چهارشنبه ۰۲ تیرساعت ۱۹:۳۰Jun 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سیل خیز»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۵:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بردسکن گفت: نوبهار به جهت سیل خیز بودن نیازمند اجرای پروژه های آبخیزداری است.
موج   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۲:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: سازه های آبخیزداری نقش مهمی در کاهش خسارت سیل به اراضی روستایی داشتند لذا باید با شناسایی نقاط سیل خیز از حوادث آتی در سایر مناطق نیز جلوگیری شود.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۰:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس ،کنترل سیلاب با توجه به سیل خیز بودن منطقه را یکی از مهم ترین اهداف احداث سد زارم رود دانست.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۰۹:۱۷    
زنجان- آقاجانلو، مدیرکل منابع طبیعی زنجان گفت: 40 درصد مساحت استان زنجان در مناطق سیل خیز بوده که رقم بسیار بالایی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۲۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر کنترل سیلاب سازمان جنگل ها با بیان اینکه ایران، کشور سیل خیز به شمار می رود، گفت: 28 درصد از مناطق کشور در معرض خطر سیل قرار دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۱۴:۵۱    
زنجان- آقاجانلو، مدیرکل منابع طبیعی زنجان با بیان اینکه شهرستانهای زنجان، آب بر و ابهر سیل خیز هستند، گفت: طی سال جاری بیش از پنج میلیارد تومان طرح آبخیزداری در استان انجام می شود.
میرملاس نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۰۹:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
یحیی براهیمی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به اینکه لرستان یکی از استان های سیل خیز کشور محسوب می شود و متاسفانه طی دو سال اخیر سیل خسارت مهلکی به بخش های مختلف این استان وارد کرده است نیاز است در این راستا ضرورت دارد مجلس بودجه ویژه ای را برای استان های سیل خیز کشور به [...]
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- بنگلادش اعلام کرد مرحله سوم انتقال مسلمانان روهینگیا را به یک جزیره غیرمسکونی انجام داده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، 2000 تا 3000 نفر از آوارگان روهینگیایی از سوی مقامات بنگلادشی به یک جزیره لم زرع و سیل خیز در خلیج بنگال منتقل شده اند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر کنترل سیلاب سازمان جنگل ها گفت: 125 میلیون هکتار از عرصه کشور در معرض خطر پهنه های سیل خیز قرار دارد.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۵:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان جنگلها با اشاره به اینکه گفت: علیرغم کاهش بودجه امسال تلاش کردیم سهم هرمزگان را به لحاظ اهمیت موضوع سیل بیشتر اختصاص دهیم.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۰۹:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید. استاندار گلستان با اشاره به سیل هایی که طی سال های گذشته در استان رخ داده ...
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۰:۳۰    
مخترع جوانی به تازگی موفق به یافتن راهکاری برای پیشگیری و جلوگیری از آسیب های وارده به منازل و مساکن مناطق سیل خیز و زلزله خیز شده است. وی با طراحی و اختراع یک سکونتگاه که نمونه آن برای نخستین بار در ایران و جهان به ثبت رسیده ...
پانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران(پانا)- مدیرکل دفتر سیلاب و آبخوان داری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از مهار 800 میلیون مترمکعب از سیلاب های آذرماه امسال در استان های سیل خیز کشور خبر می دهد و می گوید در آذرماه امسال دو نوبت بارندگی شدید در محدوه غرب ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۰۹:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
عملیات اجرایی آبخیز در 600حوزه آبخیز سیل خیز در سطح یک میلیون هکتار از حوزه های آبخیز کشور در دست اجرا است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۰۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: از ابتدای امسال تاکنون عملیات آبخیزداری و کنترل سیل در 24 حوزه آبخیز بحرانی در 11 استان سیل خیز کشور اجرا شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۴:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
شهردار بافق گفت: 140 حلقه چاه جذبی با اعتبار دو میلیارد و 600 میلیون تومان برای رفع مشکل آب گرفتگی و سهولت تردد شهروندان هنگام بارندگی حفر شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۰۷:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- معاون آبخیزداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: طرح های آبخیزداری در 6 میلیون هکتار از 42 میلیون هکتار وسعت مناطق سیل خیز کشور برای مهار و کنترل سیلاب انجام شده است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۱۲:۱۰    
خبرگزاری میزان - عبدالله آقاعلیخانی، بازرس کل استان قزوین همراه مدیرعامل آب منطقه ای استان قزوین، مسئولان شهری و اهالی محلی شهرستان های آوج و بویین زهرا از مناطق سیل خیز بازدید کرد تا از نزدیک در جریان اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از وقوع هرگونه حادثه ای اعم از سیل و آب گرفتگی احتمالی قرار بگیرد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۷ - ۰۷:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا -معاون آبخیزداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: طرح های آبخیزداری در 1.2 میلیون هکتار از مناطق بحرانی سیل خیز کشور تا پایان سال جاری انجام می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به سیل خیز بودن کشور و تکرار همه ساله این حادثه قهری گفت که علاوه بر نیاز جدی به امکانات و تجهیزات سخت افزاری و مقابله ای، تهیه و تدوین نقشه پهنه بندی سیلاب کشور ضروری است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۱۲:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
نصور شکرالهی نماینده مردم پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی با حسن نیا معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور پیرامون تأمین اعتبار جهت تکمیل پروژه های نیمه تمام پنج شهرستان جنوبی دیدار و گفت و گو کرد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۲۱:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل منابع طبیعی استان کرمان گفت: در استان به دلیل کم بارشی با طبیعت شکننده ای روبه رو هستیم و استان کرمان سومین استان سیل خیز کشور است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۲۰:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان مدیرکل منابع طبیعی استان کرمان با اشاره به اینکه کرمان سومین استان سیل خیز کشور محسوب می شود، تصریح کرد: باران با همین میانگین نعمت بزرگی و انجام فعالیت های آبخیزداری از اهمیت زیادی برخوردار است که برای جلوگیری از سیل و تغذیه سفره های زیرزمینی کمک می کند.
روزنامه سایه   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۰۸:۲۶    
ابوالقاسم حسین پور؛ مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخیزداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: پروژه های آبخیزداری و طرح کنترل سیل در سطح 740 هزارهکتار از حوزه های آبخیز سیل خیز کشور با مهار سالیانه 570 میلیون مترمکعب به بهره برداری رسید ...
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۰۸:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت: برنامه ریزی مناسبی برای اجرای فعالیت های آبخیزداری و پیشگیری از سیل در 11 استان سیل خیز که در فروردین سال جاری دچار خسارت شدند انجام شد که قبل از بارندگی ها عملیات اجرایی آنها به اتمام رسید و یکی از شاخص ترین اقدامات اجرای عملیات آبخیزداری در حوزه دروازه قرآن شیراز بود که ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۲۲:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
رامسر- مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها گفت: طی یکسال اخیر طرح های آبخیزداری در 740 هزار هکتار از حوزه های آبخیز سیل خیز کشور بهره برداری شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۱:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان داری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری ضمن اشاره به اینکه شمال شهر تهران 11 حوضه سیل خیز مخرب دارد، گفت: به طور کلی بیش از 1200 شهر و روستا در ایران در معرض خطر سیل هستند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۷:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: بیش از 80 نقطه پرتنش و حادثه خیز به لحاظ سیل امسال در استان برچیده شده و اصلاح مابقی نقاط پرخطر نیز در دست پیگیری است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت:با توجه به لایروبی های مکرر امکان سیل رودخانه ها و مناطق سیل خیز کاهش پیدا کرده است..
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۴:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
لرستان یکی از پنج استان سیل خیز کشور است و تقریباً تمام شهرها و 80 درصد روستاهای پرجمعیت استان در کنار رودخانه های دائمی و پرآب بنا شده اند به طوریکه هر ساله توسط سیل های فصلی تهدید می شوند. ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۱:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
رییس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جوی سازمان هواشناسی ضمن اشاره به راه اندازی سامانه های هشدار سیل نسل چهارم در تهران گفت: این سامانه ها به تدریج در سایر کانون های جمعیتی و سیل خیز کشور نیز راه اندازی می شوند و با استفاده از آن ها امکان وقوع سیل و یخبندان و سرمازدگی حداقل از سه تا پنج روز قبل از وقوع ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۰۴:۵۲   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا بر اساس اعلام شرکت آب منطقه ای تهران، احمدعلی قربانیان روز چهارشنبه در این باره اظهار داشت: این لایروبی ها با توجه به حساسیت مدیریت سیلاب، ضرورت لایروبی و رفع انسداد نقاط سیل خیز و بحرانی جهت آبگذری ایمن سیلاب و همچنین کاهش خطرات سیل، شرکت آب منطقه ای [...]
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۱:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: این سازمان 740 هزار هکتار از حوزه های آبخیز سیل خیز کشور را تحت پوشش عملیات آبخیزداری و آبخوانداری قرار داده که با ظرفیت 570 میلیون متر مکعب کنترل سیلاب در سال به افتتاح رسیده و مورد بهره برداری قرار گرفته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۰:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی گفت: عملیات لایروبی، ساماندهی و اصلاح مسیر 160 کیلومتر از رودخانه های استان در نقاط پرخطر و سیل خیز انجام شد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
قلم/اصفهان_مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان همچنین به انجام 50 درصدی مطالعات پهنه بندی سیلاب در استان و با دوره های بازگشت های سه تا 60 و 200 ساله در حوضه های آبریز کارون، دز و زاینده رود با هدف تعیین پهنه های سیل خیز در استان اشاره کرد.
سعید موسوی صانعی، مدیر ستاد بحران منطقه 12 گفت: ایران را جزو ده کشور بلاخیز، ششمین کشور زلزله خیز و چهارمین کشور سیل خیز در سطح جهان خواند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۹:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مقامات رسمی آسیایی در تلاشند به سرعت شهرها را با وضعیت شهرنشینی سازگار کنند به طوری که توسعه شهری حتی تا مناطق سیل خیز نیز گسترش یافته است.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز : سیل در کمین دوسوم حوضه های آبخیز کشور است. پس از تغییر شرایط اقلیمی که از ابتدای سال آبی 96در کشور رخ داد، دایره مناطق سیل خیز در حوضه های آبخیز گستردگی بیشتری پیدا کرده و خطر سیلاب 69درصد حوضه های آبخیز کشور را تهدید می کند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۰۸:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: حوزه آبخیز قلعه گل به مساحت 11 هزار هکتار یک حوزه سیل خیز است.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه اینترنتی فراز نوشت: خسارت سیل در شیروان ؛ بالغ بر 269 میلیارد تومان، در تالش ؛ بالغ بر 170 میلیارد تومان، در هرسین ؛ بیش از 9 میلیارد تومان ؛ این تنها چند نمونه از مناطقی است که در یک ماه اخیر از اولین بارش های نزدیک به پاییز آسیب دیده اند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۷:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون برای لایروبی و ساماندهی رودخانه های پرخطر و سیل خیز در بخش های مختلف این استان 60 میلیارد ریال هزینه شده است.
روزنامه وارش   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۳:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
ابوالقاسم حسین پور ضمن اشاره به اختصاص اعتباری ویژه (حدود 265 میلیارد تومان) برای اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوان داری در 11 استان سیل خیز کشور از جمله استان های گلستان، لرستان، فارس، کرمانشاه، خوزستان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها گفت: از ابتدای سال اعتبار ویژه ای برای بحث کنترل سیل در نقاط سیل خیز و بحرانی اختصاص داده شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۶:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
با آغاز بهره برداری از طرح های آبخیزداری و آبخوانداری در 11 استان سیل خیز کشور، 200 میلیون مترمکعب سیل مهار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
استاندار تهران: ما کشوری زلزله خیز و سیل خیز هستیم و همه نوع بلایای طبیعی را در کشور تجربه کرده ایم.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۰:۰۱    
مرضیه ثمره حسینی در سال 1333بارندگی های مداوم در منطقه سیل خیز رودبار و الموت منجر به سیلی ویرانگر شد. کانون این سیل، رودخانه بزرگ شاه رود بود که پس از عبور از طالقان و الموت به سفیدرود می ریخت ...
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۴:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار آزادشهر گفت: با توجه به سیل خیز بودن منطقه چشمه ساران و خسارت های متعدد در سنوات گذشته، با برنامه ریزی های انجام شده و تخصیص اعتبارات مورد نیاز دو کانال بتنی برای هدایت سیلاب در روستاهای نراب و خوش ییلاق با اعتبار 600 میلیون تومان در حال احداث می باشد. ...