سه شنبه ۰۱ خردادساعت ۲۰:۲۱May 2024 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «درآمد مالیاتی»

598   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۱:۰۲    
سال گذشته درآمد مالیاتی 805 هزار و 900 میلیارد تومان بود و با احتساب درآمد عوارض گمرکی در مجموع به 984 هزار میلیارد تومان رسید.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۴:۴۳   + ۳۹ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس، سیدهادی سبحانیان رئیس سازمان امور مالیاتی در نشستی با مسئولان مرکز دادرسی مالیاتی کشور با بیان اینکه در دریافت مالیات از اصناف و بازاریان تنها 6 درصد منابع وصولی سال گذشته مالیاتی ما از محل مالیات اصناف و مشاغل تامین می شد افزود ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۲۰:۵۲   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، فرار مالیاتی از مهم ترین معضلات اقتصاد ایران در نظام مالیاتی سنتی بود که دولت سیزدهم اقداماتی را در راستای سیستمی کردن مالیات و جلوگیری از فرارهای مالیاتی آغاز کرد. ...
ارانیکو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۵:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
بر اساس آمار و اطلاعات سازمان امور مالیاتی کشور، در فروردین ماه امسال بالغ بر 56 هزار و 719 میلیارد تومان درآمد مالیاتی وصول شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل (حدود 43 هزار میلیارد تومان) رشد 30 درصدی را نشان می دهد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۴:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس آمار و اطلاعات سازمان امور مالیاتی در فروردین ماه امسال بالغ بر 56 هزار و 719 میلیارد تومان درآمد مالیاتی وصول شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل (حدود 43 هزار میلیارد تومان) رشد داشته است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس آمار و اطلاعات سازمان امور مالیاتی کشور، در فروردین ماه امسال بالغ بر 56 هزار و 719 میلیارد تومان درآمد مالیاتی وصول شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل (حدود 43 هزار میلیارد تومان) رشد 30 درصدی را نشان می دهد.
اینتیتر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۰۵:۴۲    
به گزارش اینتیتر به نقل از اندیشه معاصر، براساس حکم قانون بودجه، قرار است منابع ریالی برای اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان از محل افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده فراهم شود و حالا دولت اعلام کرده در فروردین ماه امسال از محل یک درصد افزایش مالیات ارزش افزوده از 9 درصد به 10 درصد حدود 440 ...
8 صبح   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۶:۱۷    
مهر: سازمان امور مالیاتی کشور از وصول بیش از 56 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی در فروردین امسال خبر داد و اعلام کرد که میزان مالیات وصولی نسبت به فروردین پارسال 30 درصد افزایش یافته است ...
سازمان امور مالیاتی کشور از وصول بیش از 56 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی در فروردین امسال خبر داد و اعلام کرد که میزان مالیات وصولی نسبت به فروردین پارسال 30 درصد افزایش یافته است.
اینتیتر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از عرشه آنلاین، براساس حکم قانون بودجه، قرار است منابع ریالی برای اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان از محل افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده فراهم شود و حالا دولت اعلام کرده در فروردین ماه امسال از محل یک درصد افزایش مالیات ارزش افزوده از 9 درصد به 10 درصد حدود 440 ...
جماران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۳:۰۵   + ۱۶ سایت دیگر  
براساس حکم قانون بودجه، قرار است منابع ریالی برای اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان از محل افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده فراهم شود و حالا دولت اعلام کرده در فروردین ماه امسال از محل یک درصد افزایش مالیات ارزش افزوده از 9 درصد به 10 درصد حدود 440 میلیارد تومان درآمد مالیاتی جدید ایجاد شده ...
افزایش حقوق فروردین ماه قرار بر این است در خرداماه واریز شود. حقوق اردیبهشت ماه بازنشستگان تامین اجتماعی و لشکری و کشوری با افزایش واریز خواهد شد. حقوق فروردین ماه بدون افزایش حقوق واریز خواهد شد که نزدیک به همان 7 میلیون تومان است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۴ - ۱۲:۵۱    
طبق آخرین گزارش سازمان امور مالیاتی تا پایان بهمن سال هزار و چهارصد و دو، با وجود اینکه درآمد مالیاتی از خانه های خالی، برای این سال، دو همت (دو هزار میلیارد تومان) تخمین زده شده بود، اما تنها حدود چهار میلیارد تومان از آن محقق شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مشاور عالی رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: جمع درآمد مالیاتی مصوب در سال گذشته 894 هزار میلیارد تومان بود که 90 درصد آن وصول شد و امسال 1364 هزار میلیارد تومان (53 درصد رشد) کل مالیاتی است که باید دریافت شود.
بورس نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۷:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران مطرح کرد: برابری مالیاتی باید در حوزه هایی که حالت رقابتی در آن وجود دارد، برقرار باشد و این موضوع هم با مالیات بر مجموع درآمد در لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم محقق خواهد شد؛ همچنین با این شیوه درآمد مالیاتی به خوبی به ثبوت خواهد رسید.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۰:۲۵   + ۳۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه بار مالیاتی و فشار مالیاتی سال 1403 نسبت به سال گذشته سبک تر است، گفت: با در نظر گرفتن حذف معافیت های قبلی، امسال درآمد مالیاتی 950 همت می شود
کرمان نو   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۶:۳۲    
باتوجه به وصول درآمد مالیاتی 36 هزار میلیارد تومان در استان که کرمان از نظر میزان مالیات جز 3 استان اول کشور است، در لایحه بودجه 1403 مبلغ 67 هزار میلیارد تومان مالیات برای استان کرمان پیشنهاد شده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۱۷:۲۰    
اصفهان-ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار اصفهان گفت: استان اصفهان در تامین درآمد مالیاتی رُتبه دوم اما در دریافت اعتبارات رُتبه هفتم کشور را دارد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۴:۱۷   + ۱۶ سایت دیگر  
در بخش دوم لایحه بودجه 1403 دولت درامدهای مالیاتی مصوب شده در بخش اول را حدود 70 هزار میلیارد تومان کاهش داده است.
روند بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۰۹:۱۷   + ۱۶ سایت دیگر  
درآمدهای مالیاتی دولت طی 6 سال گذشته از 109 هزار میلیارد تومان در سال 1397 به حدود 806 هزار میلیارد تومانی رسیده که بیانگر افزایش 740 درصدی است. به گزارش روند بازار ، مالیات در ایران ذیل عنوان درآمدهای جاری دولت قرار می گیرد و تقریباً مهم ترین منبع درآمدی دولت محسوب می شود ...
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۴:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دادگستری آذربایجان غربی گفت: معادن یا صنایعی که دارای آلایندگی های هستند عوارضی تحت عنوان عوارض سبز پرداخت می شود که طبق قانون باید به استان تخصیص داده شود و همچنین طبق قانون بخشی از درآمد مالیاتی دولت باید صرف مناطق محروم شود.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- ایرنا- مدیرکل امور مالیاتی گلستان با بیان اینکه یک درصد از درآمد مالیات ارزش افزوده در حوزه سلامت هزینه می شود، گفت: سال گذشته برای ارتقای سلامت گلستان 2 هزار میلیارد ریال به طور مستقیم به حساب وزارت بهداشت واریز شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۰۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: درآمد های مالیاتی سال گذشته دولت با رشد 71 درصدی به بیش از 805.9 هزار میلیارد تومان رسید که 60 درصد مربوط به مالیات های مستقیم بود.
بنا بر اعلام سازمان امور مالیاتی کشور، در سال 1402 بالغ بر 805 هزار و 922 میلیارد تومان درآمد مالیاتی وصول شد که با تحقق 108 درصدی نسبت به بودجه مصوب همراه شده است.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۲۱:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی ایلام همچنین از وصول هزار و 739 میلیارد تومان درآمد مالیاتی ایلام در سال 1402 خبر داد.
اقتصاد آنلاین / نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۰۹:۰۰   + ۳۱ سایت دیگر  
حقوق بگیران بخش دولتی و خصوصی تا پایان سال 1402 حدود 80 همت مالیات پرداخت کرده اند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۲۰:۳۰   + ۱۳ سایت دیگر  
مالیات حوزه زمین، مسکن و مستغلات که در لایحه بودجه 1403 برای واریز به صندوق ملی مسکن تعیین شده 17 هزار میلیارد تومان خواهد بود.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۲:۲۹    
تهران- ایرنا- آمارهای منتشر شده نشان می دهد تا پایان بهمن ماه سال گذشته (11 ماه)697 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی وصول شده که رشد 102 درصدی نسبت به مصوب بودجه و 63 درصد نسبت به مدت مشابه سال 1401 دارد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
ایلام- ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: انتقال پرونده مالیاتی شرکت های نفتی 6 هزار میلیارد ریال درآمد نصیب ایلام کرد.
گلستان ما   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۱۸:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی استان گلستان از تحقق 108 درصدی درآمدهای مالیاتی استان خبر داد و گفت: تا روز گذشته 3 هزار و 160 میلیارد تومان درآمد مالیاتی در استان وصول شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۱۶:۴۰    
مدیر کل امور مالیاتی استان گلستان از تحقق 108 درصدی درآمدهای مالیاتی استان خبر داد و گفت: تا روز گذشته 3 هزار و 160 میلبارد تومان درآمد مالیاتی در استان وصول شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۱۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی استان از تحقق بیش از 100 درصدی درآمدهای مالیاتی استان در سال جاری خبر داد و گفت: 1570 میلیارد تومان به عنوان درآمد مالیاتی صد درصدی برای استان تحقق پیدا کرده است.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۰۸:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
طبق مطالعه انجام شده رایانش ابری در اروگوئه سالانه تقریباً 132000 شغل به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد و بیش از 900 میلیون دلار درآمد مالیاتی به همراه داشته است و حدود 3.4 میلیارد دلار در تولید ناخالص داخلی اثر گذاشته است. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۲:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی رشد اقتصادی مازندران از واریز مالیات دریافتی از مراکز تولیدی و صنایع مستقر در مازندران به حساب درآمد مالیاتی استان، خبر داد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ - ۱۴:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مالیات حالا دوباره به واژه ای پرتکرار در ادبیات سیاسی ایران بدل شده است. طبق آن چه دولت در لایحه پیشنهادی خود برای سال 1403 برآورد کرده است مقرر شده میزان درآمدهای مالیاتی در سال آینده نزدیک به پنجاه درصد افزایش یابد ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
گنبدکاووس- ایرنا- مدیر امور مالیاتی گنبدکاووس سهمیه اخذ مالیات از مودیان این شهرستان در سال جاری را چهار هزار و 950 میلیارد ریال ذکر کرد و بیان داشت: تاکنون 95 درصد این تعهد با دریافت از منابع مختلف مالیاتی مانند اشخاص حقوقی، مشاغل صنفی و غیرصنفی، حقوق و مالیات بر ارزش افزوده محقق شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۰۹:۱۲    
دولت مدعی است قصد ندارد با افزایش نرخ های مالیاتی به افزایش درآمدهای مالیاتی برسد، بلکه این مهم را با تمرکز بر دانه درشت ها و فراریان مالیاتی محقق خواهد کرد. 750 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی حاصل این شیوه مالیات ستانی است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۳:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی استان خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه میزان وصولی درآمدهای مالیاتی استان بیش از 199 هزار و 430 میلیارد ریال ثبت شده است.
موج   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
ارزیابی ها نشان می دهد که مجموع معافیت های مالیاتی سال 1400 و 1401 به بیش از 800 هزار میلیارد تومان می رسد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۰۹:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
ارزیابی ها نشان می دهد که مجموع معافیت های مالیاتی سال 1400 و 1401 به بیش از 800 هزار میلیارد تومان می رسد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۱:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد گفت: تحریم انگیزه بیشتری ایجاد کرده و یک توفیق اجباری در بالا بردن سهم درآمدهای پایدار در بودجه بوده است تا دولت وابسته به درآمدهای نفتی به سمت دولت وابسته درآمدهای پایدار مالیاتی حرکت کند.
8 صبح   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۰:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر به گزارش خبرنگار مهر بابک نگاهداری روز شنبه در سیزدهمین همایش سیاست های مالی و مالیاتی ایران، اظهار داشت: با شناسایی و جلوگیری از فرار مالیاتی، اقتصاد غیررسمی کاهش پیدا می کند و منجر به افزایش درآمد مالیاتی در کشور می شود ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۹:۴۱   + ۱۴ سایت دیگر  
رییس مرکز اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی اظهار داشت: پیش بینی ما وصول بالغ بر 30 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی است و نزدیک به 1000 پرونده معاملات مشکوک احراز شده که ظن به پولشویی دارند.
شادا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
اصرار بر اینکه قرار است درآمدهای مالیاتی با فشار بر مولد تولید کنندگان افزایش یابد، ادعای درستی نیست چنانکه در دو سال گذشته علی رغم افزایش 50 درصدی درآمد مالیاتی دولت، مالیات تولید کنند در سال 1401 به میزان 5 درصد و در سال جاری به میزان 7 درصد کاهش یافته و از 25 درصد به 18 درصد رسیده است.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۸:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
ناظران و تحلیلگران بازار سرمایه ریسک اصلی بازار را سیاست گذاری دولت می دانند. دولت سیزدهم بیش از دولت های پیشین به مواجهه دستوری با اقتصاد ایران تمایل دارد و بیش از هر چیز به رشد درآمد مالیاتی و پوشش هزینه های خود می اندیشد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : بر اساس آمار عملکرد درآمدهای مالیاتی کل کشور از آغاز سال 1402 تا پایان بهمن ماه، مجموع درآمدهای مالیاتی اعم از مالیات های مستقیم و مالیات بر کالاها و خدمات حدود 697هزار و 116میلیارد تومان است که درآمد حاصل از مالیات های مستقیم 410هزار و 488میلیارد تومان و درآمد مالیاتی حاصل از مالیات ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۲:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
بحث های پیرامون مالیات از همیشه داغ تر است، دولت ها از سالی که رهبر انقلاب دستور به کاهش اتکا به نفت را صادر کردند، در تلاشند تا درآمد مالیاتی را افزایش دهند اما به نظر می رسد افکار عمومی به اندازه کافی اقناع نشده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۹:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
به گفته رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: دلیل افزایش درآمد مالیاتی نسبت به سالهای قبل، شناسایی درآمدهای جدید و مودیان جدید مالیاتی است ، به گونه ای که در سال جاری در 10 ماهه 2.7 میلیون پرونده جدید مالیاتی تشکیل شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۱:۵۵    
بررسی ها نشان می دهد دولت در لایحه بودجه 1403 به دنبال شناسایی گروه های هدف جدید برای افزایش منابع مالیاتی است.