سه شنبه ۱۱ آذرساعت ۱۶:۰۳Dec 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خانه تاریخی»

ایرنا   ۴۴ دقیقه پیش    
تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز خود به مجلس شورای اسلامی، شهرداری تذکر داده و نسبت به تفویض اختیار عوارض به وزارت کشور انتقاد کردند.
ایرنا   ۵ ساعت پیش   + ۱۸ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر تهران، به وضعیت خانه تاریخی زند نوابی و تخریب بخش هایی از آن واکنش نشان داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۸:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی شهردار منطقه هشت تبریز از تداوم عملیات مرمتی و استحکام بخشی خانه تاریخی کلکته چی در راسته کوچه خبر داد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۶:۱۴    
اقتصاد ایران: زنجان- خانه تاریخی خدیوی این روزها در حالی سایه سنگین تخریب را احساس می کند که تلاش مسئولان میراث فرهنگی برای نجات و مرمت این خانه تاریخی آغاز شده است.
عصر تبریز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
خانواده کلکلته چی با حضور در دفتر شهردار تبریز، به خاطر صدور دستور مرمت خانه تاریخی کلکته چی از وی قدردانی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۵:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
اولین برنامه از سلسه برنامه های همایش بین المللی نهج الشهیدین شب گذشته در خانه تاریخی شاعر مقاومت نزار قبانی با حضور شاعران ایرانی و سوری برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۲:۳۰    
خانه تاریخی سمنانی ها که متعلق به دوران ناصرالدین شاه قاجار است، در محله ناسار و در محور تکیه عباسیه این شهر قرار دارد و به همت محسن مداح ، از معماران جوان سمنانی مرمت و بازسازی شده است،این خانه امروز به عنوان نخستین نگارخانه تاریخی سمنان مأمن هنرمندان و هنردوستان است.
مشهد فوری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۲۲:۴۱    
از جمله جاذبه های گردشگری مشهد خانه های تاریخی بسیاری است که اکثر آنها ثبت ملی شده تا برای همیشه هویت تاریخی این شهر و مردمانش را در گنجینه سینه اش ثبت کند. خانه تاریخی توکلی نیز یکی از این خانه هاست. ...
دیار میرزا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۲۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستبافت و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی به منظور احیا، مرمت و بهره برداری با مدت معین، بنای تاریخی خانه صادقی لاهیجان و بنای تاریخی حمام مریان آق اولر تالش را به مزایده گذاشته است.
گلونی   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۶:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
تخریب خانه های تاریخی که هویت و حرمت دارند به چه قیمتی؟ تخریب خانه تاریخی زند نوابی به گزارش گلونی کامبیز مشتاق گوهری، معمار و از مدیران سابق میراث فرهنگی چند روز گذشته در محل تخریب خانه تاریخی زند نوابی میدان فلسطین تهران حاضر شده بود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۳:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
شیراز- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، فارس گفت: با ثبت 6 خانه تاریخی در بافت تاریخی شیراز تعداد آثار ثبتی استان فارس به 3 هزار و 36 اثر در فهرست آثار ملی ایران رسید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۰:۱۱    
شیراز- ایرنا- استان فارس در هفته ای که گذشت، شاهد همکاری خوب مردم و اصناف در طرح محدودیت های جامع کرونایی بود. ثبت 9 خانه تاریخی در شیراز و بحث بر سر نامگذاری جدید شورای اسلامی شهر از جمله مهمترین رویدادهاست. برگزیده رخدادهای هفته استان فارس را در 60 ثانیه ببینید و بشنوید.
مشهد فوری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۲۳:۲۲    
خانه ملک یکی از آثار تاریخی و دیدنی مشهد است که مالکیت آن به حاج حسین ملک نیکوکار ثروتمند مشهدی برمی گردد به همین دلیل نام خانه ملک بر آن ماندگار شده است این خانه در خیابان امام خمینی (ره) واقع شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۶:۰۱    
مرمت خانه تاریخی رحمانی در شهر بشرویه خراسان جنوبی به پایان رسید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۴:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: خانه تاریخی بزرگمهری بروجرد از طریق مزایده به بخش خصوصی واگذار می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین گفت: 2 خانه تاریخی قزوین با هدف ساماندهی و باززنده داری از سوی صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور به مزایده گذاشته شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین گفت: خانه تاریخی حکیم افضل قزوین از محل اعتبارات این اداره کل استحکام بخشی و مقاوم سازی شد.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۷:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
محمود میرلوحی در گفت وگو با انتخاب درباره آخرین وضعیت خانه تاریخی فخرالدوله، گفت: وضعیت این خانه تاریخی تا آنجایی که من اطلاع دارم، تغییری نکرده است. فکر می کنم که این خانه در دوره قبل و شهردار اسبق در اختیار خانه مداحان قرار گرفت و تاکنون نیز در این موضوع تغییری رخ نداده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۶:۳۶   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیر کل فرهنگی معاونت گردشگری و امور زیارتی استانداری فارس از ابلاغ ثبت ملی 9 خانه تاریخی در شیراز خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۶:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی معاون میراث فرهنگی آذربایجان شرقی گفت: مرمت خانه تاریخی سلمان زاده روستای پلکانی اُشتبین در دستور کار این اداره کل قرار دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
شب گذشته در حالی خانه تاریخی زند نوابی در میدان فلسطین تهران از خاطره این شهر پاک شد که معاون میراث فرهنگی تهران خیال خوش توقف عملیات تخریب را در سر می پراند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۲۳:۳۵    
10 سال پس از توقف تخریب خانه تاریخی زند نوابی در تهران، کلنگ تخریب آن دوباره بر زمین زده شد و ظاهرا در آستانه تخریب کامل قرار دارد.
مشهد فوری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۲۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
خانه داروغه مشهد مربوط به اواخر دوره ی قاجار بوده و به دستور یوسف خان هراتی، به عنوان آخرین داروغه مشهد به عنوان یک منزل شخصی ساخته شد جایی که حالا حس حیات را برای مردم قرن 21 زنده می کند. ...
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۲۱:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
بیش از 11 سال از نخستین قدم هایی که برای تخریب خانه زند نوابی در میدان فلسطین برداشتند می گذرد، از زمانی که مالک خانه در و پنجره های آن را با حکم دیوان عدالت اداری برای خروج از ثبت آثار تاریخی برداشت و به مرور کلنگ ها برای تخریب اش بالا رفتند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان خانۀ ثبت ملی شدۀ چهار ضلعی، بدون رضایت مالک آن، سه ضلع شده، چون یک خیریه در پلاک مجاور آن ساخت و ساز کرده و وقتی مالک از خارج از کشور برگشته و به معاون میراث فرهنگی اصفهان در خصوص نقض عرصه و حریم خانه صمدیه لباف اظهار گلایه کرده، پاسخ شنیده: برو هر کاری می خواهی بکن!
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۰۹:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گناباد گفت: خانه تاریخی اعتضادی با سه میلیارد ریال هزینه کرد در روستای قوژد گناباد مرمت شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- از مهمترین اخبار میراث فرهنگی می توان به دو خبر اشاره کرد؛ دادستان کاشان در پی مطالبه ایجاد شده در اعتراض به ساخت یک مجتمع در مجاورت خانه تاریخی بروجردی ها ورود کرد و خبر دیگر آنکه همچنان تَرَک مرمت شده گنبد شیخ لطف الله اصفهان حاشیه ساز است.
اهل کاشانم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
یوسف کرمی در گفت و گو با پایگاه خبری اهل کاشانم در واکنش به ساخت و سازهای غیرمجاز در مجاورت خانه تاریخی بروجردی های کاشان اظهار داشت: بسیاری از کشورها فقط یکی دو تا از این آثار و بناها را دارند و از طریق آن درحال جذب درآمد فوق العاده هستند ولی ما متاسفانه قدردان آثار فرهنگی و تاریخی خود نیستیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۲:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از مرمت خانه تاریخی مفیدیان در بافت تاریخی گرگان (استرآباد) خبرداد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون املاک، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر اراک گفت: پس از مذاکره و بازدید از خانه تاریخی محسنی، تمامی اعضای شورای شهر اراک با تملک این ملک موافقت کردند تا با این کار قدم بسزایی در خصوص حفظ و نگهداری از این بنای تاریخی با ارزش برداشته شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۹:۴۴   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران، از اتمام عملیات مرمت خانه تاریخی ساعی خبر داد.
گلستان ما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۳:۰۰    
شهرداری گرگان در تداوم اقدامات به منظور احیاء بافت تاریخی که با آرمان ترمیم چهره فرهنگی شهر و جذب گردشگر صورت می پذیرد، خانه تاریخی دارویی ها را خرید و مرمت کرد .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۸:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه ای به استاندار گلستان، نقشه محدوده، عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماری 15 اثر فرهنگی تاریخی در این استان را ابلاغ کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۷:۰۶    
در پی افزایش مطالبات خبرنگاران و دوستداران میراث فرهنگی در کاشان قرار شد نقشه ساخت مجتمع گردشگری راهب در حریم خانه تاریخی بروجردی ها تغییر کند.
صراط نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۶:۰۵   + ۱۲ سایت دیگر  
خانه تاریخی وحشی گمنام پیدا شد. وحشی بافقی شاعر پرآوازه، اما گمنام یزد، متولد شهر بافق سالیان عمر خود را در یزد سکونت داشت، اما هیچ اثری از خانه و آرمگاه وی مشخص نبود ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۵:۵۵    
ویدئو / بعد از قرن ها، وحشی خانه دار شد
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۲:۴۹    
مشهد مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از ثبت خانه تاریخی فرشادنیا در روستای قوژد شهرستان گناباد در فهرست آثار ملی ایران خبر داد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۲:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
مکرمی فر با بیان اینکه خانه تاریخی فرشادنیا که به شماره 33009 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده، به استانداری ابلاغ شد، گفت: این اثر تاریخی در خراسان رضوی، شهر گناباد، بخش مرکزی قسمت جنوبی بافت تاریخی روستای قوژد، خیابان شهید زمانیان قرار دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
خانه تاریخی مقبل السلطنه در ابتدای بازارچه سراب مانند سایر خانه های تاریخی مشهد وضعیت مناسبی ندارد و نیاز اساسی به بازسازی دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۲۲:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
کاشان- ایرنا- دادستان کاشان در پی مطالبه ایجاد شده در اعتراض به ساخت یک مجتمع تجاری- گردشگری در مجاور خانه تاریخی بروجردی ها، ضمن بازدید از محل به موضوع ورود کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
مرمت و بازسازی خانه تاریخی "حکیمی" در شهرستان تیران وکرون استان اصفهان آغاز شد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۰:۰۱    
معلوم نیست تا کی باید شاهد اخباری از نابودی و تخریب بافت ها و خانه ها و آثار تاریخی و باستانی کشور باشیم. این ها میراث فرهنگ و تاریخ ما هستند که باید بمانند تا به آیندگان برسانیم. به راستی متولیان این امر کجایند و چرا رسیدگی نمی کنند؟
موج رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: بخش شرقی بزرگترین خانه تاریخی زنجان با عنوان خانه حکیمیان دبیرخانه شهر جهانی ملیله می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۶:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مرحله اول عملیات مرمت خانه تاریخی "میرزا رضا فاطمی" در بادرود استان اصفهان پایان یافت.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۵:۳۰    
رئیس اداره زیباسازی شهرداری منطقه 11 اعلام کرد که برای حفظ بنای تاریخی امیراقتدار که در خیابان حافظ واقع شده شهرداری منطقه در حال مذاکره با مالک این بناست تا مشاغل مورد تأیید میراث فرهنگی در این مکان ایجاد شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۰:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
پس از گذشت 10 روز از تخریب یک خانه تاریخی در اردکان به نظر می رسد مسببان، پرونده آن را با یک "نمی دانستیم" بسته اند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۰:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
در پی ابراز نگرانی جمعی از دوستداران میراث فرهنگی از مسدود شدن دید منظری خانه تاریخی بروجردی ها از داخل خیابان علوی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان از برگزاری جلسه مشترکی با حضور فرمانداری، اداره راه و شهرسازی، شهرداری کاشان، شورای اسلامی شهر ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۰۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهریار گفت: خانه تاریخی وسطر در منطقه فردوسیه شهریار مرمت و با کاربری مناسب احیا می شود. به گزارش میراث آریا ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۶:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی اردکان حراست از میراث فرهنگی را ضروری دانست و گفت: شکایت اولیه در خصوص تخریب خانه تاریخی مرحوم فلاحی این شهرستان انجام شده و تا گرفتن حکم دادستانی پیش می رویم.