یکشنبه ۰۶ خردادساعت ۰۳:۱۸May 2024 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بند ناف»

زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۵:۳۴    
عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی فارس و مدیر مرکز خون بند ناف رویان نمایندگی فارس به تبیین مسئله سگ های ولگرد در منظر بهداشت، سلامت و ژنتیک انسانی پرداخت. به گزارش سلام نو حسین جاوید گفت: بر اساس تعریف سازمان جهانی، سگ ولگرد یا street dog یا strag dog به سگ هایی اطلاق می شود که تحت مراقبت فرد [...]
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۵:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/البرز سرپرست جهاد دانشگاهی البرز با اشاره به لزوم آگاه سازی جامعه درباره مزایای ذخیره خون بند ناف، گفت: نمایندگی بانک خون بند ناف رویان در البرز تاکنون موفق به ذخیره پنج هزار نمونه شده است.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۵:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
یک عضو هئیت علمی دانشگاه تاکید کرد که افزایش جمعیت سگ های ولگرد می تواند بر ژنتیک و سلامت انسان اثر منفی بگذارد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام مدیر دفتر بانک خون بند ناف استان ایلام گفت: استان ایلام تاکنون بیش 1300 ذخیره خون بند ناف داشته است و با توجه به مزیت های منحصر به فرد این کار، ضرورت آن برای مردم باید بیشتر تشریح شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۰:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
ذخیره خون بند ناف نوزاد در هرمزگان از ابتدای امسال تاکنون30 درصد افزایش یافته است.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۰۹:۴۰    
در بازدید مسوول کنترل کیفی شرکت بن یاخته های رویان جهاددانشگاهی از نمایندگی بانک خون بند ناف زاهدان، افزایش 20 درصدی تعداد نمونه های بانک خون بند ناف در استان سیستان و بلوچستان مطرح شد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۲:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان: دکتر امین خوش اخلاق مسوول واحد کنترل کیفی شرکت بن یاخته های رویان و مهندس هادی جوشقانی، مسئول نمایندگی های شرکت بن یاخته های رویان با حضور در زاهدان از نمایندگی بانک خون بند ناف مستقر در بیمارستان تامین اجتماعی زاهدان بازدید بعمل آوردند
میلاد لارستان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۲۱:۱۸    
مدیر مسئول دفتر نمایندگی بانک خون بندناف لارستان گفت: حدود 100 نمونه از در سال 1402 در لارستان ذخیره شده است. به گزارش میلاد لارستان، خون بندناف خونی است که...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۵:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان تفاهم نامه جهاد دانشگاهی و اورژانس پیش بیمارستانی لرستان در راستای تخفیفات ارائه خدمات سلولهای بنیادی خون بندناف به کادر اوژانس استان امضا شد.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۰۷:۲۲   + ۲۳ سایت دیگر  
متأسفانه علیرغم موفقیت های دفاعی و نظامی کشور، در حوزه اقتصاد تقریباً هیچ هماهنگی و نقشه راهی که در این جنگ گسترده مقوم جبهه رویارویی موفقیت آمیز و کم آسیب باشد وجود ندارد. ...
روزنامه سپهر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۵:۰۳    
بعد از ساعت ها درد کشیدن کف آسفالت سرد پشت فنس های منطقه بسته نظامی، نوزاد به دنیا آمد.حالا بند ناف را چطور ببرد؟ نوزاد را چه کند؟ هنوز جفت بیرون نیامده بود که خونریزی رحمی، زن را غرق خون کرد و مادر با حسرت آغوش فرزندش پر کشید. این روایت بخشی از رنج زنان فلسطینی است که کمتر از آن شنیده ایم ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۰۷:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیر مجتمع درمان فوق تخصصی جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: 220 نمونه خون بندناف سال گذشته، با هدف بهره مندی در آینده در بانک خون رویان تهران ذخیره سازی شد.
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۰۹:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
باتوجه به نوسانات شدید در بازار ارز و #سکه، باید موضوعات اقتصادی در اولویت رسیدگی مجلس قرار گیرد تا با کاهش وابستگی به #دلار، بند ناف اقتصاد از اتصال به #ارز که به یک سلاح و مهمات در جنگ اقتصادی تبدیل شده، قطع گردد. ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۰۹:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
یک مشاور خانواده با اشاره به مراحل مختلف رشدی و زمان مناسب هر فرد برای ازدواج، بیان کرد: در ازدواج ،سن تقویمی فرد معیار نیست، بلکه بلوغ روانی او مهم است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۰۷:۰۵    
فیلم مغز استخوان به کارگردانی حمیدرضا قربانی و نویسندگی علی زرنگار محصول سال 1398 است. بهار، پسرش پیام دچار سرطان شده و دکترها همه راه ها را رفته و هیچ راهی برای درمان این بچه غیر از استفاده از بانک خون بند ناف نیافته اند و این در حالیست که بهار از همسرش جدا شده و با همسر فعلیش حسین زندگی می کند ...
تیتر ۱   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۰۸:۲۷    
فعال سیاسی البرز گفت: دولت با توجه به اینکه در حال جراحی اقتصادی است، برای آنکه ارزش پول ملی را بالا ببرد باید قیمت ارز را تثبیت کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان رئیس جهاد دانشگاهی استان هرمزگان با بیان اینکه آمادگی توانمندسازی جامعه ایثارگر در حوزه های مهارتی را داریم، گفت: ارائه خدمات به ایثارگران در حوزه بانک خون بند ناف و مجموعه رویان با تخفیف 20 درصدی و پرداخت اقساطی در دستور کار است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۵ - ۱۶:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
سید نظام الدین موسوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و کاندید مجلس شورای اسلامی در دوره دوازدهم با حضور در خبرگزاری ایسنا گفت: تا زمانی که بند ناف اقتصاد به دلار بسته است،اقتصاد در کشورمان اصلاح نمی شود، نخست باید مساله دلار را حل کنیم، این موضوع را مردم عادی هم می فهمند.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ - ۱۹:۲۲    
علیرضا ایمانخانی در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز نوشت: ظاهرا بند ناف ترامپ بدجوری به سرنوشت مردم ایران گره خورده است. کیست که فراموش کند که خروج ترامپ از برجام دلار سی هزار تومنی و گوشت دویست هزار تومان را برای مردم ایران به ارمغان آورده است و پراید ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۱۷:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان بازرس واحد کنترل کیفیت شرکت فناوری بن یاخته های رویان کشور گفت:چنانچه بین فرد دهنده و گیرنده تطابق ژنتیکی وجود داشته باشد و خانواده ها نیز رضایت خود را اعلام کنند افراد غیرخویشاوند می توانند از خون بند ناف استفاده کنند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۱۱:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
سیدنظام الدین موسوی با حضور در ایران اکونومیست، همچنین درباره برنامه های اقتصادی و سیاسی جریان سیاسی متبوع خود در مجلس آینده سخن گفت و تاکید کرد: پاشنه آشیل اقتصاد ایران قیمت دلار است. ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۲:۲۴    
خون بند ناف، منبعی غنی از سلول های بنیادی هماتوپویتیک است که قادر به تکثیر و تمایز به انواع سلول های خونی مختلف می باشد. این ویژگی باعث شده تا خون بند ناف درمانی مهم در بسیاری از بیماری ها و شرایط پزشکی باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۱:۲۸    
نتایج مطالعات اخیر نشان داد که مواد زیستی مشتق شده از خون بندناف منجر به بازسازی آکسونی قوی در قرنیه می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۰۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان بازرس واحد کنترل کیفیت شرکت فناوری بن یاخته های رویان کشور گفت: در حال حاضر 45 دفتر نمایندگی فعال خون بندناف در کشور داریم و روز به روز به تعداد این شعب و دفاتر اضافه می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۰۸:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران بازرس کنترل کیفی شرکت بن یاخته های رویان بیان کرد: تمامی فرایند دفتر بانک خون مازندران با استانداردهای بین المللی AABB، Fact-Net cord و استانداردهای ملی خون بند ناف ایران در زمینه جمع آوری، پردازش و ذخیره سازی سلول های بنیادی بررسی شد و این مجموعه دارای تمامی استانداردهای فوق است.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۱۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
راضیه حسینی پس به سن است. در واقع اگر دانشجویان در سن پانزده سالگی وارد دانشگاه، و در نوزده سالگی با مدرک لیسانس فارغ التحصیل شوند در استخر فرصت های شغلی غرق خواهند شد. اصلاً نمی دانند کدام را انتخاب کنند. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۵:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان با بیان اینکه در نظر داریم سال آینده برای 75 بیماری فلج مغزی بتوانیم سلول، درمانی کنیم، گفت: برای درمان بیماری آرتروز با سلول های بنیادی بسیار موثر بوده است که بیش از 20 محصول از بندخون بند ناف و زباله های بیولوژیک در زمان زایمان قابل دریافت ...
یک پزشک   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۰۹:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
بیش از سه سال از زمانی که دانشمندان برای اولین بار میکروپلاستیک هایی را که در چهار جفت مختلف انسان بودند، شناسایی کرده اند می گذرد. اما این کشف؛ تنها نوک قله یخ بود. ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۷:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
مسئول امور نمایندگی های شرکت فناوری بن یاخته های رویان کشور، فعالیت دفتر نمایندگی بانک خون بند ناف جهاد دانشگاهی مازندران را رضایت بخش دانست و تصریح کرد: هر گونه امکانات سخت افزاری جهت تجهیز دفتر مازندران نیاز باشد، تهیه خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۴:۵۰    
یک کارشناس مامایی گفت: حرکات مادر نمی تواند باعث ایجاد بند ناف گردن شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۷:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان بازرس واحد کنترل کیفیت شرکت فناوری بن یاخته های رویان جهاد دانشگاهی کشور گفت: جدیدا توانسته ایم تانک ذخیره سازی نمونه ها را بومی سازی کنیم.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
استاد گروه زنان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: موضوع پیچیدگی بند ناف به دور گردن جنین در 25 درصد بارداری ها محتمل است و عارضه خطرناکی تلقی نمی شود، مگر آنکه سبب ایجاد اختلال در جریان خون شود که در این صورت نیاز به مداخلات پزشکی خواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۹:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیربانک خون بند ناف جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: خون بندناف در حال حاضر برای درمان بیماری های با منشاء خونی از قبیل انواع سرطان های خون، تالاسمی و بیماری های نقص سیستم ایمنی کاربرد دارد و تحقیقات در زمینه کاربرد آن ها در بیماری های با منشاء عصبی مانند فلج مغزی و اوتیسم ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۱:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور با بیان اینکه 170 نفر اهداکننده خون بسیار نادر هستند، گفت: در حال حاضر 354 واحد خون نادر در کشور ذخیره داریم.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۰۹:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
آسیانیوز - با بستن پیمان های پولی دو جانبه با کشورها می توان بند ناف مبادلات تجاری را از دلار قطع کرد. این اتفاق اگر به درستی رقم بخورد می تواند مسیری برای دور زدن تحریم ها و شکوفایی اقتصادی ایران در آینده باشد که البته قطعا باید ابتدا مشکلات داخلی اقتصاد ایران حل شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۱:۰۷    
رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل گفت: از سال 1387 تاکنون بیش از دو هزار نمونه از خون بندناف نوزاد در استان جمع آوری و جهت ذخیره سازی به دفتر این بانک در تهران ارسال شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۰۸:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
اهدا و ذخیره خون بند ناف و جفت نوزاد، به دلایل پزشکی و درمانی به عنوان یکی از اقدامات مهمی که نیاز به ترویج بیشتر دارد مطرح است. محققان کشور این موضوع را از طریق سنجش آگاهی زنان باردار مورد مطالعه قرار داده و نتایج ناامیدکننده ای گرفته اند.
سبلان ما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۱۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل گفت: از سال 1387 تاکنون بیش از دو هزار نمونه از خون بندناف نوزاد در استان جمع آوری و جهت ذخیره سازی به دفتر این بانک در تهران ارسال شده است.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۰۴:۴۲    
وابستگی بیش ازحد درست مثل بندنافی می ماند که تمام نیازهای جنین را تأمین می کند. در افراد وابسته، این بند ناف حتی بعد از ازدواج هم قطع نمی شود و باعث ایجاد مشکلاتی در زندگی مشترک خواهد شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۱:۴۱    
گزارشی درباره فعالیت بانک خون بندناف رویان مشهد که این روز ها مراجعان زیادی دارد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل انتقال خون استان همدان با بیان اینکه بیش از یک هزار نفر اهداکننده پلاکت به روش جدید داریم و بیش از 6 هزار پلاکت ما به این روش تهیه می شود عنوان کرد: پذیره نویسی سلول های بنیادی نیز مشابه پیوند مغز استخوان و خون بند ناف عمل می کند و دارای ارزش است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی ، سید محمد حسین سید کاشی رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی امروز در نشست خبری که به مناسبت دهه فجر برگزارشد، اظهارداشت: هزارو 280 نمونه بند خون ناف نوزاد در خراسان جنوبی ذخیره سازی شده است و هم اکنون در شهرستانهای بیرجند،قاین،طبس ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۳:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی از تدوین اطلس کاربردی گیاهان دارویی استان خبر داد و گفت: تاکنون یک هزار و 280 نمونه خون بند ناف در استان ذخیره شده است که 0.6 درصد ذخیره خون بند ناف کشور را شامل می شود.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۱:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیر امور نمایندگی های بانک خون بند ناف کشور از رشد 67 درصدی دفتر لرستان در بخش های مختلف خبر داد.
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۰۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس گروه بانک خون بند ناف و سلول های بنیادی سازمان انتقال خون گفت: واردکردن نمونه خون بند ناف جنین از خارج از کشور هزینه بالایی برای خانواده ها دارد، مردم با اهدا کردن خون بند ناف، می توانند جان کودکی را نجات دهند.
ساعت24   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۲:۳۱    
ساعت 24 - بدون چون و چرا باید قبول کرد دولت های ایران به ویژه دولت سیزدهم به دلیل ذات نهاد دولت و نیز به دلیل اینکه این نهاد کارگران پرشماری در بنگاه های تحت مالکیت خویش دارد حامی کارگران ایرانی نیست ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۱۰:۴۰    
فقدان اکسیژن رسانی به نورون های مغزی در هنگام تولد باعث بیماری انسفالوپاتی هیپوکسیک ایسکمیک می شود. بروز این مشکل دلایل مختلفی دارد که می توان به پیچیدن بندناف دور گردن جنین، جدایی جفت، پارگی رحم، خون ریزی مادر و موارد دیگر اشاره کرد