دوشنبه ۱۴ آذرساعت ۱۶:۰۰Dec 2022 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سهام دولت»

دنیای خودرو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
وعده تعیین تکلیف سهام دولت در خودروسازان بزرگ کشور، در حالی به سمت عملیاتی شدن پیش می رود که پیش شرط حذف قیمت گذاری دستوری درخصوص محصولات پرتیراژ هنوز قابلیت اجرایی ندارد. فعالان این حوزه از صنعت معتقدند؛ تنها راه چاره برای ادامه فعالیت خودروسازان بزرگ، عقب نشینی دولت از قیمت گذاری دستوری است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۰:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
ایرنا : رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از انجام اقدامات برای عرضه سهام دولت در مجموعه خودروسازان خبر داد و گفت: قدم های خوبی برای حذف قیمت گذاری دستوری برداشته شده و امیدواریم بتوانیم بخش عمده ای از محصولات خودروسازان را از این سیاست حذف و با قیمت بازار عرضه کنیم ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۴:۴۹   + ۱۷ سایت دیگر  
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از انجام اقدامات برای عرضه سهام دولت در مجموعه خودروسازان خبر داد و گفت: قدم های خوبی برای حذف قیمت گذاری دستوری برداشته شده و امیدواریم بتوانیم بخش عمده ای از محصولات خودروسازان را از قیمت گذاری دستوری حذف و با قیمت بازار عرضه کنیم.
برترین ها / شادا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۲۰:۴۱   + ۴۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه سود سهام عدالت سال جاری در 2 مرحله واریز می شود، گفت: تلاش می شود تا مرحله نخست سود سهام در پایان آذر ماه یا ابتدای دی ماه به حساب سهامداران واریز شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۶:۳۸   + ۴۵ سایت دیگر  
رییس سازمان خصوصی سازی از حذف قیمت گذاری دستوری محصولات سایپا و ایران خودرو تا پایان سال و کاهش سهم دولت در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در دی ماه خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۹:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی نهایی اصلاح قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان در کمیسیون متبوعش خبر داد.
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۹:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه به نقل از اکوایران، فروردین ماه سال جاری وزیر صمت از واگذاری بلوک 40 درصدی و 25 درصدی سهام دولت در شرکت های خودروسازی سایپا و ایران خودرو به بخش خصوصی، به منظور کاهش نفوذ دولت خبر داد ...
آی تی رسان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
اخیرا خبری درباره خصوصی سازی بازار خودرو اعلام شده است و همانطوری که گفته شده است اکنون در مراحل پایانی خود قرار دارد. در طی این جریان وزیر اقتصاد درباره واگذاری بلوک 12 درصدی هلدینگ خلیج فارس اطلاعاتی منتشر کرده بود و در آخر نیز درباره قیمت 32 درصد بالاتر از قیمت پایه گفت. ...
نبض بورس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
با تصویب شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا، معادل 90 هزار میلیارد تومان از سهام دولت در پالایشگاه امام خمینی شازند به سازمان تامین اجتماعی واگذار می شود. سود شستا از خرید شازند چقدر است؟
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۰:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : از ابتدای دولت سیزدهم موضوع واگذاری سهام دولتی خودروسازی ها یکی از محورهای اساسی برنامه های دولت بود. با این حال موانع زیادی بر سر راه نیل به این هدف وجود داشت که موجب شد برای واگذاری خودروسازها تاکنون قدمی برداشته نشود و حتی آخرین اظهارنظرها مبنی بر آن بود که به جای واگذاری سهام ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۰۹:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد با اعلام خبر نهایی شدن بزرگ ترین خصوصی سازی کشور در هفته آینده گفت: واگذاری بلوک 12 درصدی هلدینگ خلیج فارس با اهلیت سنجی و مبتنی بر رقابت و قیمتی 32 درصد بالاتر از قیمت پایه انجام شد.
جماران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۶:۲۱    
احسان خاندوزی وزیر اقتصاد به موضوع واگذاری بلوک 12 درصدی سهام هلدینگ خلیج فارس اشاره کرد و افزود: در قانون بودجه امسال، 70 هزار میلیارد تومان از محل واگذاری سهام دولت دیده شده بود که مهمترین و ارزنده ترین بخش آن مربوط به 12 درصد بلوک هلدینگ خلیج فارس بود که معامله در حالت رقابتی با خریدار دارای ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۵:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر اقتصاد روز پنجشنبه در سومین جلسه با صاحب نظران و اساتیددانشگاهی با موضوع بررسی واگذاری سهام دولت در شرکت های خودروسازی سایپا و ایران خودرو ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۴:۳۲   + ۵۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر اقتصاد با اعلام خبر نهایی شدن بزرگترین خصوصی سازی کشور در هفته آینده گفت: واگذاری بلوک 12 درصدی هلدینگ خلیج فارس با اهلیت سنجی و مبتنی بر رقابت و قیمتی 32 درصد بالاتر از قیمت پایه انجام شد.
آنا / ریاست جمهوری   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۳:۵۵   + ۴۷ سایت دیگر  
شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا به منظور تقویت بنیه مالی سازمان تأمین اجتماعی مصوب کرد تا معادل 90 هزار میلیارد تومان از سهام دولت در پالایشگاه امام خمینی شازند به این سازمان واگذار شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۰۸:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
طرحی با عنوان نحوه مدیریت سهام دولت در شرکت مخابرات ایران و تعیین تکلیف ودایع مشترکین در مجلس اعلام وصول شده که به یکی از موضوعات قدیمی یعنی تبدیل ودایع خطوط مشترکان به سهام شرکت، پرداخته است.
آنا / شادا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۴:۰۶   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت گفت: نباید صرفاً واردکننده خودرو باشیم بلکه طراحی محصول هم داشته باشیم و این موضوع باید پررنگ شود.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۰۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
واگذاری سهام دولت در 2خودروساز بزرگ و خصوصی سازی این دو شرکت همچنان در حال چکش کاری و بررسی های کارشناسی است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۰۰:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : بعد از مدت ها کش و قوس بر سر واگذاری سهام دولت در خودروسازی ها، حالا واگذاری به کاهش تصدی گری تغییر مسیر داده و حتی سندی در این زمینه تهیه شده است.
روند بازار   ۱۴۰۱/۰۸/۱۳ - ۰۹:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
تغییر شرایط رجیستری تلفن همراه مسافر، ابقای فاطمی امین در وزارت صمت، افزایش 25 درصدی صادرات غیرنفتی در مهرماه و ابلاغ مصوبه اصلاحی واردات خودرو از جمله اخبار مهم این هفته حوزه صمت بود. ...
شادا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۲ - ۲۱:۴۶   + ۶۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان خصوصی سازی اولویت این سازمان را تعیین تکلیف واگذاری سهام دولت در ایران خودرو سایپا برشمرد و گفت: امیدواریم سند مشترکی درباره چگونگی واگذاری پس از برگزاری نشست با صاحبنظران، دانشگاهیان و فعالان صنعت خودرو تدوین و اجرایی شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۱۲ - ۰۴:۳۴    
یکی از مأموریت های مهم دولت پیگیری موضوع اصلاح ساختار مدیریتی خودروسازهایی است که قسمتی از سهامشان در اختیار دولت است؛ یعنی ایران خودرو و سایپا، چالش ها و ابهامات زیادی ازجمله نحوه ارزش گذاری این دو شرکت و تعیین تکلیف شرکت های تودِلی آن ها ...
زومیت   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
با طرح مجلس برای مدیریت سهام دولت در مخابرات به نظر می رسد دولت از تعامل با مخابرات ناامید شده و می خواهد ازطریق قانونی این شرکت را با برنامه های خود همراه کند.
راه پرداخت   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
راه پرداخت بهترین منبع شما برای دانستن هر چیزی در زمینه فناوری های مالی است. بهناز توحیدی / نمایندگان مجلس در طرح جدید خود نحوه مدیریت سهام دولت در شرکت مخابرات ایران را تعیین تکلیف کردند ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - ۲۱:۲۰    
اقتصاد ایران: مدیرکل صنایع خودرو وزارت صنعت با بیان اینکه بعد از واگذاری خودروسازان دولت به عنوان سیاست گذار حضور خواهد داشت، گفت: واگذاری سهام دولت در خودروسازان انجام خواهد شد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - ۱۳:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس در توئیتی از فروش سهام دولت در هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با عنوان خصوصی سازی انتقاد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۱۴:۵۶   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان خصوصی سازی توضیحاتی را درمورد واگذاری بلوک 12 درصدی شرکت هلدینگ خلیج فارس ارائه کرد و گفت: ادامه رقابت برای خرید این بلوک به فردا موکول شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۱۴:۱۸   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرکل صنایع خودرو وزارت صمت با بیان اینکه بعد از واگذاری خودروسازان دولت به عنوان سیاست گذار حضور خواهد داشت، گفت: واگذاری سهام دولت در خودروسازان انجام خواهد شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۱۲:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم ملایر در مجلس از انتصابات حوزه پتروشیمی بدون کسب نظر از کارگران و کارکنان بخش پتروشیمی و واگذاری سهام دولت در هولدینگ پتروشیمی خلیج فارس به بخش خصوصی انتقاد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۱۰:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
در سیصد و نومین جلسه هیئت واگذاری در خصوص برنامه بلوک بندی واگذاری دولت در دو شرکت استقلال و پرسپولیس بحث و تصمیم گیری شد.
پانا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۰۹:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه برای حذف قیمت گذاری دستوری خودرو اشتراک نظر وجود دارد، گفت وزارت اقتصاد هنوز سهام خودروسازان را ارزش گذاری نکرده است. ...
پانا   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۲۱:۰۸   + ۳۸ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رییس سازمان خصوصی سازی با اشاره به برگزاری نخستین نشست هم اندیشی با صاحبنظران و فعالان صنعت خودرو درباره واگذاری سهام خودرویی دولت، گفت جلسه دیگری نیز در یکی دیگر از دانشگاه های صنعتی کشور برگزار می شود تا به بهترین مدل برای حذف تصدی گری دولت برسیم. ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۱۰:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اگر خودروسازی ها به بخش خصوصی واقعی و قوی واگذار شوند، می توانیم به این صنعت امیدوارانه نگاه کنیم، گفت:اگر سهام دولت در خودروسازی ها به بخش دولتی غیرقابل نظارت واگذار شود، از چاله به چاه افتادن است.
پدال نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۰۹:۲۰   + ۱۵ سایت دیگر  
واگذاری سهام دولت در خودروسازی که قرار بود شهریورماه امسال تعیین تکلیف شود، این روزها با رویکردی جدید به ماندن دولت در خودروسازی تغییر مسیر داده است.
شادا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۹ - ۱۶:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
صاحبنظران دانشگاهی و فعالان صنعت خودرو در نشست هم اندیشی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی به بیان نظرات خود در خصوص واگذاری سهام دولت در دو شرکت بزرگ خودروسازی یعنی ایران خودرو و سایپا پرداختند.
می متالز   ۱۴۰۱/۰۷/۲۶ - ۱۸:۱۹    
می متالز - نماینده مجلس گفت: تغییر ترکیب سهامداران ایران خودر و سایپا باید به ارتقای کیفیت و اصلاح قیمت منجر شود و کاهش سهام دولت در صنعت خودرو به تنهایی کافی نیست.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۰۸:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: صِرف کاهش سهام دولت در خودروسازی ها، کافی نیست و ترکیب سهامداران و نحوه برخورد دولت با این صنعت به گونه ای تدبیر شود که برآیند آن به رفع مشکلات این صنعت، ارتقای کیفیت خودرو و اصلاح قیمت بیانجامد.
پانا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۰ - ۱۱:۵۶   + ۲۷ سایت دیگر  
تهران (پانا) - عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی موارد اعلام وصولی در جلسه علنی امروز مجلس را قرائت کرد. احمد امیرآبادی فراهانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 20 مهر ) مجلس شورای اسلامی موارد اعلام وصولی را به شرح زیر قرائت کرد: - طرح اصلاح مواد 1 تا 4 قانون حفظ آثار ملی ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۰ - ۰۷:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
دولت اخیرا اعلام کرد که قرار است در اجرای تبصره 2 قانون بودجه سال 1401 کل کشور، اقدامات لازم برای واگذاری سریع تر سهام دولت و فروش آن به منظور تامین نقدینگی مورد نیاز سازمان تامین اجتماعی انجام شود.
آنا / ایلنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ - ۱۰:۲۷   + ۸۱ سایت دیگر  
ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با تمدید مهلت مجوز تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی برای تکمیل خط آهن چابهار به زاهدان موافقت کرد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۷/۱۳ - ۱۰:۱۰   + ۶۰ سایت دیگر  
کل ارزش بازار پرتفوی سهام دولت در تابلوی بورس حدودا 186 هزار میلیارد تومان است که حدود 86 هزار میلیارد تومان یعنی نزدیک 40 تا 45 درصد آن وثیقه وام هایی است که از سال 1379 به بعد اخذ شده است و امکان واگذاری آن ها از هیچ طریقی وجود ندارد.
سازمان خصوصی سازی   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۱۳:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
بهادری جهرمی از تصویب واگذاری بخشی از سهام دولت در برخی از بانک ها و شرکت های دولتی به افراد فاقد سهام عدالت که تحت پوشش سازمان های حمایتی کمیته امداد، بهزیستی و مجموعه ایثارگران هستند، خبر داد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۰۲:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
قرار است سهام دولت در دو شرکت بورسی از طریق بورس اوراق بهادار واگذار می شود.
آنا / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۵:۳۹   + ۴۷ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد و امورداریی گفت: با توجه به اینکه در ماه های گذشته طی چندین جلسه، دستور کار نشست امروز شورای عالی اصل 44 قانون اساسی تنظیم شده بود، لذا بیست و سومین جلسه شورای عالی سیاست های اصل 44 قانون اساسی با حضور رئیس جمهور بعد از سال ها تشکیل شد.
روز نو   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۵:۴۶   + ۲۶ سایت دیگر  
در صورت عدم کفاف سهام برای واگذاری تا سقف تعیین شده برای هر فرد، سازمان خصوصی سازی مکلف است نسبت به تأمین کسری سهام از محل باقیمانده سهام دولت در شرکت های موضوع این مصوبه اقدام نماید.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۰۷/۰۸ - ۱۹:۳۵   + ۳۸ سایت دیگر  
بهادری جهرمی از تصویب واگذاری بخشی از سهام دولت در برخی از بانک ها و شرکت های دولتی به افراد فاقد سهام عدالت که تحت پوشش سازمان های حمایتی کمیته امداد، بهزیستی و مجموعه ایثارگران هستند، خبر داد. ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۷/۰۸ - ۱۵:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی دولت، در حاشیه جلسه هیئت دولت از تصویب واگذاری بخشی از سهام دولت در برخی از بانک ها و شرکت های دولتی به افراد فاقد سهام عدالت که تحت پوشش سازمان های حمایتی کمیته امداد، بهزیستی و مجموعه ایثارگران هستند، خبر داد.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۸ - ۱۱:۵۷   + ۱۴ سایت دیگر  
پس از هفته ها کش و قوس، بالاخره تکلیف جاماندگان سهام عدالت مشخص شد و واگذاری سهام به جاماندگان به تصویب هیات دولت رسید. علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت ...
سلام نو / رکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۷:۱۷   + ۲۸ سایت دیگر  
باقیمانده سهام متعلق به دولت در برخی شرکت ها و بانک های دولتی به صورت مستقیم به افراد فاقد سهام عدالت تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی واگذار می شود.