چهارشنبه ۰۹ فروردینساعت ۱۷:۵۳Mar 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سیاست های کلی نظام»

خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۴:۵۱    
به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه طباطبایی سومین جلسه کارشناسی از سلسله جلسات کارشناسی تبیین و اجتماعی سازی سیاست های کلی تأمین اجتماعی برگزار شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۰۸:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست شهرداری تیران گفت: یکی از مقوله های مهم در توسعه شهر و ارائه خدمات به شهروندان، اقتصاد و برنامه ریزی در این حوزه است؛ لذا مدیریت شهری همسو با سیاست های کلی نظام گام برخواهد داشت و در راستای تحقق شعار سال همکاری خواهد کرد.
می متالز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۲۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - سیدمجتبی اصغری، مدیر طرح و برنامه شرکت زغال سنگ البرز مرکزی سوادکوه، با بیان اینکه سیاست های کلی شرکت زغال سنگ البرز مرکزی، با توجه به تدوین استراتژی های کلان شرکت مشخص شده است، خاطرنشان کرد: شرکت علاوه بر برنامه بلند مدت 5 ساله ...
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۳:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
راهبردهای خاص صرفا در حوزه دانش بنیان مطرح هستند و شامل مواردی نظیر مرتبط سازی آموزش، پژوهش و صنعت ، انتقال و توسعه فناوری و ارتقاء جایگاه شرکت های دانش بنیان به شرح ذیل است. ...
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۲۳:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
نخستین نشست مجمع مردمی پیگیری سیاست های کلی نظام در استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور اعضا در محل استانداری استان برگزار شد.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۹:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
رابط حوزه علمیه مجمع مردمی پیگیری سیاست های کلی نظام در استان کهگیلویه و بویراحمد اصل پیگیری سیاست های کلی نظام را یک عمل خیر و مد نظر مقام معظم رهبری دانست و گفت: حرکت به سوی تمدن سازی دغدغه معظم له بوده و سالیان بسیاری بر این مهم تاکید می کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۹:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
بررسی سال تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین از منظر سیاست های کلی نظام نشان می دهد مقررات و قوانینی که تولید دانش بنیان را دچار مشکل می کند باید بازنگری و حذف شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۳:۱۱   + ۲۱ سایت دیگر  
اعضای هیئت عالی نظارت مجمع با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، در خصوص بررسی اصلاح مغایرت های بودجه1402 با سیاست های کلی نظام توسط مجلس، جلسه مشترکی برگزار کردند.
مجمع تشخیص مصلحت نظام   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۱:۴۳   + ۲۷ سایت دیگر  
هیئت عالی نظارت مجمع، ظهر چهارشنبه24 اسفندماه 1401 در جلسه ای فوق العاده به ریاست آیت الله آملی لاریجانی، اصلاح مغایرت های بودجه 1402 با سیاست های کلی نظام توسط مجلس را بررسی کرد.
ملت بیدار آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۰:۴۳   + ۱۴ سایت دیگر  
ملت بیدار آنلاین | علی بابایی کارنامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) در تذکری با اشاره به گزارش کمیسیون فرهنگی در مورد عملکرد دستگاه های اجرایی در خصوص مصوبات حجاب و عفاف، گفت: مردم و نیروهای انقلابی از مجلس یازدهم توقع داشتند سریع تر وارد این مقوله شود و امروز این کار صورت گرفته است. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-شیرین جمشیدیان : لایحه بودجه 1402 در حال بررسی در شورای نگهبان است و کمیسیون تلفیق نیز به طور همزمان جلساتی را برای رفع ایرادات شورای نگهبان برگزار می کند. اما یکی از ایراداتی که این روزها بر بودجه 1402 وارد شده، از سوی هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام است ...
مجمع تشخیص مصلحت نظام   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۷:۵۲   + ۲۵ سایت دیگر  
هیئت عالی نظارت مجمع، عصر سه شنبه 23اسفندماه1401 در جلسه ای فوق العاده به ریاست آیت الله آملی لاریجانی، به بررسی بودجه1402 کشور از حیث تطبیق و عدم مغایرت با سیاست های کلی نظام پایان داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۵۴   + ۲۵ سایت دیگر  
قالیباف گفت: تنها هیئت عالی نظارت مجمع در سیاست های کلان از جهت رویکردی و جلوگیری از مغایرت مصوبات با سیاست های کلی نظام از طریق شورای نگهبان ورود می کند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجمع تشخیص مصلحت نظام در حوزه مصوبات بودجه دخالتی ندارد، گفت: فقط هیات عالی نظارت مجمع در سیاست های کلان از جهت رویکردی و جلوگیری از مغایرت مصوبات با سیاست های کلی نظام از طریق شورای نگهبان ورود می کند.
مجمع تشخیص مصلحت نظام   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۰:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
هیئت عالی نظارت مجمع، عصر دوشنبه 22 اسفندماه 1401 در جلسه ای فوق العاده به ریاست آیت الله آملی لاریجانی، بندهایی از بودجه 1402 کشور را از حیث تطبیق و عدم مغایرت با سیاست های کلی نظام بررسی کرد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۰:۲۶   + ۶۳ سایت دیگر  
هیئت دولت در دومین جلسه فوق العاده بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه کشور با تطبیق این لایحه با اسناد بالادستی و سیاست های کلی نظام ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب و بیانیه گام دوم، بر رویکرد توجه به عدالت و پیشرفت، رفع محرومیت و اقتصاد مقاومتی در این برنامه تاکید کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
در جلسه امروز (دوشنبه 21 اسفند) ایرادات شورای نگهبان و هیئت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام در مجمع، از تبصره 1 تا 5 بررسی و رفع شد.
مجمع تشخیص مصلحت نظام   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۹:۳۷   + ۲۴ سایت دیگر  
هیئت عالی نظارت مجمع، صبح و عصر شنبه 20 اسفندماه 1401 در جلساتی فوق العاده به ریاست دکتر محمدباقر ذوالقدر، بندهایی از بودجه 1402 کشور را از حیث تطبیق و عدم مغایرت با سیاست های کلی نظام بررسی کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۲۰:۰۵    
دولت براساس سیاست های کلی نظام و برنامه ششم، مکلف به نوسازی نظام تولید کشاورزی و اقتصادی کردن روستا ها با همکاری کشاورزان جوان است، اما همچنان میانگین سن کشاورزان بالا است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۳:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
هم اکنون طرح قانون بانک مرکزی برای بار دوم به شورای نگهبان ارسال شده است و این هفته مهلت 20 روزه شورای نگهبان به پایان خواهد رسید، در این راستا ضرورت دارد همه بخش های دولت در انطباق طرح قانون بانک مرکزی با سیاست های کلی نظام نظر واحد داشته باشند.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۱:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشاورزی برخلاف تلقی رایج؛ حوزه یارانه بگیر و ضعیف نیست و در صورت ورود علم و فناوری، اقتصادی و درآمدزا می شود، بی گمان کشاورزی از بسترهای باثبات برای سرمایه گذاری در کشور است. ...
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معاونت آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان نهضت سواد آموزی فردا سه شنبه 9 اسفندماه تفاهم نامه همکاری امضا می کنند. ...
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۶:۴۶    
حجت الاسلام اسماعیل پور با بیان اینکه در نظام ولایی رهبر خودش بر خودش از طریق محاسبه نفس، تزکیه و تقوا نظارت دارد گفت: چنین شخصی نمی تواند دیکتاتور باشد چون وظیفه اصلی رهبر این است که مانع از انحراف انقلاب شود.
رویداد 24   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۲۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز نظارت بر اجرای سیاست های کلی نظام در پایان رشته توییت خود اولین قدم لازم برای حل تورم (که از دید ایشان همان عرضه کالا ها بر پایه قیمت جهانی است) را انحلال بورس کالا عنوان کرد.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۱:۱۵   + ۱۶ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری بین بنیاد شهید و بنیاد مسکن امروز منعقد شد. تیتربرتر تفاهم نامه همکاری میان بنیاد شهید و امور ایثارگران و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی امروز منعقد شد. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۲:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
امیر نوروزی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و سیاست های کلی نظام سلامت در سال های اخیر مبنی بر افزایش جمعیت و فرزندآوری، از ارائه بسته خدمات درمان نازایی با هدف حمایت از زوج های نابارور وظیفه در نیرو های مسلح از آذرماه سال جاری خبر داد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۲۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
در روزهای اخیر انتقادات صادق الحسینی، اقتصاددان از تفکرات عجیب یاسر جبرائیلی، رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی نظام به اوج خود رسیده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۳:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: می توان از ظرفیت نظام پیشنهادها در تدوین برنامه پنج ساله توسعه هفتم و ارزیابی میزان اجرای سیاست های کلی نظام در حوزه اداری استفاده کرد.
سرپرست ستاد آب، اقلیم و محیط زیست معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در دیدار با رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی نظام بر پیشرفت ایران در توسعه فناوری های آب تاکید کرد.
تیتر نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۰:۱۳   + ۲۰ سایت دیگر  
علی مطهری در روزنامه اعتماد در نقد کارنامه انقلاب نوشت: [یکی از نقاط ضعف] کاهش نقش مردم در سرنوشت خود، تاسیس شورای عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام در مجمع تشخیص مصلحت نظام است که مصوبه مجلس را از نظر انطباق با سیاست های کلی بررسی می کند و به آسانی آن را مغایر با یکی از صدها سیاست کلی ...
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۰۸:۰۲   + ۱۷ سایت دیگر  
علی مطهری در روزنامه اعتماد در نقد کارنامه انقلاب نوشت:[یکی از نقاط ضعف] کاهش نقش مردم در سرنوشت خود، تاسیس شورای عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام در مجمع تشخیص مصلحت نظام است که مصوبه مجلس را از نظر انطباق با سیاست های کلی بررسی می کند و به آسانی آن را مغایر با یکی از صدها سیاست کلی ...
هرمزبان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۲۳:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
هرمزبان – آیین امضای تفاهم نامه همکاری مشترک فی ما بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان و سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه امام سجاد(ع) برگزار گردید. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۱:۰۱    
سند تحول دولت مردمی در راستای تحقق سیاست های کلی نظام تنظیم شده است، اما با این حال نسبت این سند با اسناد بالادستی و سیاست های کلی شفاف نیست.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۹:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
مصوبه سران قوا برای مولدسازی اموال دولت دارای مکانیزم های مصونیت دهنده و غیرشفاف است که با دورزدن قانون اساسی و قوانین عادی کشور با سیاست های کلی نظام قانون گذاری ابلاغی رهبر انقلاب نیز مغایرت دارد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۲:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
مصوبه سران قوا برای مولدسازی اموال دولت دارای مکانیزم های مصونیت دهنده و غیرشفاف است که با دورزدن قانون اساسی و قوانین عادی کشور با سیاست های کلی نظام قانون گذاری ابلاغی رهبر انقلاب نیز مغایرت دارد.
فرصت امروز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۱:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد و رئیس انجمن مدیریت مالی ایران وضعیت سرمایه گذاری در ایران و لزوم تخصیص منابع مالی به بخش های مولد اقتصاد را با اشاره به سرمایه گذاری در اسناد بالادستی کشور، سیاست های کلی نظام در بخش تشویق سرمایه گذاری و سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه اقتصادی ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۰۱:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی نظام در یک گفت و گوی اینترنتی به دفاع از جمله جنجالی خود که گفته بود مردم ما فقط در 4 قلم کالا مشکل دارند: "مسکن، خودرو، غذا و سلامت" پرداخت و چنین شرح داد که ایران امروز بسیار پیشرفت کرده.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۸:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
سیاست های کلی نظام قانونگذاری در مهر 1398 توسط مقام رهبری ابلاغ شد. در بندهای مختلف این سیاست ها تکالیفی مقرر شده است که مفاد آنها صدور مصوبه مولدسازی را از سوی شورای عالی مزبور بی اعتبار می کند.
برترین ها / ملت بیدار آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۲۲:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
طی روزهای اخیر فیلمی از یاسر جبرائیلی رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی نظام منتشر شده است که در آن گفته می شود مردم ایران فقط در 4 قلم کالا مشکل دارند که شامل مسکن، سلامت، خودرو و غذا می شود.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۸:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
یاسر جبرائیلی رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی نظام است و معاون پیشین پژوهش و آموزش خبر گزاری فارس بود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۷:۲۲    
سیدیاسر جبرائیلی که در بخش معرفی صفحه اش در توئیتر خود را دکترای اندیشه سیاسی و رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی سیاست های کلی نظام معرفی کرده است (رئیس این مرکز با حکم دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب می شود) ...
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۴:۳۱   + ۱۵ سایت دیگر  
اگر تصمیمات کلان اقتصادی به شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا سپرده شده و امر فرهنگ هم به شورای عالی انقلاب فرهنگی و هیأت عالی نظارت بر حُسن اجرای سیاست های کلی نظام هم البته هست مجلس شورای اسلامی دقیقا چه کاره است؟
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۹:۲۰   + ۲۸ سایت دیگر  
مجمع تشخیص مصلحت نظام در پنجمین جلسه بررسی آئین نامه نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام، مواد پایانی این آئین نامه را تصویب کرد.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۱:۱۹   + ۶۷ سایت دیگر  
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: استیضاح حق قانونی مجلس است و در این زمینه استیضاح 9 وزیر که به امضای حداقل 10 نماینده مجلس رسیده روی میز هیئت رئیسه قرار گرفته است. ...
دیده بان البرز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۶:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
استاندار البرز گفت: بدون تلاش بانوان و توجه به زحمات آن ها، دستیابی به توسعه برای هیچ کشوری میسر نخواهد بود. دولت ایران قوی نیز بر ایفای نقش زنان در توسعه پایدار اهتمام جدی دارد و برای رسیدن به اهداف و سیاست های کلی نظام نقش آفرینی شایسته زنان را ضروری می داند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۹:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
با تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام، مصوبات مجلس شورای اسلامی باید علاوه بر شورای نگهبان، مورد تایید هیاتی موسوم به هیئت عالی نظارت بر سیاست های کلی نظام نیز قرار گیرد.
استانداری خراسان رضوی   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۱:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
یعقوبعلی نظری در مراسم گردهمایی 2500 دهیار استان خراسان رضوی که با حضور وزیر کشور، رییس بسیج سازندگی، رییس بنیاد مسکن و مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد بیان کرد: براساس اسناد بالادستی اعم از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، سیاست های کلی نظام مقدس اسلامی، شعار سال ...
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۱۲:۵۹    
شورای نگهبان با 154 ایراد و 30 تذکر طرح بانکداری اسلامی را به مجلس شورای اسلامی عودت داده است. پیش از این نیز هیات عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام در مجمع تشخیص مصلحت در 19 مورد مغایرت میان سیاست های کلان و این طرح مجلس را احصا کرده بود که در مجموع، 173 ایراد به کل طرح وارد آمده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۲۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مجمع تشخیص دستگاه های نظارتی کشور را موظف کرد با درخواست هیئت عالی نظارت، از اجرا و تحقق سیاست های کلی گزارش بدهند.