چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۱۵:۰۹Oct 2020 28

جدیدترین‌های «سد طالقان»

ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
قزوین – ایرنا - مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: تامین آب شرب از سد طالقان یکی از بزرگترین پروژه های آبی کشور و از طرح های بزرگ عمرانی استان بوده که اجرای تصفیه خانه آن از طریق قرارد بی او تی به پیمانکار واگذار شده است.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۲۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران از افتتاح ایستگاه تبخیرسنجی سد طالقان خبر داد.
گلونی   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۲۳:۰۶    
دریاچه سد طالقان بر فراز رودخانه شاهرود از قدیمی ترین سدهای کشور به گزارش گلونی سد طالقان یکی از قدیمی ترین سدهای ایران است که در شهرستان طالقان واقع شده. این دریاچه یکی از زیبایی های بی نظیر پشت این سد است. این سد یکی از جاذبه های استان البرز به شمار می رود. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
محمد درویش گفت: متاسفانه زمانی که تهران با مشکل تامین آب مواجه می شود به سدسازی روی می آورد که این چاره نیست. سد لار 2 و سد طالقان در همین راستا تاسیس شد و پس از آن نیز به دنبال احداث سد هراز هستند تا قسمت دیگری از آب تهران تامین شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۹:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
کرج-نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس گفت: روستانشینان هم جوار سد طالقان آب شرب خود را با دبه و تانکر از جایی دیگر تأمین می کنند که باید برای رفع این معضل اقدام عاجلی کرد.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۷:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای قزوین، از اخذ موافقت اولیه گذر آبی جهت احداث نیروگاه برق آبی روی خط انتقال آب شرب قزوین از سد طالقان خبر داد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۰:۰۱    
زهرا رفیعی خبرنگار مطالعات ارزیابی اثرات محیط زیستی تونل انتقال آب طالقان به تهران انجام شده و وزارت نیرو برای احداث آن پیگیر اخذ مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست است. این در حالی است که به گفته کارشناسان حوزه آب، انتقال آب بین حوضه ای اثرات مخرب محیط زیستی دارد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۳:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین معاون عمرانی استاندار گفت: مقررشده فاز جدید شهرک (ناحیه شهری) مهرگان قزوین در 250 هکتار توسعه پیدا کند اما در حال حاضر امکان تأمین آب برای اجرای این پروژه وجود ندارد؛ اگر آب سد طالقان وارد استان قزوین شود ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۲:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
بررسی های یک مطالعه در خصوص میزان ذرات میکروپلاستیک در رسوبات سد طالقان و رودخانه بالادست آن نشان داد تمام نمونه های برداشته شده از این منطقه آلوده به میکروپلاستیک ها هستند.
استانداری قزوین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۳:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون عمرانی استاندار تاکید کرد:پروژه ابرسانی از سد طالقان با اولویت شهر ابیک و طرح آبرسانی اضطراری شهر قزوین نیازمند مساعدت مالی است.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
عین ماجرایی که در سد طالقان ایجاد کرد و شهرکی به نام شهرک هنرمندان ساخته اند و افراد لاکچری در آنجا ویلا دارند، اگر آن سد ساخته نمی شد و چشم انداز خانه های ویلایی دریاچه سد نبود
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۳:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها نماینده طالقان در مجلس شورای اسلامی،گفت: اهالی روستای خسبان این شهرستان آب شرب مورد نیاز خود را با دبه از روستای مجاور تامین می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۵:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سرانه درمانی دو شهرستان فردیس و طالقان در حال حاضر صفر است، گفت: مردم روستاهای اطراف سد طالقان با تانکر و دبه آب موردد نیاز خود را تأمین می کنند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۲:۲۴    
صفحه نخست روزنامه های البرز دوشنبه 10 شهریور به ممنوعیت تبلیغات انتخابات در دور دوم مجلس شورای اسلامی در استان البرز و تعیین تکلیف درآمد سد طالقان اختصاص یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۰۷ - ۱۰:۴۶    
در بخش خبری 20 پنجشنبه 6 شهریور 1399 قزوین، خبر هایی از افتتاح طرح های هفته دولت؛ انتقال آب از سد طالقان در زمانی دیگر تا ترافیک نیمه سنگین در راه های استان را می بینید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۴:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - نماینده مردم طالقان ، ساوجبلاغ و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی بر تعیین تکلیف منابع درآمدی آب سد طالقان تاکید کرد.
وزیر نیرو در رابطه با حواشی روش انتقال آب سد طالقان به تهران گفت: اما و اگر ها و حرف و حدیث های این طرح، برای همکاران رسانه ای اشتغال ایجاد کرده است!
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۸:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
البرز- مدیرعامل شرکت آبفای البرز گفت: 80 درصد آب شرب البرزنشینان از منابع زیرزمینی تامین می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۸:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
وزیر نیرو در رابطه با حواشی روش انتقال آب سد طالقان به تهران گفت: اما و اگر ها و حرف و حدیث های این طرح، برای همکاران رسانه ای اشتغال ایجاد کرده است!
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۴:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/البرز وزیر نیرو با اشاره به اقدامات گسترده در بخش تولید و مدیریت انرژی طی ماه های اخیر در کشور گفت : جمهوری اسلامی ایران با وجود شیوع بیماری کرونا، کارنامه درخشانی در زمینه تولید و بهبود شاخص های برق و انرژی ارائه کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - وزیر نیرو اعلام کرد که 20 میلیون مترمکعب طی 2 ماه آینده به عنوان حق آبه از سد طالقان به استان البرز اختصاص می یابد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - نماینده مردم شهرستان های ساوجبلاغ ، طالقان و نظرآباد اعلام کرد که با توجه به افزایش جمعیت و محدودیت منابع آبی، اختصاص حق آبه از سد طالقان به نظرآباد و شهرستان ساوجبلاغ ضروری است .
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۳:۱۲    
گروه استان ها استاندار قزوین گفت: طرح انتقال آب سد طالقان به آبیک تا پایان سال 1399 تمام می شود و تا این تاریخ باید همه مراحل اجرایی طرح یادشده به پایان رسیده باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت به وعده های خود در رابطه با سد طالقان عمل نکرد، گفت: احداث تصفیه خانه نیاز فوری شهرستان های استان البرز است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۰۹:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
کرج – ایرنا- همزمان با هفته دولت، با حضور دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو، عملیات ساخت مدول سوم تصفیه خانه و مخزن 2 هزار متر مکعبی برای انتقال آب سد طالقان به کرج روز سه شنبه در استان البرز آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
در شورای برنامه ریزی و توسعه استان با حضور نوبخت معاون رئیس جمهور و مسئولان استانی 15 اولویت استانی مطرح شد و انتظار مساعدت برای اجرای طرح آبرسانی از سد طالقان به قزوین از مهم ترین این اولویت هاست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۱:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل جدید آبفای استان البرز گفت: طرح توسعه ظرفیت برداشت از سد طالقان، بهره برداری از 5 حلقه چاه و طرح های مختلف آبرسانی و توسعه شبکه با صرف اعتبار 132 میلیارد تومان در هفته دولت به بهره برداری می رسد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۸:۵۷    
حوزه/ نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی به همراه برخی مسئولین استان از سد طالقان و مسیر انتقال آب به آبیک بازدید کردند.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۲۲:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و بافت های فرسوده شورای شهر کرج گفت: یکی از مشکلات متروی کرج در طول چند وقت اخیر بحث افزایش غیرمنطقی قیمت ها و نرخ ارز است ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۱:۲۲    
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: با توجه به اینکه بیشترین میزان مصرف آب مربوط به بخش کشاورزی است باید استفاده از آب در این بخش تا 40 درصد کاهش پیدا کند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۵:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس بر ضرورت تسریع در حل مشکلات سد طالقان توسط وزارت نیرو تاکید کرد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۰۶:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
احمدپور: با اختصاص اعتبار 700میلیارد ریالی آب شرب شهر آبیک از سد طالقان تامین خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۴:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها- نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس با بیان اینکه "آب سد طالقان به جای شهرستان های همجوار به قزوین می رود" گفت: تاکنون هیچ پروژه عمرانی از محل فروش آب سد طالقان در این شهرستان انجام نشده است و وزیر نیرو باید پاسخگو باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۱۹:۴۳    
در این بخش خبری ، خبرهایی از انتقال آب سد طالقان به قزوین ، بررسی مشکلات واحدهای تولیدی تاکستان و گزارشی از فعالیت جهاد دانشگاهی در چهار دهه اخیر را ببینید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۳:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای گفت: اجرای طرح انتقال آب سد طالقان به هزار و 400 میلیارد اعتبار نیاز دارد که مناقصه اول آن هفته گذشته انجام شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۱۵:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای استان قزوین گفت: به زودی اجرای پروژه انتقال آب از سد طالقان به استان قزوین را تحویل بخش خصوصی می دهیم تا ظرف 3 آینده آن را اجرا و تکمیل کند.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
استاندار قزوین گفت: بالاخره بعد از سال ها پیگیری مسئولان استان قزوین انتقال آب طالقان به 16 شهر استان قزوین از روز دوشنبه هفته جاری کلید خورد و با اجرای این پروژه مشکلی در تامین آب آشامیدنی استان نخواهیم داشت. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۷:۵۵    
70 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل طرح انتقال آب سد طالقان به شهر آبیک اختصاص یافت.
استانداری قزوین   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک از تخصیص 70 میلیارد تومان به جهت انتقال آب سد طالقان به شهر آبیک خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۱:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
قزوین- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین گفت: طرح انتقال آب سد طالقان به استان قزوین 10 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و فاز اول آن سال آینده به پایان می رسد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۱:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
قزوین- رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین گفت: با تأمین 70 میلیارد تومان اعتبار طرح انتقال آب سد طالقان به شهرستان آبیک امسال افتتاح می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۲۱:۱۶    
نماینده مردم قزوین البرز و آبیک: امیدواریم فعالیت های انتقال آب از سد طالقان که از سال 86 آغاز شده با تلاش جهادی مسئولان پیگیری شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
عدم توجه پیمانکاران شهرداری در طرح بزرگراه شمالی به تذکرات آبفا، باعث آسیب شبکه و قطعی آب روستای محمودآباد شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
پنج میلیون مترمکعب از سد طالقان به بخش خصوصی واگذار می شود تا آب شرب 17 شهر و 200 روستای استان قزوین تأمین شود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۲۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم ساو جبلاغ در مجلس با بیان اینکه سد طالقان به جای فرصت سازی برای مردم به نوعی محدودیت ایجاد کرده است،گفت: طرح هادی روستایی الزامی است که حداقل هر 10 سال یکبار بازنگری شود تا توسعه روستاها به نحو اصولی رقم بخورد .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۷:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: 5 میلیون متر مکعب از سد طالقان به بخش خصوصی واگذارمی شود.
برترین ها / جهان نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۵:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: یکی از بزرگترین سدهای ایران سد طالقان است که بر روی رودخانه شاهرود بنا شده. رودی که از کوه های مازندران سرچشمه می گیرد و در مسیر جریان به دره زیبای طالقان می رسد. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۲:۳۰    
صفحه نخست روزنامه های سه شنبه 17 تیر به افزایش 30 درصدی شهریه مدارس غیردولتی و پیگیری حق آبه درآمد آب سد طالقان از طرف استاندار البرز اختصاص یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۲:۲۵    
لطف الله سیاهکلی نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در حاشیه شورای برنامه ریزی شهرستان آبیک، از تخصیص اعتبار ملی برای انتقال آب سد طالقان به قزوین و انجام پروژه در طی یک سال خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/البرز نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس گفت: برای تکمیل مسیر هشتگرد- طالقان نیز مطالبات جدی صورت گرفته و تا پایان سال امیدواریم به بهره برداری برسد.