شنبه ۲۹ اردیبهشتساعت ۰۹:۲۰May 2024 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دوران غیبت»

خبر فوری   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
یک استاد حوزه علمیه به روایتی از امام صادق(ع) اشاره دارد که براساس آن توصیه ها می توان در دوران غیبت امام زمان(عج) جزو یاران ایشان شد.
تقریب   ۱۴۰۳/۰۲/۱۴ - ۱۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(عج) آذربایجان غربی گفت: بی شک اگر در زمینه مهدویت بحث کنیم هم از لحاظ روایی و آیات قرآن و از نظر عقلی، وظیفه ما در دوران غیبت، زمینه سازی و آماده کردن شرایط برای ظهور است نه اینکه بشینیم تا امام زمان آمده و تمامی مشکلات را حل کند.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۱۹:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر موسسه موعود گفت: نتیجه اعمال بشر میوه تلخ غیبت را به بار داده است و انسان آنچه باید انجام می داده است را وانهاده و بدان اهتمام نکرده است، که نتیجه این اهمال و غفلت از اصلی ترین وظیفه اش، منجر به ابتلائاتی وسیع و عمیق شده است که اکنون تمام بشریت درحال تجربه آن است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۲۰:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
دروازه بان جوان پرسپولیس رویایی را برای آبادان در سر می پروراند که کمتر کسی تصور می کرد بتواند آن را فتح کند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۰۸:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کتاب عصر پیدایی ، نگاهی انتقادی است به کتاب عصر حیرت که شایعه سرگردانی و حیرت را به دوران غیبت نسبت داده و نویسنده کوشیده است تا عصر غیبت را عصر پیدایی حقیقت معرفی کند و آن شایعه را بزداید.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۱۶:۱۸    
حجت الاسلام رفیعی گفت: در دوران غیبت کبری می بایست شیعه، فرهنگ انتظار را با همین دعاهای ندبه، توسلات، مطالعه و ارتباط با علما افزایش بدهد تا فرهنگ ابتذال بر انتظار غالب نشود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۰:۱۰    
در روایات آمده دوران غیبت امام عصر(عج) آن قدر طولانی می شود که بسیاری از مردم دچار یاس و ناامیدی می شوند. امام صادق(ع) قسم یاد کرد امام عصر(عج) ظهور نمی کند تا زمانی که همه مردم امتحان شوند و غربال گردند... اما عده ای از مردم ثابت قدم و پابرجا می مانند ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۸:۵۳    
آیت الله سیدعلی میلانی حدیثی از پیامبر(ص) نقل می کند و می گوید: پیامبر(ص) فرموده اند: وظیفه مردم در هر زمانی آن است که امام زمان خود را بشناسد.
بسیج   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۷:۱۳    
یکی از نمادهای حفظ و حراست این نظام زمینه ساز مشارکت در انتخابات می باشد. انتخابات تجلی حداکثری حضور اجتماعی منتظران در دوران غیبت امام زمان(ع) هست.
بویر نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۲۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی بویرنیوز: آیت الله ملک حسینی در نشستی با مردم و مسئولان و علمای مطرح ایران از جمله آیت الله جزایری و مسئولان ارشد اجرایی کشور در تهران به مواردی در خصوص دوران غیبت پرداخت و اظهار داشت: چرایی ها پاسخ داده خواهد شد آنروزی که انسانی به مصاف باطل بیاید. ...
تبیان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۱:۴۳    
امام زمان ارواحنا فداه در دوران غیبت صغری به وسیله چهار سفیر و نماینده مخصوص خود با شیعیان در ارتباط بودند. این سفیران که به نواب اربعه مشهورند به مدت هفتاد سال نیابت امام را عهده دار بودند و با داشتن وکلایی در دورترین شهرهای اسلامی پیام ها و خواسته های شیعیان را به امام و پاسخ های امام را به آنان ...
حوزه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۹:۵۳    
حوزه/ در جشن میلاد منجی عالم بشریت، حضرت مهدی(عج) در مدرسه علمیه خواهران امام جعفر صادق(ع) اهواز سه وظیفه اصلی شیعه در دوران غیبت امام زمان(عج) مورد بررسی قرار گرفت.
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۳:۵۱   + ۱۴ سایت دیگر  
پناهیان انتخابات را مسیر کمک به مردم و همراهی با امام توصیف نمود و خاطر نشان کرد: کسانی که به دنبال کمک امام زمان (عج) در دوران غیبت هستند، انتخابات را جلوه ای از احساس مسئولیت اجتماعی الهی می بینند، بنابراین تشخیص وظیفه برای نقش آفرینی در امر ظهور یکی از وظایف انسان ها در دوران غیبت است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۰:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
حضرت مهدی (عج) در مناجاتی، از پروردگار درخواست می کنند که ایشان را در روزگار غیبتشان حفظ و یاری کنند.
رادیو ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۰۸:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
آخرین امام شیعیان حضرت مهدی (عج) در 15 شعبان سال 255 هجری قمری در شهر سامرا چشم به جهان گشودند و در حال حاضر در دوران غیبت به سر می برند. تاریخ ولادت حضرت مهدی (عج) در تقویم رسمی ایران روز جهانی مستضعفان نام گرفته و تعطیل رسمی است ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۰۷:۴۶   + ۱۲ سایت دیگر  
سخنران حرم مطهر بانوی کرامت تشخیص وظیفه برای نقش آفرینی در ظهور را یکی از وظایف انسان های دوران غیبت دانست و گفت: کسانی که در دوران غیبت به دنبال کمک به امام زمان(عج) هستند، در این موعد انتخابات را جلوه ای از احساس مسئولیت اجتماعی الهی می بینند.
قم پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۰۵:۲۰    
سخنران حرم مطهر بانوی کرامت تشخیص وظیفه برای نقش آفرینی در ظهور را یکی از وظایف انسان های دوران غیبت دانست و گفت: کسانی که در دوران غیبت به دنبال کمک به امام زمان(عج) هستند، در این دوران انتخابات را جلوه ای از احساس مسئولیت اجتماعی الهی می بینند. Source ...
جشن نیمه شعبان از جشن های بزرگ شیعیان است که به مناسبت میلاد امام مهدی(عج) برگزار می شود. به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران ؛ نیمه شعبان سالروز تولد حضرت مهدی(عج)، امام دوازدهم شیعیان است که در دوران غیبت به سر می برد. در برخی روایات، شب نیمه شعبان پس از شب قدر برترین شب ها دانسته شده است ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۶:۰۰    
کارشناس مسائل مذهبی با بیان اینکه زمینه سازی برای ظهور حضرت ولیعصر (عج) بزرگ ترین جهاد است، گفت: انسان باید در دوران غیبت زندگی منتظرانه ای داشته باشد و با اعمالش زمینه را برای ظهور آن حضرت فراهم کند.
بسیج   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۹:۵۸    
شاهرود_ استادیار صالحین سپاه ناحیه شاهرود، وظیفه آحاد مردم در دوران غیبت امام عصر (عج) را کسب معرفت به ایشان برشمرد و گفت: بعد از معرفت، اطاعت است و بدانیم که ما امروز تحت حمایت امام زمان (عج) هستیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۹:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
آنچه در روایت تکذیب شده، ادعای مشاهده حضرت (عج) به عنوان باب و نایب ایشان است؛ به نحوی که فرد سؤالات مردم را اخذ کند و جواب ها را در قالب نامه هایی از حضرت به مردم بدهد؛ همان طور که این ویژگی برای نواب خاص وجود داشت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۵:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- امام جمعه موقت تبریز با بیان اینکه امانتداری از وظایف امت مسلمان در زمان انتظار در دوران غیبت کبری امام زمان (عج) است، گفت: یکی از شاخص های امانتداری امت اسلامی، حضور در پای صندوق های رای است.
آنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۴:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: ساز و کار این وعده الهی و دوران غیبت، سیر انبیاء و در اسلام پیامبر اکرم(ص) است که تمرینی برای بشریت محسوب می شود.
حوزه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ اساتید حوزه و دانشگاه با برگزاری جلسات علمی و درسی به تحکیم مبانی اثباتی و معرفتی امام زمان بپردازند و با برگزاری دروس و نشست های علمی، آحاد جامعه را بازندگی در دوران غیبت و پاسداشت تنها حکومت شیعی جهان بیشتر آشنا کنند.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان هرمزگان، همزمان با فرا رسیدن میلاد حضرت علی اکبر (ع) و حضرت بقیه الله الاعظم مهدی (عج) در اداره کل دامپزشکی استان هرمزگان برگزار شد. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۹:۰۳    
چهار فانوس بنا به گفته ای، اولین روایت داستانی از زندگی نائبان امام عصر(عج) است که خواندن آن می تواند تاحدودی شرایط دوران غیبت صغری را به خواننده نشان بدهد و تلاشی قابل تقدیر در ادبیات داستانی و مذهبی ما به شمار می رود ...
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۰:۲۳    
بهترین مرکز دوچرخه برقی پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین: هنگامی که به سفر می رویم، امنیت خانه یا مغازه ی خود را حفظ کردن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. روش های افزایش امنیت در این مواقع می تواند به ما اطمینان بخشد که دارایی های ما در دوران غیبت ما ایمن هستند ...
شبستان   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۲۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات علمی موسسه امام خمینی(ره) در نشست علمی همایش منشور روحانیت با عنوان تشکیل حکومت در عصر غیبت گفت: نفی حکومت اسلامی در دوران غیبت به بدفهمی از حقیقت اسلام برمی گردد.
حوزه   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام سیدی گفت: در نظام سیاسی اسلام محور امام معصوم در دوران حضور و ولی فقیه و نائب عام در دوران غیبت است و این محوریت تا جایی است که نظام سیاسی اسلام را در دوره حضور نظام امامت و امت و در دوره غیبت، نظام ولایت فقیه می توان نامید. حکومت اسلامی یعنی حکومت ولایت فقیه.
ورزش 3   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۷:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
آمار ضعیف دفاعی بارسلونا در دوران غیبت مارک آندره تراشتگن باعث شده کادر فنی از بازگشت دروازه بان آلمانی بسیار خوشحال شوند و او را منجی تیم بدانند.
شبستان   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۷:۱۵    
حجت الاسلام محمدی هوشیار، در جریان برگزاری نشست تحلیلی بر دلائل منع قیام در دوران غیبت ، اظهار کرد: نیاز به نگاه تبارشناسانه میشل فوکو در مباحث مهدوی داریم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۰۷:۰۱    
امام کاظم (ع) در وصف دوران غیبت فرمودند الله الله فی دینکم یعنی مواظب دینتان باشید تا کسی آن را از شما نگیرد.
قم پرس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۵:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، کتاب معجزات امام مهدی (عج) نوشته علامه آیت الله سید هاشم بحرانی به تازگی با ترجمه ابوذر یاسری توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و روانه بازار نشر شده است. این کتاب روایت معجزات امام زمان (عج) را از هنگام ولادت تا دوران غیبت کبرا شامل می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۱۱ - ۰۹:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
یکی از سخنرانان مذهبی با تأکید بر اینکه ولایت پذیری قضا ندارد، گفت: مردم مدینه ولایتشان قضا شد و امام علی(ع) خانه نشین شد؛ مردم کوفه ولایتشان قضا شد و اباعبدالله الحسین(ع) را شهید کردند؛ ولی فقیه در دوران غیبت همچون مسلم امام زمان(عج) است و کسانی که مسلم امام را یاری نکنند ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۱۰/۱۱ - ۰۳:۰۳    
سخنران حرم مطهر بانوی با تأکید بر این که ولایت پذیری قضا ندارد، گفت: مردم مدینه ولایتشان قضا شد و امام علی علیه السلام خانه نشین گشت؛ مردم کوفه ولایتشان قضا شد و اباعبدالله الحسین علیه السلام را شهید کردند؛ ولی فقیه در دوران غیبت همچون مسلم امام زمان(عج) است؛ لذا کسانی که مسلم امام را یاری نکنند ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۱۵:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام محمدجواد چراغی گفت: کانون های مهدویت دانشگاه ها در زمینه معرفی ویژگی های جامعه آرمانی مهدوی در سطح دانشگاه ها فعالیت دارند تا این قشر نسبت به وظایف خود در دوران غیبت و زمینه سازی برای تشکیل حکومت دینی و مهدوی آشنا شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۲۳ - ۱۵:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
بابل- مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با تاکید بر شناخت حقیقی امام در دوران غیبت گفت:برای شناخت باید از سیره زندگی حضرت زهرا (س) درس گیریم.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۰۹/۲۳ - ۱۲:۵۲    
سپهرغرب-گروه انتظار:امام حسن عسکری علیه السلام درباره یکی از ویژگی های دوران غیبت فرمود بر مردم زمانی خواهد آمد که چهره هایشان خندان و شاد است، ولی دل هایشان تاریک و گرفته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۲۰ - ۱۴:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
تن های هزارساله آخرین اثر زنده یاد تشکری روایتی است از دل تاریخ شیعه و دوران غیبت حضرت ولیعصر(عج) که به بازخوانی زندگانی شیخ صدوق می پردازد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۳:۰۰    
حوزه /استاد مدرسه علمیه فاطمة الزهرا (س) ساوه گفت: اگر هر انسانی بخواهد به وظیفه اصلی خود نسبت به امام زمان ( عج) عمل کند باید پشتیبان ولی فقیه باشد و تحت نظر ایشان حرکت کند، زیرا در عصر غیبت، ولی فقیه اصلی ترین سرباز خط مقدم و پرچمدار حزب الهی می باشد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۰۹:۰۲    
بخشی از سخنرانی حجت الاسلام مسعود عالی را پیرامون دوران غیبت امام زمان(عج)، ریل گذاری مسیر شیعیان توسط امام زمان(عج) و به دست نائبان ایشان بشنوید.
حیات   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۰:۰۱   + ۱۵ سایت دیگر  
دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت هفته بسیج گفت: به راستی که بسیج ودیعه ای الهی است که خداوند متعال به حضرت امام(ره) عطا فرمود، این عطیه از جانب حضرت حق پیش برنده اسلام عزیز در دوران غیبت شد. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۰۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسمین علیرضا صادقی واعظ، استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه بخش مهمی از خطبه فدکیه حضرت زهرا(س) به معرفی آسیب ها و آفت ها اختصاص دارد و نکته مهم اینجاست که این آفت ها اختصاص به آن زمان ندارد بلکه در هر زمانی و در هر جامعه ای وجود این آفت ها جامعه را به بحران می کشاند ...
ستاره   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۶:۰۹    
هر جامعه ای به یک رهبر برای زندگی سالم نیازمند است. در دوران غیبت امام زمان هم جامعه اسلامی به رهبر نیاز دارد. اما در حال حاضر حاکمان ظالمی هستند که بر مردم حکومت می کنند ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۷:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
بایرن مونیخ از عملکرد اسون اولریش، دروازه بان دوم خود در دوران غیبت نویر رضایت داشته و آماده تمدید قرارداد اوست. طرفداری | به گزارش بیلد، بایرن مونیخ می خواهد قرارداد اسون اولریش را تمدید کند و بدین منظور صحبت هایی هم با مدیربرنامه های بازیکن داشته است ...
امید لرستان   ۱۴۰۲/۰۸/۰۸ - ۱۶:۱۰    
به گزارش امید لرستان ، کره خاکی زمانه ای را پشت سر می گذارد که اهالی آن از حضور حجت خداوند فیض می برند هر چند این حضور ولی الله الاعظم به ظهور متصل نشده اما خورشید کارش روشن کردن است هر چند در پس حاله ای از ابر باشد ...
تیتر ۱   ۱۴۰۲/۰۸/۰۵ - ۰۹:۴۱    
مدرس دانشگاه گفت: بانوان رسالت بسیار سنگینی در حفظ سنگر خانواده در دوران غیبت بر عهده دارند. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۲ - ۱۵:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل دوران امامت امام حسن عسگری (ع) را زمینه ساز ورود شیعیان به عصر غیبت امام مهدی (عج) عنوان کرد و گفت: سیره امام حسن عسگری (ع) تجلی فضایل اخلاقی در جامعه است.