چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۱۰:۰۹Oct 2020 28

جدیدترین‌های «هفته کتاب»

ایبنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مراسم نکوداشت پیشکسوت نشر و آموزش کشور یحیی دهقانی مدیر انتشارات مبتکران عصر روز گذشته سه شنبه 6 آبان برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۷:۲۸   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه ها با اشاره به برنامه های هفته کتاب گفت: 53 باب کتابخانه عمومی شامل 46 باب جدید و 7 مورد بازگشایی در این ایام افتتاح و در مجموع 17 هزار متر مربع به فضای کتابخانه ای کشور افزوده می شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۴۰    
بهروز جلالی، با اعلام خبر ثبت کتابخانه خصوصی ابوالفضل زرویی نصرآباد، از برنامه های دفتر گسترش شعر و ادبیات داستانی خانه کتاب و ادبیات ایران به مناسبت هفته کتاب خبر داد.
سراج24   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی ضمن تشریح برنامه های 6 ماه ابتدایی سال 99، به چگونگی فعالیت کتابخانه ها در روزهای اخیر در استان ها و شهرهای مختلف اشاره کرد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۹:۰۵    
دو همایش شیوه های کتاب خوانی جمعی و راه های دسترسی آسان به کتاب و آسیب های خانه نشینی کودکان و نقش خیال هم زمان با هفته کتاب از سوی انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان گفت: کتابخانه مسجد جامع، کتابخانه امام علی (ع) قیدار و کتابخانه خیرساز شهید کبودخانی در روستای محمودآباد، سه کتابخانه عمومی هستند که به مناسبت هفته کتاب مورد بهره برداری قرار می گیرند.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
شرکت آب و فاضلاب با مشارکت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خوی ، مسابقه کتابخوانی ویژه صرفه جویی در مصرف آب در هفته کتاب و کتابخوانی (24 آبان تا 1 آذر) برگزار می کند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۰۰    
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان گفت: کتابخانه مسجد جامع، کتابخانه امام علی (ع) قیدار و کتابخانه خیرساز شهید کبودخانی در روستای محمودآباد، سه کتابخانه عمومی هستند که در هفته کتاب امسال به بهره برداری می رسند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۱۱    
در این نشست به مناسبت های پیش روی ماه جاری همچون هماهنگی برای برگزاری رویدادهای دهه وقف، هفته نیروی انتظامی، هفته وحدت،13 آبان، روز فرهنگ عمومی و هفته کتاب و کتابخوانی با توجه به شرایط موجود و گسترش ویروس کرونا پرداخته شد تا بیشتر برنامه ها در بستر مجازی دنبال برگزار شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۶:۰۵   + ۲۲ سایت دیگر  
نوزدهمین جشنواره کتاب و رسانه با شعار کتاب، رسانه و ایمنی با هدف افزایش توجه به کارکردهای رسانه در حوزه نشر و ترویج کتاب خوانی همزمان با بیست و هشتمین دوره هفته کتاب برگزار می شود.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۳۵    
در جهت گسترش فرهنگ کتابخوانی با همکاری سازمان مردم نهاد گسترش فرهنگ کتابخوانی خوی قفسه امانت کتاب برای همکاران در ساختمان اداری شرکت آب و فاضلاب خوی نصب شد .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۴۴    
زنجان - ایرنا - مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان گفت: کتابخانه عمومی حسینی مسجد جامع زنجان پس از نزدیک 15 سال تعطیلی، هفته کتاب امسال پذیرای علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی می شود.
زمان زیادی تا آغاز بیست و هشتمین دوره هفته کتاب باقی نمانده و براساس اعلام نهادهای متولی، امسال هم از 24 آبان تا یکم آذرماه، برنامه های ویژه ای در قالب هفته کتاب و کتابخوانی برای علاقه مندان به یار مهربان به احتمال زیاد در فضای مجازی برگزار خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیرکل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری از آغاز اجرای طرح "کانکس کتاب" در استان همزمان با هفته کتاب در شهرستان لردگان برای نخستین بار خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۳۷   + ۲۱ سایت دیگر  
معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور احکام جداگانه ای اعضای شورای سیاست گذاری بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران را منصوب کرد.
موج رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان گفت: 3 کتابخانه عمومی برای افتتاح در هفته کتاب و کتابخوانی آماده می شود،
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
حقیقی، از هفته کتاب به عنوان فرصتی برای تشویق مردم به مطالعه یاد کرد و گفت: اهدای کتاب در سال گذشته 80 درصد کاهش داشته که لازم است بررسی شود.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اهالی صنعت نشر امیدوارند برگزاری طرح پاییزه کتاب، هفته کتاب و کتابخوانی و نمایشگاه مجازی کتاب در پاییز امسال بتواند رونقی نسبی را به این حوزه برگرداند.
سفیر افلاک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
طهماسبی، مدیر کل کتابخانه های لرستان گفت: 3 پروژه کتابخانه ای همزمان با هفته کتاب در لرستان به بهره برداری می رسد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۴:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
ولی پور از کلنگ زنی کتابخانه سبز مازندران در هفته کتاب امسال خبر داد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
نخستین دوره آنلاین نگارش و ویرایش متون کودک و نوجوان از آبان ماه و همزمان با هفته کتاب به همت انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان و انجمن صنفی ویراستاران برگزار می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۸:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مهلت ارائه پیشنهاد شعار برای بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران تا 20 مهرماه تمدید شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مهلت ارائه پیشنهاد شعار برای بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران تمدید شد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۵۱   + ۲۶ سایت دیگر  
خبرآنلاین: امیدعلی مسعودی، به عنوان دبیر نوزدهمین جشنواره کتاب و رسانه منصوب شد. ایوب دهقانکار، مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران و دبیر بیست وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با صدور حکمی، امیدعلی مسعودی را به عنوان دبیر نوزدهمین جشنواره کتاب و رسانه منصوب کرد. ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۵:۲۲   + ۱۳ سایت دیگر  
هم زمان با برگزاری برنامه های هفته ملی کودک در سراسر کشور، 15 مرکز فرهنگی، هنری و علمی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهرهای مختلف فعالیت خود را آغاز می کنند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۰:۴۲   + ۱۸ سایت دیگر  
موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، فراخوان انتخاب شعار هفته کتاب امسال را منتشر کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۴:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
شهرداری شیراز متعهد به انجام 19 برنامه از 31 برنامه پایتختی کتاب ایران بوده که همه آن ها تا هفته کتاب یا به پایان می رسد یا کلید می خورد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
بیش از 6 ماه از پایتختی یک ساله شیراز بر کتاب ایران می گذرد و به تازگی نیز معاون فرهنگی شهردار شیراز از اعلام نامزدی رسمی این شهر برای پایتختی کتاب جهان خبر داده است. اما در این مدت چه اقداماتی در پایتخت کتاب ایران صورت گرفته و شیراز در 6 ماه آینده شاهد چه تحولاتی در حوزه کتاب خواهد بود؟
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۸:۴۶    
مراحل ساخت کتابخانه روستای رمین چابهار آغاز شده و پیش بینی می شود این کتابخانه همزمان با هفته کتاب در آبان ماه امسال افتتاح شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۶:۱۶    
انتصاب دبیر بیست و هشتمین هفته کتاب، از رویداد های مهم ادبی در هفته گذشته بود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۹:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
انتصاب دبیران هفته کتاب و جشنواره نقد کتاب در داخل و معرفی چندعنوان از جوایز ادبی فرانسه و جهان، ازجمله مهم ترین خبرهای حوزه کتاب در این هفته بودند.
سراج24   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
درباره کم و کیف برگزاری این رویداد که علی الظاهر همزمان با هفته کتاب که مسئولیت برگزاری آن نیز با موسسه خانه کتاب و ادبیات است هنوز اطلاعاتی منتشر نشده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۱:۱۴   + ۲۳ سایت دیگر  
معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور حکمی، دبیر بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران را منصوب کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۰۹:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون اقتصاد و فرهنگ خانه کتاب و ادبیات ایران از برگزاری مجازی نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس در هفته کتاب خبر داد.
برترین ها / شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۶:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: مسعود فراستی منتقد سینما به عنوان کارشناس کتاب، قرار است در فصل پنجم برنامۀ کتاب باز هر هفته حضور داشته باشد. در برنامه این هفته کتاب باز بهار کاتوزی نویسنده ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۱۱:۲۹    
شیراز- ایرنا- اصطلاح خیّر فرهنگی عبارتی است که کمتر به گوش رسیده است. با این حال، طی دو سال گذشته، در هفته کتاب شاهد ادای نذرهای فرهنگی، تحت عنوان نذر دانایی بوده ایم.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۱۷:۴۰    
سیدمحمد علی ابطحی یادداشتی از خود که در تاریخ 23 فروردین 1384 در وبلاگش منتشر شده بود را در کانال تلگرامی اش بازنشر کرده است که در ادامه می خوانید: در این هفته کتاب خاطره های آقای محمدی ری شهری دادستان سابق و کاندیدای ریاست جمهوری دوره ششم را خواندم. کتاب تعجب برانگیزی است. ...
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۱:۳۷    
6 عضو کانون استان بوشهر (5 نفر از اعضای کتابخانه و 1نفر از اعضای فراگیر که در میان برترین کتابخوانان کل کشور در هفته کتاب و کتابخوانی معرفی شدند از سوی معاون فرهنگی با اهداء لوح و کارت هدیه مورد تقدیر قرار گرفتند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۴:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
برنامه به خانه برمی گردیم در راستای احیای فرهنگ کتاب خوانی این هفته کتاب خیابان 204 را برای روایت کردن برگزیده است.
سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ - ۱۸:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی رادیو فرهنگ؛ برنامه سیم وزر به نقد کتاب اختصاص دارد که هر هفته جمعه ها با حضور نویسنده و مترجم کتاب های حوزه های مختلف و همچنین یک منتقد مرتبط با حوزه اختصاصی کتاب مورد نظر پخش می شود. ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۰۸:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
نهمین نمایشگاه کتاب های دانشگاهی به صورت مجازی همزمان با بیست وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران آبان ماه امسال برگزار می شود.
خبر ماکو   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۴:۵۵    
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: نهادهای دولتی و دانشگاهها در استان بیشتر برای ترویج فرهنگ کتابخوانی مشارکت کنند چراکه سهم این نهادها در حال حاضر بسیار کم است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۶:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
از امروز چهاردهم تیر ماه به مدت دو هفته کتاب حتی یک دقیقه کافی است را از برنامه دانایی توانایی رادیو نمایش دنبال کنید.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۲:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
کودکان و نوجوانان نوجوانان علاقه مند به داستان های محیط زیستی می توانند در تعطیلات آخر هفته کتاب شکار عجیب را بخوانند که در سی ودومین فهرست لاک پشت پرنده توانسته پنج لاک پشت دریافت کند.
رادیو فرهنگ   ۱۳۹۹/۰۳/۲۳ - ۲۳:۴۵    
؛ برنامه سیم وزر به نقد کتاب اختصاص دارد که هر هفته جمعه ها با حضور نویسنده و مترجم کتاب های حوزه های مختلف و همچنین یک منتقد مرتبط با حوزه اختصاصی کتاب مورد نظر پخش می شود. ...
رادیو فرهنگ   ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ - ۰۳:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
برنامه سیم و زر به نقد کتاب اختصاص دارد که هر هفته جمعه ها با حضور نویسنده و مترجم کتاب های حوزه های مختلف و همچنین یک منتقد مرتبط با حوزه اختصاصی کتاب مورد نظر پخش می شود. کارشناس مجری این برنامه رضا مهدوی است که این هفته کتاب هزاردستان؛ انگاره موسیقی ایران را نقد و بررسی می کند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۱۶:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نویسندگان خوزستانی، در گرماگرم شرجی شط کارون، قلم به دست گرفتند و از خاکی نوشتند که هر ذره اش طلاست. این هفته کتاب هایی از قلب خوزستان بخوانید.
آمد خبر   ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ - ۲۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : فراخوان بیست و هفتمین دوره جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی منتشر شد. به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده، این جشنواره هر سال همزمان با هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و با هدف ایجاد نشاط علمی در فضای دانشگاهی کشور، شناسایی و حمایت از دانشجویان نوقلم و صاحب اندیشه ...
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۰۸:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
افشین تحفه گر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این در حالی است که در سال 1397 مجوز نشر برای سه هزار و 400 عنوان کتاب در استان صادر شده بود. ...