یکشنبه ۲۹ فروردینساعت ۱۶:۲۹Apr 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سهامداران خرد»

آرتان پرس   ۳ ساعت پیش    
ارزیابی بورس تهران نشان می دهد که وضعیت بازار به شدت به زیان سهامدار خرد است. سهامداران خرد در کمترین قدرت خود برای اثرگذاری بر بازار قرار دارند. دولت ظاهرا تصمیم گرفته که در ماه های پایانی خود از بازار حمایت کند.اما تا به امروز اقدامی عملی صورت نگرفته است ...
کرمان نو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۹:۱۵    
شروع سال جدید با ثبات بازاربورس برای شرکت های کرمانی همراه بود. اگر چه به جز شرکت میدکو الباقی شرکت های کرمانی رشد مثبتی نداشتند، اما روند نزولی مداومی هم نداشتند. با این حال سهامداران خرد همچنان بر خروج از بازار اصرار دارند.
جابجایی نقدینگی در بورس تهران با خالص خریدی در حدود 1500 میلیارد تومان در مسیر پرتفوی سهامداران خرد به عمده دنبال شد و به این ترتیب نقدینگی طی پانزدهمین هفته متوالی در زمین بازی معامله گران حقوقی حفظ شد.
اصلاح سهام ادامه دارد. بورس تهران یک هفته نزولی دیگر را پشت سر گذاشت و نماگر اصلی این بازار با کاهش هفتگی 5/ 0 درصدی مواجه شد تا سومین هفته منفی سال جدید ثبت شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۸:۰۰    
کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه اکثر سهامداران خرد به دنبال فروش سهام خود در بورس هستند، توصیه کرد که سهامداران حاضر به فروش سهام خود با قیمت های پایین نباشند.
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۰:۰۰    
چراغ بورس در پایان معاملات سه شنبه پس از 11روز افت متوالی بالاخره سبز شد. دیروز خبر انتشار حداقل 24هزار میلیارد تومان اوراق از سوی شرکت های سرمایه گذاری که با اعلام رئیس سازمان بورس قطعی شد، توانست موجی از امیدواری را به فعالان خرد بازار تزریق کند ...
اقتصاد آنلاین / خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۸:۵۴   + ۲۵ سایت دیگر  
چراغ بورس در پایان معاملات سه شنبه پس از 11روز افت متوالی بالاخره سبز شد.
نقدینه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۰۰   + ۱۷ سایت دیگر  
نقدینه - نارضایتی سهامداران از روزهای افت بازار سرمایه نگاه ها را به تغییر قوانین توسط مجلس سوق داده است. به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، با توجه به صحبت های نمایندگان دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی مبنی بر تغییر برخی از قوانین بازار سرمایه به منظور حمایت از سهامداران خرد تاملی بر این موارد کردیم ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۴:۱۸    
عضو هییت رئیسه مجلس در توئیتی به جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس برای پیگیری طرح مجمع سهامداران حقیقی بازار سرمایه اشاره کرد.
راه پرداخت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۰:۱۱    
راه پرداخت بهترین منبع شما برای دانستن هر چیزی در زمینه فناوری های مالی است. مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش (سپ) باتوجه به شیوع ویروس کرونا فقط با حضور نمایندگان سهامداران حقوقی عمده 22 فروردین ماه 1400 ساعت 14 برگزار می شود. ...
خروج سهامداران خرد از گردونه معاملات بازار سهام همچنان ادامه دارد.
عضو شورای عالی بورس و نماینده مجلس شورای اسلامی از حذف طرح مالیات بر سهام و سپرده بانکی در بودجه، به عنوان عاملی برای حمایت از سهامداران خرد عنوان کرد.
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۴:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
آمار ها نشان می دهد با آغاز سال جدید شتاب خروج پول از بازار سهام از سوی سهامداران حقیقی بیشتر شده است. فقط از ابتدای سال تاکنون سهامداران خرد بیش از 2هزار میلیارد تومان نقدینگی از بازار سهام خارج کرده اند. این روند خروج پول از بورس از 25بهمن ماه پارسال آغاز شده و تاکنون بدون توقف ادامه یافته است ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۸:۵۷   + ۳۰ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس پیشنهاد کرد: به منظور جبران زیان سهامداران خرد مبلغ 10 هزار میلیارد تومان دیگر از سهام دولت واگذار و در اصلاحیه بودجه لحاظ شود تا بخشی از مشکلات زیان دیدگان رفع شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۸:۳۸   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس پیشنهاد کرد: به منظور جبران زیان سهامداران خرد مبلغ 10 هزار میلیارد تومان دیگر از سهام دولت واگذار و در اصلاحیه بودجه لحاظ شود تا بخشی از مشکلات زیاندیدگان رفع گردد.
مرور نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
دولت با تغییر دامنه نوسان بار دیگر سهامداران خرد را گمراه کرد؛ در حالی که باخیال راحت اوراق خود را فروخت، این موضوع را القا کرد که به دنبال تحریک روند صعودی بورس است، در حالی که اینطور نبود.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
حقیقی ها موج هیجان را نمی سازند، موج های بزرگ توسط پول های بزرگ ایجاد می شود و سهامداران خرد فقط موج سواری می کنند؛ عده ای تمایل به رشد بازار سرمایه ندارند؛ ولی نمی توان برای همیشه از رشد این بازار جلوگیری کرد؛ کما اینکه هیچ بازاری به صورت دستوری قابل کنترل نیست.
نبض بورس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۰۹:۰۷    
اولین هفته کاری سال جدید در حالی به پایان رسید که همزمان با افت بیش از یک درصدی نماگر اصلی بورس تهران، سهامداران خرد نیز به خروج از گردونه معاملات سهام ادامه دادند. از این رو برای سیزدهمین هفته متوالی شاهد جابه جایی سهام در مسیر حقیقی به حقوقی بودیم.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۱۴:۵۲   + ۲۰ سایت دیگر  
الان بورس دچار مسأله شده است، صورت مسأله از این قرار است که از نیمه تابستان تاکنون، سهامداران آب شدن سرمایه های خود را مشاهده می کنند، صبر و شکیبایی آنان به پایان رسیده و بخش اعظم سرمایه های خود را از دست داده و هیچ گونه امیدی به بهبودی آن در آینده ندارند ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۰۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
در این گزارش به صورت اجمالی به مرور اخبار مهم و موثر بورسی پرداخته می شود.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۱۵:۱۵   + ۵۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس با بیان اینکه سال گذشته 250 هزار میلیارد تومان به صورت سرمایه گذاری مستقیم از طریق بازار سرمایه، تامین مالی صورت گرفته، گفت: مردم در بورس روش غیرمستقیم را انتخاب کنند.
پایگاه خبری بازار سرمایه ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۴:۲۰    
سرپرست معاونت نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس ، تاکید طرح حمایت صندوق توسعه بازار از سهامداران خرد را بر ایجاد دید بلند مدت برای سرمایه گذاری دانست .
پایگاه خبری بازار سرمایه ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۴:۲۰    
مدیرعامل کارگزاری اقتصاد بیدار، ورود مستقیم صندوق های سرمایه گذاری به بازار سهام و طرح حمایت صندوق توسعه بازار از سهامداران خرد را اهرمی برای تقویت کل بازار دانست.
پایگاه خبری بازار سرمایه ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۴:۲۰    
طرح حمایت صندوق توسعه بازار از سهامداران خرد ، اهرمی کمکی برای بازار سهام خواهدبود و اگر بورس روند منطقی خود را طی کند ریزشی بیش از این نخواهد داشت.
پایگاه خبری بازار سرمایه ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۴:۲۰    
مدیر عامل شرکت سبدگردان سرآمد بازار گفت: تصمیم سازمان بورس در عرضه اوراق اختیار فروش تبعی حامی 1401 به نحوی بیمه کردن سرمایه متعلق به سهامداران با ارزش پرتفوی کمتر از 10 میلیون تومان است.
عرضه اوراق اختیار فروش تبعی با هدف حمایت از سهامداران خرد از روز گذشته در بورس اوراق بهادار تهران آغاز شد . این تصمیم از نخستین دقایقی که رسانه ای شد، اقبال فعالان بازار را با خود به همراه آورد و کارشناسان ...
معدن24   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۵:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سایت خبری – تحلیلی معدن 24، کاهش هیجان فروش، فروکش ترس و نگرانی های سهامداران خرد سبب شده تا بورس این روزها را با روندی مثبت سپری کند. به طوریکه موج مثبت حاکم بر بازار سهام در جریان معاملات امروز نیز ادامه یافت و صعود بیش از 36هزار واحدی شاخص کل را رقم زد ...
پایگاه خبری نما   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۲:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش نما، موسی احمدی، با اشاره به عرضه اوراق اختیار فروش تبعی که از امروز با هدف حمایت از سهامداران خرد آغاز شد، اظهار داشت: تجدیدنظر در رفتار بازارگردان ها، تعیین مقررات انضباطی برای برخورد با تخلفات اشخاص حقوقی و حقیقی، تعیین تکلیف درخصوص ایجاد دامنه نوسان نامتقارن ...
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۷:۴۲   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - اوراق اختیار فروش تبعی با هدف حمایت از سهامداران خرد دارای پرتفوی (ارزش سبد سهام) زیر 10 میلیون تومان توسط صندوق سرمایه گذاری مشترک توسعه بازار سرمایه منتشر می شود. ...
نقدینه   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۶:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
نقدینه - مصوبه مربوط به واگذاری سهام شرکت های بورسی تحت تملک دولت در قبال تسویه قسمتی از بدهی دولت به بانک ها و بخش دیگر به صورت نقدی با امضای معاون اول رییس جمهور، اصلاح شد. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۵:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: جزئیات فروش اوراق اختیار فروش تبعی توسط صندوق سرمایه گذاری مشترک توسعه بازار سرمایه با هدف حمایت از سهامداران خرد منتشر شد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۰:۳۹   + ۳۶ سایت دیگر  
به گزارش ، سازمان بورس و اوراق بهادار در اقدامی برای حمایت از سهامداران خرد که سهام آنها کمتر از ده میلیون تومان باشد، اوراق جدیدی را از امروز منتشر کرده که فروش آن تا 27 اسفندماه ادامه خواهد داشت ...
براساس اطلاعیه مدیریت ابزارهای نوین مالی شرکت بورس اوراق بهادار تهران اوراق اختیار فروش تبعی با هدف حمایت از سهامداران خرد توسط صندوق سرمایه گذاری مشترک توسعه بازار سرمایه منتشر می شود.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۵:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
هفته پایانی بورس در سال جاری در حالی شروع به کار کرد که تا اینجای کار امید سهامداران خرد نقش برآب شده است. آن ها که همچنان در اوضاع و احوال چند ماه اخیر بورس، دل خوش به هفته های پایانی بورس و بهبود اوضاع بوده، دیگر مثل قدیم از امید به بهبود اوضاع نمی نویسند.
بازار سرمایه در هفته گذشته با ریزش دوباره مواجه شد. به گونه ای که بار دیگر شاخص بورس به زیر کانال یک میلیون و 200 هزار واحدی وارد شد. هر چند روز نخست هفته اخیر، بازار رشد مناسبی داشت، اما اتفاقات هفته های گذشته باعث تردید فعالان بورس درباره نرمال شدن وضعیت بازار سرمایه شده است.
11 هفته متوالی است که سهامداران خرد بورس تهران، بدون توجه به پیرامون خود و ارزندگی قیمت سهام، گویی تنها راه خروج از بازار سهام را می شناسند و این بار نیز معاملات هفته منتهی به 20 اسفندماه را با خالص فروش 2 هزار و 827 میلیارد تومان پشت سر گذاشتند.
مدیر سیستم های تسویه و پرداخت شرکت سپرده گذاری مرکزی افزود: در حالی که سال های قبل 10 تا 15 درصد سهامداران خرد به سود سالانه سهام دسترسی پیدا می کردند، امسال با سامانه سجام، 95 درصد سهامداران خرد سود سالانه خود را گرفتند.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۱۲:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
فارس: عرضه های اولیه در ادبیات بورس و بازارهای مالی یکی از روش های فروش سهام شرکت ها به سهامداران خرد می باشد که می توان شرکت ها را از این طریق تامین مالی کرد. ...
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۱۰:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیر سیستم های تسویه و پرداخت شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: در حالی که سال های قبل 10 تا 15 درصد سهامداران خرد به سود سالانه سهام دسترسی پیدا می کردند، امسال با سامانه سجام 95 درصد سهامداران خرد سود سالانه خود را گرفتند.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۰۸:۳۳   + ۷۰ سایت دیگر  
فارس نوشت: مدیر سیستم های تسویه و پرداخت شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: در حالی که سال های قبل 10 تا 15 درصد سهامداران خرد به سود سالانه سهام دسترسی پیدا می کردند، امسال با سامانه سجام 95 درصد سهامداران خرد سود سالانه خود را گرفتند. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۷:۱۱    
پرویز جلیلی کامجو گفت: فروش سنگین اوراق دولتی نشان می دهد که دستکاری دامنه نوسان از طرف بازارساز با برنامه ریزی قبلی بوده و به ضرر سهامداران خرد است.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۰۲:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
موضوع تزریق منابع از صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه یا طرح حمایت صندوق توسعه بازار از سهامداران خرد از چندی پیش در دستور کار شورای عالی بورس بوده است تا به نوعی از سهامداران حمایت شود،
نقدینه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۵:۲۶   + ۱۹ سایت دیگر  
نقدینه - نایب رییس مجلس اعلام کرد: هرگونه کانون سهامداران خرد، بدون برگزاری انتخابات و اختیارات کافی خلاف خواسته آنها است و حقیقی ها باید در شورای عالی بورس حضور داشته باشند. ...
شما نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۵:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
در حالی که تمام شرکت های بورسی بعد از اصلاح شدید شاخص، خود را برای بازگشت به بازار آماده می کنند، بلاتکلیفی در مدیریت مجموعه فولاد مبارکه اصفهان می تواند آثار جبران ناپذیری برای منافع سهامداران خرد به همراه داشته باشد.
پایگاه خبری بازار سرمایه ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۴:۲۷    
طرح های حمایتی متعددی برای سهامداران از سوی سازمان بورس تدوین شده که در روزهای آتی از آن رونمایی خواهد شد.
مدیرعامل کارگزاری بانک توسعه صادرات، مصوبات اخیر سازمان بورس از جمله طرح حمایت صندوق توسعه بازار از سهامداران خرد را مناسب ارزیابی کرد .
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۰۳:۴۴    
رئیس سازمان بورس گفت: برای سهام عدالت مکانیزم دیگری در نظر خواهیم گرفت، این حمایت فقط مشمول اشخاصی می شود که امسال از بازار سرمایه سهام خریداری کرده اند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۲۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
آلبرت بغزیان با بیان اینکه مصوبه شورای عالی بورس مبنی بر تصویب طرح حمایت صندوق توسعه بازار از سهامداران خرد ساده انگارانه است، گفت: افراد سرمایه گذار در بورس دارای پرتفوی های متفاوتی هستند و شرکت های متفاوتی هم در بورس حضور دارند و تضمین کردن این موضوع کار چندان منطقی به نظر نمی رسد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۵:۳۱   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس گفت: برای سهام عدالت مکانیزم دیگری در نظر خواهیم گرفت، این حمایت فقط مشمول اشخاصی می شود که امسال از بازار سرمایه سهام خریداری کرده اند.
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران روز یکشنبه برای دومین بار طی دو هفته اخیر مثبت شد.