دوشنبه ۱۱ اسفندساعت ۰۱:۲۱Mar 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حملات سایبری»

تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
مطابق پیش نویس این توافق نامه که دولت روسیه آن را منتشر کرده، همکاری های آتی دو مسکو و ریاض در زمینه نظامی از جمله شامل مجموعه آموزش های نظامی از جمله برای ارتقای سطح نیروهای نظامی، همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم، دزدی دریایی و حملات سایبری خواهد بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
در پی حملات سلسله وار سایبری در فرانسه، این کشور برنامه راهبردی مقابله با این تهدیدات را تقویت کرد.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۲:۵۰   + ۱۶ سایت دیگر  
مردم نیوز : رسانه های روسیه، امروز (چهارشنبه)، گزارش دادند مسکو و ریاض در حال آماده کردن یک توافق جدید در زمینه همکاری های نظامی هستند. طبق گزارش پایگاه خبری شبکه روسیا الیوم ، پیش نویس این توافق که دولت روسیه آن را در تاریخ نوزدهم ماه فوریه منتشر کرده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۵۷   + ۱۱ سایت دیگر  
بررسی های شرکت آی بی ام نشان می دهد حملات سایبری به بیمارستان ها و مراکز درمانی از زمان شیوع ویروس کرونا به بعد دوبرابر شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۹:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
در پی اتهام زنی واشنگتن به مسکو در خصوص حملات سایبری اخیر به شبکه های رایانه ای سازمان های مهم ایالات متحده، برخی منابع از تصمیم دولت بایدن برای تحریم روسیه خبر دادند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
دولت آمریکا در حال آماده سازی مجموعه ای از اقدامات برای مجازات مسکو به ادعای یک سری حملات سایبری است که گفته می شود توسط روسیه انجام شده و "مسمومیت" الکسی ناوالنی وبلاگ نویس روسیه نیز به این مسئله مربوط است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۱:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
یک روزنامه آمریکایی به نقل از مقامات این کشور خبر داد، واشنگتن در حال آماده سازی تحریم هایی علیه مسکو به دلیل اتهامات ادعایی نظیر حملات سایبری و مسموم کردن یکی از مخالفان روسی است.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۰:۳۲    
بسیاری از موسسات آموزشی اقدامات امنیت سایبری مناسبی را انجام نداده اند، که کلاس های آنلاین را با افزایش خطر حملات سایبری مواجه می کند.
پلیس فتا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۳۱    
یک مطالعه تحقیقاتی انجام شده توسط Deep Instinct نشان می دهد که صدها میلیون حملات سایبری هر روز در سال 2020 اتفاق می افتد و این نشان دهنده این است که تعداد بدافزارها به طور کلی 358٪ و باج افزارها 435٪ نسبت به سال 2019 افزایش یافته است. گزارشی از موارد برجسته ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۸:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
یکی از تحلیلگران عراقی از ایجاد مرکز حملات سایبری رژیم صهیونیستی در اربیل خبر داد و اینکه اسرائیلیها مقرهایی در اقلیم دارند.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۲:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه بین الملل: کشمکش بر سر حملات سایبری بزرگ است: کره شمالی به علت تحریم ها و اوضاع وخیم اقتصادی خود احتیاج مبرم به پول دارد. این کشور برای تامین بودجه مالی و هزینه های نظامی خود دست به دامان هکرها شده و به حملات سایبری روی آورده است. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۰۶:۵۳    
درکه، مدیر فنی یک شرکت فعال در زمینه اینترنت اشیا با اشاره به اینکه هیچ کدام از پروتکل ها نمی توانند ادعای امنیت 100 درصدی را برای کاربرانشان داشته باشند گفت: با این حال در تمام دنیا سعی بر این است که حداکثر امنیت در فضای ابری برای حرکت خودروهای هوشمند فراهم شود.
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۴:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
وزارت دادگستری آمریکا هکرهای کره شمالی را به انجام برخی حملات سایبری و سرقت بیش از 1.3 میلیارد دلار پول و رمزارز از کسب وکارها و بانک ها متهم کرد. در این کیفرخواست همچنین ادعا شده است که آن ها در زمینه توسعه و انتشار برنامه های مخرب ارزهای دیجیتال نیز دست داشته اند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۰:۴۷    
ایالات متحده 3 برنامه نویس رایانه ای کره شمالی را به دست داشتن در حملات سایبری و هکری با هدف سرقت بیش از 1.3 میلیارد دلار پول و ارز دیجیتال متهم کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۱:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
یک تحلیلگر مسائل سیاسی عراقی تأکید کرد: در جریان حمله موشکی اخیر به اربیل، یک پایگاه آمریکایی که مرکز آموزش حملات سایبری علیه کشورهای منطقه بود، هدف قرار گرفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۳:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
یک تحلیلگر مسائل سیاسی عراقی تأکید کرد: در جریان حمله موشکی اخیر به اربیل، یک پایگاه آمریکایی که مرکز آموزش حملات سایبری علیه کشورهای منطقه بود، هدف قرار گرفت.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۰:۴۶   + ۱۸ سایت دیگر  
برترین ها: بیمارستان های فرانسه که این روزها درگیر درمان بیماران کرونایی هستند، در جبهه ای دیگر هدف تهدیدات سایبری هم قرار گرفته و فعالیت تعدادی از آنها مختل شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۸:۱۶    
دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین متهم شدن روسیه به دست داشتن در حملات سایبری در فرانسه را بی معنی توصیف کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۴:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
شرکت امنیت سایبری روستلکام-سولار در بیانیه ای اعلام کرد که تعداد حملات سایبری از نوع دیداس به فروشگاه های خرده فروشی آنلاین روسی تقریباً در سال 2020 دو برابر شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۲:۴۱    
تهران – ایرنا – آژانس ملی امنیت سایبری فرانسه اعلام کرد که چندین مورد هک اطلاعات در سازمان های مختلف این کشور را شناسایی کرده است که به حملات گروهی مرتبط با دستگاه اطلاعاتی روسیه شباهت دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۱:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
گزارشی جدید نشان می دهد در سال 2020 میلادی حملات سایبری بیش از یک هزار میلیارد دلار خسارت به بار آورده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۵:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
مقامات فرانسوی از وقوع حملات سایبری گسترده علیه نهاد های این کشور خبر دادند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۷:۰۱    
اختلاف نظر شدید جمهوریخواهان درخصوص آینده حزب خود و ناتوانی آمریکا از مقابله با روند افزایشی تهدید های سایبری از مهمترین عناوین خبر های مربوط به آمریکا در 24 ساعته گذشته بود.
میزان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۴:۴۰    
خبرگزاری میزان - اندیشکده جروزالم ، از اتاق فکر ها و نهادهای مرتبط با تصمیم گیری در رژیم صهیونیستی، در تازه ترین گزارش خود مدعی شده تمامی برآورد های حاکم در تل آویو نشان می دهد که تهران در مقابل تلاش های دیپلماتیک و سیاسی اسرائیل علیه توافق هسته ای ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
فرید زکریا مجری و کارشناس برنامه جی پی اس در شبکه تلویزیونی سی ان ان به حملات سایبری انجام شده علیه زیرساخت های مهم در آمریکا پرداخت.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۰:۱۵    
بازار بیت کوین در این روزها بسیار داغ شده از اینرو مطالعه فنلاندی ها به حملات سایبری و تاثیر آن روی بازار بیت کوین پرداخته است.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۲۱:۰۳    
در نشست مطبوعاتی مدیرعامل هلدینگ فن آوا با اصحاب رسانه به مناسبت ایام ا... دهه فجر، اهم فعالیت های این هلدینگ 18 ساله در حوزه توسعه شبکه در مناطق محروم، تولید محصول جدید در حوزه امنیت شبکه و سرویس اینترنت امن خانواده تشریح شد.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۷:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز - هک اطلاعات مراکز مهم کشور ازجمله وزارت بهداشت، اپراتورهای همراه اول و ایرانسل، بندر شهید رجایی، گمرک، دولت الکترونیک و ده ها سازمان و مرکز مهم در حالی به راحتی از سوی افراد خاص و حتی اسرائیل انجام می شود که حتی اگر هم درز اطلاعات برخی از این حملات سایبری تکذیب هم شود ...
دولت طی بخشنامه ای برای ایجاد وحدت رویه در تعیین جایگاه وظایف مرتبط با امور امنیت فضای مجازی در دستگاه های اجرایی و در راستای اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی کشور، ساختار سازمانی متولی امنیت فضای مجازی و تشکیلات آن را تعیین کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۴:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
دولت طی بخشنامه ای برای ایجاد وحدت رویه در تعیین جایگاه و وظایف مرتبط با امور امنیت فضای مجازی در دستگاه های اجرایی و در راستای اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی کشور، ساختار سازمانی متولی امنیت فضای مجازی و تشکیلات آن را تعیین کرد.
اقتصاد آنلاین / میزان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۴:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
جو بایدن به عنوان چهل و ششمین رییس جمهوری امریکا به جدیدترین و بهترین فناوری های موجود در جهان دسترسی دارد، ولی اگر بخواهیم فناوری های شخصی که در زندگی روزمره استفاده می کند را مورد بررسی قرار دهیم از او ناامید خواهیم شد.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
اعتراف مدیر تیم تحقیق شرکت امنیت سایبری اسرائیل به اقتدار بی نظیر سایبری ایران؛پیچیدگی و پیشرفته بودن حملات سایبری ایرانیان را در هیچ کجای دنیا ندیدیم
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۰:۰۹   + ۳۰ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: در یکی از گزارشات محرمانه سازمان ملل آمده است، کره شمالی در ماه های اخیر بیش از 300 میلیون دلار از ارزهای رمزگذاری شده را از طریق حملات سایبری سرقت کرده تا هزینه برنامه های ممنوع شده اتمی و موشک بالستیک اش را تامین کند. ...
اقتصاد آنلاین / آفتانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۹:۵۷   + ۱۶ سایت دیگر  
هکرها از راه دور به رایانه یک واحد تصفیه آب در فلوریدا دسترسی یافتند و قصد داشتند سطح یک ماده خطرناک را در آب افزایش دهند.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۲:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
گزارشی که به کمیته تحریم های کره شمالی شورای امنیت ارائه شده، حاکی از ارتقای توانمندی های موشکی- هسته ای کره شمالی طی یک سال گذشته است. به گزارش شیعه پرس به نقل از اسپوتنیک، سازمان ملل در گزارشی از ارتقای توانمندی های موشکی و هسته ای کره شمالی طی سال میلادی گذشته خبر داد. ...
با شیوع کرونا و افزایش ساعات اتصال کاربران به اینترنت، دورکاری، آموزش از راه دور، خرید آنلاین و...، 2020 به سالی پرکار برای مجرمان سایبری و باج افزارها تبدیل شد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۲۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
منابع خبری از حمله سایبری گسترده به شرکت های بزرگ رژیم صهیونیستی خبر دادند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۷:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رسانه های رژیم صهیونیستی امروز دوشنبه از حملات سایبری به شرکت های صهیونیستی در تل آویو، دهلی نو و واشنگتن خبر دادند.
پلیس فتا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۱:۰۹    
بررسی های Barracuda Network نشان داد که استفاده مجرمان سایبری از بات ها برای شروع حملات خود بطور چشمگیری در حال افزایش است. گزارش جدید Threat Spotlight درخصوص حملات خودکار به برنامه های تحت وب و شرکت های امنیت سایبری فاش کرد که بیش از نیمی(54درصد) از کل حملات سایبری که در ماه نوامبر و دسامبر ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۸:۰۲    
شفقنا- انگلیس برای اولین بار از حملات سایبری علیه نیروهای داعش برای جلوگیری از حملات هواپیماهای بدون سرنشین این گروه تروریستی پرده برداری کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از اسکای نیوز ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۶:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
نشست مطبوعاتی مدیرعامل هلدینگ فن آوا با اصحاب رسانه به مناسبت ایام ا... دهه فجر برگزار و اهم فعالیت های این هلدینگ 18 ساله در حوزه توسعه شبکه در مناطق محروم، تولید محصول جدید در حوزه امنیت شبکه، سیاست های فن آوا در حوزه حمایت از نوآوری همچنین ارائه سرویس اینترنت امن خانواده تشریح شد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۳:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
با افزایش سطح امنیت اطلاعاتی کسب وکارتان در برابر هکر های سودجو ایمن شوید.
صدا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۰:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا در نخستین سخنرانی خود در تشریح سیاست خارجی آمریکا در خصوص روسیه مدعی شد دوران تسامح آمریکا در برابر سیاست های تجاوزکارانه روسیه اعم از دخالت در انتخابات آمریکا، حملات سایبری و مسموم کردن شهروندانش به پایان رسیده است. ...
ایتنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۹:۵۶    
ایتنا - در این مقاله برخی از نقاط پرمخاطره اینترنتی و پرکاربردترین شیوه های کلاهبرداری های که باید بیشتر مراقب آنها باشید را بیان می کنیم.
اسپادانا خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
بایدن می گوید از ایستادن برابر ولادیمیر پوتین به علت مداخله در انتخابات آمریکا، حملات سایبری و مسموم کردن آلکسی ناوالنی ابایی ندارد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۰:۰۵   + ۱۷ سایت دیگر  
جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود دیروز (پنجشنبه) خود اعلام کرد که در پیام خود به ولادیمیر پوتین به صراحت گفت که روز های کوتاه آمدن آمریکا در برابر رفتار های خصمانه روسیه و دخالت های آن در انتخابات و حملات سایبری و مسمومیت شهروندان گذشت . ...
زومیت   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۲۲:۰۰    
محققان شرکت Eset از حملات سایبری به رایانه های پرقدرت شماری از سازمان های برجسته با بدافزار کوبالوس خبر می دهند که ظاهرا آسیا را نیز در بر گرفته است.
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۵:۳۱    
در حملات سایبری معمولا نام کاربری و رمز عبورهای یک سازمان یا شرکت افشا می شود اما در یک مورد نادر هکرها بیش از 3.27 میلیارد ایمیل و رمز عبور منحصر به فرد را به صورت رایگان در یک فوروم افشا کرده اند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۶:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) درباره احتمال حملات سایبری از سوی طرف های مورد حمایت چین هشدار داد.