جمعه ۱۹ خردادساعت ۱۸:۵۷Jun 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خرید نفت از ایران»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۷:۰۳   + ۲۱ سایت دیگر  
پالایشگاه های چینی خرید نفت از ایران و روسیه را بیشتر کردند، آمارهایی وجود دارد که چین در ماه مارس 800 هزار بشکه در روز از ایران نفت خریداری کرده است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۱۸ - ۱۲:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: با توجه به گران تر شدن نفت روسیه به دنبال استقبال پالایشگاه های دولتی چین و همچنین پالایشگاه های هند، پالایشگاه های خصوصی چین خرید نفت از ایران را افزایش داده اند.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۶:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
مقامات واشنگتن می کوشند در چارچوب سیاست تشدید فشارهای تحریمی علیه ایران، چین را ترغیب به عدم خرید نفت از ایران کنند ولی تا اینجای کار دولت پکن از خرید نفت ایران عقب نشینی نکرده است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۲۲:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
پیش تر هم راب مالی نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران در مصاحبه با وبگاه بلومبرگ از تلاش آمریکا برای تداوم اعمال فشار به چین برای توقف خرید نفت از ایران خبر داد.
برترین ها / رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۸:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
علی رغم اظهارات اخیر راب مالی درخصوص تلاش برای جلوگیری از صادرات نفت ایران به چین، اما تحلیلگران متفق القول هستند که چین براساس منافع ملی خود در مورد خرید نفت از ایران تصمیم گیری می کند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۶:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
در خبرها آمده است که امریکا به دنبال فشار بر چین است تا واردات و خرید نفت از ایران را متوقف کند؛ خبری که نگرانی های فراوانی را در ایران ایجاد کرده است و دورنمای تیره ای از درآمدهای نفتی در سال آینده ارایه می کند.
برترین ها / افکار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۲۰:۳۶   + ۳۲ سایت دیگر  
مذاکره کننده ارشد آمریکا در مصاحبه ای با شبکه خبری بلومبرگ بار دیگر گفت که مذاکرات برجام در دستور کار دولت کشورش نیست.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۸:۱۶    
نماینده آمریکا در امور ایران در مصاحبه با بلومبرگ از تلاش آمریکا برای تداوم اعمال فشار به چین برای توقف خرید نفت از ایران سخن گفت.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۰:۲۵    
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران می گوید که تحریم ها علیه تهران هیچگاه کاهش نیافته و گفتگو ها برای مجاب کردن پکن به عدم خرید نفت ایران فشرده تر می شود.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۰:۰۷   + ۳۱ سایت دیگر  
راب مالی نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور در مصاحبه با وبگاه بلومبرگ از تلاش آمریکا برای تداوم اعمال فشار به چین برای توقف خرید نفت از ایران پرده برداری کرد. ...
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۱:۱۱   + ۱۳ سایت دیگر  
راب مالی: ایالات متحده گام های مورد نیاز را برای توقف صادرات نفت ایران برمی دارد و کشور ها را از خرید آن بازمی دارد. ما هیچ یک از تحریم های خود علیه ایران و به ویژه در زمینه فروش نفت ایران را کاهش نداده ایم .
کیهان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۲۳:۳۰    
روزنامه آرمان ملی در یادداشتی نوشت: احتمالاً اگر نتوانند در ارتباط با توافق هسته ای و برجام به توافق هایی دست یابند، وارد فاز جدید یعنی پلن بی خواهند شد. در پلن بی هدف آنها این است که ایران غنی سازی را متوقف کند ...
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۲۲:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
بخش قابل توجه این صادرات مربوط به چین است. پالایشگاه های غیردولتی و کوچک چین به دنبال اعمال سقف قیمت برای نفت روسیه از سوی هفت کشور صنعتی جهان و اتحادیه اروپا اقدام به واردات نفت ایران کردند.
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۲۱:۵۸   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری رویترز گزارش داد که رئیس جمهور چین، اعلام کرده است که کشورش در حال کار روی طرح پرداخت پول نفت وارداتی به یوآن است.
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۱۴:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی گفت: ایران به عنوان چهارمین کشور دارنده منابع انرژی از مبادی مهم برای این کشور محسوب می شود و در یک سال اخیر چین خرید نفت از ایران را نسبت به چند سال گذشته افزایش داده است.
سلام نو / ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۴:۵۰   + ۱۹ سایت دیگر  
اقتصاددان ارشد بانک نیمه دولتی LBBW از مذاکرات محرمانه برلین با 3 کشور برای خرید نفت و گاز خبر داد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۱:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
موریتز کرایمر به جروزالم پست گفته: "مذاکرات فشرده ای در پشت صحنه با ونزوئلا، ایران یا الجزایر برای پوشش نیازهای نفت و بنزین آلمان در حال انجام است."
سلام نو / عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۱۷:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
وبگاه "اویل پرایس" از افزایش واردات نفت خام هند از دو کشور ایران و روسیه خبر داده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۱۵:۲۹   + ۲۰ سایت دیگر  
اویل پرایس طی گزارش نوشت: به دنبال خلا ایجاد شده در بازارهای جهانی و کمبود عرضه، کشورهای جهان به ایران به عنوان قدرت نفتی جنجالی در جهان برای تامین نفت مورد نیاز خود روی آورده اند، از جمله این کشورها هند است که واردات نفت از ایران را افزایش داده است.
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۱/۰۷/۱۳ - ۲۱:۴۸   + ۲۵ سایت دیگر  
نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: دشمن، امنیت کشور را هدف قرار داده است، چون می داند ایران روز به روز به قله های پیشرفت نزدیک تر می شود.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۱۰:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
نماینده اسبق ایران در اوپک با اشاره به سفر وزیر نفت به ژاپن و توافق با شرکت های بزرگ نفتی در این کشور گفت: ایران مانعی برای فروش نفت به ژاپن ندارد و در صورت دریافت مجوز خرید نفت ایران، ژاپن که از خریداران سنتی نفت ایران است دوباره به چرخه خرید نفت از ایران باز خواهد گشت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۰۹:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : واشنگتن تحریم های جدیدی علیه چند شرکت خارجی که مراوادات تجاری برای خرید نفت از ایران دارند وضع کرد؛ این تصمیم پس از آن گرفته شد که گزارش هایی مبنی بر بی نتیجه ماندن مذاکرات احیای برجام منتشر شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۰۰:۱۹    
پس از ملی شدن صنعت نفت ایران از سوی دولت مصدق در 29اسفند سال1329، انگلستان و ایالات متحده در واکنش به این اقدام، خرید نفت از ایران را تحریم کردند.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۲۲:۰۷    
در بازار جهانی نفت اتفاق بسیار جالبی افتاده است. بدلیل بالا رفتن قیمت نفت با چراغ سبز آمریکا، هند از ایران درخواست خرید نفت کرده است که برای مدت کوتاهی قیمت طلای سیاه کاهش یابد.
سلام نو / انتخاب   ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ - ۱۸:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست وزارت صنعت و تجارت طالبان اعلام کرد قصد داریم یک میلیون تُن گاز و گازوئیل از روسیه وارد کنیم.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۵:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با خبرآنلاین با اشاره به اینکه اگر روسیه تحریم نبود، اثر مثبتی روی روابط اقتصادی تهران و مسکو نمی گذاشت گفت: لغو تحریم ها می تواند فرصت خوبی را برای چین به منظور سرمایه گذاری و خرید نفت از ایران فراهم کرده و تحرک تازه ای به قرارداد 25 ساله بین تهران و پکن ببخشد.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۲۱:۲۱   + ۲۱ سایت دیگر  
هشدار رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین درباره تداوم تحریم ها: ستاره صبح- الهام صالح آبادی- پیروزی جو بایدن در انتخابات سال 2020 در آمریکا، این بستر را فراهم کرد که ایران بتواند نفت بیشتری به چین، هند و .. ...
روز پلاس   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۰:۳۶   + ۳۶ سایت دیگر  
بسیاری از کشورها از جمله چین، ترکیه، ونزوئلا، افغانستان و حتی روسیه برای تامین نفت و گاز خود ترجیح داده اند با نادیده گرفتن تحریم های نفتی آمریکا دست نیاز به منابع نفت و گاز ایران دراز کرده و تنها به افزایش ذخایر انرژی خود فکر کنند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
اظهارات سید مقاومت درباره پایان عمر رژیم صهیونیستی، جنگ یمن، سرود محبوب سلام فرمانده، خرید نفت از ایران و... بعضاً بی سابقه بود، آن قدر که بازتاب بسیار زیادی در رسانه های منطقه داشت. او تصریح کرد پایان اسرائیل خیلی نزدیک است و برای این اظهاراتش، دلایل قابل تاملی هم آورد.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۲۱:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
اظهارات دوشنبه شب سید مقاومت درباره پایان عمر رژیم صهیونیستی، جنگ یمن، سرود محبوب سلام فرمانده، خرید نفت از ایران و... بعضا بی سابقه بود، آن قدر که بازتاب بسیار زیادی در رسانه های منطقه داشت. او تصریح کرد پایان اسرائیل خیلی نزدیک است و برای این اظهاراتش، دلایل قابل تاملی هم آورد.
آنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۱:۰۱   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس حزب التوحید العربی لبنان ضمن استقبال از پیشنهاد دبیرکل حزب الله در خصوص تأمین سوخت از ایران گفت، مخالفت با این پیشنهاد خیانت به مردم است.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۳:۴۱   + ۷۵ سایت دیگر  
وزارت دارایی دولت موقت طالبان امروز شنبه (1 مرداد) از امضای قرارداد خرید نفت از ایران خبر داد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۱۲:۲۲   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، اقتصاد ایران به عنوان بزرگترین کشور دارنده منابع هیدروکربوری دنیا به صادرات نفت خام وابسته است، این موضوع موجب شده است آمریکا با اعمال تحریم های نفتی بر فروش نفت ایران به دنبال محدودیت در صادرات و آسیب رساندن به اقتصاد و معیشت مردم باشد. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۲۲:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری بلومبرگ مدعی شد ایران در حال حاضر به منظور رقابت با روسیه و راضی کردن دولت چین به خرید نفت از ایران به جای روسیه، تخفیف های بیشتری برای چین درنظر گرفته است.
پاسخ ایران به ادعای کاهش صادرات نفت ارسال دو میلیون بشکه به چین است و طبق گزارش ها، چین در حال حاضر نفت بیشتری نسبت به قبل از تحریم های اعمال شده علیه ایران در سال 2018 خریداری می کند.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۲۳:۰۵   + ۳۶ سایت دیگر  
کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا تحریم های ناشی از بند 1245 قانون دفاع ملی سال 2012 آمریکا را تمدید کرد. کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۲۲:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا در اطلاعیه ای به وزیران خارجه، خزانه داری و انرژی آمریکا اعلام کرده عرضه نفت و محصولات نفتی از کشورهای غیر از ایران...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۲۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد میزان ذخائر نفت موجود از کشورهای غیر از ایران به اندازه ای است که بتوان خریداری نفت از ایران را کاهش داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۲۰:۰۶   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد میزان ذخائر نفت موجود از کشورهای غیر از ایران به اندازه ای است که بتوان خریداری نفت از ایران را کاهش داد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۰۹:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
ارزیابی های شرکت هایی که صادرات و واردات نفت کشور ها را رصد می کنند، نشان می دهند که صادرات نفت ایران به چین در ماه آوریل و هم زمان با افزایش فروش نفت روسیه به پکن با قیمت پایین تر کاهش یافته است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۱/۲۵ - ۱۱:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
ترامپ گفت وقتی نفت ایران را به طور کلی تحریم کردم به چینی ها تاکید کردم مادامی که به یک توافق بهتر با ایران دست نیافتم، حق خرید نفت از ایران را ندارند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۴ - ۱۰:۰۷   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا با انتقاد از تلاش های دولت بایدن برای احیای برجام نسبت به احتمال خرید نفت از ایران ابراز نگرانی کرد.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۲/۲۸ - ۱۲:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
ایران، دومین تامین کننده نفت هند بود اما دهلی نو پس از خروج دونالد ترامپ از توافق هسته ای ایران و اعمال مجدد تحریم ها، خرید نفت از ایران را متوقف کرد. به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، سفیر ایران در هند از آمادگی ایران برای تامین نیازهای امنیت انرژی هند خبر داد. ...
سلام نو / ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۲۴ - ۲۳:۵۲   + ۲۵ سایت دیگر  
وزیر نفت هند ابراز امیدواری کرد، به محض ورود نفت ایران به بازار، شرکت های هندی به خرید نفت کشور بپردازند.
نامه نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۲۰ - ۱۰:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
ببینید | احتمال خرید نفت از ایران توسط آمریکا از زبان وزیر انرژی دولت بایدن مجری گفت: آیا انتظار دارید که به زودی در صورت دستیابی به توافق هسته ای، بشکه های نفت ایران دوباره به بازار بازگردند؟ وزیر انرژی آمریکا گفت: بله این یک احتمال است. اما شما باید ابتدا به یک توافق (با ایران) برسید ...
تازه نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۲۰ - ۰۸:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
با خروج روسیه از بازار انرژی، رفع تحریم های نفتی ایران قوت گرفته است و شواهدی وجود دارد که حتی آمریکا هم ممکن است بخواهد از ایران نفت بخرد. این گمانه ها کدام است؟ آیا آمریکا می خواهد از ایران نفت بخرد؟
سلام نو / همشهری   ۱۴۰۰/۱۲/۲۰ - ۰۸:۴۱   + ۱۷ سایت دیگر  
مجری گفت: آیا انتظار دارید که به زودی در صورت دستیابی به توافق هسته ای، بشکه های نفت ایران دوباره به بازار بازگردند؟ وزیر انرژی آمریکا گفت: بله این یک احتمال است. اما شما باید ابتدا به یک توافق (با ایران) برسید. و دلیل اصلی توافق این است که در ایران خلع سلاح هسته ای صورت گیرد ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۲/۱۹ - ۱۲:۰۳   + ۳۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور پیشین آمریکا در بحبوحه جنگ اوکراین و تحریم های واشنگتن علیه مسکو، از سیاست های بایدن در زمینه انرژی انتقاد کرده و مدعی شد دولت او قصد خرید نفت از کشورهایی از جمله ایران را دارد.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۱۸ - ۱۹:۳۹   + ۱۴ سایت دیگر  
گروهی از قانونگذاران حزب جمهوری خواه در کنگره آمریکا از طرحی برای ممنوع کردن خرید نفت از ایران توسط آمریکا ارائه کرده اند.
انتخاب   ۱۴۰۰/۱۲/۱۸ - ۱۹:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
گروهی از قانونگذاران حزب جمهوری خواه در کنگره آمریکا از طرحی برای ممنوع کردن خرید نفت از ایران توسط آمریکا ارائه کرده اند. کمیته مطالعاتی جمهوری خواهان به عنوان بزرگترین فراکسیون راست گرایان در کنگره آمریکا همزمان با اقدام دولت جو بایدن ...