یکشنبه ۱۴ آذرساعت ۲۱:۲۲Dec 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشت زعفران»

دانا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۰:۰۰    
طیب قادرمرزی جوان 37 ساله اهل روستای قادرمرز از توابع شهرستان دهگلان در استان کردستان است که از هشت سال پیش تولید زعفران را در این روستا آغاز کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۸:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
طیب قادرمرزی جوان 37 ساله اهل روستای قادرمرز از توابع شهرستان دهگلان در استان کردستان است که از هشت سال پیش تولید زعفران را در این روستا آغاز کرده و تولیدات خود را در سطح استان و کشورهای اطراف به فروش می رساند. او با شیوه سنتی کاشت و برداشت زعفران، توانسته به طور مستقیم برای 12 نفر شغل ایجاد کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۷:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان با بیان اینکه 500 هکتار از اراضی استان به زیر کشت زعفران رفته است، گفت: هم اکنون ارزش تقریبی این گیاه دارویی در استان 60 میلیارد تومان است.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان کرمان: محمدمحسن قاسمی مدیرشرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان کرمان به نقل از خواجوئی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان راور گفت: در شهرستان راور 35 هکتار سطح زیر کشت زعفران می باشد که 28 هکتار آن در سال جاری بارور و قابل برداشت می باشد. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۰۸:۳۴    
برداشت محصول زعفران از بیستم آبان ماه در مزارع شهرستان مبارکه اصفهان آغاز شده است. برداشت این محصول در امسال 15 درصد افزایش یافته است و پیش بینی می شود حدود 324 کیلوگرم محصول از این مزارع برداشت شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۲۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
به متقاضیان کشت زعفران تسهیلات کم بهره در قالب کشت گیاهان دارویی تعلق می گیرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۰:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فسا از توابع استان فارس گفت: کشت گیاه دارویی و خوراکی زعفران در این شهرستان زمینه اشتغال یک هزار و 450 نفر را در این شهرستان فراهم کرده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان اصفهان مدیر استان اقای فریدون صفایی اعلام نمود. . سطح زیر کشت زعفران در آران و بیدگل نزدیک به 85 هکتار است که از این سطح، حدود 30 هکتار بارور و بقیه طی سال های آینده به بار خواهد نشست ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۴:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رابر گفت:کشت زعفران به علت صرفه اقتصادی و ایجاد اشتغال برای خانواده ها و همچنین با توجه به خشکسالی های اخیر در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: 63 هکتار از اراضی استان به کشت زعفران اختصاص یافته و پیش بینی می شود امسال 253 کیلوگرم زعفران از این برداشت شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۱:۱۳    
ایسنا/خراسان جنوبی سطح زیر کشت زعفران در استان 17 هزار و 152 هکتار است که در سال گذشته از این سطح بالغ بر 70 تن زعفران خشک برداشت شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۷:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه سطح زیر کشت زعفران استان کرمانشاه را 477 هکتار اعلام کرد و گفت: برآورد می شود امسال تولید زعفران در استان به 2 هزار کیلوگرم برسد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۲۰:۳۲    
کرمانشاه یکی از مستعدترین مناطق کشور برای کشت زعفران است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۸:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، کشت زعفران به روش هواکشت یا همان آیروپونیک در شهرستان خوی در شمال آذربایجان غربی نماد بارز اقتصادی پویا با بهره گیری از دانش فارغ التحصیلان بخش کشاورزی است تا راه های جدیدی را برای شکوفایی اقتصادی خانوارها رقم بزند. با بررسی های اندک می توان فهمید که [...]
ایانا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۴:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: حمایت های لازم برای توسعه کشت زعفران در دامغان انجام می شود.
دانا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۲:۵۱    
با کشت زعفران در زمین های زراعی در شهرستان های بجنورد، شیروان، فاروج در خراسان شمالی این طلای سرخ به افزایش سطح درآمد کشاورزان و ارزآوری استان خراسان شمالی کمک کرده است.
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۲:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
با کشت زعفران در زمین های زراعی در شهرستان های بجنورد، شیروان، فاروج در خراسان شمالی این طلای سرخ به افزایش سطح درآمد کشاورزان و ارزآوری استان خراسان شمالی کمک کرده است.
عصر همدان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۴:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش عصر همدان؛ بر اساس ارزیابی کارشناسان، خاستگاه اولیه زعفران ملایر است و محصولات تولیدی این شهرستان از کیفیت بالایی برخوردار است. 118 هکتار از اراضی شهرستان ملایر زیر کشت زعفران است که از این میزان 113 هکتار آن بارور است و 500 کیلوگرم زعفران از این میزان سطح زیر کشت محصول برداشت می شود ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۴:۲۵    
تبریز- کشت زعفران در آذربایجان شرقی و به خصوص شهرستان مرند طی سال های اخیر با خشک شدن دریاچه ارومیه و اصلاح الگوی کشت رونق گرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان اسلام آبادغرب گفت: 27هکتار از مزارع اسلام آبادغرب زیر کشت زعفران قرار دارد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۰:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
تربت حیدریه ازجمله شهرهای کهن خراسان رضوی است که دارای زمین های وسیعی در حوزه کشت زعفران بوده و به همین دلیل شهرت جهانی پیداکرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۰۹:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
طیبه صداقتی اهل شهر بالاده کازرون بانوی کارآفرین موفق، نخستین کسی است که در کازرون اقدام به کشت زعفران کرد و از لابلای ناممکن ها، کار را ممکن ساخت، رونق ایجاد کرد و مروج کشت زعفران در کازرون شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۵:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
بروجرد - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی بروجرد با بیان اینکه آب و هوای شهرستان مستعد کشت زعفران است، گفت: امسال 50 کیلوگرم زعفران از اراضی کشاورزی بروجرد برداشت شد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۲:۰۷    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان اصفهان مدیر استان اقای فریدون صفایی اعلام نمود. میانگین برداشت زعفران را از هر هکتار حدود 6 تا 7 کیلوگرم در شهرستان نطنز بیان و گفت: پیش بینی می شود امسال دو هزار و صد کیلوگرم زعفران خشک ازاین مزارع برداشت شود ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۲۰:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
محمد پیله فروش روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: از این میزان سطح زیر کشت زعفران در استان، 74 هکتار به صورت بارور و سایر صورت غیر بارور است. وی میانگین متوسط عملکرد این محصول را بیش از 2.5 کیلوگرم در هکتار برآورد کرد و گفت: به [...]
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۷:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
تربت حیدریه ازجمله شهرهای کهن خراسان رضوی است که دارای زمین های وسیعی در حوزه کشت زعفران بوده و به همین دلیل شهرت جهانی پیداکرده است. در این راستا قطار گردشگری با هدف معرفی جاذبه های این شهر به راه افتاده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر جهاد کشاورزی بردسکن گفت: نصب کنتورهای هوشمند و توزیع آب حجمی و از سویی خاموشی چاه موتورها موجب شد طی 2 سال اخیر سطح زیر کشت زعفران در این مناطق کاهش قابل توجهی داشته باشد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۲:۱۲    
مشهد- ایرنا- فصل پاییز در خراسان رضوی و به خصوص در شهرستان تربت حیدریه با برداشت زعفران همراه است،سطح زیر کشت زعفران در این استان بیش از 86 هزار هکتار است و بیش از 300 تن محصول از این سطح برداشت می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۰:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: 96 هکتار از اراضی استان زیر کشت گل محمدی و 92 هکتار هم زیر کشت زعفران رفته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۰۱:۳۶    
زعفران به عنوان گران ترین ادویه و فرآوری با ظرفیت 86 تُن در مشهد برداشت می شود و سطح زیر کشت زعفران در مشهد 3680 هکتار است.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۷:۰۱    
مرصاد نیوز:مدیر جهاد کشاورزی شهرستان هرسین گفت: سطح زیر کشت زعفران در شهرستان 33هکتار است و امسال با توجه به این میزان کشت پیش بینی برداشت 100کیلوگرم زعفران را از سطح مزارع داریم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۲:۴۶    
پژوهشگران جوان حوزه کشاورزی در شهرستان خوی بعد از چهار سال تحقیق موفق به کشت و تولید زعفران به روش ایروپونیک در استان و عرضه آن به بازار شدند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
سنندج- کردستان هم به مناطق تولید کننده زعفران در کشور تبدیل شده و طی چند سال اخیر میزان اشتیاق کشاورزان این استان به کشت زعفران افزایش پیدا کرده و زمینه برای افزایش تولید این محصول نیز فراهم شده است.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
محمدحسن کیانی فر امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در خرم آباد، با اشاره به سطح زیرکشت زعفران در استان، عنوان کرد: 450 هکتار سطح زیر کشت زعفران داریم که بیشترین آن مربوط به شهرستان کوهدشت و خرم آباد است ...
موج   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی تربیت جام بیان کرد: زمان برداشت این محصول در تربت جام از ابتدای آبان آغاز و تا اول آذر ماه است و کشت زعفران با توجه به نیاز کمتر به آب با استقبال شدید کشاورزان روبه رو شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- کشت زعفران در چند سال گذشته در آذربایجان شرقی توسعه یافته و شهر بناب شهرستان مرند در این خطه به قطب جدید تولید این محصول تبدیل شده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۰:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر جهاد کشاورزی تربیت جام گفت: در سال زراعی جاری 5100 هکتار از اراضی این شهرستان زیر کشت زعفران است که تاکنون 85 درصد زعفران تولید شده برداشت شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۰:۳۱    
تبریز- شهر بناب مرند با 210 هکتار سطح زیر کشت زعفران به عنوان قطب تولید طلای سرخ در استان آذربایجان شرقی شناخته شده است اما در حال حاضر قطب تولید طلای سرخ، فاقد کارخانه بسته بندی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۰۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - صابر بیک لگ، معاون امور باغبانی جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از افزایش 20 درصدی کشت زعفران در استان خبر داد و گفت: باتوجه به شرایط اقلیمی منطقه، کشت زعفران جزو اولویت های ما در طرح اصلاح الگوی کشت بوده و تسهیلات ویژه ای از سوی دولت به این طرح اختصاص یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۱ - ۱۸:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی مرند از افزایش 8 درصدی سطح زیر کشت زعفران در مزارع شهر بناب این شهرستان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۱ - ۰۳:۰۷    
منطقه تربت حیدریه با داشتن بیش از 8 هزار هکتار زمین کشت زعفران به عنوان یکی از بزرگ ترین تولیدکننده های زعفران در جهان به شمار می رود.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۱۳:۲۹    
روز سه شنبه مورخ 18 آبان ماه بازدید کشوری با حضور رئیس کارگروه cbr در دفتر توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور،کارشناس برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه روستایی در دفتر توانمندسازی کشور ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۲۰:۵۱   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: استان اصفهان حائز رتبه چهارم کشور در تولید محصول زعفران است و سطح زیر کشت زعفران بالغ بر 1600 هکتار و با تولید بیش از 9000 کیلوگرم بوده که نسبت به سال گذشته 150 هکتار در سطح و 200 کیلوگرم در وزن افزایش داشته است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۸:۴۷   + ۱۸ سایت دیگر  
به همت گروه اقتصادی تدبیر وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام و باهدف کمک به تأمین امنیت زنجیره غذایی کشور ، مجتمع بزرگ دامداری و کشت زعفران در تایباد افتتاح شد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی کوهبنان سطح زیر کشت زعفران دراین شهرستان را 230 هکتار اعلام کرد و گفت پیش بینی می شود در سال جاری هزار کیلوگرم زعفران برداشت شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان اصفهان مدیر استان اقای فریدون صفایی با بیان اینکه برداشت زعفران از اوایل آبان ماه آغاز و تا پایان آبان در شهرستان نطنز ادامه داردگفت: برداشت زعفران در 350 هکتار از مزارع کشاورزی شهرستان نطنز آغاز شده است ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۰۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
استان همدان با داشتن اقلیمی مناسب به عنوان یکی از قطب های کشت زعفران در کشور مطرح است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۰۸:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
از هر هکتار اختصاص یافته به کشت زعفران 3 کیلوگرم محصول برداشت می شود.