سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۱۶:۲۷Oct 2020 27

جدیدترین‌های «یائسگی»

ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
یک متخصص بیماری های زنان و زایمان با اشاره به افزایش بروز یائسگی زودرس در جمعیت ایرانی، با ارایه توضیحاتی در این خصوص، مهمترین علایم و عوارض ناشی از این عارضه را تشریح کرد.
زندگی آنلاین   ۸ ساعت پیش    
رژیم غذایی غنی از فیبر، رژیم غذایی کم چرب و دارای مقادیر منابع فیتواستروژن به خصوص سویا، جهت کاهش شدت گرگرفتگی دوران یائسگی مفید است.
سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
دکتر الویس مرادخان در برنامه پاسخگو رادیو سلامت به مناسبت 20 اکتبر روز جهانی پوکی استخوان درباره پوکی استخوان ،علل و راههای پیشگیری از آن گفتگو کرد.ایشان به این نکته اشاره کردند که: در کشور ما بنا به دلایل مختلف پوکی استخوان شیوع بالایی دارد ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
زمانی که یائسگی در زنان قبل از 40 سالگی اتفاق بیافتد به آن یائسگی زودرس می گویند که با رعایت نکات کلیدی می توان از آن پیشگیری کرد.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
اگر از علائم و مشکلات یائسگی رنج می برید می توانید با انجام حرکات ورزشی موثر یوگا که مناسب خانم های یائسه هستند این علائم را کاهش دهید.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
پزشک فوق تخصص قلب دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: شیوع بیماری های قلبی در زنان با افزایش سن و پس از یائسگی افزایش می یابد.
زندگی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
صرع از جمله اختلال هایی است که در خانم ها و خانوادۀ آنها از نظر ازدواج، بارداری، شیردهی، عادت ماهیانه، یائسگی و... نگرانی هایی را ایجاد می کند و ممکن است مشکلاتی را در زندگی آنها به وجود آورد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۳:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - یائسگی از حدود 45 تا 55 سالگی در زنان آغاز می شود و افسردگی مهمترین علایم آن است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
نتایج مطالعه ای در مرکز تحقیقات اندوکرینولوژی باروری پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نشان داد که میزان بروز زودرس یائسگی در جمعیت ایرانی از حد نصاب یک تا پنج درصد جهانی بالاتر است.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۲۳:۵۰    
یائسگی، نزدیک یائسگی و پسایائسگی مرحله ای از زندگی خانم ها است که دوره ماهیانه شان متوقف می شود.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۲۲:۰۰    
علت یائسگی نارسایی اولیه تخمدان است که در نتیجه آن هورمون استروژن که از تخمدان ترشح می شود کاهش می یابد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۰:۰۰    
یائسگی بخشی طبیعی از بالا رفتن سن است و درواقع به 12 ماه بعد از آخرین قاعدگی گفته می شود. چند سال قبل از رسیدن به یائسگی، تغییراتی در چرخه ی قاعدگی، گر گرفتگی و علائم دیگر رخ می دهد. به این وضعیت تغییرات یائسگی یا پیس از یائسگی گفته می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۲:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
افراد بسیاری برای پیشگیری از بیماری های مختلف و کمک به درمان آن ها به استفاده از گیاهان طبیعی روی می آورند.
الف   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۱۶    
اختلالات در سیستم تولید مثل زنان می تواند در نتیجه بیماری در یکی از اعضای مختلف تناسلی مانند تخمدان ها، لوله های فالوپ، رحم، دهانه رحم، واژن یا پستان ایجاد شود. در طول سال هایی که زنان قابلیت باروری را دارند این اختلالات اغلب به صورت تغییرات چرخه عادت ماهیانه، درد لگن یا ناباروری بروز می کنند ...
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۱:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
گروه علمی: نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد، زنانی که آخرین فرزند خود را در 30 یا 40 سالگی به دنیا می آورند زندگی طولانی تر و سالم تری دارند.محققان حدود 1200 زن را در دوره یائسگی بررسی کردند و دریافتند، آنهایی که آخرین تولد فرزند را در دهه سوم یا چهارم زندگی داشته اند ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات علمی و پزشک فوق تخصص بیماری های داخلی و غدد دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اعلام این خبر گفت: پوکی استخوان می تواند باعث مرگ خاموش شود و در زنان در سنین پس از یائسگی به دلیل کمبود هورمون های جنسی، فرد در معرض خطر ابتلا به این بیماری قرار می گیرد.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۳:۰۰    
یائسگی زمانی در زندگی زنان رخ می دهد که دوره قاعدگی متوقف شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۴:۲۳   + ۱۵ سایت دیگر  
به گفته رئیس مرکز تحقیقات اندوکرینولوژی تولید مثل سن یائسگی زنان ایرانی به 49 تا 50 سال و نیم رسیده است و یائسگی زودرس و نارسایی زودرس تخمدان در یک دهه اخیر افزایش یافته است.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۲۰:۰۰    
در طول یائسگی تولید هورمون های جنسی به شکلی چشمگیر کاهش می یابد و پریود متوقف می شود.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۹:۴۰    
یائسگی رسماً پایان دوران برخورداری از توان بچه دار شدن در زنان است.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۵:۴۵    
علائم یائسگی زودرس معمولاً مشابه مواردی است که زنان یائسگی طبیعی را تجربه می کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۸:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات اندوکرینولوژی درباره نتایج جدیدترین تحقیقات خود در زمینه پیش بینی سن یائسگی گفت: به نظر می رسد به جز ذخایر تخمدانی اولیه، عوامل محیطی یا عوامل روانی و تغذیه ای ...
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۵:۲۰    
زمانی که زنان یائسه می شوند چرخه طبیعی دستگاه تناسلی آن ها دچار خلل می شود و امکان باروری را برای زنان دشوار یا غیرممکن می نماید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۲:۲۶    
ایسنا/خراسان رضوی پس از یائسگی، استروژن تخمدانی کاهش محسوسی می یابد، بنابراین علایم و بیماری های ناشی از کمبود استروژن به ویژه علایم وازوموتور در این دوران از اهمیت رو به افزایشی در سلامت زنان برخوردار است.
سلامت بانوان اوما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۴:۰۲    
احتمالا با دیدن تیتر مقاله متعجب شده اید و ابروهایتان بالا رفته است. با وجود این که باور عمومی جامعه این است که مردان تا آخرین روز زندگی می توانند باروری خود را حفظ کنند، پزشکان چندان موافق نیستند و آن را ناشی از نوعی باور مردسالارانه می دانند. ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۲۳:۳۶    
در بسیاری از زنان، کاهش هورمون، استرس های شغلی، مشکلات بین فردی با همسر، یائسگی و سایر مسائل باعث از بین رفتن میل جنسی می شود. برخلاف مردان که عدم توانایی نعوظ شایع ترین مشکل جنسی آنهاست، در مورد زنان ترکیبی از مسائل فیزیکی و روحی باعث ایجاد اختلال در میل جنسی می شود ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۶:۵۸    
ناندرولون دارویی است که برای درمان پوکی استخوان در دوران یائسگی تجویز می شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۵:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
استادیار دانشگاه علوم پزشکی کلمبیا درباره علل بروز اختلالات خواب در زنان می گوید: زنان به دلیل داشتن مسئولیت هایی نظیر مراقبت از کودکان و انجام کارهای خانه، بیش از مردان دچار اختلالات مرتبط با خواب هستند؛ از طرف دیگر ...
روز نو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۱:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
کاهش میل جنسی در زنان امری بسیار شایع و در مردان امری نادر است. (حتی غالب مردانی که از اختلال نعوظ رنج میبرند نیز میل جنسی خود را از دست نمیدهند.) هورمون جنسی مردانه ی تستوسترون نقش فراوانی بروی میل جنسی در هر دو جنس مرد و زن ایفا میکند. ...
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۹:۳۵    
هر زنی دیر یا زود دچار یائسگی می شود. یائسگی زمانی اتفاق می افتد که تخمدان ها تولید تخمک را متوقف میکنند و میزان تولید استروژن به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۲:۴۵    
یائسگی یا منوپوز یک دوره متفاوت در زندگی خانم ها است که در سنین بالاتر برای همه آنها ایجاد می شود.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۲۱:۳۰    
زنان به علت تغییرات هورمونی فراوان قبل قاعدگی، در بارداری و بعد از زایمان و یائسگی نسبت به مردان بیشتر دچار افسردگی میشوند.
موج   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۱:۳۱   + ۱۸ سایت دیگر  
یک جنین شناس اعلام کرد: افزایش سن، برخی بیماری ها مانند نارسایی زودرس تخمدان و یائسگی زودرس در خانم ها و بیضه نزول نکرده در آقایان و همچنین، برخی عوامل محیطی. افزون بر اینها، درمان برخی بیماری ها، به ویژه سرطان، می تواند باعث آسیب به توان باروری شود.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۹:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
برترین ها: خانم ها اکثرا درد سینه را تجربه کرده اند و گاهی نگران این مساله هستند که دلیل این درد ها چیست؟ ما در این مطلب به دلایل و چرایی درد سینه در زنان پرداختیم. با ما همراه باشید. علت درد سینه در زنان ...
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۷:۳۰    
همان طور که می دانید اولین علامت یائسگی، قطع دوره عادت ماهیانه است. یائسگی معمولا باعث ایجاد تغییرات فیزیکی و احساسی در زنان می شود.
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۲:۳۴   + ۲۳ سایت دیگر  
خونریزی مقعدی بارزترین نشانه سرطان روده بزرگ است، اما علائم دیگری نیز وجود دارد که ممکن است نادیده گرفته شود. اگر هر یک از این نشانه ها را در بدن خود مشاهده کردید، به پزشک مراجعه کنید.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۰۵:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
محققان در مطالعات حیوانی خود به وجود ژن خاصی پی بردند که نقش ناشناخته ای در باروری دارد.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۲۰:۱۵    
یائسگی به عنوان بخشی از زندگی زنان، عارضه ای است که در آن عادت ماهیانه قطع می شود.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۹:۲۵    
پیروی از یک رژیم غذایی سرشار از مواد مغذی و متنوع می تواند در جلوگیری از برخی شرایط سلامتی ناشی از تغییرات هورمونی مربوط به یائسگی، به فرد کمک کند.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۲۲:۴۰    
رطوبت پذیری و سرد شدن رحم باعث پیری زودرس رحم می شود و همین امر به یائسگی زودرس، کیست و فیبروم می انجامد.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۰۹:۳۱    
در بسیاری از زنان کاهش هورمون، استرس های شغلی، مشکلات بین فردی با همسر، یائسگی و سایر مسائل باعث از بین رفتن میل جنسی می شود.
برترین ها / ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۵:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: عضو هیأت مدیره انجمن جراحان پلاستیک ایران با اشاره به ضرورت غربالگری کرونا در افراد کاندیدای اعمال زیبایی، گفت: سالانه در کشور حدود 30 هزار جراحی زیبایی انجام می گیرد. ...
تحقیقات نشان می دهد زنان بارداری که فشار خون بالایی دارند ، بیشتر در معرض گرگرفتگی در دوران یائسگی هستند.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۰۸:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
تحقیقات نشان می دهد زنان دارای سابقه فشارخون بالا در طول بارداری با احتمال بیشتر تجربه علائم یائسگی نظیر گُرگرفتگی و تعریق شبانه روبرو هستند.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۲۱:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
قرص دابل بول نیچرز اونلی مکملی است انرژی زا و افزایش دهنده استقامت بدن موجب که ضمن تقویت سیستم ایمنی بدن و درمان خستگی های ناشی از سرطان و کاهش فشار خون، در افزایش باروری آقایان، افزایش و مقابله با برخی علایم یائسگی و سلامت جنسی در زنان نقش موثری دارد.
اقتصاد آنلاین / 55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۰۲:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
آزمایشات اخیر بر روی موش های ماده نشان می دهد که هورمون اوکسی توسین می تواند از کاهش تراکم و مقاومت استخوان ها بکاهد.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۱۸:۳۵    
روند یائسگی بسیار منحصر به فرد است. بنابراین از فردی به فرد دیگر تفاوت دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۰۹:۴۹    
ایسنا/خراسان رضوی زنان باسابقه اختلالات فشارخون بالا در دوران بارداری به احتمال زیاد علائم یائسگی مانند گرگرفتگی و عرق شبانه را تجربه خواهند کرد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۲۲:۳۶    
خونریزی گاه گاه معمولا باعث نگرانی نمی شود. اگر برخی از عوامل خطر را دارید و یا یائسه شده اید، خونریزی پس از مقاربت نیاز به مراجعه به پزشک دارد. علل خونریزی پس از رابطه جنسی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۲:۱۶    
تهران- ایرنا- رییس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران بر لزوم برنامه ریزی وسیع برای پایش سنجش تراکم استخوان تاکید کرد و گفت: بر اساس مطالعات 10 درصد افزایش BMD (تراکم استخوان) در سنین قبل از یائسگی می تواند 13 سال وقوع استئوپروز (پوکی استخوان) را به تعویق بیندازد.