پنجشنبه ۱۶ اردیبهشتساعت ۱۷:۲۲May 2021 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ویلاسازی»

کیهان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۲۰:۵۹    
شورای عالی شهرسازی و معماری هر گونه ساخت و ساز مسکونی و ویلایی در حوضه آبریز شش سد استان های تهران البرز را مطلقا ممنوع کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۳:۳۳   + ۲۲ سایت دیگر  
شورای عالی شهرسازی و معماری هر گونه ساخت و ساز مسکونی و ویلایی در حوضه آبریز 6 سد استان های تهران البرز را مطلقا ممنوع کرد.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۰:۳۴    
سپهرغرب، گروه زیست بوم - شکیبا کولیوند: گنجنامه همدان را همواره مقصد دوستی طبیعت و تاریخ می نامند، جایی که گردشگری همدان گره محکمی به آن خورده و با خود، نه تنها اکوتوریسم بلکه گردشگری تاریخی و فرهنگی و گردشگری ورزشی را نیز به همراه دارد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۰۹:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گیلان گفت: با افزایش بی رویه مهاجرت به استان گیلان و تغییر کاربری اراضی کشاورزی و منابع طبیعی و ویلاسازی خطری جدی در کمین خاک استان است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۱:۰۹    
گروه استان ها خرده فروشی زمین های روستایی گیلان و اقامت غیربومیانی که حال صاحب خانه شده اند از جمله مشکلات گیلان است و جلوگیری از این تغییر کاربری ها نیازمند کمک همه جانبه دولت است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۰۶:۵۹    
مشهد- درحالی که دشت های مشهد مقدس امسال سال کم بارشی را تجربه کردند اما ویلاسازی و عطش برای آبیاری آن ها با برداشت از آب های زیرزمینی حتی به قیمت سرقت آب شرب همچنان و با شدت ادامه دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۰:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها تصرف غیرقانونی اراضی کشاورزی از سوی غیربومیان و ساخت ویلاهای لاکچری سبب شده است هرروز شاهد از بین رفتن بهترین اراضی بکر کشاورزی شمال ایران باشیم جایی که تولید و کشاورزی را دفن کرده اند و ویلاسازی را زنده.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۰:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج، از تخریب 72 مورد ویلاسازی غیرمجاز خبر داد و گفت: جهاد کشاورزی در حراست از اراضی کشاورزی عزم راسخ دارد و کارشناسان این مجموعه بیش از پیش و با تلاش مستمر با تغییر کاربری های غیرمجاز مقابله می کنند.
راه چشمه لر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرعین گفت: از امسال مجوز فنس کشی و اتاق نگهبانی منوط به تایید فنی باغ توسط کارشناسان مراکز تابعه انجام خواهد گرفت و صدور مجوز نگهبانی به شرط باردهی اقتصادی و بعد از 4 الی 5 سال انجام خواهد شد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۰۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، منطقه خوش آب و هوای دماوند چندسالی است مورد توجه بسیاری از خوش نشین های استان تهران و حتی مناطق همجوار قرار گرفته و ویلاسازی های افراد غیربومی در مناطق مختلف دماوند چیزی نیست که بشود کتمان کرد. گرچه سالهای گذشته تنها برخی نقاط دماوند مورد توجه خوش [...]
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۱۵:۳۶    
گروه استان ها- امام جمعه رشت گفت: دستگاه قضایی با غیربومیان ویلاساز در اراضی کشاورزی استان گیلان قاطعانه برخورد کند.
اخبار رسمی   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۱۴:۳۶    
جمعه 00/1/06 ، اصفهان , (اخبار رسمی) : محصول تازه شرکت زلال اب سپاهان با نام استخر پیش ساخته فایبرگلاس در اصفهان رونمایی و به بازار عرضه شد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۰۹:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
یکی از ایرادات اساسی که طرح هادی روستایی دارد، اجازه ساخت و سازهای بی رویه به کسانی است که ساکن و بومی روستاها نیستند؛ این در حالی است که مدیرکل بازرسی گیلان یکی از مهم ترین دلایل افزایش ویلاسازی را اجرای ناقص طرح هادی در روستاها عنوان می کند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
فتاحی ویلاسازی هایی که بعضا در وسط اراضی کشاورزی گیلان اتفاق می افتد را ناشی از ضعف های قانونی خواند و گفت: طبق آمار کشوری، گیلان از حیث تغییر کاربری اراضی در کمیسیون ماده یک پایین ترین رتبه را دارد.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۲۲:۱۵    
مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: با فرارسیدن تعطیلات نورزوی و شدت گرفتن تبلیغات کاذب و سودجویانه ویلاسازی و ساخت وساز غیرمجاز در زمین های کشاورزی، شماره تلفن 131 آماده دریافت گزارش های مردمی درباره حفاظت اراضی کشاورزی است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۶:۵۱    
رامسر- حسینی، نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس با اشاره به وجود 900 قطعه 10 هکتار جنگلی جلگله در غرب استان گفت: ویلاسازی این قطعات را تهدید می کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
قرارگاه مطالبه گری شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی شهرستان بابل با ساخت ویدئویی به دست درازی عده ای به منابع طبیعی و ویلاسازی در جنگل ها پرداخته است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۰:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
مسرور از تغییر کاربری اراضی کشاورزی گیلان به شدت انتقاد کرد و گفت: یکی از مهم ترین دلایل ویلاسازی در اراضی کشاورزی گیلان، اجرای ناقص طرح های هادی روستایی است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام صفری ملک میان ارزان بودن زمین و متعاقب آن هجمه ویلاسازی در گیلان را مورد اشاره قرار داد و گفت: غیر بومیان با چند حرکت کوچک موفق به گرفتن مجوز تغییر کاربری اراضی می شوند.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۲:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد گفت: با فرارسیدن تعطیلات نورزوی و شدت گرفتن تبلیغات کاذب و سودجویانه ویلاسازی و ساخت و ساز غیرمجاز در زمین های کشاورزی، شماره تلفن 131 آماده دریافت گزارش های مردمی درباره حفاظت اراضی کشاورزی است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۱:۰۳   + ۱۳ سایت دیگر  
آزادسازی و رفع تصرفات از منابع طبیعی و اراضی ملی از جمله اولویت های دستگاه قضایی در دوره تحول در راستای احیای حقوق عامه است و طی حدود دو سال اخیر اقدامات مجدانه ای در برخورد با مصادیق تعدی به منابع طبیعی و اراضی ملی صورت گرفته است؛ یکی از این مصادیق ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۴:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - رییس قوه قضاییه گفت: با تغییر خلاف قانون کاربری اراضی از ناحیه هر کسی برخورد خواهد شد و در این زمینه اولویت با آلونک ها نیست بلکه اولویت ها با آن دسته از ویلاهای اشرافی است که در مقابل چشمان عام و خاص با تصرف اراضی و منابع طبیعی ساخته شده اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۴:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - رییس قوه قضاییه گفت: با تغییر خلاف قانون کاربری اراضی از ناحیه هر کسی برخورد خواهد شد و در این زمینه اولویت با آلونک ها نیست بلکه اولویت ها با آن دسته از ویلاهای اشرافی است که در مقابل چشمان عام و خاص با تصرف اراضی و منابع طبیعی ساخته شده اند.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۳:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس قوه قضاییه تغییر کاربری اراضی را غیر قابل قبول دانست و گفت: اولویت این دستگاه برخورد جدی با ویلاسازی های اشرافی است که به صورت جدی در دستور کار تمامی مجموعه قوه قضاییه قرار گرفته است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۱۸:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
مردم املش و رودسر در مجلس یازدهم گفت: مشکلات مردم باعث فروش زمین هایی شده که سند وقفی روستایی دارند تا ویلا سازی در شمال گسترش پیدا کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۱۰:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- امام جمعه لواسانات گفت: ویلاسازی در کلاک، نمادی از یک فساد بزرگ است و تخریب آن، نماد مبارزه با فساد و نماد عدالت تلقی می شود.
جام جم   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۹:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
آیت الله فلاحتی بر حمایت و پشتیبانی دستگاه قضا از حافظان انفال و منابع طبیعی تاکید کرد و افزود: غصه می خورم از اینکه شالیزارها را برای فروش و ویلاسازی خشک و تخریب می کنند.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۰۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
همه چیز اینجا و در دماوند دم دست است، هم کوه خواری، هم زمین خواری، هم تغییر کاربری های عجیب و هم مسائل عجیب و غریب تر! برای همین تجمیع عجایب است که می گویم تقریبا یک محیط آزمایشگاهی ولی واقعی برای فهم بسیاری از مناسبات و تهاجم انسان به محیط زیست و طبیعت است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۰۲:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
ویلاهای متعدد قصر دریا که مقرر شده بود با عنوان مجتمع توریستی به گردشگران خدمات ارائه دهد در غالب شهرک مسکونی فروخته شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۲۰:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی با بیان اینکه دستگاه قضایی در مبارزه با کاربری اراضی، با آلونک ها و کلبه های کوچک مزارع که قانون هم آن را تایید می کند مشکلی ندارد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۵:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی کرج با اشاره به اینکه در راستای مقابله با زمین خواری و تغییر کاربری غیر مجازی 251 هکتار از اراضی کرج آزادسازی شدند، گفت: در این میان 100 مورد دیوار کشی، ویلاسازی، گودبرداری و ... تخریب شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۲:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه میوه و تره بار اهواز تبدیل باغ های مرکبات دزفول به باغ ویلا را یکی از عوامل کاهش رونق مرکبات این شهرستان عنوان کرد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۷:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
همشهری: برنامه توسعه هفتم کشور که قرار است از سال 1401 تا 1405 اجرایی شود همچنان بر توقف هرگونه بهره برداری از چوب و عرصه های جنگلی تأکید دارد. دست اندازی به منابع طبیعی در سال های اخیر اگرچه با سرعت کمتر از ابتدای دهه 90 ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۷:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
تپه های سیلک به عنوان اولین سکونتگاه بشری در فهرست موقت میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده، اما ساخت و ساز های غیرمجاز قرار گرفتن آن در فهرست میراث جهانی را با خطر روبرو کرده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۵:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
ویلاسازی در جای جای طبیعت بکر و کوه های ماسال رو به افزایش است و رشد فزاینده ساخت ویلاها، این طبیعت را به طور جدی تهدید می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - رئیس اداره محیط زیست شهرستان دماوند با اشاره به چالش های محیط زیستی شهرستان، گفت: معدن کاری و معدن کاوی، جاده و ویلاسازی، تخریب و تهدید منابع آب، تعلیف گسترده دام و حضور شکارچیان غیرمجاز از عوامل اصلی تخریب محیط زیست شهرستان است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۸:۱۴    
ایسنا/گیلان مدیر آب و خاک جهاد کشاورزی گیلان گفت: رقابت نابرابری بین بخش کشاورزی و ویلاسازی در برخی شهرستان ها از جمله شهرستان رشت وجود دارد.
روزنامه خبر شمال   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۷:۰۶    
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان نسبت به اینکه بسیاری از اراضی کشاورزی و عرصه های استان گیلان با نیت ویلاسازی در مالکیت افراد غیربومی قرار گرفته هشدار داد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
طی سال های اخیر عده ای برای گذران اوقات فراغت به سمت تخریب باغات و فضای سبز در نقاط مختلف استان روی آورده اند که شهرستان خفر نیز در این میان قربانی ویلاسازی توسط افراد غیربومی شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۴:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
اسالم- امام جمعه اسالم گفت: افزایش مهاجرت ها به گیلان و گسترش خرید زمین و ویلاسازی در مناطق روستایی زمینه بروز آسیب های فرهنگی و اجتماعی را فراهم کرده است.
میزان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۴:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - آیت الله سیدابراهیم رئیسی صبح امروز پنجشنبه (16 بهمن) در جلسه شورای اداری استان گیلان با قدردانی از تلاش های کادر درمان در مقابله با ویروس کرونا و ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا (س) و ایام الله دهه فجر گفت ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۳:۵۴    
آیت الله فلاحتی ویلاسازی و تغییرکاربری غیرقانونی اراضی در گیلان را متذکر شد و با بیان اینکه باید جلوی این رفتارها گرفته شود گفت: سیاست بازی و برخوردهای قلدرمآبانه باید در گیلان کنار گذاشته شود و همه برای خدمت به مردم تلاش کنند.
فرارو   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۷:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
بعد از گزارش های که از رودخانه خواری زاینده رود و تعدی به حریم و بستر این رود از سد تا تالاب گاوخونی، تغییر کاربری زمین های کشاورزی شرق و ویلاسازی لاکچری، چندین پرونده ویلاسازی غیرمجاز در شهرستان فلاورجان و لنجان و تغییر کاربری غیرقانونی زمین های عمومی در شهر اصفهان رسانه ای شد ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۴:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی کاشمر گفت: به منظور برخورد با ویلاسازی غیر مجاز در زمین های کشاورزی، دو مورد ساخت و ساز غیرمجاز در این شهرستان قلع و قمع شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه ویلاسازی در اطراف زاینده رود بسیار افزایش پیدا کرده است، گفت: ارزش زمین های کشاورزی حاشیه شهر 10 برابر قیمت واقعی شده است.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۵:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به معضل افزایش ویلاسازی های غیر مجاز در شهرستان های خوش آب و هوای استان گفت : ساماندهی و هدفمند نمودن طرح های گردشگری کشاورزی یکی از راههای رفع نیاز مردم به گردشگری بدون تخریب اراضی زراعی و باغ ها است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۴:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
بهرام میر دریکوند گفت: مردم به تبلیغات کاذب در زمینه خرید و فروش زمین و تغییر کاربری اراضی کشاورزی با هدف ویلاسازی و ساخت و سازهای غیرمجاز توجه نکنند .
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شوشتر گفت: هیچ مجوزی برای ویلاسازی در حریم محوطه تاریخی دستوا در این شهرستان صادر نشده و برای فرد متخلف پرونده تشکیل شده است.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۳:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
منطقه نیاوران قزوین به خاطر اینکه به شهر قزوین نزدیک و به اتوبان دسترسی راحتی دارد علاوه بر این به مناطق گردشگری استان ازجمله الموت هم نزدیک است. اساسا جای خوبی برای ویلاسازی محسوب می شود و همین مساله باعث شده تا چشم طمع به زمین های این منطقه وجود داشته باشد
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۷:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شرکت آب و فاضلاب نیشابور گفت: زنگ خطر ویلاسازی در حاشیه جاده باغرود، صومعه و میرآباد به صدا درآمده و موجب عدم نفوذ باران در زمین، ایجاد سیلاب و آلودگی چاه های آب شرب شده است.