جمعه ۰۷ آذرساعت ۱۰:۱۲Nov 2020 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ویلاسازی»

خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۷:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست امور اراضی جهاد کشاورزی لرستان معمولا افرادی که اقدام به تغییر کاربری اراضی می کنند در دو دسته جای می گیرند؛ افرادی که به دنبال ساخت ویلا در این زمین ها هستند و عده ای نیز به علت مشکلات اقتصادی یک خانه کوچک احداث می کنند که بدون شک نحوه برخورد با آن ها متفاوت است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - ساخت و سازهای غیرمجاز و نامتعارف و ویلاسازی های پر رنگ و لعاب و به قول امروزی ها لاکچری، همچون موریانه به جان باغات و مزارع ساوجبلاغ افتاده و سیمای بکر و سرسبز این منطقه را دگرگون کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/البرز نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: توسعه ویلاسازی های خصوصی در مناطق خوش آب و هوا و گردشگری اجحاف در حقوق مردم است بنابراین در تصویب طرح ها باید در نظر داشته باشیم که به صورت ناخواسته به تحقق اهداف این چنینی کمکی نشود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۲۰:۱۲   + ۱۱۳ سایت دیگر  
رییس قوه قضاییه گفت: شوراهای شهر و روستا مرجع صدور حکم تغییر کاربری نیستند و سودجویان و سوداگران حق ندارند با مجوز شوراها به اراضی کشاورزی دست اندازی کرده و کاربری آن ها را برای ویلاسازی یا ایجاد مراکز تفریحی تغییر دهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۱:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
کوه خواران و دریاخواران به جان تالاب ها افتاده اند و ویروس تالاب خواری و تغییر کاربری ها جان این تالاب ها را به لب رسانده است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
برخی از سودجویان اراضی کشاورزی را قطعه بندی و به فروش می رسانند، خرد کردن زمین های کشاورزی تهدید جدی و بزرگی است که باید با تشدید نظارت ها جلوی آن گرفته شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- تیغ تیز ساخت و سازهای غیرمجاز زخم های عمیقی بر تن یکی از مهم ترین ذخیرگاه های زیست کره یعنی پارک ملی گلستان، زده است؛ شهرکی مسکونی با خانه های ویلایی که هنوز درختان جنگلی در آن خودنمایی می کنند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس با اشاره به نشستی با حضور وزیر کشور گفت: رحمانی فضلی قول پیگیری سوالات مطروحه نمایندگان را داد و از آنها برای رسیدگی موارد مهلت خواست.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با ارائه توضیح درباره طرح ساماندهی باغ ویلاها که نقدهای زیادی در سطح شهرستان داشته گفت: تغییر کاربری اراضی کشاورزی و تبدیل آنها به باغ ویلا طبق قانون تخلف و ممنوع و از نظر شرعی حرام است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۱:۳۰    
گروه استان ها - رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، با انتقاد از اینکه ویلا سازی در استان به یک اپیدمی تبدیل شده است گفت: قانون حفظ اراضی، تغییر کاربری از کشاورزی به ویلاسازی را ممنوع می داند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۱:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
موضوع ویلاسازی توسط فوتبالیست ها در بندر امیرآباد در برخی خبرگزاری ها و فضای مجازی کشور واکنش هایی را به همراه داشت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۴:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/همدان روستاها به عنوان مراکز اصلی تولید، قلب تپنده توسعه اقتصادی هر کشوری محسوب می شوند و یکی از مؤلفه ها و اهرم های قدرتمند و تأثیرگذار در تسریع و تسهیل روند توسعه اقتصادی کشور هستند.
ستاد اقامه نماز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۱:۱۸    
منصوره جاسبی: سال 1333 بود و آن روزها از ویلاسازی های غیر متعارف امروزی خبری نبود و تا چشم کار می کرد در طاهرآباد(1) شالیزار بود و سرسبزی و نشاط و زندگی و خانواده قاسمی هم بخشی از این زندگی بودند و هر چند که پدر دستش تنگ بود و نان حلال خانواده اش را از کشاورزی تامین می کرد اما دلش دریا بود و بی ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۱:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان استاندار گلستان گفت: تلاش ما پیشگیری از ویلاسازی در مناطق جنگلی استان و مقابله با متخلفان است تا اتفاقاتی در استان های هموار افتاده، در گلستان تکرار نشود.
روزنامه عطر یاس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۰:۴۳    
گروه شهری: تغییر کاربری های گسترد ه اراضی کشاورزی د ر روستای نظم آباد و کوه خواری برای ساخت ویلا سبب شد ه تا آورد ن اسم روستا برای نظم آباد ، واژه ای غریب باشد . ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۰:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - هر از گاهی انتشار تصاویری از ویلاهایی شیک ساخته شده بر فراز تپه ها و کوه های پایتخت، توجه افکار عمومی را به خود جلب می کند و البته خوش نشینی ثروتمندان در مناطق خوش و آب هوا فقط مختص تهران نیست و این جماعت مناطق خاص را در جای جای کشور به ملک اعیان نشینی خود تبدیل کرده اند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۷:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
رامسر- چایکاری در شمال یک قرن قدمت اما یک دنیا دغدغه و مشکل دارد و غیرفعال بودن باغات و سایه شوم زمین فروشی و ویلاسازی مزارع چای را تهدید می کند.
شوشان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
ویلاسازی در اراضی با کاربری غیرکشاورزی باید دنبال شود و لازم است تا متولیان امر با توجه به ظرفیت های بی نظیر گردشگری شوشتر، طرحی جامع برای پاسخ به این مطالبه مردم فرهیخته ارائه داده و مکان های مناسب برای باغ ویلا را مشخص کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۸:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیر جهاد کشاورزی رودبار گفت: ویلاسازی در رودبار به دلیل برخورداری از آب و هوای مناسب نه تنها شالیزارها، بلکه تغییرکاربری گندم زارها را نیز تهدید می کند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۶:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
از دیگر مشکلات در ییلاقات و روستا ها فروش بی حساب و کتاب املاک به غریبه ها که باعث تجاوز به حریم منابع طبیعی و محیط زیست شده است. ویلاسازی در بالای کوه ها، لب رودخانه ها، وسط جنگل، قطع شبانۀ درختان در برخی روستاها، حضور آقا ها و آقازاده ها در اعماق جنگل. چراغانی کردن آن و .. ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۸:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا ، امنیت و شاید موجودیت این پناهگاه و میزبان مهربان مددجویان بهزیستی ، امروز اسیر کشاکش بر سر طرح پرماجرای تفصیلی حدود 20 ساله ای شده است که برخی آن را طراحی هدفمند زمین خواران برای برج سازی و ویلاسازی می دانند و بعضی ها هم امری لاجرم [...]
گلستان ما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۰:۳۳   + ۱۹ سایت دیگر  
تعدادی از مدیران دستگاه های مرتبط با ساخت و ساز در جوار پارک ملی گلستان به دادسرای گالیکش احضار شدند .
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۹:۳۰    
مناطق بکر و روستاهای خوش آب و هوای استان البرز موجب شده است تا سو استفاده گران برای استفاده از این موقعیت اقدام به تغییر غیر مجاز کاربری و ویلاسازی های غیر مجاز داشته باشند که این امر مشکلات بسیاری را با خود به همراه خواهد داشت.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۲۱:۵۴    
روزهای سخت کرونایی در تهران؛ شمار قربانیان کرونا از 26 هزار نفر هم گذشت؛ چهره بی نقاب آمریکا در نخستین مناظره؛ زنگ خطر ویلاسازی در پارک ملی گلستان و ... از عناوین این بخش خبری است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۹:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
ویلاسازی در شهرکی به نام اَفرا در کنار پارک ملی گلستان، زنگ خطری است که نابودی ذخیره گاه ارزشمند حیات وحش و طبیعت منحصر به فرد پارک ملی گلستان را هشدار می دهد.
آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۶:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
پارک ملی گلستان با دست اندازی غیرطبیعی و ساخت و ساز بی رویه هم مواجه شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/البرز این روزها ماشین های مدل بالا و میلیاردی ضمیمه همیشگی روستاهای البرز شده و از سادگی سال های گذشته خبری نیست. شب های روستا دیگر مثل قبل سوت و کور نیست و بساط مهمانی های شلوغ و پرزرق و برق شهری به روستا کشیده شده. اصلا معلوم نیست اینجا روستا است یا دهکده تفریحی و توریستی.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مدتی است که موضوع عدم رعایت بستر رودخانه و ویلاسازی به صورت غیرقانونی در حاشیه رودخانه زاینده رود مطالبه جدی مردم و رسانه هاست که قوه قضائیه نیز اقدامات خوبی در این زمینه آغاز کرده است.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا، سریال ساخت و سازهای غیرمجاز همچنان در همدان ادامه دارد و سودآوری چندصد میلیونی به برکت ویلاسازی به خصوص در باغ های این شهر باعث شده تا عاملان این تخلف آشکار از هر ترفندی برای به سرانجام رساندن آن استفاده کنند. در گذشته بارها شاهد اشتغال های کاذب [...]
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۱:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
مصطفی کافی رییس حوزه قضایی بخش باغبهادران اصفهان با اشاره به ویلاسازی های غیرمجاز در حریم روخانه زاینده رود و تجاوز به بستر این رودخانه از سوی سازندگان ویلا ها و خانه مسافرها ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۶:۵۱   + ۱۹ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - رییس کل دادگستری گلستان در دستور ویژه به دادستان گالیکش خواستار بررسی ساخت شهرک ویلایی "افرا" و ساخت و سازهای مربوط به این شهرک در کنار پارک ملی گلستان شد.
روزنامه خبر شمال   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۲۰:۱۵    
مائده مطهری زاده/ در پی یافتن اکسیر جوانی به قلب جنگل های 50 میلیون ساله هیرکانی می زنند، بی آنکه ترسی از مجازات در دل داشته باشند. جنگل های میلیون ها ساله هیرکانی میراث بزرگ طبیعی ایران که از استان گلستان تا مازندران، گیلان و سمنان کشیده شده است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۹:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج اعلام کرد: در راستای حفاظت از بستر تولید غذای مردم 35 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان کرج به چرخه تولید بازگشت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۷:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- بخشدار مرکزی مشهد گفت: با توجه به تقاضای انبوه برای ساخت باغ ویلا در اطراف مشهد پیشنهاد می شود ساخت دهکده های تفریحی و گردشگری در مناطق خوش آب و هوای این شهرستان جایگزین ویلاسازی های غیرمجاز شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۰۸:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- سایه شوم دلالان و ویلاسازی و تغییر کاربری اراضی کشاورزی بلای جان کشاورزان گیلانی شده است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۲۱:۴۵    
متاسفانه در سال های اخیر، با رشد فزاینده تخریب اراضی کشاورزی برای تغییر کاربری به ویلاسازی روبرو بوده ایم که چهره شهر ها و روستا ها را دگرگون کرده است. نمونه ای از این تخریب های گسترده اراضی کشاورزی را می توان در محدوده نیکا چوب شهر فردوسیه شهریار ببینیم که طی سه سال بسیار افزایش داشته است ...
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۲:۱۶    
نصف جهان: مدیر دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای اصفهان درباره برخی ویلاهای ساخته شده در حریم زاینده رود از گذشته، اظهار کرد: در دهه 60 شاهد برخی ویلاسازی ها به خصوص در منطقه باغبادران بودیم اما در دهه 80 طرح ساماندهی حریم و بستر زاینده رود تهیه شد. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۷:۰۸    
ساری- شکل و نمای ساخت و سازها در مازندران، حتی در دل روستاهای ییلاقی هم تغییر کرده، دیگر از خانه های چشم نواز و بومی خبری نیست، نه دیوارهای کاهگلی را می توان به نظاره نشست و نه پرچین های چوبی و پشت این پرچین ها، بسازبفروش ها نقشه می کشند.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
ضعف نظارت بر ساخت و سازهای حریم شهر به ویژه باغ ها در سال های گذشته یکی از چالش های پیش روی دوستداران محیط زیست و طبیعت بود که با تقویت این حوزه از سوی مدیریت شهری، منجر به عزم مسوولان در گسترش چتر نظارتی بازرسان شد. در سالهای گذشته اهمیت ندادن به ساخت و سازها منجر به رواج ویلاسازی [...]
پانا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۷:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
تهران (پانا) - در کنار ادامه فرآیند ویلاسازی در استان های شمالی، ساخت وساز به سبک نامانوس معماری رومیان باستان در مناطق بکر طبیعی و روستایی مازندران رواج یافته است. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۲:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
گرایش خوش نشین ها به ویلاسازی در داخل جنگل انگیزه تجاوز به عرصه های طبیعی را در جوامع محلی جهت فروش اراضی بالا برده است. همچنین مردم باید بدانند که جنگل های هیرکانی به عنوان میراث طبیعی جهان جای زباله نیست.
دادستانی کل کشور   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۱:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
تاریخ خبر: 16 شهریور 1399 ساعت خبر: 10:40:23 به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، محمدتقی تقی زاده دادستان عمومی و انقلاب دماوند با اشاره به برگزاری جلسه ای با شهردار آبسرد با موضوع پیشگیری از ساخت و ساز های غیرمجاز عنوان کرد ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۰۸ - ۱۰:۳۴    
نجفی، کارشناس محیط زیست اعتقاد دارد که مقابله قانونی با ساخت و سازهای غیر مجاز در مناطق حفاظت شده محیط زیستی و حریم رودخانه ها، باید فراگیر باشد و به نوعی تبعیض و استثنایی در کار نباشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۴:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- در سال های اخیر مبارزه با ویلاسازی های غیرمجاز در اراضی مرغوب کشاورزی خراسان رضوی آغاز و این روند ادامه دارد.
عصر شرق   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با بیان اینکه تعهد اشتغال شهرستان دماوند 3200 نفر است، گفت: خلع ید اراضی واگذار شده بلا استفاده در شهرک های صنعتی در دستور کار قرار می گیرد.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۰:۱۵    
رکنا: ویلاسازی ها در شمال کشور زمین های زراعی را سوزانده، جنگل ها را از بین برده و حالا به ساحل دریای خزر رسیده است و ویلاسازان طبیعت ایران را در استان های دیگر دارند می خورند و تخریب می کنند. در خزرخواری عجیب، حدود 80 درصد سواحل متصرف شده است ...
تیتر ۱   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۲۲:۰۹   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری البرز با هشدار به مدیران کلیه دستگاه های خدمات رسان از جمله ادارات آب، برق و گاز تاکید کرد: طبق بررسی انجام شده ارائه این خدمات یکی از علل عمده ادامه تغییر کاربری ها است که متخلفان را ترغیب به ادامه فعالیت خود می کند. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی