دوشنبه ۰۴ تیرساعت ۰۶:۳۵Jun 2024 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان جهانی کار»

تیتر ۱   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس اعلام سازمان جهانی کار در صورتی که نرخ بیکاری در گروه سنی جوانان در کشوری بیش از دو برابر نرخ بیکاری کل باشد وضعیت بیکاری در آن کشور در نقطه بحرانی قرار دارد. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۰۷:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
سازمان جهانی کار فوراً از همه طرف های ذینفع در میانمار خواسته به تعهد خود عمل کرده و اقدام قاطعی برای پایان دادن به کار کودکان انجام دهند!
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۲:۴۳    
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان گفت: 12 ژوئن برابر با 23 خرداد ماه سالجاری روز جهانی مبارزه با کار کودکان است . روز جهانی کار از سال 2002، به منظور افزایش آگاهی و جلوگیری از کار اجباری کودکان ، توسط سازمان جهانی کار به روز جهانی مبارزه با کار کودکان نام گذاری شد ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۲:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
در یکصد و دوازدهمین اجلاس سازمان جهانی کار بر لزوم اتخاذ موضع قاطع از سوی این سازمان در برابر فاجعه انسانی غزه تاکید و اعلام شد: وضعیت وخیم کارگران و کارفرمایان بی دفاع و بیگناه در غزه نیازمند توجه و اقدام فوری سازمان ILO است.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۲:۰۳    
هدف یادداشت تفاهم بین دو طرف سازمان جهانی کار و دولت کره جنوبی، ترویج تبادل دانش و آموزش و انتقال شیوه های مناسب در زمینه توسعه اشتغال جوانان است.
عصر خبر   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۰۹:۴۶    
اولیا علی بیگی رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور و مهران قاسم پور نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران در اجلاس 112 سازمان بین المللی کار در ژنو.
عصر خبر   ۱۴۰۳/۰۳/۱۸ - ۱۳:۱۵    
دکتر سمیه گلپور سرپرست هیات کارگری ایران در یکصدودوازدهمین نشست سازمان جهانی کار با وزیر کار لبنان دیدار کرد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۸ - ۰۶:۱۰    
سازمان جهانی کار و تشکل های کارگری چین به توافقی برای توسعه فعالیت و توانایی های اتحادیه های کارگری در شرق آسیا دست یافتند.
عصر خبر   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۲۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران و رییس هیات کارگری جمهوری اسلامی ایران در یکصدو دوازدهمین اجلاس سازمان جهانی کار در ژنو سخنرانی کرد. به گزارش عصر خبر، متن اظهارات دکتر سمیه گلپور به شرح زیر است: به نام خدا جناب مدیر کل خانم ها و آقایان و حضار گرامی ...
عصر خبر   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو گروه کارگری ایران در یکصد و دوازدهمین کنفرانس بین المللی کار گفت: در دیدار روز گذشته نمایندگان کارگران ،کارفرمایان و دولت با مدیرکل سازمان بین المللی کار از درخواست گروه کارگری برای همکاری وحمایت های فنی و آموزشی سازمان بین المللی کار برای توانمندسازی تشکل های کارگری وکارگران ایران استقبال شد ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۰۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
سهامداران و سرمایه گذاران از بخش های مختلف در حاشیه کنفرانس بروکسل برای گفتگو گردهم آمدند تا درباره نقش محوری بخش خصوصی سوریه در بازسازی و احیای اشتغال در این کشور بحث کنند.
عصر خبر   ۱۴۰۳/۰۳/۱۵ - ۱۶:۱۰    
علی حسین رعیتی فرد معاون وزیر کار و سمیه گلپور سرپرست گروه کارگری ایران در یکصدو دوازدهمین نشست سازمان جهانی کار در ژنو سوئیس.
روند بازار   ۱۴۰۳/۰۳/۱۴ - ۰۹:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
سازمان جهانی کار پیش بینی کرده است که طی دهه پیش روی میلادی، جهان با افزایش فرصت های شغلی و کاهش عمومی نرخ بیکاری مواجه شود. به گزارش روند بازار ، طبق این گزارش، دسترسی نابرابر به فرصت های شغلی همچنان یک مشکل در سراسر جهان است ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۰۷:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
WFTU و IFAATU تاکید کردند: اتحادیه های کارگری که برای دفاع از آزادی های دموکراتیک و سندیکایی مبارزه می کنند، نیازمند دموکراتیک شدن عملکرد سازمان جهانی کار (ILO) هستند.
عصر خبر   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۱۰:۳۹    
6 نفر به نمایندگی از کارگران ایران در یکصد و دوازدهمین کنفرانس بین المللی کار در زنو سوئیس شرکت می کنند. به گزارش عصر خبر، از 6 نفر نمایندگان کارگری 3 نفر به عنوان اصلی و 3 نفر هم به عنوان مشاور حضور خواهند داشت. ...
عصر خبر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۱:۱۵    
هشتمین همایش ملی کار با حضور وزیر کار، مسولان تشکل ای کارگری، کارفرمایی و بازنشستگی در سالن تلاش وزارت کار برگزار شد. به گزارش عصر خبر، گزیده ای از رویدادهای این همایش به شرح زیر است: ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
علی حسین رعیتی فرد گفت: تا پایان اسفند 1402 بیش از 300 واحد که اعتراضات کارگری و یا مشکل داشتند، مورد رسیدگی قرار گرفتند و 10 هزار واحد از ابتدای این دولت احیا شدند.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۰۷:۳۰    
طبق فهرست جدید سازمان جهانی کار از کشورهای متخلف نسبت به تعهدات جهانی کار، در چهارچوب کنفرانس بین المللی کار که در ژوئن آینده در ژنو سوئیس برگزار می شود، دولت فرانسه می تواند به کمیسیون بکارگیری استانداردهای ILO و دادگاه های بین المللی کار این سازمان، پاسخگو شود.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۰۴:۲۶    
کارگران مهاجر اندونزیایی، با چالش های زیادی از جمله استثمار نیروی کار، قوانین و شیوه های تبعیض آمیز، قاچاق انسان، خشونت، آزار و اذیت و.. روبرو هستند.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۰۷:۳۳    
برنامه کار شایسته کامبوج (DWCP) قرار است بین سال های 2024-2028 میلادی با همکاری سازمان جهانی کار در زمینه های کلیدی روابط کار به منظور ترویج و توسعه الگوی کار شایسته در این کشور اجرا شود.
موسسه کار و تأمین اجتماعی گزارش اشتغال جهانی و چشم انداز اجتماعی ( روندهای سال 2024 ) سازمان جهانی کار (ILO) را به فارسی ترجمه و در قالب الکترونیکی منتشر کرد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۰۹:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
نماینده کارگران ایران در یکصدودومین اجلاس سازمان جهانی کار با تأکید بر اینکه امروزه وضعیت معیشت قشر حقوق بگیر به ویژه کارگران، بازنشستگان و کارمندان بسیار نامناسب است، گفت: به علت ناترازی حقوق این قشر با معیشت و تورم روزگار آنها به سختی در حال گذراندن است ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۱:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
ستاد بزرگداشت هفته کارگر در پایان اجتماع کارگران و بازنشستگان و اعضای خانه کارگر در تهران قطعنامه ای به مناسبت روز کارگر صادر کرد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۳:۲۴    
گیلبرت هونگبو، دبیرکل ILO، اولین سفر رسمی خود به عراق و اولین دیدار بالاترین مقام این سازمان به بغداد را دیروز به پایان رساند.
ایتنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۰:۱۷    
با شرکت در دوره های فنی آموزشگاه پل ضمن دریافت مدرک فنی و حرفه ای می توانید برای دریافت سایر مدارک بین المللی و مدرک دانشگاهی نیز اقدام کنید. این مدارک معتبر علاوه بر ایران در سایر کشورهایی که عضو سازمان جهانی کار هستند، دارای اعتبار هستند.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۰۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
محققان دستورالعمل های الگوریتمی هوش مصنوعی را دستکاری کرده و نشان داده اند که هوش مصنوعی با تغییر ملاک ها قادر به درک سلسله مراتب جایگاه و ارزش اجتماعی مشاغل در جوامع مختلف است.
اکونگار   ۱۴۰۳/۰۱/۱۳ - ۱۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
دستمزدهای عادلانه، چالش ها و فرصت های دیجیتالی شدن بازار کار، پیشرفت در جهت بهبود وضعیت قراردادهای کار، از جمله مباحث جهانی بازار کار بود که توسط هیئت رئیسه ILO و در سیصد و پنجاهمین جلسه این مجموعه مورد بحث قرار گرفت.
55آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۲۱:۲۷   + ۱۷ سایت دیگر  
از طریق دیوان عدالت اداری و سازمان جهانی کار اقدام خواهیم کرد مگر آنکه جلسه شورایعالی کار را دوباره تشکیل دهند و افزایش حقوق کارگران را به 15 میلیون تومان برای سال 1403 برسانند.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۰۹:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
علیرضا حیدری گفت: پیام ما به وزیر کار و سایر دولتمردان همسو این است که اگر به ناکارآمدی سه جانبه گرایی اعتقاد دارند و نمی خواهند به آن پایبند باشند، رسما از سازمان جهانی کار خارج شوند!
سلام نو / ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۷:۰۲   + ۳۱ سایت دیگر  
تصویب حداقل دستمزد ملی مانند کارمندان می تواند از طریق مجلس انجام شود اما فرایند مذاکرات دستمزد کارگران به شکل سه جانبه در شورای عالی کار صورت می گیرد و از طریق مجلس عملی نیست.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۰۷:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
میلیون ها جوان در کشورهای در حال توسعه از طریق کارآموزی در اقتصاد غیررسمی و به شکل زیرزمینی در بسیاری از کشورها مهارت ها را به دست می آورند و هزینه های زیادی را بابت کارهای زیاد خود در این دوره می دهند.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۰۷:۱۵    
کارشناسان سازمان جهانی کار در تدوین سند مزد معیشت محور توافق کردند که دستمزدهای مناسب برای توسعه اقتصادی کشورهای جهان و پیشبرد عدالت اجتماعی نقش اساسی دارد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ - ۰۷:۰۵    
قطر و سازمان جهانی کار به تفاهمنامه ای چهارساله برای اجرای اصلاحات در بازار کار این کشور رسیدند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۷:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
فیلیپین به کنوانسیون شماره 190 سازمان جهانی کار پیوست. آموزش و ایجاد راهکارهای پیشگیری و درمان برای قربانیان بالقوه و بالفعل خشونت و آزار در محیط کار از جمله مفاد کنوانسیون 190 ILO است.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۲:۴۲    
نوذر شبرنگ مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد: سازمان جهانی کار بخشی از مقررات را وضع کرده است و ما باید تابع و قانع به اجرای مقررات آن باشیم.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۰۸:۲۱    
ILO در بیانیه ای ضمن انتقاد از تداوم بازداشت و زندان فعالان و رهبران تشکل های کارگری این کشور، از دولت نظامی میانمار خواست تا این فعالان و رهبران تشکیلاتی کارگران را آزاد کند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۵ - ۰۷:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
در گزارش سازمان جهانی کار این مطلب آمده است که تغییر الگوهای آب و هوا (به ویژه از نظر ایمنی و سلامت شغلی) تاثیرات غیرقابل انکاری را بر بازار کار جهانی دارد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۱۴:۲۰   + ۱۳ سایت دیگر  
یک مقام مسئول کارگری با تشریح ابهامات طرح پیشنهادی مزد منطقه ای گفت: اگر قرار است مزد متفاوت بدهیم، باید از مقاوله نامه شماره 100 سازمان جهانی کار که می گوید در قبال کار هم ارزش مزد برابر پرداخت شود، تبعیت کنیم.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۳:۲۶    
ده ها هزار کارگران خارجی فاقد مدرک، با تحصن در کنار برج ایفل، خواستار تغییر تصمیم دولت درباره قانون مهاجرت و تمکین در برابر کنوانسیون های سازمان جهانی کار شدند.
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۱۲:۳۷    
شفقنا- سازمان جهانی کار در یک ارزیابی جدید از بازار جهانی کار نسبت به افزایش قریب الوقوع بیکاری در سطح جهان هشدار داد. به گزارش شفقنا، الجزیره نوشت ...
اکونگار   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۴:۵۲    
دبیرکل سازمان جهانی کار با الام اینکه در پایان سال 2023 جمعیت بیکار جهان به 435 میلیون نفر رسیده است گفت: سال گذشته حداقل دستمزد کشورها نتوانسته با نرخ تورم جهانی منطبق شود و ارزش دستمزدهای حقیقی در جهان کاهش یافته است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۱۰:۳۴    
مکزیک این روزها شریک تجاری شماره یک آمریکا محسوب می شوند اما در عین حال، این کشور درگیر اعتراضاتی پراکنده برای حق مرخصی بیشتر مطابق استانداردهای سازمان جهانی کار هستند.
ایران جیب   ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ - ۲۰:۰۲   + ۱۸ سایت دیگر  
به موجب مقاوله نامه 155 سازمان جهانی کار هر کشور عضو با توجه به شرایط و رویه های ملی...
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۰۸:۵۴    
تداوم خصومت ها و جنگ طلبی به طور فزاینده ای بر شرایط اقتصادی در کرانه باختری و فلسطینیان ساکن شرق مناطق اشغالی تأثیر گذاشته و یک سوم مشاغل این منطقه از فلسطین نیز طی یکسال اخیر نابود شده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - ۰۸:۱۴    
برای بسیاری از مهاجران سریلانکایی و مشتاقان مهاجر، کسب مهارت های جدید توانسته فرصت های جدیدی را برای یافتن مشاغل بهتر فراهم کند.
جام جم   ۱۴۰۲/۱۰/۰۱ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
تعداد بازدید : 10 کد ویدیو دانلود فیلم اصلی به گزارش جام جم آنلاین ، این سازمان با انتشار بیانیه ای نسبت به نابود شدن بیش از پیش مشاغل در غزه هشدار داد. این بیانیه افزود که بر اثر حملات هوایی و زمینی اسرائیلی به غزه، تاکنون 192 هزار شغل از بین رفته است. ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۱:۱۳    
گیلبرت هونگبو، دبیرکل سازمان جهانی کار، در این مراسم خواستار تشدید تلاش ها برای ترویج و حمایت از حقوق انجمن ها و تشکل ها توسط دولت ها و گروه های مردمی شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۰۷:۰۴    
کمک دولت دانمارک برای پیشبرد پروژه هایی با محوریت ترویج کار شایسته و عدالت اجتماعی در سرتاسر جهان با یک بودجه انعطاف پذیر از سال جاری میلادی به سازمان جهانی کار ارائه می شود.