دوشنبه ۱۴ اسفندساعت ۲۲:۴۰Mar 2024 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «طلای سرخ»

زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۰۷:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس از جام جم آنلاین، زعفران خواص بی شماری دارد. حاوی مواد معدنی و ترکیباتی مثل آهن، منیزیم، پتاسیم، کلسیم، زینک و ... است که بدن را گرم نگه می دارد و از خشکیِ بدن محافظت و جلوگیری می کند. گرمای موجود در زعفران باعث می شود که بدن تان در برابر آنفولانزا، سرفه و سرماخوردگی مقاوم باشد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۰:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
با وجود آنکه ایران تامین کننده 90 درصد زعفران دنیا محسوب می شود، اما مشکلات بازگشت ارز، صادرات فله و نبود برند مناسب منجر به قاچاق زعفران و کاهش صادرات شده است.
نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: بنابر آمار مجموع صادرات زعفران به لحاظ وزنی نسبت به مدت مشابه سال قبل 12 درصد رشد داشته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
حمیده صادقی/کارشناس بازار مشتقه افزایش انتظارات تورمی و کاهش تولید زعفران در کشور زمینه اوج گیری بهای طلای سرخ در بازار داخل را فراهم کرد. به این ترتیب بهای هر گرم گواهی طلای سرخ ظرف روزهای اخیر به سقف 80 هزار تومان نیز رسید؛ این در حالی است که در سال گذشته قیمت زعفران بسیار کمتر بود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۲:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
طبق گفته فعالان اقتصادی، با قاچاق زعفران سالانه 120 میلیون دلار ارز به کشور برنمی گردد، اما کارشناسان معتقدند در صورت تشویق صادرکنندگان زعفران به رفع تعهد ارزی با شمش طلا و عرضه در مرکز مبادله، قاچاق این طلای سرخ دیگر توجیه ندارد و بخش اعظم صادرات آن از مسیر قانونی خواهد بود.
اکونگار   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۰۴:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
عضو شورای ملی زعفران با اشاره به ثبات قیمت زعفران در بازار گفت: با رفع مشکلات بازگشت ارز صادرکنندگان به سامانه نیما، صادرات زعفران شتاب می گیرد.
صمت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۰۸:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
زعفران نخستین محصول صادراتی استان خراسان رضوی است که سرمایه گذاری قابل توجهی چه در بخش تولید و چه در بخش تجارت به خود اختصاص داده اما خروجی این سرمایه گذاری به دلایل مختلف، رضایت فعالان حوزه زعفران را جلب نکرده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۰۸:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
اگر بخواهی کتاب انقلاب خراسان جنوبی آن هم فصل قاینات آن را ورق بزنی سرآغاز مبارزات مردم پایتخت طلای سرخ جهان به سال 1342 و پایان آن هم به پیروزی انقلاب اسلامی ایران برمی گردد که گوای این مدعا نیز شهدایی هستند که در این راه پرپر شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۰۷:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
به گفته کارشناسان، با وجود آنکه ایران بزرگترین تولیدکننده زعفران در بازارهای جهانی محسوب می شود، اما مشکلات صادرات منجر به رونق قاچاق این محصول شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۶ - ۰۶:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
جزیره رنگین کمانی هرمز با سواحل بکر، جاذبه های گردشگری و خاک سرخش همواره مورد توجه بوده و هر از گاهی دستاویزی برای سودجویانی می شود که خاک جعلی را به جای خاک مرغوب هرمز می فروشند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۰۸:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
استثنی بودن پایتخت طلای سرخ جهان برای احداث نهضت ملی مسکن به این سبب بود که در اطراف شهر قاین زمینی برای واگذاری وجود نداشت و باید راهی بسیار دشوار برای جلب رضایت مالکان زمین های شخصی پیموده می شد که این اتفاق هم افتاد.
فرصت امروز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۷:۱۱    
چه خریدار زعفران عمده باشید یا خریدار زعفران بسته بندی باشید ممکن است قیمت زعفران برایتان چالش برانگیز باشد و قابل پیش بینی نباشد. زعفران که به طلای سرخ نیز معروف است مانند طلا قیمتی پر از نوسان دارد و باید حتما قبل از خرید مخصوصا خرید زعفران عمده را بررسی کنید. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۰:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
غلامرضا میری گفت: قاچاق زعفران و ترکیب زعفران های صادراتی با زعفران های تقلبی توسط عده ای سودجو باعث شده که زعفران ایران در بازار جهانی در برخی موارد تا 30 درصد از قیمتی که ما زعفران را از کشاورز داخلی می خریم کمتر باشد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۶:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: رییس اتحادیه صادر کنندگان زعفران گفت: با وضعیت کنونی متاسفانه حداقل در ماه 10 تن زعفران به صورت قاچاق از مبادی غیر رسمی خارج می شود.
پیام فوری   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۱۸:۵۹   + ۱۹ سایت دیگر  
نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: با رفع مشکلات بازگشت ارز به سامانه نیما پیش بینی می شود که میزان صادرات زعفران به 400 تن برسد. نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۰۷:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
با نسخه بسیار خوب و تجویز داروهایی اعتباری که دولت سیزدهم برای حوزه زیرساختی بهداشت و درمان پایتخت طلای سرخ جهان پیچیده است به زودی شاهد انقلاب و تحول در حوزه بهداشت و درمان قاینات خواهیم بود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۱۴:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: در کنار حذف تعرفه نیم درصدی زعفران، امیدواریم ارز حاصل از فروش و صادرات زعفران به صورت توافقی هم اتفاق بیفتد تا جلوی قاچاق بی رویه زعفران را بگیرد.
جام جم   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
بد نیست بدانیم 90 درصد زعفران جهان در ایران تولید می شود و طبق نظر تولیدکنندگان و بازرگانان، طی سال های اخیر تغییر الگوهای آب وهوا و کمبود آب تأثیر شگرفی بر صنعت می گذارد که به کاهش قابل توجه بازدهی منجر می شود، به همین دلیل قیمت گران ترین ادویه جهان را به بالاترین حد خود رسانده است ...
تیتر کوتاه   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۱۳:۰۱   + ۴۷ سایت دیگر  
با ابلاغ محمد مخبر، معاون اول رییس جمهور، عوارض صادراتی زعفران حذف شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۱۴:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: سود دومین محصول ارزآور کشاورزی که سالانه 180 میلیون دلار برای کشور آورده دارد، به جیب عده ای خاص می رود و کشاورز از این مساله بهره چندانی ندارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۱۳:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
سود دومین محصول ارزآور کشاورزی که سالانه 180 میلیون دلار برای کشور آورده دارد، به جیب عده ای خاص می رود و کشاورز از این مساله بهره چندانی ندارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۱۲:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
سود دومین محصول ارزآور کشاورزی که سالانه 180 میلیون دلار برای کشور آورده دارد، به جیب عده ای خاص می رود و کشاورز از این مساله بهره چندانی ندارد.
تیتر کوتاه   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۰۹:۴۰    
غلامرضا میری، نایب رئیس شورای ملی زعفران اظهار کرد: بنابر آمار ماهانه حداقل 10 تن زعفران به آن سوی مرزها قاچاق می شود که با رفع مشکلات صادرکنندگان، قاچاق مرتفع می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۱۵:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
طلای سرخ کمیابی در رگ های آنها جریان دارد و یافتن آنها همچون درخشش نوری در دل شب است؛ آنهایی که با وجود نادر بودن خون رگ هایشان هر کجا که باشند، سخاوتمندانه زندگی می بخشند و خود نیز امید به سخاوت هم نوعان خود دارند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۰۸:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
فرش سرمایه گذاری خارجی در پایتخت طلای سرخ جهان با ورود سرمایه گذار چینی (الیاف شیشه) و اعلام آمادگی سرمایه گذاران دیگر بیش از پیش در حال پا خوردن و گسترده تر شدن است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۰/۲۰ - ۱۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
عضو شورای ملی زعفران گفت: با افزایش عملکرد در واحد سطح و اعمال مدیریت پتانسیل تولید 800 تن زعفران در کشور وجود دارد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ - ۱۴:۳۸    
شامگاه دوشنبه 18 دی ماه 1402 نمایشگاه عکس طلای سرخ خراسان در قاب تصویر با حضور سید علی زمزم معاون امور هنری و سینمایی این اداره کل افتتاح گردید.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ - ۱۱:۰۵    
تهران - ایران - زعفران ایران، محصولی منحصر بفرد و فوق العاده ارزشمند به "طلای سرخ" شهرت دارد و در بازارهای جهانی همواره با نام ایران شناخته می شود، گویا مدتی است که رقیبی تازه پیدا کرده است.
پایگاه خبری طلیعه امید   ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ - ۱۷:۱۹    
■پایگاه خبری طلیعه امید talieomid.ir■ مدیر جهاد کشاورزی ملایر با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال 800 کیلو تا یک تن زعفران از زمین های این شهرستان برداشت شود، گفت: بیشتر زعفران ملایر به کشور های حوزه خلیج فارس، اسپانیا، آلمان و فرانسه صادر می شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۰/۱۶ - ۱۵:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: بنابر آمار از ابتدای سال تا پایان آذر، صادرات زعفران نسبت به مدت مشابه سال قبل 16 درصد رشد داشته است.
به گفته مسئولان بورس کالا، اکنون 17 انبار پذیرش شده در بورس کالا برای محصول زعفران وجود دارد و در 9 ماه نخست امسال از این مسیر حدود 85 تن زعفران مورد معامله قرار گرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۰۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
تامین آب مورد نیاز غول فولادی خراسان جنوبی آن هم در این برهه ای که آب حکم بالاتر از طلا را برای مردمان این سرزمین دارد و از همه مهم تر رفع مشکل بهداشت محیط و پروژه بر زمین مانده 15 ساله فاضلاب شهر قاین خود نوعی رکورد زنی برای دولت به حساب می آید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۰۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
محصول زعفران که به طلای سرخ خوانده شده است، علاوه بر تاثیر در عرصه اشتغال، در رونق اقتصادی مناطق کشت خود جایگاهی ویژه دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۰/۰۸ - ۱۱:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: با رفع چالش های پیش روی صادرکنندگان پیش بینی می شود که صادرات زعفران 40 درصد افزایش یابد.
گزارشی از نشریه فایننشال تایمز سه شنبه اعلام کرد که با توجه به کاهش برداشت زعفران در ایران، که بزرگترین تامین کننده این محصول در جهان است، بازار جهانی زعفران با کمبود روبرو است.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۲/۱۰/۰۶ - ۲۲:۴۷    
خبرنگاران و فعالان فضای مجازی استان در تور رسانه ای راویان پیشرفت بل سفر به پایتخت طلای سرخ جهان و بازیدهای میدانی در جریان گوشه ای از اقدامات تحول آفرین دولت سیزدهم در قاینات قرار گرفتند.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۲/۱۰/۰۶ - ۱۸:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
لادن ایرانمنش: رشد 28 درصدی صادرات طلای سرخ در هشت ماهه امسال نشان می دهد که این محصول پتانسیل های زیادی برای ارزآوری دارد و در صورت سرمایه گذاری بر روی آن می توان ارزش صادرات را بالا برد. ...
اقتصاد آنلاین / تیتر کوتاه   ۱۴۰۲/۱۰/۰۶ - ۱۶:۳۷   + ۲۹ سایت دیگر  
عضو هیأت رییسه شورای ملی زعفران با بیان اینکه ایران بزرگترین تولیدکننده زعفران در جهان است که 90 درصد بازار جهانی را تأمین می کند، گفت: امسال تولید زعفران در ایران 40 تا 60 درصد کاهش یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۰۶ - ۰۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
تور رسانه ای راهیان پیشرفت خراسان جنوبی روز گذشته به پایتخت طلای سرخ جهان سفر کرد و با بازیدهای میدانی در جریان گوشه ای از اقدامات تحول آفرین دولت سیزدهم در قاینات قرار گرفت.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
شرکت توسعه همکاری های اقتصادی طلای سرخ فرداد، شرایط نام نویسی و شرکت در این دوره را اعلام کرده است و علاقمندان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.tsefardad.com مراجعه کنند.
رییس اتحادیه صادرکنندگان زعفران کشور گفت: 136 تن زعفران به ارزش 135 میلیون دلار از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی 28 درصد و از لحاظ ارزشی 13 درصد رشد نشان می دهد.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - ۱۲:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
بانک کشاورزی که یک بانک تخصصی و پیشتاز در تامین مالی برای بخش کشاورزی است، به عنوان یکی از ارکان اصلی در بخش کشاورزی، پیش قدم شده تا به موضوع تامین مالی و تامین سرمایه در گردش تولید کنندگان طلای سرخ سامان دهد.
الف   ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - ۰۷:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
زعفران گران ترین ادویه جهان است و کمتر کسی است که این طلای سرخ رنگ را نشناسد. گران بودن زعفران بی دلیل نیست و عوامل متعددی باعث می شوند این ادویه با قیمت نسبتا بالایی به فروش برسد. با توجه به این مورد، سودجویان بسیاری صرفا برای کسب درآمد بیشتر به فروش زعفران تقلبی روی می آورند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ - ۰۸:۵۲    
نایب رئیس شورای ملی زعفران، آماری را اعلام کرد که در آن صادرات زعفران نسبت به سال با رشد 28 درصدی مواجه شده است.
نایب رییس شورای ملی زعفران گفت: بنابر آمار 8 ماهه گمرک، صادرات زعفران نسبت به مدت مشابه سال قبل 28 درصد رشد داشته است.
تیتر کوتاه   ۱۴۰۲/۰۹/۲۵ - ۲۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای ملی زعفران گفت: با رفع موانع پیش روی صادرکنندگان و جلوگیری از قاچاق پیش بینی می شود که صادرات زعفران 40 درصد افزایش یابد.
اخبار کوهپایه   ۱۴۰۲/۰۹/۲۵ - ۱۱:۳۳    
کشاورز کوهپایه ای گفت: بهترین زمان کاشت برای این محصول نیمه اردیبهشت تا اوایل تیرماه است و از ویژگی خوب این محصول آن است که یک سال کشت انجام ولی چند سال محصول برداشت می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۲۰ - ۱۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
کشاورزان کوهدشتی این روزها مشغول برداشت زعفران از 140 هکتار مزارع این شهرستان هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۲۰ - ۱۱:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز، گفت: برداشت محصول زعفران از سطح 22 هکتار از مزارع شهرستان انجام شد.
بانکی   ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - ۱۹:۰۱   + ۲۵ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی، این مصوبه به منظور تأمین هزینه های جاری کشاورزان زعفران کار به عنوان اعضای زنجیره تأمین زعفران و طرف قرارداد مجری طرح صادر شده است که با دریافت تسهیلات مصوبه مذکور، نسبت به پرداخت بخشی از هزینه های مربوط به کاشت ...