سه شنبه ۱۱ آذرساعت ۲۲:۲۵Dec 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خرافات»

ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۳:۱۷    
ایسنا/همدان کرونا بی رحمانه در روستاها می تازد و آن به علت خرافاتی بودن روستائیان بوده و نیاز است برای پیشگیری از مرگ و میر ناشی از این ویروس، دهیاران و اعضای شورا در روستاها به میدان فرهنگ سازی بیایند.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۹:۳۱    
ریشه بسیاری از خرافات موجود نه در فرهنگ ایرانی و اسلامی واقعی مردم، بلکه در اعتباربخشی دولتی است که باعث اعتباربخشی به این خرافات شده.
اعتدال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۲۱:۵۹    
مردم روستایی در اندونزی، معتقدند که قرار گرفتن در میدان الکتریکی قطار هنگام عبور، میتواند بیماریهای آنها را شفا دهد. این باعث شده که این افراد به طرز خطرناکی بر روی ریلها دراز بکشند.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۱:۳۴   + ۱۵ سایت دیگر  
سلامت نیوز :من حاضرم کمپین راه بیاندازم، به همه ی کشور سفر کنم، با همه مادرها صحبت کنم، اصلا در تاریخ نهم آذر امسال بروم در بخش زایمان بیمارستان ها بنشینم و به مادرها التماس کنم که این کار را با فرزندشان نکنند. ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۲۱:۵۵    
شاید باورش سخت باشه که عده ای به تحریک رمالان برای رفع مشکلات خود به کوه و بیابان می روند تا به دندان گرگ یا مهره مار برسند.
قم فردا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا ، کشور هند به سرزمین هزار فرقه و هزار دین معروف است؛ در هرکدام از این ادیان و اعتقادات رفتاری مرسوم و متداول است که برای خود عجیب و غیرطبیعی برای دیگران است ...
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۱:۰۰    
خرافات از ایام قدیم وجود داشته و خیلی از افراد روی سادگی مردم سوار می شدند و از این مساله سوء استفاده می کردند و برای خود کیسه می دوختند، اما الان وضعیت بدتر شده است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام جلیلی گفت: در بحث تجهیز اموات اعم از کرونایی و غیرکرونایی آسیب های مختلفی را در موضوع بدعت ها و خرافات در آرامستان ها و غسالخانه ها شناسایی کرده ایم.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۸:۳۵    
سیدیحیی یثربی، از شاگردان صاحب تفسیر المیزان، عقیده دارد: مرحوم علامه طباطبایی باید تفسیری را با هزار زحمت می خرید و مطالعه می کرد و بیشتر آن ها را در کتابخانه می خواند، اما اکنون ما با وجود این همه نرم افزار و امکانات چه کرده ایم؟ علامه ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۴:۳۴    
مجموعه داستان باجی نوشته نعمت مرادی دربرگیرنده داستان هایی درباره فضاها و اتفاقات مرموز و خرافات بین مردم اقلیم روستا است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
سیدیحیی یثربی عقیده دارد: مرحوم علامه طباطبایی باید تفسیری را با هزار زحمت می خرید و مطالعه می کرد و بیشتر آن ها را در کتابخانه می خواند، اما اکنون ما با وجود این همه نرم افزار و امکانات چه کرده ایم؟!
مدال   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۲۱:۰۵    
خرافات عجیب و خنده دار در مسابقه دو تیم آقریقایی! ......
صدای ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۵:۵۶    
از آنجا که خاستگاه و ریشه این مراسم در باورهای اعتقادی هر جامعه است، طبیعی است در این مراسم شاهد رفتاری باشیم که ریشه در احساس و عاطفه انسان ها دارد که به آن خرافه می گویند. در خرافه، رویدادها و حوادثی که با هم ارتباط منطقی ندارند، به یکدیگر ربط داده یا علت و معلول یکدیگر می شوند. ...
شهرخوان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۰۰:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
ماجرای زندگی دوقلوی اندونزیایی که پس از 24 سال به لطف تیک تاک با هم دیدار کردند در فضای مجازی خبرساز شد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۲۲:۰۷    
مسأله خواب دیدن و تعبیر خواب، از دیدگاه قرآن، یک واقعیت قطعی است، و ما مسلمان ها هرگز نباید خواب دیدن و تعبیر خواب را در ردیف خرافات ، یا حدسیات و مسائل پیش پا افتاده بشماریم.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ؛ پرسپولیس دو امتیاز از بازی اول را در اکباتان جا گذاشت. آنهایی که نسبت به آمار و خرافات حاصل از کنار هم قرار دادن اعداد حساسند و دوست دارند بر اساس آن نتیجه گیری کنند ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۰۸:۲۲    
انسان لجوج کسی است که به دور از عقل و منطق بر سخنی یا رفتاری اصرار می ورزد و این گونه در دامن خرافات و تعصب می افتد و نسبت به هرگونه تغییرات مثبت واکنش منفی نشان می دهد. لجاجت یک بیماری اخلاقی است که تأثیرات منفی بسیاری در زندگی شخص و آینده او به جا می گذارد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۳:۴۴    
حوزه/ محمدلو گفت: باید جوانان به تاسی از قرآن، سعی کنند با دلایل منطقی و با کمال ادب و احترام خانواده های خود را قانع کنند تا رسومات غلط در ازدواج که در برخی از آن ها حتی خرافات هم ضمیمه شده دور ریخته شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۹:۱۲    
ار رسول اکرم(ص) معجزات زیادی نقل شده است، اما شاید بعد از قرآن کریم، مهم ترین معجزه تحقق یافته نبی مکرم اسلام(ص) تغییر نگرش جامعه از زندگی جاهلی بر حضیض بی مهری، خشونت و خرافات و تحول به سمت مهربانی، محبت، صلح، آشتی و اجرای عدالت بود. معجره ای که جلوه های زیادی در عصر نبوی داشت.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۴:۳۴    
مردمی که سرنوشت خود را در انواع فال ها جستجو می کنند، در میان آنان هر نوع قشری می توان یافت که برای حل مشکلات خود به جای اعتماد به خداوند، پیش فالگیرها و رمال ها می روند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۶:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ مردم ناآگاه، خرافات زیادی درباره جن ساخته اند؛ به گونه ای که فکر می کنند جن ها موجوداتی موذی، دم دار و سم دار هستند، که کاری جز آزار انسان ها ندارند مردم ناآگاه فکر می کنند جن ها در تاریکی هستند، به این خاطر از جاده های تاریک می ترسند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۲۳:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای معلمان دامغان گفت: اکثر اهالی روستای معلمان طی هفته اخیر مبتلا به علائم کرونا شدند اما هیچکس تست کرونا نمی دهد و خانه بهداشت روستا فاقد امکانات اولیه پزشکی است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین مولانا سیدکلب جواد نقوی گفت: از میرحامد حسین اینگونه یاد می شود که از بین برنده بدعت ها و احیاگر سنت های دینی بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۹:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
در مورد سفر رفتن خرافات زیادی وجود دارد که شاید شما هم تعدادی از آن ها را باور داشته باشید.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۵۷    
حجت الاسلام فوادیان با بیان اینکه امام صادق(ع) در دعای عهد راه و رسم بیعت و پیمان با امام زمان(عج) را به ما یاده داده اند، گفت: مهدویت ظرفیت بالایی در وحدت آفرینی بین مذاهب و ادیان دارد، نباید در ایام 9 ربیع این کارکرد را تبدیل به عامل تفرقه کنیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۳۵    
تهران-ایرنا- پخش اظهارنظر های غیرواقعی، خرافی یا غلط از آنتن زنده صدا و سیما، تبدیل به رویه ای مکرر شده است و به رغم تمامی انتقادها، مدیران این سازمان اقدامی برای رفع این اظهارنظرهای خطرناک و پرهزینه برای امنیت و آرامش جامعه نمی کنند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام اجرایی با بیان اینکه باید تبیین کنیم که 9 ربیع الاول امتداد غدیر است، گفت: این روز نباید با آلودگی به خرافات و بدعت ها، بهانه برای تعرض قرار دادن شیعیان مظلوم در دیگر کشورها شود.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۶:۱۷    
متأسفانه چند سالی است با پایان یافتن ماه صفر، بدعتی در برخی مناطق رواج یافته و آن رفتن پشت در مساجد و در زدن است؛ کاری که فاقد هر گونه مبنای روایی و عقلانی است. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۹:۲۵    
چند سالی است که در پایان ماه صفر مراسمی در برخی شهرها باب شده که در ظاهر مانند بسیاری از خرافات دیگر عملی نیکو وانمود می شود، اما هنگامی که در آن اندیشیده می شود نتیجه به آنجا می رسد که با خرافه و بدعتی دیگر مواجه هستیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۱:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
عقلانیت و تمسک به روش های مدبرانه در رفتار و عملکرد از جمله مهمترین مولفه هایی است که سیستم های آموزشی-تربیتی در ممالک مختلف به دنبال تحقق آن در سطح جامعه هستند و در راستای نیل به این مهم اقدامات متعددی را به منظور فرهنگ سازی میان مردم به منصه ظهور می رسانند ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۳:۳۶    
برنامه ریزان، سیاست گذاران و تولیدکنندگان محتوا در شبکه قرآن سیما، حتما بیننده برنامه های پرمخاطب دینی تلویزیونی در دهه یا دهه های قبل سیما بوده اند. برای مثال ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۲:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
جعبه جادویی دیروز که به فرموده امام خمینی(ره) بنا بود به دانشگاه عمومی برای مردم ایران تبدیل شود؛ این روزها از ضعف اساسی در نظارت بر تولیدات تلویزیونی خود رنج می برد. رنجی که با آمیختگی خرافات و پیوند نازیبای آن به اعتقادات مذهبی مردم، امکان سکوت رسانه ای را ناممکن می سازد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۲:۳۶    
اعتقاد به شفا دادن و خواص درمانگر برخی سنگها از دیرباز تاکنون محور توجه اغلب افراد در جهان بوده ولی این روزها استقبال و اعتقاد های افراطی علی الخصوص در کشورمان این به اصطلاح طب باستانی را دستخوش باورهای واقعا نامتعارف و خرافات کرده به گونه ای که حتی بیشتر مردم برای درمان بیماریهایشان به جای مراجعه ...
دین آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۲۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
به اعتقاد میرموسوی نقش خرافات در ایدئولوژی، تابعی از میزان عقل گرایی در حکمرانی و نظام سیاسی است و به هر اندازه عقلانیت کاهش یابد، سهم خرافات بیشتر می شود.
برترین ها / پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۴:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
ایرنا زندگی: اگر از مار، سگ و حتی گربه وحشت دارید، در ترس از حیوانات تنها نیستید. وجود هراس از هر چیزی، از جمله هر نوع حیوانی، امکان پذیر است و در دسته فوبیا ها قرار می گیرد. ...
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۳:۵۶    
کرمانشاه - مدیر مدرسه علمیه کنگاور گفت: دشمنان دین خدا با ترویج خرافات به دنبال تخریب جایگاه ائمه اطهار و بزرگان دین و ایجاد یک دیوار بی اعتمادی بین جامعه و دین هستند.
تقریب   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۸:۳۴    
اقشار نخبه مسلمان به طور متعارف پیشران های خوبی در پیگیری و مدیریت اتفاقات کشورها هستند. این نقش از جمله در مدیریت انقلاب ها و توسعه و پیشرفت کشور در زمینه های مختلف و در مبارزه با جهل و خرافات قابل ملاحظه است.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۶:۰۱    
بخشی از مصاحبه ی مصطفی ملکیان، اندیشمند معاصر و فیلسوف اخلاق در سال 1385 با عنوان تجدد ایرانی بی معناست را به نقل از کانال تلگرامی آقای ملکیان می خوانید: ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۸:۳۷    
از آفات اصلی دین می توان به دوگانه جهل و خرافات تعصب اشاره کرد. انسان هایی که نیاز های شناخت دینی خود را به معنویات های هیجانی و عرفان های کاذب تقلیل داده و قربانی باور های جاهلانه خودشان و دسیسه های منفعت طلبانه دیگران می شوند ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۹:۲۶    
جواد روحانی رصاف، دین پژوه، با بیان اینکه دنیای معنایی ما دیگر تاب تحمل خرافات و اسرائیلیات اموی، عباسی و صفوی را ندارد، گفت: جهان پساکرونا بینش مذهبی ماوراء علمی را می طلبد که به نیازهای امروز پاسخ دهد و اسلام از چنین توانی برخوردار است.
ناطقان   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۵:۱۳    
بقراط که به عنوان پدر علم طب جدید شناخته شده است نخستین کسی بود که پزشکی را از خرافات جدا کرد. وی که در جزیره یونانی توس به دنیا آمد پسر یک طبیب بود .
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
باهری گفت: جن یک مخلوق و وجودش حقیقی است اما اینکه جن باعث آتش سوزی و یا برخورد فیزیکی با انسان داشته باشد،خرافات است و مورد پذیرش نیست.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۴:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام محمدی از برگزاری کنفرانس بین المللی آسیب شناسی مطالعات تاریخ اهل بیت(ع) در هشتم آبان ماه خبرداد و گفت: این کنفرانس با هدف زدودن خرافات و پرداختن به مسائل فراموش شده در سیره اهل بیت(ع) برگزار خواهد شد.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۹:۱۷    
نشست تربیت وتعالی حوزه ای درحوزه مقاومت بسیج معصومیه ناحیه روح ا... با موضوع سبک زندگی عاشورایی و خرافات وارد شده به تشیع برگزار شد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
یک موضوع مورد علاقه صوراسرافیل مناسبات زن و مرد و ساختارهای فرهنگی بود. خرافات رایج، حاکمان مستبد و نمایندگان متزلزل مجلس، همه و همه آماج مقاله های طنزآلود صوراسرافیل شدند. دهخدا از روابط خانوادگی سخن می گفت و ماهیت استثماری و شیوه های کنترل بر زنان را هجو می کرد ...
جماران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۳:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ به نقل از روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این اطلاعیه آمده است: نهضت عظیم عاشورا که با هدف متعالی تعمیق باورهای دینی، ترویج معروفات و زدودن غبار خرافات و کژی ها از جامعه بشری شکل گرفت ...
سراج24   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
یک پژوهشگر دینی گفت: جنبش های همدلی مومنانه نشان از تجلی تفکر حسینی در جامعه ما دارد و این جای امیدواری دارد، اما زنگار خرافات و نگاه صوری به دین، هماره تهدیدی برای دین است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
حمیدرضا میرزایی زاده نمایشنامه نویس گنبدی در یادداشتی ابراز کرد که نمایشنامه نویس می تواند با بهره مندی از منابع دست اول از مرز بین واقعیت و خرافات به سلامت عبور کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۸ - ۱۰:۳۰    
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: مهمترین هدف دشمنان از ایجاد تحریفات و خرافات در ماجرای کربلا، از بین بردن و به فراموشی سپردن هدف قیام عاشورا است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۸ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
پیشکسوت قرآنی کشور ضمن ابراز خرسندی از برگزاری پویش روضه های خانگی، گفت: یکی از رسالت های قرآنیان این است که خط نگهدار و حریم نگهدار قرآن کریم در جامعه باشند؛ امروزه خرافه و باورهای عامیانه وارد دین شده است که هیچ اساس دینی و قرآنی ندارد.