سه شنبه ۰۷ بهمنساعت ۲۳:۰۱Jan 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشت زعفران»

خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۸:۰۷    
گروه استان ها – یک فعال جهادی که با پشتکار فردی وحمایت های بسیج سازندگی فارس به یکی از کارآفرینان شاخص کشت زعفران تبدیل شده معتقد است برخی دولت مردان، مخالف پیوستن مردم ایران به بازارهای خارجی هستند، چون به منافع آنها ضررمی رساند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۰۹:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
کشت زعفران یکی از کسب و کارهای پرسودی است که از قضا با اقلیم و شرایط آب و هوایی ایران نیز سازگار است. این مزیت تولیدی خوب برای ایران در کنار مزیت فوق العاده سمت تقاضا و بازارهای جهانی بکر نوید روزهای درخشان برای زعفران ایرانی را می دهد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۰۰:۱۱    
رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان عنوان کرد: کنسرسیوم گیاهان دارویی با طراحی و ساخت دستگاه تولید میکرونانوذرات دارویی موافقت کرد و کلید تولید این دستگاه با روش سیال فوق بحرانی زده شد.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۷:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
علی شریعتی مقدم گفت: پیش بینی توسعه کشت زعفران به میزان توسعه مصرف، افزایش اقتصاد صادراتی زعفران ایران، رشد سرانه مصرف این محصول و... از جمله اهداف کمّی در برنامه های تدوین شده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۷:۱۳    
اردبیل- کشت زعفران در اردبیل توانسته طی یک دهه گذشته سربلندی خود را به رخ بکشد اما این اقدام که توسط زنان روستایی این استان محقق شد امروز با سنگریزه هایی مواجه است.
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
کریمی از فعال اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه از سال 88 با سرمایه اولیه دو میلیون تومان کشت زعفران را در روستای آقداش خنداب آغاز کردم گفت: در حالی حاضر با توسعه فعالیت هایم برای 40 نفر به صورت غیرمستقیم و 6 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی کرده ام.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۰۹:۴۱    
همدان - فتحی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رزن گفت: افزون بر 28 هکتار از مزارع کشاورزی رزن زیر کشت زعفران رفته اما فرآوری این محصول همچنان به صورت خانگی و سنتی انجام می شود.
سفیر افلاک   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۲۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
صالحیان با بیان اینکه بر اساس برنامه 10 ساله، 18 هزار هکتار کشت گیاهان دارویی در استان انجام می شود گفت: سالانه 1800 هکتار گیاهان دارویی در لرستان کشت می شود که از این میزان 300 هکتار کشت زعفران است.
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۳:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
یک کارشناس توسعه روستایی گفت: اگر یک روستایی بخواهد شروع به کشت زعفران بکند، هیچ واحدی وجود ندارد که به این روستایی مجوز و به او آموزش بدهد. باید علاوه بر ساده کردن مجوزهای روستایی، به سمت آموزش تخصصی تولیدکننده یک محصول برویم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۰۸:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیر امورباغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان از افزایش تولید و متقاضیان کشت زعفران در استان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۲۱:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی گفت: 35 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای رونق و توسعه کشاورزی خراسان شمالی مصوب شد که این تسهیلات در بخش های نظیر تکمیل زنجیره تولید انگور، افزایش گوشت قرمز و سفید، توسعه نوغانداری و افزایش کشت زعفران و پنبه هزینه خواهد شد.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۲:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
مریم زارعی مدیر عامل شرکت پارس گیاهبان متولد 1364و دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد بیماری شناسی گیاهی است؛ او ضرورت های تغییر الگوی کشت را احساس کرده به همین منظور از سال 1394 همسو با جهاد کشاورزی در این راستا گام برداشته است به نحوی که اکنون موفق به توسعه کشت زعفران در اراضی کم آب شهرستان مرودشت شده ...
بسیج   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۶:۱۶    
مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله از چند طرح اشتغالزایی از جمله پرورش دام سبک ، پرورش زنبور عسل و تولید عسل ، کشت زعفران و همچنین کارگاه خیاطی لباس های شرکت زغالسنگ بازدید کردند.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۰۰:۰۵    
اسفندیار حاجی زاده- کارشناس و مسئول باغبانی و زراعت مدیریت جهاد کشاورزی نطنز وجود 3نوع آب وهوای متفاوت در نطنز باعث شد کشت زعفران به خوبی جواب دهد و به جز طرق رود در بادرود و دهاباد هم از کشت زعفران استقبال کنند ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۰۷:۱۱    
همدان- درحالی کارشناسان معتقدند کشت زعفران می تواند جای خود را در اقلام صادراتی همدان باز کند که زعفران کاران فعلی همدان در سایه نبود حمایت های دولتی چشم امید به حضور دلالان در این بازار دوخته اند تا در مسیر هموارتری محصول تولیدی خود را به فروش برسانند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۲۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-یکی از بانوان کارآفرین شهرستان کازرون با پیگیری، پشتکار و اطلاعاتی که از شورای ملی زعفران کشور به دست آورد، برای نخستین بار موجب ترویج کشت زعفران در بین زنان روستایی این منطقه و ایجاد اشتغال برای 37 نفر از آنان شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۱۶:۰۵    
حسین زینلی مشاور معاون وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح گیاهان دارویی توضیحاتی در رابطه با آخرین وضعیت طرح گیاهان دارویی، کشت زعفران در قطر و موضع رسمی این وزارتخانه در خصوص این اتفاق ارائه داد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۱۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان گفت: کشت زعفران از جمله عواملی است که در جذب گردشگر می تواند تأثیر بسیار زیادی داشته باشد و برای کشاورزی درآمدزا باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۰۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
قم ایرنا تبدیل بخش تولید قم کانون جذب سرمایه گذاران، اختصاص 26 هکتار از زمین به کشت محصول زعفران ، صدور 2500 فقره مجوز فعالیت صنفی ،ترخیص 160 تن کالا برای حمایت از تولید و تایید نهایی 2530 متقاضی در طرح اقدام ملی؛ از اخبار هفته گذشته استان قم بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۱ - ۰۸:۱۰    
شهرکرد - ایرنا - حمایت از توسعه و کشت زعفران در استان های مستعد و کمتر برخوردار، فرصت طلایی برای تقویت اقتصاد داخلی، اشتغالزایی و بهبود معیشت مردم به دنبال دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۱ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
قم - ایرنا - رییس مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی قم گفت: گونه های متنوع گیاهان دارویی سازگاری خوبی با شرایط آب و هوایی استان دارد و در همین رابطه 26 هکتار زعفران در قم کشت شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مسئول واحد باغبانی جهادکشاورزی مهاباد گفت: کشاورزان مهابادی نخستین گام اساسی را در تغییر الگوی کشت زعفران برداشتند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی یزد آب و خاک یزد را مستعد کشت زعفران دانست و گفت: یزد جایگاه ششم تولید زعفران در کشور را دارد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۰۸:۰۲   + ۱۷ سایت دیگر  
چندی پیش مراسم افتتاح گلخانه کشت زعفران ایرانی در قطر با حضور سفیر کشورمان برگزار شد. افتتاح این گلخانه و حضور سفیر در این مراسم درحالی است که خروج پیاز زعفران از کشور ممنوع است و قاچاق کالا محسوب می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۰۶:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
اهواز -ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی ایذه از آغاز فصل برداشت زعفران در این شهرستان خبر داد و گفت: کشت زعفران از هفت سال پیش در ایذه آغاز شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۱۱:۰۸    
مجری طرح کشت زعفران با روش گلخانه ای، افزایش تولید، کاهش هزینه، درآمدزایی بالا و اشتغالزایی را از جمله مزایای مهم کشت زعفران به روش گلخانه ای عنوان کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۱۶:۴۰    
ایرنا- یاسوج- سطح زیر کشت زعفران در کهگیلودیه و بویراحمد بیش از هشت هکتار است که پیش بینی می شود از هر هکتار پنج کیلوگرم محصول برداشت شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۱۴:۴۴    
گروه استان ها- شهرستان گچساران با تولید بیش از 20 درصد نفت و گاز کشور و شرایط مساعد برای کشت زعفران هنوز از واژه نازیبای محرومیت رنج می برد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ - ۱۴:۱۵    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ضمن ابراز خوشحالی از حضور خود در جمع زعفران کاران منطقه ی دهدز و روستای قلعه سرد، گفت: امروز یکی از روزهای ماندگار زندگی من است. این نوع کشت ها می بایست در شهرستان ایذه توسعه پیدا کند.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۱۳:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت:در قالب طرح منظومه روستایی که از سوی این نهاد در حال اجراست برای حمایت از کشت زعفران در گچساران با مزرعه کشت صنعت مادر کشور تفاهم نامه منعقد شده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۲:۰۶    
میر باقری گفت: امسال از اراضی زیر کشت زعفران در ملایر بین 400 تا 500 کیلو گرم زعفران برداشت شده که این میزان نسبت به سال گذشته رشد داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
در راستای تغییر الگوی کشت امسال 9 هکتار از اراضی شهرستان فسا به کشت زعفران اختصاص یافت
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمان گفت: امسال از سطح 154 هکتار سطح زیر کشت زعفران در شهرستان کرمان، 514 کیلوگرم محصول برداشت شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۸:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
سطح زیر کشت زعفران امسال در شهرستان دامغان نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش یافته است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سپیدان گفت: کشاورزان این شهرستان از 40 هکتار مزارع زیر کشت زعفران نزدیک به 120 کیلوگرم محصول برداشت کردند.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۹:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرضا، برداشت زعفران از 8 هزار مترمربع مزرعه زیرکشت هنرستان کشاورزی ناصح قمشه ای در شهرستان شهرضا آغاز شد. کشت زعفران از سال 1376 با سطح کشت 500 متر مربع و با هدف آموزش هنرجویان ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۲:۲۹    
دانشجوی 24 ساله بسیجی اردیبهشت ماه 98 طرح کشت زعفران به روش ایروپونیک را در شهرستان بردسیر استان کرمان اجرا کرد و تاکنون برای پنج نفر اشتغالزایی انجام داده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۴:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
دستگاه های دولتی متولی در استان فارس خرید حمایتی زعفران را در این استان از میانه آبان 99 آغاز کرده اند تا از این طریق حمایت لازم از تولیدکنندگان این محصول صورت گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۲۳:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
استان اصفهان بیشترین سطح زیر کشت زعفران را بعد از استان های خراسان جنوبی، شمالی و رضوی دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مسجدسلیمان گفت: برای نخستین بار در شهرستان کشت زعفران انجام شد که با شکفتن گل ها، برداشت محصول آغاز شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۲:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
چندسالی است که رهبر معظم انقلاب اقتصاد و تولید را سرلوحه شعارهای سال قرار داده و به نوعی توجه به این مسائل را در رفع مشکلات اقتصادی و کاهش تحریم ها را مهم می داند، یک شهروند گنبدی با پشتکار خود ثابت کرد که کارهای به ظاهر نشدنی قابل اجرا است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۸:۴۲    
ایسنا/سیستان و بلوچستان فرماندار شهرستان تفتان سیستان و بلوچستان به همراه مدیر و کارشناسان اداره جهاد کشاورزی این منطقه از مزرعه کشت زعفران که در فضای بسته و به روش آیروپونیک کشت شده بود بازدید کردند.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۴:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
زعفران به عنوان یکی از رستنی های استراتژیک حوزه کشاورزی علاوه بر خاصیت و کاربری متنوع، ارزش افزوده بالایی دارد و این گیاه کم آب بر به تازگی در بین بهره برداران خمین اقبال بالایی پیدا کرده و زینت بخش کشت و کار این خطه شده است. ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۳۲    
مرضیه خسروی گفت: با روش آئروپونیک، گلخانه را می توان در محیطی کمتر از فضای افقی و عمودی گلخانه برای پرورش بیشتر و به نحو موثرتری آماده کرد، البته در این روش آب کمتری نیز مصرف می شود که متناسب با شرایط استان کم آب کرمان است.
موج رسا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۴۲    
زعفران کار زنجانی با قدرت و روحیه بسیجی، به کشت زعفران روی آورد که این کار از او یک کارآفرین آفرید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
بانوی کارآفرین اندیمشکی برای اولین بار موفق به کشت زعفران گلخانه ای در این شهرستان شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۱:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه برداشت زعفران از نیمه آبان ماه شروع شده و تا اواخر پاییز ادامه دارد ، گفت: این استان رتبه چهارم را به لحاظ سطح زیرکشت زعفران در کشور را به خود اختصاص داده است .
ایانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۷:۱۲    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان گفت: سطح زیر کشت زعفران در این شهرستان در سال قبل، 135 هکتار بوده که توسعه کشت جدید، 15 هکتار در سال جاری می باشد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
قلم/ همدان- این روزها شاهدیم که کشت زعفران بار دیگر در استان همدان که در محدوده خاستگاه زعفران قرار دارد، رونق گرفته است؛ اما بازهم همان داستان همیشگی ورود دلالان به موضوع و خالی ماندن جیب زعفران کاران و نبود واحدهای مناسب بسته بندی و صنایع تبدیلی در این مسیر رخ نمایی می کند.