سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۲۱:۵۵Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بروز سیل»

ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران– ایرنا– بروز اختلال در سیستم حمل ونقل و زندگی حدود 23 میلیون نفر در شهر نیویورک در پی بارش های شدید و وقوع سیل، انتقادهایی را در مورد عملکرد مسئولان این شهر برانگیخت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۵:۵۲    
رضایی گفت: برای جلوگیری از بروز سیل و خسارت های ناشی از آن به هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا طرح های آبخیزداری بالادست رفسنجان را اجرا کنیم.
سرپرست اداره کل راه وسهرسازی گیلان در پی بروز سیل وتخریب ابنیه فنی در شهرستان آستارا از پل آسیب دیده ورودی شهر آستارا بازدید کرد.
منجیل خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
آستارا- ایرنا- همزمان با بارش شدید باران که موجب بروز سیل و وارد آمدن خسارت هایی در آستارا شد، نیروهای امدادی کمک رسانی به آسیب دیدگان را آغاز کردند اما با توجه به تداوم مشکلات در شب دوم پس از حادثه ساکنان این شهرستان مرزی درخواست تسریع در خدمات رسانی دارند. این پست 48 بار بازدید شده
موج   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۶:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پی بروز سیل در آستارا به منظور بررسی میدانی و ارایه خدمات سلامت محور به سیل زدگان و در راه ماندگان راهی این شهرستان شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم آستارا در مجلس خواستار رسیدگی فوری به وضعیت آسیب دیدگان سیل اخیر منطقه و جبران خسارات ناشی از آن شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۳:۱۶   + ۲۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان فرماندار آستارا با اشاره به تخریب پل سیبلی در محور مواصلاتی آستارا به تالش گفت: بر اثر ریزش پل دو خودرو به رودخانه سقوط کرده و تاکنون هفت نفر در سطح شهرستان مصدوم شده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۰:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
شهرهای مختلف ترکیه به دلیل بارندگی شدید شاهد بروز سیل و خسارات مالی و جانی بودند.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۰۹:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
در پی بروز سیل در روستای رویین از توابع شهرستان اسفراین، اکیپهای دامپزشکی ضمن حضور در روستای مذکور اقدام به جمع آوری و دفن بهداشتی لاشه های دامهای تلف شده در این روستا نمودند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۱۵:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: بر اثر بروز سیل در روستای سیخوران هرمزگان یک دستگاه آمبولانس به محل اعزام شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۰۷:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد گفت: دستگاه های اجرایی مرتبط، طرح های جلوگیری از بروز سیل را به صورت دقیق و فنی اجرایی کنند تا از وقوع حوادث مشابه جلوگیری شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۲:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
استاندار مازندران با اشاره به اینکه مازندران جز استان های سیل خیز کشور محسوب می شود، گفت: لایروبی رودخانه های استان ضرورت دارد؛ چرا که در صورت بروز سیل و خسارت سنگین در واقع ترک فعل مدیران محسوب می شود است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۶ - ۲۲:۳۸    
آیت الله عاملی در خطبه های نماز جمعه امروز اردبیل در خصوص سیل اخیر مناطقی از استان و ازدست دادن تعدادی از شهروندان اردبیل گفت: تدابیری بیاندیشید که شاهد خسارات مشابه این حوادث نباشیم، مسئولینی که کم کاری کرده اند مقصرند، باید جوابگو باشند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۲۳:۳۶    
با توجه به بارندگی های شدید و بروز سیل در بیدانِ کوهبنان، نیرو های سپاه، بسیج و نیرو های جهادی برای امداد رسانی به این منطقه رفتند.
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان از منطقه سیل زده اردستان بعد از بروز سیل در روستای نهوج اردستان، بازدید کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۵:۵۵    
جهادگران بسیجی در پی بارش های بهاری روزهای اخیر در استان البرز که منجر به بروز سیل در چند منطقه از این استان شد ، نسبت به جمع آوری گل و لای باقی مانده در معابر و منازل مسکونی اقدام کردند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۵:۱۲    
بارندگی روزهای گذشته در کنار همه لذت هایی که با ایجاد هوای مطبوع بهاری داشت، اما منجر به بروز سیل های خسارت بار و حتی مرگ بار در برخی استان های کشور شد.
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۲:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان از منطقه سیل زده اردستان به فاصله کمتر از یک روز بعد از بروز سیل در روستای نهوج اردستان، کمیته امداد استان اصفهان بازدید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۰۹:۱۹   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیرکل بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای درباره اقدامات سازمان راهداری هنگام بروز سیل توضیح داد: در حال حاضر محور کرج - چالوس به دلیل سیل مسدود شده و عملیات ریزش برداری در حال انجام است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۲۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: بر اثر بروز سیل در روستای نهوج اردستان استان اصفهان 3 نفر فوت شده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۷:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران با اعلام فعالیت سامانه بارشی از امشب گفت:همه دستگاه های خدمات رسان آماده امداد رسانی در صورت بروز سیل و یا سیلاب هستند.
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۶:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
بخشدار برزک با اشاره به بارندگی و تگرگ ظهر روز گذشته در بخش برزک گفت: بروز سیل علاوه بر خسارات به مزارع، باغات و معابر در برخی نقاط بخش برزک، بدلیل مشکلات فنی موجب قطعی برق در سطح شهر و روستاها شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۲۳:۰۴    
معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: وقوع سیل اخیر در منطقه موجب افزایش کدورت آب شد که برای جلوگیری از بروز مشکلات برای تصفیه خانه شهر قوچان و ورود آب گل آلود به مسیر، تصفیه خانه از مدار بهره برداری خارج و ظرفیت کاهش یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
بروز سیل در شهرستان مشگین شهر سبب خسارت هایی به باغ ها و اراضی کشاورزی شده و برخی از راه های روستایی در این شهرستان مسدود شده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۳:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
بارش باران و تگرگ موجب بروز سیل و خسارت به باغات دو شهرستان آذربایجان غربی شد.
تبیان   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۵۵    
دی ماه 1400 بود که تصاویری از باز شدن دریچه های سد کمال خان و جاری شدن رود هیرمند به سمت ایران منتشر شد. اتفاقی که برخی آن را نشانه ای از بهبود روابط با افغانستان دانستند اما عده ای دیگر معتقدند دلیل آن را افزایش بارندگی ها و در واقع تلاش حاکمان افغانستان برای جلوگیری از بروز سیل به وسیله رهاسازی ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۲:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از شرکت مدیریت منابع آب ایران، فیروز قاسم زاده گفت: با توجه به نتایج مدل های پیش بینی سازمان هواشناسی و موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو، بارش در شمال غرب کشور شامل استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و کردستان و نیز استان های کرمانشاه ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۹:۰۶    
نوشهر- معاون فنی و آبخیزداری منابع طبیعی مازندران - نوشهر گفت: فقر پوشش گیاهی مراتع سبب تشدید تخریب و آسیب در زمان بروز سیل می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۹:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار رفسنجان با اشاره به سیل اخیر در منطقه نوق گفت: باید طرح آبخیزداری در بالادست روستای حسین آباد اجرا شود تا از بروز سیل های احتمالی جلوگیری شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۷:۰۰    
بارش های سنگین هفته گذشته در تنگ کنشت کرمانشاه به گونه ای بود که احتمال تخلیه منطقه وجود داشت، اما سازه های آبخیزداری موجود در منطقه مانع از ایجاد خسارت جانی و مالی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۱۲:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
نیرو های عملیاتی مستقر در 9 شعبه شهرستان های استان همدان برای امداد رسانی در زمان بروز سیل و آبگرفتگی در آماده باش کامل هستند.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۱۱:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران استان قزوین در پی صدور هشدار نارنجی هواشناسی و احتمال بروز سیل در پی بارندگی های شدید به حالت آماده باش کامل درآمدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۱۷:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
بر اساس پیش بینی های صورت گرفته سامانه بارشی که در استان لرستان فعال است طی ساعات آتی باعث آبگرفتی معابر و بروز سیل در برخی نقاط خواهد شد. بر همین اساس تمام دستگاه های اجرایی استان آمادگی کامل هستند و اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار قرار داده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۱۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان گفت: آمادگی لازم برای تخلیه روستاها و اسکان اضطراری در صورت بروز سیل وجود دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با اعلام هشدار قرمز هواشناسی و احتمال بروز سیل با بکارگیری تجهیزات خود در وضعیت آماده باش قرار گرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۲۰:۳۱    
جنگل ها و همچنین خاک جنگل ها به علت جذب آب از بروز سیلاب ها جلوگیری می کنند.
اقتصاد آنلاین / انتخاب   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۵:۴۸   + ۱۸ سایت دیگر  
شرکت آب منطقه ای تهران نسبت به احتمال سیلابی شدن رودخانه های تهران طی امروز و فردا هشدار داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۰:۵۵   + ۱۸ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت گفت: لوله های گاز رها شده توسط پیمانکار در مسیر رودخانه در زمان بروز سیل شناور شده و دهانه پل در مسیر این رودخانه را مسدود کرده بود و به همین دلیل آب از مسیر رودخانه منحرف شده بود که بنا به درخواست قضایی و حقوقی خانواده متوفیان پیمانکار شرکت گاز بازداشت شد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۶:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
فرماندار جیرفت گفت: لوله های رها شدن در بستر رودخانه توسط پیمانکار یک پروژه موجب بروز سیلاب شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۵:۵۰    
فرماندار گناباد عدم استحکام سازی و شکستگی بندسارها واحداث غیرمجاز دیواره های خاکی را مهمترین عامل بروز سیل شب گذشته 8 فروردین ماه در برخی مناطق گنابادعنوان کرد.
حیات   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۱:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب گفت: با توجه به پیش بینی های هواشناسی توسط مراجع ملی و بین المللی، سامانه های بارشی در طول دو هفته اول سال جدید در سطح کشور فعال خواهد بود.
سلام نو / تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۱:۳۲   + ۱۶ سایت دیگر  
فیروز قاسم زاده سخنگوی صنعت آب، در هشدار جدی به مسافران نوروزی اعلام کرد که احتمال بروز سیلاب در هفته دوم فروردین 1402 وجود دارد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۳:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب از احتمال بروز سیل و طغیان رودخانه های کشور در دو هفته اول فروردین خبر داد و شرکت آب منطقه ای تهران نیز احتمال بروز سیلاب در استان تهران را جدی اعلام کرد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۲۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سخنگوی صنعت آب نسبت به بروز سیل و طغیان رودخانه ها در دو هفته اول فروردین هشدار داد و توصیه کرد که از اتراق در مناطق پست و کم ارتفاع و در مسیل ها و حاشیه رودخانه ها جدا خودداری شود. ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۲۳:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب نسبت به بروز سیل و طغیان رودخانه ها در دو هفته اول فروردین هشدار داد و توصیه کرد که از اتراق در مناطق پست و کم ارتفاع و در مسیل ها و حاشیه رودخانه ها جدا خودداری شود.
سلام نو / باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۲۰:۵۶   + ۵۶ سایت دیگر  
قاسم زاده سخنگوی صنعت آب در هشدار اعلام کرد که احتمال بروز سیل و طغیان رودخانه ها در دو هفته سال 1402 وجود دارد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۱:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در مجلس با اجاره بستر رودخانه ها از سوی شرکت های آب منطقه ای برای استفاده های گردشگری و ایجاد حوضچه های آبزی پروری مخالفت کردند زیرا امکان بروز سیل را افزایش می دهد و برای مردم پایین دست نیز مشکل ایجاد می کند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۰:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در مجلس با اجاره بستر رودخانه ها از سوی شرکت های آب منطقه ای جهت استفاده های گردشگری و ایجاد حوضچه های آبزی پروری مخالفت کردند چرا که امکان بروز سیل را افزایش داده و برای مردم پایین دست نیز ایجاد مشکل می کند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۱:۱۱    
شفقنا- در پی بروز سیل در بخش هایی از مالزی چند نفر کشته و مفقود و هزاران نفر آواره شدند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24؛ مقامات مالزی امروز شنبه گفتند که در پی سیل ناشی از باران های سیل آسای غیر معمول که چند روز به طول انجامید چندین ایالت درگیر شده ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۲۲:۱۱   + ۲۵ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در مجلس به پیمانکاران مجوز بهره برداری از مصالح مازاد رودخانه ای را از طریق مزایده دادند.