جمعه ۱۵ اسفندساعت ۰۴:۰۹Mar 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نظریه پردازی»

شعار سال   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر دولت اسلامی قدرت بازدارنده ی قوی نداشته باشد، دشمنان تمدن اسلامی، دشمنان اسلام، دشمنان بشریت و جهان استکبار نمی گذارند تمدنی شکل بگیرد ...
حجت الاسلام و المسلمین دکتر مصطفی رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در چهارمین اجلاس ملی کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره که در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما روز چهارشنبه 13 اسفند 99 برگزار شد ...
شورای عالی انقلاب فرهنگی   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۹:۵۱    
دکتر حسین خنیفر رییس دانشگاه فرهنگیان در چهارمین اجلاس ملی کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره که در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما روز چهارشنبه 13 اسفند 99 برگزار شد، با اشاره به اهمیت نظریه پردازی و تاکید و تشویق رهبرمعظم انقلاب در خصوص نهضت علمی و آزاد اندیشی ...
دین آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۹:۳۲    
فرید العطاس در اولین کتاب خود درباره ابن خلدون سعی دارد تا عمق قوت نظریه پردازی اجتماعی مسلمانان را نشان دهد که می تواند به عنوان مقدمه ای جامع درباره ابن خلدون خوانده شود. کتاب دوم وی در مورد ابن خلدون، یک ایده پیشنهادی توسط العطاس است ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۶:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
سلیمی با بیان اینکه نگاه چندوجهی قرآن به انسان به معنای رها کردن عقل انسانی از قید و بندهای متفاوت است، اظهار کرد: جریان نظریه پردازی در دانشگاه های ما می تواند یک جریان حیات بخش به محیط دانشگاه باشد و اساتید و دانشجویان ما را به این دغدغه وادارد که کار شما اندیشه ورزی و نوآوری است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
حاجی میرزایی با بیان اینکه مواجهه هوشمندانه با تغییرات پرشتاب لازمه حفظ عزت و اقتدار جامعه است، اظهار کرد: فناوری کرسی های نظریه پردازی و آزاداندیشی و نقد و مناظره ساز وکاری برای نیل به همبستگی جمعی، توسعه علمی کشور و شتاب گیری دانش در جامعه است.
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با تاکید بر اهمیت کرسی های نظریه پردازی در ایجاد تمدن اسلامی آن را از موضوعات بنیادین حرکت جامعه در سطح انقلاب اسلامی دانست. ...
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رییس دانشگاه فرهنگیان در چهارمین اجلاس ملی کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره که در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، با اشاره به اهمیت نظریه پردازی و تاکید و تشویق رهبرمعظم انقلاب در خصوص نهضت علمی و آزاد اندیشی، آن را نشانه درایت و افق مندی رهبری برشمرد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۲۰:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
قائم مقام ستاد نقشه جامع علمی کشور با تاکید بر اینکه جهاد دانشگاهی با توجه به تخصص هایی که دارد نه به عنوان مجری طرح های فناوری بلکه به عنوان مدیر و ناظر بر انتقال دانش فنی وارد عمل شود، گفت: مشارکت این نهاد در ارتقای کرسی های نظریه پردازی از ماموریت های جدید جهاد دانشگاهی است.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ لازم است ظرفیت تربیت معلم مبلغ حوزه های علمیه در تربیت صاحب نظران و پژوهشگران متخصص حوزوی به منظور نظریه پردازی تربیت دینی و بهره گیری از ظرفیت بالقوه تبلیغی- فرهنگی آن در عرصه آموزش و پرورش بهره گیری شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۶:۱۵    
حجت الاسلام فتحی با اشاره به سه معیار شناخت کلمات کلیدی قرآن کریم، اظهار کرد: یکی از واژگان پیوند مستحکمی با کلمةالله دارند، معیار دوم اینکه نمایاننده یک جهان بینی و ایدئولوژی هستند و صرفاً معنای لغوی و فرهنگ نامه آنها مراد نیست و نکته سوم اینکه شمول، گستره و حوزه معنایی فراوانی دارند.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۱:۳۱    
حجت الاسلام شاکرین با شرح کارویژه های گروه منطق فهم دین، گفت: این گروه برای نظریه پردازی در حوزه ی روش شناسی فهم و کشف دین و مباحث دین شناختی، تاسیس شده است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۱:۱۲    
کرسی ترویجی روش شناسی واژگان کلیدی قرآن و کاربرد آن در نظریه پردازی اسلامی با مشارکت گروه فلسفه علوم انسانی و گروه قرآن پژوهی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه برپا می شود.
شورای عالی انقلاب فرهنگی   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۷:۲۵    
نشست تشکیل کمیته دانشگاهی نظریه پردازی، نقد و مناظره در حوزه علوم انسانی با حضور دکتر علی اکبر مسگر معاون حمایت از کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر فرید محسنی رئیس دانشگاه علوم قضائی و خدمات اداری و معاونین این دانشگاه در سالن جلسات شهید سلیمانی برگزار شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۶:۵۶    
حوزه/ کرسی نظریه پردازی عدم حجیت خبر موثق (غیرامامی) ، به همت معاونت پژوهش مجتمع آموزش عالی تاریخ، سیره و تمدن اسلامی برگزار شد.
رادیو ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۲:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش شبکه رادیویی ایران، در دورانی به سر می بریم که به شدت نیازمند نظریه پردازی در سینمای ایران هستیم و آنچه در سطح جهانی نیز در حال رخ دادن است. ...
تقریب   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۴:۲۳    
پنجمین کرسی از کرسی های نقد، نظریه پردازی و آزاداندیشی در پژوهشگاه مطالعات تقریبی قم با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسینی شاهرودی نماینده سابق ولی فقیه در استان کردستان با موضوع بایسته های تقریب در غرب کشور برگزار شد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۸:۱۰    
دوره ی تخصصی روش شناسی نظریه پردازی به همت مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان و باهمکاری معاونت پژوهش این حوزه، ویژه استعداهای برتر و پژوهشگران سطح 4 حوزه برگزار شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۷:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
حوزه/ عضو شورای عالی حوزه های علمیه گفت: بزرگان زیادی تاکنون درباره حکومت اسلامی در حوزه علمیه سخن رانده اند اما نظریه پردازی حکومت اسلامی دایره بسیار وسیعی دارد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۳:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس پژوهشکده فقه نظام گفت: استنباط مسائل مربوط به حکومت اسلامی از کارهایی است که باید در دوره کنونی صورت بگیرد. به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، آیت الله محسن اراکی صبح امروز در دومین همایش کتاب سال حکومت اسلامی که در دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری در قم برگزار شد ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۱:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
عماد افروغ، عضو هیئت امنای دانشگاه باقرالعلوم(ع) به تشریح اهمیت و جایگاه نظریه و عمل پرداخت و بر ضرورت نظریه پردازی توسط جامعه اساتید دانشگاهی در کشور تأکید کرد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۷:۲۸    
مسئول مؤسسه آموزش های آزاد مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) عنوان کرد: جوانان در پیشبرد اهداف بیانیه گام دوم انقلاب بسیار تأثیر هستند، چراکه این دوران آغاز پختگی و نظریه پردازی این قشر است.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۲۰:۳۸    
در حالی که دولت پنج سال از عمر خود را با نظریه پردازی های عباس آخوندی درباره نساختن مسکن از دست داد، مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی تأکید کرد که دولت باید در حوزه تولید مسکن ورود کند.
اسپاش   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۳:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
ستاره شناسان برای اولین بار از کهکشان های دوردست برای شناسایی بخشی از ماده گم شده (missing matter) کهکشان راه شیری استفاده کردند. آن ها مدت هاست متحیرند که چرا نمی توانند همه مواد موجود در جهان را که با نظریه پردازی ها پیش بینی شده است، محاسبه کنند ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۲:۱۵    
اندیشمندان و نخبگان جامعه تا چه اندازه می توانند پختگی درخور توجهی به نظر ها و ایده های منتشرشده در فضای مجازی نشان دهند و به آن کمک کنند؟
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۰:۱۷   + ۱۴ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به نظریه پردازی فقهی معطوف به قانونگذاری تصریح کرد: ما باید نظریه فقهی داشته باشیم تا بتوانیم قانون را بر اساس شریعت وضع کنیم و نباید تصور کنیم که یک قانون مبتنی بر شریعت فقط با چند فتوا تشکیل می شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۵:۱۵    
رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی اظهار کرد: با مداقه در تاریخ تمدن ایران روشن می شود که با وجود برخی گسست های انسان شناختی و هویتی، رشته ای طولانی مردمان این سرزمین را پیوند داده است ...
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۷:۴۲    
دریافت فایل ابراهیمی، دبیر اجرایی اولین همایش نقش و تبیین راهبرد های گام دوم انقلاب اسلامی در شکل دهی به ژئوپلیتیک قرن پانزدهم شمسی در مصاحبه با برنامه "رویداد" در خصوص اهداف برپایی این همایش به رادیو گفت وگو گفت ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۲:۴۳    
اقتصاد ایران: اقلیم گستره ای از جامعه است در یک منطقه جغرافیایی مشخص و معین که نادیده گرفتنش در ادبیات داستانی نوعی خودزنی و بی هویتی است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
نویسنده کتاب جامعه شناسی انقلاب معتقد است که انقلاب ها در طول زمان دچار انقلاب می شوند و هر نظریه ای که در کشوری تولید می شود، رنگ و بوی آن جامعه را دارد، بنابراین اگر ما انقلاب کردیم باید خودمان توان روش شناسی و نظریه پردازی هم داشته باشیم.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۹:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
حوزه/ اقدامات جهادی و تجربه های طلاب باید ثبت شده، نظریه پردازی و الگوسازی شود تا بتوانیم از آنها در سایر زمینه ها و آسیب های اجتماعی استفاده کنیم.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۶:۰۲    
غلامی در مراسم تجلیل از برگزیدگان سی و چهارمین جشنواره بین المللی خوارزمی اظهار کرد: وقتی از توسعه دانش بنیان صحبت می کنیم شاید اذهان به سمت رشته های مهندسی و فنی برود، اما در بخش مدیریت، نظریه پردازی و برنامه ریزی در حوزه های علوم انسانی، نیاز اساسی به محققین صاحب نظر و توانمند داریم ...
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۴:۳۰    
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان گفت: ارتقای کرسی های نظریه پردازی و آزاداندیشی از فاکتورهای مهم و تأثیرگذار در رتبه بندی دانشگاه هاست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در حوزه علوم انسانی، مدیریت و نظریه پردازی ها نیاز اساسی به دانشمندان و محققان صاحب نظر داریم. در حالی که این بخش به خوبی معرفی نشده یا کمتر به سمت آنها رفتیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
نخستین جلسه از سلسله کرسی های آزاداندیشی و نظریه پردازی حقوق بین الملل با حضور جمعی از فرهیختگان و نخبگان حقوقی و قضایی با موضوع بررسی نظامات و ساختارهای حقوقی – قضایی کشور در وصول مطالبات بین المللی به همت سازمان بسیج حقوق دانان تهران بزرگ در خبرگزاری فارس برگزار شد.
ساعت24   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۰۷:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ساعت 24-1- بررسی خاستگاه تئوریک نظریه واگذاری قدرت به نظامیان از منظر اصول کلاسیک علوم سیاسی و حتی نظریات نوین حکومت داری، حاکی از تباین آشکار چنین دیدگاهی با دستاوردهای علمی بشری است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۳:۳۷   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت:مقابله با تحریف، اغراق، دروغ و فریب، پاسخگویی به سوالات و شبهات، عبور از مرحله توصیف و احساس و خاطره به مرحله تولید علم و راهگشایی برای حل مشکلات و مسائل اساسی کشور و نیروهای مسلح از جمله اهداف و منظورهای دیگر ما از فعالیت پژوهشی در حوزه دفاع مقدس است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه شهید مطهری در زمینه قرآنی بیاناتی دارد که بوی نظریه پردازی می دهد، به تبیین دیدگاه شهید مطهری درباره وحی، اعجاز و سمبلیک بودن خلقت آدم پرداخت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۰۹:۵۴   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرکل امور کتابخانه ها، مجلات، انتشارات علمی و علم سنجی دانشگاه آزاد اسلامی در این خصوص با اشاره به مشمولان دریافت حق جذب سرآمدان علمی، گفت: اعضای هیات علمی که با توجه به تخصص خود و در چارچوب ضوابط هیات حمایت از کرسی های نوآوری و نظریه پردازی شورای عالی انقلاب فرهنگی ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۸:۴۴    
یک نویسنده ناشناس با عنوان مقام ارشد سابق دولت که در زمینه روابط آمریکا و چین نظریه پردازی می کند، طی دو روز گذشته مقاله استراتژیک با اهمیتی را در مجله آنتلانتیک منتشر کرده است.
اینتیتر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۷:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
ابعاد گسترده و عوامل متعدد این انقلاب بسیاری از نظریه پردازان را درگیر خود کرد؛ به نحوی که در معتبرترین دانشگاه های جهان به پژوهش و فرضیه آزمایی و نظریه پردازی در مورد انقلاب سال 1357 ایران پرداختند. 1. تاریخ یک انقلاب ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
نخستین جلسه از سلسله کرسی های آزاداندیشی و نظریه پردازی حقوق بین الملل با حضور جمعی از فرهیختگان و نخبگان حقوقی و قضایی با موضوع بررسی نظامات و ساختارهای حقوقی – قضایی کشور در وصول مطالبات بین المللی به همت سازمان بسیج حقوق دانان تهران بزرگ در خبرگزاری فارس برگزار شد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۲۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- دبیر علمی همایش بین المللی باز اندیشی آرای استاد مطهری در مواجهه با مسائل روز گفت: به وجوه فهم قرآنی و تفسیر قرآن شهید مطهری و نیز یادداشت های ایشان که نوعی نظریه پردازی است، خیلی کم توجه شده است. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۵:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
امیر سرتیپ نصیرزاده گفت: هدف شهید صیاد شیرازی از تأسیس معارف جنگ این بود که حرکت دانشگاه ها حول محور دفاع مقدس باشد.
اقتصاد آنلاین / میزان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
محمدحسین بوچانی گفت: ما بعد از پلاسکو نیازی به نظریه پردازی نداشتیم بلکه باید آیین نامه های اجرایی و ضوابط و مقررات را در راستای ارتقای ایمنی اصلاح می کردیم که به دلیل ساختار معیوب دولتی نتوانستیم این کار را بکنیم.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۱۱:۲۲    
در هفته ای که گذشت، نشست های علمی متعددی برگزار شد که مرجعیت قرآن در اندیشه آیت الله خامنه ای ، بازتعریف هویت شیعه و سنی در ذیل امت قرآنی و نظریه پردازی قرآن بنیان؛ فرایندها و چالش ها از جمله نشست های قرآنی هفته بود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۲۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: امروز نیروی عملیاتی می خواهیم تا مانند حاج قاسم برای ولایت و کشور سربازی کند نه اینکه نظریه پردازی کند.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۳:۱۸    
رئیس کرسی نظریه پردازی علوم رفتاری در شورای عالی انقلاب فرهنگی در برنامه بدون توقف شبکه سه سیما، تصریح کرد: حالا که به حمد خدا جلو فسادها و چپاول هزاران میلیارد ریال گرفته می شود، آن را برای زوج های جوان هزینه درست کنیم.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۲:۲۷    
کارگاه آموزشی کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره ویژه معاونان پژوهشی استان ها و رؤسای هیئت های اندیشه ورز دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
برترین ها / شمال نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۴:۲۶   + ۱۴ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: عباس آخوندی می گوید: روحانی وقتی دلار از کانال سه هزار تومان عبور می کرد، همه بدنش به ارتعاش درمی آمد. ولی واقعیت این است که الان دلار به 25 هزار تومان رسیده است. مشکل روحانی این بود که به تعهداتش با مردم وفادار نبود. این نکته مهمی بود و به دولت ضربه بسیار بدی وارد کرد. ...