سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۱۹:۳۵Oct 2020 27

جدیدترین‌های «طلای سرخ»

در فصل برداشت زعفران ملقب به طلای سرخ قرار داریم و زعفران کاران نیز به مانند سایر کشاورزان این روز ها از قیمت پایین محصول خود شکایت دارند. این در حالی است که در ده مهرماه توافقاتی برای جلوگیری از کاهش قیمت زعفران صورت گرفت ...
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زرند با اشاره به آغاز برداشت زعفران در این شهرستان گفت: در سال جاری پیش بینی می شود بیش از یک و نیم تن زعفران از مزارع این شهرستان برداشت شود.
دانا   ۸ ساعت پیش    
حاصل دسترنج زعفرانکاران خراسان رضوی از مزارع در حال برداشت است اما نوسان قیمت این طلای سرخ ایرانی، طعم آن را برای کشاورز و تولید کننده تلخ کرده و شیرینی آن را برای کشورهای حاشیه خلیج فارس و اروپایی به همراه دارد.
به گزارش گروه عکس خبرگزاری صدا و سیما؛ زعفران به عنوان گرانبهاترین گیاه از نظر اقتصادی و صادراتی با نام استان خراسان پیوند خورده است. توجه به شرایط اقلیمی مناسب، کشت این گیاه در استان های دیگر کشور به ویژه استان مازندران رونق مناسبی یافته و در شهرستان های مختلفی مانند: کیاسر، ساری، گلوگاه و نور ...
خبرگزاری فارس   ۱۰ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی گفت: تسهیلات سرمایه در گردش ویژه اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در عرصه خرید، بسته بندی، فرآوری و صادرات زعفران به سه بانک عامل ابلاغ شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۱:۳۶    
برادران فاروجی با خلاقیت و تکیه بر داشته های خود، راه حل مناسب و ارزان قیمتی، برای برداشت طلای سرخ پیدا کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
چند روزی است برداشت گل زعفران در کشور آغاز شده و قیمت این محصول ارزآور به یک پنجم کاهش یافته است؛ اما مسئولان همچنان توپ را به زمین یکدیگر می فرستند و کسی مسئولیت قبول نمی کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
کشور ما، ایران نیز مانند تمام کشورهای در حال توسعه در پی یافتن اقتصادی پایدار است. اقتصادی که تنها به صادرات نفت متکی نباشد و صادرات غیرنفتی نیز درصد بالایی از تامین اقتصادی کشور را به خود اختصاص دهد. زعفران از جمله مواد غیرنفتی ای است که صادرات آن، پتانسیل بالایی دارد. ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۳۰    
بازار زعفران پس از طرح خرید تضمینی و حمایتی دولت در یک سالی که از اجرای این طرح می گذرد به جز مقطعی کوتاه در مابقی روزها بی قرار و نامشخص بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۵۵    
برداشت طلای سرخ در قطب تولید این محصول کشور آغاز شد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۴۷    
زعفران یکی از ارزشمندترین گیاهان ایرانی است که در کنار خواص بی نظیر با رنگ و رایحه ای مطبوع و منحصر به فرد لقب طلای سرخ را گرفته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۸:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان زعفران یکی از ادویه هایی است که از زمان باستان با رنگ، طعم و خواص دارویی شناخته شده بود. این ادویه عجیب و غریب بومی در جنوب اروپا نیز کشت می شود و امروزه در بسیاری از کشورهای جهان، به ویژه در اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، یونان، ترکیه، ایران و در هندوستان و کشمیر به عمل می آید.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
منفعل بودن دولت ها در طول سال های متمادی نسبت به این محصول استراتژیک که آن را طلای سرخ می نامند منجر به جولان دلالان در این بازار با صادرات فله ای زعفران به کشورهای اروپایی شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۰:۰۰    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از آغاز برداشت مرغوب ترین زعفران جهان در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: امسال 70 تن زعفران از اراضی زیر کشت این محصول در استان برداشت می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۷:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
برخی از مزارع زعفران در شهرستان تربت حیدریه استان خراسان رضوی در اعتراض به قیمت پایین خرید طلای سرخ از کشاورز در این منطقه تبدیل به چراگاه گوسفندان شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۵:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
برداشت زعفران از 16 هزار و807 هکتار سطح زیرکشت این محصول در سرزمین طلای سرخ آغاز شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۳۲    
ایسنا/زنجان مدیر جهادکشاورزی ماه نشان گفت: سالانه بیش از 270 میلیون تومان از مزارع زعفران این شهرستان درآمدزایی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی گفت: همان طور که در بخش های مختلف سلطان داریم، در زعفران نیز سلاطینی هستند که نمی گذارند قیمت زعفران افزایش یابد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: شورای ملی زعفران مسؤولیت تنظیم خرید طلای سرخ را به درستی اجرا نمی کند و به همین دلیل قیمت خرید گل زعفران از کشاورزان به یک پنجم کاهش یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۰۷    
زعفران کاران بهشهری بخش یانه سر هزار جریب این شهرستان، برداشت زعفران را آغاز کردند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۴۶    
قیمت فعلی حاکم بر بازار طلای سرخ حتی از قیمت کاه هم کمتر است و متاسفانه متولیان و برنامه ریزان کشور تاکنون قیمتی در خور ارزش و جایگاه زعفران ایران بر روی این محصول نگذاشته اند تا حداقلی به عنوان مبنا و پایه قیمتی در تجارت جهانی قرار گیرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
اهالی این روستا قبل از طلوع آفتاب در زمین های خود حاضر می شوند و گاهی تا پاسی از شب مشغول کار هستند تا گل های زعفران را قبل از پژمرده شدن بچینند. روستای وامنان به دلیل کشت زعفران قطب طلای سرخ در استان گلستان لقب گرفته و کشت این محصول اقتصاد خانوارها را متحول کرده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۱۳    
مشهد- به رغم آن که ایران بیشترین سهم از تولید طلای سرخ جهان را در اختیار دارد اما به دلایل مختلفی در تجارت این محصول عقب مانده است، یکی از مهم ترین دلایل این چالش محدودیت های تحریم است که نقل وانتقال پول و حضور در برخی بازارهای دنیا را با مانع مواجه ساخته است.
عضو شورای ملی زعفران گفت: تازمانیکه مزارع زعفران شناسنامه دار نشوند، آمار دقیقی از سطح زیر کشت نمی توان اعلام کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۴:۴۴    
زعفران یکی از ارزشمندترین رستنی های کشور است که با رایحه ای دل انگیز جهانیان را مجذوب خود کرده و لقب طلای سرخ را یدک می کشد؛ چندی پیش قیمت گل زعفران در حالی اعلام شد که پس از اعلام شاهد افزایش قیمت زعفران و به دنبال آن مشکلاتی برای خریداران بودیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۲:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
ایرنا - گرگان – برداشت زعفران از مزارع شرق استان گلستان از اواخر مهر آغاز و تا اواسط آبان ماه ادامه دارد. بیشترین مقیاس زراعت این محصول در روستای وامنان آزادشهر از حدود 20 سال قبل آغاز و گرایش به ایجاد مزارع جدید در زمین های منطقه طی یک دهه اخیر افزایش یافته است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
پیش بینی می شود امسال بیش از 2 تن زعفران خشک از مزارع بهاباد برداشت شود.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: پیش بینی می شود، امسال 67 کیلوگرم طلای سرخ در استان تولید شود. منوچهر پارسافر در جمع خبرنگاران از آغاز برداشت زعفران در 22 هکتار از مناطق کوهستانی گیلان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود زعفران کاران گیلانی ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۳۱    
ایسنا/خراسان شمالی شهرستان فاروج یکی از قطب های تولید زعفران است که در سال جاری از سطح چهار هزار و 300 هکتار مزارع زعفران خراسان شمالی، پیش بینی می شود 21 تن از این محصول جمع آوری شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
برداشت زعفران در 22 هکتار از مناطق کوهستانی گیلان آغاز شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۰۹    
ایسنا/خراسان شمالی اگر هم اکنون به شهرستان فاروج سری بزنید با صحنه ای مواجه خواهید شد که انگار فرشی از گل های بنفش در اطراف این شهر پهن شده که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نور از کشت زعفران گلخانه ای برای نخستین بار در این شهرستان خبر داد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۵۹    
کار برداشت زعفران از 90 هزار هکتار اراضی زعفران خیز خراسان رضوی آغاز شده و این روز ها محور مواصلاتی تربت حیدریه به زاوه بعنوان قطب تولید زعفران جهان رنگ طلای سرخ را به خود گرفته است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به اینکه چهارمحال وبختیاری یکی از استان های مستعد در کشت زعفران است اظهار کرد : 228هکتار از اراضی چهارمحال و بختیاری زیرکشت زعفران قرار دارد که پیش بینی می شود از این سطح حدود 912 کیلوگرم زعفران برداشت شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
20 هکتار از مزارع زعفران شهرستان ماهنشان آماده برداشت است و پیش بینی می شود بالغ بر 260 میلیون تومان عاید کشاورزان شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۲۱    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فاروج گفت: برداشت طلای سرخ از سطح دو هزار و 500 هکتار از مزارع این محصول در شهرستان آغاز شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۰:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
ایرنا - شهرکرد - سال جاری سطح زیر کشت زعفران در استان چهارمحال و بختیاری 230 هکتار می باشد که میانگین برداشت هر هکتار 4 کیلوگرم است. با توجه به شرایط اقلیمی در استان، کشاورزان به سمت محصولات با نیاز آبی کمتر می روند که زعفران یکی از این محصولات به حساب می آید ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۷:۰۱    
طلای سرخ در فصل خزان چهارمحال و بختیاری به ثمر نشست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۳۳    
زعفران کاران سخت کوش بخش رخ در حال برداشت طلای سرخ از مزارع خود هستند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
قندهاری گفت: در آستانه فصل برداشت زعفران، بزرگترین بازار فروش این محصول در مجاورت پایانه مسافربری تربت حیدریه راه اندازی شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۸:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا- برداشت طلای سرخ از سطح چهار هزار و 300 هکتار کشتزار در خراسان شمالی آغاز شد که پیش بینی می شود 21 تن محصول تولید شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۱:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گلوگاه از اختصاص 3 هکتار مزارع برای کشت زعفران در این شهرستان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۵:۰۷   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو شورای ملی زعفران گفت: پیش بینی می شود امسال تولید زعفران نسبت به سال قبل 10 تا 15 درصد افزایش یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: برداشت محصول زعفران در استان آغاز شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - زعفران استان فارس به دلیل عدم وجود صنایع بسته بندی به کشورهای هم چون اسپانیا وارد می شود و در آنجا با بسته بندی شکیل به سایر کشورها صادر می شود.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۹:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: چهار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به کشت گیاه دارویی زعفران اختصاص یافت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۸:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- زعفران در استان خراسان رضوی محصولی استراتژیک است اما از دیرباز با خام فروشی روبرو است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۰:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
زعفران یکی از مهمترین و خاصترین محصولات ایران با شهرت جهانی است که با وجود تاکیدات رهبر مسوولان مبنی بر جلوگیری از خام فروشی و تقویت فرآوری زعفران، این محصول راهبردی و منحصر به فرد کشورمان هنوز به صورت محصول خام فله ای یا بسته بندی صادر می شود.