شنبه ۱۰ آبانساعت ۲۳:۵۳Oct 2020 31
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بند ناف»

خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۸:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیر بانک سلول های بنیادی رویان اصفهان گفت:برای اولین بار امکان ارائه وام 40 میلیون ریالی به خانواده هایی که علاقه مند باشند ذخیره سلول های بنیادی بند خون ناف فرزندشان را انجام دهند، فراهم شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۵:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیر بانک سلول های بنیادی رویان اصفهان با بیان اینکه در آستانه روز جهانی خون بند ناف، خبرهای ویژه از بانک سلول های بنیادی خون بند ناف رویان اصفهان داریم، گفت: امکان دریافت وام 40 میلیون ریالی برای ذخیره سلول های بنیادی خون بند ناف و مشاوره های اولیه بخش سلول درمانی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۷:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مسئول نمایندگی بانک سلول های بنیادی خون بندناف جهاد دانشگاهی مازندران گفت: خون بند ناف می تواند برای درمان 80 نوع بیماری لاعلاج استفاده شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۷:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها رئیس بانک سلول های بنیادی رویان اصفهان از آغاز به کار مرکز سلول درمانی پژوهشگاه رویان برای درمان بیماری ها در آستانه روز جهانی خون بند ناف خبر داد.
معدن نامه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۶:۵۱    
سالهاست تحریم هم علت است و هم بهانه. البته که تحریم و انزوای سیاسی- اقتصادی می تواند علت بسیاری از گرفتاری های امروزمان باشد. با این وجود هر گاه نمی توانیم از عهده مسئولیتی برآییم، دیواری کوتاهتر از تحریم نیست، این گره زدن بند ناف همه گرفتاریها و ناکامی ها به تحریم خطاست ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۴:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
گروه دانش خبرگزاری علم و فناوری – چند سالی است که اصطلاح سلول های بنیادی و سلول های خون بند ناف را زیاد می شنویم و هر چند وقت یک بار، پیشرفت های علمی که بر اساس استفاده از این سلول ها انجام می گیرد، همه را شگفت زده می کند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس بانک خون پژوهشگاه رویان از ارائه تسهیلات بانکی و شرایط پرداخت اقساط برای ذخیره سازی خون بند ناف خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۱:۲۴    
ایسنا/گلستان سرپرست جهاد دانشگاهی استان گلستان با فرماندار شهرستان کردکوی دیدار و گفت وگو کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس بانک خون پژوهشگاه رویان آخرین قیمت جمع آوری و ذخیره سازی خون بند ناف و هزینه شارژ سالیانه را تشریح کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس بانک خون بند ناف رویان گفت: برخی از خانواده ها اطلاع دقیقی از مراحل جمع آوری و ذخیره سازی خون بند ناف ندارند و تصور می کنند اگر بعد از زایمان جفت یا بندناف را تحویل بانک خون بدهند قابل نگهداری است اما این طور نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۳:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
ذخیره سلول بنیادی بند ناف دو دهه و مغز استخوان 50 سال عمر دارد؛ اما ایران پیشرفت سریعی در ذخیره خون بند ناف داشته و بزرگ ترین بانک سلولی غرب آسیا را دارد. در آینده برای درمان بسیاری از بیماری ها، سلول بنیادی بند ناف جایگزین مغز استخوان می شود.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۵:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
بندناف که مملو از سلول های بنیادی است بعد از زایمان به عنوان یک زباله بیولوژیک دور ریخته می شد اما رویان در سال 1384 با همکاری سازمان گسترش اقدام به راه اندازی بانک خون بند ناف نمود. در حال حاضر این موسسه دارای بانک خصوصی و بانک عمومی خون بند ناف است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۹:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل از رشد 121 درصدی ثبت قراردادهای ذخیره سازی خون بند ناف در استان در شش ماهه اول سالجاری نسبت به سال گذشته خبر داد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۷:۳۰    
مطالعه ای که در چین برروی متاآنالیز صورت گرفته است، نشان می دهد که بیماران مبتلا به سیروز کبدی که پیوند خون بند ناف دریافت کرده و به طور هم زمان از درمان های حمایتی استاندارد نیز استفاده کرده اند شرایط بهتری را در مقایسه با استفاده از درمان استاندارد تجربه کرده اند.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۵:۱۵    
بند ناف اکسیژن و مواد مغذی موجود از جفت را به جریان خون کودک شما منتقل می کند.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۰:۲۵    
بند ناف منبع زندگی نوزاد شما است. خون، اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز را از مادر به آن ها منتقل می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۲:۰۲    
ساوه -ایرنا- مسئول دفتر نمایندگی بانک سلولهای بنیادی خون بند ناف شهرستان ساوه از خانواده ها درخواست کرد قبل از به دنیا آمدن نوزادشان با مراجعه به این دفتر از مزایای اهدای خون بند ناف که عاملی مهم در درمان بیماری های صعب العلاج است، آگاه شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۷:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
بسیاری از مادران باردار که قصد ذخیره سازی نمونه خون بند ناف کودکان خود را دارند سوال می پرسند که اگر مادری مبتلا به کرونا شده باشد، آیا امکان جمع آوری و ذخیره سازی نمونه خون بند ناف نوزادشان وجود دارد؟
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۹:۵۶    
مدیر بانک سلول های بنیادی خون بند ناف پژوشکده رویان اصفهان درباره سلول درمانی، کاربرد و روش استفاده از سلول درمانی توضیحاتی را ارائه داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۵:۵۶    
ایسنا/مرکزی رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی از رشد 15 درصدی انعقاد قرارداد توسط بانک خون بند ناف رویان این واحد در 6 ماهه سال جاری خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مسئول بانک خون بند ناف جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: بانک خون بندناف جهاددانشگاهی استان در شش ماهه امسال توانسته 90 قرارداد ذخیره خون بندناف داشته باشد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، افزایش 50 درصدی داشته است.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۵:۰۰    
پس از قطع کردن بندناف، هنوز چند سانت از آن روی شکم نوزاد باقی خواهد ماند که پس از تولد به مرور خشک می شود و می افتد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۰۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ضرابی گفت: در زمینه ذخیره سازی سلول های بنیادی و خون بند ناف با افزایش بیش از 20 درصدی مراجعات در شرایط کرونا رو به رو شدیم.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۲۲:۵۰    
بند ناف در هفته هفتم بارداری شکل می گیرد. این بافت، به جنین در حال رشد اکسیژن و غذا می رساند.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۱:۱۸   + ۱۶ سایت دیگر  
گروه علمی: فاز اول پروژه سلول درمانی بیماران مبتلا به فرم حاد عفونت ویروس کرونا توسط پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی انجام شد ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۸:۳۵   + ۴۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد نوشت: از ابتدای سال جاری با توجه به شوک قیمتی خودرو در بازار، رئیس جمهور در سه مرحله از وزیر وقت صمت و دو سرپرست این وزارتخانه خواسته که سر و سامانی به وضعیت نابسامان بازار خودرو دهند ...
نبض ما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۶:۱۸    
پی آر پی پلاسمای غلیظ شده خون است که دارای مقادیر فراوان پلاکت خون است. این پلاسما که از خود بیمار تهیه می شود در بعضی مراکز برای درمان صدمات غضروفی و تاندونها و سایر صدمات بافت نرم، استفاده می شود ...
میهن نوین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۲۲:۲۶    
بند ناف نوزاد به مرور زمان خشک شده و می افتد در این مدت به مراقب های خاصی نیاز دارد تا دچار عفونت یا خونریزی نشود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/البرز رئیس جهاد دانشگاهی البرز گفت: خون بند ناف می تواند بیش از 80 نوع بیماری که ممکن است نوزاد در آینده به آنها مبتلا شود را درمان کند.
آفتاب یزد   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۰:۱۹    
براساس یافته محققان نوزادانی که با مقادیر بالاتر کادمیم در خون بند ناف خود متولد می شوند، ممکن است در معرض خطر ابتلا به آسم و آلرژی خردسالی قرار داشته باشند ...
سینا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۱:۲۳    
سیناپرس: ذخیره خون بند ناف یک سرما یه گذاری مهم برای آینده سالم فرزندان است؛ پدر و مادرهایی که مایل به ذخیره خون بند ناف هستند باید در هفته 36بارداری برای ثبت نام اقدام کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
براساس تحقیق ارائه شده در کنگره بین المللی انجمن تنفسی اروپا، نوزادانی که با مقادیر بالاتر کادمیم در خون بند ناف خود متولد می شوند، ممکن است در معرض خطر ابتلا به آسم و آلرژی خردسالی قرار داشته باشند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها رئیس جهاد دانشگاهی زنجان با بیان اینکه مردم استان استقبالی از ذخیره خون بند ناف ندارند گفت: مردم زنجان در حال پس دادن تاوان آلودگی ایجاد شده توسط کارخانه ها هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۶:۳۶    
گروه استان ها - عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: راه خودکفایی، استقلال و برون رفت کشور و استان از مسائل اقتصادی مختلف، جدا شدن از بند ناف نفت و تحول در حوزه کشاورزی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مسئول بانک خون بند ناف جهاددانشگاهی خراسان جنوبی از افزایش 37 درصدی ذخیره خون بند ناف طی یک ماه گذشته در این استان خبر داد و گفت: خانواده هایی که قصد ذخیره سازی دارند می توانند از هفته 36 بارداری با مراجعه حضوری به نمایندگی یا از طریق سایت شرکت فناوری بن یاخته های رویان اقدام ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۰۹:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر سرپرست مرکز خون بند ناف موسسه رویان استان بوشهر گفت: سلول های بنیادی خون بند ناف از کاربردی ترین منابع برای درمان و بازسازی بافت بدن محسوب می شود که به گفته متخصصان و کارشناسان پتانسیل درمان صد نوع بیماری را دارند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۲:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
پسری 17 ساله به جرم تجاوز جنسی به خواهر 13 ساله اش و بارداری نامشروع او دستگیر و زندانی شد. بر اساس گزارش پلیس، مجرم در حالی دستگیر و به این جنایتش اعتراف کرد که دختر 13 ساله پس از چندین بار رابطه اجباری از برادرش باردار شده و در وان حمام مجبور به زایمان پنهانی شده است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۰۹:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری رئیس جهاد دانشگاهی چهارمحال وبختیاری از افزایش 126 درصدی ذخیره خون بند ناف طی چهار ماه گذشته در این استان خبر داد.
سیمرغ   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۱۰:۳۹    
بند ناف نوزاد چند روز بعد از تولد می افتد، اما در این چند روز که به نوزاد چسبیده باید کاملا مراقب باشید که ناف نوزاد دچار عفونت نشود، در این مطلب به چند نکته برای پیشگیری از عفونت بند ناف اشاره می شود
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
موسوی گفت: از سلول های بنیادین برای درمان بیماری های صعب العلاج در استان گلستان در دو مورد در سال 96 و 98 استفاد شده است.
هفته نامه شما   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۶:۴۹   + ۲۷ سایت دیگر  
قطع بودجه از بند ناف نفت، آنچنان که ادعا می شود حقیقت ندارد و دولت به بهانه های مختلف از جمله سلف فروشی نفت، همچنان سهم نفت را در بودجه افزایش داده و می دهد
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۳:۳۱    
ایسنا/خراسان شمالی مسئول نمایندگی خون بند ناف رویان جهاددانشگاهی خراسان شمالی گفت: ذخیره خون بند ناف طی چهار ماه گذشته در استان افزایش 82 درصدی داشته است.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۴:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان سلول بنیادی خون بند ناف، یکی از با ارزش ترین ذخایر سلولی است که می تواند در درمان بسیاری از بیماری ها کمک کند و تضمین کننده سلامتی فرزندان باشند. ...
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۲:۰۵    
سلول های بنیادی بافت بند ناف، که به عنوان سلول های بنیادی مزانشیمی ژل وارتون (WJ-MSCs ) نیز شناخته می شوند، به دلیل دسترسی آسان و غیرتهاجمی، انتخاب بسیار مناسبی برای بازسازی غضروف به شمار می روند.
سفیر افلاک   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
دهقانی الوار، رئیس جهاد دانشگاهی لرستان با بیان اینکه سالانه 150 نمونه خون بند ناف در بانک خون لرستان ذخیره سازی می شود، گفت: مرکز درمان ناباروری لرستان که توسط جهاد راه اندازی شده یکی از بهترین و برترین مراکز درمان ناباروری در کشور است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۰۸:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
در بخش خبری 20 شنبه 19 مرداد 1399 قزوین، خبر هایی از برپایی جشن و توزیع غذای نذری به مناسبت عید غدیر تا تشکیل 1000 پرونده ذخیره سازی خون بند ناف در مرکز جهاد دانشگاهی استان را می بینید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۰۶:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
به تازگی محققان به این نتیجه رسیده اند که با استفاده از سلول های بنیادی می توان اُتیسم را درمان کرد؛ روشی که اگرچه آزمایشی است اما تاکنون زندگی بسیاری از مبتلایان را تغییر داده است.
سلامت بانوان اوما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۲:۲۸    
چه بیماری هایی با خون بند ناف درمان می شود؟ سلول های خون بند ناف برای درمان هشتاد نوع بیماری مختلف استفاده می شوند مانند سرطان، بیماری های خونی و کمبود ایمنی بدن. این بیماری ها عبارتند از سرطان خون، کم خونی آپلاستیک، بیماری هوچکین و لنفوم غیرهوچکین. ...