یکشنبه ۰۶ خردادساعت ۰۳:۴۱May 2024 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشت زعفران»

ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۰۹:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه از هدفگذاری برای افزایش سطح زیرکشت زعفران کرمانشاه به 2000 هکتار تا سه سال آینده خبر داد.
کارگاه های آموزشی پیرامون رشته های مدیریت باغات مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری، راه های پیشگیری از بیماری های دام و تغذیه مناسب و توصیه کشت زعفران با هدف آشنایی کارشناسان پهنه و بهره برداران منطقه برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
تربت حیدریه- ایرنا- تپش قلب جامعه کارگری شهرستان تربت حیدریه مدیون ساختار و پیشینه کشاورزی آن و به خصوص تمرکز بر کشت زعفران و ابریشم بافی است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۰:۵۳    
منوچهری گفت: پروسه تولید و کشت زعفران در دسته بندی محصولات پر هزینه به حساب می آید. بنابراین قیمت تمام شده زعفران، کاملا منطقی است.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۰۹:۵۳    
بانوی کارآفرینی که در روستای عباس آباد شهرستان زرندیه اقدام به کاشت زعفران کرده است و الگویی برای اهالی در این عرصه شده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۰۷:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - معاون باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: سطح زیر کشت زعفران در این استان نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش یافت و نسبت به 10 سال گذشته نیز رشد چشمگیری دارد.
وارک نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به سطح زیر کشت زعفران در استان، گفت: سطح زیر کشت زعفران حدود 800 هکتار است و سالانه بیش از 3 هزار و 200 کیلو زعفران از مزارع استان برداشت می شود.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۰۷:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
در اقلیم خشک و نیمه خشک اصفهان نزدیک به 15 درصد زمین های کشاورزی مستعد کشت طلای سرخ است، بر این اساس کشت زعفران در استان روند رو به رشدی دارد و پیش بینی می شود با توسعه سالانه 200 هکتاری مزارع، در 10 سال آینده سطح زیرکشت این محصول در استان به بیش از 4 هزار هکتار برسد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۲:۱۴    
اصول و زمان کشت زعفران در مناطق سردسیر با کشت زعفران در مناطق معتدل و گرمسیر متفاوت است چرا که از نظر آب و هوایی این مناطق با هم فرق دارند و همین امر در زمان و شرایط کشت زعفران در مناطق سردسیر و گرمسیر تفاوت ایجاد می کند ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۱:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - سرپرست اداره کل استاندارد قزوین گفت: کشت زعفران به صورت انبوه تا به امروز در قزوین صورت نگرفته اما پروانه کاربرد علامت استاندارد زعفران برای نخستین مرتبه در این استان صادر شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۰۹:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به برنامه ریزی برای توسعه کشت زعفران در استان، گفت: به دنبال جذب اعتبار برای افزایش سطح زیر کشت زعفران در سال آتی هستیم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۰۹:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
ساری- احمدی، تولیدکننده زعفران و محقق کشاورزی با اظهار اینکه 45 هکتار از مزارع استان زعفران کشت می شود، توجه به محلول پاشی را برای افزایش تولید لازم دانست.
دوره های آموزشی کشت و تولید گیاهان دارویی برگی و کشت زعفران ویژه ایام اعتکاف برگزار شد. به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری ...
اقتصاد تهران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۱۸:۳۲   + ۲۵ سایت دیگر  
اقتصادتهران: مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی تولید 250 تن زعفران در سال جاری را پیش بینی کرد و گفت: طبق آمارها در هشت ماهه امسال 150 تن زعفران صادر شده است. ...
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مدیریت رسانه و روابط عمومی، در سفر کاری حجت الاسلام و المسلمین خلیلی به جنوب استان، از مزارع کشاورزی از جمله مزارع کشت زعفران بازدید به عمل آمد.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۱۲:۲۲    
سپهرغرب، گروه کشاورزی - طاهره ترابی مهوش: کارشناس مسئول امور باغبانی جهاد کشاورزی همدان به عمده مسئله و مانع پیش رو برای افزایش سطح زیر کشت زعفران در استان اشاره کرد و گفت: به دلیل اینکه فصل برداشت متقارن با فصل سرد سال است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۰/۲۱ - ۰۸:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فامنین گفت: گیاه زعفران فرصتی برای تحقق اصلاح الگوی کشت دراین شهرستان است.
ایانا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۰۹:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
معاون اعتباری مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: بانک کشاورزی به منظور رفع مشکلات مربوط به تأمین مالی کشاورزان در حوزه کشت زعفران و با هدف کمک به حفظ و توسعه ظرفیت کشت این محصول، در ماه های گذشته مصوبه ای را برای تخصیص اعتبار به این بخش به تصویب رساند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۱۱ - ۱۵:۲۱    
درسال زراعی جاری کشت زعفران درکاشان پنج هکتار افزایش یافت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۰ - ۰۸:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان مجری طرح گیاهان دارویی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: 45 هکتار مزرعه زعفران در شهرستان ماه نشان وجود دارد که امیدواریم با برنامه ریزی انجام شده شاهد توسعه این بخش باشیم.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۰/۰۷ - ۱۴:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
آمار هایی که درباره زعفران می دهند، هیچکدام مستند نیست. فروش داخل با سطح درامد جامعه کاملا متغیر است. شما اگر زعفران را کیلویی 15 میلیون بفروشید همه مصرف می کنند، اما با کیلویی 70 میلیون مشخص نیست چقدر مصرف می شود. اگر هر مثقال زعفران بر فرض 60 هزار تومان باشد، با احتیاط بیشتر مصرف می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۰/۰۷ - ۱۰:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
امسال کشور در تولید گندم به مرز خودکفایی رسید اما این امر در کشت زعفران روند نزولی داشت. همین امر منجر به افزایش نرخ زعفران در جهان شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۰۶ - ۱۵:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
با هدف توسعه و کشت گیاهان دارویی و کم آبخواه و با توجه به وضعیت بحرانی منابع آبی در محدوده طرح ترسیب کربن در شهرستان های خاتم و مروست، 7 هکتار از مزارع روستا های هدف به کشت زعفران اختصاص داده شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ - ۱۶:۵۵    
اصفهان - مرادمند؛ رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان گفت: به دلیل خشکی زاینده رود و شرایط کم آبی در اصفهان، عمده کشاورزان به دامپروری روی آورده اند و البته تولیدات ارزنده ای نیز داشته اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ - ۰۸:۵۵    
با توجه به بحران آب و ضرورت ایجاد کشت جایگزین در زرند، بعد از کشت زعفران طی پارسال، اکنون برخی از مزازع این شهرستان به صورت آزمایشی زیر کشت زیره می روند.
موج رسا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۰۹:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
مجری طرح گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به وجود 156 هکتار مزارع زعفران در استان زنجان گفت: شهرستان ماهنشان با 45 هکتار بیشترین سطح زیر کشت را دارد.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۲/۱۰/۰۱ - ۰۸:۱۲    
اهم اخبار و تحولات اقتصادی جنوب افغانستان در آذر ماه 1402 مندرج در روزنامه ها و رسانه های این کشور به شرح زیر می باشد: کاشت و برداشت زعفران در استان قندهار ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۲۰ - ۱۸:۱۵    
برای دومین سال کشت زعفران در منطقه بازفت، کشاورز جوان به دنبال برداشت آن است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
10 هکتار از باغ گردو 700 هکتاری شهمیرزاد به کشت زعفران اختصاص یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۲۰:۰۷    
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از کشت زعفران در 32 هکتار از مزارع استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۲:۰۵    
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از کشت زعفران در 32 هکتار از مزارع استان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۰۷:۳۶    
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از کشت زعفران در 32 هکتار از مزارع استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - ۱۷:۳۰    
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از کشت زعفران در 32 هکتار از مزارع استان خبر داد.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - ۱۵:۵۶    
مدیر جهاد کشاورزی سرپل ذهاب گفت: کشت زعفران از نظر اقتصادی سودآوری بیشتری نسبت به سایر محصولات کشاورزی شهرستان برای کشاورزان خواهد داشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
برای اولین بار در 2 هزار متر مربع از اراضی سرپل ذهاب زعفران کشت شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۴:۰۵    
سی هکتار از زمین های شهرستان زرندیه به کشت محصول با ارزش زعفران اختصاص یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۴:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری با اشاره به اجرای طرح شمیم خدمت در این استان، گفت: از ابتدای اجرای این طرح تا کنون برای بیش از 100 نفر در رشته های خیاطی، چرم دوزی و کشت زعفران اشتغال زایی شده است.
استانداری خوزستان   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۱:۱۲   + ۱۳ سایت دیگر  
دومین جشنواره شکرانه برداشت زعفران در شهرستان دزپارت برگزار شد. به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان مرتضی باوی مدیرکل امور روستایی استانداری خوزستان روز سه شنبه در گفتگویی رسانه ای با اعلام این خبر گفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
کشت زعفران دیم و دیگر گیاهان دارویی در شهرستان دزپارت با توجه به شرایط آب و هوایی و خاک حاصلخیز با کیفیت بسیار مرغوب در چند سال اخیر رونق مطلوبی گرفته و سهم بسزایی در اشتغال منطقه را به خود اختصاص داده است ...
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۲:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی اصفهان گفت: برداشت زعفران از اواخر مهر در مناطق سردسیر آغاز شد و تا پایان آذر ادامه خواهد داشت. احمدرضا رئیس زاده در گفت وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: با توجه به تغییرات آب وهوایی استان و لزوم تغییر الگوی کشت، در صورت آنکه مزارع دارای آب دائم باشد ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۸:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- مدیر کل اقتصادی استانداری خوزستان با اشاره به توسعه کشت زعفران در شمال استان گفت: سه اتاق بازرگانی در خوزستان برای جذب سرمایه گذاران حوزه تولید زعفران همکاری کنند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۰:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
شعبانعلی نوری از جمله کشاورزان بسیجی و موفق کوهبنانی است که در عرصه کشت زعفران و گیاهان دارویی از جمله زیره و آویشن در روستاهای زعفرانیه و آبشنگان مشغول به فعالیت است
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۰۸:۳۰    
به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای زنجان ؛ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ابهر می گوید: کشت زعفران در مزارع این شهرستان امسال 30 درصد افزایش یافت و پیش بینی می شود 110 کیلو زعفران تولید شود. .شهرستان ابهر 15 هکتار مزرعه زعفران دارد و هر سال نیز چند هکتاری به آن افزوده می شود دانلود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۳:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بروجرد گفت: پیش بینی می شود از 20هکتار سطح زیر کشت زعفران در شهرستان بروجرد بیش از 72کیلو زعفران برداشت شود.
اگرو فود نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۲:۵۲   + ۲۵ سایت دیگر  
بانک کشاورزی در راستای اجرای طرح نوین تامین مالی کشاورزی قراردادی، با تصویب تسهیلات ریالی به نفع زنجیره تولید زعفران، حمایت از تولیدکنندگان طلای سرخ را در دستور کار قرار داد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۶:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جهاد کشاورزی تفت از افزایش 10 درصدی سطح زیر کشت زعفران در این شهرستان خبر داد.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۲۰:۰۶    
امسال، سالی تلخ و سیاه برای زعفران کاران بود، سرمای بی سابقه سال گذشته و خشک سالی موجب شده تا گل دهی زمین های زعفران به شدت پایین بیایید و امید زعفران کارانی که چشمشان به برداشت گل و درآمد حاصله از آن بود، ناامید شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۴:۲۰    
کشت زعفران در زمین های شیبدار مازندران چند سالی است که رونق گرفته و موجبات بهبود معیشتی زارعان را فراهم کرده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۲۲:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، زعفران با طعم بی نظیر و خواص بسیاری که دارد به عنوان طلای سرخ شناخته می شود و گران ترین ادویه جهان است. بیشترین سطح زیر کشت زعفران در استان آذربایجان شرقی در شهرستان مرند, آذرشهر, میانه و اهر واقع می باشد ...