شنبه ۲۶ خردادساعت ۲۳:۰۷Jun 2024 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تخت فولاد»

رکنا   ۴ ساعت پیش    
رکنا: اولین شب شعر معاد کشور در تخت فولاد اصفهان برگزار شد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۰۹:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
شهردار اصفهان گفت: در مجموعه تاریخی فرهنگی مذهبی تخت فولاد 19 پروژه مرمت و نگهداری فعال است که امیدواریم بتوانیم به زودی شاهد افتتاح این پروژه ها باشیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۲۰:۰۱    
همزمان با روز نکوداشت مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد، عکسخانه تخت فولاد در تکیه سیدالعراقین افتتاح شد.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۰۸:۵۲    
عکس خانه مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد طی مراسمی، عصر پنجشنبه، 24 خردادماه در تکیه سیدالعراقین افتتاح شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۲۳:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان همزمان با روز نکوداشت مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد، عکسخانه تخت فولاد در تکیه سیدالعراقین افتتاح شد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۲۲:۱۲    
عکس خانه مجموعه فرهنگی، مذهبی تخت فولاد اصفهان عصر امروز پنجشنبه بیست وچهارم خرداد با حضور محمدعلی احمدی فرماندار اصفهان به صورت رسمی افتتاح شد.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۷:۲۵    
اگرچه ماهیت تخت فولاد، آرامستان، گورستان، منزلگاه ابدی و تعابیری از این دست است؛ اما تداعی زندگی و کشف معنایی عمیق و انسان ساز از آن را در دل این سرزمین نیز می توان جست وجو کرد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۳:۴۹    
چهارمین نشست از سلسله نشست های تجربه شهر با موضوع مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد صبح امروز پنجشنبه بیست وچهارم خرداد برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
تخت فولاد علاوه بر اینکه مدفن ستاره هاست، سرزمین نماد ها و نشانه ها نیز هست؛ نماد هایی که بر روی سنگ مزار همین ستاره ها و افراد عادی نقش بسته و حاکی از جهان بینی یا پیشه آنها و نیز نگرش بازماندگانشان در تدارک سنگ مزار آنان است ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۲:۲۲    
مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان گفت: تاکنون 173 هزار نفر در این آرامستان دفن شده اند که می طلبد این مجموعه از ارزش های تخت فولاد استفاده کند.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان گفت: برای انجام اقدامات عمرانی 5 بخش آفرینش، احیا و بازآفرینی، پویاسازی و برندسازی به عنوان سیاست تعریف شده است و معتقدم روایت های تخت فولاد را نمی توان از کالبد آن جدا کرد، در این راستا چالش عمده این است که به تخت فولاد نگاه صرفا عمرانی داشته باشیم.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۱:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهر اصفهان گفت: طی دو سال گذشته مرمت 20 تکیه، چهار طاقی و بنا در مجموعه تخت فولاد انجام شده است و درصدد هستیم تا آیین تکمیل مرمت آن ها را برگزار کنیم.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل اسبق سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان با بیان اینکه مدیریت شهری در مرمت مجموعه تخت فولاد نگاهی فراشهری دارد، گفت: ورود خوبی به پروژه های مرمت در تخت فولاد داریم، اما مهم تر از آن استفاده بهینه و بهره برداری مناسب از این مجموعه است.
کیهان   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۹:۵۲    
مجلسی اول (پدر مرحوم مجلسی معروف) که او هم مرد بسیار جلیل القدر و عالم و متقی و فوق العاده ای بوده و از شاگردان شیخ بهائی است نقل می کند که شش ماه قبل از وفات شیخ بهائی، روزی ما در خدمت ایشان به زیارت اهل قبور در تخت فولاد اصفهان- که قبر بابا رکن الدین در آنجا بوده - رفتیم ...
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۲:۵۲    
بی بی مریم بختیاری ملقب به سردار مریم از جمله بانوان اثرگذار ملی و آرمیده در تخت فولاد است که نام پرافتخار او بر تارک تاریخ این سرزمین می درخشد.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۰:۱۷    
مجموعه ای از روایت های بصری از زیست عمیق یک سرزمین ویژه، حالا در جایی به نام عکس خانه جمع آوری شده و قرار است فردا طی مراسمی رسمی، رنگ افتتاح به خود ببینند؛ پنجشنبه 24 خرداد ساعت 18 تکیه سیدالعراقین تخت فولاد اصفهان میزبان علاقه مندانی است که دل بسته فرهنگ، هنر، تاریخ و معماری هستند.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۰۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
سرزمین تخت فولاد شاهد و راوی اتفاقات مختلف در دوره های تاریخی متفاوت بوده که یکی از راه های دسترسی به این رخدادها و افراد تأثیرگذار، مراجعه به عکس ها و اسناد به جامانده ای است که پس از پژوهش ها و بررسی های بسیار به دست آمده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۰۲:۴۱    
عمرانی با اشاره به ویژگی های تخت فولاد اصفهان، گفت: این آرامستان به نقطه ای رسیده است که ظرفیت ثبت جهانی شدن را دارد.
موج   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۰۸:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه اصفهان گفت:تخت فولاد، تفرجگاه معنوی اصفهان است لذا نیاز به تامین زیرساخت و رفاه، فضاسازی و نورپردازی مناسب دارد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۴:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد گفت: بیست وششم خرداد سالروز ثبت ملی تخت فولاد است و هر سال در این ایام به همین بهانه، نکوداشتی را برای گنجینه عظیم شهر اصفهان برگزار می کنیم.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۶:۱۶    
عکس خانه، مکانی برای زنده نگه داشتن خاطرات است و عکس خانه تخت فولاد نیز افتتاح می شود تا بخش های کمتر دیده شده این سرزمین به چشم بیاید.
پانا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان (پانا) - خبرنگار پانای استان اصفهان با حضور در تخت فولاد این استان مروری بر تکیه ها و آرامگاه علما، ادیبان، شاعران و هنرمندان اصفهان داشته است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۱۳:۲۰    
تخت فولاد در سال 1375 در لیست آثار ملی به ثبت رسیده است و یکی از مقاصد گردشگری مذهبی ایران و تاریخ معماری اصفهان به حساب می آید.
انتخاب   ۱۴۰۳/۰۳/۱۰ - ۲۰:۰۵    
سید محمد صمصام از عارفان مشهور اصفهانی مدفون در تخت فولاد است که در سال 1290هجری شمسی، در محله ی صراف های اصفهان به دنیا آمد. وی برای مقابله با رفتار های حکومت در زمان پهلوی اول و دوم، راه بهلول را در پیش گرفت و تمام اصول و قوانین و سنّت های اجتماعی را زیر گذاشت و شروع به اظهار جنون کرد ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۰ - ۱۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
قبرستان تخت فولاد در جنوب شرقی شهر اصفهان پس از قبرستان های بقیع و وادی السلام از جمله مهمترین و مقدس ترین قبرستان های جهان اسلام است. پیشینه تخت فولاد به درستی مشخص نیست اما بر اساس شواهد قدمت آن به دوران پیش از اسلام باز می گردد ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۴:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه گفت: شهید آیت الله سیدابراهیم رئیسی معتقد بر آن بود که کارگزار بودن او در دوران غیبت امام زمان (عج) باید به گونه ای باشد که پس از ظهور امام (عج) نیز همان تأیید شود، به این معنا که صاحب الزمان (عج) پس از ظهور می فرمایند: کن کما کنت یعنی تو نیز پس از ظهور همان گونه باش.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۰۸:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل ارتباطات و اموربین الملل شهرداری اصفهان با انتشار تصویری به حضور رسانه ای نشده شهید آیت الله رئیسی در تخت فولاد اشاره کرد.
دانشگاه هنر اصفهان   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۴:۲۵    
انجمن علمی باستان شناسی دانشگاه هنر اصفهان و انجمن علمی باستان شناسی ایران با همکاری مدیر گروه باستان شناسی دانشگاه هنر اصفهان جناب آقای حمیدرضا قربانی برگزار کرد: دو بازدید از محوطه های تاریخی شهر زیبای اصفهان ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۰۹:۲۹    
اولین باری که ایرانیان توانستند در برابر فرمان شاه بایستند و پیروز شوند در نهضت تحریم تنباکو بود؛ جایی که مردم یک صدا در مقابل شاهی که سایه خدا بود، ایستادند و به او نه نگفتند.دومین گام در دوره مشروطه بود؛ جایی که ایرانیان خواستند شاه در حدود قانون محدود شود.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۳:۳۷    
مرحله استانی نوزدهمین دوره طرح ملی ایران مرز پر گهر به همت سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی واحد اصفهان، سیزدهم اردیبهشت ماه، با بازدید از مجموعه گردشگری تاریخی_مذهبی تخت فولاد اصفهان ویژه خواهران دانشجوی استان اصفهان برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
نشست تخصصی صورت مسئله های بنیادین آیت الله زند کرمانی 12 اردیبهشت ماه مصادف با روز معلم در باغ طوبی تخت فولاد برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۵:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد از برگزاری دومین رویداد تکیه گرد با محوریت تکیۀ خاتون آبادی خبر داد.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۰:۲۷    
یک تجربه در شاخه گردشگری آهسته هدیه ای است که مجموعه تخت فولاد با مجموعه رویداد تکیه گرد برای گردشگران اصفهان تدارک دیده است.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
تکیه خاتون آبادی از تکایای تخت فولاد است که کاشی کاری گنبد آن که روش معرق یا نقوش اسلیمی آراسته شده است؛ در قسمت بالا کتیبه ای به خط ثلث با مضمون آیاتی از قرآن به شیوه کاشی هفت رنگ خشتی وجود دارد و زیر آن نیز از خط کوفی ساقه بندی استفاده شده است که به تسبیحات اربعه و اسامی امامان اشاره می کند.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد گفت: فراخوان ایده ها در هفته فرهنگی اصفهان اعلام شده است و شهروندان می توانند پیشنهادات خود را برای معرفی بهتر مجموعه تخت فولاد و رونق بخشی آن در حوزه گردشگری با شماره گیری 09028011355 مطرح کنند.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۰۹:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
میزگرد بررسی ابعاد سیاسی علامه سید محمد باقر درچه ای در دفتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه اصفهان به همت مجموعه تاریخی فرهنگی و مذهبی تخت فولاد برگزار شد.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۲۰:۴۱    
سرزمین تخت فولاد با داشته های غنی فرهنگی تاریخی و مذهبی که به نوعی هویت شهر اصفهان و ایران است و از سوی دیگر، دومین قبرستان جهان تشیع به لحاظ وسعت به شمار می رود، با هدف توسعه و تقویت بعد منطقه ای و بین المللی در تابستانی که گذشت ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مجموعه تاریخی فرهنگی مذهبی تخت فولاد از برگزاری دومین نشست از سلسله نشست های در محضر تاریخ، پنجم و ششم اردیبهشت با محوریت آیت الله درچه ای خبر داد.
یکی از روزهای زمستان سال 1342، سوت تمام کارخانه های شهر اصفهان به مدت یک دقیقه به صدا درآمد. عده زیادی از مردم شهر و مخصوصاً کارگران و صاحب کارخانه ها، در آن لحظات در قبرستان تخت فولاد اصفهان جمع شده بودند تا پیکر یک مرد را به خاک بسپارند ...
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۷:۳۸   + ۳۲ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: سردار سرلشکر سیدیحیی رحیم صفوی شامگاه جمعه 24 اسفند در مراسم هفتمین روز شهادت شهید زاهدی و سومین سالگرد شهادت شهید سید محمد حجازی با بیان اینکه لسان الارض و تخت فولاد از هزاران سال پیش برقرار و قدمگاه علما، ادیبان و بزرگان بوده و از 45 سال پیش مزار شهیدان شده است، اظهار کرد: [...]
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۰:۱۸    
میراث ملموس زیرمجموعه ای از میراث فرهنگی است که وجود خارجی و شأنی فیزیکی دارد. میراث فرهنگی ناملموس به تولیدات و فرایند های فرهنگی گفته می شود که با گذشت زمان و از نسل های پیشین باقی مانده اند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۱۵:۲۴    
مراسم شب 23 رمضان در سرزمین مقدس تخت فولاد اصفهان برگزار شد.
صاحب نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۱۸:۲۲    
مسئول فرهنگی و گردشگری تخت فولاد گفت: در چالش زیر خاکی 6 تکیه از 40 تکیه تخت فولاد ذیل سؤالاتی که از مخاطبان و شرکت کنندگان پرسیده می شود معرفی و تبین می شوند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۱۳:۱۲    
مراسم احیا شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در جوار شهدای وطن در تخت فولاد اصفهان برگزار شد.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۱۶:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس از اصفهان،؛ سیدعلی معرک نژاد با اعلام این خبر گفت: در نوروز امسال سه پهنه باغ غدیر، گلستان شهدا و گنجینه تخت فولاد به ترتیب به عنوان پهنه های تفریحی، معنوی و زیارتی اصفهان در اختیار شهروندان و مسافران قرار گرفته است. او با بیان اینکه طی روزهای گذشته مدارس آموزش و پرورش بیشترین [...]
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۴:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان گفت: در نوروز سال جاری به صورت ویژه مجموعه باغ غدیر به عنوان پهنه تفریحی و گلستان شهدا و گنجینه تخت فولاد به عنوان پهنه معنوی و زیارتی در اختیار شهروندان و مسافران قرار گرفته است.
معاونت امور استان ها   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۲۱:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی معاونت اموراستان ها، مراسم تحویل سال تو با حضور جمعی از هنرمندان کشوری و اصفهانی در کنار قبور مطهر شهدای انقلاب و دفاع مقدس برگزار و از شبکه اصفهان منعکس شد. ...
شبستان   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۱۱:۳۲    
مدیر مجموعه فرهنگی تخت فولاد اصفهان گفت: مسافران نوروزی و اصفهانی ها شگفتی های تخت فولاد اصفهان را در قالب طرح زیرخاکی تجربه می کنند.