دوشنبه ۳۰ فروردینساعت ۲۲:۵۳Apr 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سد طالقان»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان البرز گفت: در استان البرز با 33 درصد کاهش بارش مواجه هستیم و ذخیره سد طالقان نیز 8 درصد نسبت به سال گذشته کاهش دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
قزوین- ملکی، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین گفت: 40 میلیارد تومان اعتبار برای تسریع در پروژه انتقال آب از سد طالقان به شهرستان آبیک اختصاص یافت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۷:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - نماینده مردم شهرستان های ساوجبلاغ ، نظرآباد ، طالقان و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد ، طرح جذب سهمیه 25 میلیون متر مکعبی آب سد طالقان برای شهرستان های نظرآباد و ساوجبلاغ در غرب استان البرزعملیاتی می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۴:۵۱   + ۳۲ سایت دیگر  
در حوضه سد طالقان ارتفاع آب معادل برف نسبت به سال گذشته و دوره آماری بلندمدت به ترتیب به میزان 8.36 و 6.55 سانتی متر کاهش داشته است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۸:۳۶    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: فاز اول طرح انتقال آب از سد طالقان تا محدوده شهرستان آبیک در صورت تامین بموقع اعتبارات در تابستان امسال تکمیل می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۶:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
قزوین-ایرنا- نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجا که اعتبارات فعلی برای پیشبرد طرح انتقال آب از سد طالقان به قزوین ناکافی است، پیگیر تقویت بودجه این پروژه از منابع ملی هستیم.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۲۲:۱۰    
اقتصاد ایران: قزوین – فرماندار آبیک گفت: با تلاش های صورت گرفته و روند اجرای پروژه امیدواریم در موعد مقرر یعنی تا پایان دولت کام مردم آبیک با آب سد طالقان شیرین شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۵:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
یکی از بزرگترین سدهای ایران سد طالقان است که بر روی رودخانه شاهرود بنا شده. رودی که از کوه های مازندران سرچشمه می گیرد و در مسیر جریان به دره زیبای طالقان می رسد. سد طالقان، سدی خاکی با هستهٔ رسی است که بیش از 100 متر از بستر رودخانه ارتفاع دارد و نیروگاه برق آبی آن توان تولید 17٫8 مگاوات برق دارد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۲:۲۷    
قزوین- ملکی، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین گفت: تکمیل و بهره برداری از پروژه انتقال آب از سد طالقان آب شرب پایدار بخش قابل توجهی از استان را برای مدت 25 سال آینده تامین می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۰۸:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
قزوین-ایرنا - آبگیری و بهره برداری از سد مخزنی نهب با 120 میلیون متر مکعب ظرفیت و انتقال آب سد طالقان به آبیک هر دو از مطالبات و آروزهای دیرینه مردم منطقه و نیازهای مهم و اساسی آبی استان قزوین بود که با وجود تنگناهای مالی و اعتباری در دولت تدبیر و امید به ثمر نشست.
بسیج   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۲:۰۸    
فرخزاد گفت: پروژه آبرسانی سد طالقان که نزدیک به 100 میلیارد تومان خارج از طرح به آن تعلق گرفت، تا پایان خرداد به بهره برداری خواهید رسید و 28 شهر و 194 روستا از نتیجه این پروژه بهره مند خواهند شد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۰۸:۵۷   + ۱۴ سایت دیگر  
محمد شهریاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا توضیح داد: این حجم ذخیره آب در روز مشابه سال گذشته 632 میلیون متر مکعب بود. وی افزود: اکنون در سد امیر کبیر 121 میلیون متر مکعب، سد لتیان 28 میلیون متر مکعب، سد لار 24 میلیون متر مکعب، سد طالقان 268 میلیون متر [...]
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۲:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
عکس هوایی بسیار زیبا و دیدنی از سد طالقان را ببینید.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۴:۱۳    
کرج - استاندار البرز گفت: تصمیم گیری در خصوص طرح های گردشگری طالقان با وجود اینکه سد طالقان در این شهرستان مستقر است با البرز نبود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۳:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
کرج - استاندار البرز گفت: تصمیم گیری در خصوص طرح های گردشگری طالقان با وجود اینکه سد طالقان در این شهرستان مستقر است با البرز نبود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۸:۰۱    
گروه استان ها عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه اینکه پروژه آب رسانی از سد طالقان به شهرستان آبیک پیشرفت فیزیکی بسیار خوبی داشته است، گفت: این پروژه تا پایان دولت دوازدهم به پایان می رسد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۸:۳۹    
گروه استان ها استاندار قزوین گفت: برای تسریع طرح انتقال آب از سد طالقان به آبیک 120 میلیارد تومان بودجه اختصاص خواهد یافت و این پروژه قطعاً تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری خواهد رسید.
تیتر ۱   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
علی حدادی گفت: سفره های زیر زمینی طالقان به دلیل برداشت بی رویه آب فقیر شده و میزان دسترسی به آب به حدود 200 متر رسیده است. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
فرارو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۰:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
سد مشمپا یکی از سد های مهم ایران و استان زنجان محسوب می شود که در نزدیکی روستای مشپما و در جنوب غربی استان زنجان روی رودخانه پر آب و دائمی قزل اوزن در حال احداث است. سد مشمپا در استان زنجان پس از سد طالقان دومین سد بزرگ برق آبی ایران است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۲۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
کرج - ایرنا- نماینده مردم شهرستان های ساوجبلاغ ، نظرآباد و طالقان گفت : انتظار می رود وزارت نیرو بخشی از درآمد حاصل از فروش آب سد طالقان را برای عمران این شهرستان اختصاص دهد.
استانداری قزوین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۲۲:۲۳    
در ابتدا طاهری فرماندار تاکستان گزارشی از وضعیت شهرستان در حوزه های مختلف عمرانی ، اقتصادی و ... من جمله پروژه سد نهب و شبکه توزیع آن ، جاده خرمدشت ،ضیاآباد و آبترش ، فاضلاب شهری شهر تاکستان ...
دیده بان البرز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۲۱:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم طالقان، نظرآباد و ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی شهر کرج گفت: با توجه به مشکل چندین ساله کمبود آب شرب مردم شهرستان های ساوجبلاغ و نظرآباد، 25 میلیون متر مکعب آب آشامیدنی از سد طالقان به شهرستان های ساوجبلاغ و نظرآباد اختصاص یافت.
صبح قزوین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۳:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: هیچ برنامه ای در تأمین آب سد طالقان برای منطقه عظیمیه وجود ندارد و این امر بستگی به مدیریت شهری و شرکت آب و فاضلاب دارد که بخواهد در آینده بنا به تصمیمات برای چه مناطقی از استان تأمین آب را در نظر داشته باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۲۱:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - عملیات انتقال آب از تصفیه خانه آب شماره 2 کرج به روستای محمود آباد با هدف افزایش کمی وکیفی آب شرب این منطقه وبرخورداری از آب سد طالقان اجرا شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۷:۳۱    
قزوین- ملکی، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: از پروژه 17 کیلومتری آبرسانی به آبیک از سد طالقان نزدیک به 10 کیلومتر باقی مانده است که در صورت توافق با پیمانکار تا پایان امسال تکمیل می شود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۱۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس بر لزوم استفاده بهینه از سد طالقان برای رفع مشکل کم آبی در حوزه انتخابیه خود تاکید کرد.
صبح قزوین   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: براساس برآوردهای پیش بینی شده پروژه آب شرب آبیک به بیش از 130 تا 140میلیارد اعتبار نیاز دارد که اگر نقدینگی آن تامین شود اوایل خردادماه می توانیم کار را به اتمام برسانیم.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۰۰:۱۹    
هفدهمین نشست شورای عالی شهرسازی و معماری ایران با بررسی دو دستور کار، سیاست گذاری و ضابطه گذاری حوضه آبریز سد طالقان به عنوان یکی از سدهای پنج گانه تامین کننده آب شرب تهران و بررسی دستورالعمل ساخت وساز در پهنه های گسلی برگزار شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ - ۱۱:۲۰    
استاندار قزوین گفت: با تسریع در اجرای پروژه انتقال آب شرب از سد طالقان آب شرب بهداشتی و سالم شهرستان آبیک را زودتر تامین می کنیم.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ - ۱۱:۱۴    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: پروژه انتقال آب از سد طالقان به استان با 45 درصد پیشرفت فیزیکی در صورت تامین اعتبار در خرداد ماه سال آینده آماده افتتاح می شود.
استانداری قزوین   ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ - ۰۹:۲۸    
بازدید جمالی پور استاندار قزوین، احمدپور فرماندار شهرستان آبیک، از محل پروژه خط انتقال آب شرب از سد طالقان به شهرستان آبیک.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۱۹:۵۸    
قزوین- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین گفت:آب شرب 15 شهر و 194 روستای شهرستان قزوین از سد طالقان تامین می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۱۶:۱۲    
گروه استان ها- استاندار قزوین گفت: با توجه به اینکه طرح انتقال آب سد طالقان به آبیک از ردیف بودجه ملی برخوردار است، سازمان برنامه و بودجه باید در اسرع وقت اعتبار انتقال آب به این شهرستان را تأمین کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۱۵:۱۰    
گروه استان ها- مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای استان قزوین گفت: انتقال آب سد طالقان به شهرستان آبیک منوط و مشروط به نقد شدن اسناد خزانه و تامین کامل اعتبار 120 میلیارد تومانی این پروژه است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۱۴:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: تصفیه خانه طرح آبرسانی از سد طالقان به قزوین که در شهر زیاران آبیک در دست احداث است تا شهریور سال 1400 به بهره برداری می رسد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۱۳:۲۰    
استاندار قزوین گفت: انتقال آب سد طالقان به استان مهمترین پروژه آبرسانی استان است که باید بسرعت و در موقع تعیین شده افتتاح شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۱۳:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: آبرسانی به آبیک از سد طالقان جزو طرح های اولویت دار ملی به شمار می رود که باید تا پایان اردیبهشت سال 1400 به پایان برسد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۲۷ - ۱۷:۵۲    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین با بیان این که، پروژه انتقال آب از سد طالقان یکی از بزرگترین پروژه های آب در سطح استان است، بیان کرد: از طریق این پروژه آب شرب 14شهر و 194 روستا تامین خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۲۲:۲۱    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان: اعتبارات دولتی طرح ملی انتقال آب از سد طالقان به قزوین ، به تامین آب برای شهر آبیک تخصیص داده شده است.
تیتر ۱   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
حامد فرضی گفت: سرعت فرسایش خاک در اراضی بالادست سد طالقان و کرج ناشی از سیل و فعالیت های مجاز و غیر مجاز انسانی زیاد است. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۶:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین: اجرای مرحله نخست طرح انتقال آب از سد طالقان به استان قزوین در انتظار تامین اعتبار است.
سازمان مدیریت بحران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز با اشاره به اینکه نقاط بحرانی شهرستان طالقان شناسایی و در راستای رفع مشکلات احتمالی اقدام شد، گفت: لایه روبی رودخانه طالقان به منظور جلوگیری از وقوع سیل در پی بارندگی برف و باران در فصل سرما انجام شد . ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
قزوین – ایرنا – رییس شورای هماهنگی مدیران عامل صنعت آب و برق استان قزوین گفت: طرح آب رسانی به آبیک از سد طالقان هم اکنون حدود 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با کندی و تاخیر در حال اجرا است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۸:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
قزوین – ایرنا – مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: 70 درصد طرح آبرسانی از سد طالقان به شهر آبیک، موضوع تامین لوله و تجهیزات است که افزایش قیمت مصالح و نوسانات بازار موجب شده پیمانکار در این زمینه با مشکل مواجه شود.
کرج رسا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۸:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، سعید نقدی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: اکنون حدود 60 درصد ظرفیت سد کرج و 61 درصد ظرفیت سد طالقان پر است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته هفت درصد کاهش نشان می دهد. ظرفیت مخازن سدهای طالقان و کرج به ترتیب 420 میلیون متر مکعب و 180 میلیون متر مکعب است . ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۷:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
کرج - رئیس شورای شهر کرج گفت: باید از حق آبه سد طالقان سهمی برای رودخانه کرج در نظر گرفته شود تا درختان آن مناطق خشک نشوند.
کرج رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۲:۲۷   + ۲۳ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، حسن مددی گفت: در این خصوص وزیر نیرو اعلام کرد که طرح انتقال آب در دولت های قبلی مصوب شده و نحوه تخصیص حقابه رودخانه و استان البرز نیز در همان مقطع تعیین شده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
قزوین – ایرنا - مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: تامین آب شرب از سد طالقان یکی از بزرگترین پروژه های آبی کشور و از طرح های بزرگ عمرانی استان بوده که اجرای تصفیه خانه آن از طریق قرارد بی او تی به پیمانکار واگذار شده است.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۲۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران از افتتاح ایستگاه تبخیرسنجی سد طالقان خبر داد.