دوشنبه ۰۸ آذرساعت ۱۵:۴۲Nov 2021 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خانه تاریخی»

دانا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۸:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
خانه تاریخی شیخ الاسلام که اکنون به موزه نساجی یا خانه نساجی اصفهان معروف است، به مساحت 1455 مترمربع از بنا های دوره صفویه و هدیه شاه عباس به دخترش سرو قد خانوم و دامادش محقق سبزواری از علمای بزرگ آن عصر است. بعد ها شیخ الاسلام که از علمای بزرگ زنجان در این محل سکنی گزید.
راهبردنامه   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۰۹:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
احمد حمزه زاده در بازدید از خانه تاریخی منتسب به باقرخان ملقب به سالار ملی، افزود: موضوع خانه تاریخی منتسب به باقرخان سالیان سال است که مطرح بوده و جلساتی با مالکان متعدد آن برگزار شده است. وی اظهار داشت: خانه تاریخی منتسب به باقرخان با نام خانه مرحوم طوبی ثبت ملی شده است که این تغییر نام در [...]
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۰:۲۴    
گرگان - ایرنا - مجموعه تقوی یکی از مجموعه های قاجاری شهر تاریخی استراباد است. این خانه تاریخی بیشتر از 10 حیاط اصلی و فرعی دارد که هریک دارای کارکردی جداگانه بوده و بر اساس نحوه استفاده به همان نام، شناخته می شدند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۰۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
خانه دور از دسترسی که از دوران جنگ جهانی اول در ایتالیا به جا مانده مقصد بسیاری از گردشگران و صخره نوردها شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۳:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
پاسداشت صدمین سالگرد شهادت میرزا کوچک جنگلی امروز در خانه تاریخی میرزا در استادسرای رشت برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
خانه تاریخی کریم عزیزیان فسا مرمت می شود
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
خانه تاریخی منتسب به باقرخان سالارملی در کوچه سالار دربندی تبریز در محله تاریخی خیاوان واقع شده است. هر چند گفته می شود این خانه تاریخی متعلق به حاج رضا طوبی از معتمدان و تجار بنام تبریز و از خویشان باقرخان سالار ملی است، اما پژوهشگران تاریخ معتقدند که این خانه اگر حتی متعلق به باقرخان نباشد ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۰:۰۶    
کهن شهر همدان دارای خانه های تاریخی متعددی است؛ آثار گران قدری که حفظشان در گرو تأمین منافع اقتصادی مالکان و عزم همگانی است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۳:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کاشان از بازدید دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران از خانه تاریخی بروجردی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۰۰:۳۶    
خانه تاریخی سالاری با بیش از 100 سال قدمت به حراج گذاشته شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۴:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
کاشان - ایرنا - دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران روز شنبه با حضور در کاشان از خانه تاریخی بروجردی دیدن کرد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۰۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ چند روز گذشته برخی از رسانه اقدام به انتشار خبری مبنی بر تخریب خانه تاریخی و میراثی امام جمعه اصفهان توسط حوزه علمیه کرده بودند، درحالی که واقعیت چیز دیگری بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۰:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
شهردار همدان از ساخت پروژه گردشگری در محله کبابیان و توسعه گردشگری در خانه پوستی زاده خبر داد و گفت: اجرای این پروژه موجب پویایی منطقه، جذب گردشگر و همچنین بهره مندی شهروندان از امکانات مجموعه خواهد شد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۶:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اردبیل، گفت: مرمت سه خانه تاریخی خادم باشی، آصف و شریعت اردبیل با تجهیز کارگاه های مربوط به این خانه های تاریخی توسط بخش خصوصی محقق شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۳:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی گیلان از اتمام مراحل بخش های آسیب دیده خانه تاریخی شیرازی در رشت خبر داد.
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
میرزا تقی خان امیرکبیر، بنیانگذار دارالفنون و شخصیت نام آور تاریخ ایران، 200سال پیش در خانه ای در روستای هزاوه از توابع شهرستان اراک زاده شد.
جنوب نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۰۸:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
بافت تاریخی اهواز 337 هکتار است ولی توجه خاصی به آن نمی شود و برای احیای آن باید شهرداری اهواز دست به اقداماتی بزند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا - اصفهان - چگونگی تخریب بخشی از خانه تاریخی امام جمعه اصفهان در حریم ثبت جهانی مسجد جامع عتیق هنوز روشن نیست؛ کارشناسان میراث فرهنگی می پرسند با کدام توجیه، در شهری که ادعای پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی را دارد باید یک اثر فرهنگی از دم تیغ بگذرد؟!
اهر خبر   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۷:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، تملک فاز 2 خانه عطایی و بازسازی کاروان سرای گویجه بئل را جزو اولویت های سال 1401 عنوان کرد، گفت: بزرگترین مانع صنعت گردشگری شهرستان اهر نبود هتل است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی استان همدان گفت: مرمت چند بنای تاریخی به زودی در همدان آغاز می شود که قدیمی ترین مسافرخانه همدان و حمام تاریخی ملایر از مهم ترین آن ها به شمار می رود.
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۲:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان از پایش دائمی خانه تاریخی امام جمعه اصفهان در راستای حفاظت از این اثر تاریخی خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۰:۱۲   + ۲۱ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بازدید از چند خانه تاریخی تهران گفت: بخش قابل توجهی از میراث ارزشمند ما در حال نابودی کامل است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۰۰:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
عزت الله ضرغامی پس از دیدن چند خانه تاریخی در شهر تهران گفت: به تدریج در بازدیدهایی که از ابنیه تاریخی مرمت نشده دارم، به این نتیجه می رسم که بخش قابل توجهی از میراث ارزشمند ما درحال نابودی کامل است.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۲۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان_ رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوانسار گفت: خانه تاریخی ابهری خوانسار سال 1382 به شماره 9052 در فهرست آثار تاریخی ایران به ثبت رسیده است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۴:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
خانه باغ خرم از جمله بنا های تاریخی کرمان است که با قدمتی صد ساله، در سال 1381 با شمارهٔ ثبت 6122 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است، این خانه باغ از جمله بنا های تاریخی با مالکیت خصوصی است که با همکاری میراث فرهنگی استان مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت که اکنون به عنوان اقامتگاه سنتی با ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۱۶:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، با توجه به برچیدن قسمتی از دیوارهای خانه تاریخی امام جمعه که شب گذشته انجام شده بود و نگرانی دوستداران میراث فرهنگی استان، این اتفاق را صرفا رفع خطر عنوان کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۱۳:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
ایرنا -اصفهان - سرپرست اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان از تخریب دیوار شمالی خانه تاریخی امام جمعه این خطه متعلق به دوره قاجاریه شامگاه چهارشنبه گذشته خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۱۲:۰۹   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان بخش هایی از خانه تاریخی امام جمعه با قدمت صفوی و قاجاری که در فهرست میراث ملی کشور نیز به ثبت رسیده هم اکنون در حال تخریب است.
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۷:۰۰   + ۲۶ سایت دیگر  
ایسنا: مراسم گشایش خانه نیما یوشیج به عنوان موزه شعر نوین ایران برگزار شد. خانه نیما یوشیج (پدر شعر نو فارسی) بعد از گذر سال ها به مخروبه ای تبدیل شده بود و در گوشه ای از تهران نفس های کم رمق و کم جانی داشت، حتی مدتی درش نیمه باز بود و به مأمن معتادان تبدیل شده بود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۱۷:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
در سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به استان گلستان، خانه خلاق و نوآوری تقوی افتتاح شد تا زمینه برای جهانی شدن صنایع فرهنگی استان به کمک شرکت های خلاق شتاب بگیرد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۱۳:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: جشنواره غذا های سنتی اهر با هدف احیا و حفظ غذا های سنتی و بومی منطقه از 18 تا 20 آبان ماه در خانه تاریخی قاسم خان اهری برگزار می شود.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: خانه مهدی اخوان ثالث، شاعر نامدار به دلیل ساخت و ساز در منزل همسایه این خانه تاریخی که جزو آثار ملی میراث فرهنگی است، در آستانه تخریب قرار گرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۰۱:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
فعالان میراث فرهنگی کرمان می گویند سال گذشته دست کم 10 خانه تاریخی در کرمان تخریب شده اند؛ بناهایی که نبودن شان امروز بافت تاریخی پیوسته این شهر را به لکه های تاریخی تبدیل کرده و هیچ نمادِ دیگری از بافت در دل کرمان باقی نگذاشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۱۶:۰۱    
خانه تاریخی بهاور در شهر سربیشه توسط مالکان به میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی واگذار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۶:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان یزد از پایان مرمت خانه تاریخی پاکدل خبر داد.
تمدن لر   ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۶:۰۹    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از اتمام عملیات مرمت خانه تاریخی فرهنگی سادات طاهری در شهر خرم آباد خبر داد. به گزارش پایگاه خبری تمدن لر، سیدامین قاسمی امروز شنبه 15 آبان ماه 1400 ضمن بیان خبر فوق، اظهار کرد: از جمله عملیات شاخص انجام شده در مرمت این بنا می توان به مرمت سقف ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۱۳ - ۱۵:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از خانه تاریخی طاهری سمنان دیدن کرد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۳ - ۱۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ادامه بازدی های میدانی خود از بافت تاریخی و اماکن گردشگری در سمنان از خانه تاریخی طاهری و مسجد امام خمینی (ره) در این شهرستان بازدید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۳ - ۱۱:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
سمنان - ایرنا - سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صبح پنجشنبه سیزدهم آبان در جریان نهمین سفر رئیس جمهوری به استان سمنان از خانه تاریخی طاهری سمنان دیدن کرد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۳ - ۰۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
شهردار خوانسار با اشاره به تعریف خانه تاریخی ابهری در طرح بازآفرینی شهری، گفت: پس از آماده سازی طرح و دریافت کد اعتباری، بازآفرینی این بنای تاریخی آغاز می شود.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۳:۳۱   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران با تأکید بر ضرورت شناسایی بناهای ارزشمند تاریخی به منظور حفاظت و معرفی آن ها به مردم گفت: تاکنون یک بانک اطلاعاتی به روز از بافت و بناهای ارزشمند تاریخی که برای عموم مردم قابل دسترسی باشد ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۰:۳۲    
موزه فرهنگ فارس تهران در موزه ای که جان ندارد افتتاح موزه خودروهای تاریخی ایران موزه صنایع دستی گلستان در خانه تاریخی امیر لطیفی
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۰۰:۰۷   + ۱۵ سایت دیگر  
جماران: به تازگی خبری در فضای مجازی درباره ساخت توالت در ساختمان اندرونی خانه قوام، جایی که بنیاد سینمایی فارابی مستقر است، منتشر شده که مرتضی ادیب زاده معاون میراث فرهنگی استان تهران پس از بازدید از این عمارت و تایید این خبر، گفت: ما درحال حاضر این کار را متوقف کرده ایم؛ برابر با قانون ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۱۰:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان خانه تاریخی امیر لطیفی یکی از خانه های تاریخی ارزشمند استرآباد یا گرگان امروزی است که در اواخر دوره قاجار توسط مرحوم مهدی خان ساخته شد.
عصر تبریز   ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۱۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
شهردار منطقه 8 تبریز از تداوم عملیات مرمتی و استحکام بخشی خانه تاریخی کلکته چی مطابق نقشه ها و طرح اولیه این خانه خبر داد.
خبر آوا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۱۵:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
حریق روز گذشته خانه پدری استاد مشکاتیان موجب شد تا اندک فضاهای باقی مانده از این بنای ثبت ملی شده نیز در آتش بسوزد حالا باید آثار آتش سوزی از این بنا حذف و دیوارهای باقی مانده صاف شود. روز گذشته خانه پدری استاد مشکاتیان در آتش سوخت. خانه ای که مرحوم مشکاتیان سال ها در آن [...]