چهارشنبه ۱۷ آذرساعت ۲۳:۲۸Dec 2021 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «طلای سرخ»

خبرگزاری تسنیم   ۲ ساعت پیش    
گروه استان ها - کشت زعفران به عنوان طلای سرخ بیش از 13 سال است که در خوزستان آغاز شده و این گیاه ادویه ای گران بها در کنار درختان بلوط شهرستان دزپارت به ثمر نشسته است.
برترین ها / میزان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۰۷:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
همشهری: زعفران همیشه ادویه گران قیمتی بوده اما قیمت نجومی این روزهای آن را کمتر کسی پیش بینی می کرد. هر کیلوگرم زعفران در هفته های اخیر در محدوده 43میلیون تومان معامله می شود. در بازار خرده فروشی، مصرف کنندگان برای هر مثقال زعفران می بایست بیش از 190هزار تومان بپردازند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۰۷:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
خشکسالی موجب کاهش تولید طلای سرخ خراسان جنوبی شده و ناقوس درماندگی زعفران کاران در سال زراعی جاری به صدا درآمده است.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۲:۱۷   + ۱۶ سایت دیگر  
همشهری نوشت: نخستین مزرعه شهری طلای سرخ در برج میلاد به بار نشست. برج میلاد تهران برنامه مدونی برای استفاده از گونه های بومی و سازگار با زیست بوم شهر تهران و هویت بخشی به فضای سبز خود درنظر گرفته و در نخستین گام سراغ کشت گیاه زعفران رفته است. ...
نبض بورس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۲:۰۲    
این روزها قیمت زعفران به دلیل برداشت ضعیف امسال، رو به رشد است و بسیاری از سهامداران دوست دارند که بر روی طلای سرخ سرمایه گذاری کنند. چگونه در بورس زعفران بخریم؟
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۱:۴۹   + ۲۴ سایت دیگر  
این روزها قیمت زعفران ناشی از تصمیمات گرفته شده برای این صنعت در دولت قبل تا هر کیلوگرم 45 میلیون تومان بالا رفته و صدای تولید کننده و صادر کننده را در آورده است.
رادیو آوا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۰۷:۵۷    
بهزاد عبدی زعفران را منتشر کرد
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۶:۳۳    
پیش بینی می شود از سطح 500 هکتار از اراضی لرستان 2 تن زعفران برداشت شود
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: بر اساس آزمایش های انجام شده زعفرانی که در کرمانشاه تولید می شود با بهترین زعفران های تولیدی رقابت می کند و توان حضور در بازارهای جهانی را دارد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
زعفران ایران از دوردست ها همچنان مانند نگینی سرخ در حال درخشش است. اما اگر از داخل کمی وضعیت آن را بررسی کنیم به یک کلاف سردرگم می رسیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۷:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
تربت حیدریه - ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: تدبیر وزارت جهاد کشاورزی در تعیین قیمت زعفران، امسال قیمت طلای سرخ را به ثبات رسانده است و بعید به نظر می رسد نرخ کنونی آن کاهش یابد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۲۳:۲۶   + ۲۰ سایت دیگر  
نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر واقعا بخاطر خشکسالی قیمت افزایش پیدا کرده است، چرا اینقدر عصبانی هستید و علیه زعفران مصاحبه و امضا جمع می کنید، این نشان می دهد عملکرد خوب وزارت جهاد و مجلس و عدم اعتماد به شورای ملی زعفران قیمت این محصول را به قیمت جهانی نزدیک کرده است.
تمدن لر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۲۰:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی با بیان اینکه 500 هکتار از اراضی استان به زیر کشت زعفران رفته است، گفت: هم اکنون ارزش تقریبی برداشت زعفران در استان 60 میلیارد تومان است. ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
زعفران منبع غنی از آنتی اکسیدان ها و ویتامین هاست. آنتی اکسیدان ها به کنترل رادیکال های آزاد بدن کمک می کنند. همین امر سبب شده امروز در طب سنتی اقبال زیادی به سمت زعفران و خواص آن باشد ...
برترین ها / روند بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۳:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
تجارت نیوز: خطر بی آبی و بحران آب بخش کشاورزی ایران را تحت تاثیر قرار داده است. گویا خشکسالی تولید طلای سرخ را به شکل محسوسی کاهش داده و باعث گرانی زعفران شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
برداشت زعفران از از ده هکتار از اراضی بیضا آغاز شد
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
شرکت طلای سرخ نو ویرا اطلاعات و صورت های مالی میاندوره ای 3 ماهه منتهی به 1400/08/14 (حسابرسی نشده) را منتشر کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۹:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
میری، نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: با وجود شرایط خشکسالی و کم آبی، کاهش تولید قطعی است، اما تا زمان جمع آوری کامل محصول نمی توان درصدی اعلام کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۲۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
به متقاضیان کشت زعفران تسهیلات کم بهره در قالب کشت گیاهان دارویی تعلق می گیرد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۵:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
زعفران یا طلای سرخ یکی از ادویه هایی است که از زمان باستان با رنگ، طعم و خواص دارویی شناخته شده بود، نود و پنج درصد زعفران جهان ....
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان راور گفت: برداشت زعفران از سطح 28 هکتار از اراضی شهرستان راور آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۹:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
کشت زعفران برای هزار و 450 نفر در شهرستان فسا اشتغالزایی کرده است
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۸:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
پیش بینی می شود امسال 50 کیلو گرم طلای سرخ از مزارع بروجرد برداشت شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۰:۲۰    
پیش بینی می شود امسال 2 هزار کیلوگرم زعفران از مزارع استان کرمانشاه برداشت شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: 63 هکتار از اراضی استان به کشت زعفران اختصاص یافته و پیش بینی می شود امسال 253 کیلوگرم زعفران از این برداشت شود.
بازار طلای سرخ ایران دو رو دارد، بخشی از آن در فاز روز و از طرف کشاورزانی است که زعفران خوش رنگ و لعاب و برند ایرانی، حاصل دست های خالی پینه زده و کمرهای خمیده و یک سال زحمت شبانه روزی آن هاست، در مقابل فاز دیگر آن مثل شب ظلمانی است که قاچاق زعفران ...
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۸:۲۲    
مجمع صندوق سرمایه گذاری طلای سرخ نو ویرا در تاریخ 1400/09/16 برگزار خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۱:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی اگرچه ایران تأمین کننده 95 درصد زعفران دنیاست اما مشکلات زیاد در زمینه صادرات و عدم حمایت های کافی از صادرکنندگان موجب شده است تا زمینه قاچاق زعفران به کشورهای دیگر از جمله افغانستان افزایش یابد و گرچه بارها از اندیشیدن تدابیر جدیدی برای رفع این مشکل سخن به میان آمده است اما بازهم ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۷:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه سطح زیر کشت زعفران استان کرمانشاه را 477 هکتار اعلام کرد و گفت: برآورد می شود امسال تولید زعفران در استان به 2 هزار کیلوگرم برسد.
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۲۳:۱۳   + ۳۰ سایت دیگر  
این طلای سرخ؛ نجات بخش، درمان کننده و شاید تنها امید صدها کودک بیمار مبتلا به سرطان، بیماری های نقص ایمنی و متابولیک کشنده است. آن را دور نریزید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۲۰:۳۲    
کرمانشاه یکی از مستعدترین مناطق کشور برای کشت زعفران است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- قیمت زعفران که تا طی سه سال گذشته به یک سوم قیمت واقعی رسیده بود امسال بنا به دلایل مختلف پررنگ تر شده به گونه ای که حتی کشاورزان از فروش زعفران به نرخ تضمینی و به دولت خودداری می کنند.
رییس اتحادیه صادر کنندگان زعفران، علت افزایش قیمت طلای سرخ را کاهش تولید دانست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۷:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - این روزها که فصل برداشت زعفران در روستاهای شهرستان بهاباد فرارسیده و گل های طلای سرخ، رنگی چشم نواز به مزارع بخشده است، کشاورزان زیادی در زمین های زیرکشت زعفران مشغول جمع آوری گل ها برای جداسازی محصول هستند.
دانا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۶:۰۲    
برداشت موفق و درآمدزا بودن تولید زعفران در زمین های شیب دار هزار جریب گلوگاه، بهشهر و نکا خواستار برنامه ریزی برای ترویج این محصول است که باید با ارائه آموزش های لازم، کشاورزان را به کشت این محصول اقتصادی در راستای ترویج اقتصاد مقاومتی ترغیب کرد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۵:۱۵    
برداشت موفق و درآمدزا بودن تولید زعفران در زمین های شیب دار هزار جریب گلوگاه، بهشهر و نکا خواستار برنامه ریزی برای ترویج این محصول است که باید با ارائه آموزش های لازم، کشاورزان را به کشت این محصول اقتصادی در راستای ترویج اقتصاد مقاومتی ترغیب کرد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۲:۵۱    
با کشت زعفران در زمین های زراعی در شهرستان های بجنورد، شیروان، فاروج در خراسان شمالی این طلای سرخ به افزایش سطح درآمد کشاورزان و ارزآوری استان خراسان شمالی کمک کرده است.
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۲:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
با کشت زعفران در زمین های زراعی در شهرستان های بجنورد، شیروان، فاروج در خراسان شمالی این طلای سرخ به افزایش سطح درآمد کشاورزان و ارزآوری استان خراسان شمالی کمک کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۰:۳۳    
گروه استان ها- برداشت زعفران از نیمه های آبان ماه شروع شده و همچنان در سطح استان خراسان رضوی ادامه دارد ولی به دلیل خشکسالی های چند سال گذشته و کمبود آب، زعفران امسال در این استان کاهش چشم گیری داشته است.
هورگان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۰۰:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
برداشت زعفران از صد هکتار از زمین های زراعی این شهرستان آغاز شده است و تا یک ماه ادامه دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۲۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
بانوی کارآفرین یاسوجی با کاشت زعفران در زمین خود نشان داد که کسب درآمد و شغل فقط کارمند بودن و پشت میز نشستن نیست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۲:۳۸    
گروه استان ها- این روزها در جای جای استان خراسان جنوبی کشاورزان در حالی پاییز را پشت سر می گذارند که محصول گران بهای زعفران را از مزارع خود برداشت می کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۰:۰۲    
گناباد- ایرنا- زعفران به عنوان یک محصول کشاورزی ارزشمند با برند انحصاری ایران علاوه بر مصارف خوراکی و دارویی در داخل کشور، جایگاهی قابل توجه در عرصه صادرات و ارزآوری نیز دارد که همایش ملی زعفران گناباد طی هفته گذشته کوشید مشکلات تولید و عرضه این محصول مهم را شناسایی و برای آنها راهکار عرضه کند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۵:۱۵    
نایب رئیس شورای ملی زعفران افت تولید ناشی از شرایط خشکسالی و دپوی محصول در انبارها را از دلایل گرانی زعفران در بازار اعلام کرد.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۵:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
زعفران به عنوان تنها محصول انحصاری کشاورزی ایران سالها بود که افزایش قیمت را تجربه نکرده و این امر دلسردی را میهمان خانه زعفرانکاران کرده بود اما امسال کاهش تولید به شکل موقت، نجات بخش طلای سرخ خراسان رضوی و مرهمی موقت بر زخم کشاورزان زیان دیده این استان شد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
این روزها زنان و مردان استان البرز کمر همت را برای برداشت طلای سرخ می بندند تا ثمره تلاش چند ماهه خود را بچینند.