چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۰۵:۰۸Oct 2020 21

جدیدترین‌های «گرانی دلار»

تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
رییس اتحادیه دستگاه های مخابراتی در حالی از رشد دوباره قیمت موبایل در کشور خبر می دهد که خریدیک گوشی معمولی اندروید معادل دستمزد 70 روز یک کارگر ساده ایرانی است. گرانی دلار مهم ترین عامل رشد قیمت هاست ...
موج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۰۰    
در حال حاضر قیمت مسکن در نتیجه گرانی دلار سر به فلک کشیده و گرانی مصالح ساختمانی همچون سیمان، میلگرد و... با وجود تولید داخل به تناسب نرخ ارز گران شده اند و به رکود ساخت و ساز دامن زده اند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۳:۵۷    
رئیس کل بانک مرکزی گفت: دلیل افزایش نرخ ارز، صدور بخشنامه نیست بلکه کاهش درآمدهای ارزی کشور است.
اقتصاد آنلاین / فکر شهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
موسسات کنکوری و مدارس غیرانتفاعی خاص از چند ماه پیش به روال هرسال برای کنکور 1400 استارت زده اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۴:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرناپلاس- افزایش روزانه نرخ ارز دلار به موضوعی نگران کننده در میان اقتصاددان ها و فعالان اقتصادی تبدیل شده است. با وجود اینکه قیمت ارز در برابر کنترل های بانک مرکزی برای کاهش مقاومت می کند ...
کاماپرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۸:۲۸   + ۱۶ سایت دیگر  
سایت های فردایی که روی قیمت دلار برای روز بعد قیمت گذاری می کنند، یکی از متهمان گرانی نرخ ارز در هفته های اخیر بوده اند. در حالی که نرخ دلار طی هفت ماه گذشته از 14 هزار تومان به بیش از 31 هزار تومان رسیده، حال برخی فعالان اقتصادی و کنشگران بازار انگشت اتهام را به سمت سایت های فردایی نشانه رفته اند ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۲:۲۵    
برای خرید آپاچی 200 باید 75 میلیون تومان اختصاص داد.
کاماپرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۱:۵۸    
بر اساس گزارش رسانه ها قیمت دلار امروز پنجشنبه 24 مهرماه 1399 با 120 تومان افزایش مواجه شده و به 38 هزار و 800 تومان رسیده است. به گزارش کاماپرس، در حالی که اوج گیری کرونا نفس تمام بازارها را بند آورده و معاملات در کل بازارها به صورت ملموسی کاهش یافته است واسطه ها و معامله گران بازار غیررسمی ارز ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
دکتر نوعی تحلیلگر اقتصادی با بیان اینکه بانک مرکزی به اشتباه دلیل گرانی دلار را تحریم و بازنگشتن ارزهای صادراتی می داند، گفت: این کاملا غلط است، یکی از عمده ترین دلایل اتفاقات ناگوار در بازار ارز، عدم شناخت نحوه معاملات ارز توسط بانک مرکزی است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۲۹    
متاسفانه افراد یا جریان های خاصی در کشور وجود دارند که از تحریم های آمریکا علیه ایران سود می برند و با این بهانه، با ایجاد آشفتگی در بازار دلار به منفعت ضخصی می رسند.
کاماپرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۵۳   + ۱۰ سایت دیگر  
بر اساس گزارش های دریافتی از رسانه ها نرخ دلار در بازار غیررسمی ارز امروز چهارشنبه 23 مهرماه 1399 با 100 تومان افزایش به 31 هزار و 700 تومان رسیده است. ...
صراط نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
در حال حاضر شرایط به گونه ای شده که علیرغم مشکلات متعددی که بیکاران به دلیل گرانی با آن دست و پنجه نرم می کنند، معیشت حقوق بگیران نیز تحت تاثیر قرار گرفته زیرا حقوق آنها در برابر رشد نرخ ارز و افزایش قیمت ها ثابت مانده است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۳:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
در حالی که دلار به 30 هزار تومان رسیده است اما سهم های ارز محور بازار سهام واکنش جدی نداشتند. علت چیست و افزایش قیمت دلار چه تاثیری بر بازار سهام دارد؟
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۷:۲۹    
کسب و کار نیوز - برای لمس واقعی خط فقر کافی است به سه سال پیش برگردیم و قیمت های دلار، سکه، مسکن و خودرو را پیش از جهش کنونی نرخ ارز مشاهده کنیم.
کاماپرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۳:۳۴   + ۲۶ سایت دیگر  
برخلاف بازار داخلی ارز ایران که معامله گران اشتیاق سیری ناپذیری به گرانی دلار نشان می دهند ریزش این ارز در بازارهای جهانی همچنان ادامه دارد. به گزارش کاماپرس، اگر از اختلافات جمهوری خواهان و دموکراتها در عرضه پول به شکل یارانه ...
نشریه اقتصادی اکونومیست طی گزارشی نوشت کسری تجاری 3.2 میلیارد دلاری مقصر اصلی افت ارزش ریال ایران طی نیمه نخست امسال بوده است.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
بازار ارز در تابستان امسال نوسان قابل توجهی را پشت سر گذاشت و این درحالی بود که در همین دوره بازار سهام روزهای نزولی را تجربه کرد. در ادامه سال آیا در نیمه دوم امسال ممکن است بورس از نوسانات اخیر یا نوسانات احتمالی قیمت دلار در شش ماهه دوم سال متاثر شود؟
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
اصلاح طلبان که در آن روز ها مردم را از دلار پنج هزار تومانی می ترساندند و از این طریق موفق به کسب رأی شده بودند، امروز خود را در برابر دلار 30 هزار تومانی می بینند.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۷:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
شاید چند سال پیش برای خرید موبایل با کمتر از یک میلیون تومان، انتخاب های بسیاری پیش رو داشتیم اما اکنون با گرانی دلار اوضاع بسیار فرق کرده است.
نامه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۹:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
در روزهای اخیر پس از هفته ها افزایش قیمت، بازار شاهد فروکش کردن تب گرانی دلار و طلا بود. گفته می شود موج کاهش قیمت به زودی به بازار خودروهای خارجی می رسد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۲:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : دلار و درهم با کاهش قیمت باز شدند. دلار در کانال 28 و درهم در کانال 7 هزار تومانی قرار گرفتند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۱:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
بعد از بالا گرفتن تب ارز، اکنون این متغیر کلیدی در اقتصاد ما به مرز روانی 30 هزار تومانی رسیده و سفته بازان را به شدت پرکار کرده است. اما سوال این است که این تب کی درمان می شود؟
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۰:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
همتی به بیان توضیحاتی درباره پشت پرده افزایش قیمت ارز پرداخت و اعلام کرد: بانک مرکزی اجازه نیزنداده است که واضعان تحریم به هدف اصلی خودشان در دوسال گذشته ، که همانا فروپاشی اقتصاد کشور بود، برسند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۰۸:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
طیف اصلاح طلب در اوج گرانی دلار و خودرو و مسکن، یکروز عمل موضعی کروبی را سرتیتر می کند و روز دیگر پیشنهاد مغرضانه استعفای رئیس جمهور در ماههای آخر دولت را مطرح می کند.
روزنامه شهروند   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۲۳:۵۵    
شهاب نبوی طنزنویس زندگی علمی- تخیلی مان در حالی ادامه دارد که وزارت کار اعلام کرد حدود یک و نیم میلیون نفر به دلیل شیوع ویروس کرونا شغل خود را از دست داده اند. بعد از داعش که به درک واصل شد، کرونا تا به حال جزو مشتی ترین ها بوده و خیلی از مشکلات را گردنش انداخته اند و هیچ چیزی نگفته است ...
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۴:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
مردم نیوز : اسدالله بادامچیان دبیرکل مؤتلفه اسلامی با اشاره به صحبت های رئیس جمهور مبنی بر اینکه گرانی دلار تقصیر آمریکاست و مردم به خاطر کمبودها مشکلات کاخ سفید را نفرین کنند، اظهار داشت: خباثت های آمریکا و جنایات مستأجران کاخ سفید هیچگاه برای ملت ایران پوشیده نبوده و نیست ...
همشهری آنلاین: بازار خودرو که طی چند هفته گذشته کمی رنگ آرامش به خود دیده بود حالا چند روزی است که افزایش قیمت خیره کننده ای را تجربه می کند به طوری که قیمت ها در این بازار روزانه بین 10 تا 60 میلیون تومان در نوسان هستند. ...
خبر روز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۸:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
خوش چهره، استاد اقتصاد دانشگاه تهران گفت اظهارات آقای روحانی مبنی بر اینکه عامل همه مشکلات آمریکاست و باید واشنگتن دی سی را نفرین کرد، فرافکنی از پذیرش مسئولیت های دولت در کاستی ها و نواقص فراوان موجود است ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۹:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
عرضه ارز به دلیل فقدان درآمد صادرات نفت خام و نیز سقوط درآمد ارزی حاصل از صادرات غیرنفتی در نیمه اول امسال و نبود چشم اندازی روشن برای نیمه دوم به شدت آسیب دیده است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۹:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
مردان دولت چه توضیحی در مورد کاهش ارزش پول ملی دارند، مقاومت بانک مرکزی در تخصیص ارز برای واردات دارو و غول نقدینگی چگونه بیدار شد، سایر عناوین مهم اقتصادی روزنامه ها هستند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۹:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
آیا مجلس نمی تواند در سطح کلان و به صورت اساسی تر به موضوع معیشت ورود کند: به کالاهای اساسی، ارز دولتی اختصاص دهد؛ جلوی گرانی دلار و رسیدن آن به مرز 30 هزار تومان را بگیرد و دولت را به ارائه خدمات رایگان و پرداخت دستمزدهای اجتماعی مجاب کند؟
اقتصاد آنلاین / افق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۲۲:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
قیمت ارز از چند هفته قبل وارد مدار صعودی شده است و همچنان در بازار می تازد، افزایش قیمت ارز و رکوردزنی های پی درپی دلار موجب شده است مردم نگران افزایش بیشتر قیمت کالاهای اساسی و خدمات شوند، اما دلار 29هزارتومانی حاصل چیست؟!
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۵:۵۱   + ۴۴ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: قیمت ارز چند هفته ای است که با نوسان شدید قیمتی همراه است و همین امر باعث شده تا هر چند روز یکبار رکورد جدیدی برای انواع ارز بخصوص دلار در بازار به ثبت برسد. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۱:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
رییس جمهور امروز گفت: مردم باید در این سال ها زندگی خیلی راحت تری داشتند و اجناس به مراتب ارزان تر می شد و باید دلار به قیمت معقولش بود اما تمام این جنایات پای کاخ سفید است. جمهوری اسلامی پای عهدش باقی مانده است و پای همه مقررات ایستاده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۰:۰۶    
گروه استان ها- مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بجنورد گفت: با توجه به گرانی دلار و قیمت میلیاردی نردبان آتش نشانی شهرداری بجنورد دیگر قادر به خرید این نردبان نیست.
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۹:۳۱   + ۸۹ سایت دیگر  
رییس کل بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی تمام تلاش خود را برای ایجاد تعادل در بازار حواله تجاری و کنترل نرخ آن به کار خواهد بست.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۳:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
مشرفی گفت: تمام لاستیک تولید شده در داخل در حال دپو شدن است و با این گرانی دلار اگر راه صادرات برای ما باز بود چند برابر فروش در بازار داخلی برای ما سودآوری داشت اما اکنون تنها بازار داخلی را داریم که با ورود کالاهای وارداتی مشابه تنها راه حل برای ما دپوی محصول است.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
نرخ دلار و یورو بر تابلوی صرافی ملی دوباره تغییر کرد. این مطلب در صدر پربازدیدترین های اقتصادی شهر خبر قرار گرفت.
برترین ها / کاماپرس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۹:۳۵   + ۳۶ سایت دیگر  
روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: برخی فعالان بازار عنوان می کردند که سکه بازان از طریق بالا بردن قیمت دلار سعی کردند که از ارزش دارایی خود حفاظت کنند. ادامه را بخوانید. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۶:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
درحالی همه جا صحبت از نوسانات و گرانی دلار و افزایش قیمت ها است که شاهد روند افزایشی برخی از کالاهای اساسی از ابتدای سال هستیم و اخیرا برای چندمین بار شاهد افزایش قیمت حبوبات در بازار هستیم.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۸:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
هم زمان با گرانی دلار بهای گوشی های تلفن همراه هم صعودی شده. رشد قیمت ها در بازار به قدری است که با بودجه 5 میلیون تومانی انتخاب های بسیار محدودی برای خریداران وجود دارد ...
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۲۱:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
حساسیت لحظه ای بازار ارز، با رویدادهای این روزهای کشور و جهان همراه شده و اسکناس آمریکایی که نوسانات قیمتی آن در روزهای اخیر بیش از پیش خبرساز شده را مورد توجه مردم ایران قرار داده است.
برترین ها / سلام نو   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۱:۰۹   + ۴۴ سایت دیگر  
انتخاب: همتی درباره گشایش های ارزی گفت: در حوزه بین المللی رایزنی های ما در بعضی کشور ها در آستانه ثمردهی است و از طرف دیگر میزان صادرات نفت و فرآورده های آن بهتر و روند بازگشت ارز صادرکنندگان سرعت گرفته که هرسه این عوامل تاثیرات مثبتی خواهند داشت. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۰:۱۰    
گرانی فقط سفره شهروندان را کوچک نکرده است، بلکه شرایط کار را برای بسیاری از صاحبان مشاغل و تولیدکنندگان، هم سخت کرده است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۸:۳۷    
درحالی همه جا سخن از گرانی دلار و اثر آن بر کالاهای اساسی است که کاملا زیرپوستی می بینیم روند افزایش قیمت حبوبات هم با حذف دلار 4200 تومانی شکل گرفته و از ابتدای سال تا امروز متوسط قیمت انواع حبوبات نزدیک به 30 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۷:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
تصاویر صفحه نخست روزنامه های اقتصادی کشور که صبح امروز 27 شهریور در پیشخوان مطبوعات عرضه می شود را مشاهده می کنید.
اقتصاد آنلاین / خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۲۱:۳۵   + ۲۵ سایت دیگر  
درحالی دلال ها سعی دارند به بهانه فعال شدن مکانیسم ماشه فضای بازار ارز را بیش از این متشنج کنند که حتی اگر این مکانیسم فعال هم شود اتفاق جدیدی رخ نخواهد داد چراکه در گذشته به لطف آمریکا مشمول تمام تحریم ها شده ایم.
روزنامه صبح اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد چهارشنبه 26 شهریور اولین قیمت اعلام شده روی تابلوی صرافی ملی 26هزار و 650 تومان بود. اما در کمتر از یک ساعت این نرخ تغییر کرد و با 150 تومان افزایش به 26 هزار و 800 تومان رسید ...
کاماپرس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۰:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
فعالان بورسی و تحلیلگرانی که بورس را زیر نظر دارند معتقدند افزایش قیمت دلار نیمایی ی تواند به عنوان یک موتور محرکه در بورس عمل کند. به گزارش کاماپرس، ورود حقوقی ها و دیگر بازارگردان ها به بورس زمینه تغییراتی هرچند کم را در این بازار ایجاد کرده است ...