال پیش خیلی چیز ها ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۰:۰۴    
در صحنه ای که کلیشه غالب در یک جامعه محافظه کار را می شکند، زنان کارگر عربستانی در یک کارخانه کولر گازی در دمام کار می کنند. در این کارخانه 25 کارگر مشغول به کار هستند ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
در صحنه ای که کلیشه غالب در یک جامعه محافظه کار را می شکند، زنان کارگر عربستانی در یک کارخانه کولر گازی در دمام کار می کنند. در این کارخانه 25 کارگر مشغول به کار هستند ...
عصر خبر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۰:۰۱    
طی این نشست ها قصد داریم با مجموعه دولت به راهبرد و مفاهمه ای برسیم تا در تمام عرصه های حرف، صنعت و خدمات به مسائل زنان کارگر بپردازیم.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۰۷:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
شهرام غریب گفت: از نظر علم پزشکی دمای بدن فردی که در اثر گرما دچار آسیب شده باید در کمترین زمان ممکن به زیر 40 درجه بیاید و به میزان 38 درجه کاهش یابد. ما باید مراقب باشیم که با بالا رفتن دمای بدن به بیش از 40 درجه فرد ناگهان پس از گرمازدگی به کما نرود.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۰۷:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
تعدادی از کارگران و بازنشستگان شرکت کروز در دیدار با اعضای خانه کارگر و شوراهای اسلامی کار از مشکلات خود در زمینه شرایط کار و بازنشستگی این مجموعه گفتند.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۲۱:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، زنان مهاجر به عنوان کارگر خانگی در بسیاری از کشورها با طیفی از انواع خشونت و محدودیت مواجهند که در کنار شروط استثماری در کار، حقوق، ساعت کاری و قرارداد و نیز نژادپرستی و بیگانه هراسی، اوضاع را برای آنان پیچیده تر و تحمل شرایط را دشوارتر می کند. ...
پیش نویس "لایحه اصلاح قانون کار" پس از بررسی در کمیسیون های فرعی و اصلی دولت, برای نظرخواهی مجدد از شرکای اجتماعی به شورای عالی کار بازگردانده شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۰۶:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پیش نویس لایحه اصلاح موادی از قانون کار در حمایت از امنیت شغلی کارگران با حل قراردادهای سفید امضای کارگران، ممنوعیت دریافت چک و سفته و برات از کارگران، ممنوعیت اخراج زنان کارگر در ایام مرخصی زایمان و ساماندهی قراردادهای مدت موقت در مرحله پایانی است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۰۷:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
یک فعال کارگری گفت: وزارت کار به عنوان متولی اصلی اشتغال، باید بتواند بخشنامه های لازم الاجرا در راستای حمایت از بانون صادر و کارفرمایان را به تبعیت از آن ها ملزم نماید.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۰۲:۰۲    
برای اینکه اندکی آگاهی بیابیم که به فراموشی سپردن موقعیت فطری و طبیعی هر یک از زن و مرد و تنها تکیه بر آزادی و تساوی کردن به کجا منتهی می شود، بهتر است ببینیم آنان که پیش از ما در این راه افتاده اند و به پایان راه رسیده اند، چه می گویند و چه می نویسند. ...
شبکه دو سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۰:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ خط سوم با نگاه تخصصی به مسائل مختلف حوزه زنان؛ سه شنبه و چهارشنبه 19 و 20 اردیبهشت تقدیم نگاه مخاطبان می شود. قسمت پنجم این برنامه با موضوع زنان کارگر ایرانی میزبان دکتر سمیه گلپور (دبیر کانون عالی انجمنهای صنفی کارگران کشور) خواهد بود. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۰:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
زنان کارگر ایرانی و زندگی در سرزمین خودی موضوع قسمتهای جدید خط سوم در هفته جاری خواهد بود.
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی فارس به ظرفیت های این استان در حوزه کار،تلاش و تولید اشاره کرد و گفت: دور نگه داشتن جامعه کارگری خصوصا بانوان کارگر از آسیب های اجتماعی به توسعه، رونق تولید و همچنین رشد نسلی پویا و سالم منجر خواهد شد.
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۶:۵۲    
زنان همپای مردان در مزارع و باغات کشاورزی کار می کنند اما حقوق شان چندین درصد پایین تر از مردان است و آنها تاوان افزایش هزینه های تولید در بخش کشاورزی را می دهند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۵:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون زنان مجلس گفت: بخش مهمی از مسائل زنان کارگر به ضعف در اجرای قوانین مربوط و نظارت است، در مواردی که قوانین بسندگی دارند به خوبی اجرا نمی شوند و نظارت کافی بر آنها صورت نمی گیرد.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۹:۳۹    
به مناسبت گرامیداشت هفته کار و کارگر از طریق ارتباط تصویری در دیدار نمایندگان تشکل های عالی واستانی با مقام عالی وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی مراسم تقدیر از فعالان حوزه زنان کارگر کشور برگزار شد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: یک فعال کارگری گفت: بانوان بخش خصوصی نیز سهم عمده ای در تولید ناخالص ملی دارند و مسئولان فقط خوشحال هستند که سند چشم اندازی تدوین شده است که باید نقشه راه سه قوه باشد ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۷:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
علیرضا محجوب گفت: درباره مشاغل سخت و زیان آور که کارگران زن نباید کار کنند باید نظارت ها دقیق باشد. در شاخص ها حداکثر حمل بار مجاز برای حمل در کارگران مرد 45 کیلوگرم و برای زنان کارگر 22.5 کیلوگرم است اما گاهی در مورد زنان در عمل فشار کاری گاهی بیشتر است.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۰۹:۵۲    
زنان کارگر در گردنه های سخت و پر پیچ و خم کشاورزی ایفاگر نقشی مهم و اساسی در فرایند کاشت، داشت، برداشت و فروش محصولات هستند و به مثابه نگینی درخشنده و همیشه پویا، در رشد تولید و بهبود جایگاه اقتصادی وکشاورزی گلستان نقش مهمی دارند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
نامگذاری بعضی روزها در تقویم به فرصتی تبدیل شده تا دولتمردان با بزرگ نمایی کارهایی که کرده اند و دادن وعده هایی که معلوم نیست چقدر ضمانت اجرایی دارند، گرامیداشتی برای آنها که همیشه مشکلات و مصائب را به دوش می کشند، برپا کنند.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۲:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
شفقنا- هنوز نمی دانیم چه تعداد از زنان شاغل، سرپرست خانوار هستند، چه تعداد در اقتصاد غیررسمی مشغول به کارند و چه نرخی از این زن ها بیمه و حداقل دستمزد ندارند... ...