پنجشنبه ۱۷ آذرساعت ۰۵:۲۸Dec 2022 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «محصولات جالیزی»

خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۳:۱۵    
علی باستین، معاون امور اقتصادی استاندار بوشهر درباره عوارض محصولات جالیزی گفت: تلاش ما بر این است که مشکل گوجه کاران در چند روز آینده برطرف شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۴:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
شیراوند، معاون وزیرجهاد کشاورزی از اعلام تعرفه جدید صادرات محصولات جالیزی در ابتدای بهمن و اعمال آن 6 ماه بعد خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۳:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی از منتفی شدن وضع عوارض 100 درصدی بر صادرات محصولات جالیزی خبر داد و گفت: این تصمیم برای یک منطقه خاص یا چند محصول خاص نیست و به طور کلی اخذ عوارض برای صادرات محصولات جالیزی ملغی شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
استادیار دانشکده اقتصاد و توسعه کشاورزی دانشگاه تهران گفت: وقتی که با سیاست های خلق الساعه مقررات وضع کنیم، سرمایه گذار از بخش کشاورزی فرار می کند و در بخش کشاورزی نمی ماند.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۲۱:۲۸   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی از اعلام تعرفه های جدید صادراتی محصولات جالیزی در بهمن ماه امسال خبر داد و گفت: این اقدام به دلیل جایگزینی کشت محصولات جالیزی با محصولات اساسی است. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۴:۵۱    
در پی ابلاغ ناگهانی تعرفه صادرات محصولات جالیزی وبلاتکلیفی کشاورزانی که پیش از این به کشت این محصولات مبادرت کرده بودند صادرات گوجه فرنگی بوته ای بوشهر از پرداخت عوارض جدید معاف شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۵:۱۱    
در پی ابلاغ ناگهانی تعرفه صادرات محصولات جالیزی وبلاتکلیفی کشاورزانی که پیش از این به کشت این محصولات مبادرت کرده بودند صادرات گوجه فرنگی بوته ای بوشهر از پرداخت عوارض جدید معاف شد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۵:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
یک هفته پس از اعمال عوارض صادراتی برای پیاز، سیب زمینی و گوجه فرنگی بوته ای، قیمت این اقلام در بازار داخلی کاهش یافت.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۴:۵۹   + ۱۷ سایت دیگر  
وزارت جهاد کشاورزی در فروردین ماه سال 1401 تصمیم به ممنوعیت صادرات چهار محصول شامل گوجه فرنگی، سیب زمینی، پیاز و بادمجان گرفت. این اقدام چه تاثیری بر قیمت این محصولات جالیزی داشته است؟
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۸:۵۵   + ۴۲ سایت دیگر  
تسنیم : عضو هیئت مدیره اتحادیه بارفروشان از کاهش قیمت برخی از محصولات جالیزی در بازار، پس از اعمال تعرفه و محدودیت صادراتی خبر داد و گفت: قیمت پیاز، سیب زمینی و گوجه فرنگی 10 تا 15 درصد کاهش یافته است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۲۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان فرماندار جیرفت از تعرفه گذاری محصولات جالیزی از جمله سیب زمینی و پیاز ابراز نگرانی کرد و گفت: باید نسبت به این موضوع که در فصل برداشت مشکل ساز می شود چاره اندیشی شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس تجارت خارجی گفت: ما همچنان از فناوری های پیشرفته برای مدیریت منابع آب استفاده نمی کنیم. یکی از ابزار های ابراز قدرت در منطقه، وابسته کردن کشور های منطقه به چیز هایی است که جمهوری اسلامی دارد ...
رویداد 24   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به رقابتی بودن محصولات جالیزی ایران در کشور های همسایه افزایش تعرفه با نگاه حفظ منابع آبی داخل بدون داشتن یک الگوی کشت مناسب تنها به نفع تجار کشور های رقیب است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۰۹:۵۲    
مسئولان وزارت جهاد کشاورزی می گویند با وضع عوارض سنگین بر صادرات محصولات جالیزی قصد دارند از صادرات این محصولات جلوگیری کنند تا به جای آن ها محصولات اساسی کشت شوند؛ اما این تصمیم تأثیر بسیار کمی بر روی تولید این محصولات دارد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۲۱:۰۰    
به رغم سرانه پایین آب در چین، بررسی ها نشان می دهد این کشور با کاشت هندوانه در 1.5 میلیون هکتار و برداشت 79 میلیون تن هندوانه، بیش از 60 درصد هندوانه جهان را در سال 2020 تولید کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۳:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: بالغ بر 50 محصول زراعی در هفت گروه غلات، حبوبات، نباتات علوفه ای، دانه های روغنی، سبزیجات، محصولات جالیزی و محصولات صنعتی در سطح اراضی قابل کشت استان پیش بینی شده است.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۰ - ۱۰:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
رکنا اقتصادی: رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: اگر قرار است برای سال آینده صادرات محصولات جالیزی ممنوع شود، در فرصت باقی مانده در کتاب مقررات صادرات باید بیاید چرا که ممنوعیت صادرات یا افزایش تعرفه صادرات در پیک تولید تنها موجب شده محصول روی دست تولیدکننده بماند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۰۸:۲۴    
در حالی پس از گذشت 13سال اقدام به اجرای مصوبه اصلاح الگوی کشت گرفته شده که کشت و صادرات محصولات جالیزی به دلیل آب بربودن و در راستای سوق کشاورز به سمت کشت محصولات استراتژیک، با موانع و محدودیت هایی روبه رو شده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۶:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
اخیراً دیوان عدالت اداری ممنوعیت صادرات صیفی جات را لغو کرد. وزارت جهاد کشاورزی نیز در واکنش به این رأی اعلام کرد از ابتدای سال آینده عوارض صادرات محصولات جالیزی و آب بر 100 درصد می شود. اما آیا این اقدام وزارت کشاورزی قانونی است و توجیه اقتصادی دارد؟
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ - ۲۲:۳۵    
صادرات محصولات کشاورزی در فصول مختلف سال بدون توجه به میزان مصرف و نیاز داخل بلای جان بخش کشاورزی شده است. گذشته از مصرف آب در برخی از محصولات جالیزی و صادرات آن که به صادرات آب مجازی معروف است، صادرات بی رویه کالایی موجب کمبود آن در بازار و افزایش قیمت در بازار های داخلی می شود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ - ۱۵:۲۱   + ۳۰ سایت دیگر  
اعمال ممنوعیت صادرات صیفی جات با حکم دیوان عدالت اداری ابطال شد و وزارت جهاد کشاورزی در واکنش به این رأی اعلام کرد از ابتدای سال آینده عوارض 100درصدی برای صادرات محصولات جالیزی و آب بر در نظر گرفته می شود.
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ - ۱۴:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
دیوان عدالت اداری در حکمی نامه معاون وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر ممنوعیت صادرات برخی محصولات جالیزی را مغایر قانون دانست و ابطال کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۵:۱۳   + ۱۸ سایت دیگر  
دیوان عدالت اداری در حکمی نامه معاون وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر ممنوعیت صادرات برخی محصولات جالیزی را مغایر قانون دانست و ابطال کرد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۴:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
تصمیم وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر وضع یکباره عوارض بر محصولات جالیزی تجارت یک میلیارد دلاری این اقلام را نشانه گرفته است. گرچه مسئولان امر جلوگیری از آب فروشی را دلیل این امر برمی شمارند، اما آیا صرفاً با وضع این عوارض آیا از هدررفت آب جلوگیری می شود؟
گفتارنو   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۰۹:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان از برداشت محصولات گلخانه ای از نیمه اول آبان ماه تا پایان خرداد 1402 خبر داد. به گزارش ایسنا، صادق حسین زاده ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۸/۱۱ - ۱۲:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی از وزیر جهاد خواستار توجه ویژه به اعتراض کشاورزان در مورد وضع عوارض گمرکی بر محصولات جالیزی شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۵:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده به زودی بر روی صادرات محصولات جالیزی عوارض صد در صدی وضع خواهد کرد که این مسئله باعث از بین رفتن بازار صادراتی این محصولات، حذف یک میلیارد دلار صادرات غیر نفتی کشور، ضربه به اقتصاد جالیزکاران خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۴:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید در اعمال محدودیت در صادرات محصولات جالیزی و افزایش صددرصدی عوارض صادراتی این محصولات تجدیدنظر کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۰۹:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: وضع عوارض صادراتی بر محصولات جالیزی تأثیرات منفی بر معیشت کشاورزان دارد و این موضوع را با حضور وزیر جهاد کشاورزی در کمیسیون کشاورزی بررسی خواهیم کرد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۰۶ - ۲۲:۳۷    
معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی اخیراً از افزایش صددرصدی تعرفه صادراتی محصولات جالیزی خبر داده است. برخی دلایلی را برمی شمارند و معتقدند این اقدام کارشناسی شده نیست و آب بربودن محصولات جالیزی توهم است و اصولاً جلوگیری از صادرات آن ها مغایرت قانونی هم دارد ...
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۱/۰۸/۰۶ - ۰۸:۱۵    
زراعت به طور سنتی جایگاه نخست را در تولیدات کشاورزی استان آستراخان دارا بوده است. این منطقه به کمک شرایط آب و هوایی منحصر به فرد خود یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سبزیجات و محصولات جالیزی در فدراسیون روسیه به حساب می آید ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۸/۰۵ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس تجارت خارجی گفت: از مجموع کل صادرات غیرنفتی ما که 48 هزار میلیارد است سهم بخش کشاورزی حدودا 5 میلیارد دلار است. یک میلیارد دلار از این مبلغ مربوط به محصولات جالیزی است، که عدد قابل توجهی است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۱۵:۳۹    
عضوکمیسیون کشاورزی،آب،منابع طبیعی و محیط زیست مجلس در توئیتی تاکید کرد؛تعرفه گذاری ما را به خودکفایی نخواهد رساند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۱۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی،آب،منابع طبیعی و محیط زیست مجلس در توئیتی به عوارض صادراتی محصولات جالیزی اشاره کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۱۳:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
محدودیت تولید و صادرات محصولات جالیزی و افزایش صددرصدی عوارض صادراتی این محصولات از سوی وزارت جهاد کشاورزی، عصر پاییزی و خزان درآمدی را برای تولیدکنندگان و صادرکنندگانِ ارزآور محصولات جالیزی و در نتیجه، اقتصاد کشور رقم زده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۱۲:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
تغییر الگوی کشت همواره از مسائل مورد تاکید فعالان بخش کشاورزی و اسناد بالادستی بوده است؛ در این راستا از اوایل مهرماه در جهت خودکفایی در کالاهای اساسی و تامین امنیت غذایی، برخی از محصولات جالیزی عوارض صادرات بسته شده که بعضی از کارشناسان انتقاداتی را به آن وارد می دانند. منبع: ایرنا
عیار آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۱۱:۳۸    
کارشناس تجارت خارجی گفت: سبد صادراتی ما در کشور خیلی غنی نیست، در این شرایط نمی توانیم بگوییم که اگر محصولی را از سبد صادراتی خود حذف کنیم، دچار آسیب نخواهیم شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۰۹:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در کشوری که شعار حمایت از تولید داخل را می دهیم، وضع تعرفه بر صادرات محصولات جالیزی مغایر با این شعار است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۰۷:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-تغییر الگوی کشت همواره از مسائل مورد تاکید فعالان بخش کشاورزی و اسناد بالادستی بوده است؛ در این راستا از اوایل مهرماه در جهت خودکفایی در کالاهای اساسی و تامین امنیت غذایی، برخی از محصولات جالیزی عوارض صادرات بسته شده که بعضی از کارشناسان انتقاداتی را به آن وارد می دانند.
الف   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۰۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
سیاست دولت بر این اساس است که به نوعی از کشت محصولات جالیزی جلوگیری کند و به سمت کشت محصولات فراسرزمینی روی بیاورد، اما این سیاست نمی تواند کارساز باشد و در حد ایده پردازی روی کاغذ زیبا است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس سبزی و صیفی مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان از تولید 1 میلیون و 314 هزارتن انواع محصولات سبزی و 298 هزار و 107 تن محصولات جالیزی در استان اصفهان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۱۳:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
محدود کردن صادرات محصولات آب بر، مکمل اجرای طرح ملی الگوی کشت و برنامه خودکفایی در محصولات اساسی است که قرار است این هفته با حضور رئیس جمهور در کشور اجرایی شود، اما مخالفان این طرح آن را تهدید معیشت و اشتغال کشاورزان می دانند.
آنا   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۱۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
تصمیم اخیر وزارت جهاد کشاورزی برای محدود کردن صادرات محصولات جالیزی و تعیین عوارض سنگین صادراتی که قرار بود با هدف کنترل بازار داخل انجام شود، شوک سنگینی هم به بازارهای داخلی وارد کرد و هم صادرکنندگان محصولات کشاورزی را سردرگم کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۰۹:۵۹   + ۱۴ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تعرفه گذاری بر صادرات محصولات جالیزی آدرس غلط جهت رسیدن به خودکفایی است و این تعرفه کشور را به سمت خودکفایی نخواهد برد، گفت: بعضی از تصمیم سازان و بعضی از کارشناسان به نوعی آدرس غلط به تصمیم گیران و مسئولان می دهند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۰۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اخیرا وزارت جهاد کشاورزی با هدف کنترل بازار، عوارض جدیدی را برای صادرات محصولات جالیزی اعمال کرده و این اقدام با موجی از نظرات موافقان و مخالفان همراه شده است. برخی آن را نوعی خودتحریمی و به زیان بخش کشاورزی و برخی دیگر آن را اقدامی در راستای بهبود الگوی کشت می دانند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۲۷ - ۱۸:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، اقدام وزارت جهاد کشاورزی در وضع عوارض بر محصولات جالیزی را موجب از بین رفتن بخشی از درآمدهای ارزی کشور عنوان کرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۷/۲۷ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
تعیین عوارض صادراتی برای محصولات جالیزی آن هم در فصل برداشت، کشاورزان را شوکه کرده است؛ کشاورزان برای برداشت و یا رها کردن محصول در مزرعه دچار تردید هستند.
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۷/۲۶ - ۱۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
میترا خسروی در برنامه تابلوی صادرات رادیو اقتصاد افزود: میانگین عملکرد این محصول در استان لرستان 38 تا 40 تن در هکتار است. وی همچنین اظهارداشت: مجموع تولید سطح زیر کشت کدو در استان 14 هزار و 400 تن است که یک تولید قابل قبولی محسوب می شود. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۶ - ۰۸:۴۹    
عضو اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی اصفهان گفت: در شرایط فعلی اقتصاد کشور، افزایش صادرات محصولات غیرنفتی ضروری است و با محدودیت کشت و صادرات محصولات آب بر جالیزی، نه تنها کشاورزان و صادرکنندگان متضرر می شوند بلکه بخش قابل توجهی از درآمد دلاری کشور کاهش می یابد.