یکشنبه ۲۹ فروردینساعت ۱۶:۳۱Apr 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خانه تاریخی»

همشهری   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تخریب خانه های تاریخی در شهر کازرون در استان فارس داستانی است که هر چند وقت یک بار تکرار می شود. در این شهر بارها شاهد تخریب خانه های تاریخی قدمت دار بوده ایم. روز گذشته هم یک بار دیگر این قصه تکرار شد.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- بخشی از خانه تاریخی به یادگارمانده از دوران قاجاریه در بافت تاریخی کازرون تخریب شد و ورود متولیان به موضوع مانع از تخریب کامل آن شد.
کازرون نما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش دریافتی کازرون نما، در پی انتشار خبری مبنی بر تخریب خانه تاریخی مختاری با مجوز شهرداری، معاون فنی شهردار ضمن رد این شایعه، اظهار کرد: هیچ گونه مجوز یا استعلامی از شهرداری مبنی بر تخریب این ملک گرفته نشده، در عین حال بلافاصله پس از اطلاع شهرداری از آغاز تخریب این ملک ...
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۲۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
عصر ایران: گزارش های مردمی می گوید خانه تاریخی مختاری، با مجوز شهرداری کازرون تخریب شده است. این خانه تاریخی در بافت قدیمی شهر کازرون واقع شده بود. خانه مختاری از خانه های اصیل کازرون بود که با دو قرن قدمت، به دوره قاجار مربوط می شود. ...
شهر بیست   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم با بیان اینکه خانه تاریخی مرحوم آیت الله فیض قمی از لحاظ فرم معماری منحصر به فرد و بخشی از هویت شیعی شهر قم است، گفت: نسبت به ثبت، تملک و مرمت این خانه تاریخی اقدام می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۷:۵۶    
خبر هایی از مرمت خانه تاریخی محصص مستشاری تا راه یابی 6 نمایش به بخش نهایی جشنواره طنز تئارستان را در بسته علمی و فرهنگی قزوین ببینید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، مجوز ایجاد نگارخانه در خانه تاریخی ختایی تبریز را صادر کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
بخش اصلی خانه تاریخی میرحامد سیادت در خمینی شهر را شهرداری این شهر مرمت کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۲:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
قم-ایرنا- سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم گفت: نخستین مسابقه ملی طراحی و ساخت انگشتر با حضور هیأت داوران کشوری در خانه تاریخی زند برگزار و آثار رسیده به این مسابقه، داوری شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۵۱    
چهارشنبه گذشته در خانه توکلی، ویژه هنرمندان نقاش، کارگاه عملی ای برگزار و جیگی جیگی ، مطرب دوره گردی که اکنون در حرم امام رضا (ع) دفن است، مدل ذهنی نقاشان مشهدی شد. در ادامه گفت وگوی ما با محمد برومند و تعدادی از هنرمندان نقاش را می خوانید.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۱:۳۴    
فردای روزی که خبر تخریب خانه تاریخی کوزه کنانی منتشر شد، یکی از خبرگزاری ها مصاحبه عجیبی را از مدیرکل میراث استان روی خروجی اش برد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
دستگاه آسمان نمای رصد خانه تاریخی مراغه با گذشت 20 سال از خرید آن همچنان بدون استفاده در انبار نگهداری می شود.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۰۸:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
اثر تاریخی خانه کوزه کنانی در سال 1247 شمسی مطابق با سال 1288 قمری در دوره قاجار با کاربری مسکونی احداث شده و در سال های جنگ جهانی به عنوان کنسول گری آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۱:۱۰    
جمعی از هنرمندان و نقاشان مشهدی در خانه تاریخی توکلی از نگاه خود چهره جیگی جیگی ننه خانم مشهور را نقاشی کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۱:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی تربت حیدریه گفت: زلزله شب گذشته در تربت حیدریه به مجموعه تاریخی قطب الدین حیدر و خانه تاریخی امینی آسیب زده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: هیچگونه تخریب در اصل بنا، معماری و تزیینات ارزشمند خانه تاریخی کوزه کنانی صورت نگرفته و این مکان همچنان در مشهد پا برجا است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۰:۵۹    
خیلی خانه تاریخی و سرا و راسته و گذر و ساباط خراب شد تا کوزه کنانی از میانه محله چهارباغ برسد به 40-30 متری حرم و در نبود ابنیه ای که در فاصله چُرت گاه و بی گاه مدیران میراث فرهنگی، فرو می ریختند، بشود بزرگ ترین خانه تاریخی مشهد .
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۰:۳۳   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: خانه تاریخی کوزه کنانی پابرجاست و هیچ گونه آسیب و تخریبی به اصل بنا و معماری این خانه تاریخی که دارای ارزش و تزئینات معماری نیز هست، وارد نشده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۲۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی لارستان با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 40 خانه ارزشمند تاریخی شناسایی شده که مالکین آنها تمایلی به ثبت منزل خود در فهرست آثار ملی ندارند، گفت: مالکین این خانه های تاریخی بر این باور هستند که حق مالکیت از آنها سلب می شود ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۶:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
مشهد -ایرنا- معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: هیچ مجوزی برای تخریب و آغاز عملیات اجرایی در خانه تاریخی کوزه کنانی مشهد صادر نشده است.
کاماپرس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۶:۱۰    
افتتاحیه و رونمایی از پوستر نخستین رویداد ملی کارآفرینی صنعت گردشگری در خانه تاریخی تیزنو برگزار شد. به گزارش کاماپرس این رویداد ملی، در شهر دزفول، به میزبانی شتاب دهنده کسب و کار اَوِن و مرکز رشد دزفول اتفاق افتاد. ...
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۷:۰۸   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: با وجود اینکه در سال های اخیر این اطمینان داده شده بود که هیچ نگرانی بابت تخریب خانه کوزه کنانی وجود ندارد و مرمت و بازسازی این بنا نیز تنها با هماهنگی انجام خواهد گرفت، اما متاسفانه روز گذشته بخشی از بنای این خانه تخریب شده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد- همزمان با تعطیلات نوروزی مهمان خانه تاریخی آخوند ابو خرم آباد شده ایم که این مهمانی را از طریق این ویدئو با مخاطبان مهر به اشتراک می گذاریم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۱۸:۲۲    
خانه سمنانی ها که قدمتی 130 ساله دارد جلوه ای از معماری سمنان قدیم در زمان ناصرالدین شاه است.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۱۱:۴۵    
رکنا: شهرزاد کمال زاده عکس هایی از کاشان گردی خود را منتشر کرد.
خبرنما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۰۰:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
دریافت 51 MB خبرگزاری مهر – گروه استان ها: در این ویدئو مسافران نوروزی رو می بینید که در برخی جاذبه های گردشگری لرستان ازجمله قلعه فلک الافلاک، پارک و دریاچه کیو، خانه تاریخی قاضی و باغ تاریخی گلستان در حال ثبت عکس های یادگاری خود از سفر نوروزی کرونایی هستند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۰۰:۴۹    
پایگاه میراث شهری خیابان ولی عصر و دبیرخانه تهران 1400، تلاش کردند تا با برگزاری فستیوال نوای نواحی ، تعطیلات نوروز همراه با قرنطینه دوران کرونا را برای تهرانی ها متفاوت کنند ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۷:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
چناری از اتمام مرمت خانه صنیعی توسط این اداره و تبدیل آن به اقامتگاه سنتی توسط بخش خصوصی خبر داد و گفت: از سرمایه گذاران بخش خصوصی دعوت می شود برای راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی در این شهرستان همکاری کنند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۵:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
شهرستان اهر به مرکزیت شهر اهر از جمله بزرگترین شهرستان های استان آذربایجان شرقی است که به دروازه بهشت منطقه ارسباران معروف است. این شهرستان دارای مناطق دیدنی و گردشگری فراوانی از جمله بقعه شیخ شهاب الدین محمود اهری عارف قرن هفتم هجری قمری، اولین موزه عرفان و ادب ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۷:۳۵    
تماشای خانه تاریخی مینایی شما را به یک قرن پیش می برد؛ به زمانی که کریم آقا بوذرجمهری ناظر ساخت بلندترین خیابان خاورمیانه شد. نمایشگاه اهالی خیابان ولیعصر و قصه آپارتمان های خیابان ساعی را در خانه تاریخی مینایی ببینید و بشنوید.
نجف آباد نگار   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۷:۱۸    
بازدید شهردار از نمایشگاه های دو خانه تاریخی به گزارش نجف آباد نگار از پایگاه خبری شهرداری نجف آباد ، پنجشنبه 5 فروردین1400، شهردار و تنی چند از مسئولین شهری از نمایشگاه نقاشی در خانه تاریخی مهرپرور بازدید کرد. بازدید شهردار از نمایشگاه های دو خانه تاریخی ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۲:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ در این روزگاری که هویت نقش و نگار ساختمان های سر به آسمان برده ای که روز را به شب و شب را به صبح می رسانیم، اهمیتی ندارد خانه هایی در کوچه های قدیمی شهر جا خوش کرده اند و در خفقان و بی توجهی رو به نابودی هستند که مدال هویت فرهنگی و تاریخی شهر را به سینه دارند ...
آذرمغان   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۱۹:۱۳    
برای دیدن خانه تاریخی خانلار وکیلی که در اسفند سال نود و هفت در فهرست آثار ملی قرار گرفته بود از شهرستان گرمی به سمت بخش موران روستای وان راه افتادم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۲۱:۴۴    
بافت تاریخی شوشتر دارای بناهای با ارزش تاریخی است که از لحاظ معماری هر کدام عظمت و شکوه خاصی دارند. بخش خصوصی در سال های اخیر در این اماکن سرمایه گذاری کرده و نسبت به مرمت و احیای آن ها اقداماتی انجام داده اند، اما نیاز به کمک و همراهی میراث فرهنگی خوزستان در این بین به شدت احساس می شود ...
موج   ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۱۳:۲۱   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد ضمن بازدید از لوکیشن برنامه نوروزی "خونه ننه آقا" در یک خانه تاریخی اظهار امیدواری کرد که مردم یزد با تماشای این برنامه دستیابی به فرح و شادی نوروزی عمومی، با سبک زندگی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی از اجرای عملیات مرمت در خانه تاریخی جاجرمی بجنورد خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۴:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- خانه تاریخ سبزوار در محل خانه تاریخی ترشیزی این شهر روز چهارشنبه با حضور مسوولان شهری راه اندازی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۲۱:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
رییس مرکز رشد واحد های فناور دزفول از برگزاری مراسم افتتاحیه و رونمایی اولین رویداد کار آفرینی صنعت گردشگری در خانه تاریخی تیزنو این شهرستان خبر داد.
خبر روز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۱۵:۱۶    
خانه حیدر زاده در خیابان امام کوی مقصودیه پشت عمارت شهرداری، در 3000 متر مربع با دو حیاط اندرونی و بیرونی در دوره قاجار ساخته شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۲:۲۰    
از میان بیش از 200 خانه تاریخی در اهواز ، تنها 40 بنا به ثبت ملی رسیده اند و از این میان ، فقط یک بنا ، کاربری فرهنگی دارد.
الی گشت   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۴:۲۷    
خانه های قدیمی تهران همیشه از جذاب ترین بخش های تهران گردی بوده اند. از زمانی که تهران تبدیل به پایتخت رسمی اریان شد، ساختمان های مهم بسیاری در این شهر ساخته شدند. به همنی علت امروز شاهد خانه های تاریخی بسیاری به جا مانده از دوران قاجار و پهلوی در تهران هستیم ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۲:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
گرگان- با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سه خانه تاریخی مرمت شده شفیعی، باقری و رضاقلی نژاد با کاربری اقامتی و گردشگری با هزینه 20 میلیارد تومان افتتاح شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - مجموعه گردشگری، اقامتی و صنایع دستی "سرای خان" در خانه تاریخی شفیعی گرگان امروز دوشنبه با حضور مونسان وزیر میراث فرهنگی، گرشگری و صنایع دستی به بهره برداری رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۱:۱۶    
سه خانه تاریخی مرمت شده با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در شهر گرگان افتتاح شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۰۹:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی شهردار منطقه هشت تبریز از تداوم عملیات مرمتی و استحکام بخشی خانه تاریخی کلکته چی مطابق نقشه ها و طرح اولیه این خانه خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۰۸:۰۱    
ایسنا/خراسان شمالی خانه جاجرمی از بناهای اواخر دورۀ قاجاریه و نمونه ارزشمندی از معماری سنتی نوع حیاط مرکزی است که در دل شهر بجنورد قرار دارد و هم اکنون با عنوان خانه صنایع دستی، مآمن هنرمندان بسیاری از این شهر شده است.