دوشنبه ۳۰ فروردینساعت ۲۳:۱۱Apr 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دریای مازندران»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل شیلات مازندران در ارتباط با دلایل کاهش صید در دریای خزر گفت: رودخانه ها مأمن اصلی ماهی های استخوانی خزر هستند که شرایط ایده آلی برای تکثیر ندارند که در این زمینه مسائلی از جمله آلودگی های زیست محیطی، فاضلاب ها و رهاسازی رسوبات معادن نیز اثرگذار بوده است.
موج   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۰:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل شیلات مازندران گفت: مهلت صید ماهی در دریای مازندران در دو نوبت تمدید شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات مازندران گفت: براساس دستورالعمل فردا آخرین روز صید در دریای خزر است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۶:۵۰    
مازَندَران در شمال ایران و در کرانه های جنوبی دریای مازندران می باشد. شهرستان ساری ، مرکز مازندران و شهرستان بابل پرجمعیت ترین شهرستان مازندران است. این استان هم مرز با استان های گلستان، سمنان، تهران، البرز، قزوین و گیلان است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۵:۲۹   + ۱۶ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - فصل صید ماهیان استخوانی دریای مازندران در حالی به روزهای پایانی اش نزدیک می شود که صیادان از تورهای خالیشان طی 2 هفته گذشته می نالند و تمنای تمدید زمان صید و صیادی را دارند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۰۹:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات مازندران گفت: در فصل صید ماهی های استخوانی یعنی 20 مهر تا پایان اسفند ماه سال گذشته حدود 2هزار و 254 تن ماهی از دریای مازندران صید شده که این میزان نسبت مدت مشابه سال گذشته 26 درصد کاهش را نشان می دهد.
ستاد اقامه نماز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۰۰:۴۴    
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گیلان در ابتدا ایشان بیان نمودند شهرستان لنگرود در استان گیلان و مابین دو شهرستان لاهیجان و رودسر قرار دارد این شهرستان در فاصله 60 کیلومتری رشت (مرکز استان) واقع شده است و از طرف شمال و غرب به شهرستان لاهیجان ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۲۱:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - رییس قوه قضاییه با قدردانی از اقدامات انجام شده در آزاد سازی حریم 60 متری دریای مازندران ، بر ضرورت تسریع در آزادسازی 15 درصد باقی مانده از سواحل این دریا تاکید کرد.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
کاهش بیش از 30 درصدی صید ماهیان استخوانی در دریای مازندران موجب شده است تا بازارهای ماهی استان نیز با کمبود عرضه برخی گونه های دریایی به ویژه کفال مواجه شوند.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۷:۳۳    
کاهش بیش از 30 درصدی صید ماهیان استخوانی در دریای مازندران موجب شده است تا بازارهای ماهی استان نیز با کمبود عرضه برخی گونه های دریایی به ویژه کفال مواجه شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۹:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات مازندران گفت: صید یک هزار و 700 تن ماهی سهم تلاش چند ماهه صیادان در دریای مازندران بوده است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۳۴    
با اجاره ویلا در نقاط مختلف شمال به خصوص عروس شهرهای ایران، رامسر زمینه سفری خاطره انگیز را برای خود و دوستان فراهم کنید. بیشتر اوقات زمانی که صحبت از سفر دسته جمعی به میان می آید بیشتر افراد در اولین گزینه مناطق شمالی کشور را پیشنهاد می کنند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۳:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - ورود انبوه ماهی سفید به آب های ساحلی دریای مازندران تور صیادان استان را انباشته کرده و سبب شده تا قیمت گونه های مختلف ماهیان دریایی و پرورشی از جمله ماهی سفید و کفال در بازار ماهی فروشان بیشتر از 20 درصد کاهش یابد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۹:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
هزار و 425 تن ماهی استخوانی از آغاز صید ماهی های استخوانی تا 20 بهمن از دریای مازندران صید شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۳:۰۱    
براساس اعلام هواشناسی دریایی، دریای مازندران از اواخر امشب تا ظهر یکشنبه مواج است.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۰۷:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
شرق: دریای مازندران (کاسپین) ساختار پیچیده زمین شناختی دارد. شمال آن در سواحل روسیه بسیار قدیمی است و قدمت آن به دوران پرکامبرین با حداقل حدود 550 میلیون سال پیش می رسد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۴:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
ساری- استاندار مازندران با تاکید براینکه باید از ظرفیت دریا برای توسعه استان استفاده کنیم، گفت: مجوز ایجاد 75 اسکله تفریحی - دریایی در استان صادر شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات مازندران با اشاره به کاهش صید در دریای مازندران گفت: از اواسط بهمن ماه رونق صید ماهی سفید در صورت مهیا بودن همه شرایط از جمله جریانات دریایی، دمای آب و شرایط آب و هوایی را خواهیم داشت که از هم اکنون صیادان چشم انتظار روزهای خوب و پررونق صید هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۹:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
حدود 8 هزار تن ماهی کیلکا امسال از دریای مازندران صید شد.
شمال نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۰۹:۲۷    
صید ماهی در دریای مازندران امسال 31 درصد کاهش داشت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۱:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات مازندران گفت: صید ماهی در دریای مازندران به یک هزار و 22 تن رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 31درصد کاهش یافت.
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۴:۰۳    
سونامی ها به دلایل مختلف رخ می دهند و در جنوب دریای مازندران و شمال البرز گسل هایی وجود دارد که جز گسل های فعال محسوب می شود و از این بابت باید نگران بود.
جام جم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۲۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
ادامه ی روند تغییرات اقلیمی و گرمایش جهانی می تواند به خشکی دریاچه ها و دریاهای محصور، از جمله دریای مازندران منجر شود و اکوسیستم منطقه را به خطر بیندازد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۰۸:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - فعالان بازارهای ماهی فروشی مازندران علت کاهش قابل توجه قیمت ماهیان دریایی طی 2 روز گذشته را ناشی از وفور صید پس از طوفانی شدن اخیر دریا می دانند ، وضعیتی صیادان از آن با عنوان " صید در آب پشت کولاک " می نامند.
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۰۰:۴۵    
مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: با توجه به افزایش دما احتمال سقوط بهمن طی روزهای آینده در محورهای هراز و کندوان وجود دارد و دریای مازندران هم تا روز شنبه به صورت مواج و متلاطم پیش بینی می شود.
پانا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۶:۰۸    
ساری (پانا) - هواشناسی مازندران اعلام کرد که با شمالی شدن جریانات از بعدازظهر امروز چهارشنبه با وزش باد نسبتا شدید، دریای خزر مواج می شود. هواشناسی مازندران اعلام کرد که از بعدازظهر امروز چهارشنبه 19 آذر دریای خزر مواج می شود و ارتفاع موج تا 1.5 متر و در حالت بیشینه 2.5 متر خواهد بود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۵:۰۶    
براساس اعلام هواشناسی دریایی، دریای مازندران برای روزهای پنجشنبه و جمعه مواج است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۰۹:۴۳   + ۱۲ سایت دیگر  
صید پره از شیوه های مرسوم و رایج در کرانه دریای خزر و استان مازندران است که هر سال همزمان با شروع فصل صید ماهیان استخوانی از 20 مهرماه تا 15 فروردین ماه ادامه دارد. امسال به دلیل شرایط جوی، آلودگی دریا، صید غیرمجاز و بی برنامه، صید ماهیان استخوانی در دریای مازندران کاهش 44 درصدی داشته است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۳:۵۶    
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات مازندران گفت: میزان صید ماهی های استخوانی در دریای مازندران نسبت به مدت مشابه سال گذشته 45 درصد کاهش داشت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۱:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل شیلات مازندران گفت: حال و شرایط شرکت های تعاونی پره و بهره برداران از دریای مازندران اصلا خوب نیست و با توجه به کاهش صید معیشت بسیاری از افراد تحت الشعاع قرار گرفته است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
در ادامه تصاویری از صید ماهی استخوانی از دریای مازندران را مشاهده می کنید.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۰۹:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
وقتی نظر کارشناسان ارشد و محققان محیط زیست و اکولوژیست های متخصص به کناری رانده و نظر سیاستمداران ملاک عمل قرار گیرد، آنگاه وقوع فاجعه زیست محیطی و برهم خوردن اکوسیستم طبیعت، امری طبیعی و اجتناب ناپذیر خواهد بود حتی اگر دو رئیس جمهور هم پشت طرح انتقال آب دریای مازندران قرار داشته باشند.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۲۳:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
وقتی نظر کارشناسان ارشد و محققان محیط زیست و اکولوژیست های متخصص به کناری رانده و نظر سیاستمداران ملاک عمل قرار گیرد، آنگاه وقوع فاجعه زیست محیطی و برهم خوردن اکوسیستم طبیعت، امری طبیعی و اجتناب ناپذیر خواهد بود حتی اگر دو رئیس جمهور هم پشت طرح انتقال آب دریای مازندران قرار داشته باشند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
حدود هزار ناجی غریق سواحل دریای مازندران از تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی ابراز نارضایتی کردند. آن ها مدعی اند به رغم دریافت دو ماه از طلب های خود در روز های گذشته، هنوز دو ماه دیگر طلبکارند.
پایگاه خبری استناد   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۷:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران با اشاره به آزادبودن 390 کیلومتر از سواحل دریای مازندران، ادامه داد: حدود 85درصد از سواحل دریای مازندران در دسترس مردم قرار دارد.
اقتصاد تهران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۶:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
اقتصادتهران: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران گفت که تاکنون 390 کیلومتر از سواحل دریای خزر در حوزه استحفاظی این استان از تصرف دستگاه های دولتی و غیردولتی آزاد شده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۱:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران گفت: در یک سال اخیر آزادسازی سواحل دریای مازندران با سرعت بسیار خوبی انجام شد.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۲۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
کورش بنیان گذار کشور ایران زمین است. یعنی اوست که برای نخستین بار یک دولتِ یگانه را بر سراسر قلمروی مکانیِ ایران زمین حاکم می سازد و به این ترتیب، ساز و کار های سیاست ایران شهری را ابداع می کند.. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۷:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات مازندران گفت: از 20 مهر ماه تاکنون میزان صید ماهی استخوانی در دریای مازندران به 170 تن رسیده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
بابلسر- اسحاقی، مدیرکل شیلات مازندران با اشاره به شروع فصل صید گفت: شاهد کاهش صید در دریای استان هستیم.
شبکه تصویر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۰۹    
دریای خزر،یا دریای مازندران پهنه ای آبی است که از جنوب به ایران، از شمال به روسیه، از غرب به روسیه و جمهوری آذربایجان و از شرق به جمهوری های ترکمنستان و قزاقستان محدود می شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل شیلات مازندران گفت: صید ماهی های استخوانی از جمله سفید، کفال، کپور و آزاد از امروز در دریای مازندران آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
با فعالیت 4هزار صیاد در قالب 54 تعاونی پره، فصل صید ماهی در دریای مازندران آغاز شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۹:۵۴    
ساری- فصل صید و صیادی با حضور چهار هزار صیاد در استان مازندران آغاز شد و صیادان به دریا رفتند.
مازنی نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۷:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
مازنی خبر : از شروع تا پایان طرح سالمسازی دریای مازندران در تابستان امسال، 45 (41 مرد و مابقی زن) نفر به علت غرق شدگی جان خود را از دست دادند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 4 درصد کاهش داشت. دکتر عباسی تصریح کرد :مرداد ماه با 14 ، شهریور با [...]
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۳۹    
ساری (پانا) - 45 نفر در تعطیلات تابستان امسال در دریای مازندران غرق شدند. طرح دریا در مازندران که همه ساله از اول خرداد ماه شروع می شد در سال جاری به دلیل همه گیری ویروس کرونا از 15 خرداد ماه آغاز شد. این طرح در 15 شهر ساحلی و در 51 نقطه از 400 کیلومتر دریای مازندران فعال شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۹:۰۵   + ۱۴ سایت دیگر  
از شروع تا پایان طرح سالمسازی دریا 45 نفر به علت غرق شدگی جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 4 درصد کاهش داشت.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۰:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل شیلات مازندران گفت: صید ماهیان استخوانی دریای خزر که قرار بود از امروز در آبهای ساحلی شرق مازندران آغاز شود به دلیل شرایط جوی نامناسب لغو شد.