شنبه ۰۸ بهمنساعت ۱۳:۵۲Jan 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دستباف»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
همزمان با بیست و پنجمین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان، نمایشگاه مجازی فرش دستباف اصفهان رونمایی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۲۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیر عامل نمایشگاه بین المللی اصفهان گفت: راه اندازی سایت نمایشگاه مجازی فرش دستباف این امکان را برای سه ماه آینده برای بازدید کنندگان فراهم می کند که در هر نقطه ای از جهان امکان بازدید از نمایشگاه فرش دستباف را داشته باشند.
تابناک اصفهان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۹:۵۲    
رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: تحریم، کرونا و ناآرامی های اخیر در کشور ضربه مهلکی به فرش دستباف در کشور وارد کرد و بازار فروش صادرات آنرا تحت الشعاع قرار داد اما هنوز این بازار حفظ شده است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۸:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
لادن ایرانمنش: چله افتتاحیه بیست و پنجمین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان در حالی از پنجم بهمن چیده شد که در این نمایشگاه 11 استان کشور و 110 مشارکت کننده حضور داشتند. نمایشگاهی که تا دهم بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان در فضایی به مساحت 6 هزار مترمربع ادامه دارد. ...
درگردهمایی فعالان حوزه فرش دستباف استان اصفهان و تجلیل از پیشکسوتان این عرصه، از نخستین نمایشگاه مجازی فرش دستباف رونمایی شد.
کاماپرس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۱:۵۱    
تمام فرش ها بعد از مدتی استفاده به دلیل گرد و غبار موجود در هوا، آلودگی های محیطی و ... کثیف می شوند و در صورتی که به موقع شسته نشوند، رنگ تار و پود آن ها کدر خواهد شد. در میان انواع فرش ها، شستشوی فرش دستباف به دلیل حساسیت زیاد این محصولات به دقت بیشتری احتیاج دارد ...
آذرمغان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
بازار؛ گروه استانها: آن طور که آمارها می گویند 170 هزار نفر بافنده دراستان فارس با تولید میانگین سالانه 120 هزار متر دستبافت وجود دارد که این بافنده ها با توجه به شرایط خاص فصلی هستند و بعضا به سمت کشاورزی هم روی می آورند. شیوه تولید غیرمتمرکز و خانگی، بافت انواع فرش های دستباف با [...]
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۷:۵۹    
بیست و پنجمین نمایشگاه تخصصی و صادراتی فرش دستباف اصفهان تا 10 بهمن در محل نمایشگاه بین المللی اصفهان برای بازدید علاقه مندان به هنر صنعت فرش دستباف دایر است.
دانشگاه هنر اصفهان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه فرش دانشگاه هنر اصفهان در بیست و پنجمین نمایشگاه تخصصی صادراتی فرش دستباف اصفهان حضور فعال دارد . مدیر گروه فرش دانشگاه هنر اصفهان ضمن اعلام این خبر، اظهار داشت که غرفه دانشگاه هنر اصفهان با رشته های بافت فرش، مرمت فرش و طراحی فرش فضایی متفاوت و متنوع را برای بازدیدکنندگان ایجاد کرده است ...
برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه استانی اصفهان با موضوع بررسی فرصت ها و چالش های تولید و صادرات فرش دستباف استان، به طرح مشکلات این حوزه به ویژه پیمان سپاری ارزی و بازگشت فرش دستباف اختصاص داشت.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۱:۳۲    
جام جم آنلاین اصفهان ؛ احمدرضا طحانیان مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان ، با اشاره به برگزاری نمایشگاه صنعت فرش اصفهان اظهار کرد: این نمایشگاه در راستای فرهنگ سازی هنرصنعت و آشتی دادن مردم با هنر فرش دستباف برگزار می شود ...
ربیع   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۶:۴۴    
زهرا نصیری به گزارش پایگاه خبری ربیع ، فرش دستبافت این هنر- بسیار اصیل ایرانی که از دیر باز خواستگاه بسیاری از جهانگردان و کشورها بوده و به عنوان یک فعالیت مکمل مشاغل کشاورزی و روستایی بشمار میرو اما درسال های اخیر و به مدد دولت هایی که بر سر کار بودنند ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان دوازدهمین نمایشگاه تخصصی لوستر، چراغ های تزیینی، فرش و تابلوفرش دستباف روز گذشته در محل نمایشگاه بین المللی اهواز گشایش یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۰:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش ایران، تعهد ارزی را به عنوان یکی از آسیب های جدی بر پیکره صنعت فرش دستباف ایران برشمرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
بیست و پنجمین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان به عنوان یک رویداد هنری و تجاری قرار است از روز چهارشنبه 5 بهمن ماه در محل نمایشگاه های بین المللی اصفهان واقع در کمربندی شرق اصفهان در منطقه روشن دشت برگزار شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
دوازدهمین نمایشگاه تخصصی لوستر، چراغ های تزیینی، فرش و تابلو فرش دستباف در محل نمایشگاه بین المللی اهواز گشایش یافت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۰:۳۷    
گروه گزارش : فرش دستباف ایران با قدمتی دیرینه و چند هزارساله به عنوان یکی از مهم ترین صنایع دستی و بیانگر تمدن، فرهنگ، هنر و تاریخ سرزمینمان از جنبه های مختلفی حائز اهمیت است.
کاماپرس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۶:۳۲    
بیست و پنجمین نمایشگاه تخصصی-صادراتی فرش دستباف با عنوان “Carpex” از تاریخ 5 بهمن ماه 1401 به مدت 6 روز در محل نمایشگاه بین المللی اصفهان آغاز به کار می کند. برای دسترسی سریع تر به اخبار رویدادهای تجاری، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۳:۲۵    
بیست و پنجمین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان از پنجم تا دهم بهمن در اصفهان برپا می شود.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۳:۲۰    
گروه کسب و کار: اولین بافته های دستباف گونه که تلفیقی از طرح های سنتی و هنر ایرانی در فرش است، فرش 700 شانه می باشد که زیبایی وصف ناپذیری در دکوراسیون ایجاد می نماید و انتخاب بسیاری از خریداران در شرایط اقتصادی امروزی می باشد ...
بیست و پنجمین نمایشگاه تخصصی-صادراتی فرش دستباف در روزهای 5 تا 10 بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه اصفهان باحضور حداکثری فعالین اصفهانی این هنر-صنعت برگزار می گردد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۰۲:۳۹    
فرش دستباف از جمله صنایع ارزآور و اشتغال زا در کشور است که نیازمند حمایت برای افزایش تولید است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۲۰:۲۴    
مدیرکل میراث فرهنگی قم گفت: حضور فرش دستباف قم در نمایشگاه تهران نقطه عطفی در معرفی ظرفیت های این استان خواهد بود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۴:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
عامل توسعه شبکه ملی دستبافته های داری خراسان رضوی گفت: متأسفانه چالش های فرش دستباف نه تنها کم نشده است، بلکه روزبه روز بیشتر هم می شود.
مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان از کشف 168 کیلوگرم البسه مستعمل خارجی و 13 تخته فرش دستباف از یک دستگاه خودروی تویوتا در شهرستان زاهدان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۳:۳۵   + ۳۰ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش از افزایش تولید فرش در 9 ماه از ابتدای سال نسبت به مشابه سال قبل خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۰۹:۴۹    
فرش دستباف از جمله صنایع ارزآور و اشتغال زا در کشور است که نیازمند حمایت برای افزایش تولید است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۰:۲۷   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف خاطر نشان کرد: بازارهای ما محدود است و تحریم ها تجار فرش را در یک جنگ نابرابر قرار داده اند و امکان تبلیغ قالی و پرچم دوم کشور در بازارهای خارجی را نداریم و صادرکنندگان برای حضور در نمایشگاه های اروپایی با مشکل مواجه اند و مجوز شرکت در نمایشگاه اخیر در آلمان به ما ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۰۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه بافندگی فرش دستباف مهاباد گفت: هم اکنون هزار و 400 نفر در این شهرستان زیرپوشش بیمه قالی بافی هستند و تعدادی نیز از طریق بیمه عشایر و روستاییان تحت پوشش بیمه هستند.
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۰۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
با نزدیک شدن به عید نوروز و خانه تکانی یکی از کارهای اصلی شستن فرش است. یافتن بهترین روش شستن فرش به خصوص فرش دستباف بسیار چالش برانگیز است. در این مطلب به بررسی بهترین راه شستشوی فرش پرداخته ایم که در ادامه خواهید خواند.
ربیع   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۴:۱۲    
به گزارش خبرنگار ربیع،اسماعیل نادری، در نشست خبری بیست وپنجمین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان، با اشاره به کاهش تعداد بافنده های رسمی فرش دستباف در اصفهان گفت: تعداد بافندگان بیمه شده در اصفهان به کمتر از 20 هزار نفر رسیده است. این موضوع ناشی از وقفه ای است که در بودجه سازمان تأمین اجتماعی شکل گرفت ...
ربیع   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۴:۱۲    
به گزارش خبرنگار ربیع، علی شهبازی گفت: بیست و پنجمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف اصفهان از 5تا10 بهمن ماه بهانه ای است تا علاقه مندان به این هنر ایرانی در این نمایشگاه حضور پیدا کنند و دستاورد هنرمندان، بافهندگان و طراحان و تولیدکنندگان فرش را مشاهده کنند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۰۹:۰۰    
از اصفهان میزبان فعالان صنعت فرش دستباف تا قفل کالابرگ باز شد تیتر درشت صفحه نخست روزنامه های امروز اصفهان است.
تابناک اصفهان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۹:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
رییس اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف استان اصفهان گفت: بر اساس آمار 13 درصد صادرات حدود 65 میلیون دلاری فرش دستباف کشور به استان اصفهان اختصاص دارد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۶:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
بیست و پنجمین نمایشگاه تخصصی صادراتی فرش دستباف اصفهان 5 الی10 بهمن ماه امسال در محل نمایشگاه بین المللی اصفهان برگزار می شود. احمدرضا طحانیان مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان با توجه به اهمیت و جایگاه این نمایشگاه در مقایسه با سایر رویدادهای اقتصادی و نمایشگاهی در اینباره گفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۶:۴۵    
مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان گفت: بیش از 11 استان در این نمایشگاه صنعت و هنر فرش دستباف کشور حضور دارند، همچنین بیش از 6 هزار متر فضا به این نمایشگاه اختصاص یافته است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه شرکت های تعاونی فرش دستباف روستایی استان اصفهان گفت: صدای فعالان حوزه فرش در تصمیم گیری های دولتی ضعیف است، همچنین مرکز ملی فرش حق فرش را در دولت ادا نمی کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۴:۱۱    
نشست خبری بیست و پنجمین نمایشگاه تخصصی و صادراتی فرش دستباف اصفهان ، این نمایشگاه از 5 بهمن به مدت 6 روز از ساعت 14 تا 21 در محل نمایشگاه بین المللی اصفهان واقع در کمربندی شرق، منطقه روشن دشت برای بازدید علاقه مندان به هنر صنعت فرش دستباف دایر خواهد شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۴:۱۱    
فروش اقساطی و ارائه تسهیلات بانکی به خریداران فرش دستباف در بیست و پنجمین نمایشگاه تخصصی و صادراتی فرش دستباف اصفهان صورت می گیرد .
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۳:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف استان اصفهان گفت: در حوزه فرش دستباف خودتحریمی کرده ایم و رقبا توانسته اند از خلأ فرش ایرانی استفاده و بازارهای فرش را از آن خود کنند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۳:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
بیست وپنجمین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان در حالی قرار است از پنجم تا دهم بهمن ماه در محل دائمی برگزاری نمایشگاه های اصفهان برگزار شود که رویدادمحوری و ارائه تسهیلات خرید فرش دستباف، از ویژگی های ممتاز این دوره است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۲۱:۰۸    
ایسنا/لرستان معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: شهرستان در حوزه فرش دستباف پتانسیل بی نظیری دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۱:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
تولید فرش دستباف در شهرستان مهاباد 20 درصد کاهش داشته است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۰:۵۱    
صنعت فرش دستباف یا به عبارتی قالی بافی از کهن ترین صنایع بومی نواحی روستایی ایران از جمله استان کرمان شناخته می شود، این صنعت مهم در چند دهه گذشته به دلایل گوناگونی که اغلب ناشی از تحولات در ساختار اقتصادی و اجتماعی کشور بوده در تولید دچار مشکل و رکود شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۲۳:۵۱    
اهواز-بهشتی نسب، رئیس کمیسیون گردشگری و صنایع دستی اتاق بازرگانی اهواز از اتخاذ مشوق های حمایتی ویژه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دست باف خوزستان برای حضور در نمایشگاه فرش دستباف استان فارس خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۲۰:۵۰    
بانویی کارآفرین توانسته با ایجاد اشتغال در یکی از روستاهای بخش مرکزی قم هنر صنعت فرش را در این منطقه احیا کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۲۰:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
آگهی مزایده کاخ ناصرالدین میرزا از طرف ”صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی“ منتشر شد.
رادیو ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۱:۵۵    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، فرش دستباف ایران اعتبار و سابقه بسیاری دارد و هرچه ما غفلت می کنیم ، دیگران از این پیشینه استفاده می کنند. به اعتقاد بسیاری از متخصصان و دست اندرکاران فرش ...