سه شنبه ۰۸ خردادساعت ۱۱:۵۱May 2024 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پیوند مغز استخوان»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۰۹:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
مسئول واحد پیوند اعضای علوم پزشکی کرمان، گفت: کرمان یکی از دانشگاه های پیشرو در پیوند عضو است و بالغ بر 470 مورد پیوند مغز استخوان در کرمان انجام شده است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۲:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
پدر پیوند مغز استخوان ایران مطرح کرد: در پژوهشگاه معتمد جهاد دانشگاهی با تعداد زیادی از افراد مشغول کار روی سلول درمانی هستیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۶:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
برای اولین بار در استان یزد، پیوند مغر استخوان اطفال در بیمارستان شهید صدوقی یزد انجام گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
آیین نکوداشت پروفسور "اردشیرقوام زاده" پدر علم پیوند مغز استخوان ایران در دانشگاه تفرش برگزار شد.
اقتصاد آنلاین / رکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۶:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
این که برخی می گویند ایران با بحران و سونامی سرطان مواجه شده غلط است، ما در بسیاری از سرطان ها شیوع ثابت داریم و دو سرطان هم روند کاهشی و نزولی دارند. اما سه سرطان هم در کشور صعودی شده و دلایل مختلفی برای آن مطرح است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۰۸:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
بنیانگذار پیوند مغز استخوان در ایران: 2 سرطان درکشور روند کاهشی دارد و 3 سرطان در حال افزایش است
سینا رسانه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۳:۵۲    
مراسم بازنشستگی زهرا حسین زاده سرپرستار بخش پیوند مغزاستخوان مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۲۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
اولین پیوند مغز استخوان آلوژن با تلاش پزشکان بیمارستان بعثت سنندج موفقیت آمیز بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
اولین پیوند مغز استخوان آلوژن در مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی بعثت سنندج بر روی کودک بانه ای با موفقیت انجام شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۶:۲۴    
اولین پیوند مغز استخوان آلوژن (از سایر) در کردستان با تلاش پزشکان بیمارستان بعثت سنندج به انجام رسید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۵:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
سنندج_مسوول تیم درمانی بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان بعثت سنندج گفت: پیوند مغز استخوان از روش های نوین درمانی برای بیماران خونی است که امیدهای بهبودی این قبیل بیماران را افزایش داده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
مسئول تیم درمانی بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان بعثت سنندج گفت: اولین پیوند مغز استخوان موفقیت آمیز آلوژن در مرکز پزشکی و درمانی بعثت سنندج بر روی کودک 9 ساله با موفقیت انجام شد.
کرد پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۳:۴۲    
دکتربرهام مرادویسی فوق تخصص سرطان،خون و پیوند استخوان گفت: اولین پیوند استخوام موفق آلوژن در بیمارستان بعثت سنندج با موفقیت انجام و بیمار که کودکی 9ساله است به بهبودی کامل دست یافته است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- اولین پیوند مغز استخوان آلوژن در مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی بعثت سنندج بر روی کودک 10 ساله بانه ای با موفقیت انجام شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۱:۵۷   + ۳۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عضو کمیته مشورتی بیماری های نادر وزارت بهداشت با اشاره به ژنتیکی بودن 80 درصد این بیماری ها گفت: پوشش کامل بیمه ای، دریافت رایگان آنزیم های خاص در مبتلایان به اختلالات متابولیک نادر، انجام پیوند مغز استخوان رایگان در برخی سرطان های نادر از جمله حمایت ها برای این بیماران است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۷:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
پروفسور اردشیر قوام زاده پدر علم پیوند مغز استخوان ایران و برترین پژوهشگر جهان در زمینه سرطان و بیماری های خونی در دانشگاه علوم پزشکی بابل تجلیل شد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۳:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
مجری بازیگر تلویزیون در استوری های صفحه مجازی خود عکسی از پسرش را منتشرنمود و با حالی آشفته خبر از عمل پیوند مغز استخوان صدرا شکیبا را داد. در ادامه این بخش از نمناک درباره بیماری پسر ستاره قطبی و حال ناخوش خانم بازیگر در این روزها می خوانید. ستاره سادات قطبی بازیگر سریال گاندو [...]
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل انتقال خون استان همدان با بیان اینکه بیش از یک هزار نفر اهداکننده پلاکت به روش جدید داریم و بیش از 6 هزار پلاکت ما به این روش تهیه می شود عنوان کرد: پذیره نویسی سلول های بنیادی نیز مشابه پیوند مغز استخوان و خون بند ناف عمل می کند و دارای ارزش است.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۲۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
آسیانیوز / یزد ؛ دکتر سید مهدی هاشمی باجگانی به مناسبت ایام الله دهه فجر در جمع اصحاب رسانه استان از کسب رتبه دوم استان در کشور به لحاظ اجرای طرح غربالگری سرطان روده بزرگ خبر داد و از ایجاد اولین مرکز کاشت حلزون در بیمارستان شهید رهنمون با عملکرد تاکنون بالغ بر 20 عمل جراحی موفق ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۲۱:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به توانمندی های پزشکان استان فارس در انجام جراحی های پیچیده نظیر پیوند اعضا، پیوند مغز استخوان و کاشت حلزون شنوایی اشاره کرد و گفت: این دستاورد موجب افتخار و غرور ایرانیان است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۹:۲۹    
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به توانمندی های پزشکان در انجام جراحی های پیچیده نظیر پیوند اعضا، پیوند مغز استخوان و کاشت حلزون شنوایی، گفت: این دستاورد موجب مراجعه بیماران از دیگر استان های کشور و همچینن کشورهای حاشیه خلیج فارس به شیراز شده که موجب افتخار است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۸:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - رییس بیمارستان سیدالشهدا (ع) اصفهان گفت: بیش از 300 عمل پیوند مغز استخوان در این مرکز آموزشی درمانی برای درمان افراد مبتلا به سرطان انجام شده است و این بیماران به زندگی عادی خود بازگشتند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
راه اندازی بخش پیوند مغز استخوان در بیمارستان امام رضا (ع) مشهد، بزودی بیماران شرق کشور را از مراجعه به دیگر مراکز کشور بی نیاز می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۶ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مشاور عالی رییس پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی با بیان اینکه 20 مرکز پیوند مغز استخوان در کشور فعالیت می کنند، گفت: هنگامی که برای تاسیس مراکز پیوند مغز و استخوان اقدام کردم؛ مسئولان دانشگاه تهران با احداث این مرکز مخالف و معتقد بودند که این مرکز باید با بودجه دولتی احدث شود.
آیین هفته پژوهش با حضور مدیران ارشد موسسه عالی آموزشی پژوهشی طب انتقال خون و معاون فنی و فناوری های نوین سازمان انتقال خون دکتر عباداله سالک مقدم و دکتر احسان عارفیان سرپرست ستاد فناوری های پزشکی بازساختی و سلولهای بنیادی و دکتر اردشیر قوام زاده از پیشکسوتان پیوند مغز استخوان و سلولهای بنیادی در ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۰۸:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین فوق تخصص آنکولوژی، هماتولوژی و پیوند مغز استخوان در مرکز درمان جهاددانشگاهی قزوین با بیان اینکه استرس منشأ بسیاری از سرطان هاست، گفت: باید خود را از استرس های اجتماعی دور نگه داریم چراکه استرس سیستم ایمنی را ضعیف می کند و سبب فعال شدن سلول های سرطانی می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۲:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرکل انتقال خون استان تهران با تاکید بر اینکه آلودگی هوا نباید اهدای خون را به تعویق بیاندازد، از مردم خواست برای تامین فرآورده های خونی بیماران نیازمند به خصوص مبتلایان به سرطان و افراد نیازمند به پیوند مغز استخوان مشارکت کنند.
خبر روز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۰۴:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
خونی است که بعد از تولد نوزاد در جفت باقی می ماند و معمولا دور انداخته می شود اما با اهدای آن می توان به بیماران نیازمند پیوند مغز استخوان کمک کرد. خون بندناف حاوی سلول های بنیادی است. خون بندناف که بعد از تولد نوزاد در جفت باقی مانده و در صورت عدم جمع آوری، یک زباله بیولوژیک [...]
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۱۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مدیر شرکت فناوری بن یاخته های رویان گفت: هرچقدر مراکز پیوند مغز استخوان توسعه پیدا کند و ذخایر بانک سلولی بالاتر رود، بیماران بیشتری را می توان درمان کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۱۴:۲۸    
پدر علم پیوند مغز استخوان کشور از دست آوردهای سلول درمانی و ژن درمانی در کشور خبر داد
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۵:۱۰    
پدر پیوند مغز استخوان ایران گفت: امروز پزشکی ایران از کانادا و انگلستان بالاتر است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
پدر پیوند مغز استخوان ایران گفت: امروز پزشکی ایران از کانادا و انگلستان بالاتر است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - پدر پیوند مغز استخوان ایران گفت: بودجه پژوهشی پزشکی کشور با 33 صدم و 34 هزارم بسیار ناچیز است و جوابگوی طرح های تحقیقاتی نیست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۲:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی پدر پیوند مغز استخوان ایران گفت: سلول درمانی، آینده پزشکی در کشور است و باید بودجه های پژوهشی در این حوزه افزایش یابد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۳ - ۰۹:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان امام رضا(ع) و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: آذربایجان شرقی جزو سه مرکز برتر پیوند استخوان (نیمه سازگار) در کشور است و تا به امروز تعداد 390 پیوند در استان انجام شده است که یک سوم آن پیوند آلوژن (دهنده دیگر) است.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۰۲ - ۱۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
نصر: رییس بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان امام رضا و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: این مرکز فطب دوم پس از تهران در پیوند استخوان نیمه سازگار در ایران است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۴:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه 7150 نفر دانشجو داریم که نیازمند تقویت امکانات رفاهی و تفریحی آنها هستیم، گفت: در بخش پیوند مغز استخوان ظرفیت های خوبی داریم اما به سرمایه گذاری نیازمندیم.
حیات   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۱۱   + ۱۵ سایت دیگر  
اکرم امینی، خبرنگار و مترجم کتاب زانلی اعداد را می بیند پس از دو سال مبارزه با سرطان درگذشت. به گزارش گروه فرهنگی حیات ؛ اکرم امینی خبرنگار کتاب پس از دو سال مبارزه با بیماری سرطان و تحمل یک دوره سخت بیماری روند درمان و انجام پیوند مغز استخوان شامگاه دوشنبه - 27 شهریور - در بیمارستانی در تهران ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۴:۲۴    
8 درصد از وزن بدن را خون تشکیل میدهد و نقش زندگی و جان را دربدن ایفا میکند. تمام اعضای بدن شما را با اکسیژن، مواد مغذی، هورمون ها و آنتی بادی ها تأمین می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۱:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد: کرمانشاه سومین استان برتر کشور در تعداد عمل پیوند مغز استخوان بزرگسالان را دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۱:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیر ارزیابی و توسعه تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، از رتبه سوم کرمانشاه در تعداد پیوند سلول های بنیادی خون ساز مغز استخوان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۱۱:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس بخش پیوند مغز و استخوان بیمارستان گلستان کرمانشاه، از انجام اولین پیوند آلوژن مغز استخوان اطفال برای اولین بار در غرب ایران زمین یعنی این مرکز در مجتمع بیمارستانی امام رضا(ع) کرمانشاه خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۰:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل خیریه های سلامت وزارت بهداشت از پروژه های خیرساز شامل همراه سرای بیمارستان کوثر و بخش های دیالیز بیمارستان توحید و پیوند مغز استخوان بیمارستان بعثت سنندج بازدید کرد.
تیک   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۱۵:۵۲   + ۲۲ سایت دیگر  
محققان می گویند بدن یک بیمار مبتلا به ایدز که با یک روش نوین مورد معالجه قرار گرفته بود، به کلی از ویروس اچ آی وی پاک شده است. یک مرد که اصطلاحا بیمار ژنو لقب گرفته است، تازه ترین مورد از بیمارانی است که پس از ابتلا به ویروس اچ آی وی درمان شده اند. ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
برای بیمار، بعد از شیمی درمانی، پیوند از نوع اتولوگ انجام شد؛ اتولوگ گونه ای از جراحی پیوند مغز استخوان است که سلولهای بنیادی از خود بیمار دریافت و به او پیوند زده می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۷:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس بیمارستان بعثت سنندج از عمل موفقیت آمیزپیوند مغز استخوان بزرگسال در این بیمارستان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ - ۱۳:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر کل انتقال خون استان یزد ضمن تشریح طرح سپاس و ابراز خرسندی از آغاز پیوند مغز استخوان در استان، اظهار کرد: تمام پایگاههای انتقال خون استان یزد کاملاً خیری هستند.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: مسئول بیماری های خاص و پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: مرکز پیوند مغز استخوان اطفال در بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه راه اندازی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۰۹:۴۶    
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : کرمانشاه سومین استان برتر کشور در عمل پیوند مغز استخوان با 316 عمل در مجتمع بیمارستانی امام رضا علیه السلام است
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۰۱ - ۱۵:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : کرمانشاه سومین استان برتر کشور در عمل پیوند مغز استخوان با 316 عمل در مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) است.