چهارشنبه ۱۷ خردادساعت ۲۲:۵۳Jun 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بند ناف»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۰ ساعت پیش    
نشست آموزشی یک روزه کارشناسان فنی بانک خون بند ناف رویان جنوب کشور 23 خرداد در شیراز برگزار خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۸:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/البرز رئیس جهاد دانشگاهی البرز با اشاره به فعالیت حدود 10 ساله بانک خون بند ناف استان البرز، بر ضرورت آگاهی هر چه بیشتر خانواده ها از مزایای ذخیره خون بند ناف تأکید کرد و گفت: خوشبختانه از ابتدای فعالیت این مرکز تاکنون 4200 ذخیره موفق داشته ایم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۹:۰۳    
مدیر دفتر بانک خون بندناف جهاددانشگاهی فارس از میزبانی شیراز برای برگزاری گردهمایی کارشناسان فنی بانک خون بندناف سراسر کشور، خبر داد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۴:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
نشست آموزشی یک روزه کارشناسان فنی بانک خون بند ناف رویان جنوب کشور در شیراز برگزار خواهد شد.
روزنامه البرز فردا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رییس جهاد دانشگاهی استان البرز گفت: تاکنون چهار هزار و 200 نمونه خون بندناف نوزدان این استان در بانک خون رویان ذخیره سازی شده است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۰:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
جهانگیرزاده گفت: زمانی دولت می تواند قاطع و نه از روی حرف و شعار بگوید می خواهد بند ناف دلار را قطع کند که سیستم مدیریتی کشور، براساس شایسته سالاری باشد، موضوعی که تاکنون من در این 19 ماه ندیدم و همین که دولت این روند را دنبال نمی کند، یعنی کار خاصی هم برای شرایط بهتر اقتصاد، صورت نمی گیرد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۲:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
آلا، کودک 6 ساله کرمانی که مبتلا به یک نوع بیماری خونی بود، سلامتی خود را با سلول های بنیادی خون بندناف خواهرش که در مرکز بانک خون بندناف جهاددانشگاهی ثبت شده بود به دست آورد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۲:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
بانک خون بند رویان اعلام کرد پیوند سلول های بنیادی خون بندناف از خواهر به خواهر با موفقیت انجام شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۲۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
نمونه خون بند ناف سرشار از سلولهای بنیادی خون ساز است که در بیماریهایی با منشا خون همچون تالاسمی و انواع سرطان های خون کاربرد دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۳:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مسئول نمایندگی بانک خون بند ناف سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی با بیان اینکه تاکنون 5700 نمونه توسط این مرکز ذخیره شده است، گفت: تعداد موارد ذخیره سازی خون بند ناف نسبت به مدت مشابه سال گذشته 13 درصد افزایش دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۷:۳۸    
دو هزار و 600 نمونه خون بند ناف در استان کردستان، جمع آوری و برای فریز در اختیار پژوهشگران رویان قرار گرفته است.
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مسوول واحد تحقیق و توسعه شرکت فناوری بن یاخته های رویان گفت: در چند سال اخیر محصول سلولی از بافت بند ناف به دست آمد که نتایج کارآزمایی بالینی آن در درمان فلج مغزی کودکان امیدبخش بوده و بزودی فاز سوم آن به عنوان اولین کشور دنیا در ایران آغاز می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر دفاتر نمایندگی خون بند ناف رویان گفت: تاکنون 180 هزار نمونه خون بند ناف در کشور ذخیره شده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
مسئول امور نمایندگی های بانک خون بند ناف رویان با اشاره به اینکه در حال حاضر در تمام استان های کشور دفتر نمایندگی ذخیره سازی خون بند ناف رویان را داریم، افزود: در کل کشور 45 دفتر نمایندگی در سطح شهر و استان های کشور فعال شده و 180 هزار نمونه خون بندناف ذخیره سازی شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جهاد دانشگاهی کردستان گفت: از زمان تاسیس نمایندگی ذخیره خون بند ناف در استان تاکنون 2 هزار و 600 نمونه خون جمع آوری و فریز شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مسئول واحد تحقیقات فناوری های بانک خون بند ناف کشور گفت: خون بند ناف حاوی سلول های غنی بنیادی است که می تواند به درمان بیش از 80 بیماری مختلف کمک کند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۲:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
اسدی گفت: فعالیت های دانش بنیان که مورد تاکید مقام معظم رهبری است سرلوحه کار جهاد دانشگاهی است که در صورت گسترش در کشور مشکلات اقتصادی کشور گشوده می شود و اشتغال دانش بنیان را که با آگاهی و علم و معرفت همراه است، بدنبال دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مسئول امور نمایندگی های بانک خون بند ناف رویان، از فعالیت 45 دفتر نمایندگی رویان در سراسر کشور خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان رییس جهاددانشگاهی استان کردستان گفت: مرکز ذخیره سازی خون بند ناف نمایندگی استان، در سال 1388 تاسیس شده و تا کنون توانسته بیش از 2600 نمونه خون بند ناف را جمع آوری کند.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۰:۲۱    
گردهمایی کارشناسان فنی ذخیره سازی خون بند غرب کشور به میزبانی جهادانشگاهی استان کردستان برگزار می گردد. به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان: گردهمایی کارشناسان ذخیره سازی خون بند ناف با حضور کارشناسان فنی استانهای ایلام، لرستان، کردستان، همدان ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۰:۴۲    
نوزادان تا قبل از افتادن بند ناف به مراقبت های زیادی نیاز دارند تا دچار عفونت و بیماری نشوند.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۹:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
الیاسی بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت جهاد دانشگاهی در حوزه درمانی این شهرستان تاکید کرد و گفت: ایجاد و تقویت مرکز ناباروری و بانک خون بند ناف که در گذشته در این شهرستان فعالیت محدودی داشته است یکی از ضروریات به شمار می رود.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۰:۴۵    
به همت سازمان جهاددانشگاهی گیلان و با همکاری کارکنان نمایندگی بانک خون بند ناف رویان جلساتی با هدف ترویج فرهنگ ذخیره سازی خون بند ناف در مدارس استان برگزار شد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۸:۰۶    
تقویت ارزش پول ملی از طریق حذف دلار ادعایی است که اثبات آن تنها با افزایش هزینه امکان پذیر است و افزایش هزینه خود به معنی کاهش بیشتر ارزش پول ملی است. توان تاثیرگذاری بر بازار جهانی به بزرگی اقتصاد هر کشور بستگی دارد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۱:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری رئیس جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری به ذخیره سازی 20 نمونه خون بند ناف از ابتدای امسال تا کنون اشاره کرد و گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15 درصد رشد داشته است.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۹:۵۸    
خبر بریدن بند ناف دلار از اقتصاد ایران دیروز توسط رئیس کل بانک مرکزی مطرح شد. پیش از این رئیسی این موضوع را مطرح کرد و دلار را در کانال صعودی قرار داد. آیا دلارزدایی فرزین نیز بازار ارز را افزایشی می کند؟
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۸:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
خبر بریدن بند ناف دلار از اقتصاد ایران دیروز توسط رئیس کل بانک مرکزی مطرح شد. پیش از این رئیسی این موضوع را مطرح کرد و دلار را در کانال صعودی قرار داد. آیا دلارزدایی فرزین نیز بازار ارز را افزایشی می کند؟
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۷:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
قیمت دلار امروز نوسان افزایشی محدودی داشت. برخی ریزش شاخص بورس را عامل تحرکات صعودی ارز می دانند. این در حالی است که سیگنال های دیگری نظیر اعلام نرخ تورم و دلارزدایی فرزینی نیز روانه بازار شده است.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۰۰:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
محمدعلی محسنی بندپی نماینده مجلس می گوید: مشکلات و چالش های اقتصاد ما فراتر از این است که بند ناف دلار را قطع کنیم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۰۰:۰۸   + ۱۴ سایت دیگر  
دکتر پویا جبل عاملی در ایران هر چند هنوز پدیده دلاریزه شدن رخ نداده است، بدین معنا که همچنان ریال، واحد پول مورد استفاده در معاملات است، اما اصلاح قیمت ها به طور روزانه بر مبنای بهای دلار توسط آحاد اقتصادی، نوعی ضعیف تر از این پدیده را به نمایش می گذارد ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۲۰:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
اخیرا ابراهیم رئیسی از تشکیل دبیرخانه ای برای بریدن بند ناف دلار از مبادلات ارزی گفت. اما آیا حذف دلار از بازار دارو و اقتصاد سلامت ایران شدنی ست؟ تکلیف داروهای وارداتی و نیاز بیماران به این داروها چه می شود؟
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۲:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
بند ناف دلار از مبادلات تجاری خود را پاره می کنیم. این در جهت ارزش پول ملی است. سیدابراهیم رئیسی در اظهارات اخیر خود، برای کنترل تورم نسخه ای پیچید که به اعتقاد کارشناسان، هیچ ربطی به درمان بیماری اقتصاد ایران ندارد. ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیسی در روزهای اخیر از تشکیل دبیرخانه ویژه ای برای بریدن ناف دلار از مبادلات ارزی خبر داد. عباس کبریایی زاده، عضو هیأت مدیره سندیکای صنایع دارویی درباره حذف دلار از اقتصاد سلامت و بازار دارو می گوید: امکان ندارد که دلار را بتوان از مبادلات حذف کرد. بنگاه هایی هستند که فقط با دلار کار می کنند ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۱:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: در دولت دبیرخانه ای فعال شده که روابط ارزی ایران با دنیا را تغییر می دهد. این دبیرخانه بند ناف قدرت دلار را می بُرد تا هم ارزش پول ملی را بیشتر کند و هم باعث می شود فعالیت های بیشتری در منطقه داشته باشیم . ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۱:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با تشریح اقدامات دولت و بانک مرکزی در مسیر دلارزدایی، اظهارات اخیر رئیسی در مورد ایجاد دبیرخانه ای برای بریدن بند ناف اقتصاد ایران از دلار را بررسی کرد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۶:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان ، دکتر رویا کلیشادی متخصص اطفال و استاد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و مسئول مرکز تحقیقات رشد و نمو کودکان و مسئول پژوهشکده پیشگیری از بیماری های غیرواگیر در نشست ترجمان و تبادل دانش طرح مطالعاتی تحت عنوان بررسی الگوهای غذایی، دریافت هورمون ها، وزن گیری ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۶:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
افزایش قیمت دلار و ناتوانی دولت در کنترل مسیر صعودی آن گزینه حذف دلار از اقتصاد ایران را بار دیگر بر صدر نشانده است. ابراهیم رئیسی به صراحت اعلام کرده است که اقتصاد ایران را از بند ناف دلار رها می کند. اگر این سیاست امکان اجرا داشته باشد، بازار سرمایه و صنایع آن چه واکنشی نشان می دهند؟
کبنا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ابراهیم رئیسی این هفته از تشکیل دبیرخانه ای در دولت خبر داد که قرار است روابط ارزی ایران با دنیا را تغییر داده و بند ناف قدرت دلار را ببُرد تا هم ارزش پول ملی بیشتر شود و هم فعالیت های ایران در منطقه.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: مافیا در دو بخش واردات و خودروهای داخلی سالهاست که نبض خودرویی کشور را در دست دارند و تنها با واگذاری کامل این صنعت به بخش خصوصی می توان طلسم مافیا در بخش خودرویی کشور را شکست.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۶:۰۶   + ۱۶ سایت دیگر  
تجارت نیوز نوشت: امروز معاملات خیابان فردوسی در حالی آغاز شد که قیمت دلار همچنان تمایل به رشد داشت. به این ترتیب کشمکش میان خریداران و فروشندگان در روز جاری هم ادامه دارد. ...
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۵:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
قیمت دلار امروز بالا رفت و در کانال جدید قرار گرفت. این اتفاق درست دو روز بعد از دستور رئیس جمهور درباره دلارزدایی از اقتصاد ایران رخ داد. ابراهیم رئیسی می گوید قرار است بندناف دلار را از اقتصاد ایران جدا کند، اما همین گفته دلار را حداقل دو هزار تومان گران کرد.
تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۰۸:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
روزنامه حسین شریعتمداری از بریده شدن بند ناف دلار در ایران که با افزایش قیمت این ارز خارجی مواجه بود می گوید، آمریکا از این اقدام جمهوری اسلامی به وحشت افتاده است.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۰۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
ستاره صبح - پارسا سپهری: ابراهیم رئیسی گفته می تواند اقتصاد ایران را از بند ناف دلار رها کند و دبیرخانه ای نیز در دولت برای آن تشکیل داده که قرار است روابط ارزی ایران با دنیا را تغییر دهد ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۲۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
نگاه سطحی و شعاری به حل مسائل کشور، یعنی همین دستورات و تاسیس قرارگاه و دبیرخانه؛ دولت رئیسی بعد از دو سال فعالیت، این هفته به این نتیجه رسیده که دبیرخانه ای برای بریدن بند ناف دلار از مبادلات ارزی کشور تاسیس کند. ...
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۲۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
در بسته خبری امروز تابناک تیتر هایی مانند: استاد اقتصاد: کسی جرات برخورد با ابربدهکاران بانکی را ندارد / نامه پور ابراهیمی در واکنش به ادعای دریافت 70 خودرو شاسی بلند /ضرب الاجل ده روزه برای ساماندهی بازار اجاره/ جزییات حادثه حمله به یک روحانی در قم ...
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۹:۲۹   + ۲۶ سایت دیگر  
انتخاب | عبدالناصر همتی، رئیس اسبق بانک مرکزی در واکنش به سخنان روز گذشته ابراهیم رئیسی در مورد بریدن بند ناف قدرت دلار گفت: حفظ ارزش ریال⁩ و اجتناب از روی آوری به دلار⁩ با کنترل تورم میسر است نه مبادله با ارزهای دیگر! ...
خرداد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۷:۵۶   + ۱۲ سایت دیگر  
عبدالناصر همتی، رئیس اسبق بانک مرکزی در واکنش به سخنان روز گذشته ابراهیم رئیسی در مورد بریدن بند ناف قدرت دلار گفت: حفظ ارزش ریال⁩ و اجتناب از روی آوری به دلار⁩ با کنترل تورم میسر است نه مبادله با ارزهای دیگر! همتی در کانال تلگرام خود نوشت: ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۷:۳۹    
سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) داروی Omisirge (omidubicel-onlv) را تایید کرد. این دارو یک سلول درمانی آلوژنیک با استفاده از سلول های بنیادی خون بندناف برای بازیابی سریع نوعی از گلبول های سفید به نام نوتروفیل ها می باشد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۷:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
عبدالناصر همتی، رئیس اسبق بانک مرکزی در واکنش به سخنان روز گذشته ابراهیم رئیسی در مورد بریدن بند ناف قدرت دلار گفت: حفظ ارزش ریال⁩ و اجتناب از روی آوری به دلار⁩ با کنترل تورم میسر است نه مبادله با ارز های دیگر!