سه شنبه ۰۶ مهرساعت ۱۱:۰۷Sep 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «درآمد مالیاتی»

تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۴:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل- قلیزاده، مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل گفت: مازاد درآمد مالیاتی در سال گذشته بر اساس برنامه ریزی های انجام شده به استان تخصیص پیدا کرد تا در کارهای مهم اجرایی و عمرانی هزینه شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۹:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-مدیرکل امور مالیاتی استان فارس گفت: 335 میلیارد تومان از درآمد مالیاتی فارس در سال 1400 تاکنون به حساب شهرداری، دهیاری ها و امور عشایر این استان واریز شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس - عضو مجمع نمایندگان هرمزگان مازاد درآمد مالیاتی استان را 1.5 تا 2 برابر درآمدهای مالیاتی دانست و گفت: باید بر اساس قانون مازاد درآمد مالیاتی هرمزگان برای محرومیت زدایی استفاده شود.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۴:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مقابله با لوازم یدکی تقلبی را نباید صرفا با رویکرد تعزیراتی دنباله گیری کرد. کافی است سامانه ثبت شماره سریال از تولید کننده تا مصرف کننده نهایی مشخص شود و جنس خارج از چارچوب بعنوان قاچاق به حساب آید. سامانه استعلام گیری آن نیز را استفاده عموم راه اندازی شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۵:۲۵    
یک کارشناس اقتصادی بیان کرد: مالیات، درآمد سالم دولت است و وقتی درآمد مالیاتی کشور کم باشد، کسری عملیاتی در بودجه بالا می رود.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۰۹:۴۶    
محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در اعتراض به ادعای سازمان مالیاتی مبنی بر اینکه تحقق درآمد مالیاتی پارسال 108 درصد بوده، بیان داشت که: چه کسی گفته پارسال 108 درصد وصول درآمد مالیاتی داشتیم؟ وصول 108 درصد درآمد مالیاتی با تورم 50 درصدی پارسال به دست آمده است.
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۱۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده تهران در مخالفت با وزیر پیشنهادی نفت گفت: وزیر پیشنهادی درباره اموالش خلاف واقع گفته است. به گزارش پیام فوری به نقل از تسنیم، حجت الاسلام نقدعلی، نماینده خمینی شهر، در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در مخالفت با اوجی ...
یک نماینده مجلس با بیان اینکه بودجه باید در اولین فرصت اصلاح شود، گفت: بحث هزینه هایی که باید از طریق خزانه برای پروژه های مختلف پرداخت شود و هزینه های جاری دستگاه ها از جمله مسائل مشترک وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه خواهد بود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۷ - ۰۸:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - فرماندار نظر آباد ضرورت اجرای فوری پروژه های عمرانی در روستاهای فاقد دهیاری این شهرستان از محل درآمد حاصل از مالیات بر ارزش افزوده را مورد تاکید قرار داد و استفاده بهینه از این مالیات را بستر ساز عمران و آبادانی روستاهای کمتر برخوردار عنوان کرد.
اقتصاد آنلاین / پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ۱۱:۳۱   + ۲۳ سایت دیگر  
براساس گزارش سازمان امور مالیاتی رقمی حدود 270 هزار میلیارد تومان معوقات مالیاتی در کشور داریم که با وصول آن می توان بخشی از کسری بودجه را کنترل کرد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۰۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس از گسترش بی سابقه مرزهای شکاف طبقاتی در دوران کرونا، انتقاد کرد و از دولت سیزدهم خواست که به منظور مقابله با آثار تورم، ضمن برقراری انضباط مالی، سبد درآمدهای مالیاتی کشور را مورد بازنگری قرار دهد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۲۱ - ۰۰:۳۴    
قاضی زاده هاشمی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس گفت: بسیاری از پایه های مالیاتی ما در کشور اخذ نمی شود لذا در حال حاضر ما شاهد فرار مالیاتی و معافیت های مالیاتی هستیم که کارها را دشوار کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۷ - ۱۲:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
براساس گزارش دیوان محاسبات، در دو ماه ابتدایی امسال 87 درصد درآمدهای مالیاتی مصوب محقق گردیده است. در این دوره زمانی، صرفا 105 میلیارد تومان از حدود 266 هزار میلیارد تومان معوقات مالیاتی وصول شده است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۷:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
فاطمی امین با بیان اینکه امسال 270 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی پیش بینی شده است، گفت: دو نوع کسری بودجه داریم، هزینه و بودجه اجرایی؛ برای جبران این دو کسری، بدهی دولت انباشته شده است.
حجم تولید ناخالص داخلی آمریکا در بازه 12ماهه منتهی به جولای به 22تریلیون و 272میلیارد و 136میلیون دلار رسیده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۷:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت: عملکرد درآمدهای مالیاتی استان از ابتدای فروردین تا پایان خرداد امسال سه هزار و 346 میلیارد و 230 میلیون ریال برآورد شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۰۰:۲۱    
هادی بیگی نژاد عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: ما باید کاری کنیم که توسعه صنایع پایین دستی برای پتروشیمی ها به صرفه باشد اما در حال حاضر این مسئله دیده نمی شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۰۹:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
انتشار رسمی عملکرد درآمد های مالیاتی دولت در 3 ماهه ابتدایی سال 1400 ابعاد جالبی از کسب درآمد مالیاتی دولت از محل رونق بورس را نشان می دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۰۱:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
کابینه رژیم صهیونیستی از عدم پرداخت درآمد مالیاتی 180 میلیون دلاری سال گذشته به تشکیلات خودگردان فلسطین خبر داد.
یک پزشک   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۰۸:۳۹    
شروع یک کار باید ارزان باشد؟ شما این طور فکر می کنید؟ چون اگر موفق شوید؛ شغل، ثروت، درآمد مالیاتی و خدمات یا محصول ایجاد کردید و همه سود می برند. اما باید بدانید راه اندازی یک کسب وکار و کارآفرینی در همه جای دنیا ارزان نیست ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۱۹:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
تبریز- مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی گفت: در سه ماهه نخست امسال یک هزار و 220 میلیارد تومان وصول درآمدهای مالیاتی استان داشته ایم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 73 درصد رشد دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۱۵:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با اشاره به افزایش درآمدهای مالیاتی استان گفت : به هیچ وجه این افزایش درآمد نتیجه فشار غیرمتعارف بر دوش تولید نبوده بلکه حاصل از افزایش صادرات برخی مواد معدنی و تولیدات صنایع و معادن است که به دلیل تغییر نرخ ارز درآمدهای قابل توجهی داشتند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۲۲:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
پارسا گفت: طرح جامع مالیاتی به خوبی اجرا می شود اما بعد از نظام مالیاتی الکترونیک، بحث نظام مالیاتی هوشمند مطرح است که در ابتدای اجرای آن هستیم.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۱۳:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
دژپسند از افزایش 108 درصدی درآمد مالیاتی طی سه سال گذشته خبر داد و افزود: این میزان درآمد مالی 8 درصد بیشتر از مصوبات بوده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۳:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه به گفته مدیرکل امور مالیاتی استان کرمانشاه، در سه ماهه امسال 311 میلیارد تومان درآمد مالیاتی در استان محقق شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۱۱:۰۳   + ۳۴ سایت دیگر  
با توجه به اینکه در بودجه سالجاری بیش از 270 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی پیش بینی شده است، معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی می گوید که در سه ماهه اول سالجاری نزدیک به 59 هزار میلیارد تومان مالیات وصول شد که نسبت به سال گذشته از رشد 70 درصدی برخوردار شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۲۳:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان با اشاره به اینکه میزان تعیین شده تحقق درآمدهای دولتی (مالیات) در خوزستان نسبت به متوسط کشوری در قانون بودجه 1400 کمتر است گفت: این شرایط قطعا زمینه مناسبی برای افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان است.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۰۵ - ۱۴:۰۲   + ۱۸ سایت دیگر  
براساس گزارش ارائه شده نسبت درآمدهای مالیاتی کل کشور از سال 1392 تا پایان سال گذشته از 41 هزار میلیارد به بیش از 192 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۳:۵۲    
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: تزریق منابع مالی به منظور حمایت از بورس رویه ای متداول در بازارهای مالی جهان است اما در شرایطی که فضای عمومی بازار از نرخ ارز و سود سپرده بانکی متاثّر است، تزریق منابع به بورس توجیهی ندارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۰۸:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون نظارت مالی و رییس خزانه معین استان تهران گفت: این استان به تنهایی بیش از 50 درصد رقم مصوب درآمد مالیاتی کشور را تامین می کند و باقی از دیگر استان ها دریافت می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون نظارت مالی و رییس خزانه معین استان تهران گفت: این استان به تنهایی بیش از 50 درصد رقم مصوب درآمد مالیاتی کشور را تامین می کند و باقی از دیگر استان ها دریافت می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۰۶:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
کارشناسان اقتصادی می گویند؛ اخذ مالیات از عایدی سرمایه اقدامی درست در راستای عدالت محوری و توسعه اقتصادی بوده اما محل هزینه این درآمد نامشخص است و در شرایط تورمی اجرای این طرح کارساز نمی باشد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۱:۳۵   + ۷۸ سایت دیگر  
بیگی نژاد با بیان اینکه پتروشیمی ها حدود 14 میلیارد دلار درآمد داشته اند که آماری از درآمد مالیاتی دولت از آن ها وجود ندارد، گفت: دولت باید حداقل 1.4 میلیارد دلار درآمد مالیاتی را از آن ها اخذ و به خزانه واریز می کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۱:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه پتروشیمی ها حدود 14 میلیارد دلار درآمد داشته اند که آماری از درآمد مالیاتی دولت از آنها وجود ندارد، گفت: دولت باید حداقل 1.4 میلیارد دلار درآمد مالیاتی را از آنها اخذ و به خزانه واریز می کرد.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۶:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
اصل راه حل نظام مالیاتی جمع آوری داده برای گرفتن مالیات بر مجموع درآمد خانوار است که عمده درآمد مالیاتی کشورهای توسعه یافته را تشکیل می دهد. در آن کشورها مالیات بر عایدی سرمایه رقم ناچیز و حدود 5 درصد درآمدهای مالیاتی است.
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۰۹:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش نما، کلیات طرح مالیات بر عایدی سرمایه پس از تلاش 7 ساله کارشناسان بازار مسکن برای ساماندهی شرایط موجود در مجلس شورای اسلامی تصویب شد. مالیات بر عایدی سرمایه علاوه بر آن که مستقیما برای دولت درآمد ایجاد می کند ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۴:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی،گفت: وجود دستگاه های متعدد پوز و عدم امکان ردگیری معاملات مالی می تواند درآمد مالیاتی دولت را کاهش دهد و تا حدی در ایجاد تورم موثر باشد؛ زیرا هنگاهی که دولت اطلاع دقیقی از درآمد اصناف در اختیارنداشته باشد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۱۱:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به تراکنش 8000هزار میلیارد تومانی پایانه های فروشگاهی و امکان درآمد مالیاتی 720 هزار میلیارد تومانی از آن گفت: دولت اراده ای در این موضوع و در شفافیت مالیاتی ندارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۰۳:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
شرطی شدن اقتصاد به بیرون از مرزها در کنار نبود عزم مسئولان برای انجام اصلاحات مالیاتی کشور را از 200 هزار میلیارد تومان درآمد جدید برای کمک به اقتصاد محروم کرد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
فقط زمانی می توان ادعا کرد که نظام مالیاتی عادلانه است که سهم ثروتمندان -یعنی کسانی که در توزیع ثروت ها دست بالا را داشته اند و به طرق مختلف بیشتر مواهب ملی را از آن خود کرده اند. از درآمد مالیاتی کشور عادلانه باشد ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۴:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
یکی از ایرادات این قانون آن است که به سرپرستان خانوار اشاره کرده است و اشاره ای به اشخاص حقوقی به صورت دقیق و مشخص ندارد. این درحالی است که املاک مسکونی دراختیار بانک ها یا اشخاص حقوقی دیگر که توانمندی اقتصادی فراتری دارند به نوعی باید در مرکزیت توجه قرار داشته باشد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
بوشهر-ایرنا- مدیرکل امور مالیاتی استان بوشهر گفت: از مجموع پنج هزارو 441 میلیارد تومان درآمد مالیاتی وصولی این استان در سال گذشته 98 درصد از مودیان حقوقی و تنها 2 درصد از شخصیت های حقیقی (مشاغل) دریافت شده که نشان دهنده رعایت عدالت در پرداخت مالیات بر اساس درآمد و ظرفیت موجود است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۵:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : جزئیاتی از طرح های رئیس جمهور آمریکا برای اعمال مالیات بر سود دارایی و استفاده از این درآمد مالیاتی برای برنامه هایی مانند آموزش رایگان امروز منتشر می شود. بازار طلا در کنار سخنرانی پاول منتظر این برنامه نیز است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۳:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاندار بوشهر با بیان اینکه "وصول مالیات در استان بوشهر افزایش یافته است" گفت: بیش از سهمیه تعیین شده در سال قبل درآمد مالیاتی در استان وصول شد ولی باید روزنه تخلف فرار مالیاتی در واحدها و بخش های مختلف مسدود شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۴:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس کانون سراسری انبوه سازان مسکن گفت: در پی افزایش وام ساخت مسکن تا450 میلیون تومان، واریز درآمد مالیاتی خانه های خالی به صندوق تامین مسکن و اختصاص 20 درصد تسهیلات نظام بانکی به بخش مسکن، رونق به بازار مسکن بازگشته و عقب ماندگی تولید مسکن جبران خواهد شد.
اخبار بانک   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
دولت در سال 99 از نقل وانتقال سهام در بورس 17 هزار و 989 میلیارد تومان درآمد مالیاتی کسب کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۴:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
سال گذشته 107 درصد از درآمدهای مالیاتی محقق شده است. همچنین بررسی گزارش عملکرد انتشار اوراق نشان میدهد، در سال 1399 حدود 208 هزار میلیارد تومان اورق منتشر شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۲۲:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: پیش بینی می شود از آنجا که در سال گذشته به علت شیوع ویروس کرونا دولت نتوانست مالیات مورد نظر خود را وصول کند، درآمد مالیاتی کشور در سال 99 نسبت به سال های قبلی پایین تر باشد.
موج   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۵:۰۶   + ۱۴ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: بازار مسکن دچار التهاب است و قیمت ها واقعی نیست امیدواریم این شرایط حباب گونه از بازار مسکن رخت بربندد.