سه شنبه ۲۹ خردادساعت ۰۶:۵۵Jun 2024 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خرید نفت از ایران»

اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۰۸:۰۶    
اقتصادنیوز: در پروژه نیم قرن با اقتصاد ایران تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از وضعیت اقتصادی ایران دست پیدا کنیم.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۴ - ۰۷:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: در پروژه نیم قرن با اقتصاد ایران تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از وضعیت اقتصادی ایران دست پیدا کنیم.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۶:۰۷   + ۱۷ سایت دیگر  
بر اساس محاسبات رویترز، چین با خرید بی سابقه نفت از کشورهای تحریم شده از سوی غرب، یعنی روسیه، ایران و ونزوئلا، در سال جاری نزدیک به 10 میلیارد دلار پس انداز کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۰۸:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
در مصرف برق صرفه جویی کنید خودرو ببرید، توافق آمریکا و چین برای خرید نفت از ایران و افزایش 6 درصدی مصرف برق از مهمترین اخبار آب و انرژی در هفته جاری بودند.
کارشناس انرژی گفت: مساله خرید نفت ایران توسط چین موضوعی تثبیت شده است که ظاهراً توافق کلی بین چین و آمریکا نیز در این باره وجود دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۴:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
حسینی عضو اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفتی گفت: ترامپ خود، مسائل تحریمی را پیگیری می کرد و همین مساله باعث شده بود که بسیاری از کشورها و شرکت ها جرات همکاری و خرید نفت از ایران را نداشته باشند.
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
آشکارتر شدن گام تازه اسرائیل در خرید نفت از ایران در سال 1957 پس از پایان جنگ سینا در این کشور آغازید شادروان بن گوریون در این زمینه روزی در دفتر کار خود به همکاران نزدیکش مانند اشکول سپیر گلدامنیر دکتر صوی دینشتاین یعقوب، هر تصرف والتر ...
جهت پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۱۸ - ۲۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جهت پرس ؛ مجید شاکری پژوهشگر در پاسخ به توئیت مسعود براتی درباره بی تاثیر بودن رای آوردن ترامپ بر زندگی ایرانیان نوشت : با توجه به رقابت چین و روسیه و احتمال بالای انتقال تمرکز ترامپ از مهار روسیه به مهار چین، به احتمال بسیار بالا در صورت رای آوری ترامپ ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ - ۰۶:۵۱   + ۴۰ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصادی ایران آنلاین ، آمارهای منتشر شده از سوی مرکز آمار اروپا(یورو استات) نشان می دهد یک عضو رسمی اتحادیه اروپا و یک عضو ناظر این اتحادیه در سال 2023 از ایران نفت وارد کرده اند. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۰۷:۳۳    
اقتصادنیوز: نیم قرن با اقتصاد ایران به سال چهارم رسید. ما در این بخش تلاش می کنیم روندهای اقتصاد ایران و جهان را به صورت گذرا و در میان اخبار و گزارش های منتشرشده در مطبوعات مرور کنیم:
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۰۹:۴۱   + ۳۴ سایت دیگر  
رویترز به نقل از منابع بازرگانی آگاه گزارش کرد پالایشگاه های چینی مستقل در پی درخواست ایران برای قیمت بالاتر و پیش پرداخت قبل از بارگیری محموله ها، همچنان خرید نفت از ایران برای فوریه را به تاخیر انداختند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۴:۲۷   + ۱۳ سایت دیگر  
طبق گزارش واشنگتن پست چین با خرید 91 درصد از نفت صادراتی ایران، تنها کشوری است که بعد از اعمال تحریم آمریکا، خرید نفت از ایران را نه تنها حفظ کرده بلکه 75 درصد نیز افزایش داده است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۰۸:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
وزارت دادگستری امریکا ادامه داد این دو نفر برای خرید نفت از ایران و پنهان کردن منبع آن و سپس فروش این نفت به چین، برنامه ریزی کرده بودند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۱۴:۳۲   + ۲۷ سایت دیگر  
نیکی هیلی سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل در مناظره مقدماتی جمهوری خواهان در میامی فلوریدا مدعی شد که پکن و مسکو، تهران را تامین مالی می کنند. چین با خرید نفت از ایران و روسیه با خرید پهپاد از این کشور در حال حمایت مالی از جمهوری اسلامی هستند.
اقتصاد آنلاین / هانا خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۳:۲۲   + ۲۲ سایت دیگر  
اقتصاد آفریقای جنوبی، اقتصادی کوچک و باز است که اتکای بیشتری به تجارت بین المللی دارند؛ در سال 1401سهم صادرات ایران به آفریقای جنوبی 0.57 درصد بوده و این کشور جایگاه پانزدهم را در میان شرکای تجاری کشورمان داشته است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
داده های فروش نفت ایران موضوعی است که عموما آمار دقیقی از آن منتشر نمی شود چراکه به دلیل تحریم ها انتشار آمار آن در هاله ای از ابهام است. همچنین به دلیل مسائل امنیتی نیز غالبا امکان شفاف کردن آمار فروش نفت وجود ندارد چراکه ممکن است غرب در صدد مسدود کردن راه های فروش نفت ایران برآید ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۰:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیر پیشین امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران گفت: در شرایط موجود افزایش صادرات نفت ایران وابسته به بازار چین است و کشورهای دیگر هم به خاطر شرایط تحریم و به دلیل مراودات اقتصادی که با امریکا دارند جرات خرید نفت از ایران را ندارند.
ندای اصفهان   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۱۴:۲۳    
ناهمترازی تجارت دو کشور ایران و هند باعث شد که با بازگشت تحریم نفتی، هند تمایلی به تداوم خرید نفت از ایران نداشته باشد و به دنبال اخذ معافیت از آمریکا نرود. بدین ترتیب ایران بازار هند را در دولت حسن روحانی از دست داد...
اقتصاد آنلاین / روند بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۱:۰۰   + ۴۹ سایت دیگر  
طبق آمار موسسه کپلر، صادرات نفت ایران به چین در 3 سال گذشته 3 برابر شده و از رقم 324 هزار بشکه در روز به حدود یک میلیون بشکه در روز افزایش یافته است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۱۱:۴۲    
ترامپ: همه شروع به خرید نفت از ایران کردند و ایران حالا بسیار ثروتمند شده و به جای داشتن یک موقعیت عالی در مذاکره، ما الان موضع وحشتناکی در مذاکره داریم.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۴/۰۴ - ۱۹:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا: همه شروع به خرید نفت از ایران کردند و ایران حالا بسیار ثروتمند شده و به جای داشتن یک موقعیت عالی در مذاکره، ما الان موضع وحشتناکی در مذاکره داریم و دولت بایدن در واقع در تلاش برای انجام یک معامله ای هست که از اولی (برجام) بدتر هست. اولی وحشتناک بود ...
رییس جمهور سابق آمریکا گفت: همه شروع به خرید نفت از ایران کردند و ایران حالا بسیار ثروتمند شده و به جای داشتن یک موقعیت عالی در مذاکره، ما الان موضع وحشتناکی در مذاکره داریم و دولت بایدن در واقع در تلاش برای انجام یک معامله ای هست که از اولی (برجام) بدتر هست. اولی وحشتناک بود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۷:۰۳   + ۲۱ سایت دیگر  
پالایشگاه های چینی خرید نفت از ایران و روسیه را بیشتر کردند، آمارهایی وجود دارد که چین در ماه مارس 800 هزار بشکه در روز از ایران نفت خریداری کرده است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۱۸ - ۱۲:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: با توجه به گران تر شدن نفت روسیه به دنبال استقبال پالایشگاه های دولتی چین و همچنین پالایشگاه های هند، پالایشگاه های خصوصی چین خرید نفت از ایران را افزایش داده اند.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۶:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
مقامات واشنگتن می کوشند در چارچوب سیاست تشدید فشارهای تحریمی علیه ایران، چین را ترغیب به عدم خرید نفت از ایران کنند ولی تا اینجای کار دولت پکن از خرید نفت ایران عقب نشینی نکرده است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۲۲:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
پیش تر هم راب مالی نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران در مصاحبه با وبگاه بلومبرگ از تلاش آمریکا برای تداوم اعمال فشار به چین برای توقف خرید نفت از ایران خبر داد.
برترین ها / رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۸:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
علی رغم اظهارات اخیر راب مالی درخصوص تلاش برای جلوگیری از صادرات نفت ایران به چین، اما تحلیلگران متفق القول هستند که چین براساس منافع ملی خود در مورد خرید نفت از ایران تصمیم گیری می کند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۶:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
در خبرها آمده است که امریکا به دنبال فشار بر چین است تا واردات و خرید نفت از ایران را متوقف کند؛ خبری که نگرانی های فراوانی را در ایران ایجاد کرده است و دورنمای تیره ای از درآمدهای نفتی در سال آینده ارایه می کند.
برترین ها / افکار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۲۰:۳۶   + ۳۲ سایت دیگر  
مذاکره کننده ارشد آمریکا در مصاحبه ای با شبکه خبری بلومبرگ بار دیگر گفت که مذاکرات برجام در دستور کار دولت کشورش نیست.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۸:۱۶    
نماینده آمریکا در امور ایران در مصاحبه با بلومبرگ از تلاش آمریکا برای تداوم اعمال فشار به چین برای توقف خرید نفت از ایران سخن گفت.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۰:۲۵    
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران می گوید که تحریم ها علیه تهران هیچگاه کاهش نیافته و گفتگو ها برای مجاب کردن پکن به عدم خرید نفت ایران فشرده تر می شود.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۰:۰۷   + ۳۱ سایت دیگر  
راب مالی نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور در مصاحبه با وبگاه بلومبرگ از تلاش آمریکا برای تداوم اعمال فشار به چین برای توقف خرید نفت از ایران پرده برداری کرد. ...
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۱:۱۱   + ۱۳ سایت دیگر  
راب مالی: ایالات متحده گام های مورد نیاز را برای توقف صادرات نفت ایران برمی دارد و کشور ها را از خرید آن بازمی دارد. ما هیچ یک از تحریم های خود علیه ایران و به ویژه در زمینه فروش نفت ایران را کاهش نداده ایم .
کیهان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۲۳:۳۰    
روزنامه آرمان ملی در یادداشتی نوشت: احتمالاً اگر نتوانند در ارتباط با توافق هسته ای و برجام به توافق هایی دست یابند، وارد فاز جدید یعنی پلن بی خواهند شد. در پلن بی هدف آنها این است که ایران غنی سازی را متوقف کند ...
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۲۲:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
بخش قابل توجه این صادرات مربوط به چین است. پالایشگاه های غیردولتی و کوچک چین به دنبال اعمال سقف قیمت برای نفت روسیه از سوی هفت کشور صنعتی جهان و اتحادیه اروپا اقدام به واردات نفت ایران کردند.
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۲۱:۵۸   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری رویترز گزارش داد که رئیس جمهور چین، اعلام کرده است که کشورش در حال کار روی طرح پرداخت پول نفت وارداتی به یوآن است.
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۱۴:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی گفت: ایران به عنوان چهارمین کشور دارنده منابع انرژی از مبادی مهم برای این کشور محسوب می شود و در یک سال اخیر چین خرید نفت از ایران را نسبت به چند سال گذشته افزایش داده است.
سلام نو / ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۴:۵۰   + ۱۹ سایت دیگر  
اقتصاددان ارشد بانک نیمه دولتی LBBW از مذاکرات محرمانه برلین با 3 کشور برای خرید نفت و گاز خبر داد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۱:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
موریتز کرایمر به جروزالم پست گفته: "مذاکرات فشرده ای در پشت صحنه با ونزوئلا، ایران یا الجزایر برای پوشش نیازهای نفت و بنزین آلمان در حال انجام است."
سلام نو / عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۱۷:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
وبگاه "اویل پرایس" از افزایش واردات نفت خام هند از دو کشور ایران و روسیه خبر داده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۱۵:۲۹   + ۲۰ سایت دیگر  
اویل پرایس طی گزارش نوشت: به دنبال خلا ایجاد شده در بازارهای جهانی و کمبود عرضه، کشورهای جهان به ایران به عنوان قدرت نفتی جنجالی در جهان برای تامین نفت مورد نیاز خود روی آورده اند، از جمله این کشورها هند است که واردات نفت از ایران را افزایش داده است.
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۱/۰۷/۱۳ - ۲۱:۴۸   + ۲۵ سایت دیگر  
نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: دشمن، امنیت کشور را هدف قرار داده است، چون می داند ایران روز به روز به قله های پیشرفت نزدیک تر می شود.
شبکه اطلاع رسانی دانا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۱۰:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
نماینده اسبق ایران در اوپک با اشاره به سفر وزیر نفت به ژاپن و توافق با شرکت های بزرگ نفتی در این کشور گفت: ایران مانعی برای فروش نفت به ژاپن ندارد و در صورت دریافت مجوز خرید نفت ایران، ژاپن که از خریداران سنتی نفت ایران است دوباره به چرخه خرید نفت از ایران باز خواهد گشت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۰۹:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : واشنگتن تحریم های جدیدی علیه چند شرکت خارجی که مراوادات تجاری برای خرید نفت از ایران دارند وضع کرد؛ این تصمیم پس از آن گرفته شد که گزارش هایی مبنی بر بی نتیجه ماندن مذاکرات احیای برجام منتشر شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۰۰:۱۹    
پس از ملی شدن صنعت نفت ایران از سوی دولت مصدق در 29اسفند سال1329، انگلستان و ایالات متحده در واکنش به این اقدام، خرید نفت از ایران را تحریم کردند.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۲۲:۰۷    
در بازار جهانی نفت اتفاق بسیار جالبی افتاده است. بدلیل بالا رفتن قیمت نفت با چراغ سبز آمریکا، هند از ایران درخواست خرید نفت کرده است که برای مدت کوتاهی قیمت طلای سیاه کاهش یابد.
سلام نو / انتخاب   ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ - ۱۸:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست وزارت صنعت و تجارت طالبان اعلام کرد قصد داریم یک میلیون تُن گاز و گازوئیل از روسیه وارد کنیم.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۵:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با خبرآنلاین با اشاره به اینکه اگر روسیه تحریم نبود، اثر مثبتی روی روابط اقتصادی تهران و مسکو نمی گذاشت گفت: لغو تحریم ها می تواند فرصت خوبی را برای چین به منظور سرمایه گذاری و خرید نفت از ایران فراهم کرده و تحرک تازه ای به قرارداد 25 ساله بین تهران و پکن ببخشد.
اقتصاد آنلاین / ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۲:۳۴   + ۲۱ سایت دیگر  
رییس اتاق بازرگانی ایران و چین می گوید هر چند تحریم ها مشکلات فراوانی را برای اقتصاد ایران ایجاد کرده، اما مدیریت در داخل نیز نتوانسته شرایط را برای خنثی سازی فشارها فراهم کند.
اقتصاد آنلاین / روز پلاس   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۱۷:۳۲   + ۳۶ سایت دیگر  
اویل پرایس با اشاره به اینکه درآمدهای نفتی ایران به شدت افزایش یافته است، نوشت: چین، روسیه، ترکیه، ونزوئلا و افغانستان بسیار مشتاقند تا نفت ایران را خریداری کنند و تحریم های آمریکا کمترین تأثیر را داشته است.