جمعه ۰۴ اسفندساعت ۰۷:۳۴Feb 2024 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیماری ایدز»

سلام نو / عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۲۱:۵۷   + ۱۳ سایت دیگر  
یک دختر جوان اهل کشور کویت به دلیل عدم رعایت پروتکل های ضدعفونی وسایل به بیماری ایدز مبتلا شده است.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۲:۴۱    
مینو محرز رئیس پیشین مرکز تحقیقات ایدز ایران به این سوال که آیا درمان قطعی برای بیماری ایدز وجود دارد، پاسخ می دهد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
با وجود پیشرفت ها، ایدز همچنان سالانه هزاران نفر را به کام مرگ می فرستد در حالی که این عدد تنها در آمریکا سالانه 8,000 نفر است. در دیگر نقاط جهان، به ویژه کشورهای جنوب صحرای آفریقا، وضعیت بسیار وخیم تر است و بیش از 15 درصد جمعیت در برخی کشورها به ایدز مبتلا هستند ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۱۶ - ۱۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
مسئول پیشگیری از ایدز و هپاتیت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ابتلا به HIV به منزله درگیری با بیماری ایدز نیست و آلوده شدن به ویروس تا ابتلا به خود بیماری زمان می برد که با درمان به موقع می توان آن را به تعویق انداخت
هفت راه   ۱۴۰۲/۱۰/۱۰ - ۱۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مستند قوی دل به قصه یک بابای ایرانی می پردازد که بوی نوستالژیک می دهد و به خاطر مریضی پسرخوانده اش برای احقاق حقوق انسان هایی که به خاطر خون های آلوده، مبتلا به بیماری ایدز شده اند، به پا می خیزد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۱۲:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
مستند قوی دل به قصه یک بابای ایرانی می پردازد که بوی نوستالژیک می دهد و به خاطر بیماری پسرخوانده اش برای احقاق حقوق انسان هایی که به خاطر خون های آلوده، مبتلا به بیماری ایدز شده اند، به پا می خیزد و بار دیگر این سؤال را در ذهن ایجاد می کند که معیار ارزش انسان چیست؟
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۱۱:۴۰    
بیست و سه ارگان در کنار دانشگاه علوم پزشکی کرمان برای شناسایی،درمان و درمان موثر بیماری ایدز تلاش می کنند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان با تأکید بر لزوم فرهنگ سازی برای تغییر رفتار با مبتلایان به بیماری ایدز گفت: در ایران به دلیل برخی فرهنگ ها و خُرده فرهنگ ها نگاه خاصی به این بیماران می شود.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۱۴:۵۶    
اداره کل بهزیستی استان تهران با هدف اجرای برنامه کاهش آسیب و کنترل عفونت از اچ ای وی و بمنظور یکسان سازی فرایند های اجرایی و تعیین استاندارد های خدمات الگویی واحد در جهت رسیدن به اهداف و تأکید بر ارائه خدمات بصورت سیاری و مشارکت گروه همتا در جهت شناسایی ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۲۵ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیأت علمی گروه عفونی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اهمیت کنترل بیماری ایدز گفت: کنترل این بیماری نه تنها سبب آسیب کمتر به فرد مبتلا می شود بلکه از انتقال ویروس ایدز به نسل های آینده نیز پیشگیری خواهد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۲۲ - ۰۹:۴۸   + ۲۶ سایت دیگر  
یک متخصص پزشکی اجتماعی گفت: مادران بارداری که بیماری ایدز دارند، باید تحت درمان قرار بگیرند و برای پیشگیری از ایدز در نوزادان، زایمان مادر، باید سزارین باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۲۱ - ۱۳:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون استانداری اصفهان با اشاره به استفاده حداکثری از مشارکت مردم در مبارزه با مواد مخدر گفت: غربالگری ایدز هم در کمپ ها و زندان ها انجام خواهد شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۹/۲۱ - ۰۸:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
کارگاه آموزشی و آگاهسازی از بیماری ایدز برای رهاجویان مرکز اقامتی میان مدت ترک و بازتوانی اعتیاد زندگی دوباره برگزار شد.
تیتر ۱   ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - ۱۴:۰۲    
کارشناس کنترل و پیشگیری از ایدز در البرز گفت: یکی از موانع سر راه کنترل بیماری ایدز انگ بد نامی ناشی از آن است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۴:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
رضائیان زاده با اشاره به فعالیت مراکز مشاوره بیماری های رفتاری، بر اهمیت تشخیص زودرس ایدز جهت درمان و پیشگیری از ورود به مرحله ایدز تاکید کرد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۱:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در مقایسه با میانگین کشوری موارد فوتی ناشی از ایدز در خراسان رضوی، کمتر و موارد تحت درمان بیشتر است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۰۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: ایدز یا سندرم نقص ایمنی اکتسابی از حدود سال های 1365 در ایران شناخته شد و امروز کمتر کسی است که نداند، ایدز بیماری ویروسی بدون درمان قطعی است که از راه ورود مایعات فرد آلوده مانند منی یا خون به بدن دیگری منتقل می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۰۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیته کشوری ایدز: هر چند بیماری ایدز در بین جوانان 20 تا 30 سال بالاترین شیوع را دارد، اما بیماری وابسته به سن نیست و حتی به تازگی در یک بیمار 91 ساله هم گزارش شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۱:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی اگرچه امروزه اطلاع رسانی و آگاه سازی نسبت به بیماری ایدز در مقایسه با گذشته بهتر شده، اما هنوز هم انگ بیماری وجود دارد و مشکلاتی را برای افراد مبتلا ایجاد می کند.
اتحاد خبر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۴:۲۲    
اتحاد خبر:متخصص اعصاب و روان بیمارستان شهید صادق گنجی و مسئول فنی درمانگاه ترک اعتیاد برازجان گفت: نگاه به بیماری ایدز باید تغییر پیدا کند و مانند سایر بیماری ها دیده شود ...
میگنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۰۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
اولین روز از دسامبر و دهمین روز از آذرماه، در تقویم جهانی و ملی به روز جهانی ایدز اختصاص دارد؛ روزی که به مردم جهان یادآوری می کند بیماری ایدز یا همان ویروس HIV، از بین نرفته و هنوز توانایی زیادی برای برهم زدن سلامت افراد دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۲۱:۴۲    
وزارت صحت عامه طالبان گفت بیماری ایدز در افغانستان، نسبت به سا ل های گذشته افزایش یافته است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۵:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- کارشناس مسوول پیشگیری از بیماری ایدز و هپاتیت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیش از 20 هزار نفر در مناطق زیر پوشش این دانشگاه از ابتدای امسال تاکنون از نظر ابتلا به ایذر مشاوره شدند و به صورت داوطلبانه آزمایش اچ.آی.وی دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۰۸:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
دبیر کارگروه سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه تمام خدمات بهداشتی و درمانی بیماری ایدز در کشور به صورت رایگان و محرمانه انجام می شود، گفت: درمان ضدویروسی برای این بیماری وجود دارد که از مرگ فرد جلوگیری می کند.
ترنجی   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۲۰:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
“پروداکت رد” یا Product Red یک برند ثبت شده توسط شرکت رد (RED) است که تلاش دارد تا بخش خصوصی را به مشارکت در افزایش آگاهی و سرمایه گذاری برای کمک به از بین بردن بیماری ایدز در هشت کشور آفریقایی تشویق کند. اپل یکی از شرکت هایی است که برخی از محصولات خود را با رنگ قرمز و در همین جهت تولید می کند ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۷:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیر گروه مبارزه با بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: بیماری ایدز در گذشته به عنوان یک بیماری غیرقابل پیش بینی و درمان شناخته شده نبود و فرد مبتلا محکوم به مرگ بود.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۵:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: پایان بیماری ایدز فقط با پوشش همگانی خدمات پیشگیری، تشخیص، مراقبت و درمان امکان پذیر است.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۴:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: پایان بیماری ایدز فقط با پوشش همگانی خدمات پیشگیری، تشخیص، مراقبت و درمان امکان پذیر است.
اگر تمایل دارید برای آگاهی از سلامت خود آزمایش HIV بدهید می توانید به نزدیک ترین پایگاه یا مرکز خدمات جامع سلامت یا مراکز مشاوره بیماری های رفتاری زیر در استان البرز مراجعه فرمایید مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری شهید سبزه پرور: ...
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۲:۰۲    
به مناسبت "روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز" کارگاه آشنایی با روش های پیشگیری از بیماری ایدز به همت اعضای کانون جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان نظرآباد برگزار شد. ...
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۰:۰۲   + ۱۴ سایت دیگر  
مینو محرز٬ استاد بیماری های عفونی درباره بیماری ایدز اظهار داشت: بیش از 40 سال است که از پاندمی ایدز می گذرد و آگاهی از این بیماری بین خانواده ها و جوانان فوق العاده پایین است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
اولین روز ماه میلادی دسامبر مصادف با روز جهانی جامعه ی ایمن یا مبارزه با ایدز می باشد. رئیس مرکز مدیریت بیماری های وزارت بهداشت در سال 1400 درباره ی آخرین آمار ابتلا به بیماری اچ آی وی در کشور اذعان داشته که حدود پنجاه و پنج هزار نفر تا سال مذکور به بیماری ایدز مبتلا شده اند. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۲:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
نخستین روز از آخرین ماه سال میلادی (دسامبر) از سال 1988 تا کنون با عنوان روز جهانی آگاه سازی درباره بیماری ایدز نامگذاری شده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
یک پژوهشگر اجتماعی گفت: فردی دچار بیماری ایدز شده و همه از این موضوع آگاه هستند چنین افرادی مسئله شان این است که چگونه با این هویت بی اعتبارشدگی جدید و هویتی داغ خورده کنار بیاید.
سینمای نو   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۰۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
سینمای نو سرویس تلویزیون به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، در خلاصه داستان فیلم سینمایی "فیلادلفیا" با بازی تام هنکس و دنزل واشینگتن آمده است : ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۱:۳۵    
ترس از ابتلا به اچ آی وی بیشتر از آسیب های جسمی آن است.
از ابتدای شناسایی بیماری ایدز در کشور تاکنون (از سال 1365 تا زمان آخرین بررسی انجام شده در پایان شهریور 1402) کل موارد ثبت شده ابتلا به اچ آی وی، بالغ بر 46 هزار نفر بوده که مرگ 22هزار و 415 نفر از آن ها ثبت شده است.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۰۹:۲۳    
فهرست اخبار زیرنویس1 راه های انتقال HIV:2 چه کسانی باید تست HIV دهند؟3 فعالیت های زیر منجر به HIV نمی شوند:4 علائم HIV5 تست HIV چیست؟6 فواید انجام تست HIV به گزارش زیرنویس به نقل از ایسنا، HIV عامل بیماری ایدز است و انتشار زیاد آن در سیستم ایمنی بدن منجر به بیماری ایدز می شود. از زمان ورود [...]
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۰۷:۴۷   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، HIV عامل بیماری ایدز است و انتشار زیاد آن در سیستم ایمنی بدن منجر به بیماری ایدز می شود. از زمان ورود ویروس به بدن تا رسیدن به مرحله ایدز فاصله زیادی وجود دارد و با تشخیص به موقع می توان این فاصله را بیشتر هم کرد. ...
سلام نو / بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۵:۱۴   + ۲۶ سایت دیگر  
حدود 46 هزار ابتلا به HIV مثبت در جامعه پیش بینی می شود که حدود 23 هزار نفر آنها زنده هستند. از این تعداد حدود 17 هزار نفر تحت درمان و در تماس با یکی از مراکز بهداشتی و درمانی کشور هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
پویش ملی پیشگیری از بیماری ایدز در 13 خانه بهداشت و 3 پایگاه سلامت روستائی و 2 پایگاه سلامت شهری در شهرستان خوانسار در حال اجرا است.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۳:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 6 از استقرار ون اطلاع رسانی و غربالگری بیماری ایدز در بوستان لاله و میدان ولیعصر(عج) خبر داد.
صبح قزوین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۰:۱۶    
کارشناس مسئول بیماری ایدز استان قزوین گفت: از آنجا که در دوران ابتلا به اچ آی وی فرد هیچ علامتی ندارد که بر اساس آن بتوان به اچ آی وی مشکوک شد، همین موضوع تشخیص بیماری را با مشکل مواجه ساخته است به این ترتیب عده زیادی هستند که مبتلا بوده، اما خود نیز از وضعیت ابتلاء خود مطلع نیستند.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۰۹:۰۲    
به گزارش خبرنگار اجتماعی زیرنویس، از روزی که بیماری ایدز در بین مردم شناخته شد، اسم مرگ را به همراه خود داشت اما الان با گذشت سالها انگار کم کم مغلوب شده و روی جدیدی از خود نشان داده است.هر ساله در تاریخ یک دسامبر یا دهم آذر، برای یادآوری اهمیت این بیماری، کمک به [...]
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۰۷:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
بیماری ایدز در اثر ورود ویروس HIV به بدن ایجاد می شود، این بیماری با تحت تاثیر قرار دادن گلبول های سفید خون، سیستم ایمنی بدن را به شدت ضعیف می کند در نتیجه بیماری های ساده نیز می توانند سلامت فرد را با خطر جدی مواجه کنند.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۶:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
شرکت داروسازی ویو هلث کر (ViiV Healthcare) شرکت تابعه شرکت داروسازی GSK در انگلیس است که در زمینه ساخت داروهای ضد ویروس اچ آی وی (HIV) فعالیت می کند، ...
میگنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
یک روانشناس گفت: اگر اختلال دوقطبی درمان نشود، افراد دارا این ختلال ممکن است با ولخرجی زیاد اموال شان را از دست بدهند و یا لذت طلبی های بسیار بیماری ایدز را منتقل کنند و از جایی که بیشترشان خودکشی می کنند، درمان نشدن این اختلا می تواند برای خودشان هم خطرناک باشد.