شنبه ۲۰ خردادساعت ۰۳:۳۰Jun 2023 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تخت فولاد»

ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۰:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان گورستان ها می توانند یکی از جاذبه های گردشگری و مردم شناسی باشند به شرط آن که بکر و اصیل باقی بمانند؛ گردشگران در مناطق مختلف دنیا با تورهایی مواجه هستند که ایده های مختلفی را در شبانه روز برای بازدید از قبرستان ها اجرا می کنند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مسئول امور فرهنگی و هنری مجموعه تخت فولاد از برگزاری اولین فراخوان ملی شعر تخت فولاد با هدف معرفی مشاهیر مدفون در این مجموعه خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مسئول عمران و خدمات شهری مجموعه تخت فولاد از ساماندهی و جمع آوری سنگ های قبور نامتناسب با هویت تخت فولاد خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
آرامستان تاریخی تخت فولاد اصفهان، به زودی ثبت ملی می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان اولین دوره فراخوان ملی شعر تخت فولاد با محورهای جایگاه تاریخی و هنری تخت فولاد، تخت فولاد در آینه اصفهان، مشاهیر و رجال تخت فولاد، مشاهیر زن در تخت فولاد و شعرای مدفون در تخت فولاد، خردادماه سال جاری و همزمان با گرامیداشت روز تخت فولاد برگزار می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با برگزاری همایش دبیران و معاونت های ستاد امربه معروف و نهی از منکر سراسر کشور در اصفهان، شرکت کنندگان در این همایش عصر امروز، پنجشنبه، چهارم خردادماه از مجموعه تخت فولاد بازدید کردند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
اولین فراخوان ملی شعر تخت فولاد به مناسبت 26 خرداد، روز ثبت ملی تخت فولاد برگزار می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۶:۱۰    
وزیر کشور به همراه هیئت همراه از محور تاریخی و گردشگری مجموعه تاریخی تخت فولاد بازدید کرد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۰:۵۶    
به گزارش خبرگزاری بسیج از ناحیه مقاومت بسیج امام حسین(ع) اصفهان:تور گنبدهای تخت فولاد با حضور بسیجیان شهر بهارستان برگزار شد. هادی نظری مسئول فرهنگی و گردشگری مجموعه تاریخی فرهنگی مذهبی تخت فولاد از برگزاری دومین گنجواره نادیده ها و ناگفته های تخت فولاد با عنوان طاق بهشت خبر داد. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
محقق و پژوهشگر تاریخ با بیان اینکه حفظ هویت فرهنگی، پیشینه تاریخی و میراث باید در نگاه شهرسازی مدنظر باشد، گفت: تخت فولاد یکی از مکان های افتخارآمیز شهر اصفهان با نزدیک به 80 تکیه بی بدیل از علما، هنرمندان و بزرگان کشور، موید این مطلب است که اصفهان مهد پرورش و حضور بزرگان بوده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۹:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد از معرفی و آشنایی شهروندان اصفهانی با شاهکارهای حجاری جهان اسلام در قالب بازدید از موزه گنجینه سنگ و حجاری تخت فولاد خبر داد.
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۴:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی، مذهبی تخت فولاد از برگزاری اردوی معنوی اسراء با محوریت گردش شبانه در تخت فولاد خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مسئول فرهنگی و گردشگری مجموعه تاریخی فرهنگی مذهبی تخت فولاد از برگزاری رویداد عصر دلگشا جهت ارتقای هویت فرهنگی و تاریخی شهروندان اصفهان خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مهم پیشتازی اصفهان در نهضت تنباکو بود. جایی که اولین صدای مخالفت با ابزار تحریم شرعی به گوش رسید. در این میان دو نام از لحاظ پیشتازی زمانی اهمیت دارند؛ میرزاعلی محمد اژه ای و حاج منیرالدین بروجردی، این دو که از تخت فولاد عزم سامرا کردند و سرانجام هم در همین وادی شریف به خاک سپرده شدند.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون عمران منطقه 6 شهرداری اصفهان از آغاز عملیات اجرایی ضلع شرقی گذر بابا رکن الدین خبر داد و گفت: مبلغ اولیه پیمان این پروژه 40 میلیارد و 806 میلیون ریال و مدت زمان اجرای آن هشت ماه در نظر گرفته شده است ...
دانشگاه هنر اصفهان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
برنامه همایش لطفا جهت دیدن تصویر برنامه همایش به صورت واضح، از گزینه open image in new tab استفاده نمایید. کارگاه آموزشی آشنایی با کتیبه های نستعلیق تخت فولاد ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۹:۱۵    
در آخرین روز از هفته فرهنگی اصفهان شنبه نهم اردیبهشت ماه گرامیداشت سالروز تخریب قبور ائمه بقیع با عنوان صحن آیینه در تکیه بابارکن الدین تخت فولاد برگزار شد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۰:۵۸    
به مناسبت عید سعید فطر مراسم یادواره شهدا همراه با روایت گری و تجلیل از خانواده های شهدا با حضور خانواده های شهدا، نیروهای پایور و بسیجیان گردان101امام حسین(علیه السلام) در محل تخته فولاد مجموعه باغ طوبی برگزار شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۱:۵۳    
همزمان با هفته فرهنگی اصفهان تور شخصیت گردی با محوریت مشاهیر دوستدار تخت فولاد روز سه شنبه پنجم اردیبهشت ماه در مجموعه فرهنگی تخت فولاد برگزار شد.
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۴:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد از برگزاری رویداد تکیه گرد همزمان با هفته فرهنگی اصفهان در این آرامستان تاریخی خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۳:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
مدیر موزه هنرهای معاصر اصفهان از برگزاری نشست نقاش جهان شهر به منظور نکوداشت و معرفی مانایاد میرزامحمدمهدی امامی نقاش معاصر اصفهان در مجموعه تاریخی ، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۱:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مجموعه دوجلدی گورنگاری های مهدی تمیزی شامل تخت فولاد و ری و تهران در قالب کارت پستال و از سوی نشر اسپانه راهی بازار کتاب می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۰:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
مسئول فرهنگی و گردشگری مجموعه تاریخی ، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد از برگزاری تور شخصیت گردی با محوریت مشاهیر دوستدار تخت فولاد خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۰۷:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
در مؤسسه فرهنگی ایکوموس ایران، به مناسبت روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی از دو مجموعه گورنگاری های ری و تهران و تخت فولاد رونمایی می شود.
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۲:۴۱    
مسئول عمران و خدمات شهری مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد از تجهیز و تکمیل مبلمان تخت فولاد خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۰۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مجموعه دو جلدی گورنگاری های مهدی تمیزی شامل تخت فولاد و ری و تهران ، توسط نشر اسپانه در اردیبهشت ماه امسال روانه بازار نشر می شود.
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۰۵:۴۲    
همزمان با شب بیست و یکم ماه رمضان، شب قدر و شب شهادت امام علی(ع)، مردم اصفهان با حضور در مراسم احیا شب قدر در تخت فولاد و سر دادن ندای الغوث الغوث و یا رب یا رب، اعمال این شب گرانقدر را به جا آوردند.
ندای اصفهان   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۰:۳۲    
میرفندرسکی از عرفا و دانشمندان معاصر میرداماد و شیخ بهایی و آقا حسین خوانساری و ملاصدرا بوده است. او وصیت می کند که در مدرسه محل تدریسش (مدرسه میر) به خاک سپرده شود که هم اکنون به عنوان تکیه میر فندرسکی شناخته می شود
ندای اصفهان   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۰:۳۲    
تکیه آقا حسین خوانساری، مربوط به دوره صفوی است و در اصفهان، غرب تخت فولاد، خیابان سعادت آباد، خیابان خوانساری واقع شده و به دلیل تعداد علمای مدفون در این تکیه به قبه العلمای تخت فولاد معروف شده است
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۰:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد از برگزاری مراسم احیای شب های قدر با همکاری هیئت ها و تشکل های مردمی در این مکان تاریخی و مذهبی خبر داد.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۱:۲۹    
توریسم آنلاین: با توجه به اینکه در روزگاران گذشته، عنوان بابا برای پیران و مرشدان استفاده می شد، 36 مقبره با این عنوان در تخت فولاد اصفهان وجود دارد که مهم ترین آن بابا رکن الدین است.
همگردی   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۰:۰۳    
تخت فولاد اصفهان نام مکانی است پر از مقبره و تکیه های نامی. اغلب بناها و مقبره های افراد مشهور در این قبرستان یا در میان صحنی قرار گرفته یا به دور آنها اتاقک و حجره ای ساخته شده است. این مکان در قسمت جنوب شرقی استان اصفهان قرار گرفته و در حدود 75 هکتار از اراضی منطقه را نیز به خود اختصاص داده است ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۰۴:۵۹    
ویژه برنامه هم اینجا هر روز تا دوازدهم فروردین ماه همراه با تور تخت فولادشناسی، آشنایی با علما و مشاهیر، راز طشت آب ها و سنگاب ها و عکاسخانه تاریخی در تخت فولاد برگزار می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۰:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان با بیان اینکه تورها و رویدادهای مختلف گردشگری در قبرستان تخت فولاد ویژه ایام نوروز تدارک دیده شده است، گفت: مسافران و گردشگران می توانند با نصب و مراجعه به اپلیکیشن اصفهان من از نوع رویدادها و آدرس محل های آن مطلع شوند.
پانا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۶:۳۴    
اصفهان (پانا) - دانش آموز خبرنگار پانا در ایام نوروز تکیه میرفندرسکی تخت فولاد اصفهان را معرفی کرده است. تخت فولاد در سال 1375 به شماره 1735 در لیست آثار ملی به ثبت رسیده است و این ظرفیت را دارد که به یکی از مقاصد گردشگری مذهبی ایران و تاریخ معماری اصفهان تبدیل شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۰۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
یکی از برنامه های فرهنگی ویژه نوروز 1402 برای مهمانان اصفهان تخت فولاد گردی در قالب ویژه برنامه “هم اینجا “ است.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۶:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان گفت: با توجه به اینکه مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد اصفهان، از بعد شخصیت ها و افراد آرمیده، معماری و تاریخی در سطح بین المللی شناخته شده است، تور بازدید از این مجموعه با عنوان رمضان گرد تدارک دیده شده است. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۰۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان گفت: با توجه به اینکه مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد اصفهان، از بعد شخصیت ها و افراد آرمیده، معماری و تاریخی در سطح بین المللی شناخته شده است، تور بازدید از این مجموعه با عنوان رمضان گرد تدارک دیده شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۵:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد از برگزاری ویژه برنامه های همین جا ، همهمه ، هم آفرین و هم نوا ویژه ایام نوروز در تخت فولاد خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۲۳:۱۶    
همزمان با اولین روز از سال نو، آیت الله مستجاب الدعواتی با مردم در تخت فولاد دیدار کرد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد گفت: تقارن ماه مبارک رمضان و نوروز موجب شده که به صورت ویژه، برنامه ریزی هایی در مجموعه تخت فولاد جهت میزبانی مسافران و گردشگران نوروزی انجام شود که این برنامه ها در چهار بخش تدارک دیده شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۱:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
اصفهان - مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد از برگزاری 3 رویداد ویژه نوروز در این مجموعه خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد با اشاره به پایان مرمت تکیه فاضل سرا، تکیه کازرونی، تکیه ایزدخواستی ها، تکیه بابا رکن الدین، تکیه میرفندرسکی و تکیه سیدالعراقین، گفت: 4 رویداد فرهنگی شامل همین جا ، همهمه ، مناجات خوانی و هم آفرین برای ایام نوروز 1402 برنامه ریزی شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۵:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مسئول عمران و خدمات شهری مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد از پایان مرمت مقبره حکیم میرفندرسکی خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۰:۴۰    
مسئول فرهنگی و هنری مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد از برگزاری آیین مردمی غبارروبی و عطرافشانی تکایا و بقاع متبرک تخت فولاد خبر داد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۶:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
یادنامه آیت الله محمدعلی ناصری دولت آبادی با عنوان اسم بزرگ من محمد است به همت مجموعه تاریخی و فرهنگی تخت فولاد منتشر شده است.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۲:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
قبلا اشاره کردیم که تکیه لسان الارض، واقع در شمال گلستان شهدا، رو به روی مسجد لسان الارض یکی از مهم ترین و شاید هم کهن ترین تکایای مزارستان تخت فولاد به حساب می آید. گفتیم که در وجه تسمیه این تکیه سخنان مختلفی نقل شده است. مسئول وبسایت اصفهان زیبا ...