چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۰۱:۲۵Oct 2020 28

جدیدترین‌های «پاندمی کرونا»

همشهری   ۱ ساعت پیش    
حسین آخانی- استاد گیاهشناسی دانشگاه تهران نگارنده از تاریخ 21تا 29مهرماه همراه 2تن از همکاران با حمایت یکی از هنرمندان دوستدار محیط زیست سفری تحقیقاتی به مناطق کویری ریگ جن، پارک ملی کویر و منطقه کوه گوگردی داشتیم ...
روزنامه سپید   ۶ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش سپید ، علی امیر سوادکوهی در گفت وگو با ایرنا افزود: موج جدیدی از کرونا سراسر کشور را فراگرفته و پروتکل های بهداشتی آن طور که باید رعایت شود، مورد توجه قرار نمی گیرند. ...
معدن نیوز   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -پیش بینی های انجمن آهن و فولاد چین حاکی از آن است که تقاضای واقعی فولاد در چین سال جاری میلادی رشد 5 درصدی خواهد داشت در حالی که در سه ماهه نخست سال 30 درصد به دلیل پاندمی کرونا افت داشت.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۳۶    
شهرها همیشه به علت تنوع فرهنگی، شکوفایی و پویایی در میان شهروندان از محبوبیت ویژه ای برخوردار بوده اند اما این روزها، فروشگاه های بسته، خیابان های خلوت و پارک های سوت و کور حس ناامیدی را در میان شهرنشینان به وجود آورده است.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۱:۲۰    
آمادگی سازمان اوقاف در حمایت از تحقیقات و ساخت واکسن کرونا یاسر مختاری روزهای پایانی هفته وقف در حالی فرا رسیده است که بیش از هر زمان دیگری حضور خیرین و اقفین در حوزه سلامت ضروری می نماید. هشت ماه از شیوع پاندمی کرونا در کشور می گذرد ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
فناوری های آموزشی نقش مهمی در موفقیت آموزش عالی دارند اما در این میان برخی از موسسات آموزش عالی با تغییرات ناگهانی ناشی از پاندمی کرونا از آموزش آنلاین عقب ماندند.
برترین ها / بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۲:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا: متخصص اپیدمیولوژی گفت: ایمنی واکسن در برابر کرونا حدود 50 درصد گزارش شده است و باتوجه به شرایط تحریم و قیمت بالای این واکسن نمی توان خوشبین بود به زودی وارد ایران شود و مورد استفاده همگان قرار گیرد، بهترین راه برای پیشگیری از این بیماری توجه به پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی است. ...
میگنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۸:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
یک روانشناس مطرح کرد: یافته های آزمایشگاهی نشان می دهند که تامل بر اپیدمی ها و یا شیوع ویروس هایی مانند ابولا، آنفلوآنزای خوکی و... منجر به افزایش افکار مرتبط با مرگ و رفتارهای دفاعی می شود ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : دوره ای که به دلیل پاندمی کرونا با استرس مالی گسترده در سراسر جهان همراه شده است، بانک های مرکزی در بازارهای نوظهور، اعمال سیاست های پولی جدید را در دستور کار قرار داده اند که یکی از اصلی ترین آنها سیاست تسهیل کمی یا همان خرید بدهی دولت و بخش خصوصی توسط بانک های مرکزی است تا بتوان ...
ایران آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۹:۳۵    
تحقیقات انجام شده اخیر نشان می دهد که افراد بالای 65 سال در سراسر دنیا در پاندمی کرونا همچنان فعال تر از دیگران عمل کرده و روزانه ورزش های خود را انجام می دهند.
موج   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۲۴   + ۱۳۲ سایت دیگر  
آیت الله رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه اعلام کرد دادگستری ها در اجرای طرح دورکاری کارکنان جهت مقابله با پاندمی کرونا اجازه ندهند کار مردم بر زمین بماند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۰۸   + ۲۳ سایت دیگر  
متخصص بیماریهای مغز و اعصاب درباره شیوع بیماری صرع در ایران، گفت: این بیماری 1,8 دهم درصد در ایران شیوع دارد و حدود یک میلیون و200 هزار نفر در کشور مبتلا به این بیماری هستند، مطالعات و آمارها نیز نشان می دهد تعدادی از این افراد را کودکان تشکیل می دهند.
موج   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۰۳   + ۳۵ سایت دیگر  
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد در حال حاضر سازمان بهشت زهرا(س) در شرایط بحرانی قرار دارد و همه ما وظیفه داریم تا با این سازمان همراهی و همکاری کنیم.
برترین ها / مرور نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۶:۰۱   + ۳۰ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد مشاغل گروه سه و چهار و همچنین دورکاری 50 درصدی دستگاه های دولتی و اجرایی تنها محدودیت های اعمال شده در شهر تهران خواهد بود. ...
مرور نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۴۱   + ۱۵ سایت دیگر  
جزئیات برنامه های هفته بسیج دانش آموزی با توجه به پاندمی کرونا در کشور اعلام شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۳۴    
پس از آنکه پادشاه مالزی درخواست نخست وزیر کشورش برای اعلام وضعیت فوق العاده برای مبارزه با پاندمی کرونا را رد کرد و همین امر باعث شک و تردیدهایی نسبت به میزان حمایت ها از وی شد، نخست وزیر مالزی امروز (دوشنبه) با درخواست هایی برای کناره گیری از قدرت مواجه شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۱۲    
حجت الاسلام دکتر بهروزی لک با بیان اینکه زمینه یابی استغاثه جهانی برای منجی یکی از آثار مهم پاندمی کرونا است، گفت: در آستانه انتخابات پیش رو، انتخاب افراد اصلح بهترین عهد با امام زمان (عج) و آماده سازی برای ظهور است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۲۰    
بشر در طول تاریخ با شیوع بیماری های فراگیر بسیاری مشابه کرونا مواجه بوده که همه جوانب زندگی او را تحت تاثیر قرار داده است. اگرچه همه این پاندمی ها ردپاهایی غم انگیز از خود بر جای گذاشته اند با این حال هر یک به سهم خود طراحی و معماری شهری را به طور قابل توجهی بهبود بخشیده اند.
درحالی که دانش آموزان به واسطه پاندمی کرونا دومین ماه آموزش غیرحضوری را سپری می کنند، مشکل کمبود تجهیزات دیجیتال در بازار (اعم از گوشی موبایل، تبلت و لپ تاپ) که بخش زیادی از تقاضای آن مختص نیازهای آموزشی بوده، حل نشده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۷:۱۱    
افزایش مصرف ناشی از پاندمی کرونا و کاهش حجم ذخایر تا سطح بحرانی، توزیع آب شرب در بزرگترین جزیره خلیج فارس را محدود کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۶:۰۳    
مقامات محلی هلسینکی، پایتخت فنلاند، در حال آزمایش دوربین های جدیدی هستند که می تواند تعداد افراد ساکن در هر منطقه را مشخص کند، که این امر به ایمن سازی شهر در پاندمی کرونا کمک زیادی خواهد کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
شهرها ضمن اینکه میزبان اکثریت جمعیت جهان هستند و به عنوان مراکز ترافیک، صنعت و تجارت در نظر گرفته می شوند، اما نقش مهمی نیز در افزایش یا کاهش تغییرات آب و هوایی و ایجاد پیامدهای خطرناک آن نیز ایفا می کنند.
موج   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۶:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
محمدرضا کارگر از تعطیلی موزه های تهران برای چهارمین هفته متوالی به دلیل پاندمی کرونا خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
صدراعظم آلمان، طی پیامی ویدئویی گفت که پاندمی کرونا بار دیگر در حال در نوردیدن این کشور است و میزان شیوع آن بسیار افزایش یافته است.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
سلامت نیوز : مسئول سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: رابطه محبت آمیز و صمیمانه منجر به آرامش و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و از سوی دیگر می تواند نقش کلیدی در تقویت سازگاری زوجین در مواجه با سختی ها و نگرانی های زندگی داشته باشد. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
اینکه آیا پاندمی کرونا مرگ شهرها را در پی دارد یا به بهبود وضعیت آن ها خاتمه می یابد، از همان ابتدای ظهور بیماری مورد بحث بسیاری از منتقدان و محققان شهری بوده است و به جرات می توان گفت که تا به امروز هیچ توافق نظری بین این افراد وجود نداشته است.
ایران جیب   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
شرکت اینتربرند هر سال باارزش ترین برندهای جهان را معرفی می کند. تاثیر پاندمی کرونا امسال اما بر لیست باارزش ترین شرکت های جهان نیز قابل رویت ...
سیتنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۰۱    
عضو هیات مدیره و مدیرعامل سابق شرکت کارخانجات مخابراتی ایران (ITMC)، گفت: در شرایط فعلی مهمترین رویکرد و استراتژی، تثبیت و بقاء بنگاههای اقتصادی است و دولت باید سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی را بدون فوت وقت عملیاتی کند و به وظایف ذاتی خودش که ریل گذاری صحیح ، حمایت و نظارت است عمل کند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۲۶    
رئیس جمهوری آمریکا گفت که پاندمی کرونا به زودی پایان می یابد.
پترو تحلیل   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
پتروتحلیل-بازار های پتروشیمی آسیا عمدتا تحت تاثیر روند مناسب بازار معاملات آتی چین، در میان دورنمای بهبود تقاضا تا سطوح نرمال در بازار های داخلی به دلیل کنترل بالاتر بر پاندمی کرونا ویروس، تقویت شدند. اتیلن ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۰:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : در حالی که خودروسازی مسیر عبور از پیامدهای پاندمی کرونا را طی می کند، برخی از بازارها سریع تر از آنچه پیش بینی می شد، بهبود یافته اند. در این بین، شرکت بی ام و دست به کاهش هزینه های خود نیز زده است. بی ام و آ ...
طبق آمار تعداد آمریکایی هایی که برای اولین بار درخواست دریافت بیمه بیکاری خود را ثبت کردند این هفته برای اولین بار از آغاز پاندمی کرونا کمتر از 800هزار نفر شد.
گزارش سازمان ملل متحد نشان داد تجارت جهانی قرار است تا پایان امسال با سقوطی 7تا 8درصدی روبرو شود هرچند در سه ماهه سوم نشانه هایی از ریکاوری آن با پیشتازی چین دیده شد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۰:۳۷    
گروه جامعه: یک روانشناس با بیان اینکه حدود 10 درصد از افراد در کشور درگیر اعتیاد به اینترنت هستند و با تاکید بر اینکه این اعتیاد اغلب در سنین نوجوانی رخ می دهد، گفت: پیس بینی می شود این اعتیاد در ایام پاندمی کرونا افزایش پیدا کند چراکه نوجوانان دارای وقت آزاد بیشتری هستند و استفاده [...]
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
کوبا اعلام کرد، تحریم تجاری چند دهه ای آمریکا که تحت دولت کنونی واشنگتن شدیدتر شده، طی سال مالی گذشته به طور کلی بیش از پنج میلیارد دلار هزینه برای این کشور به همراه داشت و به توانایی اش در مقابله با پاندمی کرونا لطمه زد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
به گفته ی یک روانشناس حدود 5 الی 15 درصد از افراد جهان پیش از پاندمی کرونا مبتلا به اختلالات روانی بوده اند اما این آمار مطابق با پژوهش های انجام شده در دوران پاندمی کرونا ویروس، در برخی مناطق و کشورها به 50 درصد رسیده است و در صورت ادامه یافتن این روند این آمار نیز افزایش پیدا می کند.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۰:۰۳   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: یک روانشناس با بیان اینکه حدود 10 درصد از افراد در کشور درگیر اعتیاد به اینترنت هستند و با تاکید بر اینکه این اعتیاد اغلب در سنین نوجوانی رخ می دهد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۶:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) می گوید که وی به برگزاری لیگ برتر اروپایی علاقه ای نداشته و همچنان روی جام باشگاه های جهان که به دلیل پاندمی کرونا برای مدتی نامعلوم به تعویق افتاده است، تمرکز دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۵:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بستری 104 بیماری کرونایی جدید در گیلان خبر داد و گفت: موج سوم پاندمی کرونا در گیلان آغاز شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۲۶   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بستری 104 بیماری مبتلا به کووید 19 در گیلان خبر داد و گفت: متأسفانه برخی از مردم نسبت به هشدارهای متولیان سلامت بی توجه اند درحالی که موج سوم پاندمی کرونا در استان آغاز شده است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۰۰   + ۲۶ سایت دیگر  
کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد (انکتاد) پیش بینی کرد که ارزش تجارت جهانی با وجود نشانه هایی از بهبود در سه ماهه سوم، بین هفت تا 9 درصد در سال 2020 کاهش پیدا می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان آمار و اطلاعات یعنی برنامه ریزی؛ داده های آماری بنیادی ترین اصل برای برنامه ریزی است و برنامه ریزی اساسی ترین شاخص برای مدیریت قلمداد می شود.
مرور نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
باراک اوباما با انتقاد از شیوه عملکرد دولت ترامپ در پاندمی کرونا گفت: ترامپ برای حمایت خودش گام های اساسی در زمینه همه گیری را اتخاذ نکرد چگونه می خواهید که وی از ما حمایت کند.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش گروه تازه ترین ها ، مختار سلحشور صبح پنجشنبه در مراسم اهدای 5هزار ماسک ویژه دانش آموزان مناطق محروم شهرستان های جاسک و بشاگرد گفت: از اواخر سال 98 شاهد پاندمی کرونا در سراسر دنیا هستیم که با خود مشکلات متعددی را برای جوامع بشری به دنبال داشته است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۸:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
ایرلاین کاتای پاسیفیک هنگ کنگ روز چهارشنبه اعلام کرد تحت تأثیر فشار شدیدی که با پاندمی کرونا و کاهش تقاضای مسافرت بر این شرکت وارد شده است 5,900 نفر را اخراج خواهد کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- باشگاه منچستریونایتد اعلام کرد که تحت تاثیر پیامدهای اقتصادی ناشی از پاندمی کرونا، متحمل ضرر 70 میلیون پوندی (حدود 92میلیون دلار) شده است.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۵۵   + ۱۶ سایت دیگر  
موسسه اعتبارسنجی ملی روسیه، ان آرآی، هشدار داد پاندمی کرونا و زمستان گرم تر از معمول اروپا می تواند امسال باعث سقوط 16 درصدی صادرات گاز روسیه شود.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز : این گزارش جدید که با عنوان خواب و سلامت روان در بحبوحه پاندمی ویروس کرونا منتشر شده، به بررسی الگوهای خواب و رفتاری و مشکلات روحی و روانی مرتبط با ماه های اخیر و پاندمی کرونا در تمام دنیا می پردازد. ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیریت روند یادگیری با برنامه ریزی ، نظارت ، ارزیابی ، تامل و باز اندیشی محقق می شود به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، پانته آ درّی ...
هفته نامه عصر ارتباط   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
نانوامولسیون گروهی از محققان پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی به ساخت نانو امولسیون به عنوان ماده ضد عفونی کننده در پاندمی کرونا دست یافتند. به گزارش ایسنا دکتر سعید بذرایی ...