جمعه ۱۲ آذرساعت ۱۷:۰۴Dec 2021 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دستباف»

ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۶:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس مرکز ملی فرش ایران، رویکرد اصلی برگزاری هفته فرش در نمایشگاه اکسپو 2020 دبی با شعار گره همدلی برای صلح جهانی را معرفی و برنامه های طراحی شده به این منظور را اعلام کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
در پی انتشار گزارشی مبنی بر 17 سال از تصویب گذشت: تیغ بودجه بر نقش رونق فرش دستباف مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در این خصوص جوابیه ای صادر کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۲۰:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های فرش دستباف کشور گفت: فرش در اشتغال و ارز آوری تنها صنعت بومی کشور و مکمل شغل های دامپروری و کشاورزی است.
ارانیکو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش ایران از امضای توافق نامه راه اندازی اکوسیستم دیجیتال فرش دستباف خبر داد.
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۸:۵۹   + ۴۰ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی فرش ایران با بیان اینکه اکوسیستم دیجیتال فرش دستباف بستر و محیطی دیجیتال مبتنی بر تکنولوژی های وب و موبایل است که تمامی نقش آفرینان هنر/صنعت فرش دستباف از طریق آن می توانند کلیه کسب و کار خود را به صورت دیجیتال انجام...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۰:۲۵    
همه ما می دانیم، ایران را به عنوان پایتخت هنر فرش و تابلو فرش در جهان می شناسند. اما تاریخچه تابلو فرش در ایران به دوره قاجار در یکی از شهر های زیبای استان آذربایجان شرقی به نام شهر سردرود برمی گردد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۳:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
زنجان- جعفری، رئیس اداره فرش زنجان گفت: طی هشت ماه امسال بیش از چهار میلیون و 80 هزار دلار صادرات فرش دستباف از استان زنجان صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد افزایش دارد.
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۲:۵۹    
به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، نظر به تداخل تاریخ اعلام شده جهت برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه فرش دستباف ایران با سایر رویداد ها، به آگاهی می رساند نمایشگاه مذکور در تاریخ 12 الی 15 دی ماه سال جاری برگزار نخواهد شد و به زمان دیگری موکول خواهد شد که متعاقبا در سایت مرکز اطلاع رسانی می گردد.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۲:۳۹   + ۱۴ سایت دیگر  
در سال 99 میزان صادرات غیرنفتی کشور 41 میلیارد و 370 میلیون دلار بود و طبق آمار سازمان توسعه تجارت سهم صادرات فرش دستباف کشور از این میزان، حدود 72 میلیون و 424 هزار دلار بوده است ...
شیرازه   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۰۸:۵۷    
فرش دستباف ایرانی به عنوان یک برند قدیمی جایگاهی در عرصه بین الملل دارد و یکی از صنایع مهم و کلیدی برخی استان ها از جمله فارس محسوب می شود اما مدتی است که با مشکلات متعددی در بخش تولید و صادرات دست و پنجه نرم می کند و گره رکود بر تار و پودش خورده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۵:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های تولیدکنندگان فرش دستباف کشور از ایجاد میز فرش در همه اتاق های تعاون استانی با هدف جذب و ترغیب متقاضیان علاقه مند به تشکیل تعاونی فرش دستباف خبر داد.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۰:۲۲   + ۱۶ سایت دیگر  
محمود سیجانی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، بیان کرد: این صادرات در بخش صنعت، معدن و صنایع معدنی، بازرگانی، صنایع دستی و فرش دستباف به ارزش 136 میلیون دلار بوده است و این روند تا پایان سال افزایشی است. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۸:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
رقم صادرات فرش دستباف ایران در سال 1378 حدود 690 میلیون دلار بوده است. در همان سال کل صادرات غیرنفتی ایران که 3 میلیارد و 941 بوده است. این به این معنی است که در سال 1378 معادل 17.5 درصد از کل صادرات غیرنفتی ایران را صادرات فرش دستباف به خود اختصاص داده بوده است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۸:۴۶    
روزگاری است که چرخ گردون به مراد دل تابلو فرش دستباف نمی چرخد ، کنش های سیاسی دیگران، سکون پیشه وران و از سوی سوم برنامه ریزی رقبا همه عرصه را بر فرش ایران سخت کرده است. در چنین شرایطی نخستین گام در راه نجات فرش دستباف ایرانی، شناخت است. شناخت داشته هایمان از این هنر اصیل و ناب ایرانی. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
زنجان- جعفری، رئیس اداره فرش سازمان صمت زنجان گفت: طی هشت ماه نخست سالجاری بیش از 73 هزار متر مربع انواع فرش دستباف توسط قالیبافان زنجانی تولید شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۹:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
دبیر اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف با اشاره به مشکل صدور کارت بازرگانی صادرکنندگان فرش دستباف گفت: اگرچه رفع مشکل صادرکنندگان فرش به دفتر مقررات سپرده شده، اما اقدامی در این باره انجام نشده است.
نی نی بان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۰۹:۰۹    
فرش های دستباف ایرانی به دلیل طراحی باشکوه و تاریخ طولانی پشت سرشان بسیار مشهور هستند. در منطقه ی فارس، تقریباً هر شهر یا روستایی طراحی فرش مخصوص به خود را دارد. این مقاله، همان راهنمای خرید فرش دستباف شما است.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۲:۵۴    
چند نکته حیرت انگیز برای شستن فرش ماشینی و دستباف هوا که گرم می شود فرصت بسیار مناسبی برای شستشوی فرش ها در منزل می شود، اما برای جلوگیری از پوسیده و زرد شدن فرش ها نکاتی وجود دارد که شا...
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۰۹:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه؛ محسن دارابی؛ رییس این سازمان، با اشاره به افزایش 10 درصدی تولیدات فرش بافان استان نسبت به مدت مشابه سال قبل خاطرنشان کرد: بیش از 30 هزار نفر در استان به کار تولید فرش دستباف مشغول اند.
طبق اعلام رسمی بانک مرکزی، مهلت رفع تعهد ارزی صادرکنندگان فرش دستباف یکساله و صنایع دستی شش ماهه اعلام شد.
مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های فرش دستباف کشور گفت: حال هنر صنعت فرش دستباف ایران با تحریم های داخلی به هیچ وجه خوب نیست.
شاتا نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۱:۲۳   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی فرش ایران بیان کرد: ثبت ملی و جهانی نشان جغرافیایی مناطق گوناگون فرش دستباف ایران بر اساس معاهده لیسبون یکی از فعالیت های شایسته مرکز ملی فرش ایران برای دفاع از حقوق مالکیت فکری پدید آورندگان این آثار هنری بی بدیل می باشد.
روزنامه بازار کار   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
قالی بافی یکی از هنرهای جامعه استان چهارمحال و بختیاری است، هنری که قدمت دیرینه ای دارد و افراد زیادی را به خود مشغول کرده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، زنان در کشورهای در حال توسعه امید بزرگی برای ارتقای خانواده ها و رشد و توسعه کشورهای خود هستند ...
پایگاه خبری جامعه   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۰:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، صبح امروز عزت اله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با حضور در مرکز ملی فرش ایران با فرح ناز رافع رئیس مرکز ملی فرش ایران دیدار و گفتگو کرد ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۴:۴۷    
ایسنا/گیلان یک پیشران بافنده فرش دستباف رشت گفت: به طور معمول درآمد یک بافنده فرش دستباف برای گذران زندگی اصلا کافی نیست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۸:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان با بیان اینکه دولت از تولید فرش دستباف حمایت می کند گفت: در این راستا امسال 600 میلیون تومان به حوزه آموزش فرش دستباف اختصاص یافته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۴:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- رئیس اداره فرش سازمان صمت کرمانشاه گفت: بافندگان کرمانشاهی امسال 10 درصد تولید فرش دستباف استان کرمانشاه را افزایش دادند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل و رئیس هیات مدیره صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف واحیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: اتاق آیینه مرکز چهارمحال و بختیاری در بافت مرکزی شهرکرد به بخش خصوصی تحویل داده شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۰:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش گفت: بیست و نهمین نمایشگاه فرش دستباف ایران از 12 تا 15 دی 1400, به مدت 4 روز در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزار خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیرعامل و رییس هیات مدیره صندوق توسعه صنایع دستی وفرش دستباف و احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی وفرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی گفت: هم اکنون مالکیت 276 مجموعه تاریخی کشور در اختیار این صندوق قرار دارد که کاربری 78 مجموعه تاریخی به بخش خصوصی واگذار شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۰۹:۵۶    
رئیس اتحادیه فرش دستباف کاشان گفت: قدمت فرش کاشان به زمان صفویان و حمله مغول می رسد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۰۹:۲۸    
فرش دستباف کاشان از چند صد سال پیش تا امروز از ارزشمندترین سرمایه های فرهنگی و هنری این شهر محسوب می شود؛ در این گزارش از ریشه و سرگذشت فرش کاشان گفتیم و به سراغ رئیس یکی از قدیمی های بازار فرش رفتیم و درباره چند و چون این هنر اصیل با او به گفت و گو نشستیم .
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۰۳:۲۸    
فرش یکی از عناصر تأثیرگذار در دکوراسیون منزل است. فرش دستباف نیز از فاکتورهای اصلی در فرهنگ ایرانی به شمار می رود. با مطالعه راهنمای خرید فرش دستباف به نکاتی که به هنگام خرید باید در نظر بگیرید پی خواهید برد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۲۱:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیرعامل و رییس هیات مدیره صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: اتاق آیینه مرکز چهارمحال و بختیاری در بافت مرکزی شهرکرد برای انجام فعالیت فرهنگی به بخش خصوصی تحویل داده شد.
آذرمغان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
رامین صادقی در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه فرش دستباف و تابلو فرش در اردبیل در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان گفت: استان اردبیل استان پیشرو در تولید فرش است به طوریکه سالانه 90 هزار متر مربع فرش در سطح استان تولید می شود ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۲:۰۶    
برترین ها: ورود فرش دستباف ایرانی به آمریکا پس از یک وقفه کوتاه، چند سالی هست که دوباره از سوی ایالات متحده آمریکا ممنوع شده است. ابراهیم علیزاده؛ روزنامه نگار اقتصادی در توئیتر خود نوشت:
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۰۹:۲۷    
قربانی اقدم رئیس اتحادیه بافندگان فرش دستباف مهاباد گفت: کرونا صادرات فرش دستباف را در این شهرستان به صفر رساند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۰۹:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: سالانه بیش از یکصد هزار مترمربع فرش دستباف در کرمانشاه تولید می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۰۰:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - تبریز - رعنا نیک رفتار : سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با تاکید بر ظرفیت های بالای استان در هنر-صنعت فرش، از سهم 35 درصدی استان در تولید و صادرات فرش کشور خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۲۲:۵۸   + ۱۳ سایت دیگر  
قم - ایرنا - معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری قم از اجرای طرحی برای تکریم عابران پیاده خبر داد و گفت: با اجرای این طرح، فرش دستباف قم هنگام عبور عابران پیاده از عرض خیابان زیر پای آنان پهن می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۲:۴۳    
معاون بازرگانی و توسعه تجارت کردستان از پیش بینی تولید بیش از 100 هزار متر مربع فرش دستباف در کردستان تا پایان امسال خبر داد.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۰۷:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
دکتر صادقی در ادامه یادآور شد: نمایشگاه فرش دستباف با همکاری نمایشگاه بین المللی و سازمان صمت استان وبا دعوت از تولید کنندگان شش استان با هدف حمایت ازتولید کنندگان ومصرف کنندگان برگزار شده .
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۸:۰۶    
صنعت تولید فرش دستباف و فرش ماشینی یکی از بزرگ ترین صنایع در ایران است. فرش و تابلو فرش در دو نوع دستباف و ماشینی تولید و عرضه می شوند. نوع دستباف فرش از ظرافت بالاتری نسبت به نوع ماشینی برخوردار است. طبیعتاً ارزش و قیمت فرش و تابلو فرش دستباف هم از نوع ماشینی آن ها بسیار بالاتر است ...
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۴:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
رامین صادقی رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل با تشریح عملکرد اداره فرش سازمان گفت : استان اردبیل دارای 44 هزار نفر بافنده فعال فرش دستباف بوده که از این تعداد حدود7243 نفر بیمه شده تامین اجتماعی وبیش از 37000 نفرنیز به صندوق بیمه اجتماعی قالیبافان روستاییان عشایر وکشاورزان (براساس تفاهم ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۰۹:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه فرش دستباف خراسان جنوبی گفت: در سه سال گذشته حتی نام یک بافنده در فهرست بیمه قرار نگرفته و افراد بیمه شده موجود هم بنا به سخت گیری ها از فهرست بیمه خارج شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
رییس اداره فرش سازمان صمت زنجان: زمان کوتاه پیمان سپاری ارزی مهمترین و موثرترین عامل کاهش فروش و صادرات فرش دستباف زنجان است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه فرش دستباف خراسان جنوبی گفت: صدور فرش دستباف در ایران طی دو سال اخیر کمتر از 50 میلیون دلار بوده است که کمترین میزان صدور را طی 50 سال اخیر به خود اختصاص داده است.
تجارت گردان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۲:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
نشست هم اندیشی دکتر شهبازی “مدیرکل دفتر تامین و سرمایه گذاری وزارت صنعت، معدن و تجارت” با رییس مرکز ملی فرش ایران روز شنبه مورخ 1400/8/22با موضوع اهدای تسهیلات به تولید کنندگان فرش دستباف در سالن جلسات مرکز ملی فرش ایران برگزار ...
زریان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
عامل خوشه فرش کردستان مهمترین دستاورد این خوشه در استان را تلاش برای حضور در بازار آمریکای شمالی اعلام کرد و گفت: 70 درصد فرش دستباف دنیا در آمریکای شمالی به فروش می رسد لذا وقتی در این بازار حضور پیدا کنیم موفق خواهیم شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
فرش هایی با قدمت دوران قاجار و پهلوی در نمایشگاه فرش دستباف خراسان جنوبی در معرض دید علاقه مندان است.