دوشنبه ۰۸ آذرساعت ۱۵:۲۲Nov 2021 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شورای عالی بورس»

دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۰:۴۱    
حسین سلاح ورزی عضو شورای عالی بورس مدتی است، این سوال که آیا مجلس شورای اسلامی می تواند بر سازمان بورس که خودش ناظر بر عملکرد بازار سرمایه است، نظارت کند یا خیر، شنیده می شود ...
فرارو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۲۲:۵۴    
فرارو- درحالیکه نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از پیشنهاد پرداخت وام 50 تا 100 میلیونی به سهام داران زیان دیده در قبال قرارگرفتن سهام به عنوان وثیقه خبر داده بود ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۰:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس به شایعه اعطای وام 50 تا 100 میلیون تومانی به سهامداران زیان دیده در بورس واکنش نشان داد.
رییس سازمان بورس با بیان اینکه فروش سهام عدالت در نوسانات به ضرر مردم است، گفت: بحث بازارگردانی سهام شرکت های سرمایه گذاری استانی و نحوه فروش سهام عدالت در روش مستقیم و غیرمستقیم در حال برنامه ریزی است و قرار شده تا بسته سیاست گذاری سهام عدالت طراحی و در شورای عالی بورس مطرح شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۹:۲۰   + ۴۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- رییس سازمان بورس با بیان اینکه فروش سهام عدالت در نوسانات به ضرر مردم است، گفت: بحث بازارگردانی سهام شرکت های سرمایه گذاری استانی و نحوه فروش سهام عدالت در روش مستقیم و غیرمستقیم در حال برنامه ریزی است و قرار شده تا بسته سیاست گذاری سهام عدالت طراحی و در شورای عالی بورس مطرح شود.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: خاندوزی در انتخاب عضو جدید شورای عالی بورس دقت نکرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۹:۴۶    
صالحی عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت: باید از نمایندگان حقیقی و حقوقی بازار سرمایه در ترکیب شورای عالی بورس استفاده شود.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۰:۴۵   + ۴۹ سایت دیگر  
عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس در واکنش به خبر اعطای وام 50 تا 100 میلیون تومانی به سهامداران زیان دیده در بورس، گفت: این پیشنهاد بار مالی زیادی دارد و تامین چنین منابعی در قانون بودجه برای ارائه به سهامداران در نظر گرفته نشده است، بنابراین این پیشنهاد، قابلیت اجرا ندارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۸:۱۵   + ۲۳ سایت دیگر  
رییس سازمان بورس با اشاره به این که امسال 270 شرکت از طریق سجام سود پرداخت کردند، گفت: تقسیم سود سهام عدالت را باید در شورای عالی بورس پیشنهاد دهیم و مصوب کنیم تا سود امسال از طریق سپرده گذاری مرکزی پرداخت شود.
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با انتقاد از پیشنهاد انتصاب رییس هیات مدیره یک بانک خصوصی در شورای عالی بورس گفت: بورس و بانک رقیب جدی هم هستند و این نوع انتصاب تعارض منافع پیش می آورد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۳:۲۸   + ۱۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: تقسیم سود سهام عدالت را باید در شورای عالی بورس پیشنهاد دهیم و مصوب کنیم تا سود امسال از طریق سپرده گذاری مرکزی پرداخت شود.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۸:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: استعفای عضو جدید شورای عالی بورس نشان داد که وزیر اقتصاد باید قبل از معرفی اعضا به هیات دولت نسبت به تعارض منافع آنها در بورس حساس باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
عضو شورای عالی بورس گفت:کوتاه شدن زمان ارائه مجوز ها بدون در نظر گرفتن استاندارد های لازم، سبب کاهش کیفیت در صدور مجوز ها خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۵:۵۷   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اصل نود مجلس تصریح کرد: وزیر اقتصاد باید پیش از انتخاب و معرفی اعضای شورای عالی بورس به هیات دولت، نسبت به موضوع تعارض منافع آنها در بورس، حساسیت بیشتری داشته باشد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۵:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: طرح مدیریت تعارض منافع تنها جنبه آرایش کلی دارد چراکه بر مبنی ساختار اقتصاد دستوری و باید ها و نباید ها است و این اقتصاد دستوری تنها افراد و زیرمجموعه هایی را می پذیرد که تابع دستورات فرد و بله قربان گو باشند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۱:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره عضویت برخی از اعضای شورای عالی بورس در هیئت مدیره بانک ها به ویژه بانک های خصوصی، گفت: قطعاً این موضوع تعارض منافع است و نباید اتفاق بیفتد.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۶:۲۴   + ۱۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، علی سعیدی، در تاریخ 19 آبان ماه از عضویت در شورای عالی بورس استعفا داد. وی اظهار کرد: دلیل استعفای من، مباحث اخلاقی بود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۰:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت تحقیق و تفحص از بورس گفت: وضعیت امروز بازار سهام به دلیل این است که بعضی اعضای شورای عالی بورس به جای تمرکز روی این بازار، وقتشان را در بانک های خصوصی پر میکنند.
هفته نامه شما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۰۹:۲۶    
عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت: به نظر می رسد دولت از عزم جدی برای عرضه سهام شرکت های باقی مانده خود به بازار سرمایه دارد و مجلس هم می کوشد سهام این شرکتها به بازار سرمایه عرضه شود و بخش عمده ای از نگرانی مردم در این بازار برطرف شود.
میزان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۰:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
محسن علیزاده در گفت وگو با میزان، با بیان اینکه جلوگیری از قیمت گذاری دستوری می تواند یک ثبات مالی و اقتصادی را در کشور حاکم کند، گفت: البته این امر شاید در کوتاه مدت بتواند به عنوان یک مُسکن، رضایتمندی را در بین مردم جامعه بالا ببرد، اما در بلند مدت شاکله اقتصادی ما و متناظر با آن ...
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۱:۴۲    
به گزارش خبرخودرو، یک کارشناس بازار سرمایه ضمن تایید ضرورت عرضه خودرو در بورس کالا گفت: تمام زوایای عرضه خودرو در بورس کالا و نظرات سیاست گذاران اقتصادی، امنیتی و نهادهای قیمت گذاری در این باره می بایست به دقت مورد بررسی قرار بگیرد و در نهایت در شورای عالی بورس مصوب شود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۱:۵۶   + ۲۱ سایت دیگر  
تعدادی از نمایندگان مجلس با اشاره به انتخاب رییس هیات مدیره یکی از بانکهای خصوصی به عنوان عضو شورای عالی بورس، این انتخاب وزیر اقتصاد و بی توجهی بانک مرکزی را باعث نگرانی سهامداران بانکی در شرایط فعلی می دانند.
هفته نامه شما   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
دو عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس ضمن تاکید بر تحقیق و تفحص از بازار سرمایه بر ضرورت اعتماد افزایی مردم به این بازار از سوی مسئولین تاکید کردند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۱۸:۰۸    
صالحی عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس اظهار داشت: ما قصد داریم با تفحص از بورس بدانیم که آیا ریزش های بورسی در یک سال گذشته عمدی بوده و یا سهوی، و این چه به صورت عمدی و چه سهوی قابل پذیرش نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۱۰:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه حضور همزمان یکی از اعضای شورای عالی بورس در رأس هیأت مدیره یکی از بانک های خصوصی مصداق تعارض منافع است، گفت: تعارض منافع بزرگترین آفت پنهان بازار سرمایه است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۰۹:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس از تشکیل کمیته ای برای آسیب شناسی حوزه معادن و ارسال آئین نامه به شورای عالی بورس خبر داد.
دنیای بانک   ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۱۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
احسان ارکانی نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: حضور همزمان عضو جدید شورای عالی بورس ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۱۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی حضور همزمان عضو جدید شورای عالی ⁧‫بورس‬⁩، در رأس هیات مدیره یکی از بانک های خصوصی را مصداق بارز ⁧‫تعارض منافع دانست.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۱۸:۵۷   + ۴۶ سایت دیگر  
ایسنا: سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای از بررسی وضعیت بورس با حضور وزیر اقتصاد در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد و گفت که در این جلسه بر لزوم تعیین تکلیف هرچه سریعتر رمز ارزهای با منشا خارجی تاکید شد تا سرمایه گذاری ها در فضای مطمئنی انجام شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۱۶:۰۹   + ۱۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اصل نود مجلس حضور همزمان عضو جدید شورای عالی بورس، در رأس هیات مدیره یکی از بانک های خصوصی را مصداق بارز تعارض منافع برشمرد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۱۳:۳۶    
علیزاده، عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت: ادامه قیمت گذاری دستوری کالاهای عرضه شده در بورس، یکی از محورهای تحقیق و تفحص مجلس است.
عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس با اشاره به تصویب تحقیق و تفحص از سازمان بورس گفت: بعضی از فعالان بازار با استفاده از رانت های موجود و ابزارهای در اختیار، سبب شدند که سودهای هنگفتی نصیب شان شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۳:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس معتقد است که قیمت گذاری در خصوص تمام کالاهایی که باید عرضه و تقاضا نرخ آنها را مشخص کند، ایجاد فساد کرده و به اقتصاد کشور آسیب وارد می کند به طوری که قیمت گذاری در خصوص صنعت خودرو بازار را در عرضه و قیمت دچار آشفتگی کرده است ...
اقتصاد آنلاین / بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۱:۲۲   + ۲۱ سایت دیگر  
پیش بینی پذیری اقتصاد، زنجیره به هم پیوسته ای از عوامل و مؤلفه های متعدد است که از طریق آن بازارها می توانند افزون بر رسیدن به ثبات بیشتر، توسعه یابند و بازیگران این بازارها نیز با داشتن چشم انداز روشن، با آسودگی وارد بازار شوند و به اهداف سرمایه گذاری خود برسند.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۰:۳۳   + ۲۳ سایت دیگر  
به گزارش روز شنبه ایرنا، معاملات بورس در هفته های گذشته، روند پرنوسانی را تجربه می کرد که باعث بی اعتمادی سهامداران نیز شده بود، اما با انجام برخی اقدامات از طرف دولت سیزدهم که مهم ترین آنها، تغییر شورای عالی بورس و رییس سازمان بورس بود ...
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۸/۱۴ - ۱۱:۳۴    
استقلال سازمان بورس و فرا قوه ای دیده شدن شورای عالی بورس نکته بسیار مهمی است.
عضو شورای عالی بورس گفت: من در جلسات مختلف شاهد بودم که رییس سابق بانک مرکزی در جلسه شورای عالی بورس حضور نداشتند و همین موضوع می تواند یک سیگنال برای بازار باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۳:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت: در نشست اخیر کمیسیون اقتصادی مجلس از جواد اوجی وزیر نفت درخواست شد به منظور حفظ حقوق 50 میلیون سهامدار، عرضه خوراک پالایشگاه ها از طریق بورس انرژی انجام شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۲:۱۴   + ۹۷ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی بورس گفت: قیمت خودروی درب کارخانه قرار است به حدی برسد که خودروسازان زیان نبینند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۱:۳۵   + ۲۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو شورای عالی بورس گفت: برنامه دولت برای حذف قیمت گذاری دستوری و الزام شرکت های وابسته به دولت برای انجام عملیات بازارگردانی هوشمند می تواند اثرات مثبت و امیدوار کننده ای بر بازار داشته باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۰۰:۴۸   + ۳۴ سایت دیگر  
عضو شورای عالی بورس گفت: قیمت گذاری دستوری که در کشور ما انجام می شود، به شکل سیستماتیک نیست، به همین دلیل این اقدام در برخی از بخش های اقتصادی کشور مورد حمایت قرار می گیرد و در بخش های دیگر، رها می شود و خرابکاری هایی را به بار می آورد.
اقتصاد آنلاین / ایمنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۴:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
عضو شورای عالی بورس با تاکید بر این نکته که اصلاح دو عامل شفافیت و قیمت گذاری عادلانه از طریق مکانیزم بازار به کارکرد اصلی اقتصاد که همان تخصیص و تجهیز بهینه منابع است، منجر می شود گفت: با اصلاح این دو عامل در هر اقتصادی، بی تردید اثرات توسعه ای آن بر اقتصاد نمایان خواهد شد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۰۸:۲۹   + ۳۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو شورای عالی بورس به ارائه برنامه مدون وزیر اقتصاد در جلسه روز گذشته با مدیران هلدینگ ها در راستای حمایت از بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: به نظر می رسد با توجه به حمایت انجام شده، ثبات و اعتماد به بورس بازگشته و روند هیجانی و کاهشی از معاملات بازار کنار رود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۱۷:۵۰    
اگر به شرکت های ایرانی اعتماد کرده و امنیت اقتصادی آن را تضمین کنیم، این ها می توانند به جای خارج کردن پول های خود از کشور، آن ها را در داخل سرمایه گذاری کنند. در حال حاضر، مهمترین وظیفه دولت روان کردن کار ها و پروژه ها برای آوردن پول مردم در این پروژه هاست...
تجارت گردان   ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۰۹:۳۳   + ۱۰۷ سایت دیگر  
حدود 30 هلدینگ و حقوقی بزرگ بازار سرمایه از صبح امروز در ساختمان معروف باب همایون وزرات اقتصاد و دارایی گرد هم جمع شده اند تا درباره احیای بورس چاره جویی کنند؛ جایی که وزیر اقتصاد از اجماع وزارت اقتصاد، نفت، صمت و بانک مرکزی برای رونق بورس خبر می دهد ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۷ - ۰۹:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
مسلم صالحی در گفت وگو با میزان، با اشاره به روند نزولی شاخص بازار سرمایه اظهار داشت: ساختار بازار سرمایه نیازمند دگرگونی است و نباید به این مسئله شک کنیم. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۰:۳۲    
مسلم صالحی عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت: متأسفانه برخی به شدت برای خروج مردم از بازار سرمایه فعال شده اند تا مردم به سمت بازار رمزارزها سوق پیدا کنند که این امر می تواند آسیب زا باشد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۸:۱۴   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو شورای عالی بورس گفت: در حال حاضر اصلی ترین موضوع در شورای عالی بورس وضعیت سهام عدالت است.
ایستا نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۲:۴۹   + ۴۱ سایت دیگر  
ایستانیوز:عضو شورای عالی بورس گفت: قانون گذار رییس بانک مرکزی را عضو شورای عالی بورس قرار داده تا سیاست های بانک مرکزی همسو با بورس باشد که برخلاف دوره های گذشته با حضور دکتر صالح آبادی این هدف تقویت خواهد شد.
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۲:۰۹   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس هیأت مدیره کانون شرکت های سرمایه گذاری استانی با بیان اینکه 2 هزار میلیارد تومان از منابع شرکت های سرمایه گذاری استانی برای صندوق توسعه و تثبیت بازار واریز شد، گفت: بازاریابی سهام عدالت انجام نشده و در نتیجه ارزش سهام عدالت برخی استان ها تا 50 درصد کاهش یافت. ...