دوشنبه ۳۰ فروردینساعت ۱۹:۲۱Apr 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان بنادر»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۶:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
جمعی از نمایندگان با صدور نامه ای خطاب به هیات رئیسه مجلس خواستار در دستور قرار گرفتن تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان بنادر و دریانوردی شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۳:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
معاون بندری سازمان بنادر گفت: مجموع حجم کالاهای اساسی و غیر اساسی که در بنادر کشور وجود دارند، 4 میلیون و 161 هزار تن کالاست.
رئیس مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل ونقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران گفت: دستورالعمل های تعیین نرخ بلیت حمل ونقل مسافر جاده ای و شناورهای مسافری، تصویب شد که بر اساس آن اصناف مربوطه موظف به نرخ گذاری با نظارت سازمان راهداری و سازمان بنادر هستند.
خبرگزاری پلیس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۸:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
گروه ناجا فرمانده یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی پلیس پیشگیری ناجا از کشف 40 دستگاه تلفن همراه قاچاق به ارزش 8 میلیارد و 500 میلیون ریال در بندر لنگه خبر داد .
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۶:۲۸   + ۳۳ سایت دیگر  
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از ممنوعیت سفرهای دریایی در موج چهارم کرونا خبر داد و گفت: البته سفرهای دریایی به صورت موردی و تنها برای بومی های منطقه انجام می شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۱:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی درباره میزان موجودی کالاهای اساسی و غیر اساسی در بنادر کشور گفت: مجموع کالاهای اساسی و غیر اساسی در بنادر کشور بیش از 7 میلیون تن است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۱:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
مطابق آمار سازمان بنادر و دریانوردی طی سال 99 تخلیه و بارگیری انواع کالا در بنادر شمالی و جنوبی کشور نسبت به سال 98 بالغ بر 18.1 درصد کاهش یافته است.
رشد جابه جایی کالاهای اساسی از بندر امام، رشد 104 درصدی حمل ریلی کالا و تحقق 400 درصدی جذب سرمایه گذاری درسال 1399 در بندر امیرآباد و پشتیبانی حداکثری سازمان بنادر از فعالان دریایی و بندری متناسب با شعار سال از اهم اخبار در هفته گذشته در حوزه حمل و نقل است.
معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی از مجموع موجودی 5.2 میلیون تن کالای اساسی در انبارهای بنادر و کشتی های پای اسکله و کشتی های موجود در لنگرگاه ها خبر داد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سازمان بنادر و دریانوردی می تواند شعار سال 1400 را در پسکرانه بنادر محقق کند، گفت: مجلس شورای اسلامی در راستای پشتیبانی و رفع موانع تولید در پسکرانه بنادر، در کنار سازمان بنادر است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۹:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: مدت زمان تردد کشتی از برزیل تا بنادر ایران حدود 40 تا 50 روز است اگر فردی از کادر و خدمه این کشتی مبتلا باشد در این بازه زمانی بهبود یافته و دوران قرنطینه وی هم به پایان رسیده یا فوت شده است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: این سازمان متناسب با شعار امسال تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها در فرآیند تخلیه و بارگیری و نگهداری کالا، هرگونه حمایت و پشتیبانی از تولید کنندگان برای تسهیل در فرآیند واردات و صادرات کالا را در دستور کار خود قرار داده است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: بنادر تجاری کشور به جهت تخلیه و بارگیری انواع کالاها و ترانزیت با هیچ کمبودی روبرو نیست.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۶:۱۹   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: براساس اهداف فنی برنامه ششم توسعه تا پایان سالجاری به دنبال افزایش ظرفیت بنادر از حدود 250 میلیون تن به بالغ بر 280 میلیون تن در سال هستیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۶:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
رشت- ایرنا- معاون وزیر راه و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: بر اساس اهداف برنامه ششم توسعه حداکثر تا پایان سال جاری ظرفیت بنادر کشور را از حدود 250 میلیون تن به 280 میلیون تن می رسانیم.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۰:۰۶   + ۳۱ سایت دیگر  
بر اساس اعلام سازمان بنادر و دریانوردی، هفتمین محموله روغن خام به بندر نوشهر وارد شد. *** ظرفیت مخازن بندر نوشهر به حداکثر میزان خود رسید به گزارش خبرگزاری صنایع ، بر اساس اعلام سازمان بنادر و دریانوردی، با ساخت مخازن نگهداری روغن خوراکی در بندر نوشهر ...
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: یک پست اسکله فاز سوم طرح توسعه بندرشهید رجایی به طول 400 متر و پسکرانه آن تا پایان خرداد ماه تکمیل و به بهره برداری می رسد.
رییس کمیته بنادر و دریانوردی مجلس شورای اسلامی، سازمان بنادر و دریانوردی را در صف مقدم فعالیت های اقتصادی کشور توصیف کرد و گفت: پسکرانه بنادر باید به محل فعالیت های تولیدی و ارزش افزوده ای، به منظور رونق اقتصادی کشور تبدیل شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۰:۴۰    
سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد، با ورود هفتمین محموله روغن خام، ظرفیت مخازن بندر نوشهر به حداکثر میزان خود رسیده است.
مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی اقدامات کامل و متفاوت این سازمان در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در سال 99 را تشریح کرد و گفت: این اقدامات در سه سطح بندری، دریایی و پشتیبانی-اداری مدنظر قرار گرفت.
روزانه نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۳:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر گفت: تعداد مسافران و گردشگران دریایی در نوروز 1400 حدود یک میلیون و 400 هزار نفر بود، همچنین 81 هزار شناور تردد دریایی داشتند و 133 هزار خودرو نیز توسط مسافران تا محل انجام سفر دریایی حمل شده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۰:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون عمران آخرین وضعیت تفحص از سازمان بنادر و دریانوردی در این کمیسیون را تشریح کرد.
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن تشریح جزییات سفرهای دریایی نوروز 1400 اعلام کرد: جمعا یک میلیون و 400 هزار سفر دریایی و گردشگری دریایی با رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا انجام شد.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۰۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران از پیشرفت 98 درصدی نصب مخازن ذخیره روغن خوراکی در بندر نوشهر خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان بنادر و دریانورد، محمدتقی انزان پور با اشاره به مهم ترین اقدامات بنادر مازندران در سال 99 ...
گلستان ما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۲۱:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
ایری، گفت: سازمان بنادر متولی بندرگر است و متاسفانه به صورت 50 ساله به سازمان همیاری شهرداری واگذار شده و باید تلاش کنیم این گره باز شود.
تین نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۴:۰۵    
بنادر خشک، پایانه های داخلی ترکیبی کالا هستند که در بعضی از کشورها ایجاد شده اند و در برخی موارد دارای ارتباط مستقیم و برنامه ای ریلی و جاده ای با یک یا چند بندر ساحلی هستند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۰۰:۲۹    
دنیای اقتصاد : هیچ یک از فعالان اقتصادی مرتبط اعم از ارائه دهندگان خدمات بندری و دریایی به شناور و کالا در سال جاری، مجاز نیستند هزینه ای را علاوه بر تعرفه های تعیین شده مطالبه کنند ...
تین نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون بندری سازمان بنادر گفت: میزان رسوب کالای اساسی در بنادر8/3 میلیون است که بیشترین میزان این کالا ها شامل گندم، جو، ذرت، سویا، برنج، شکر و روغن نباتی می شود.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۲:۱۱    
ورود اولین کشتی کالای اساسی در سال جدید به بندر چابهار و تصویب لایحه تشکیل دادگاه دریایی و تقدیر از عملکرد سازمان بنادر در توسعه متوازن بنادر هرمزگان از اهم اخبار در حوزه حمل و نقل دریایی در هفته ای که گذشت، هستند.
اقتصاد ایران: نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان عملکرد سازمان بنادر در توسعه متوازن بنادر کوچک و بزرگ هرمزگان را قابل قبول ارزیابی کرد و گفت: تقویت و توسعه بنادر کوچک می تواند ضمن رونق بخشی به معیشت بومیان منطقه زمینه آبادانی و عمران استان را فراهم کند.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۱:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
علی امانی شهردار نوشهر از ساخت نخستین جزیره مصنوعی کشور در دریای خزر خبر داد و گفت: مجوز و موافقت اولیه اداره کل سازمان بنادر و دریانوردی و میراث فرهنگی و گردشگری برای ساخت نخستین جزیره مصنوعی کشور در دریای خزر صادر شد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۲۱:۵۶   + ۴۱ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران: علی امانی شهردار نوشهر از ساخت نخستین جزیره مصنوعی کشور در دریای خزر خبر داد و گفت: مجوز و موافقت اولیه اداره کل سازمان بنادر و دریانوردی و میراث فرهنگی و گردشگری برای ساخت نخستین جزیره مصنوعی کشور در دریای خزر صادر شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۳:۴۷   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرکل سازمان بنادر و دریانوردی خوزستان از جان باختن دو صیاد خوزستانی در حادثه حریق خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۵:۲۹   + ۱۳ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه متوازن بنادر کوچک و بزرگ هرمزگان را قابل قبول ارزیابی کرد و گفت: سیاست های کلان کشور باید به سمت توسعه و گسترش مناطق بندری هدایت شود.
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۰۴:۳۵   + ۲۵ سایت دیگر  
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی، وضعیت 11 ماهه رسوب انواع کالاها در بنادر کشور را تشریح و میزان تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در مدت مذکور را اعلام کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۲:۳۴   + ۱۸ سایت دیگر  
مقام مسئول سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به پهلوگیری اولین کشتی حامل کالای اساسی طی امسال در بندر چابهار، گفت: در صورت تامین کامیون، بندر چابهار نقش مهمی در تامین کالای اساسی ایفا می کند.
در هشتاد و چهارمین اجلاس شوراهای انجمن جهانی زیرساخت های حمل و نقل آبی (پیانک) ، محمدرضا اله یار؛ معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی، به عنوان رئیس کمیسیون همکاری بین الملل این انجمن انتخاب شد.
پس از تکذیب رسمی خبر ربوده شدن یک کشتی عراقی در آب های سرزمینی ایران از سوی سازمان بنادر و دریانوردی، این مسئله به صورت رسمی، بین المللی و همراه با سند از سوی مرکز هماهنگی های منطقه ایی مقابله با اضطرار و آلودگی های دریایی MEMAC نیز تکذیب شد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۳:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
فرهاد منتصر کوهساری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که در راستای مردمی شدن اقتصاد، مشوق های دولت برای جذب سرمایه بخش خصوصی چیست؟ بیان کرد: در این باره می توان به 9 مورد اشاره کرد. ...
مدیرکل ترانزیت، لجستیک و توافقنامه ها سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام ثابت ماندن تعرفه THC کانتینر و عمده تعرفه های مترتب بر کشتی و شناور برای هشتمین سال متوالی در سال جاری ...
مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، موضوعات مورد بررسی در هشتمین اجلاس کمیته فرعی پیشگیری و مقابله با آلودگی که با حضور کشورهای عضو سازمان جهانی دریانوردی برگزار می شود را اعلام کرد.
صراط نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۱۳:۴۸   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی خبر ربوده شدن کشتی عراقی در آب های سرزمینی ایران را که در برخی شبکه های عربی منتشر شده، تکذیب کرد.
خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی: حسین عباس نژاد با اشاره به خبر منتشر شده در برخی رسانه های عربی مبنی بر ربوده شدن شناور عراقی در ایران، ضمن تکذیب خبر مربوطه، اعلام کرد: این موضوع مربوط به سانحه یدک کش عراقی (Delme1 ( T 4 و بارج ایرانی آریپکو 5007 است. ...
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: مناطق ویژه اقتصادی مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نیستند و تمامی خدمات ارائه شده در محدوده این مناطق، کماکان حسب قوانین مربوطه از پرداخت مالیات ارزش افزوده معاف هستند.
سازمان بنادر و دریانوردی   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۱۴:۰۰    
به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی؛ در نامه سید مهدی میر اشرفی رئیس کل گمرک ایران خطاب به روانبخش بهزادیان؛ مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی آمده است: نظر به همکاری و همراهی ازشمند جنابعالی در زمینه پیشبرد اهداف این سازمان ضمن تقدیر و تشکر ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۱۱:۵۷   + ۲۰ سایت دیگر  
مقام مسئول سازمان بنادر و دریانوردی از ورود بخش دوم تجهیزات استراتژیک توسط شرکت هندی به بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد.