پنجشنبه ۳۰ دیساعت ۰۰:۲۱Jan 2022 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پاندمی کرونا»

اقتصاد 24   ۸ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
ماریا ون کرخو، سرپرست فنی سازمان جهانی بهداشت هم تاکید کرد که ویروس کرونا در سطح بسیار شدیدی در سراسر جهان در حال گردش است و از کشور ها خواست که اقدامات بهداشتی لازم از قبیل رعایت فاصله گذاری اجتماعی و همچنین استفاده از ماسک را کنار نگذارند.
همشهری   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۰:۵۸    
کارشناسان برجسته بهداشت عمومی در اجلاس داووس می گویند دسترسی برابر به واکسن در جهان بهترین راه برای خروج از مرحله فعلی پاندمی کرونا است.
برترین ها / پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۲:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
خبر ورزشی نوشت: کرونا دوباره مهمان ناخوانده استقلال شد و بازهم تعداد زیادی از آبی پوشان را به قرنطینه برد. از ابتدای پاندمی کرونا بازیکنان و مربیان مختلفی از استقلال میزبان این ویروس شده اند ...
پایداری ملی (پدافند غیر عامل)   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۵:۵۲    
مجمع جهانی اقتصاد داووس که به علت شیوع سویه اومیکرون امکان برگزاری حضوری نداشت، به صورت مجازی با حضور رهبران جهان انجام شد. در این نشست پیرامون مسائل مهم جهان، مهم تر از همه پاندمی کرونا و راه حل های مقابله با آن بحث شد.
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۵:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام کمیته برگزاری بازی های پکن 2022، با توجه به شرایط موجود در خصوص پاندمی کرونا و به منظور کسب اطمینان از سلامت تمام شرکت کنندگان و تماشاچیان، مقرر شد تا برنامه فروش بلیط متوقف شود. ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۲۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: ثروت10 تن از پولدارترین میلیاردهای جهان در پاندمی کرونا دوبرابر شده است. هم زمان اقشار کم درآمد به شدت فقیرتر شده و بر شمار آنها افزوده شده است. آکسفام این روند را محکوم کرده و خواهان اقدامات قاطع علیه آن شده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
دو سال از شروع پاندمی کرونا گذشته و طی این مدت اغلب مردم واکسینه شده اند. حال بعد از تزریق دوز سوم لازم است مواردی را رعایت کنیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۰:۱۷   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در شرایط پاندمی کرونا و با انتشار سویه اومیکرون، ورود گردشگران سلامت از کشورهایی که به صورت غالب درآمده است ، ممنوع شد.
تیک   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۰۸:۵۶   + ۲۷ سایت دیگر  
شرایط زندگی امروزی، تحت تاثیر پیشرفت روزافزون تکنولوژی و پاندمی کرونا تغییرهای شگرفی داشته که منجربه کم رنگ شدن تقاضای دریافت خدمات حضوری در بخش های مختلف شده است. خدمات بانکی نیز به عنوان یکی از بخش های پرمخاطب و ضروری تحت تاثیر این تغییرها قرار گرفته است ...
فرارو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۲۳:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- نرخ انتقال اومیکرون سرسام آور است اگرچه علائم آن خفیف تر از سویه های قبلی کووید به نظر می رسد. با این وجود، دکتر "آنتونی فائوچی" مشاور رئیس جمهوری امریکا در مصاحبه ای با نشریه آلمانی "اشپیگل" نسبت به کم اهمیت جلوه دادن خطرات اومیکرون هشدار می دهد ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۷:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
باشگاه اسرای فلسطین می گوید که از زمان آغاز پاندمی کرونا تاکنون 413 فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی به این ویروس مبتلا شده اند.
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۶:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
دوره دو هفته ای کارزار رسمی انتخابات پرتغال برای انتخابات پارلمانی 30 ژانویه 2022 امروز (یکشنبه) آغاز شده است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، با توجه به پاندمی کرونا و محدودیت های اعمال شده از سوی دولت پرتغال تجمعات بزرگ مرتبط با این کارزار برگزار نمی شود. ...
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۲:۳۳    
جمعیت سالمندان تا 15سال آینده 3 برابر میشود سرانه پزشک در ایران پایین تر از تاجیکستان و ترکمنستان! مجید شهریاری – گروه اجتماعی راه مردم پاندمی کرونا علاوه بر آنکه ضررهای مالی و جانی بسیاری را به اقشار مختلف وارد کرده، در این میان کادر درمان را بیش از همه آزار داده است ...
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۰۹:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
یکی از قطارهای باری کره شمالی امروز (یکشنبه) برای اولین باز از زمان قرنطینه و بسته شدن مرزهای این کشور با چین به دلیل کرونا، وارد شهر مرزی با چین شد.
سلام نو / سینما خانه   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۳:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
فیلم سینمایی "آینده" داستان زنی است به نام مریم با بازی پانته آ بهرام است که با بروز اتفاقی در زندگی اش در مسیر پرتلاطمی قرار می گیرد.
عصر اترک   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۰۸:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
پاندمی کرونا طی دو سال گذشته یکی از تاثیرپذیرترین پدیده های روانی اجتماعی بود که این مساله در تمام ابعاد زندگی و روانش و شناختی نوجوانان تاثیرات پیدا و پنهانی گذاشت.
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیروزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مقاومت میکروبی ابرچالش نظام های سلامت دنیاست.
مددکاری اجتماعی ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۲۳:۳۹    
واکاوی مسائل اجتماعی ایران پاندمی کرونا و کارتن خواب ها (بخش هفتم) همه گیری بیماری کووید 19 منجر به افزایش نابرابری در دسترسی به خدمات درمانی و بهداشتی در سطح جامعه شد و بسیاری از گروههای محروم در معرض پیامدهای آن قرار گرفتند ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۷:۰۵    
شفقنا رسانه_ با شروع پاندمی کرونا در جهان، فضای مجازی یکی از بسترهایی بود که به شدت مورد استفاده عموم مردم قرار گرفت. فضایی که با شناخت درست و برنامه ریزی علمی می تواند فراهم کننده توسعه پایدار در کشور باشد ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۷:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
کارشناسان می گویند گسترش سریع سویه اُمیکرون ویروس کرونا ممکن است منجر به تبدیل پاندمی به مرحله اندمیک شود. اندمی مرحله ای است که بیماری حالت بومی پیدا می کند؛ یعنی بیماری وجود دارد اما قابل کنترل است ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۰۹:۳۵    
توجه همه جانبه جهت مهار، کنترل و واکسیناسیون پاندمی کرونا موجب غفلت و اهمال دست اندرکاران حوزه سلامت و پزشکی کشور در قبال برخی از بیماری های مسری و واگیردار دیگر شده است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، گفت: پاندمی کووید 19، روابط انسانی را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۴:۵۰    
امسال بی تردید با کاهش پاندمی کرونا و واکسیناسیون عمومی مردم بیشتر افراد به دنبال سفرهای نوروزی به مقصدی منحصر به فرد و شگفت انگیز هستند که در عین حال هم مقرون به صرفه باشد و هم لذت بخش!
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۱:۲۱    
سازمان جهانی بهداشت: دلتا و اومیکرون موجب رکورد زنی در ابتلا شده اند یاسر مختاری این روزها که اومیکرون در حال در نوردیدن مرزها است گمانه زنی های مختلفی هم در رابطه با اثرات آن مطرح می شود. روزی آن را بسیار خطرناک می دانند و روزی دیگر آن را پایان بخش پاندمی کرونا می خوانند ...
دانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۰:۵۴    
بازار جهانی نفت سال 2022 را در حالی آغاز کرد که سالی بسیار سخت را در کنار پاندمی کرونا پشت سر گذاشته است. چشم انداز نفت در سال جاری چیست؟
سلام نو / شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۰۸:۴۶   + ۳۲ سایت دیگر  
این ساده انگاری است که فکر کنیم اُمیکرون خفیف است و بنابراین همه چیز را رها کنیم. اکنون در بسیاری از کشورها تعداد بستری های ناشی از ابتلا به اُمیکرون به میزان زیادی افزایش یافته است و میزان مرگ ومیر هم افزایش یافته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۷:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر بهداشت با اشاره به پاندمی کرونا در جهان و ایران گفت: به رغم تحریم ها علیه کشور ما، اما اقتدار ملت ایران در این دوران همچون دوران دفاع مقدس، نمایان شد.
نی نی بان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۷:۰۷    
کووید 19 و سویه های جدیدش، آمار جهانی کووید 19، تزریق واکسن و ادامه آلودگی هوای تهران برای چهارمین روز متوالی، برخی از اخبار امروز هستند. راستی، برف و باران هم در پیش است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۶:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی قزوین با بیان اینکه کرونا اثرات روانی و اجتماعی بسیاری با خود داشته گفت: ترس، اعتیاد به فضای مجازی و بازی آنلاین برخی از اثرات روانی و اجتماعی پاندمی کرونا است که با آن مواجه شده ایم.
خبرگزاری ایسنا: بیماری ناشی از کروناویروس جدید 2019 (کووید-19) اولین بار در اواخر سال 2019 در شهر ووهان چین ظاهر شد و به سرعت در سراسر چین و تقریباً در تمام کشورهای جهان گسترش یافت. ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۰:۰۸    
مدیر گروه آموزشی مددکاری اجتماعی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، به مشکلات روانی، اجتماعی و اقتصادی بیماران خاص در دوران پاندمی کرونا اشاره کرد.
رییس رصدخانه اجتماعی کووید 19، بر اطلاع رسانی شفاف در پاندمی کرونا تاکید کرد و گفت: اطلاع رسانی خوبی در زمینه اومیکرون صورت نمی گیرد.
مدیر گروه آموزشی مددکاری اجتماعی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، به مشکلات روانی، اجتماعی و اقتصادی بیماران خاص در دوران پاندمی کرونا اشاره کرد.
دبیر علمی اولین کنگره رصد اجتماعی کووید 19، بر توجه دولت ها و حکومت ها به ابعاد اجتماعی پاندمی کرونا تاکید کرد.
سلام نو / شفقنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۰۸:۴۰   + ۲۴ سایت دیگر  
به گفته محققان، با توجه به رعایت تمام اقدامات پیشگیرانه و اقدامات واکسیناسیون، ممکن است پاندمی ویروس کرونا تا ماه می (اردیبهشت) پایان یابد.
همشهری   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۲۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
با شروع پاندمی کرونا کشورهای مختلف محدودیت هایی برای ورود مسافران و توریست ها اعمال کردند که کشور عراق هم از این قاعده مستثنی نیست.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۹:۲۹    
همه گیری ویروس کرونا کووید 19 و پیدایش موج های جدید کرونا تغییراتی عمیق و گسترده در همه جنبه های زندگی افراد ایجاد کرده است، با اعلام قوانین جدید بیشتر افراد در زندگی دچار اضطراب شدند، به همین دلیل تمرین همدلی در پاندمی کرونا بسیار مهم بوده و همدلی نقطه مقابل بی تفاوتی اجتماعی است.
مرور نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۷:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون وزیر بهداشت به تغییر شیوه زندگی مردم در اثر پاندمی کووید 19 اشاره کرد و افزود: همه گیری کرونا به دلیل قرنطینه طولانی مدت و عدم مراجعه بیماران غیر واگیر به کلینیک ها و عدم کنترل سلامتی خود ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۵:۵۱    
این روزها بسیاری افراد استرس ابتلا به ویروس کرونا را دارند؛ اکثر ما وقتی با اتفاقات و حوادث ناگواری مثل سیل، زلزله یا از دست دادن عزیزی روبه رو می شویم، یا احساس کنترل روی شرایط نداریم و اوضاع برایمان غیرقابل پیش بینی می شود؛ مانند مواجهه یا همه گیری ویروس کرونا، دچار استرس می شویم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۳:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس رصد اجتماعی کووید 19 ، به تشریح مهم ترین پیامدهای اجتماعی پاندمی کرونا در کشور پرداخت.
سلام نو   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۰:۱۳   + ۱۵ سایت دیگر  
حمدیه، مهمترین عارضه عصبی در دوران پاندمی کرونا را شامل افسردگی، اضطراب، فوبیا و وسواس اعلام کرد و گفت: معمولا افراد بهبودیافته از بیماری کرونا احساس خستگی مزمن، اضطراب و افسردگی را دارند ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۰۹:۱۸    
مردم آمریکا طی یک سال اخیر، تنها با پاندمی کرونا مواجه نبوده، بلکه بسیاری از آن ها با بحران های مختلفی نظیر تبعیض نژادی و محرومیت از فضاهای سبز دست و پنجه نرم کرده اند؛ این مشکلات به طور قابل توجهی سلامت آن ها را نیز نشانه گرفته است.
رییس کمیته پیشگیری و بهداشت ستاد ملی کرونا گفت: اساس رنگ بندی شهرهای ایران اشتباه است و باعث گمراهی می شود.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۰۷:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
یک متخصص طب ایرانی گفت: برای تقویت سلامت قلب در پاندمی کرونا برخورداری از شرایط روحی و روانی مناسب بسیار مهم است، علاوه بر این تغذیه مناسب و نداشتن غم و غصه باعث تقویت سلامت قلب می شود باید افراد به نکات تغذیه ای مناسب نیز توجه کافی داشته باشند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۱۷ - ۱۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
طبق نتایج یک مطالعه، در حالی که سویه اومیکرون به عنوان یک سویه "خفیف" در نظر گرفته می شود، علائم جدید آن شامل حالت تهوع و از دست دادن اشتها عنوان شده است.
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۱۰/۱۷ - ۱۲:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
سران اینتر به لغو دیدار این تیم برابر بولونیا اعتراض کردند. به گزارش ایسنا و به نقل از ساکرنت، چهار دیدار از چارچوب مسابقات هفته بیستم سری آ ایتالیا به دلیل شرایط سخت پاندمی کرونا لغو شدند ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۱۰/۱۷ - ۰۷:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
دویچه وله: سلمان خوشرو، هنرمند ایرانی که در لندن زندگی می کند، پرتره هایی بی نظیر درست می کند که از جنس پشم هستند. او با الهام از دوران پاندمی کرونا و قرنطینه، آثاری خلق کرده که شکنندگی زندگی را برجسته می کنند.
روزنامه هموطن سلام   ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ - ۱۵:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، گفت: شاید پاندمی کووید 19 در سال 2022 از شرایط فعلی خارج شود، اما اثرات اجتماعی آن تا سال ها باقی خواهد ماند.
اقتصاد آنلاین / موج   ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ - ۰۹:۴۱   + ۲۹ سایت دیگر  
محققان می گویند گسترش سریع سویه اومیکرون ممکن است به پایان پاندمی کووید 19 کمک کند به طوری که در آن بیماری وجود دارد اما قابل کنترل است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ - ۰۸:۱۲    
با گسترش واکسیناسیون کرونا به افراد بالای 12 سال، بحث تزریق واکسن به کودکان نیز مطرح شده اما هنوز شواهد علمی کافی در این زمینه وجود ندارد، چالش دیگر محدود بودن زمان اثربخشی واکسن است که تزریق دوز سوم را اجتناب ناپذیر می کند، حالا با در پیش بودن خطر پیک ششم، ستاد کرونا باید در این مورد تصمیم بگیرد.