سه شنبه ۰۵ تیرساعت ۲۱:۰۲Jun 2024 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «محصولات جالیزی»

آذرمغان   ۱۴۰۳/۰۴/۰۲ - ۱۱:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
حسن قاسم پور گفت: در 2 سال اخیر 258 اخطاریه زیست محیطی برای جمع آوری پلاستیک ها به جالیزکاران صادر شده است که از این میزان 67 مورد منجر به پاکسازی و 191 مورد به مراجع قضایی معرفی شده است. او اظهار کرد: در سال های اخیر شاهد رواج و افزایش سطح زیرکشت محصولات جالیزی در استان هستیم به [...]
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۱۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
برداشت محصولات جالیزی چیتک، قندک، گرمک از دو هرار و 500 هکتار زمین کشاورزی شهرستان زهک آغاز شد.
موج رسا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر زراعت جهادکشاورزی استان زنجان با اشاره به کشت انواع محصولات جالیزی در سطح استان زنجان گفت: کشت نشایی هندوانه امسال برای نخستین بار در استان زنجان انجام شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۶:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
2 میلیون و 500 هزار نشای گوجه فرنگی، خیار، فلفل و بادمجان از اسفندماه گذشته تا کنون در شهرستان کوهسرخ تولید شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۱۵ - ۲۱:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی هیرمند گفت : امسال کشاورزان شهرستان با بهره گیری از آب چاهک ها بیش از 2400 هکتار جالیز کشت کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۱۵ - ۱۸:۲۳    
برداشت محصولات جالیزی از مزارع شهرستان هیرمند آغاز شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۸:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی فراشبند از پرورش ماهی دریایی سی بس برای نخستین بار در این شهرستان خبر داد.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
فارس_ مدیر جهاد کشاورزی فسا از آغاز کشت 450هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان به کشت انواع محصولات جالیزی خبرداد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۷:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
مشهد -ایرنا- رییس اتحادیه صنف بارفروشان مشهد گفت: بارشهای روزهای اخیر در استانهای غربی و شرقی کشور باعث افزایش قیمت برخی از محصولات جالیزی در میادین بار این شهر به دلیل تاخیر در حمل آنها شده است.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۴:۲۱   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور سبزی ها و گیاهان جالیزی وزارت جهادکشاورزی گفت: دو پروژه مهم در استان های نیمه شمالی و جنوبی کشور برای تامین گوجه فرنگی مورد نیاز در فصل پاییز پیگیری می شود . ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۲۱:۲۰    
بهره برداران بیش از 99 درصد مزارع جالیز در داورزن، از شیوه کشت مالچ استفاده می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۵:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر جهاد کشاورزی داورزن گفت: در سال زراعی جاری 1500 هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت محصولات جالیزی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
برداشت محصولات جالیزی در شهرستان دشتی هر ساله از اواخر زمستان شروع می شود که علاوه بر تأمین نیاز داخل به کشورهای روسیه و امارات نیز صادر می شود.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۵:۲۱    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از کاهش سطح زیر کشت محصولات جالیزی در این استان خبر داد و گفت: اجرای طرح الگوی کشت، کاهش سطح زیر کشت محصولات جالیزی، توجه به دانش بنیان سازی کشاورزی و اجرای طرح های حفظ کاربری اراضی کشاورزی از دیگر طرح های مهم در راستای جهش تولید با مشارکت مردم است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۵:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
محمدجعفر جهانگیری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایران اکونومیست اظهار کرد: خسارت های وارده بیشتر مربوط به محصولات جالیزی همچون هندوانه، خیار، گوجه و ملون بوده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۱۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
اخذ تعرفه صادرات محصولات جالیزی با موجی از آرای موافقان و مخالفان همراه شده است. برخی آن را به زیان بخش کشاورزی و برخی دیگر آن را اقدامی در راستای بهبود الگوی کشت می دانند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۱۶:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس اقتصاد کشاورزی گفت: وظیفه دولت این است که تنظیم گری کند و همه با اعلام یکباره تعرفه صادراتی مخالف هستند.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۰/۰۸ - ۱۰:۱۲    
مرکز آمار اعلام کرد در تابستان 1402 متوسط قیمت جو، عدس، سیب زمینی و گوجه نسبت به سال گذشته کاهش و قیمت گندم، نخود، گوسفند و گاو زنده، محصولات جالیزی و انواع میوه ها افزایش داشته است
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۲۶ - ۱۳:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر محصولات جالیزی وزارت جهاد گفت: بنابر برنامه ریزی صورت گرفته 120 هزار تن هندوانه در شب یلدا توزیع می شود که براین اساس کمبودی در بازار نداریم.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۸:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل محصولات جالیزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: به دلیل بارش ها در روزهای اخیر، امکان برداشت و حمل و نقل گوجه فرنگی به سایر استان وجود نداشت و در نتیجه عرضه آن در بازار کاهش یافت اما در روزهای آتی با عرضه سنگین این محصول مواجه خواهیم بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۷:۲۱   + ۳۴ سایت دیگر  
مدیرکل محصولات جالیزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: به دلیل بارش ها در روزهای اخیر، امکان برداشت و حمل و نقل گوجه فرنگی به سایر استان وجود نداشت و در نتیجه عرضه آن در بازار کاهش یافت اما در روزهای آتی با عرضه سنگین این محصول مواجه خواهیم بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۵:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر سبزی، صیفی و محصولات جالیزی وزارت جهاد کشاورزی از توزیع بار جدید گوجه فرنگی و کاهش قیمت ها در بازار خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۵:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر صیفی و محصولات جالیزی گفت: براساس برآورد های صورت گرفته تا پایان آذر ماه 135 هزارتن گوجه فرنگی در بازار عرضه می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۱:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
قائم مقام وزارت جهاد کشاورزی گفت: صادرات محصولات جالیزی ارزش افزوده بالایی ندارد، اما تولیدات گلخانه ای چون بر اساس استانداردها انجام می شود، از نظر ارزش افزوده برای ما به صرفه تر و ارزآورتر است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۲۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
پسماند های پلاستیکی برجای مانده در مزارع پس از برداشت محصولات جالیزی زیرنایلونی به دلیل مدت زیاد زمان ماندگاری بر روی خاک افزون بر آلودگی شدید محیط زیست، اثرات جبران ناپذیری بر حاصلخیزی و از بین بردن بافت موثر خاک دارند.
به میزبانی مؤسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور برگزاری وبینار آموزشی کنترل بیولوژیک آفات محصولات جالیزی و گلخانه ها وبینار آموزشی کنترل بیولوژیک آفات محصولات جالیزی و گلخانه ها توسط شهرام فرخی، معاون بخش تحقیقات کنترل بیولوژیک مؤسسه تدریس شد. ...
اکو ایران تصویر اقتصاد ایران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۷:۳۰    
نبود برنامه ریزی صحیح برای تولید برخی محصولات جالیزی از جمله سیب زمینی و پیاز موجب شده تا بازار این محصولات هرساله با مشکل عجیبی روبرو شود، بطوریکه بازار کشور یک سال با کمبود و افزایش قیمت سیب زمینی روبرو می شود و سال بعد این داستان برای بازار پیاز به وجود می آید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۲۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فنوج گفت: برداشت محصولات جالیزی غیرفصل 25 هکتار از مزارع هندوانه، ملون، خیار و کدو قلمی شهرستان فنوج آغاز شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۰۷:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فنوج گفت: برداشت محصولات جالیزی غیرفصل 25 هکتار از مزارع هندوانه ،ملون ،خیار و کدو قلمی شهرستان فنوج آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۰:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: برای ساماندهی پسماندهای کشاورزی و شهری، حدود 20 مورد صورتجلسه در حوزه کشت زیرنایلونی محصولات جالیزی به مساحت 500 هکتار در بیله سوار تشکیل شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: جنوب کرمان با دارا بودن بیش از 2780 هکتار و با تولید 500 هزار تن انواع محصولات سبزی و صیفی گلخانه ای، رتبه اول سطح زیرکشت و رتبه دوم تولید محصولات جالیزی در کشور را به خود اختصاص داده است.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۱:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
حسن زمانی در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: در یک سال اخیر حدود 15 هزار تن خرما و پنج هزار تن مرکبات و محصولات جالیزی (نظیر خربزه و پیاز و...) از باغات و مزارع شهرستان برداشت و پس از بارگیری به سایر کشورهای جهان صادر شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۷:۵۳    
برداشت محصولات جالیزی از مزارع کشاورزی بخش مغانسر آغاز شد.
میلاد لارستان   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۱۰:۲۳    
مسئول واحد زراعت معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی لارستان گفت: سالانه بالغ بر 120 هزار تُن انواع محصولات جالیزی تولید می شود. اسماء جوکاری در گفت وگو با خبرنگار میلاد...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد_ رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از افتتاح گلخانه کشت محصولات جالیزی هم زمان با هفته جهاد کشاورزی در شهرستان کیار خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
کشت محصولات جالیزی در شهرستان سرچهان به صورت نشایی به پایان رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
برداشت هندوانه و خربزه در شهرستان زیرکوه آغاز شده است .
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
آمار های گمرک نشان می دهد که صادرات محصولات جالیزی طی یک سال گذشته با کاهش 35 درصدی مواجه بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی (تات) می گوید تعرف بر صادرات محصولات جالیزی یکی از ابزارهای اجرای الگوی کشت است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۳:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد: افزایش تولید سبزی، صیفی و محصولات جالیزی در راستای تحقق اجرای پروژه های برنامه تحولی یزد نوین در زیر بخش گلخانه ها تعریف شده و در دست اقدام است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۰:۵۱    
معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی، بار دیگر، از تاخیر اعمال تعرفه محصولات جالیزی خبر داد.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۵:۲۱    
در حال حاضر از مجموع زمین های زراعی کشور حدود 6/6 درصد به محصولات جالیزی اختصاص دارد. همچنین میزان تولید این محصولات سالانه حدود 29 میلیون تن است که تنها حدود 10 درصد آن یعنی 3.2 میلیون تن هر ساله صادر می شود.
کرمان نو   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۰:۰۱    
ذبیح اله اعظمی، سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در اتاق کرمان از صادرات پسته و محصولات جالیزی کرمان به نام کشورهای دیگر خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۰:۲۲    
ایسنا/زنجان مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: سالانه حدود 2 میلیون و 289 هزار تن از انواع محصولات زراعی تولید می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۵:۴۶    
سید محمد آقامیری، رئیس سازمان دامپزشکی کشور، با اعلام سخنگوی دولت به عنوان سرپرست وزارت جهاد کشاورزی منصوب و سید جواد ساداتی نژاد با کارنامه نه چندان قابل قبول از این وزارتخانه خداحافظی کرد. به بهانه این تصمیم به بررسی برخی از سیاست های اشتباه وزیر سابق که باید در دوره جدید اصلاح شود پرداختیم.
فودنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۳:۲۱    
رئیس اتاق بازرگانی استان بوشهر با انتقاد از بخشنامه های خلق الساعه در مسیر تولید گفت: وضع تعرفه صد در صدی برای محصولات جالیزی و صیفی بویژه گوجه فرنگی قابل پذیرش نیست.
عباس آزاد بخت در گفتگو با خبرنگار صدای نهاوند، اظهار کرد: کشاورزان باید در کشت و زرع خود به محصولات کم آب بر اقبال نشان داده و با کمترین مصرف آب، بیشترین تولید محصول را داشته باشند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۵:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
بمپور- مدیر جهاد کشاورزی بمپور از برداشت 23 هزار تن محصولات جالیزی از مزارع این شهرستان خبر داد.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۰۹:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیر گروه کشاورزی و توسعه روستایی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: این گزاره که محصولات جالیزی، آب بیشتری نسبت به دیگر محصولات مصرف می کنند درست نیست ...