پنجشنبه ۰۶ اردیبهشتساعت ۰۱:۲۲Apr 2024 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دریای مازندران»

بسیج   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۱:۱۷    
زنجیره انسانی و قدردانی از عملیات تاریخی و غرورآفرین وعده صادق به صورت همزمان در سراسر نوار ساحلی دریای مازندران برگزار شد.
یاقوت نیوز- رییس سازمان نقشه برداری کشور گفت: تراز دریای مازندران در حال کاهش است که عوامل مختلفی از جمله تغییر اقلیم در آن تاثیرگذار است، به طوری که نسبت به 10 سال گذشته بیش از یک متر کاهش داشته است.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۲۳:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
فصل صید ماهیان استخوانی خزر پایان یافت. صید از نیمه دوم فصل زمستان در سواحل مازندران شروع می شود و تا اواسط فروردین ادامه می یابد. دریای خزر یکی از ارزشمند ترین ذخایر ماهی جهان است. صیادان مازندران از 20 مهر تا 29 اسفند پارسال موفق به صید سه هزار و 420 تن انواع ماهی های استخوانی در دریای خزر شدند ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۰:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
صید ماهی های استخوانی هر ساله از فصل پاییز آغاز و تا اواخر فروردین (فصل تخم ریزی ماهیان) به پایان می رسد. صیادان مازندران از 20 مهر تا 29 اسفند سال گذشته موفق به صید سه هزار و 420 تن انواع ماهی های استخوانی در دریای مازندران شدند ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۰۹:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیرکل شیلات مازندران با اشاره به اینکه میزان صید ماهی امسال تا 29 اسفندماه 3 هزار و 420 تن بوده است، گفت: این میزان صید نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش داشت.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۱۱:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- مدیرکل شیلات مازندران گفت: صید ماهی استخوانی در دریای مازندران تا 15 فروردین ماه امسال ادامه دارد و تمدید فصل صید هم براساس تصمیم کمیته صید و شیلات ایران خواهد بود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ - ۲۳:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
ویدیویی از وضعیت اسفبار ساحل متل قو مازندران در ایام نوروز واکنش برانگیز بوده و برخی مازندرانی ها را نیز عصبانی کرده است. حجم وسیعی از مردم در چادر کنار ساحل ساکن می شوند و زباله هایشان را هم در ساحل بزرگ ترین دریاچه جهان می ریزند که این موضوع عصبانیت همه را در پی دارد. این تصاویر را می بینید.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۰:۳۵    
ساری-ایرنا- رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران با اشاره به ارائه خدمات ناجیان غریق در ایام تعطیلات نوروزی امسال گفت که 320 ناجی غریق در نقاط حادثه خیز تعیین شده در سواحل دریای مازندران به صورت کشیک صبح و عصر حضور دارند.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۱۰:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
کوه دماوند در بخش مرکزی رشته کوه البرز در جنوب دریای مازندران جای دارد. از دیدگاه تقسیمات کشوری، این قله در بخش لاریجان شهرستان آمل در استان مازندران قرار گرفته است. تصویری این قله زیبای در اولین روز سال را ببینید. +
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۰۸:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- مدیرکل شیلات مازندران گفت: میزان صید ماهی در دریای مازندران طی پنج ماهه اخیر به 2 هزار و 900 تُن رسید.
هواشناسی مازندران با اعلام هشدار سطح زرد، هرگونه فعالیت دریایی در آب های ساحلی این استان را از عصر امروز سه شنبه 29 اسفندماه جاری تا پایان روز جمعه سوم فروردین سال 1403، ناامن اعلام کرده است.
بسیج   ۱۴۰۲/۱۲/۱۸ - ۱۱:۰۳    
با حضوراستاندار مازندران، فرمانده سپاه کربلا و مدیران نهادها و دستگاه های اجرایی از جمله فعالین فرهنگی هنری بسیج و سرگروه های جهادی شاخص در امر ساماندهی سواحل و تفرجگاه ها برگزار شد.
بسیج   ۱۴۰۲/۱۲/۱۸ - ۰۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
این مراسم با حضور سردار مسلمی " فرمانده سپاه کربلا " و آهنگر " مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران " برگزار شد.
بسیج   ۱۴۰۲/۱۲/۱۸ - ۰۱:۰۳    
همگرایی بیشتر دغدغه مندان انقلاب اسلامی موجب پیشبرد بهتر طرح ساماندهی دریای مازندران در سال 1403 می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ - ۲۲:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران استاندار مازندران با بیان اینکه طرح دریای مازندران برای نوروز آماده است، گفت: تقارن ماه رمضان با عید باستانی نوروز معنویت ویژه ای را به استان مازندران داده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- مدیرکل شیلات مازندران گفت: میزان صید ماهی در دریای مازندران طی پنج ماهه اخیر به 2 هزار و 570 تن رسید.
الف   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۵:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
با اعزام صندوق شعبه سیار شماره 36 اخذ رای شهرستان بندرترکمن به جزیره آشوراده، کارکنان ادارات مستقر در این جزیره و بومیان منطقه در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری شرکت کردند.
ورزش 3   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۷:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
رضا جعفری با 7 گل توانایی خود به عنوان یک مهاجم نوک را نشان داده است.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۱:۵۱    
اتصال راه آهن شمال به جنوب ایران احداث راه آهن از جمله آرزوهای مردم و بازرگانان ایرانی بود ولی بعللی نقشه و هدف آنها به نتیجه ای نمی رسید . زمانیکه رضا شاه حکومت را بدست گرفت برای اجرای این هدف و به منظور توسعه امور بازرگانی و اجرای سیاست استعماری مصمم شدند به وسیله یک رشته راه آهن سراسری از ...
معاون حقوقی رییس جمهور گفت: کشورهای حاشیه دریای خزر باید خط مبدا مستقیمی که برای کشورهای حاشیه دریا وجود دارد بپذیرند تا سهم جمهوری اسلامی ایران از دریای خزر به صورت قطعی مشخص شود.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
با عنایت به اهمیت این کانال برای حمل و نقل دریایی، تمامی تصمیمات، برنامه ریزی ها، اقدامات و تعریف سناریو ها و تعیین استراتژی صنایع دریایی ایران در مواجهه با کاهش سطح تراز آب دریای مازندران ( دریای خزر ) باید منوط به رویکرد و عملکرد دولت روسیه بر بهره برداری و عملیات لایروبی کانال ولگا کسپی باشد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۶:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
با توجه به افزایش شکاف ها و بروز تنش های جدید میان ایران و آمریکا و اتحادیه اروپا، در سال های اخیر نزدیکی روابط دولت جمهوری اسلامی با چین و روسیه به یکی از مختصات و البته آرزوهای سیاست خارجی کشور مبدل شده و براساس این امضای اعلام قرارداد 25ساله ایران و چین و سپس احتمال امضای سند راهبردی یا قرارداد ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۴:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- افزایش صید ناشی از وضعیت آب و هوایی مناسب طی یک هفته گذشته ، قیمت انواع ماهیان استخوانی دریای مازندران را به طور متوسط در هر کیلو گرم 500 تا 700 هزار ریال کاهش داده است.
دانا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۰۸:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
امتیاز شیلات شمال ایران در دوره سلطنت محمدشاه قاجار در شرایط ناکارآمدی دولت و نیاز فوری برای برطرف کردن کسری بودجه تحت فشار روسیه تزاری به این کشور واگذار شده بود و در قبال پرداخت اجاره بهایی اندک حدود 6500 تومان در سال به یکی از اتباع روسیه تزاری به نام عبدل واگذار شد و به همین جهت پیمان مربوط به ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۲:۳۲   + ۲۴ سایت دیگر  
استاندار مازندران از فراهم شدن مقدمات لازم برای انجام کارهای مطالعاتی استخراج گاز از ذخایر دریای مازندران خبرداد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۷:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
مرزبانان استان مازندران با هوشیاری و اقدام به موقع مانع تبادل کالا قاچاق دخانیات به ارزش 80 میلیارد ریال در دریای خزر شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۰۹:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
مرزبانان استان مازندران با هوشیاری و اقدام به موقع مانع تبادل کالا قاچاق دخانیات به ارزش 80 میلیارد ریال در دریای خزر شدند.
معاونت امور استان ها   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، به کوشش همکاران معاونت صدا و مهندسان توسعه و فن آوری رسانه، امواج رادیوی قدیمی دریا در غرب استان مازندران شنیده می شود. عوامل تولید و فنی مرکز مازندران زمستان سرد ساحل خزر را با زحمات خویش بهاری کردند. امتیاز شما
بازتاب   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ویژه رئیس جمهور پولی کردن ورود به حریم قانونی دریا را غیرقانونی دانست و گفت: این کار مطلقا ممنوع است. حجت الاسلام حسن درویشیان با اشاره به وجود بخشی از سازه های دولتی در حریم دریای مازندران بر لزوم آزادسازی این نوار ساحلی تاکید کرد و گفت ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۱۷:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
محمودآباد- کریم زاده، مدیرکل شیلات مازندران گفت: با ایجاد 40 مزرعه میزان تولید ماهی در قفس استان به دو هزار تن افزایش می یابد.
مازنی نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۱۶ - ۱۴:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
محمد محمودی روز شنبه در جلسه اقتصاد دریای مازندران افزود: این صندوق برای توسعه علمی فعالیت های اقتصادی دریایی به صورت ویژه از شرکت های دانش بنیان دریا محور حمایت همه جانبه می کند. وی بر لزوم ورود مهندسی و طراحی شناورهای پیشرفته مطابق با شرایط دریای خزر تاکید کرد و بیان داشت: از آن [...]
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۲/۱۰/۱۴ - ۱۰:۳۲    
سیدمحمود حسینی پور در دیدار با معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان سینمایی کشور در ساری بر ضرورت افزایش جذابیت در سینماهای کشور تاکید کرد و گفت: کَشتی سیار سینمایی در دریای مازندران راه اندازی شود ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۱۳:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - استاندار مازندران بر افزایش جذابیت در سینماهای کشور تاکید کرد و گفت: کَشتی سیار سینمایی در دریای مازندران راه اندازی شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۱ - ۲۲:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان مازندران از توقیف هشت فروند قایق صیادی غیر مجاز و 20 دستگاه لنسر خبر داد و گفت: در این عملیات 15 متهم دستگیر شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۱۰ - ۰۷:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل شیلات مازندران گفت: صید ماهی استخوانی در دریای مازندران به 686 تن رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۰۷ - ۱۴:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
استاندار مازندران با اشاره به اینکه باید به فکر هزار قفس دریایی استان برای پرورش ماهی باشیم، گفت: باید بیشترین تولید را در شیلات و دریای مازندران داشته باشیم.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۰۲:۱۴    
ویدئویی کم نظیر از نوک قله دماوند منتشر شده است. دماوند کوهی در شمال ایران و استان مازندران است که بلندترین کوه ایران و غرب آسیا، بلندترین آتشفشان آسیا و خاورمیانه است و سومین آتشفشان مرتفع در نیمکره شرقی (پس از کوه کلیمانجارو و کوه البروس) است ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - ۰۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- اگرچه خوردن ماهی سفید دریایی شکم پُربا سبزی پلو یکی از غذاهای اصلی مازندرانی ها در شب یلدا است، اما بررسی از وضعیت قیمت در بازار ماهی فروشان به نسبت قدرت خرید مردم نشان می دهد که امسال اجرای این سنت در بین بسیاری از خانواده ها به نوعی غریبگی در موطن است.
رادیو فرهنگ   ۱۴۰۲/۰۹/۲۰ - ۰۸:۴۳    
دکتر عابدی دراین برنامه در مورد تپه مارلیک صحبتی کرد و گفت : تپه باستانی مارلیک در شمال ایران واقع شده است. مسیر دستیابی به این محوطه از طریق جاده قزوین به رشت در ساحل دریای مازندران است ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۱:۴۰    
هر بار که به تصویری از شمال ایران نگاه می کنید، به تمام مردمانی که با هر تعطیلات به سمت جاده های شمالی کشور روانه می شوند حق می دهید که از این آب وهوا و منظره دست نکشند ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۴:۱۹    
ساری- ایرنا - صیادان مازندران از آغاز صید یعنی هفدهم مهر ماه تا کنون، 512 تن انواع ماهی صید کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 2 درصد کاهش نشان می دهد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۱:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
تصادفات مرگبار روی میز اژه ای، تمدید آتش بس غزه، دنبال سهمیه المپیک با 14 فدراسیون بدون رئیس! سیاست یک بام و دو هوا در قبال افغانستان، قانون جدید شورا ها به کدام سو می رود؟ چشم انداز بودجه با رنگ و بوی مالیات ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۱:۱۵    
مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از کاهش 75 درصدی غریق در دریای خزر خبر داد.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۱:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
دلایل متعددی برای اینکه چرا ایران چشم بر ذخایر نفت و گاز خود در دریای خزر بسته و حاضر به واردات گاز از ترکمنستان شده است، بیان می شود. برخی به دلایل فنی مانند عمق ذخایر و تکنولوژی پیچیده اشاره می کنند و برخی دیگر به تحریم و نیاز به سرمایه گذاری کلان اشاره دارند و برخی دیگر پای رژیم حقوقی خزر و حتی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۳:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل شیلات مازندران گفت: از آغاز فصل صید میزان صید ماهی های استخوانی به 350 تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15 درصد رشد داشته است.
رسا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۱۳:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی از بارش باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی طی امروز در سواحل دریای مازندران و افزایش آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۰۷:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل شیلات مازندران گفت: 260 تن ماهی استخوانی از ابتدای فصل صید تاکنون در دریای خزر صید شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 10 درصدی برخوردار بوده است .
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ - ۱۰:۵۰    
ساری - ایرنا - مدیر کل شیلات مازندران از افزایش پنج درصدی صید ماهیان استخوانی خبر داد و گفت: صیادان از آغاز صید هجدهم مهر ماه تا کنون، 190 تن انواع ماهی صید کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل پنج درصد افزایش نشان می دهد.