چهارشنبه ۰۹ فروردینساعت ۰۸:۳۴Mar 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مصباح یزدی»

حوزه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۲:۴۴    
حوزه/ مرحوم آیت الله مصباح یزدی در کتاب "خودشناسی برای خودسازی" در خصوص راه های رسیدن به کمال نهایی انسان که قرب الی الله است، نکات و مباحث بسیار مهمی را برای شیفتگان این طریقت بیان نموده اند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۰:۱۰    
حجت الاسلام داوود مهدوی زادگان برای پیشنهادات مطالعاتی نوروز به کتاب هایی اشاره کرد که بحث شادی و معنویت را توامان دارا هستند. کتاب هایی همچون اصول کافی، نهج البلاغه و آثار بزرگانی همچون شهیدمطهری، مصباح یزدی و جوادی آملی.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۰:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
حوزه/ کتاب عمار انقلاب روایتی جامع و جدید از زندگانی و کارنامه سیاسی آیت الله مصباح یزدی وارد بازار نشر شد.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۰:۳۸   + ۳۲ سایت دیگر  
رئیس دفتر اسبق مرحوم مصباح یزدی، با بیان اینکه در مسئله عفاف و حجاب تنها مسئله سلامت خانواده نیست، به اصلاحات نیوز می گوید: بحث این است که الحیا راس الدین. یعنی واقعا حیا برای جامعه به منزله سر برای بدن است و زمانی که نباشد می شود بدن بی سر. بدن بی سر حیات و ارزشی ندارد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۷:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
علی مصباح یزدی گفت: چون غربی ها به تفصیل در خصوص فلسفه های علوم انسانی بحث نکردند دچار خیلی از مغالطات شدند که حالا ما باید بنشینیم،آن اشتباهات را در بیاوریم و به جای آن حرف صحیح بنشانیم.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۱:۱۰    
همایش ملی بزرگداشت آیت الله مصباح یزدی با حضور نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی، آیت الله رجبی، مدیر حوزه علمیه خراسان و جمعی از اساتید و طلاب در مشهد برگزار شد. ...
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مجله مصباح ما ویژه نامه همایش ملی بزرگداشت آیت الله محمدتقی مصباح یزدی (ره)، به سردبیری عباس مهدوی خواه در 104 صفحه از سوی حوزه علمیه خراسان منتشر شد.
عطنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۷:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
عطنا - نخستین نشست از مجموعه نشست های تخصصی مشترک استادان حوزه و دانشگاه در موضوع تحقق تحول در علوم انسانی، بایدها و نبایدهای تحقق تحول علوم انسانی ، به همت پژوهشکده تحول علوم انسانی دانشگاه علامه طباطبائی با حضور دکتر عبدالله معتمدی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی، دکتر مرتضی فرهادی ...
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۹:۳۶    
چاپ دوم کتاب عمار انقلاب؛ حیات نامه فکری و سیاسی علامه محمدتقی مصباح یزدی از تولد تا پیروزی انقلاب اسلامی نوشته سهراب مقدمی شهیدانی با تقریظ رئیس مجلس خبرگان و آیات الله تحریری و سیفی مازندرانی روانه بازار نشر شد.
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۰۰:۵۳    
حجت الاسلام مجتبی مصباح یزدی گفت: حمایت آیت الله مصباح از انقلاب اسلامی به خاطر این جور انگیزه های دنیایی نبود؛ به خاطر باور به حقانیت انقلاب بود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۲۱:۰۲    
فرزند مرحوم آیت الله مصباح یزدی گفت: مرحوم پدرم در هر شرایطی که دین مردم مورد خدشه قرار می گرفت، بسیار حساس بود و احساس تکلیف می کرد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۲۰:۴۱    
رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه روح عبودیت در وجود علامه مصباح متجلی شده بود، گفت: ایشان تنها به فکر نجات خود نبود، بلکه در عرصه عبودیت و تخلق به اخلاق الهی نیز با تمام توان در همه عرصه ها فعالیت می کرد.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۸:۳۷    
حوزه/ مدیرحوزه علمیه خراسان با بیان این که شخصیت تکلیف مدار آیت الله مصباح سبب شد ایشان همواره در صحنه باشد، گفت: حوزویان درس تکلیف مداری را از ایشان آموخته اند.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۸:۲۲    
حوزه/ عضو هیئت امنای مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: پدرم شبی در آن سال ها، تمام شب را در حیاط خانه قدم می زد، از ایشان علت این بی خوابی را سؤال کردیم؛ گفتند شبهه جدیدی پیش آمده که جوانان را گمراه می کند و همین مسأله نمی گذارد به خواب بروم؛ باید راهی برای مبارزه با خطر پیدا کرد
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۸:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان این که آیت الله مصباح به عنوان یک غیور دینی در برابر انحرافات می ایستادند و مقاومت می کردند، گفت: غیرت دینی بزرگترین امتیاز ایشان بود.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۸:۱۳    
حوزه/ رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: توجه و اهتمام آیت الله مصباح(ره) به اخلاق در همه ابعاد وجودی ایشان متجلی است؛ نگاه ایشان جامع گرایانه بود و در عرصه های گوناگون، الگوی اخلاق فرهنگی و اجتماعی هستند.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۷:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
حوزه/ همایش ملی بزرگداشت آیت الله مصباح یزدی با حضور نماینده ولیّ فقیه در خراسان رضوی، در مشهد برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۷:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عالی حوزه علمیه خراسان گفت: تمام ویژگی های شخصیتی علامه مصباح یزدی حاکی از آن است که ایشان شخصیتی ذو ابعاد در حوزه های علمی، فکری، بصیرتی و سیاسی بود و در تمامی این حوزه های نیز خوش درخشید.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: یکی از برجسته ترین ویژگی های شخصیتی معنوی، فکری، عبادی و اخلاصی مرحوم علامه مصباح یزدی این بود که ایشان غیرت دینی داشتند و آنجایی که پای خدمت به دین و حفظ ارزش ها و عمدتا مبانی فکری و اعتقادی دین در جامعه جوان ...
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۶:۲۳    
بزرگداشت فقیه عالیقدر و فیلسوفِ مجاهد علامه محمد تقی مصباح یزدی رضوان الله علیه
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۱:۵۰    
همایش ملی علامه مصباح یزدی با حضور اندیشمندان و علما و روحانیون در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۷:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
همایش ملی بزرگداشت علامه مصباح یزدی، پنجشنبه 11 اسفندماه در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار می شود.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۰:۲۷    
حوزه/ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: چنانچه خداوند متعال به مرحوم آیت الله مصباح و یا دیگر عالمان و بزرگان دین جایگاه و ظرفیت ویژه ای عنایت کرده، این امر حاصل تقوای ایشان بوده است.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۲۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
همایش ملی بزرگداشت علامه مصباح یزدی پنجشنبه 11 اسفند از 8:30 صبح تا اذان ظهر در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار برگزار می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۷:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: همایش ملی علامه مصباح یزدی 11 اسفندماه به میزبانی مشهد در حرم مطهر رضوی برگزار می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۴:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
مدیر حوزه علمیه خراسان از برگزاری همایش ملی بزرگداشت علامه مصباح یزدی در روز پنجشنبه 11 اسفندماه در تالار قدس کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی خبر داد.
جهان نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۲۱:۳۰    
آیت الله مصباح یزدی (قدس سره): غیبت، خوردن مال مردم، تضییع حق دیگران، از گناهانی است که قطعا آتش جهنم دارد، مواظب باشیم این کارها را نکنیم. اتفاقا اگر لغزشی از ما سر زده، [همان] شب جبرانش کنیم. شاید اگر قبل از هفت ساعت باشد، اصلا نوشته هم نشود ...
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۵:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
یازدهمین نشست از نشست های علمی تخصصی همایش ملی علامه مصباح یزدی عصر امروز دوشنبه 8 اسفند از ساعت 15 برگزار می شود.
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۴:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
همایش گرامیداشت روز امور تربیتی و تربیت اسلامی؛ با تاکید بر اندیشه های علامه مصباح یزدی با حضور آیت الله رجبی برگزار شد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۹:۵۴    
نشست تخصصی با عنوان جایگاه زن در اندیشه علامه مصباح یزدی به همت اداره پژوهش دفتر خواهران حوزه علمیه خراسان برگزار می شود
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۵:۵۹    
حوزه/ مدیر موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام با بیان این که مرحوم آیت الله مصباح یزدی(ره) علاقه ویژه ای به دانش داشتند و همه سطح را در چهار سال تمام کردند، ابراز کرد: طلاب می بایست در دانش ایشان را الگو بدانند.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۲:۰۷    
صبح امروز ششمین نشست از سلسله نشست های همایش ملی علامه مصباح یزدی به همت اداره پژوهش دفتر خواهران حوزه علمیه خراسان برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۶:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
در همایش تبیین کارآمدی انقلاب اسلامی بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دیدگاه های علامه مرحوم مصباح یزدی مورد بررسی قرار گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۳:۰۱    
همایش تبیین کارآمدی انقلاب اسلامی بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با نگاه به اندیشه علامه مصباح یزدی برگزار شد.
رویداد 24   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
حسین جلالی نماینده مجلس و رئیس پیشین دفتر آیت الله مصباح یزدی در واکنش به افزایش قیمت ها می گوید: اقتصاد خم رنگرزی نیست که یک شبه درست شود. برخی مواقع حاصل شدن نتایج بلند مدت است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۹:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مجتمع آموزش عالی علوم انسانی اسلامی المصطفی گفت: بی شک یکی از پیشگامان عرصه علوم انسانی اسلامی، علامه مرحوم مصباح یزدی است؛ شخصیتی که با تیزبینی، دوراندیشی و آینده نگری، عمر خود را وقف عرصه ای کرد که بسیاری از افراد شناختی از آن نداشتند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۷:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جامعةالمصطفی العالمیه گفت: مرحوم علامه طباطبایی با توجه به ضرورت زمان، عمر خود را وقف ایستادگی در برابر عرصه مادی گرایی کرد که امروز برای ورود به حوزه های متنوع علوم اسلامی به آثار وی نیاز داریم؛ استاد علامه مصباح نیز دقیقاً در همین راستا و براساس نیاز اساسی عصر خود حرکت کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۴:۲۵    
سومین پیش همایش علوم انسانی در اندیشه علامه مرحوم محمدتقی مصباح یزدی امروز در مجتمع آموزش عالی علوم انسانی امین قم برگزار شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
اثری که در این مجال به معرفی آن می پردازیم، بازخوانی حیات فکری و سیاسی زنده یاد آیت الله محمدتقی مصباح یزدی را به مدد پاره ای از اسناد تازه یاب به انجام رسانده است
حوزه   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۱۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ با مشارکت جامعه المصطفی(ص) العالمیه و موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)، سومین پیش همایش علوم انسانی اسلامی در اندیشه علامه محمد تقی مصباح یزدی(ره) دوشنبه اول اسفندماه برگزار می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۴:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
نخستین نشست تخصصی همایش ملی علامه مصباح یزدی ظهر امروز در جامعه المصطفی العالمیه مشهد برگزار شد.
کیهان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۲۰:۱۳    
دکتر سهراب مقدمی شهیدانی مروری بر کارنامه سیاسی و فکری علامه محمدتقی مصباح یزدی 11 بهمن 1313: تولد در یزد. تابستان 1326: ورود به مدرسه علمیه شفیعیه یزد. ...
دفتر نشر آثار رهبری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۲۱:۱۲    
رسانه KHAMENEI.IR در مجموعه سخن نگاشت استاد فکر ، برش هایی از بیانات رهبر انقلاب درباره ابعاد شخصیت آیت الله محمدتقی مصباح یزدی را مرور میکند.
کیهان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۲۰:۰۲    
سهراب مقدمی شهیدانی این نوشتار درصدد آن است که به سهم خود، گامی در جهت بازکاوی زندگانی آیت الله مصباح یزدی بردارد. در میان ابعاد مختلف زندگانی ایشان، تمرکز این اثر بر اندیشه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۲۰:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
بگفته رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج این جشنواره با همکاری مؤسسه امامت و مهدویت در 25 بهمن امسال در سالن علامه مصباح یزدی این دانشگاه برگزار می شود..
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۲:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام مصباح یزدی گفت: در طرح ولایت ، فرصت بحث و فضای گفتگو و پاسخ به سئوالات دینی فراهم می شود و این طرح سعی می کند، مطالب عمیق را ساده سازی و روان و به صورت منطقی و دقیق بیان کند.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۰:۰۵    
خاطرات هاشمی رفسنجانی: از آقای [محمدتقی]مصباح [یزدی]، در یک سخنرانی نقل شده که گفته است، رییس سابق سیا با چمدان های پُر از دلار به ایران آمده و به بعضی از مدیران مطبوعات داده و آن ها را خریده است ...