جمعه ۱۲ آذرساعت ۰۷:۴۹Dec 2021 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سهامداران خرد»

بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۲:۳۶    
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: فعالان بورسی به خاطر نبود مدیریت، نظارت و ... در کنار سطح دانش پایین سهامداران خرد (سرمایه گذاران تازه وارد) با روندی نامتعادل طی سال های گذشته روبه رو شدند که در ابتدا نرخ سهم ها به نحوی غیرواقعی و پوشالی رشد پیدا کرد و پس از برهه ای کوتاه ...
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۹:۵۲    
شاید فعلا بهترین گزینه برای سهامداران خرد سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت باشد.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۷:۳۲    
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به مشاوران معبد چهارراه کالج و پیشمرگی که ترکید تا مسکن گران نشود، اما...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۰۵:۳۰   + ۱۶ سایت دیگر  
صندوق های سرمایه گذاری در بازار سرمایه یکی از انواع سرمایه گذاری هستند که سهامداران خرد می توانند از این طریق وارد بورس شده و از ضرر و زیان در بورس جلوگیری کنند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۴:۵۲    
شاخص بورس تهران اگرچه امروز توانست با رشد هزار و 299 واحدی به کار خود پایان دهد، اما در بسیاری از نماد ها با افت قیمتی مواجه شد. به نظر می رسد سرمایه گذاران نسبت به خرید سهام در یک سردرگمی به سر می برند و از سوی دیگر سهامداران خرد و نسبتا کم تجربه نیز دچار ترس شده و اندک سرمایه های خود را از بازار ...
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۳:۰۳   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: یکی از عومل موثر در رکورد شکنی شاخص و بروز شاخص دو میلیون واحدی در مرداد سال گذشته صعود دلار بود. خیز دلار در بازار ارز به رشد شاخص کمک کرد و به همین دلیل عده ای از سهامداران در مقطع برگزاری انتخابات ریاست جمهوری امریکا در آبان ماه سال گذشته نگران ریزش نرخ دلار در بازار بودند و یکی ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
در این روزها که ارزش معاملات در بازار سرمایه بسیار اندک و صبر سهامداران خرد رو به اتمام است، شاهد افزایش نرخ بهره بین بانکی به سطوح بالای 21 درصد می باشیم که متبادر کننده سیاست های ناکارآمد دولتی است.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۱:۵۹   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیر عامل فرابورس ایران گفت: اخیرا ضوابط خاص استارتاپ ها برای ورود به بازار سرمایه فراهم و در سازمان بورس نیز تصویب شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۰:۲۶    
محسن رضایی، معاون اقتصادی رئیس دولت : در مساله بورس وزارت اقتصاد مسوول شد چند کار اساسی انجام دهد. در مرحله نخست مقرر شد سهامداران کوچک و خرد کانونی تشکیل دهند تا در هیات مدیره و مدیران بورس موثر باشند. بالای 80 درصد سهامداران بورس، سهامداران خرد هستند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۳:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
روند نوسانی بازار سرمایه طی هفته های گذشته نشان می دهد، ورود بدون برنامه به بورس می تواند افراد تازه کار را با مشکل جدی مواجه کند. هرچند هفته گذشته خروج پول حقیقی ها از بورس کاهش چشمگیری داشته است، اما کارشناسان امیدوارند، بورس به روزهای متعادل باز گردد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۴:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون اقتصادی رییس جمهور گفت که مقرر شده برای کنترل بورس، سهامداران خرد کانونی تشکیل دهند و در هیأت مدیره و مدیریت بورس موثر باشند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۰:۴۹   + ۴۴ سایت دیگر  
معاون اقتصادی رییس جمهور گفت: مقرر شده برای کنترل بورس، سهامداران خرد کانونی تشکیل دهند و در هیأت مدیره و مدیریت بورس موثر باشند.
معاون اقتصادی رییس جمهور گفت: وزارت اقتصاد و دارایی مسئول حل مشکل سهام داران و رونق بورس شده است. برنامه های دولت دخیل کردن سهامداران خرد در مدیریت بورس است.
اینتیتر   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۰۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس از برنامه های بیمه کردن سهام شرکت های بزرگ، ثبات تصمیمات درخصوص صنایع بورسی و ارتقای شفافیت خبر داد. به گزارش اینتیتر به نقل از خراسان، اوضاع و احوال بورس این روزها چندان مساعد نیست. یک دلیل مستقیم آن هم به روی گردانی سهامداران حقیقی و خرد از بازار بر می گردد ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۷:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
در نخستین روزهای هفته جاری خبری در رسانه ها مبنی بر ارائه وام 50 تا 100 میلیون تومانی به سهامداران خرد برای جبران ضرر و زیان آنها در بورس مطرح شد.
روز نو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۶:۳۱   + ۴۹ سایت دیگر  
در نخستین روزهای هفته جاری خبری در رسانه ها مبنی بر ارائه وام 50 تا 100 میلیون تومانی به سهامداران خرد برای جبران ضرر و زیان آنها در بورس مطرح شد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۵:۵۴   + ۱۴ سایت دیگر  
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از انتشار اوراق اختیار تبعی، برای حمایت از سهامداران خرد خبر داد و افزود: سازمان از دیگر شرکت ها، مخصوصاً شرکت های بزرگ که تاکنون اوراق اختیار تبعی را منتشر نکرده اند، خواسته است، در سررسید ها و قیمت های متنوع تر این اوراق را منتشر کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۰:۱۳    
کامران ندری گفت: با توجه به اینکه سهامداران خرد به دلیل بی اعتمادی به بازار با کوچکترین رشد شاخص، سهام خود را می فروشند بازار نوسانی و بدون رشد تا پایان سال می ماند.
شادا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۸:۳۷   + ۴۶ سایت دیگر  
حدود 100 روز است که دولت سیزدهم سکان کشور را در دست گرفته و طی این مدت تصمیمات مهمی برای بازار سرمایه گرفته شده است. از تقاضا و تلاش سازمان بورس برای حذف قیمت گذاری دستوری تا حمایت از سهامداران خرد و تلاش برای بازگشت اعتماد به این بازار.
بورس تهران در روز معاملاتی قبل توانست بخشی از ریزش خود در روز های قبل را جبران کند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۷:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
روی گردانی خودروسازان از فروش فوری و کاهش 8 درصدی تورم در 2ماه نخست دولت، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه ها هستند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : بورس تهران در روز معاملاتی قبل توانست بخشی از ریزش خود در روزهای قبل را جبران کند. در این روز شاخص بورس به میزان 46/ 1 درصد رشد کرد و نماگر اصلی تالار شیشه ای مجددا خود را به محدوده یک میلیون و 407هزار واحدی رساند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۴:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
بازار سرمایه روزهای پایداری را سپری نمی کند و نوسانات شدید در این بازار سبب ریزش بازار و ضرر سهامداران شده است. البته در این بین بعضی روزهای صعودی نیز وجود داشته؛ اما همچنان سهامداران در ضرر به سر می برند.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۵:۲۶   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرآنلاین: نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از پیشنهاد پرداخت وام 50 تا 100 میلیونی به سهامداران خُرد در قبال قرارگرفتن سهام به عنوان وثیقه خبر داد. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۶:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
عدم واریز سود سهامداران از طریق سامانه سجام و ارجاع آن ها به بانک ها برای دریافت سود هایی با مبالغ اندک، باعث شده تا بسیاری از سهامداران خرد قید گرفتن سود را بزنند. این ترفند برخی از شرکت های بورسی، منجر به رسوب مبالغ هنگفت در حساب های مربوط به این شرکت ها شده است.
اقتصاد آنلاین / راه پرداخت   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۴:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
بسیاری از شرکت ها و ناشران بورسی با وجود الزام قانونی از واریز سود سهام از طریق سجام سر باز می زنند که این موضوع یکی از مصادیق تضییع حقوق سهامداران خرد، محسوب می شود.
بهترین حمایت دولت و متولیان بازار سرمایه از حقوق سهامداران خرد این است که تصمیمات ناگهانی خود را بدون در نظر گرفتن نتایج آن بر وضعیت بازار سهام اتخاذ نکنند و اجازه دهند بازار به روند طبیعی و به دور از هیجان خود بازگردد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۰۶:۱۹    
چهارمین هفته آبان ماه در حالی پایان یافت که همزمان با افت 1/ 3 درصدی شاخص کل و عقب گرد 2/ 1 درصدی نماگر هم وزن بورس، سهامداران خرد نیز برای دوازدهمین هفته متوالی به فروش ادامه دادند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۰۶:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
هفته گذشته هم برای سهامداران هفته خوبی نبود گرچه شاخص کل بورس آخرین روز معاملاتی در هفته گذشته را با رنگ سبز و رشدی حدود 2 هزار واحدی به پایان رساند اما آمار هفتگی نشان می داد شاخص بیش از 3 درصد افت ثبت کرده است و سهامداران خرد نیز به خروج سرمایه های خود از تالار شیشه ای ادامه می دهند.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۲:۴۵   + ۱۰۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، پیشنهادی را مبنی بر پرداخت وام 50 تا 100 میلیونی به سهامداران خُرد مطرح کرد. *** پرداخت وام به سهامداران خُرد به گزارش صنایع ، محمد خدابخشی با اشاره به ضرر و زیان سهامداران خرد در بازار سرمایه، اظهار داشت: ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۰۰:۲۶    
روزنامه دنیای اقتصاد مشکل سهامداران خرد بازار سرمایه را در این ستون پوشش می دهد. شما خوانندگان که در بازار سهام فعال هستید، می توانید در صورت مواجهه با هر مشکلی در این حوزه از طریق واتس اپ یا پیامک برای ستون صدای سهامدار به شماره 09100897244پیام بفرستید و مشکل خود را با ما درمیان بگذارید ...
روند بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۲۱:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
عرضه اولیه شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر با نماد سغدیر 20 آذر ماه روانه بازار می شود. به گزارش روند بازار به نقل از تجارت نیوز ، عرضه اولیه شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر با نماد سغدیر و به روش حراج در نماد معاملاتی، 20 آذر ماه روانه بازار می شود ...
سروش نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۱:۱۶   + ۲۶ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه معتقد است، تحقیق و تفحص از سازمان بورس، دردی از سهامداران خرد دوا نخواهد کرد و تنها موجب مخدوش کردن آرامش ایجاد شده در بازار و افزایش ریسک و نوسانات بازار می شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
در جریان معاملات روز گذشته، همزمان با افت 19/ 1 درصدی شاخص کل، سهامداران خرد نیز مجددا راه خروج از بازار را برگزیدند تا شاهد جابه جایی سهامی به ارزش 268 میلیاردو724 میلیون تومان در مسیر حقیقی به حقوقی باشیم.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۰۳:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
روند مشکلات سهامداران خرد و حقیقی ها در بازار سرمایه (و البته سایر بخش های اقتصادی) ادامه دارد و تغییر دولت نیز نتوانست،
روز نو   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۶:۵۲   + ۲۱ سایت دیگر  
اما در خلال تصویب این موضوع، توجه رسانه ها و تعدادی از نمایندگان به سمت بورس جلب شد؛ جایی که به علت تلاطم های متعدد و ریزش های سنگین، سهامداران خرد با مشکلات و دغدغه های زیادی مواجه بودند و تعارض منافع در این بازار، بیش از بسیاری از موقعیت های دیگر برای جامعه آفت داشت.
الف   ۱۴۰۰/۰۸/۲۱ - ۰۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
بهنام صمدی، فعال و تحلیلگر بورس راه حل الزام شرکت های بورسی به واریز سود سهامداران از طریق سامانه سجام را، اصلاح قانون 90 ساله ی تجارت می داند . وی معتقد است شرکت های بورسی دستورالعمل های سازمان بورس را جدی نمی گیرند . *** ...
برترین ها / یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۰۶:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
روزنامه خراسان - رعیت نواز: این گزارش را می خواهم با یک سوال از شما خواننده عزیز شروع کنم: چقدر پول ته حسابتان دارید؟ حتما در ذهن تان این سوال به وجود آمده که کدام حسابم را می پرسد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۰۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : همزمان با ثبت رشد 93/ 0 درصدی شاخص کل، از فشار فروش سهامداران خرد نیز کاسته شد. به این ترتیب خالص فروش حقیقی ها در جریان معاملات روز سه شنبه به حدود 15 میلیارد تومان محدود شد ...
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۱۶:۱۵   + ۱۹ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه علنی مجلس ضمن اشاره به رشد 300 هزار واحد شاخص بورس در دولت سیزدهم، حمایت از سهامداران خرد را مهمترین برنامه دولت برای بازار سرمایه بیان کرد.
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۱۴:۳۰   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی از دولت و وزیر اقتصاد خواست که هرچه سریع تر وضعیت بازار سرمایه را ساماندهی کنند. به گزارش پیام فوری ، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی و بعد از گزارش وزیر اقتصاد درباره بازار بورس اظهار کرد ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۱۳:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
نماینده تربت جام در مجلس با اشاره به اینکه باید از سهامداران خرد حمایت شود، گفت: سهامداران حقوقی اراده کنند، قیمت را در بورس تغییر می دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۱۲:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
بازار سرمایه این روزها در یک روند نوسانی گرفتار شده و سهام داران خرد هنوز برنامه مشخص دولت در زمینه حمایت از بورس را نمی دانند و در حال خروج از این بازار هستند.
اقتصاد آنلاین / انتخاب   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۱۱:۲۰   + ۲۲ سایت دیگر  
یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که فرمانده ستاد اقتصادی چه کسی است؟ گفت: دولت قبل با ریل گذاری اشتباه بخشی از کسری بودجه خود را جبران کرد، برنامه وزارت اقتصاد برای جبران این اقدامات آسیب زا چه چیزی است؟
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۱۱:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
باید حمایت از سهامداران خرد در بازار سرمایه انجام شود. ثبات در بورس توقع و انتظار ما از وزارت اقتصاد و اموردارایی است.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۱۱:۴۷   + ۳۳ سایت دیگر  
رکنا : رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازار سرمایه یک بازار مستقل و تنها نیست اظهار کرد: در کنترل روابط و رانت های اطلاعاتی که باعث می شود عده ای بهره مند شوند و عده ای که سهامداران خرد هستند آسیب ببینند دقت شود و این نیز مستقیماً به وظایف مدیریتی بورس برمی گردد ...
تدبیر   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۱۱:۳۰   + ۴۳ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: برنامه دولت حمایت از بازار سرمایه و به ویژه سهامداران خرد با استفاده از تقویت جدی بازار گردانی، تقویت صندوق تثبیت بازار، بهره گیری از اوراق تبعی و تشویق سهامداری غیرمستقیم از سوی مردم است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۱۱:۲۱   + ۲۲ سایت دیگر  
رییس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید گفت: دولت و مقامات اقتصادی و وزیر اقتصاد برنامه های خود را در کاهش و مدیریت سیستم ریسک مالی ارائه کنند و بیان کنند که برای پوشش های ریسک به ویژه برای سهامداران خرد و جبران خسارات چه برنامه ای دارند.